Alkmaar IT. O. G. O. II 52. TEXEL. r. A mLEVERTR; MEDFMBLIK, EGMONDBINNEN. Crisis-comité. Rijkssteun bij werkverschaffing. LEEUWARDEN- HET SLIPPERTJE. Bioscoop Theater Harmonie. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Leeuwerik" in Bandoeng. Dc „Valk" op Schiphol verwacht. De „Ekster" te Calcutta. ELLY BEINHORN IN BUSHIR AANGEKOMEN. NAAR DE STRATOSPHEER PER VLIEGTUIG. Breedijk 18 Dec. v. New York n. Rott. Hockey. Alkmaar heeft gisteren een mooie overwin ning behaald op het tweede elftal van T <-». G.Ö., waar onze oud-minister Kan met jeug dige sportiviteit de linksbinnenplaats bezette. Alkmaar had een invaller op de rechtshalf- plaats, waardoor ook de opstelling eenigszins gewijzigd was. Met de rust had Alkmaar reeds een 2 1 voorsprong, dien zij na de pauze door fraaie goals van Schuurman tot 41 verhoogde. TO G O. maakte toen haar tweede tegen- punt, maar de rechtsbinnen van Alkmaar zorgde daarna weer dat het verschil op drie doelpunten werd gebracht. 11 1 nM^VlAII Alkmaar speelde enthousiast en technisch beter dan T.Ö.G.O. en verdiende de overwin ning. Krom blonk uit in de verdediging. 'Eittneaiand INWISSELING VAN BUITEN OMLOOP GESTELDE GULDENS. De minister van financiën brengt ter alge- meene kennis, dat het na 31 December 1931 niet meer mogelijk zal zijn, de buiten omloop gestelde gulden, welke een vroeger jaartal dragen dan 1920, bij de postkantoren, bijpost kantoren, hulppostkantoren en poststations !n te wisselen. WOESTELING NA WILDE JACHT GEARRESTEERD. In de Waterstraat te Zwolle is het Vrijdag avond verre van vredig toegegaan Om streeks 10 uur werd de politie gewaar schuwd, dat in het café Van der Meer ge vochten werd en iemand met een mes was be werkt. Het bleek, dat een bezoeker, een woon schipbewoner, in drift ontstoken omdat hem drank was geweigerd, zijn woede had ge koeld op den kastelein, diens vrouw en zoon. die allen met een mes waren toegetakeld. De dader, die het op een loopen had gezet, werd door de politie per motor achtervolgd. Nabij den Boeren danserdijk sprong de man over een sloot, waarna de politiemannen van hun motor sprongen en den vluchteling in een weiland nazetten. B. liet zich in het gras val len en wera spoedig daarop gegrepen. Het mes werd later in het weiland gevonden. De vechtersbaas, die den nacht op het politie bureau heeft doorgebracht, is vandaag los gelaten, omdat gebleken is, dat de verwon dingen van de familie Van der Meer niet 'evensgevaarlijk zijn. i NEDERLANDSCH SCHIP GEZONKEN. De bemanning gered. Volgens te Delfzijl ontvangen telegram men uit Tönsberg (Noorwegen) is het te Delfzijl thuisbehoorende motorschip „Eland" Vrijdagavond bij de Noorsche kust gezon ken. Het schip was niet geladen. De beman ning werd gered. Nadere bijzonderheden ontbreken. v EEN JAARWEDDE VAN 5. Door het gemeentebestuur van Sint Kruis tvorden sollicitanten opgeroepen voor de be trekking van gemeenteopzichter op een jaar wedde van 5. BLOEDVERGIFTIGING DOOR HONDENBEET. Enkele dagen geleden werd het dochtertje van den heeren Gooren te Lottum (L.) door een hond gebeten. Aan de onbeteekenende wonde werd oorspronkelijk geen aandacht geschonken. Spoedig echter verergerde de pijn, zoodat inroeping van geneeskundige hulp noodzakelijk bleek, waarbij de genees heer constateerde, dat de kleine met den hondenbeet bloedvergiftiging had opge- 'oopen. het vervoer den laatsten tijd zoo sterk ver minderd is, dat krachtige maatregelen ge troffen moeten worden om het bedrijf voort te zetten. De inkomsten zijn onvoldoende om de exploitatie te dekken. Indien- geen verbete ring komt, dan zullen de loonen met 10 moeten worden verlaagd, ingaande 1 Maart 1932 Mocht blijken, dat alsnog exploitatie niet mogelijk is, zal de loonsverlaging eerder worden ingevoerd. DE OPPOSITIE IN DE SOC DEM. ARB. PARTIJ. IVeer een eigen weekblad. Naar wij vernemen, zal met ingang van 1 Januari a.s. een nieuw onafhankelijk socia listisch weekblad verschijnen van den linker vleugel der S.D.A.P. onder den naam van „De Fakkel" onder redactie van de heeren F v. d. Goes, J. de Kadt, P. J. Schmidt en toe gevoegd als redactiesecretaris J- Nunes Vaz. Een en ander staat in verband met het uit treden van de heeren De Kadt en Schmidt uit de redactie van de „Sociaal Democraat'het discussieblad, gesticht door het partijbestuur der S.D.A.P. na opheffing van het oude weekblad der linksche oppositie „De Socia list". PLAQUETTE TER NAGEDACHTENIS AAN WIJLEN MEJ. A. G. VAN HULST. Zaterdagmiddag werd in het wijkgebouw van de afd. Harlingen van het Groene Kruis plechtig onthuld een plaquette ter nagedach tenis aan wijlen mej. A. G. van Hulst, de be kende pionierster voor het Groene Kruiswerk in Nederland en algemeen penningmeeste- resse van de Ned. ver. Het Groene Kruis. Bij deze plechtigheid werd het woord' gevoerd door den heer Bosch, voorzitter van de afd. Harlingen, dr. Bekenkamp, inspecteur van de volksgezondheid in Groningen en voorzitter van den Ned. Bond voor Wijkverpleging, dr. Overbosch, voorzitter van de Priv. Friesche vereeniging en burgemeester van der Stok namens het gemeentebestuur van Harlingen ZEVEN BILJETTEN VAN 'f 100 GESTOLEN. Mej. C. de M„ wonende aan den Dier gaardesingel te Rotterdam, heeft, naar De Crt. meldt, bij de politie van het bu reau Witte de Withstraat aangifte ge daan, dat men Vrijdag tijdens afwezig heid der bewoners bij haar heeft inge broken. Een ruit van het sousterrain is verbrijzeld en daardoor heeft men zich toegang tot de woning verschaft. Het in gestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat uit een dressoir in een slaapkamer zeven bankbiljetten van honderd gulden zijn ontvreemd. Bovendien is in een andere slaapkamer uit een bijouteriedoosje e- stolen een gouden oorbelletje met twee opaaltjes en een diamant, drie koralen meisjeshalskettingen, een gouden da mesarmbandhorloge met wit steentje De politie stelt een onderzoek in. voorste^ tot verkoop van 4000 M2. gemeente grond a 4 per M2., uitmakende een gedeelte van het industrieterrein in het uitbreidings plan, aan de firma Kooy Trompetter. Na uitvoerige discussie werd tot een nader onderzoek van deze aangelegenheid besloten. Een commissie, bestaande uit de heeren J. v. d. Leae, W. Mulder en P. Koomen zal ten spoedigste een rapport aan den Raad uit brengen. Vermindering pachten tAISttlA-vANVALKEMBURQ'S- Deze week zijn hier belangrijke verhurin gen gehouden, voor het Alg. Weeshuis en de Doopsgez. Gemeente, alhier. De verhuring DE MALAISE IN DE STEEN FABRIEKEN. Eenige duizenden arbeiders loos. werk- MISHANDELING MET DOODELIJK GEVOLG. Het slachtoffer met een mes in het hoofd gestoken. Te Barneveld heeft Zondagavond de 18- jarige boerenzoon J. W. Davelaar den 19- jarigen J. v. d. Broek bij een ruzie met een mes in het hoofd gestoken, tengevolge waar van het slachtoffer hedenmorgen is over leden. De dader, die bekend heeft, is aan gehouden KERKGANGERS ONWEL GEWORDEN. Na den dienst in de Prinsessekerk te Amsterdam gistermorgen drie kerkgan gers onwel geworden. De geneeskundige dienst heeft deze menschen geholpen, waarbij is gebleken dat schadelijke dampen, welke zich in d kerk ve.-spreid hadden, hiervan de oorzaak waren. Het euvel bleek veroorzaakt te zijn door het niet goed functionneeren van de centrale verwarming. Door het eigen personeel kon dit niet verholpen wor den, zoodat te ongeveer kwart voor één de hulp van de brandweer werd ingeroe pen, die, nadat een onderzoek was inge steld, met eenige van gasmakers voor ziene manschappen naar het kerkge bouw uitrukte. De brandweer heeft daar op de stookplaats het vuur uitgehaald, waardoor een verdere ontwikkeling van schadelijke gassen werd tegengegaan. Wat de avonddienst betreft werd be slist dat deze zonder verwarming van de kerk geschieden moest, aangezien de oorzaak van het euvel eerst opge spoord en verholpen moet zijn voor de centrale verwarming weer in werking mag treden. TOESTAND DER NEDERL. TRAMWEG MIJ. TE HEERENVEEN. Loonsverlaging allicht noodzake lijk. Zaterdagmorgen hebben de vertegenwoor digers van de vakvereenigingen van Spoor- en tramwegpersoneel, n.1. N.V., P.C.B. en St m b^Prekin2 ^had met de directie der Nederl. Tramweg-Mij. te Heerenveen over den toestand der Maatschaopij Medegedeeld werd, dat de opbrengst van Met betrekking tot de gemelde productie beperking in de steenindustrie wordt nader medegedeeld, dat het te Arnhem genomen be^ sluit tot gevolg zal hebben, dat het meeren- deel der fabrieken na 1 Januari a.s. wordt stilgelegd. De groep Noordbrabant heeft nog geen beslissing genomen, doch zal dit in een Donderdag a.s. te Tilburg te houden ver gadering doen. De vertegenwoordiger van deze groep, die ter vergadering te Arnhem aanwezig was, deelde mede, dat het aan geen twijfel onderhevig is of ook Noordbrabant zal zich bij de productiebeperking aansluiten. Naast de ringovenfabrieken zullen de vlam ovenfabrieken worden stilgelegd voor zoover zij metselsteenen produceeren. Door deze maatregelen worden eenige duizenden arbei ders tot 1 Mei a.s. getroffen. Bovendien zal na 1 Mei a.s. ongeveer 25 pCt. arbeiders min der te werk worden gesteld dan in andere ja ren het geval is. Deze laatste maatregel is 'n gevolg van de omstandigheid, dat, wanneer de arbeid 1 Mei a.s. hervat wordt, als gevolg vai> de stopzetting der fabrieken een groote voorraad ongebakken steen aanwezig zal zijn. KORTE BERICHTEN. Zaterdag werd onder groote belangstel ling officieel geopend het pompstation te Havelterberg, welke het noordwestelijk ge deelte van Overijsel van water zal moeten voorzien. Prins Hendrik zal zich vandaag naar Het Loo begeven om op 23 dezer met de koningin naar Den Haag terug te keeren. 'fxovinciaal 'flieuws SCHOORL. Het rijksdiploma voor Ziekenverpleging is behaald door onze oud-plaatsgenoote, me juffrouw Jannetje Hoogvorst Gdr. Hare opleiding heeft ze genoten in het Stadsarmenhuis en in het Binnengasthuis te Amsterdam. Zondag herdachten onze plaatsgenooten de heer J. Willemse en M. Willemse-Hort hunne vijftigjarige echtvereeniging. Gezien de langdurige en mooie loopbaan van den man, was 't te voorzien dat het op uezen dag aan belangstelling niet zou ont breken, en inderdaad was de belangstelling zeer groot. Van heinde en verre kwamen felicitaties en bloemen en we gelooven dat het sympa thieke paar een emotievolle, doch daarne vens een prettigen dag hebben medegemaakt In de Vrijdagavond gehouden raadsverga dering kwam aan de orde het voorstel tot verkoop van stukken van het Grootboek N. W. S. a 2J4 pCt., vertegenwoordigende een reëel bedrag van f 16.000 en tot beleg ging van 1/40 van het nominaal bedrag der verkochte stukken, gedurende 40 jaren aan te vangen in 1936, en tot beschikbaarstelling van dh bedrag aan de firma Kooy Trom petter. als bijdrage in de kosten van oprich ting van een nieuwe conservenfabrieken het voor het Alg. Weeshuis bracht dit jaar ruim 50 pCt. minder op dan drie jaar geleden toen dezelfde landerijen verhuurd zijn. De verpachting v. d. doopsgez. gem kon echter niet de helft der pachtsom, van 6 jaren geleden halen. De prijzen, die Vrijdag gege ven zijn waren gemiddeld 60 pCt. lager dan bij de laatste verhuring (in 1925). Naar men beweerd waren de pachten toen abnormaal hoog en nu ongekend laag. WIJDENES De raad dezer gemeente besloot in zijn Donderdag gehouden vergadering met alge- meene stemmen (uitgezonderd de beide soc.- dem.) om de presentiegelden dezer zitting af te dragen aan het Nationaal Crisis-comité. Vrijdagavond had op het gemeente huis de eerste vergadering plaats van het verleden week samengestelde plaat selijk crisiscomité. Alle leden Waren aanwezig. Burgemeester Bos zette na het wel komstwoord het doel van het comité uiteen. Het verheugde hem, dat de aan wezigen bereid waren mede te werken om den nood, die ook hier in sommige gezinnen zeer hoog is. te helpen lenigen. Overeenkomstig het besluit der op richtingsvergadering, zullen de volgen de week aan alle gezinnen circulaires gezonden worden, waarin om bijdragen wordt gevraagd. Verwacht wordt, dat iedereen, die eenigszins kan, ook jongelui, een groo te of kleiner bedrag zal willen storten voor de hulpbehoevenden. De leden der commissie zullen, ieder in zijn wijk, zelf de inteekenbiljetten vóór 31 December komen terug halen, waarop kan worden geteekend voor een bijdrage in eens, per maand of per week. Nadat de voorzitter de hoop had uitge sproken, dat het comit in staat zal zijn veel goed te doen, werd de bijeenkomst gesloten. Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen van het ministerie van bin- nenlandsche zaken en landbouw, dat aan deze gemeente een subsidie in de koston van werkverschaffing en hulp aan zelfstandige tuinders wordt ver leend van 50 echler onder de uitdruk kelijke voorwaarde^dat in geen enkel opzicht wordt afgeweken van de door het Rijk gestelde voorwaarden. Het te Heiloo vermiste rijwiel van mej. L. alhier is langs den weg teruggevonden, ontdaan evenwel van lantaarn, belasting plaatje en een pakje kleeren. Het schijnt, dat dit soort diefstal een bepaalde sport is van een handigen dief daar dergelijke gevallen reeds herhaaldelijke voorkwamen in de om geving. £attd- en Jmw&cuuv jkilmnieuws LANDBOUWCRISIS. De Chr. Boeren en Tuindersbond in Neder land, het Kon. Ned. Landbouw-comité en de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond hebben een adres betreffende steunmaatregelen aan den landbouw aan den minister van binnen landsche zaken en landbouw gezonden, waar in zij, na gewezen te hebben op den stijgen den nood van boeren en tuinders, zeggen zich verplicht te achten er op aan te dringen, dat al die maatregelen worden getroffen, welke het mogelijk maken, c.q. mogelijk doen blijven in de inkomsten van het bedrijf het noodige te vinden, om aan de wettelijke ver plichting tot het opbrengen van premiën voor ae sociale verzekeringen te kunnen voldoen Indien de Staat meent aan onze land- en tuinbouwers een bepaalde geldelijke verplich ting te moeten opleggen, behoort hij ook alles te doen wat in zijn macht is, om hen econo misch in staat te stellen, deze verplichtingen nat te komen. Onze organisaties moeten tot haar leed dezen vaststellen, dat de regeering tot dus verre er nog niet in is geslaagd, voor den land- en tuinbouw het meest onbeschutte van alle bedrijven de economische omstan digheden te scheppen, waaronder hij voort kan werken en waarbij hij in staat is de hier boven bedoelde hem opgelegde wettelijke ver plichtingen na te komen. Indien wij het in den zomer van 1930 te uwer kennis gebrachte Urgentieprogram vergelijken met de tot heden toe door de regeering getroffen steun maatregelen, blijkt, dat er nog zeer veel te doen is Het doet ons leed te moeten constateeren, dat de door de regeering getroffen maatrege len niet ruim en doeltreffend genoeg zijn ge weest, om de verstoring van het evenwicht in de land- en tuinbouwbedrijven tegen te gaan. In de toenemende klachten uit de kringen en streken, waar ook in normale tijden de tuinbouw net toonaangevende bedrijf is, vin den onze organisatie aanleiding, nogmaals met den grootsten aandrang Uwer Excellen- tie's aandacht te vragen voor de maatrege len, die zij in het u bekende urgentieprogram van 12 Juni 1930 hebben meenen te moeten voorstellen, mede om deze reden, dat doel treffende en ruime steunmaatregelen, geno men ten behoeve van den akkerbouw en thans ook van de veehouderij, indirect ook den tuin bouw voordeelig zijn en voor dezen tak van bedrijf als het ware een bescherming beteeke- nen. Daarnaast verzoeken wij Uwe Excellentie aan de reclame-actie voor net gebruik van producten van onzen eigen land- en tuin bouw door ons eigen Neaerlandsche volk den meest krachtigen steun te verleenen. Een nagenoeg geheel uitverkochte Harmo niezaal woonde gisteravond de première bij van Het Slippertje en het succes was groot. Dit was één der beste films, die wij tot nu toe in de Harmonie zagen. Een bijzonder geesti ge film, die van het begin tot het einde boeit en die door alle medewerkenden subliem wordt gespeeld. Advocaat Hellen is allergelukkigst met Erika. Maar zie, één ongelukkig toeval dreigt alles te verstoren. Lola de vrouw van den fabrikant Wernicke is nog steeds be vriend met Heller en als zij zich verveelt, zet zij een fation met Heller op touw. Deze vliegt e° Erika merkt alles, en uit wraak besluit z.j eveneens een slippertje te maken. Wat de gevolgen van zoo'n onbezonnen daad kunnen zijn, laat de film U zien maar op een wijze zoo leuk en onderhoudend, als u 't slechts zelden zag. Wij mogen alle bij zonderheden niet verklappen, doch men ver- zuime niet ze te gaan zien. En daarenboven de film wordt gespeeld, zoo perfect als men 't maar wenschen kan Daar is in de eerste plaats Renate Müller. Een fijne en charmante actrice, die haar re putatie, verworven met de Privé Secretaresse op niet te overtreffen wijze handhaaft Her- mann Thimig is een buitengewoon acteur, die toont het vak te kennen, evenals Hans Brau- sewetter in de fijne typerol van Dr. Epp- mann Hilde Hildebrand als Lola maakt van de rol iets aparts en de bekende Otto Wal burg is ook nu weer van groote komische kracht. Van de kleinere rollen mag men vooral niet vergeten de pianist, weergegeven door Hermann Blass. Als geheel een vol maakte amusementsfilm. Alle eer aan den •egisseur Reinhold Schünzel. Van het voorprogramma noemen wij al lereerst de opname van H. K. H. Prinses Juliana, op liet Loo de rede uitsprekende, ge houden bij de instelling van het Crisiscomité. Zoo kan men dus nu ook in Alkmaar de stem van onze Prinses hooren. Verder een orkestopname van Beethoven's Egmort ouverture, een geluidsjournal van de Ufa en de Universal, een Cowboy-Sport film, een komische éénacter en een teeken film (geluids). Alzoo een uitgebreide inlei ding. Maar Renate Müller in Het Slippertje mag U niet verzuimen. {luchtvaart Heen: Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat de „Leeuwerik" om 5.40 uur uit Medan is vertrokken en om 12.07 uur in Palembang is geland. Vandaar vertrok het toestel om 13 uur en landde om 15.08 uur in Batavia. Om 15.45 uur vertrok het toestel uit Batavia en landde om 16.20 uur in Bandoeng. Terug: Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ontvangen dat het retourviiegtuig de „Valk" gistermorgen uit Rome is vertrok ken en na een tusschenlanding te Marseille te hebben gemaakt, is doorgevlogen tot Dijon. Het vliegtuig wordt hedenochtend te omstreeks elf uur op Schiphol verwacht. Hedenmiddag om 12.35 is het postvliegtuig de „Valk" op Schiphol geland. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de „Ekster" gister om 5 uur 55 uit Bangkok is vertrokken en om 8 uur 20 in Rangoon is geland. Vandaar ver trok het toestel om 8 uur 55 en landde om 14 uur 18 te Calcutta. Het toestel heeft 350 K.G. post aan boord. Alles is wel. Naar de D.A.Z. uit Bushir meldt, is de Duitsche aviatrice Elly Beinhorn Donderdag ten gevolge van een defect aan de olieleiding bij Dilam gedwongen geweest een noodlan ding te doen. Na een inspannenden tocht van 10 uur is zij gisteren te Bushir aangekomen. De Fransche piloot Coupet is voornemens om bij de eerste gelegenheid, waarbij de weersomstandigheden gunstig zijn, van het vliegveld Toussus-le-Noble te starten met een door hem zelf ontworpen stratospheervlieg- tuig, waarmee hii een hoogte van 16.000 me ter hoopt te bereiken. De eendekker is voor zien van een motor van ruim 500 P K De zeer laag gebouwde luchtdichte cabine is ge heel van metaal. Het vliegtuig heeft zeer groote draagvlakken voor de ijle luchtdagen der stratospheer. In de cabine worden drie zuurstofcompressors opgesteld, die evenals in onderzeebooten, de luchtvoorziening verzor gen. De piloot beroept zich bij zijn poging op de meening van prof. Piccard, dat het op stijgen op de stratospheer met een vliegtuig mogelijk is, indien de technische voorziening van het vliegtuig voldoende zekerheid biedt. Voorzoover bekend is, zijn met het toestei geen proefvluchten gemaakt. ytfieepstijdingen Niet-Officietl 458e STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag 2] DcciLi. 3e klas,.. 1, lüsrnbtr "31 Hooge Prliien. 12790 /W00. 2693 1500. 7867 14786 :6478 1000. 2252 12704 200. 2391 16637 19238 19436 f 100. Prilzen van .ƒ45. 185 196 285 311 641 128 460 934 178 533 575 689 775 374 987 1015 1*175 1224 1320 S 627 1650 1754 1959 ion. 448 920; 1624 1627 1650 1754 1959 1983 20,» 2090 2124 2154 2197 2222 2231 2230 25* 2277 2300 2364 2383 2410 2441 "2402 2516 2528 2551 2571 2616 2618 2S» 2794 2883 2888 2914 3003 3034 3067 Vuil 3171 3226 3294 3381 3451 3454 3471 3594 3616 3661 3668 3683 3716 3742 3806 3834 3848 3892 4008 4013 4054 4,™ 4166 4198 4199 4235 4324 4353 4444 113 4499 4513 4517 4590 4685 4862 4903 5067 5082 5112 5117 5389 5454 5476 3528 5551 5568 5594 5637 5729 5760 S7so .5816 5872 5894 5913 5952 5972 6012 «ff 6170 6171 6350 6372 6417 6457 6478 «5? 6665 6934 7000 7155 7217 7228 7234 7302 7345 '368 7375 7547 7577 7611 EXl 7640 7701 7740 7772 7801 7882 7893 li-: «am cnv= onao ftixn <>->*. '»II 7640 7701 /W 1/8 93 701; 7924 8007 8085 8088 8150 8290 8391 Lfl occe 8ASS 8*RC «08 8769' 9184 9203 ydóv zno 9501 9524 9548 9699 9802 9838 9853 »üi I Arw-.o 1 AAE71 HA7A 1H13A 1A1 ar- *&0I 0174' 0456 0793 10942 10981" 11013 11027 11064 11091 uT# 11165 11171 11229 11240 11275 11291 1132J jfe 9501 9524 954» yovv '<w VS33 g^, 9955 9957 100G2 10057 10074 10136 10166 lom' 10229 10270 10332 10339 10343 10428 10436 104& 10462 10540 10581 10586 10593 10660 10684 I07m 10764 10816 10821 10849 10863 10915 10935 ]co,f r_ rZ .mm 11/W7 1 mxA 11 rvoi111-1-. 'Wo8 8425 8497 8665 8676 8685 8686 8697 S7SÖ 8807 8872 8875 8890 8912 9043 9056 9203 9220 9254 9289 9321 9334 9337 9418 $iu aia-^a A C(\e\ OQG-7 OflaQ Aa*g ^04 i 1 S 1 1 5 1 li 11165 11171 11229 11240 11275 11291 11325 Ju* 11437 11446 11602 11804 11849 11950 11971 n97,/ 11980 12004 12018 12040 12121 12131 12133 1 12286 12337 12365 12449 12616 12633 12635 12878 12906 12966 12976 12978 13003 13008 {jZ 13198 13204 13213 13308 13398 13415 13415 C 13483 13495 13530 13606 1365.3 13784 1.3809 13865 13907 13920 13939 13982 14020 14064 I4S' 14119 14239 14246 14248 14292 14297 14320 ltSj 14377 14419 14497 14505 14552 14588 14642 lufi 14692 14737 14878 14933 14936 15012 15013 1501° 15040 15050 15093 15102 15155 15420 15461 15M7. 15554 15555 15624 15635 15700 15769 15791 lMfo1 15873 '5875 15934 16036 16041 16059 16068 löflk1 16083 16086 16133 16161 16190 16264 16369 l«4to 16455 16460 16513 16523 16623 16671 16703 U7Ïv 16793 16805 16823 16856 16901 16926 16932 16985 16959 16995 16996 17024 17037 17068 17083 17121 17226 17329 1733917356 17361 17365 17418 17427 17441 17448 17485 17494 17562 17601 17630 17655 17736 17876 17930 17936 17572 18000 18095 18105 18136 18147 18152 18224 18276 18319 18330 18363 18420 18462 18491 18498 18513 18582 18662 18723 18756 18759 18955 18971 18976 19008 19019 19027 19030 19057 19091 19098 19215 19274 19298 19348 19374 19395 19417 19423 19449 19452 19456 19473 '9570 19691 19704 19734 19741 19758 19780 17987 19841 19897 19913 19915 19917 19928 19970 20021 20170 20215 20236 20248 20337 j 20369 20433 20463 20464 20481 20504 20517 20''"> 20571 20572 20624 20648 20649 20690 20710 20791 20838 20945 20954 20964 Burgersdijk (charter) 18 Dec. v. New Orle- ans te Shanghai. Drechtdijk 17 Dec. v. V'anc. te Portland (O.) Narenta, Vanc. 1. v. Glasgow n. Rott., 17 Dec. te Liverpool. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Laut (thuisr.) 19 Dec. v. Port Said. Soemba (thuisr.) 18 Dec. v. Hamburg naar Liverpool. Tabinta (uitr.) 18 Dec. v. Genua Eon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Mars 19 Dec. v. Valencia te Amst. Aurora 18 Dec. v. Valencia n. Amst. Baarn (thuisr.) 17 Dec. v. Arica n. Mollenlo. Baralt 17 Dec. te Colon. Brion 18 Dec. v. Bordeaux n. La PaMice. Fauna 18 Dec. v. San Feliu te Barcelona. Hercules 18 Dec. v. Bourgas n. Varna. Irene 18 Dec. v. Rott. te Gibraltar. Iris 18 Dec. v. Oporto n. Vigo Simon Bolivar 18 Dec. v. Amst. te Hamburg. Kon. Holl. Lloyd. Arnfried (uitr.) 17 Dec. te Pernambuco. Delfland (uitr.) 18 Dec. v. Montevideo. Kon. Paketvaart Maatschappij. Cremer 17 Dec. v. Hong-kong n. Singapore Mackt&ecichten STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Kota Agoeg (thuisr.) 29 Dec v. Belawan. Modjokerto 19 Dec. v. Batavia te Soerabaja Soekaboemi 19 Dec. v. Batavia n. Rott. Tosari 19 Dec. v. Middlesbro te Rott. Holland—Amerika Lijn. Beemsterdijk 18 Dec. v. Philadelphia te Bal- timore. Boschdijk, Rott. n. New Orleans 18 Dec te Vera Cruz. ALKMAAR, 21 Dec. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 64 Vette koeien f 150300, han del goed; 16 Vett^ kalveren 40—100; Vette kalveren per K.G. 0.801.30; 36 Nuchtere kalv. slacht 6—22; 728 Vette varkens (zware) per K.G. 0.31f 0.37. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 21 Dec. 1931. Op de he den gehouden aardappel en markt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 1100 H L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 21 Dec. 1931. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer e° prijzen als volgt: 644 vette koeien, le kw. 70—80 cent, 2e kw. 60— 68 cent, 3e kw. 50- 60 cent en mindere soorten 4050 cent pei K.G., slachtgewicht; 70 melk en kalfkoeien 210—315; 295 Vette kalveren, le kw- 76—84 cent, 2e kw. 66—76 cent en 3e 54—62 cent per K.G., levend gewicht; 5z Nuchtere kalveren 714; 34 Schapen 1926; 1300 varkens, vleeschvarkens, wegende 90—110 K.G., 40—41 cent, zware varkens 3940 cent, vette varkens 37—3 cent per K.G., slachtgewicht, 94 Paarden 80—130. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 19 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Dec. '31- Langendijker Groentenveiling. 70 st. Bloenj- kool le s. 7.90 per 100 stuks; 19000 K-O" Roode Kool 0.60—2.40; 8800 K.G. Ge» Kool 0.601.40; 4000 K.G. Deenscne Witte Kool 0.60-/ 1.20; 9000 K.O. Uien. Uien 5.10—5.30; Grove Uien 4.90-- 5.10; Drielingen 5—5.50, alles P® 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 19 Dec. 1W»; 27600 KG. Uien, Drielingen 5.40-" 5.50, Uien 4.80—5.30, Grove Ui» f 4.704.90; 3100 K.G. Peen 2-^T f 3.40, kleine peen 1.40; 84200 K.O. de Kool 0.70—2.90, doorschot 1.70; 15400 K.G. Deensche Witte K®?! 0.80-/ 1.70, doorschot 0.60—/ W?' 7400 K.G. Gele Kool 1.20-/ 1-80; <*>°r schot 0.60—1.40, alles per 100 K.O. WARMENHUIZEN, 19 Dec 1931- de Kool les1.90-/ 2.90, 2e kw. >-7.^ 1.30 en kale s 0.90— 1.70: Nep, Uien 5.205.50; Orove Uien 4.80; Peen 2. ,too Aanvoer: 30100 Klb. Roode Kool; KG. Gele Kool; 3900 K.G. Witte Kooi. K.G. Nep; 8400 K G. Uien, 300 K-P- W

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10