DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit den Alkmaarschen Raad. Ho. 302 133e Jaargang. De toestand is zoo bar geworden, dat barscher tegen de bars zal worden opgetreden. De grootste kunst is de kunstsubsidies zoo kunstig te verdeelen, dat alle kunstliefhebbers tevreden zijn. Zeg het met bloemen, maar laat ieder dan ook begrijpen wat er gezegd wordt. (Slot) Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groots contracten abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTEI ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. U OE.\§D4Ci 23 DECEMBER 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Uit nummer bestaat uit drie bladm. III Het is meer dan bar, betoogde een lid der Katholieke fractie, dat er zoo bar veel bars in Alkmaar zijn gekomen. En de burgemeester, die als hoofd der po litie graag eens wilde weten hoe bar het dan wel in die bars toeging en daarover nadere inlichtingen verzocht, werd dadelijk verwe zen naar het raadslid Woldendorp, die op dat gebied een specialiteit scheen en natuur lijk heel weinig geloof vond, toen hij met de hand op het hart verklaarde, dat hij te dien opzichte geen persoonlijke ondervinding had en alleen maar kon verklaren wat anderen hem verteld hadden. Uit deze deskundige verklaringen kwam vast te staan, dat men in Alkmaar den laat- sten tijd steeds meer nieuwe bars opent. Door orchestrions, door wat schemer lampjes en niet het minst door een selecte damesbediening, zijn dit langzamerhand lo kaliteiten geworden waar Bier, Weib und Musik hoogtij vieren en omdat het eerste ook wel eens wordt afgewisseld met minder on schuldige alcoholische dranken en het tweede dikwijls ook minder onschuldig is dan het er op het eerste gezicht uitziet, werd Alkmaar op dit punt een stad genoemd waar men wij citeeren hier den Katholieken afgevaar digde „op elk gebied terecht kan''. Weet de burgemeester, zoo vroegen de hee- fen Woldendorp en Venneker, dat het aantal verloyen den laatsten tijd van 70 tot 90 is ge stegen en dat Alkmaar daardoor een cen trum van alcoholisme is geworden, dat de minister zelfs in de Kamer als afschrikwek kend voorbeeld heeft aangehaald? Het is geen wonder, dat de burgemeester, als halve rijksambtenaar, van een dergelijke ministerieele belangstelling geschrokken is en hij heeft dan ook den raadsleden zeer na drukkelijk gevraagd alles wat hun uit deze bars op het gebied van overschrijding der zedelijkheidswetten ter oore mocht komen, zoo spoedig mogelijk aan de politie mede te deelen opdat afdoende maatregelen genomen kunnen worden. De heer Venneker stelde een verordening voor waarbij men bijv. het bedienen door „dames" zou kunnen verbieden, maar de burgemeester scheen daarvoor evenmin te ge voelen als voor het verzwaren der lokali- teitseischen, voornamelijk omdat de minister dit laatste als een indirecte en daarom niet aan te prijzen bestrijdingswijze gekwalifi ceerd had. Als wij ons herinneren hoe veel moeite het diverse caféhouc ers gekost heeft om een dansvergunning te krijgen, waardoor zelfs de Muziektuin geen bals kon organiseeren, dan is het inderdaad verwonderlijk, dat Alk maar den laatsten tijd overstroomd wordt met bars, die o.i. heel wat meer gevaren voor de jeugd kunnen brengen. Toch is het aantal uitgereikte verloven dat door de nieuwe drankwet automatisch kleiner zal worden in Alkmaar minder onrustbarend dan men zou vermoeden om dat wel elke nieuwe toestemming van het college in de bladen gepubliceerd wordt, maar niet bekend gemaakt wordt hoe\eel er weer ingetrokken worden. Tot groote hilariteit van den Raad somde de burgemeester eenige lokaliteiten op waai- voor in den laatsten tijd „verlof was gege ven want daaronder behoorden niet alleen eenige gemeentelijke inrichtingen maar oo het Patronaatsgebouw, dat natuurlijk bij de verdere besprekingen „hors concours wer gelaten. Ook de danswoede dient beteugeld te wor den, verklaarde de heer Vogelaar en hij rie den burgemeester aan daarvoor eens oe Haagsche verordening ter inzage te vragen. Dansen is slecht en alcohol is slecht, maar in samenwerking zijn zij verderfelijk, zoo werd met nadruk verklaard en alle raadsle den waren het daarmee roerend eens voor zoover zij althans niet naar de achterzaal waren getrokken waar, onder leid'ng van den conciërge, een nieuwe bar zonder dames bediening was geopend en waar het zoo ge zellig was, dat de aan het woord zijnde raadsleden soms tot hun verwondering be merkten, dat vrijwel al hun fractiegenooten hen in den steek hadden gelaten. Zoo nu en dan kwam er weer eens een met fen alleronschuldigst gezicht naar binnen wandelen, die dan dadelijk mede tegen den «dcohol ten strijde trok en van meening bleek, dat het alleszins aanbeveling verdiende een beetje barsch tegen de bars op te treden, maar dat de politie er toch rekening mee moest houden, dat er ook nette zaken onder waren, zoodat het wel wenschelijk was een zekere selectie te maken. De burgemeester heeft de grootste activi teit en de grootste voorzichtigheid toege zegd en booze tongen beweren, dat er een raadscommissie op komst is, die met den heer Woldendorp als voorzitter incognito een bezoek aan diverse bars zal brengen om persoonlijk te onderzoeken aan welke overtre dingen men zich daar zooal schuldig kan maken. Van de bars naar de kunst is natuurlijk een groote stap, vooral als het de Kunst be treft, die gewoonlijk met een hoofdletter wordt geschreven. De Raad had het vorig jaar een bedrag van 2800 voor kunstdoeleinden bestemd en B. en W. hadden ten onrechte gemeend, dat zij alleen daarover de beschikking hadden gekregen. Daardoor was het mogelijk, dat met de verdeeling van het geld op zoo zonderlinge wijze begonnen werd, dat voor één enkele volksvoorstelling van het Comité voor Too- neeluitvoeringen een bedrag van niet minder dan 1000 gesubsidieerd werd. De heer Westerhof had het ontoelaatbare daarvan thans blijkbaar ingezien en kwam daaróm met de mededeeling, dat het bedrag niet alleen voor die eene uitvoering bestemd was, maar ook als toeslag bedoeld was voor de bezoekers van den derden rang, die daar door voor een matig prijsje hun kaarten kon den krijgen. Of dit nu de menschen zijn waarvoor de volksopvoeringen bestemd worden durven wij ernstig in twijfel te trekken en daar ook de Memorie van Toelichting alleen over één opvoering heeft gesproken gelooven wij, dat het excuus van den wethouder een beetje ge zocht geweest is, temeer omdat voor een be drag van 1000 de derde rangsplaatsen nog goedkooper woesten wezen. Meer aannemelijk leek ons de rede van den burgemeester, die erkende dat B. en W. hier iets hadden gedaan wat tot de bevoegdheid van den Raad behoorde, dat het een fout was geweest, maar dat iets dergelijks niet meer zou voorkomen omdat B. en W. bereid wa ren het denkbeeld-Keijsper over te nemen, zoodat voortaan een aparte commissie, on der voorzitterschap van een der wethouders, zal beslissen welke vereenigingen en in welke mate voor de subsidies in aanmer king zullen komen, waarna de Raad ten slotte de beslissing zal krijgen. De burgemeester deed een dringend be roep op den Raad de 1000 niet terug te ne men, daar zij reeds toegezegd waren en het bewuste comité over een deel daarvan waar schijnlijk reeds beschikt had. Het is teekenend voor de opvatting van den Raad in dezen, dat ook na deze verkla ring nog acht raadsleden tegen de uitgaaf stemden en wij zijn er van overtuigd, dat slechts de wensch B. en W. een échec te be sparen verschillende leden der raadsmeerder- heid weerhouden heeft hun stem aan de mo- tie-Sietsma te geven. Nog bestond er even later gevaar dat de gelden teruggevorderd of door B. en W. zelve betaald zouden moeten worden toen de heer Keesom voorstelde den geheelen post van 2800 voor kunstdoeleinden zonder meer te schrappen. Alleen het feit, dat mej. Carels vroeger wat meer belangstelling voor de kunst gevraagd had, deed haar thans met den heer Sietsma tegen dit voorstel stemmen en alleen de omstandigheid, dat de burge meester vrijwel het geheele voorstel van den heer Keijsper had overgenomen, was oorzaak dat ook deze afgevaardigde de heeren Kees- om en Geels in den steek liet. Zonder dat zou de post van 2800 met juist een stem meer derheid geschrapt en gereserveerd zijn ge worden. Intusschen is de toestand nu zoo, dat dui delijk erkend is. dat B. en W. buiten hun boekje gegaan zijn, en dat ook duidelijk is, dat de meerderheid van den Raad over de toekenning van deze gelden allesbehalve ge sticht is. Waar ook verschillende abonne s de- zer tooneelavonden al heeft de heer Wes terhof hun verklaring dan ook groot woord" genoemd openlijk blijk hebben ge geven dat zij zich met een zoo groote en h.i. ennoodige subsidie in deze tijden niet kunnen vereenigen, is het o.i. niet meer dan een mo- reele plicht van het Comité dit geld niet te accepteeren, althans voor zoover het voor het geven \an de reeds overeengekomen op voering niet noodzakelijk is gebleken. Wij gelooven, dat velen met belangstelling afwachten welke houding door het comité te dien aanzien zal worden ingenomen. Wij kunnen ons begrijpen, dat de heer Vo gelaar allesbehalve gesticht was over het niet beantwoorden van zijn vraag hoevele arbeiders er in een zeker tijdvak zijn aange steld en bij welken godsdienst of politieke ge loofsovertuiging deze ingedeeld moeten wor den. Men mag zich over de vraag verbazen of deze niet sympathiek vinden, dat alles neemt niet weg, dat een raadslid die vraag mag stellen en dat het college ze heeft te beant woorden. Trouwens, van oppositiezijde werd alge meen geklaagd, dat de antwoorden van B. en W. menigmaal van een souvereine minach ting voor de raadsleden getuigden in zoo verre deze althans niet in de gelederen der getrouwe regeeringstroepen marcheeren. Waarom, zoo vroeg de heer Stoutjesdijk, wordt een gashaard voor het Stadhuis in Den Haag besteld, terwijl de Haagsche fir ma dezelfde haard uit een Alkmaarsche fa briek moet betrekken? Wordt er, zoo informeerde hij, door de be drijven ook om onze eigen middenstanders gedacht en wethouder Bonsema, die op de eerste vraag blijkbaar geen antwoord kon vinden ook een wethouder is niet altijd al wetend betoogde met een royaal gebaar, dat het slachthuis en de lichtbedrijven zeker 85 procent van hun benoodigdheden bij Alk maarsche leveranciers bestellen. Waarom blijft Geméentewerken zoo duur terwijl toch de materialen goedkooper wor den, wenschte de heer Ringers te weten, maar wethouder Klaver betwiste dit laatste en kwam zelfs met de verrassende mededeeling, dat sommige materialen duurder waren ge worden en hier dus het tegenovergestelde ge constateerd werd wat de heer Keijsper van de levensmiddelen benlogd had. Evenwel is de heer Ringers als deskundige niet zoo gemakkelijk in een hoekje te druk ken. Hij had dezelfde opvatting bij een col lega-aannemer op de publieke tribune gecon stateerd en hoewel de heer Westerhof met een afwijzend gebaar betoogde, dat hij met deze tribune-politiek niets te maken had, ging hij evenmin op het voorstel-Ringers in om te dien opzichte een commissie van onder zoek te benoemen. Dat de Raad over het algemeen van mee ning was, dat het bij Gemeentewerken wel wat zuiniger kon, bewezen niet alleen de verschillende aansporingen om de betrokken bedrijfsbegrooting met een zeker percentage te verminderen, maar ook de stemming over de motie-Ringers die 10.000 had willen schrappen welke motie met slechts 11 te gen 10 stemmen verworpen is geworden. Intusschen heeft wethouder Klaver de uiterste soberheid toegezegd, hij zal ook de onderhoudskosten voor openbare gebouwen zoo laag mogelijk houden. Hij beloofde, zoo noodig, nieuwbouw tegenover de krotwoning ontruiming, hij betreurde het met verschei dene raadsleden, dat bewoners aan den Wes- terweg hun voortuintjes moesten missen en daarvoor door de vroegere eigenaars niet ge waarschuwd waren en deelde mede, dat een wijziging van de woningwet dergelijke on aangename verrassingen voortaan onmoge lijk zal maken. Plannen tot asphalteering of straatverbe tering werden uitgelegd of toegezegd en op goedkoope wijze heeft de wethouder het hart van twee raadsleden gestolen van wie de eene een waterbak weg wilde hebben en de ander het bouwen van een dergelijke inrich ting ergens anders bepleitte, zoodat door het verplaatsen van dezen bak aan beider wen- schen tegemoet kan worden gekomen. Natuurlijk heeft het nieuwe Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon, waarvan dit college de geestelijke vader is, zoo nu en dan een veer moeten laten. De heer Vogelaar betwijfelde of daar wel zoo systhematisch gewerkt wordt als met het oog op de kosten en het personeel wel ver wacht mocht worden, hij was van meening, dat de oprichting zoo overhaast was gegaan, dat de directeur geen gelegenheid had gekre- gij zijn plannen uit te werken en de heer Ves- neker verzocht nadere inlichtingen over de benoeming van een ambteaar, die zoo supe rieur scheen, dat verscheidene stadgenooten destijds voor hem gepasseerd waren. Natuurlijk heeft de heer Westerhof uitge legd, dat de inrichting aan alle te stellen eischen voldoen kan en medegedeeld, dat na Januari nog verschillende administratieve maatregelen genomen worden, welke thans nog in voorbereiding zijn. Hij loochende elke bc.ze bedoeling, toen hij een deel der hier be stede gelden op een volgend boekjaar had wil len overbrengen en nam met genoegen een voorgestelde reglementswijziging over, die zulks voortaan onmogelijk zal maken. Wat de sollicitant betrof, is het licht, dat hij op deze kwestie wierp o.i. voor den raad een beetje al te verblindend ge weest. Een mijnheer, die in B. en W. een be paalden sollicitant komt aanbevelen zonder dat hij de stukken der andere gezien heeft, het uitzoeken van den gewilden candidaat en van een tweeden, die zich juist op het be slissende oogenblik terug trekt en last not least, de verklaring van wethouder van Slin gerland, dat hij met deze benoeming niets te maken wil hebben, geven onwillekeurig den indruk, dat hier niet alles gegaan is, zoodat men dat bij de sollicitatie naar een gemeente- betrekking had mogen verwachten. Na het pleidooi van den heer Bülens bleek de geheele raad van het nut der jeugdher bergen overtuigd, zoodat er geen bezwaar was de voorgestelde subsidie te verleen en, vooral omdat nu ook de Alkmaarsche onder wijzers hier op hun uitstapjes een goed en goedkoop logies kunnen vinden. Aan mej. Carels en den heer Bülens werd beloofd, dat men de gevaren van de school bioscoop in het college van B. en W. nog eens ernstig onder de oogen zal zien en de schuifdeuren zoo mogelijk door naar buiten openstaande deuren zal vervangen. „Huisverzorging", zoo verzekerde onze stedelijke minister van Financiën, was een beetje al te begeerig geweest en hij had er niet toe kunnen besluiten de bestaande sub sidie in één jaar tijds zoo belangrijk te ver- hoogen als het bestuur dat wel gaarne ge wild had, te meer niet omdat ook het Katho lieke verplegingsfonds en het Wit-Gele Kruis recht op gemeentelijken steun hadden doen gelden. Wethouder Van Slingerland heeft met de hand op het hart beloofd, dat hij voortaan voorstellen tot grondverkoop tijdig in de be trokken adviescommissie zal brengen en dat de gemeente haar standpunt tegenover het uitgeven van grond in erfpacht nog nader zal vaststellen. Hij is verantwoordelijk voor den goeden gang van zaken op de Zaterdagavondmarkt, maar niet voor de taal die daar door Dage- raadsmenschen en stalletjeskooplieden wordt gesproken. Klachten daarover liggen meer op het terrein der politie en de burgemeester heeft den heeren Hoijtink en Woldendorp, die zich over grievende uitingen en al te platte aardigheden beklaagden, toegezegd, dat hij voortaan nog scherper toezicht zal laten houden. De heer Venneker vond een gewillig oor, toen hij bepleitte bij het Sint Elisabethge- sticht, dat geen gemeentelijke subsidie ont vangt, niet om vermindering van verpleeg- kosten aan te kloppen en voortaan maatrege len te nemen, dat de raadsagenda's in een minder gehaast tempo worden afgewerkt, waarbij wij het met den burgemeester geheel eens zijn, dat de Raad aan die haastige af werking zelf de meeste schuld heeft. Wan neer over het algemeen wat minder gepraat en wat zakelijker gedebatteerd werd. zou de vraag om ook avondvergaderingen uit te schrijven niet gesteld behoeven te worden. Het verheugde den heer Keijsper, dat B en W. niet voornemens zijn op den post offi- cieele ontvangsten te bezuinigen, daar hij als goed zakenman natuurlijk wel weet, dat ook in slechte tijden bezuiniging op reclame een verkeerde maatregel is. De heer Woldendorp zag met smart uit naar de voorschriften voor winkelsluiting en mr. Langeveld bepleitte daartegenover den toch al zoo moeilijk werkenden middenstand in dezen tijd zoo weinig mogelijk aan banden te leggen. Of de gemeente al dan niet gasbadtoestel- len zal leveren waarvan de heer Stoutjes dijk, die ook van meening bleek, dat de stroom voor klein-industrie veel te duur is, zich een overtuigd tegenstander verklaarde, zal in de betrokken commissie nog nader onder het oog worden gezien. In tegenstelling met den heer Keijsper achtte wethouder Bonsema den directeur van den Gem. Geneeskundigen dienst een onmis baar ambtenaar, die voor onze gemeente nog nuttig werk zal kunnen verrichten en nu wij toch op het terrein der geneeskunde aange laad zijn, is het hier zeker de plaats er onze verwondering over uit te spreken, dat he: adres der stadsgeneesheeren om verhooging van hun salaris, dat reeds vóór de vorige be grooting werd ingediend, niet alleen niet in behandeling is gekomen, maar dat adressan ten er ook nimmer eenig antwoord op hebben gekregen. De omvang van dit artikel en de groote verscheidenheid van in den raad behandeld' vraagstukken noopt ons, de resteerende pun ten zoo kort mogelijk samen te vatten. Wij wachten met belangstelling af, welke houding de gemeente na de behandeling van het betrokken wetsontwerp tegenover de procents salarisverlaging onzer gemeente ambtenaren zal aannemen, maar vreezen voor deze laatsten, dat het zwaard van Damocles, ondanks onzen kerngezonden financieelen toestand, wel naar beneden zal vallen. De cursus voor winkeliers en winkelbedien den hadden wij gaarne de gevraagde 500 gegund, omdat ook voor ander vakonderwijs hier ter stede belangrijke sommen worden uitgegeven. De middenstandsvereenigingen hadden wellicht iets meer kunnen bijdragen, maar de Kamer van Koophandel, zoo ver zekert men ons, geeft reeds 900 subsidie aan instellingen in 36. verschillende gy^een W. M. H. PELS ZOON KOORSTRAAT 49-51. ALKMAAR. Médoc per fl. f 1. St. jHliën - 1.35 Voorburg - 2.15 Punch per fl. f 2.20, - 2.80 Advocaat per fl. f 1.60, - 1.95, - 2.35 Cognac per fl. - 2.60, - 3.30 Oude Jenever „Sailor" per Liter - 3.35 De zaak is den 2en Kerstdag geopend. ten en is dus met de aangeboden 150 voor dezen cursus niet zoo schriel als men het in den Raad wel heeft willen doen voorkomen Zooals te voorzien was, heelt de Raad ten slotte besloten de aanvrage van den Be- stuurdersbond om schoeisel en dekking voor een bepaalde groep werkloozen naar het bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon te verwijzen. De heer Woldendorp wilde het stuk beschouwd zien als een brief, die ver keerd geadresseerd was en wij kunnen ons dat heel best begrijpen, maar zouden alleen de opmerking willen maken, dat het niet de gewoonte is dergelijke brieven maanden lang op het verkeerde adres te laten liggen. Nu maakt het den indruk of dit college van den nood der werkloozen allesbehalve overtuigd is, welke indruk nog versterkt werd door het besluit der Afd. Alkmaar van de S.D.A.P., dat geen harer leden zitting zal nemen in een te vormen crisiscomité, omdat de nood in het land wel groot kan zijn, maar Maatschappelijk Hulpbetoon in Alkmaar zoo goed voor armen en werkloozen zorgt, dat zitting nemen in een Alkmaarsch comité over bodig mag heeten. Volkomen in strijd met een dergelijke op vatting was de werkloozen-optocht met „Honger'-borden, die door een onzer raads leden georganiseerd schijnt en welker volge lingen er waarschijnlijk geen bezwaar tegen zouden maken als ook een crisiscomité voor hen en hunne gezinnen eenige belangstelling zou toonen. Er is in den raad menigmaal beweerd, dat voor het onderwijs nooit genoeg kan worden geofferd en wij hadden het van de Soc. Dem. wel zoo natuurlijk gevonden als zij dit stand punt ook tegenover de armenzorg hadden in genomen. Waar, met uitzondering van de sym pathieke actie der Muziekkorpsen, thans elk particulier initiatief van neutrale zijde ont brak, kunnen wij ons heel best vereenigen met het Raadsbesluit voor ditmaal een kerstgave uit de gemeentekas te verstrekken. Waar par ticulier initiatief tekort schiet, kan overheids bemoeiing, o.i. alleszins gewettigd genoemd worden. Mr. Langeveld was tot de ontdekking geko men, dat de bloemenklok veel meer voldoet als er geen bloemen op aangebracht zijn, maar omdat het dan eigenlijk geen bloemen klok, maar een steentjesklok zou wezen, heeft, naar wethouder Klaver mededeelde, de plant soendienst thans een bijzonder geschikt soort plantjes opgekweekt, die ook in den zomer een duidelijk beeld van de cijfers zullen geven. Als de gemeente het spreekwoord „Zeg het met bloemen" in toepassing brengt, dan moet zij het ook zoo duidelijk zeggen, dat iedereen het verstaan kan. De wijzerplaatverlichting van den kerk toren vond algemeen bijval en de heer Langeveld uit wiens verleden werd nage spoord, dat hij in jeugdige onbezonnenheid nog eens tot de V.D.-partij behoord heeft wilde de verlichting na twaalf uur dooven om voor het uitgespaarde geld ook den Waagtoren te kunnen verlichten. Menschen, die na twaalf uur op straat loopen weten wel hoe laat het is, het kan hun niet schelen of zij kunnen het toch niet bekijken, drie ge moedstoestanden, die wij niet in twijfel dur ven trekken, maar, naar wij hopen, minder geconstateerd zullen worden als het aantal bars in onze gemeente wat geslonken zal zijn. Wethouder Bonsema heeft uitgelegd, dat een installatie 1500 kost en dat hij niet van plan was de verlichting na twaalf uur stop te zetten, omdat de nachtstroom zoo goedkoop is, dat dit voor de gemeente geen noemenswaardige kosten oplevert. Met het oog hierop twijfelen wij er niet aan, dat ook het nuttig effect van het Waag- torenuurwerk weldra door verlichting ver groot zal kunnen worden. Wij besluiten dit laatste onzer overzichten met de mededeeling, dat de heer Westerhof er met voldoening op gewezen heeft, dat in het komende jaar noch de bedrijfswinst, noch de belastingen verhoogd zullen worden, wat zeker in deze tijden een verblijdende bood schap mag heeten. De heer Vogelaar heelt hem een struis vogel genoemd, die bij eiken crisisaanval zijn kop in het zand stekt, maar hij verklaarde nadrukkelijk, dat hij te. allen tijde naar zijn beste vermogen zou handelen en dat hij zou trachten een goed wethouder van Financiën te zijn. Wij nemen ook hier daarvan nota en wil len gaarne verklaren, dat wij het volle ver trouwen hebben, dat, ook met dezen stuurman aan het roer, het scheepje onze financiën door de felbewogen wateren van dezen tijd een vei- koers zal volg^u, - -

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1