Een eerste waarschuwing. HEERENBAAI Stillen de hoest Maken los Rechtszaken Spoct jtlUcnfmi verschaft U wolken van genot. JCimst en Wetenschap IK BLIJF ZE ROOKEN Wordt niet van kwaaad to' erger! Die pijn in de lendenen die rhcumatisclie pijnen, duizeligheid, hoofdpijn en die nare ui inestoornissen waarschuwen u, dat de organen welke het bloed dienen te filtreeren verzwakt zijn. Zij toonen aan, dat urinezuur en andere onzuiver heden in den bloedsomloop blijven in plaats van met de urine uit het lichaam te worden verwijderd. Uitstel is gevaarlijk. Verwaarloozing leidt dikwijls tot rheumatiek, ischias spit, blaaszwakte, nierzucht en andere ernstige, kwalen. De ondervinding van duizenden dank bare menschen bewijst, dat de veiligste ■wijze tot versterking en opwekking der verzwakte organen bestaat in het ge bruik van Fostep's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel zal spoedig uw gezond heid en kracht herstellen. Bij alle drogisten enz. a 1.75 per flacon. Alsvoren van 10 voor den cursus tot op leiding van winkelpersoneel. B. en W. adviseerden afwijzend op deze verzoeken te beschikken. Als voren. Adres van de commissie voor de Malaria bestrijding door de bevolking in Noord holland dd. 1 September 1931 houdende verzoek om voor 1932 een subsidie te willen verkenen berekend naar 1 cent per inwoner. B. en W. adviseerden dit verzoek in te willigen. Algemeen voor. Adres van het hoofdbestuur der Vereeni- ging ter bevordering van het vakonderwijs Voorstel tot rentegevende belegging van gelden door verkoop van het perceel bouw land genaamd „Berkenrode" te Moerbeek aan W. Slijkerman alhier. Besloten werd deze gelden te beleggen in Provinciaal of gemeenteleeningen of in Staatspapieren. Hierna werd het Burgerlijk Armbestuur vastgesteld op een ontvang en uitgaaf, groot 3200. De begrooting werd na behandeling over verschillende posten werden nog al eens in lichtingen gevraagd, soms breedvoerige be sprekingen gehouden, vastgesteld met een post van onvoorzien van 1102.32. Het salaris van ae ambtenaar ter secretarie werd vastgesteld op 750, dat van den te benoemen bode op 200. Het salaris van den eerste wethouder, den heer J. Bakker, werd verhoogd met 50. De heer Hoekman stelde voor om het presentiegeld met 10 pCt. te verlagen. De voorzitter noemde dit „kreumeltjes"- bezuiniging en er werd verder niet op inge gaan. B. en W. stelden voor, mede op advies van de Gezondheidscommissie, de woning be woond door de wed. P. Stadegaard te 't Veld onbewoonbaar te verklaren, met bepaling, dat zij er mag blijven wonen. Na overlijden van genoemde weduwe mag die woning niet meer bewoond worden. Nadat de heer Kolkman nog inlichtingen had gevraagd omtrent de aan te leggen nieuwen weg, werd de vergadering gesloten. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 22 Dec. EEN AMOKMAKER TE KOLHORN. De morgenzitting werd geopend met een bloederige zaak contra den 33-jari- gen keetbaas Geert Sch., die zich in den nacht van 30 September te Kolhorn had schuldig gemaakt aan ernstige mis handeling door den 55-jarigen A. van Aalten met een zonder twijfel behoorlijk scherp geslepen mes een aantal geduch te sneden in het gelaat er. nog een dito jaap in zijn been toe te brengen. De al dus getroffen Kolhorner kon niet met zekerheid zijn aanvaller herkennen, maar meende thans dat verdachte op bedoelden „kerel" geleek. De overtui gende manier waarop van Alten, even eens 'n Zuiderzeewerker, was bewerkt met het mes, was oorzaak dat hij een aantal dagen ter restauratie in het zie kenhuis te Alkmaar moest doorbrengen, nadat dr. van Hoolvverf hem de zéér noodige eerste hulp had verleend. De mishandelde grondwerker over legde thans diverse schadereker ingen van medici, verpleegdagen, arbeidsver zuim, 'n nieuwen bril enzoovoort enz. Het minutieus uitrekenen van al die vorderingen nam tamelijk veel tijd in beslag. Het totale bedrag wa;. echter hooger dan 150, zoodat het college geen vrijheid had daar boven te gaan. De heer van Aalten gaf er toen de voor keur aan een afzonderlijke civiele vor dering in te stellen. Als stukken van overtuiginr waren mede aanwezig een mes en twee bezem stelen. De verdachte polderwerker, verdedigd door mr. Belonje, beweerd" na het ver laten van het café door verschi'lende personen, waaronder van Aalten, te zijn aangevallen en hij sommeerde op hefti- gen toon van Aalten hier de waarheid te zeggen, want hier viel de beslissing. De president kon niet anders dan ver dachte op dit kardinale punt gelijk te geven. Als bijzonderheid mogen wij er melding van maken, dat het knipmes van verdachte aanvankelijk met geen mogelijkheid geopend kon worden. Eerst later moch dteze krachttoer ge lukken. De getuige N. Venema, die zich in den bewusten nacht met zijn schoonvader, tfeu mishandelden v. Aalten, op de ker mis te Kolhorn had bevonden, beweerde dat verdachte was begonnen met zijn afkeuring uit te spreken over een kost ganger, zekeren Blommaerts, waarop zijn schoonvader hem vroeg, wat hij daarmede te maken had. Vóór den veldslag had het gezelschap den r.vond „gezellig" doorgebracht in net café van den heer Hermes. Nadat venema bad gezien dat zijn schoonvader lu het ge.aat bloedde, had fcfc verdachte aangepakt en op den grond geworpen, waarop vermoedelijk verdachte hem ,n prik in den voet .gaf. Ook ontving hij nog eenige sneden in zijn kleederen. Ook Venema had een vorderin.; tegen den keetbaas betreffende costuum, nieu we okken, nieuwe schoenen en reke ning van den dokter. De president schetn de rekening nogal overdreven te achten. De schoenen konden gerepa reerd worden en netjes blinkend wor den gepoetst. In het geheel bedroeg de vordering ruim 82, waarop verdachte te kennen gaf geen cent te willen beta len. Als hij echter schuldig zou zijn, niet meer dan 5! Summa summarum mocht voorts de verwarde verklaring van dezen getuige weinig tot veruelc'.ering der situatie bij dragen. Nog een schoonzoon van dea mishan delden polderjongen, H. Roossien, werd gehoord als getuige. Hij had gehoord dat zijn scnoonvader had gezegd: Je moet geen ouwe man slaan. Zijn zwager Venema had verdachte vastgehouden Dat zijn schoonvader bebloed was, had Roosien niet gezien. Hij was weggegaan om politlehulp in te roepen. Verdachte beweerde dat juist deze getuige hem mat een bierflesch bad geslepen terwijl z'n vrouw hem in 't gelaat had gekrabd Daarop kregen beide partijen amen een geanimeerde ruzie, waaraai de presi dent, mr. Ledeboer, een einde maakte met de woorden: Het moet hier nu niet al te gezellig worden! Vervolgens werd gehoord de veelbe sproken commensaal „Enri" Blom maerts, die rklaarde dat verdachte hem in het café van Her -tes had toege voegd: vanavond zullen wij afrekenen! en hem uitgedaagd om buiten te komen, op welke invitatie getuige geen lust had in te gaan. Ook dreigde verdachte met een bierfleschje, dat hem door zijn vrouw werd afgenomen. Buiten had hij verdachte, gewapend met een mes, zien steken in de richting van zwager Vene ma's voet. Deze getuige zakte toen in elkander en werd daarna op den grond gelegd, kiabbelde weer overeind, werd onthaald op een weinig water, waarop het verhoor weer geregeld werd voortgezet. De pre sident waagde de veronderstelling dat het geweten van getuige hem misschien hinderde. De grondwerker Gringhuis, gelukkig de laatste der Kolhorner Mohikanen, had ook gehoord dat van Aalten zei: Je moet geen ouwe man slaan. Eindelijk verscheen dr. van Hoohverf, arts te Alkmaar, assistent van dr. van Dam, die get. v. A. medisch had behan deld en nu verslag deed van zijn bevin dingen op het geschonden gelaat van dezen getuige. De officier, in 't kort de feiten rele- veerende, insinueerde, dat de getuigen Venema en Blommaerts op hem geen bepaald vertrouwbaren indruk maakten. Uit hetgeen evenwel op deze zitting was gezegd, was komen vast te staan, dat verdachte zich aan de hem ten laste gelegde mishandelingen met gebruik van een mes had schul dig gemaakt. Het beroep op nood weer werd door den officier afgewezen. Eisch ten slotte ter zake bloedige mis handeling tegen verdachte, reeds twee maal wegens poging tot zware mishan deling van een ambtenaar en verduiste ring veroordeeld, 5 maanden gevange nisstraf. Mr. B.ionje ging eveneens het gebeur de nog eens in bijzonderheden na, ves tigde de aandacht op de uiteenloopende en tegenstrijdige getuigenverklaringen van polderjongens die bang voor elkan ders mes zijn en eindigde in deze niet voldoend opgehelderde zaak voor ver dachte vrijspraak te concludeeren. EEN HUISHOUDSTER DIE NIET MET GENADIGE OOGEN WERD AANGEZIEN. De 25-jarige mej. Cath. Geertr. W., echtgenoote van C. K. te Broek op Langenaijk, had vanaf 1 Juli tot 7 Au gustus als huishoudster gefungeerd in dienst van den getuige C. Balder, 'n 33-jarigen tuinbouwer te Broek op Lan- gendijk, naar het scheen niet tot diens onverdeelde voldoening, aangezien deze juffrouw thans terecht stond als ver dacht van verduistering van een bedrag van 5.58, dat zij op verschillende tijd stippen zou hebben verduisterd. De verdachte, in persoon tegenwoor dig en verdedigd door mr. Scholten, ontkende deze wederrechtelijke toe- eigening en beweerde deze bedragen te hebben uitgegeven in het belang van het huishouden. De heer Balder had in een huishoud boek de uitgaven doen noteeren en de bedragen zorgvuldig gecontroleerd, waarbij hij tot de conclusie kwam dat die uitgaven niet klopten. Het huishoudboek werd door de straf kamer minutieus geverifieerd. Hierbij waren verschillende bedragen variee- rende van 21 tot 69 cent, op de rekening van bakker Vreeken, in het nadeel van den heer Balder. Verdachte erkende zulks wel doch beweerde dat zij deze verschillen ten behoeve van de huis houding had besteed. Uitgaven voor 'n stukje zeep of band bracht zij onder de uitgaaf van den bakker, wat de presi dent een onverstandige taktiek noemde. Verschillende leveranciers verschenen als getuige, bovengenoemde bakker, de aardappelenleverancier Aardema, bene vens de heer Balder Senior, welke laat ste getuige verklaarde dat verdachte de verduistering in zijn tegenwoordigheid had toegegeven. Verdachte bleef echter ontkennen. De heer Balder had nog gezegd: Hoe heb je dat nu zoo kunnen doen? Toen had verdachte geantwoord: Ik moest geld hebben! De moeder van den heer C. Balder had met verdachte gesproken en toen had deze toegegeven dat de rekening niet sloot. Ook waren kleerm vermist. Verdachte had na aandringen van den man van getuige gezegd: Ja, ik heb het gedaan, ik wil me wel vernederen, ik moest geld hebben. Verdachte ontkende zich in dezen zin te hebben uitgelaten. De verdediger meende dat op ver dachte een sterke pressie is uitgeoefend. De heer Corn. Smal, grossier in groen ten en aardappelen, werd gehoord op verzoek van verdediger. Verdachte had 4 jaar bij hem gediend en zich stipt eerlijk getoond. Het bleek nu dat ver dachte ook geruimen tijd had gediend bij de oude mbj. Balder en dat deze patrones nimmer oneerlijkheden had opgemerkt De officier merkte in zijn *equisitoir op dat de oorspronkelijke tenlasteleg ging breeder was opgezet dan de dag vaarding thans aangaf en zette de oor zaak daarvan nader uiteen. Voorts een en ander nog eens nader besprekende, ook wat betrof de ver zwarende verklaringen van de familie Balder, kwam de officier tot zijn spijt tot de overtuiging, dat het aan verdachte ten laste gelegde bewezen was en re- quireerde spreker 35 boete of 35 da gen hechtenis. Verdachte verklaarde nog in zooveel woorden dat zij de 15 hui houdgeld ook geheel in de huishouding had be steed. Zij was weggegaan, omdat Balder leelijke taal tot haar had gesproken, die zij niet had willen hooren. Ook had men bewerkt dat haar huwelijk niet in de kerk was gesloten, dat v as de waarheid. De heer Balder verklaarde daarop dat niets van dien aard was voorgevallen. Eenmaal had hij onaangenaamheden met haar gehad. Tweemaal was ze weg- geloopen en liet zij de kinderen aan hun lot over. Mr. Scholten kwam daarop aan het woord om in een uitvoerig pleidooi vrij spraak te bepeiten. Verdediger achtte noch verduistering, noch wederrechte lijke toeëigening bewezen. Vervolgens hield de jonge vrouw even eens nog een voortreffelijk gestelde ver- dediging in haar eigen zaak. TEGEN HARDLIJVIGHEID en~ AAM- BLIEN, maag- en darmstoringen, zwel ling van lever en milt, pijnen in rug en onderlijf is het natuurlijke „Franz- Josef'-bitterwater, dagelijks meermalen ingenomen, een heerlijk middel. H. S. Isbrücker. t Gisteravond heeft ons, zegt de N. R. Ct., het ontstellend bericht bereikt, dat de heer H. S. Isbrücker, voorzitter van den Neder- landschen Cricketbond en penningmeester van H.V.V., 65 jaar oud, plotseling te 's-Gravenhage is overleden. Isbrücker was een man van de oude garde in de sportwereld, een, dien het Malieveld gezien heeft, toen daar voor het eerst aan sport werd gedaan. Als knaap had hij het cricket lief, Beoefende het en wist het te pro- pageeren, niet het minst t<joor zijn goede sportieve opvatting. Toen na cricket het voet bal veld won, was Isbrücker al aanstonds te vinden in de gelederen van H. V. V. En wat hij voor diie club gedaan heeft, hoe hij haar trouw en aanhankelijkheid heeft betuigd is wel het best bewezen door de genegenheid, die verschillende generaties van Haagsche voetballers en cricketers den nu verscheiden bewindsman hebben betoond. Isbrücker was een populaire figuur. Men kende hem in den Haag, men kende hem in het land. En men zag hem gaarne. Want hij was een van hen, die zonder den ernsti- gen kant van de spo-rt te verwaarloozen, toch altijd nog iets van zijn jolijtigen humor uit te sprankelen wist over hen, die hij ap het sportveld ontmoette. Zijn verschijning was een lach, zijn woord was geest. Er was zon om dezen vroolijken man, die opgewekt door het leven ging, prettig voor zichzelf, prettig vooral ook voor anderen, die hij liet deelen in zijn vreugdige levensvisie. Maar bij al zijn uiterlijke vroolijkheid was hij een stoer en degelijk werker; als ambte naar van het voormalige departement van marine heeft hij dlat bewezen en ook in zijn sportieve werkzaamheden gaf hij blijk van eenzelfde nauwgezetheid. De overledene was eerelid van tal van or ganisaties. H. V. V., de 's-Gravenhaagsche Cricketclub en de Nederfandsche Cricket bond hebben een onherstelbaar verlies te boe ken. Mogelijk nog erger is het voor hen, die oogenschijnlijk verder van hem af stonden in de sportwereld', maar die toch bij het lezen van dit bericht zullen beseffen, dat zij een trouwen kameraad en een goeden sportmak- ker verloren hebben. Isbrücker was ridder in de orde van Oran je Nassau. Voetbal. Ons internationaal programma. Het internationaal programnÉft voor ons land ziet er thans als volgt uit: 14 Februari: NederlandBelgië. 20 Maart: BelgiëNederland. 17 April: NederlandBelgië. 8 Mei: NederlandIerland. 29 Mei: NederlandTsjecho-Slowakije Wat deze laatste wedstrijd betreft, een definitief antwoord van den Tsj. SI. Voetbal bond is weliswaar nog niet ontvangen, maar men mag wel aannemen, dat deze ontmoeting door zal gaan. Het Kerstprogramma. Het programma voor de drie eerstvolgende dagen is wat de competitie betreft uiterst klein. In afd. II wordt slechts een wedstrijd gespeeld, n.1. A.D.O.—Hilver- sum. Een belangrijke ontmoeting, die door de thuisclub gewonnen kan worden. Beide clubs hebben de puntjes hard noodig; ver liest A.D.O., dan wordt de spanning in deze af deeling buitengewoon groot. Wint A D.O., dan heeft ze een niet onaardigen voorsprong In afdeeling IV is ook slechts een wedstrijd van het oorspronkelijke programma overge bleven, n.1. Eindhoven—de Valk. Het spreekt bijna vanzelf, dat de thuisclub deze ontmoe ting wint. Verder is nog vastgesteld Longa U koopt (zonder prljsverhooging) een half pond DE Echte Friesche Heeren-Baai, misschien mede om de fraaie trommel, waarin wij tijdelijk deze tabak verpakken. 't Meest voldaan zult U. echter zijn over de kwaliteit van DE Echte Friesche Heeren-Baai. De rooktabak bij uitnemendheid 1 Reeds na de eerste pijp is het oordeel van iederen rooker: .Ik blijf ze rookenAJIeen om de kwalKeitl" Uw Winkelier heeft ze in voorraad vanaf 65 ct per Va pond. ECHTE FRIESCHE B73* 20-50 CT. PER ONS Bleijerheid, een ontmoeting tusschen twee zwakkeren. Terreinvoordeel zal o.i. den doorslag geven. Alcmaria't Gooi. Voor den grooten, zeer belangrijken wed strijd AlcmariaHaarlem krijgen we den Tweeden Kerstdag op het Sportpark alhier een soort generale repetitie. Het is Alcmaria n.1. gelukt, beslag te kunnen leggen op 't Gooi, de bekende eerste klasser. 't Gooi, hoewel niet tot de allersterkste clubs behoo- rende, heeft een stevig elftal, dat Alcmaria de handen vol zal geven. Het kan dus een interessante ontmoeting worden tusschen twee gelijkwaardige elftallen. Men ga eens kijken En dan de week daarop AlcmariaHaar lem en een week later W.F.C.Alcmaria, terwijl tegelijkertijd Haarlem en Bloemen daal hun eersten wedstrijd spelen. Dat wordt dus een zwaar begin 1932! Turnen. Amsterdam tegen de rest van Nederland. Men verzoekt ons opname van het volgen de: Naar wij vernemen, zal er op 16 Januari a.s. in Hoorn een sportgebeurtenis plaats vinden, welke zelfs voor ons land een uni cum genoemd mag worden. De Hoornsche gymnastiekvereeniging U. d. I. W. v. O. organiseert met medewerking van de verschillende besturen van het Ko ninklijk Nederlandsch gymnastiekverbond een wedstrijd tusschen de vier beste Amster- damsche turnsters tegen de vier beste da mesturnsters buiten Amsterdam; tevens de acht beste Amsterdamsche turners tegen de acht beste turners buiten Amsterdam. Een waarborgfonds, hetgeen noodig was, om deze wedstrijd te doen doorgaan is nagenoeg volteekend. Het ligt in de bedoeling den wedstrijd te doen plaats vinden in het Park. Waar de plaatsen beperkt zijn tot 540, wordt er een voorverkoop van kaarten inge steld, om hierdoor het verloop van den avond beter te kunnen regelen. De wedstrij den zullen vermoedelijk bestaan uit een vrije oefening en vier toestellen: rekstok, brug, paard en ringen. De oefeningen zijn vrij van samenstelling. DRIE MET EEN BENZINEPOMP. In de Harmonie wordt vanaf morgen tot en met Woensdag 30 December de bekende U. F. A.-film „Die drei von der Tankstelie" gedraaid. Het is de geschiedenis van de drie onafscheidelijke vrienden Willy, Hans en Kurt diie gezamenlijk failliet gaan en dan het laatst wat hun over gebleven is hun auto verkoopen en een benzine-depót op richten. Een aardige vrouwelijke klant Lilian Cossmann verliest haar hart aan Willy en roept om dat aan de beide anderen duidelijk te maken de hulp in van de mooie Edith von Turoff, die tot dusver tevergeefs getracht heeft Lilian's schoonmoeder te worden. Lilian schenkt klaren wijn en de alge- meene verwarring is er het gevolg van. De drie jongelui treden opnieuw op als directeu ren van een nieuw benzine-depót. De secreta resse schijnt een dubbelgangster van Lilian te zijn en Willy dicteert haar zijn ontslag, brief, die hij zelf onderteekent Het blijkt la ter een huwelijkscontract te zijn. Willy wil dadelijk na het huwelijk weer scheiden maar papa zet thans zijn wil door en alles neemt een goed einde. Wij verwachten dat deze aardige film, die voor eiken leeftijd toegankelijk is, groote be langstelling zal ondervinden. Dammen. Den HelderZuidscharwoude. In den Helder heeft de wedstrijd plaats gehad tusschen de damclub van den Helder en Zuidscharwoude. De uitslag was als volgt: W. Kuiper J. Stoll 2—0 Jac. Bekker D. Rob 2—0 P. v. d. Molen IJ Th. de Niet 11 J. Pluis.er D. Dissel o_2 P. v. d. Welle J. Dijkers j W. Kuit Joh. Kremer i_i K. Kout J. C. Kossen. 2—0 Jb. v. d. Welle A. Bremer O—2 P. Schuffel S. Slort 20 W. v. d. Wal P. Kwast 2—0 J. Houtman L. Simonse 2—0 C. Berkhout C. Ottervanger 2—0 Jac. Grootjes W. Wieren 2—0 Jo Fluister T. H. C. Groenemeijer 20 Totaal uitslag 21—7 Den Heider won dus met de fraaie cijfers van 217! MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Dooitn 20 «n 30 cl. Bij Apoth. en Drogiiten CINEMA EN THEATER. Het Weekblad toont duidelijk, daf de Kerstdagen in aantocht zijn. Sommige groote portretten zijn versierd met Kerstmisattri buten, en anderen geven het duidelijk in houding of gebaar aan. n Prachtnummer is het weer geworden. De schilder Jan Sluyters is vertegenwoordigd door eenige afbeel dingen van schilderijen en Guus Betlem Jr- schreef er een artikel bij. Eric Winter inter viewde in het Tuschinskygebouw de film ster Jenny Jugo, die als gast van de Para- mount ons land bezoekt. Verder is er aller lei lectuur, „de Filmacteur en zijn grime", enz. EEN KINDEROPERA. De componist Jac. Jansen, te Bergen, heeft 'n kinderopera gecomponeerd op 'n tekst van den schrijver n Valkhoff. eveneens Berge- naar. Het wen, iieet „Reparatiedag" heeft drie bedrijven, benevens een voor- en naspel- Het is op een moderne wijze gecomponeerd. Geen aaneenschakeling van melodietjes maar zooals dat heet door gecomponeerd. 28 Dec- a.s. heeft de eerste opvoering er van plaats in den Grooten Schouwburg te Rotterdam, door de dames- en kinderzangvereeniging „G C. Bunk", dirigent J. B. van Gerdingen, spelleider Henri Morriën, dansen ingestu deerd door Tonny Hoobroeckx. Het instru mentale gedeelte wordt vertrolkt dior het Residentieorkest. Dat wordt voor Jansen 'n belangrijke avond. Geluk er meel! A K. H. M. KRABBE OVERLEDEN. De kunstschilder H. M. Krabbé gister te Amsterdam, overleden. Na zijn studietijd aan de Academie heeft hij zich eerst toegelegd op studies van die* ier Daarna schilderde hij met succes Man^ tafereelen Cp verschillende tentoonstelling® zagen wij knappe aquarellen betreffende ne leven der matrozen aan boord. Dan volg» een tijdperk, waarin Larensche binnenhuizen zijn aandacht vragen. Het laatste .bel3"".! rijke tijdperk sedert 1914 vervaardigde nj veel portretten, zoowel in olie- als waterven- Als aquarelist heeft hij zeer mooi werk ge* leverd.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6