WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN £md: en J-uiidmm Jkaina ciaat lïleaws HEïLOO. onderworpen aan het militaire gezag en waaraan de militaire autoriteiten toestem ming verleenen tot verkoop van sterken drank, is geen vergunning noodig, zij vallen dus buiten de drankwl Maar dan mag in dergelijke inrichtingen alleen ana militairen getapt worden, niet aan burgers. De militai re politie stoorde zich hier blijkbaar niet aan, waarom de Tilburgsche politie besloot in te g hinden nacht van 18 op 19 April j.1. ging een inspecteur van politie er op uit, vergezeld van een majoor en e enagent. Hij wist, on danks de weigering van den portier, in de catltine te komen, waar een bal gegeven wérd. Er werden verschillende overtredingen der drankwet geconstateerd, waarom tegen den cantinehouder proces-verbaal werd opge- Na ovangrijke besprekingen tusschen mili taire en politie-autoriteiten over de kwestie, kwam op 6 Oct. j.1. het geval voor den kan tonrechter te Tilburg. De ambtenaar van het O.M. was van bordeel, 'dat de cantinehouder terecht werd verbaliseerd 't Geldt een prin- cipieele kwestie. «1.1. of er in cantines al of niet aan burgers geschonken mag worden; voor den ambtenaar stond v?«'. dat het niet geoorloofd is, dus requireerde hij 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. De officier van justitie bij de Bredasche rechtbank stelde aan de hand van diverse uitspraken vast, dat de verkoop van drank in de dagvaarding bedoeld, ongeoorloofd was, dus in strijd met het desbetreffende artikel van de drankwet, waardoor e verdachte dus voortdurend overtreding pleegde. Tenslotte requireerde de officier vernietiging van het vonnis van den Tilburgschen kantonrechter en veroordeeling van verdachte tot 50 cent boete, subs. 1 dag hechtenis. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 22 Dec. Uitspraken zaken 15 Dec. 1931. Klaas S., caféhouder. Hoorn, opruiing en tvederspannigheid, 50 boete of 50 dagen. Sybrandus KL, harmonicaspeler, Hoorn, wederspannigheid, 25 boete of 25 dagen. Joh. Bakker, los werkman, Hoorn, als vo ren, vrijgesproken. Leonardus Albertus D., broodventer, Eg- mond aan Zee, diefstal van gerookte visch, 50 boete of 50 dagen. Hubertus Sch., Egmond aan zee, als voren 35 boete of 35 dagen. PROEF- EN SCHOOLTUIN „KENNEMERLAND". In het Landbouwhuis werd Maandagmid dag, onder voorzitterschap van den heer G. Barten een algemeene vergadering gehouden van den Proef- en Schooltuin „Kennemer- land". De voorzitter opende met tegenzin, met het oog op de geringe opkomst, de vergadering. Uit de begrooting zal blijken dat ook de proeftuin de invloed heeft ondervonden van de slechte uitkomsten in het tuinbouwbedrijf. In verband hiermede, stelt het bestuur voor het jaar 1932 maatregelen voor, die niet prettig zijn. Spr. hoopt, dat 1932 de pessi mistische verwachting zal loochenstraffen. Ir. Hazeloop gai aan de hand van een plattegrond een uiteenzetting van het cul tuurplan voor 1932. Door de Rijp was verzocht een proef te ne men met verschilldene soorten kropsla Dit is mogelijk behalve in het Warenhuis, waarin in hoofdzaak tomaten geteeld zullen worden. Het cultuurplan werd overigens conform goedgekeurd. Begrooting. De secretaris-penningmeester, de heer A. van Reenen, gaf een toelichting op de be grooting. Het drukken van het jaarverslag werd als bezuinigingsmiddel achterwege ge laten. 130 wordt daardoor bespaard. De post arbeidsloonen, groot 5200, besteed zal tuinbaas zal overleg gepleegd worden hoe de post arbeidsloonen groot 5200 besteed zal worden. Op de post brandstoffen bleek bezui niging mogelijk. Aan de gemeente Alkmaar is verzocht de landhuur te verminderen. In den tuin zal een smalspoor worden aan gelegd waarvoor de kosten 260 bedragen. De uitgaven bedragen 85036.10. Bij de ontvangsten werd de opbrengst voor de producten berekend op 1.90 en per Are van den kouden grond op 10. De totaal opbrengst van gewassen is 5700, In het geheel sluit de begrooting met een tekort van 160. Over het algemeen was men van oordeeL dat de raming opbrengst gewassen een slag in de lucht was. In 1931 was aan gewassen ontvangen 6000. Verwacht wordt, dat Alkmaar, waar in het algemeen de huurprijzen naar beneden zijn gegaan, ook voor den Proef- en Schooltuin de lar.dhuur zal verlagen. De begrooting werd ongewijzigd vastge steld. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Barten, N. W. A. Meijer en A. v. Reenen werden herkozen Het bestuursvoorstel om bij den Boeren leenbank het crediet te verhoogen tot 5000 werd aangenomen. Dit voorstel hield niet alleen verband met de tijdsomstandigheden, doch ook met een verandering in de tee'twij~c. Hierna sloot de voorzitter me* een woord van dank. OTERLEEK. Tuindersvergadering te Oterleek. u- tojnbouwvereeniging „Ons Begin" ftield Donderdagavond in café de Vries te Oterleek een flink bezochte ledenvergadering. Voorgelezen werd een schrijven van de i betreffende verschillende soorten zaden, welke door middel van de vereeniging betrokken kunnen worden. Voorloopig zal daarvan geen gebruik worden gemaakt. Het aftredende bestuurslid, de heer Jb. herkozen Vr'jwel algem' *te»®€n Een voorstel van de L.G.C. om voortaan afgevaardigden te verminderen, met één op elke twintig leden, dit met het oog oD de financiën, werd door het bestuur nader uit ééngezet. De heer de Vries deelde mede, dat er bezui nigd moet worden. De functionnarissen, die meer verdienen dan 500 worden verlaagd met 10 de anderen blijven gelijk. Het Voorstel tot beperking van afgevaardigden geeft een besparing van 500. Er zal vanaf 1 Januari 2 veilingskosten geheven wor- den, zoodat er bezuinigd kan worden. Alge meen goedgevonden. Over het voorstel tot verlenging van het lidmaatschap van de L.G.C. ontspon zich een uitgebreide discussie. Besloten werd een afwachtende houding aan te nemen. Rondvraag. De heer de Vries besprak het bonnenstelsel, waardoor het tot nog toe mógelijk was, bui ten de veiling te verkoopen. Na 1 Januari worden geen bonnen meer verstrekt, ook niet door den Noordermarktbond. Het uit de hand verkoopen wordt daardoor uitgesloten. Bij dvertreding wordt een boete geheven van ilO De heer Leegwater informeerde of de eene bouwer nu ook niet meer aan de ander mag verkoopen om b.v. op te leggen. Geantwoord werd, dat dit geoorloofd blijft, omdat het Eroduct dan tenslotte toch op de veiling cmt. Uit de verdere besprekignen blijkt, dat er nog heel wat mazen zijn, waar de onwillige leden door kunnen kruipen. Den leden werd aangeraden in 't vervolg hun aardappelen te laten keuren, omdat er importeerde landen zijn, welke geen onge keurde willen aanvaarden. Het bestuur sprak er z'n misnoegen over uit, dat er te weinig leden gebruik hebben ge maakt van de gelegenheid om door middel van de vereeniging kunstmest te betrekken. In het belang van de leden moet hier meer gebruik van worden gemaakt. Bij te kleine kwantums wordt de prijs van onderzoek der monsters te duur. Steun aan de Tuinders Na langdurige discussies werd besloten een adres aan de raad te richten, om recht- streeksche steun aan de tuinders te verstrek ken en zij wie daartoe in de gelegenheid zijn tewerk te stellen. Daarna sluiting. WARMENHUIZEN. Vergadering van den L. T. B afd. Warmenhuizen. Bovengenoemde afdeeling hield dezer da gen een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer W. Dekker. De secretaris was de heer A. Tesselaar. De voorzitter opende deze vergadering op de gebruikelijke wijze en heette allen harte lijk welkom. Ter motiveering van het beleg gen van deze vergadering gaf den voorzitter een uiteenzetting. De heer A. Tesselaar Gz. las de notulen der vorige vergadering voor welke onveran derd onder dankzegging werden goedge keurd. A's mededeel ing gaf de voorzitter een ant woord op de in de vorige vergadering ge stelde vraag betreffende de rentelooze obli gaties. Tevens werd het onlangs genomen besluit door den Vierbond aangaande de mi nimumprijzen door den voorzitter nog nader medegedeeld. Bespreking Pachtcommissie. Naar aanleiding van de in de vorige ver gadering gestelde vraag omtrent het instel len van een Pachtcommissie is door het be stuur deze zaak nog nader onderzocht en kwam tot de conclusie, dat een in te stellen Pachtcommissie tweeledig kan werken n.1. positief en negatief. Het bestuur is van mee ning, dat wanneer de eventueele Pachtcom missie positief moet werken, dit groote be zwaren zal ondervinden en ook veel geld zal kosten. De laatste manier van werken acht het bestuur aannemelijker. Het bestuur is ook van meening dat een pachtcommissie veel goeds kan doen in deze plaats vooral ook wat betreft het verhuren van het ge meenteland. De heer W. Tesselaar is van meening, dat de taak van de Pachtcommissie niet gemak kelijk zal zijn en de heeren Joh. de Groot vraagt zich af, of als de Pachtcommissie werkt, dan iedereen wel tevreden zal zijn. Te vens is het maar de vraag of de eventueele Pachtcommissie door de diverse besturen er kend zal worden. Uit de besprekingen viel heel duidelijk op te maken, dat de vergade ring gezien de momenteel geringe vraag naar bouwland niet veel waarde hechtte aan een eventueele Pachtcommissie, zoodat dan ook besloten werd deze zaak te laten rusten. Bespreking agenda vergadering „C. V- V." De voorzitter constateerde, dat de meer derheid van het Dag. Bestuur en ook die van het Centraal Bestuur van de Veiling in de afgeloopen 6 a 7 maanden geheel en al van meening veranderd zijn In de' algemeene vergadering van Mei j.1. werd door den L. T. B. voorgesteld bepaalde posten te verla gen. Het Centraal Bestuur was in meerder heid daar vierkant tegen. De L. T. B. zag toen de noodzakelijkheid daarvan reeds al in; het Centraal Bestuur toen nog niet. In de onlangs gehouden vergadering van het Centraal Bestuur was nogal verschil van meening omtrent de omvang van de verla ging der salarissen. Nadat in die vergade ring de stemmen een paar maal staakten is met meerderheid besloten om in de a.s. bui tengewone algemeene vergadering voor te stellen de salarissen van den Marktopzich- ter-keurmeester, telefonist en veilingschoon maker met 5 te verlagen; de ipost presen tiegelden van de bestuursleden met 20 te verlagen en de vergoeding van het bestuur eveneens met 20 te verlagen. Ter toelich ting diene het volgende: Het salaris van den Martkopzichter-keurmeester bedraagt mo menteel 1350; die van den telefonist 350 en die van den veilingschoonmaker 350. De bestuursleden krijgen voor presentiegeld 2.50 per vergadering. De veilingleider ge niet een salaris van 500, de voorzitter 400 en den secretaris-penningmeester 300 gulden per jaar In aanmerking moet wor den genomen, dat de voorzitter in den zomer ook als veilingleider optreedt. Onder de aanwezige leden waren enkelen van meening, dat de marktopzichter de vei ling bovendien nog wel kon schoonmaken, zoodat de post van 350 komt te vervallen. Anderen zijn van meening, dat de markt- ODzichter-keurmeester in den zomer het vei lingleiderschap wel kan waarnemen Dien tengevolge kan het salaris van den voorzit ter verminderd worden met 150. De voorzitter zegt, dat de heer Pronk niet alles kan waarnemen en is voor 10 ver laging van de drie meergenoemde salarissen De secretaris vindt het salaris van den marktopzichter niet te hoog en vindt ge zien de belangrijkheid van zijn werk dat de heer Pronk zijn salaris slechts met 5 moet verlaagd worden. Hij kan toch ook riet helpen, dat wij het slecht hebben. Het laantje van telefonist en schoonmaker zijn maar bijbaantjes en deze kunnen wel 10 van hun salaris missen. De heer Joh. de Groot is er ook van over tuigd, dat de heer Pronk de veiling wel kan schoonmaken, dan winnen wij tenminste het salaris van den heer Rol ad 350 uit. De voorzitter is van meening, dat de heer Rol niet zoo maar ontslagen kanworden. Ten slotte werd 21 tegen 8 stemmen aan genomen, dat tijdens de algemeene vergade ring door den L. T. B. zal worden voorge steld alle salarissen n.1. die van den Markt- Opzichter-keurmeester, telefonist en veiling schoonmaker met 10 te verlagen. Het voorstel van het Centraal Bestuur om de presentiegelden met 20 te verlagen vond bijval en besloten werd alzoo om dit te steunen. Over het voorstel van het C. B. om de sa iarissen van het bestuur met 20 te ver lagen werd langer besproken. Sommigen wa ren vart de meening toegedaan, dat men in den zomer heel best den veilingleider kon missen. Het veilingleiderschap in den zomer is totaal overbodig. Bovendien is de heer Slot in den zomer vaak koopman. De voorzit ter en secretaris verklaren zich voor 20 verlaging. De vergadering is algemeen van meening, dat hierop veermeer bezuinigd kan worden. De heer C. Nannes is voor veel meer ver laging, temeer daar de veilingleider de heer Molenaar reeds zelf al te kennen heeft ge geven, dat hij wel bereid is zijn salaris te verminderen met 150, dus te brengen op 350. Uit de vergadering bleek, dat de heer Molenaar dit in de laatste vergadering van het Centraal Bestuur te kennen heeft gegeven. Naar aanleiding van dit voorstel van den heer Molenaar zeide een lid van het Centraal Bestuur, dat het ook Zeer nobel van den voorzitter zou zijn indien hij vrijwillig tot een dergelijke verlaging van zijn salaris overging. Dit werd echter door den heer Slot niet toegezegd. Tenslotte werd met meerderheid van stem men besloten om in de algemeene vergade ring voor te stellen het salaris van den heer Slot te verminderen met 50 en die van den heer Molenaar met 30 Tot afgevaardigden naar de buitengewone algemeene vergadering van de veiling zijn benoemd de heeren Joh. de Groot, C. Mosch en P. Tesselaar Gz. en tot plaatsvervangers de heeren W. Mosch, Jn. Dekker en Jn. de Nijs. Nadat in de rondvraag enkele voor den L. T. B. onbelangrijke punten besproken wa ren sloot de voorzitter deze vergadering op de gebruikelijke wijze. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Meer dan ooit leven de Langendijker tuin bouwers in afwachting. De verschillende ver gaderingen, die wenschen en verlangens hebben kenbaar gemaakt en die aan het bestemde adres hebben bezorgd, zijn ge houden en de Tweede Kamer, die in deze de lakens kon uitdeelen, heeft zijn besluiten ge nomen. Er komt, als gevolg van dat besluit, geen steun, maar er zullen rentelooze voor schotten worden gegeven op langen termijn tot een bedrag van 700000, waarbij de be trokken gemeenten dan nog 300000 heb ben te wegen. Ten aanzien van deze verplich ting voor de gemeenten om 30 pGt. bij te passen, scheen de minister nog wel een tege moet komende houding te willen aannemen en het wil ons zoo voorkomen, dat, als de drang tot verlaging van dit percentage van alle gemeenten in West-Friesland was uitge gaan, in plaats van, zooals is gebeurd van de vier Langendijker gemeentebesturen en St. Pancras, er ongetwijfeld al in de bekende Kamerzitting was aan tegemoet gekomen. Het is te hopen, dat van de gemeentebesturen alsnog een drang uitgaat, die den minister op de noodzakelijkheid van verlaging wijst. Als nu de Eerste Kamer de regeling zal heb ben goedgekeurd, is het te wenschen, dat met de uitvoering spoed zal worden gemaakt, want de nood van onze tuinbouwers stijgt al hooger. De hoop is nu op de rentelooze voorschotten gevestigd, doch het zal wel blijken, dat het bedrag van 1 millioen veel te klein zal zijn. Naast deze is de hoop ge vestigd op de winterkool, doch de vooruit zichten voor deze zijn zoo slecht, dat, als het niet streng wintert, algemeen een buiten gewoon ongunstige uitkomst wordt ver wacht. Op Duitschland met zijn geringe koopkracht valt niet te rekenen en de invoer rechten van verschillende andeie landen zijn zoo hoog, dat er al bijna een wonder zal moeten gebeuren, wil er van een beteekenen- de export sprake zijn. De aanvoer van bloemkool was ook deze week gering. Er blijkt maar weinig van deze groente meer te zijn. Toch waren de prijzen nog aan den lagen kant. al waren ze iets beter dan de vorige week. Voor de grootste, eerste soort, werd ruim 8 per 100 stuks betaald. Kleinere brachten f 6—7 op. Alles was bestemd voor het binnenland. Het buitenland verschijnt niet aan de markt. Er werd meer roode kool aangevoerd dan in de vorige Weken. Dit was echter niet toe te schrijven aan betere prijzen* integendeel, de prijzen waren iets lager. Kon men de vorige week nog boven de 3 komen, deze week was dit niet het geval. Aan de Bioeker veiling lagen de heele week de noteeringen tusschen 0.70 en 2.80 voor eerste soort roode kool. zoodat de mooiste van ongeveer 3 pond no» geen 3 opbracht en groote voor f 0 70 of iets meer werden verkocht. Voor doorschot werd 0 60—1.90 betaald De aanvoer beliep aan beide veilingen 50 spoorwagens waar van 27 te Noordscharwoude. Slechts weinig van deze hoeveelheid was voor het buiten land bestemd. Aan gele kool wordt de laatste weken al hee: weinig aangevoerd, en de klacht op de tuinbouwvergaderingen gaat, dat de markt op Maandag heelemaa' dreigt te verloopen, was ook voor deze week.in het bijzonder voor gele kool niet ongemotiveerd. De hoog ste prijs, welke aan de veiling der L G. C. werd betaald, was 1 70. voor het mooiste, meest gewilde goed van ongeveer 2Vi pond. Groote bracht 0.600.90 op. Voor doorschot Werd 0.60 of iets meer betaald al naar de grootte. De aanvoer bedroeg 16 spoorwagens aan beide veilingen. Slechts was de stemming ook voor de Deensche wite kool. Hiervan belrekt het bui tenland ook nog niets. Kool van de uitge- zochtste grootte bracht in maximum 1.50 per 100 K.G. op. Groote 0.60 of één of 2 dubbeltje^ meer. Voor doorschot werd 0.60 tot 090 betaald. In 't geheel werden 18 spoorwagens verhandeld. Grooter is de aanvoer van uien geweest De voorraden hiervan beginnen flink te slin ken Bij de inventarisatie is al gebleken, dat de aanwezige voorraad klein is. Deze week werden er weer 24 spoorwagons afgeleverd. De prijzen waren niet onbevredigend. Ge wone uien brachten van 4.80f 5.40 op. De grove uien werden verkocht voor 4.40 tot f 5.30. Voor drielingen werd 5.20— 5.70 betaald, terwijl nep iets meer dan 7 per 100 K G. opbracht. Van deze laatste soort werd echter weinig aangevoerd. Ongetwijfeld als gevolg van de slechte prijzen werden ook weinig bieten ter markt gepresenteerd. Voor groote werd 2.30 2.50 betaald, kleine f 0.901. De aangevoerde rammenis werd voor 0.601.50 verkocht. Spruitjes brachten f 66 60 op. Groote peen werd voor f 2.20— f 3.10 verkocht; voor kleine 11.50 betaald Over 't algemeen was er een lustelöoze stemming. Men verwacht hierin weinig ver betering, zoolang het niet flink begint te winteren. Er is nu nog veel groente in de tuintjes, die dan wegvriest. KAMER VAN K. EN F. VOOR WEST-FRIESLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland vergaderde Zaterdag te Hoorn onder leiding van den heer M. A. Emmerling. Inzake de postbestelling te Andijk is tele fonisch bericht ontvangen, dat ook die ge meente in den nachtautodienst zal worden opgenomen. Het Bureau verleende zijn steun aan de door de W. A. C. O. ingediende be zwaren tegen de door den autobusonderne mer M. Geel te Wieringen aangevraagde autobusdiensten door den Wieringermeerpol- der. De heer Th. J. van Kleef te Hoorn had zich voor een herbenoeming niet beschikbaar gesteld. De Voorzitter bracht hem dank en hulde voor hetgeen hij in de 14 jaren van lidmaatschap der Kamer had gedaan. In verband met een resolutie van de Ka mers van Koophandel en Fabrieken in Nrd.- Brabant en Limburg inzake de Nederland- sche handelspolitiek besloot de Kamer zich met een adres tot de regeering te wenden met het verzoek om in die gevallen, waarin voor belangrijke exportgroepen door zekere landen moeilijkheden in den weg worden ge legd, de noodige tegenmaatregelen te nemen. Goedgevonden werd voor de in het district gevestigde hotels, die zulks verzoeken, den bijstand der Nederlandsche Kamers van Koophandel te Parijs en Londen te vragen, ten aanzien van vorderingen op resp. Fran- Éche en Engelsche reisbureaux De Kamer besloot steun te 'verw„ de door de W. A. C. O te Hoorrf aan vraagde autobusdiensten Hoorn—i aan£e" schaag—T erp—Haukes—H ipolytush j^fnbert' De Kamer verleende haar goeS aan het door het Bureau en de zidvelr sie verzonden adres inzake den exDnrtTlniis* kaas naar Frankrijk. Besloten werd V3n audiëntie aan te vragen bij den minister landbouw en binnenlandsche zflken ten V3n de daar de belangen van den kaaseyni"! naar Frankrijk te bepleiten. por' Besloten werd, aan de Kroon te verzoek de verordening op de winkelsluiting 20^?' die door den Raad der gemeente Hoorn aangenomen, niet goed te keuren, omdat bepalingen bevat, die in strijd zijn met h! wenschen, uitgesproken door de werkeevpr. in het winkelbedrijf. Het inrichten van een nieuw Schakelsta- tion voor het P. E. N. te Bloemendaal, jJ opgedragen aan den heer P. Zwaag alhier ïn het nieuwe gebouw worden ondergel bracht de voedingsdraden voor de gemeente en voor het Gesticht voor Geesteszieken „St Willebrordus". We merken hierbij nog op"da{ het nieuwe station is gebouwd op het terrein van het gesticht en dat, als alles gereed j» het gebouwtje voor den Stationsweg wordf afgebroken. Laten we hopen dat het ni^ schakelstation ons wat meer licht brengt. de avonduren, als de bedrijven nog in vtr- king zijn, is het met de huisverlichting ma- tig gesteld. Alhier is een r.-k. sociëteit opgericht mev 18 personen. De bijeenkomsten worden ge- houden in het St. Jozeph-Gezellengebouw. Pogingen worden ook nog aangewend om een kegelbaan achter genoemd gebouw tf krijgen. ZUIDSCHARWOUDE. Op Initiatief van den burgemeester onzei gemeente, was een aantal ingezetenen uitge« noodigd ten stadhuize, om te komen tot op- richting van een plaatselijk crisis-comité. Spr. zegde den aanwezigen dank, dat men aan de uitnoodiging had gevolg gegeven. Er waren ook een viertal dames uitgénoodigd, waaraan slechts door mevr. de Boer-Berk- hout gevolg was gegeven. Een paar kennisgevingen met verhinde ring wegens ziekte enz. waren binnengeko men. De vraag of allen in het comité zitting willen nemen, werd bevestigend beantwoord", hoewel genoemde dame nu eenige bedenkin gen maakte. De heer S. de Boer Kz. nam de benoeming tot voorzitter aan, toen ook een vice-voorzit- ter werd benoemd, n.1. de heer Jb. Groen (raadslid). Als secretaris werd benoemd de heer J. Th. Kunnen en als penningmeester de heer J11. Kramer. Verdere leden van het crisis-comité zijn de heeren: G. Bekker, Jn. de Geus, Jb. Veel, C. Swart, B. v. d Wal, D. van Kleef Az., Jb. de Baker en W. C. Bonman. Later kreeg de secretaris be richt dat de dames mevr. Barten—Kos, mevr. Leek geb. Bakker, mevr. Sneekes-Duids en mevr. KuiperBoontjes de benoeming zich lieten welgevallen. De voorzitter trachtte nu in groote trekken weer te geven wat in hoofdzaak het Nationaal Comité beoogt, n.1. om in natura hulp te verschaffen aan hen die het noodig hebben. Na deze uiteenzetting werden verschillen de beschouwingen gehouden, waaruit eenigé teleurstelling viel op te merken, daar geen geld maar wel steun in natura verstrekt zal worden. Ter beantwoording van een desbetreffende vraag, zeide de voorzitter, dat inzake finan ciën men eventueel kan aankloppen bij hel Nationaal Comité. Ook werd de opmerking gemaakt, dat hij verschaffing in natura men hier evengoed met bonnen bij de neringdoenden terecht zou kunnen, daar ook deze den druk der tijden gevoelen. Deze opmerking ondervond alge meene goedkeuring. Ten slotte was men het eens dat het dage- liiksch bestuur eerst bij e'kaar zal komen en daarna trachten zal met een uitvoerbaa? voorstel te komen. UITGEEST. Wegens gezondheidsredenen heeft mevf- P. VoorenVlottes bedankt ais 'id van den Gemeenteraad. Als opvolger volgens de lijst komt nu in aanmerking de heer W. Knegt van Markenbinnen. Mevr. P. VoorenVlottes, die thans voor de 2e periode van vier jaar in den raad zit ting had. was afgevaardigde van de S.D.A P en was het eenigste vrouwelijke raadslid. OTERLEEK. Volgens gehouden telling bij de ledek van de tuinbouwvereeniging „Óns begin' bedroeg de voorraad: 188.000 K.G. Roode Kool, 137.000 K.G. Gele Kool, 218.000 K.G. Deensche Witte Kool en 53.000 K.G. Uien. 19. Tuimeltje danste uren achtereen en was eindelijk doodmoe. Toen dacht hij plotseling aan den koning en rende naar de feestzaal terug, maar de koning was reeds naar bed. Een vriendelijke oude kikvorsch bracht Tuimeltje naar zijn kamer en daar had de ko ning in een mand allerlei lekkers laten brengen. Men wilde eens zien of Tuimeltje ook gierig was. Tuimeltje laadde de mand uit en legde de appels, de taart en al het andere op den grond. Hij had niet eens gezien, dat alle kikkers voor zijn raam stonden. 7 ,'.'?fee*. ons w&t van dat lekkers", riepen ze allen tegelijk uit, maar Tuimeltje deed of hij niets hoorde en zei hardop: „Neen, dat heeft de koning voor mij laten brengenToen gingen de kikkers weg. Kikker Karei wilde tuimeltje eens fijn voor den gek houden en lnj wist dat de mand op een luikje stond. Als hij dat luikje oplichtte, zou de mand over het hoofd van Tuimeltje vallen, en dan konden de kikkers vlug de taart en de appels wegnemen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6