Alkmaarsche Courant. Het kostbare meesterstukje Radionieuws leuiMeion Rechtszaken Honderd drie en dertigste laargang. Dinsdag 2'i December. No 301 1931. Woensdag 23 December. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) 6.457.en 7.307 45 Gymnastiekles. 8.— Gramofoonplaten. 10.Morgenwij ding. 10.15 Concert docr het V.A.R.A.-septet o. 1. v. Is. Eyl. Kees Bakker, voordracht en framofoonplaten. 12.Concert Amsterd. olistenkwintet o. 1. v. 1 oe Cohen. 1.45 Pauze. 2.15 Keukenpraatje. 3.Gramofoon platen. 3.30 Kindertooneel. 4.20 Muziek v. d. speeldoos van Oome Keesje. 4.30 Yraag- halfuurtje. 5.30 Concert door het V.A.R.A.- septet o. 1. v. Is. Eyl. 6.— Toespraak voor de Jeugdbond voor Soc. Studie. 6.10 Vervolg concert. 6.45 Causerie over het Kapitalisme. 7 05 Vervolg concert. 8.— Vrijdenkers Radio Omroep 9 ,De nacht voor de terechtstel ling" drama in 9 tafereelen van A. Wolfen- stein. Het Groot Volkstooneel o. 1. v. H. Rnntipr en G Groeneveld. 10.15 Concert door het V A R.A.-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. Oa Bachanale uit „Samson en Dalila", Saint Saëns en Polonaise uit „Eugen One- gin" Tschaikowsky. 11.— Vaz Dias. 11.10 Vervolg concert, o.a. Ouverture „Martha" plotow en Potp. „De voge'.koopman", Zeiler. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma, te verzorgen door de N.C.R.V.) 8.Schrift lezing- 8.159.45 Gramofoonplaten. 10. Zang door N.C.R.V.-Dameskoor. 10.30 Zie- yendienst. 11.12.Harmoniumspel M. F. jurjaanz. Zang: mevr. D. v. Neerden Ongers, sopraan. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Concert. H. Hermann, viool. J. Kees- sen, viool. P. v. d. Hurk, fluit en J. Monis- sen, harmonium en piano. 2.Gramofoon platen. 2.30 Chr. Lectuur. 3.Concert. Mevr. A. Brederode—Bettink, zang. W. Bre derode, viool en T. v. d. Pas, piano. 4.30 Gramofoonplaten. 5.Orgelconcert Adr Engels. 6.F. V. Valstar: Het vernietigen van groenten. 7.Causerie: De bloemen met Krestmis. 7.45 Pluimveepraa'je. 8. 10.15 Kerst-oratorium van Hubert Cuypers. Tekst dr. W. G. Harrenstein. Kon. Chr. Oratorium Vereen., Concertgebouw-orkest, W. L. Doortmont, orgel. J. Vincent, sopraan. Nora de Wal, sopraan en J. Caro, bas. Lei ding: H. Cuypers. (Vanuit het Concertge bouw Amsterdam). 10.15 Vaz Dias. 10.25 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert. Q. Mac- Lean. 1.05 Gramofoonplaten. 1.502.35 Or kestconcert o. 1. v. J. Bridge. 3.30 Concert. Sted. Orkest van Bournemouth o. 1. v. Dan Godfrey Sonia Moldawsky, viool O a. 9de Symphonie, Beethoven. 5.05 Orgelconcert Reg. New. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten 6 50 Concert op twee vleugels. 7.10 Boek bespreking. 7.30 Landbouwpraatje 7.50 Le zing. 8.20 Sydney Baynes en zijn orkest. Lichte muziek. 9.209.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 „Cinderella" van Massenet. Acte I en II. Koor, B. B. C.-orkest o. 1. v. Percy Pitt. 11.0512.20 Jack Harris's Band. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-tooneel „Les Folies Amoureuses" van Regnard. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramo foonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert. 1.50 Gramofoonplaten. 3.505.20 Radio-tooneel, met muzik. begeleiding. 5.40 „Metanoeite", mysteriespel. 7.20 Örkestconcert o. 1. v. Wolf. O.a. uit „Tosca", Puccini. 8.20 Westfaalsche uitzending, muzikaal literair programma. Hierna tot 11.20 Concert o. 1. v. Pensis. Kalundborg, 1153 M. 11.20-1.20 Concert uit Rest. Wivex. 2.20 Radio-Blaasorkest. 4.20 —4.50 Gramofoonplaten. 7.208.05 Deen- sche muziek o. 1. v. Emil Reesen. 9.2510.20 Orkestconcert o. 1. v. Reesen. O.a. Egyptisch bal'et, Luigini. Hierna Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35 2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek 6 20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Waal- sche Kerstliederen. 9.20 Concert door de Augustijnen o. 1. v. Foppelsdorf. 338 M 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Viool- en pianosonate. 5.50 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Piano-recital. S.50 Radio-tooneel. 9.2010.20 Concert uit Ant werpen. Rome, 441 M. 8.20 Muzek van Alfredo Catalani. Tevens Comedie „La Fiamminga Donaudy. Zeesen, 1635 M. 6.50 Avondconcert o. 1. v Fr Marszalek. 7.55 Het Kerstfeest bij andere volkeren, actueele uitzending. 8.25 „Wir putzen den Christbaum", Kerstuitzen ding. 9.40 Politiek overzicht. Hiera tot 11.50 Dansmuziek door Otto Kermbach en zijn orkest. Uit het Engelsch door mej. C. M. O. de W 4l>" Zij nam ee n kaartje en toen vloog zij op het lange perron Oom Si vooruit. Hij za„ heel slecht, dus al was hij minder vervuld ge weest van hetgeen hij van plan was, aan had hij haar toch niet opgemerkt. Julie was wel eerder op het perron, waar zij wezen moesten, maar de trein was er nog niet. Hij kwam twee minuten later, loen was Oom Si er en zij stapten tegelijk in. Zij zorg de echter wel niet in denzelfden wagen te recht te komen als haar vijand. Hoe kort de reis ook mocht wezen. Ju'ie had al den tijd om te overdenken, dat haar kans om te slagen al heel gering was. in ieder geval moest zij het probeeren voor aai het re^u gepresenteerd werd. Zoodra ze het station naderden, stond Julie op en sprong er al uit voordat de trein stil stond. Zij liep zoo hard zij kon het per ron over, veel harder dan de oude krokodil loopen kon. Daarenboven wist hij niet dat zij vlak voor hem was. Tot zoover ging alles goed. Toch had zi] Geinig hoop het pakje terug te krijgen zonder Te9u. Maar zij gaf zich nog niet over; zij m°est tot het uiterste volhouden. *an de toonbank van het depot stapte zij VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 18 Dcember. EEN BAKKER IN CONFLICT MET DE IJKWET. De heer S. M., bakker te Alkmaar, die de vorige week terecht stond wegens 'n paar ijkwet-gevalletjes, afgekeurde en niet geldig geijkte gewichten, aanwezig in zijn bakkerij, zag heden deze zaken verder behandeld met het hooren van den verbalisant, den heer L. Webster. Deze ambtenaar, die met zijn collega de Wit op 6 Nov. j.1. was belast met de con trole op de naleving der ijkwet, beves tigde de door hen opgemaakte proces- senverbaal en gaf een nadere toelichting die echter blijkbaar niet in den smaak scheen te vallen van den bakker, zooals bleek uit diens minder parlementaire uitdrukking, dat de agent stond te lie gen. Het maakt natuurlijk geen aange- namen indruk, een beëedigd ambtenaar en getuige in dergelijke grove bewoor dingen, meineed en schromelijk plichts verzuim ten iaste te leggen, welken in druk dan ook wei tot uiting kwam in de opgelegde straffen: 8 X 2 boete of 8 X 2 dagen hechtenis en 3 X 8 boete of 3X8 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring der 11 in beslag gencmen ge wichten. DE KOUS IS OOK NOG LANG NIET AF. Een arbeider uit Lemond aan Zee, de heer G. A., had volgens waarneming var. den buitengewoon gemeenteveld wachter Castricum, zich <n des heeren v. d. Vliets duinen bevonden met eeni- ge honden en 'n paar andere personen, vermoedelijk niet met het doel de den nenappels te verzamelen. Deze zaak stond reeds de vorige week op het reper- toir, doch werd op de ontkentenis van verdachte uitgesteld tot heatn, ten ein de den heer Castricum te hooren. Ook r.u bleef de hee. A. bij zijn krachtig af wijkende houding uitgedrukt in de meer kernachtige dan waardeerende woor den: Hij liegt alles. Dc heer A., die ter zelfder gelegenheid ook den jachtbered- denaar Castricum zou hebben gekwalifi ceerd als eer. schurk, was j.1. Dinsdag voor deze beleediging door den politie rechter wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. Misschien hoopte hij nu ook op een dergelijk succes, doch de kanton rechter liet zijn cliënt nog niet zwemmen en gelaste nogmaals voortzetting van het onderzoek op Vrijdag 8 Jan. 1932 ten einde alsdan nog te hooren de leeren Lentveld, Hoogenboom en Strooker, die ook dit stroopersbüjspel (want van een drama kan gelukkig niet gesproken worden!) hadden bijgewoond. Het vol gend jaar zul.en we elkander dus bij le ven en welzijn in de audiëntiezaal we derzien! DE CHAUFFEUR-INSTRUCTEUR DE VERANTWOORDELIJKE BESTUURDER. De zesde les liep fout. Een te Bloemendaal gevestigde bouw kundige, de 35-jarige heer W. E. H., had zich toegelegd op de kunst der autobe sturing en reeds met veel vrucht een vijftal lessen genoten zoodat hij zich in den geest reeds voorzien zag van een officieel rijbewijs ,doch helaas kwam de zesde les op 7 Juni die illusie op minder aangename wijze verstoren Hij reed toen in ten Studebaker, onder toezicht va een chauffeur den heer J. Steeman uit Haarlem, terwijl mevrouw achter in het rijtuig de prestaties van haar ega met welgevallen gade sloeg. De rit ver liep in de beste orde, doch onder Castri cum geraakte de élève achter het stuur, toen men een klein haveloos tweezitter- tje wilde passeeren, eenigszins van su eek en begon zich onzeker te gevoe len, De chauffeur trachtte in te grijpen, doch verergerde daardoor de afwijking met gevolg dat de wager tegen een bomo en 'n wielrijder, den heer Jan Hop man, arbeider te Alkmaar, aanreed. De wielrijder werd tegen den boom ge drukt en op den weg geslingerd, doch bekwam gelukkig alleen materal scha de en geen ernstig letsel. Mevrouw H. werd ook op minder prettige manier dooreengeschud en geraakte door sprin gende glasscherven verwond doch kwam eveneens met den schrik vrij. De heer H. was natuurlijk geen ruwe mestrijder die zich van de zrak niets aantrok, maar een heer die wist wat hij aan de praedicaat was verschldigd, zoo- lat hij den wielrijder ruimsc» oots scha deloos stelde voor het ondervonden leed. Niettemin had de onervaren bestuur der zich heden toch te verantwoorden ter zake overtreding van het beruchte artikel 22 der motor- en rijwielwet, 'n tenlastelegging die gewoonlijk geen pretje beteekent, zoodat de heer H. zich veiligheidshalve had voorzien van de niet te versmaden juridischen bijstand van mr. Schenkeveld. Gedurende het on derzoek kwam echter vrijwel vast te staan dat niet deze bestuurder doch de instructeur de schuld droeg van het on geval. Door de ambtenaar en verdediger werd zwaar juridisch geboomd over de interessante zaak, vol muziek, doch ieder was het ten slotte roerend eens dat de heer H. moest worden vrijgespro- i ken en is er vermoedelijk geen belets"! i dat hij zijn rijstudiën met hernieuwde lust en ijver hervat. E: bestaat nu echter zeer veel kans dat de leermeester als verdachte voor den Kantonrechter zal moeten compareeren. De uitspraak zal plaats hebben op 30 December. HET IS DAAR 'N HOEKJE WAAR MEN ZIJN GEDACHTEN BIJ ELKAAR MOET HOJFEN. De viersprong LaatPayglopRidder straat eischt voor weggebruikers in on derscheidenen vorm zeer veel oplettend heid en de chauffeur S. S. uit Heiloo, die op 22 October bij het inrijden der Ridderstraat met zijn vrachtauto, ko mende uit de richting Limmerhoek, een van de andere zijde, dus van rechts komende motorrijder niet den voorrang gaf en links den bocht afknijpende, door reed, was oorzaak dat een aanrijding ontstond en de motorrijder r.et zooveel kracht op de radiateur en vervolgens op straat smakte, dat hij in bewusteloozen toestand in 'n naburigen winkel moest worden binnen gedragen. Ernstige ge volgen bleven gelukkig uit. ook voor den onachtzamen chauffeur die heden te recht stond ,doch mede op grond van zijn gunstigen staat van dienst, slechts werd gestraft met 15 boete of 15 dagen hechtenis. MET ZOO'N TEGENSTANDER BEN JE OOK NILT GELUKKIG. Een chef-monteur uit IJmuider,, de heer van Laar, op 25 Juli met zijn luxe wagen komende van Hoorn, wenschte de brug bij het Hengelaartje onder Ou- dorp en alzoo den Heerenweg op te rij den, Joch zag tot zijn schrik dat een zware vrachtauto, komende van de an dere zijde, onbekommerd de smalle brug opreed, zoodat de wagen van den heer van Laar tegen de leuning werd gedrukt en ernstige sch de bekwam. De chauffeur, zekere J. W. te Hoorn, werd thans voor deze onbehoorlijke wij ze van rijden veroordeeld tot 50 boete of 50 dagen en zal de heer v. Laar hem voor de schade civiel wel nader spreken. EEN ZWEMMENDE WIELRIJDER. In den avond van Zondag 4 October, na afloop van de motorraces te Alkmaar, reed op den Helde, schen weg nabij de Koedijwer vlotbrug, een auto met be zoekers aan den wedstrijd en bestuurd door den heer Corn. Snijder van Haren karspel eensklaps tegen een wielrijder, die op bedenkelijke wijze over den rij weg balanceerde, geheel links van dien weg reed en notabene ook niet van licht was voorzien. Het rijwiel werd aan puin gereden doch de fietser, zekere heer A. de V. uit Alkmaar, die zich had geamu seerd met visschen en er kenn^ijk den moed had ingehouden door het gebruik van een stevigen borrel, bleek onge deerd te zijn. Wel was hij geweldig uit zijn humeur omdat men geen rekening had gehouden met zijn kubistische op vattingen omtrent de verkeersregels en gaf hij het voornemen te kennen aan gifte te zullen doen. De heer Sneiders bleef natuurlijk ook niet achterwege en met het meer gunstige resultaat dat de heer. A. de V. heden werd veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis en be taling der toegebrachte schade aan de auto, 'n kapotte lamp enzoovoort tot een bedrag van ƒ7. Voorts werd hem nog opgelegd 12 boete of 12 dagen hechte nis wegens het links rijden. Totaal 24 moedig vooruit. Een vrij oude man had den jongen man van zooeven vervangen; de vori ge was nergens te zien. Dit was een groote teleurstelling, want zij had gehoopt, dat de vorige vriendelijke beambte haar zou herken nen. Gelukkig waren er op dat oogenblik geen andere menschen, zoodat Julie den tijd had een beschrijving van het pakje te geven en te vertellen, dat zij het re?u niet bij zich had. Zooals zij wel vermoed had, maakte de man bezwaren. Zonder regu kon hij het pakje niet afgeven. Maar ik moet het eenvoudig hebben, zei Julie. Een aangespoord door de overtui ging, dat zij geen oogenblik kon laten verlo ren gaan, lichtte zij eenvoudig een klep van de toonbank op en ging zelf naar binnen Het helpt u niet of u binnen komt, zei- de de man gemelijk. U kunt niets krijgen zon der ontvangbiljet. Maar mijn beurs is mij ontstolen, zei "^U— Dan zou ik u raden naar den chef te nroon Daar heb ik geen tijd voor. En met den moed der wanhoop, ieder oogenblik verwach tende Oom Si's stem achter zich te hooren, deed Julie net of de man niets zei en bleef de vele en zwaar beladen bagagerekken na gaan om haar eigendom te zoeken. HOOFDSTUK XXXIV. Ik zeg u toch, dat het u niets helpt. De beambte protesteerde nogmaals, maar hij moest zich omkeeren om den volgende te woord te staan. Julie's smeekte haast of haar oog op dat oogenblik op het pakje mocht val len, want het eenige, wat zij hoopte, was het mee te pakken en de vlucht te nemen. Maar die wensch werd niet vervuld. Zij had niet opgelet waar het neergelegd was en al keek ze overal, ze kon het niet vinden. Op dat vreeselijke oogenblik kwam de be ambte. aan wie zij het afgegeven had, haar vriend, te voorschijn. Zij liep dadelijk op hem af, dat was immers haar eenige kans. O, wat ben ik blij dat u komt, riep Julie met een eenigszins opgewonden stem. Herin nert u zich niet dat ik u een pakje heb afge geven in een bruin papier een paar uur geleden? De zenuwachtige stem, waarmee dit ge zegd werd, deed den jongen man Julie ver baasd aankijkij. Ik heb te re?u, dat u mij gegeven hebt, verloren, maar u herinnert u toch zeker we! dat ik het gebracht heb. Haar hoofd gloeide. Weet u niet, dat ik u een briefje van tien shilling gaf? En dat u het is gaan wisselen? Deze jeugdige beambte was niet zoo heel vlug van begrip, maar hij trok de wenk brauwen samen en scheen een flauwe herin nering te hebben van het geval. Maar terwij! hij hierover nadacht, keek Julie over haar schouder en zag Oom Si aan den anderen kant van de toonbank staan. En een tweede blik verkondigde haar, dat de andere beamb te het papiertje reeds in de hand had. Wat moest zij doen? Het was niet een oogenblik om halve maatregelen te nemen, i Terwijl zij trachtte het geheugen van haar jeugdigen vriend op te frisschen, zou haai schat verdwenen zijn. Zij aarzelde niet. Zij ongeacht de consumtie. Ja, de visch wordt wel duur betaald! ONDER TE HOOGEN DRUK GELEEFD. In deze droeve tijden van laag-con- junctuur zou men het bijna een verblij dend verschijnsel noemen, wanneer men een paar lieden ontmoet, die onder een te hoogen druk hadden verkeerd. Maar dit bleek al weer op een teleur stelling uit te loopen, daar bedoelde per sonen voorstelden 'n paar vrachtrijders, de heeren D. B. uit Heiloo en W. C. uit Bakkum, wiens auto's na zorgvuldige meeting te Heiloo waren gewogen en tezwaar bevonden, daar hun wagen zwaarder waren belast, dan de wet toe stond. De heeren voor dit feit terecht staande, werden op hu.i woord geloofd toen zij beweerden onkundig te zijn ge weest van de zwaarte der bevrachting, nu aan de wettelijke voorschriften had den voldaan en ieder veroordeeld tot slechts 5 boete of 5 dagen hechtenis. HET METEN VAN EEN NAT SCHROBNET. De heeren P en J. K., binnenvisschers uit N.- en Z.-Schermer, zouden op 11 Nóv. in de Meersloot hebben gevischt met een schrobnet, waarvan de mazen bij meting 5 c.M. te klein bleken te zijn De visschers beweerden echter dat die meting onjuist met een duimstok was verricht, terwijl wordt vereischt een spe ciaal mazenmetertje en nat cemeten. De Kantonrechter toonde zich goed op do hoogte van dtrgelijke vaktechniek en zeide de visschers toe dat op 8 Januari het net op de verlangde wijze in zijn te genwoordigheid zou worden gemeten door den beroemden kunstschrobnetma- zenmeter brigadier Talsma. EEN VERLAMDE VOET- EN EEN SLAPPE HANDREM. De 53-jarige heer Jb. V., emeritus landbouwer en nog 'n stevige baas, wo nende te Callantsoog, had zich op 2 Dec. te Bergen voortbewogen in een bejaard Chevroletje, verkeerende in de gerust heid des harten, dat zijn karetje in de beste orde verkeerde, toen echter een politieman dien zielsvrede wredelijk kwam verstoren met de na onderzoek gedane mededeeling dat de voetrem ab soluut geen en de handrem minder dan middelmatig dienst verrichtte. Deze toe lichting werd op de meest onprettige wijze aangedikt door een lijvig proces verbaal. De bestuurder, 'n veteraan van den weg met een onbesmet stuurkrans- draaiers verleden, haastte zich, hevig verschrikt in de tekortkomingen van zijn vrachtwagenplezierwagen te voor zien en dank zij die vcorzor" werd hij heden slechts met 12 boete of 12 dagen hechtenis bedacht. DE DUINKONIJNTJES ZULLEN DEZEN WINTER WEL BIJ SECTIES DEN KRAAIEMARSCH BLAZEN. De treurige toestand in het vis- schersbedriji en de ma. tschappelijke de pressie verhoogen ook den nood in ons aloud duindorp Egmond aan Zee, zoodat stroopersovertredingen aan de orde van den dag zijn. Op deze zitting stonden weer terecht 'n drietal lmhtbranders, Krijn B., Jan V., beiden visschers en n landrat, Gerrit St. Natuurlijk werden deze bedreigers der diverse pluimstaar tjes niet met enthousiasme begroet, doch dj twee visschers, die royaal bekenden en hun gezinsnood als oorzaak noem den werden met consideratie behandeld en veroordeeld ieder tot slechts 20 boete of 20 dagen hechtenis, maar de heer G. St. toonde zich minder openhar tig en handelbaar en zag zich 30 boete of 30 dagen opgelegd. Laat ons hopen dat het bij stroopen blijft en geen andere dramatische incidenten het gevolg zijn. OOK HET BESTE PAARD KAN STRUIKELEN. Voor zoover ons bekend komen de gebr. B., busondernemers op Alkmaar Beverwijk zoo goed als nimmer voor den kantonrechter ter zake verkeers overtreding. Deze zitting maakte echter een ongunstige uitzondering op dien gulden regel, daar nu aan den niet ver schenen heer Jan B. te Heemskerk, werd ten la-te gelegd dat hij onlangs in de Emmastraat den heer H. van der Wal, ingenieur te Alkmaar, die op zijn rij wiel nabij de Costerstraat geheel rechts van den weg reed, had aangereden, waardoor deze wielrijder van zijn fiets werd geworpen en zijn kleederen en rij- zag den man met het papiertje in de hand, met de langzame verzekerdheid van één der oudste en meest eerwaarde dienaren der maatschappij naar één der bagagerekken toe gaan, dicht bij Julie. In een oogwenk ont dekte zij haar pakje boven op een heelen stapel. Reeds stak de man de hand uit, maar voordat hij de Van Roon kon pakken, sprong Julie vooruit en het gelukte haar het onder zijn neus weg te pakken. Nu waren haar hersens als kwikzalver. Zij had een dolle lust met haar schat weg te rennen zonder verdere verklaring te geven, maar ze was in staat daaraan weerstand te bieden, want zij begreep dat dit te gevaar lijk zou wezen. Ja, dit is het, zei de fluisterend tot haar jongen vriend. En terwijl zij dit zeide, had zij de tegenwoordigheid van geest, welke in die omstandigheden misschien wat gevaar lijk was, weg te kruipen achter een stapel doozen, op een plek, waar Oom Si haar niet zien kon. U weet toch wel dat ik het u gebracht heb? De jongen meende het zich te herinneren. Maar op dat oogenblik kwam de oudere be ambte tusschenbeide. Maar er is een ander die er naar vraagt. Hier is zijn re9u. Dat re?u is van mij, zei Julie fluiste rend. Ze hebben het uit mijn beurs gehaald. Daar hebben wij niet mee te maken,, antwoordde oude. Maar u herinnert u dat ik het gebracht heb, nietwaar? Sraeekend keek zij den jongen man aan. En die vriendelijke jonge man erkende lang- 1 wiel werden beschadigd. Te dier zake werd de heer B. thans veroordeeld tot 12 boete of 12 dagen hechtenis, bene vens 12 schadevergoeding aan den benadeelde. VAN DE POLITIE IN NACHTDIENST IS GEEN KUNST.vPPRECIATIE TE VERWACHTEN. Deze rijkgekuifde 19-jarige bakkers knecht Cor B. en diens corpulente vriend en kunstbroeder Joh. de J., beiden te Alkmaar, zouden in den naclU van 9 December op de Oudegracht de rust der ingezetenen aldaar hebben gestoord door schreeuwen, zingen en rumoer ma ken. De beide heeren, thans voor den kantonrechter genoodigd om die kunst uitingen eens nader te bespreken, ont kenden pertinent eenig rustverstorend geluid te hebben voortgebracht. Veron dersteld werd echter dat de verbali sant, de heer Staats, deze serenade toch niet gedroomd zal hebben en werd dus 'besloten op 8 Januari dez„ belangwek kende zaken in zijn. presentie voort te zetten 1 DE ZOMERWONING TE SCHOORL. De kantonrechter te Alkmaar heeft mevr. E. M. K. geb. K. te Schoorl vrijge sproken van de haar ten laste gelegde overtreding der Schoorlsche verorde ning betreffende de zomerwoningen en daarbij overwogen dat bedoelde woning niet geacht kon worden tot die woningen waarop de verordening van toepassing is te behooren. Mondelinge uitspraak 18 Dec. 1931. D. S., te Hoorn, overtreding wet van openbare vervoermiddelen, G boete of 6 dagen hechtenis B. van 't H., te Beverwijk, P. O. te Alk maar, dronkenschap, ieder 3 boete af 3 dagen hechienis. G. G. en B. K., te Castricum, overtr> ding arbeidswet, ieder 6 boete of 6 da gen hechtenis. C. de W. te Schoorl, S. M. te Alkmaar, overtreding ijkwet, de le 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 3 X 6 boete of 3X6 dagen hechtenis en 8 X 2 boete of 8 X 2 dagen hechtenis. J. V., G. S., K. B. en C. T. B., te Egmond aan Zee, jachtwetovertreding, de le en 3e de 2e 30 boete of 30 dagen hechtenis, ieder 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 4e 1 maand tuchtschool. A. W. K., te Limmen, J. V. en P. H. de R., te Alkmaar, overtreding politiever ordening, de le 10 boete M 10 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. .S A. S. en D. B. te Heiloq, E. N. te Castricum, W. C. te Bakkum, J. B. te Heemstede, A v. D en p. v. D. te Eg- mondbinnen, A. de V., H. A. J„ J. de J H. .S, S K J M A. A. K., J. ZJ O W. D. en A J. S. te Alkmaar, J. K. te Oterleek, J. W. te Hoorn, P. K en P. S. te St. Pancras, P. W. te Edam, J. B. te Hoogkarspel, H. de G. te Zijpe, M. D. te Krommenie, J. V. en D. V. te Callants oog, M. K. te Anna Paulowia, J. D. te Noordscharwoude, W. D. en C. H. te Koedijk, C. C. vV. B. te Broek op Lange..- dijk, overtreding motor- en rijwielwet, de le 1 b5oete of 15 dagen hechtenis, de 2e, 4e, 26e, 29e, 30e en 33e ieder 5 boeU of 5dagen hechtenis, de 3e, 8e, 7e, 9e. 10e, 12e, 15e, 16e, 17e, 21e, 22e, 28e, olt en 32e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e en 2e7 ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 8e 5 en 12 boete of 5 en 12 dagen hechtenis, dc 11e, 14e, 18e, 24e en 25e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 13e 4 en 12 boe te of 4 en 12 dagen hechtenis, de 19e 10 boete of 1 week tuchtschool, de 20e 50 boete of 50 dagen hechtenis, de 23e 8 boete of 8 dagen hechtenis. Schrifteljike uitspraak. E. M. R., te Schoorl, overtred.ng bouw verordening, vrijspraak. DRANKSCHENKEN IN EEN CANTINE. Mag in een cantine ook aan burgeri geschonken worden? In hooger beroep werd voor de rechtbank te Breda een kwestie behandeld, waarvoor in militaire en politioneele kringen veel belang stelling bestaat, n.1. een door Tilburgsche politiebeambten geconstateerde drankwet- overtreding op militair terrein. Bij de artillerie paardendepot-kazerne te Tilburg is een cantine, waarvan de houder tapte aan ieder die de cantine bezocht, ook aan burgers. Voor lokaliteiten als de cantine, zaam, maar met toenemende bezorgdheid, dat hij meende het zich te herinneren. We moeten het afgeven aan dengene, die het re?u vertoont, zei de oude man op strengen toon. Verder hebben we er niet mee te maken. Als u eens kijken wilt, zei Julie tot den rre, dan zult u zien dat u het geschreven Ja dat was zoo, erkende hij. In zooverre het hem aan ging, scheen dat argument over tuigend. En zelfs de oude man, een echte bureaucraat, scheen onder den indruk te wezen van dit feit. Zegt u, dat dit re?u u is afgenomen? vroeg hij. Ja, fluisterde Julie opgewonden. Door mijn Oom, een gemeenen dief. Onmiddellijk had Julie berouw over de onvoorzichtigheid van haar woorden. Uw oom 'n dief? riep de oude beambte met zulk 'n luide stem, dat de oude huiche laar het stellig gehoord moest hebben. In ieder geval herinnert deze mijnheer zich dat ik het was die het pakje gebracht heb, zei ze op beslisten toon. De jonge man keek haar goed aan en ver klaarde dat hij het wist. En zooals meer menschen, was hij wat langzaam van begrip. Maar toen heteenmaal tot hem doorgedron gen was, maakt hij zijn gevoltrekkingen. Mij dunkt, ging hij voort, zonder twij fel onder den indruk aangesproken te zijn als „mijnheer", door zulk een knap meisje, dat, daar deze dame het pakje gekregen heeft en wij het re?u, zij het maar zelf met haar oom moest uitmaken. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5