Agenda $iMicaties £uchtvaact ^Bimtméand lOeet&ecicfit JjheepsüjdUtgm kater Maandag 28 December. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: E>rie met één benzinepomp (com.); voor eiken leeftijd. 8 uur, bioscoop 't Gulden Vlies: De lief des-expresse (rom.); voor eiken leeftijd. Dinsdag 29 December. 2.30 uur Gulden Vlies Jeugdbioscoop; hoofdnummer „Sneeuwwitje". Verder uitge breid bijprogramma. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, jeugdbioscoop, hoofdnummer Sneeuwwitje. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Drie met één benzinepomp (com.); voor eiken leeftijd. 8 uur, bioscoop 't Gulden Vlies: De lief des-expresse (rom.); voor eiken leeftijd. Woensdag 30 December. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Drie mét één benzinepomp (com.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Concordia te Noordscharwoude, revue Kijk uit. Zaterdag 2 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D E.S., tuin Landstraat. 8 uur, Harmonie, Corn. Jonker's koorklas- Een, „Naar Yamato". Zondag 3 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, derde opvoering Mascotta BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR roepen sollicitanten op voor de betrekking van eerste schrijver aan de Waag, op een jaarwedde van 550.—. De benoeming geschiedt voorloopig voor den tijd van een jaar. Inlichtingen verstrekt de directeur van het markt wezen. Sollicitaties (vrij van zegel) vóór 5 Januari a.s. in te zenden aan den direc teur van Let marktwezen alhier. Geen bezoek dan na oproeping. Alkmaar, 28 December 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van H B MORS alhier, om VERLOF tot den verkoop van alcoholhoudende dranken anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaavse van verkoop in het perceel BREEDSTRAAT nr. 30. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleemn van dit verlof 'ndienen. Alkmaar, 28 December 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. -A. KOELMA, Secretaris. KAN DUITSCHLAND BETALEN? De meening van de „Times". In een hoofdartikel zegt de „Times" in een bespreking van het rapport der deskundigen conferentie te Bazel, dat uit het rapport blijkt, dat Duitschland onmogelijk den aruk van verdere schadevergoedingsbetalingen, ook niet van het onbeschermde deel, kan dra gen. De vraag of Duitschland eenmaal in de toekomst zal kunnen betalen, is zuiver aca demisch. Zelfs een moratorium voor den tijd van vijf jaren beteekent nog een verscher ping van de crisis. De „Financihl News" eischt, van de En- gelsche regeering, dat zij stappen doet voor een drastische herziening van het schadever- goedingsvraagstuk. Wanneer haar pogingen tevergeefsch zijn, dan moet het geheele stel sel worden opgegeven. Wanneer Frankrijk het Youngplan als politiek wapen wil gebrui ken, dan moet Engeland zich resoluut aan de zijde van Duitschland plaatsen en haar in stemming betuigen met een verklaring van Duitschland, dat het niet tot het doen van betalingen in staat is. Het orgaan van de Labour Partij „Daily Herald" noemt het rapport van Bazel een waardeloos document. Wanneer in Den Haag eenzelfde resultaat wordt bereikt, dan zitd het er voor Duitschland en de wereld donker uit. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Heen. De „Reiger" te Jodhpur. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat de „Reiger" gister te .30 uur uit Djask is vertrokken en te 12 38 uur Karachi is geland. Te 13.30 uur vertrok het toestel vandaar en landde 17 uur te Jodhpur. Aan boord is alles wel. Maandag wordt de reis voortgezet. De „Uil" te Athene. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M bericht is ingekomen, dat de „Uil" op Twee den Kerstdag te 7.32 uur uit Rome is ver trokken en te 14.06 uur te Athene geland Aan boord is alles wel. Gister werd de reis voortgezet. Terug. De „Ekster". Het retourvliegtuig „Ekster, dat gister morgen om 8 uur 30 (A. T.) uit Marseille was vertrokken, is gistermiddag om 14 uur 20 te Schiphol geland. De „Raaf" te Calcutta geland. Aneta-Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat de „Raaf" gister morgen te 5.30 uur uit Bangkok is vertrokken en te 8.20 uur te Rangoon geland. Te 9 uur werd vandaar vertrokken en te 12.20 in Akyab geland. Te 13.10 vertrok het toestel vandaar en arriveerde te 16.18 uur in Cal cutta Het toestel heeft 332 K.G. post aan boord (verbeterd bericht). DE RAMP VAN DE OOIEVAAR. Het rapport van den heer Be hage, chef van den technischen dienst der K.N.I.L.M. K isG ll€,eft °P verz°ck van de K L M. de K.NJ.L.M. den heer Behage chef an haar technischen dienst, naar Bangkok gezonden, teneinde aldaar te trachten de oorzaak van de ramp van de „Ooievaar" vast te stellen. Intusschen had de Siameesche rege,*i,ng een commissie van onderzoek inge steld, welke via onzen gezant te Bangkok rechtstreeks verslag aan onze regeering zal uitbrengen. Deze Siameesche commissie heeft weliswaar den heer Behage volkomen vrij ge laten in zijn onderzoek, doch heeft de resul taten van haar eigen onderzoek niet aan hem medegedeeld. De bevindingen van den heer Behage staan dus geheel los van die, waar toe de Siameesche commissie later zal blijken te zijn gekomen. De heer Behage verklaart in zijn rapport ten stelligste, dat aan de hand van de gegevens met nagenoeg absolute ze kerheid kan worden aangenomen, dat het noodluik openstond toen het ongeluk ge beurde. Wanneer het luik is opengegaan kon de de heer Behage echter niet constateeren. Ver der heeft de heer Behage vastgesteld, dat de benzinekraan van de linkermotor dicht stond, waar deze kraan zich echter achter de be stuurder Wiersma bevond, is aan te nemen dat deze later gesloten is toen men bezig was den zwaar gewonden gezagvoerder uit het wrak te bevrijden. De heer Behage rap porteert: „Als vaststaand kan worden aan genomen, dat de motoren tot het laatste oogenblik- goed gefunctionneerd hebben, af gezien van de mogelijkheid, dat de linkermo tor geen benzine toevoer heeft gehad. De marconist van Zadelhoff echter die vlak naast den linkermotor zat heeft tijdens den aanloop niet abnormaals in den gang van dezen motor gemerkt. De kwestie der bela ding wordt door den heer Behage niet aan geroerd. Het is aan de K.I..M. echter uit nauwkeurige berekening gebleken dat het vliegtuig totaal 5013 K.G. woog, d.w.z. 237 K.G. beneden de toegestane belasting. Tot een slotsom komt de heer Behage in zijn rap port niet. Hij is van oordeel, dat slechts door vergelijking van zijn gegevens met die van de Siameesche commissie een juist inzicht in de oorzaak van de ramp zal zijn te krijgen. ELI.Y BEINHORN. De Duitsche aviatrice Elly Beinhorn is Kerstmis in Helhi aangekomen. DE KERS i BOODSCHAP VAN H. M. DE KONINGIN. H. M. de Koningin heeft op den eersten Kerstdag de volgende Kerstboodschap, die draadloos in Nederland en in Oost- en West verspreid werd, uitgesproken: Inleidend woord. Voor mij is het een reden van dankbaar heid, mij op dit oogenblik dooi de radio met U allen verbonden te weten en daardoor zoo vele landgenooten te kunnen toespreken. Het is als scheidde ons geen afstand, als toefden wij in eikaars tegenwoordigheid. Ik zie in ons contact door de aether het beeld van een hoogere band, door God zelf gelegd, die de geheele menschheid omvat. Terwijl ik U allen mijn Kerstgroet zal voorlezen, doe ik dit in het levendig besef van die saamhoorigheid en gedenk met een uit het hart komende heilbede de geheele menschheid. Kerstgroet. Er lijkt ongetwijfeld voor velen een groote tegenstelling tusschen de schaduw, welke de ongunst der tijden op de menschen en om standigheden werpt, en de groote blijdschap van het Kerstfeest. De stoffelijke en geestelijke nood is hoog gestegen. Er is veel wat neerdrukt, wat de levensvieugde van ons allen bedreigt en ster ker dan ooit is de overtuiging, dat wij dit uit ons zelf niet kunnen te boven komen. Gelukkig brengt het feest biijdere bood schap. Want het Kerstfeest is onafscheidelijk ver bonden met onzen strijd en met ons lijden, het is de vervulling van al hetgeen wij daar in ontberen. Het verlegt in ons het zwaarte punt van zorgen en moeite naar Hein, die ons spreekt van verlossing en troost, het brengt de klemtoon van die zorgen en die moeite over op Zijne liefde Het komt met iets nieuws, met hoogere kracht, het doet die kracht in ons ontwaken, het leert ons dragen wat zonder die kracht niet te dragen is. Over de wereld, gedompeld in kommer, daalt de Kerstnacht, komt de liefde van God ons lichtend tegemoet schenkt God zijn heerlijke gaven, Immanue! daalt af in onzen diepen nood. „Het licht schijnt in de duisternis en de duisternis heeft het niet overmocht"De liefde van Christus straalt door de schadu wen van dezen tijd heen, zij zal sterker blij ken te zijn als dat donker. Wij zingen „Stille nacht, Heilige nacht" Die liefde maakt innerlijk stil Waar zij over wint verdwijnt de onrust, die velen in onzen tijd de innerlijke vrede ontroofd. Zij voert ons naar dat thuis van de ziel, waar alles in overeenstemming is met het beste en met het diepste in ons wezen. Zij leert bidden, zóó bidden, dat God ver- hooren kan; eigen wenschen en begeerten te toetsen aan den hoogen wil van God en dien wil tot den onzen maken en zoo het bedoelen van dat Vaderhart kennen. Zij bekwaamt ons om zelf mede te arbeiden aan het plan dat Gods liefde voor ieder onzer persoonlijk heeft bepaald en dat ondanks alle stormen en beproevingen welke in deze wereld ons deel mochten zijn, rustig zijne voltooiing tegemoet gaat, voor welke verwezenlijking Immanuel onze gestalte aannam. Hij deelt ons Zijn leven mede. Gelijk in de lente de plantenwereld bij haar ontwaken, in eindelooze verscheidenheid, het wonder te aanschouwen geeft van het ontluiken van één en hetzelfde leven, zoo vertolkt een ieder het van Christus ontvangen leven, volgens eigen aard en karakter in de heerlijke ruimte en vrijheid welke dit leven ons schenkt. Dit vvrnieuwe in ons de kracht om met blijdschap onzen weg te gaan. Welk een vastheid, welk een zekerheid komt er niet in ons bestaan, als wij mogen wandelen bij het licht dat Zijn leven uit straalt. Onze tijd vraagt veel moed, veel geest kracht, veel geloof. Het Kerstfeest roept het elkeen als het ware toe: waagt het met Immanuel, dit is God met ons. Vertrouwt op Zijn liefde, in gebed en in persoonlijke gemeenschap. Zóó wordt alle donker een lichtende Kerst nacht, en ieder kruis, hetzij bewust, hetzij on bewust met hem gedragen, gaat over in heerlijkheid. De toespraak duurde acht minuten. Een teleurstelling voor Indïè. Uit Batavia werd gemeld De gespannen verwachtingen waarmede Ned.-Indië de stem van H. M- de Koningin verbeidde, bleek in de hoofdstad uit de tjok volle zalen, waarheen autoriteiten en parti culieren reeds een uur te voren zich in bont pêle-mêle hadden begeven. De aanvankelijk goed doorkomende eerste zangnummers deden de verwachtingen stijgen, welke daardoor te scherper terug vielen toen de duidelijk geannonceerde rede van de Koningin practisch onverstaanbaar doorkwam. De teleurstelling groeide naar j mate bleek, dat noch het begin noch het slot •begrijpelijk was. en uitte zich in allerlei j vormen. Velen voelden er verder niets meei voor om de rest van het programma te nooren en verlieten de zalen, anderen bleven nog lan gen tijd zitten, hopend dat er wellicht toch nog iets zou gebeuren, waardoor alles weer werd goedgemaakt. De teleurstelling, welke in de hoofdstad heerschte, wordt ook weer spiegeld door de tot dusver ontvangen be richten uit Soerabaja. Padang, Semarang, Buitenzorg, Djember, Medan, Benkoelen. Solo, Magelang, Djocja, Palembang, Peka- longan, Makassar, Balik-Papan, Fort- le- Kock, Telok Betong, Madioen, Soekamoemi, Bandjermasin en Koto Raadja, waar de ko ninklijke Kerstgroet eveneens in openbare samenkomsten in bioscopen enz. worden aan gehoord, doch helaas ook onverstaanbaar doorkwam. Slechts enkete amateurs vingen het grootste deel van de rede op. Een uit zondering maakte bovendien de ontvangst ten huize van den gouverneur van Djocjakarta. welke schitterend was. De rede van de Ko- inigin was daar woordelijk verstaanbaar, zoodat de Pakoe Alam en zijn gemalin en het korps ambtenaren binnenlandsch bestuur de rede goed hebben gevolgd. In Solo werden eenige volzinnen verstaan. De Soesoehoenan van Soerakarta was diep onder den indruk, toen hij de stem der Koningin hoorde. Hij was opgetogen over het technisch wonder, dat zulks mogelijk maakte. DE MOORD OP DEN HEER ESCHAUZIER TE DEN HAAG. Het lijk in eek kist geborgen in een pakhuis. Naar wij vernemen is de behandeling van de strafzaak tegen de beide verdachten K. en P. inzake den in Mei van dit jaar ge- pleegden moord op den heer E., wiens lijk, zooals men zich herinneren, gevonden werd in een pakhuis aan de Westerbaanstraat, thans door de rechtbank te Den Haag be paald op Maandag 25 Jan. Zoo noodig voort te zetten op Dinsdag 26 Januari. Van wege het O. M. zullen 25 getuigen worden gedagvaard. MISLUKTE BETOOGING. Er zou Donderdagmiddag een communis tische werkloozen-demonstratie op het Am- stelveld te Amsterdam bijeengekomen en ver volgens een lange optocht door de stad ge houden worden. De politie had voor een be tooging van pl.m. 1500 man vergunning ge geven, doch er kwamen slechts 15 man, zegge en schrijve: vijftien, bijeen en toen hebben de leiders demonstratie en optocht maar afge last. PRODUCTIEBEPERKING IN DE BAKSTEENINDUSTRIE. In een Donderdag te Arnhem gehouden vergadering van steenfabrikanten is nu defi nitief besloten tot stopzetting der fabrieken voor den tijd van drie maanden. Deze stopzetting zal voor de groote rivie ren aanvangen per 1 Februari a.s., voor de overige groepen tusschen 1 Januari en 1 Maart a.s. TARIEFSVERHOOGING INVOER RECHTEN. Donderdag is afgekondigd het „Staats blad" no. 30, bevattende de wet van 19 Dec. j.1. tot verhooging van het tarief van invoer rechten. Deze wet treedt 1 Januari a s. in werking EEN VROUW DOODGESTOKEN. In een café op den Schiedamschedijk te Rotterdam. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, omstreeks kwart over twaalf, heeft een 26- jarige zeeman, een 31-jarige werkster in een café op den Schiedamschedijk zoodanig met messteken verwond, dat de vrouw, nadat zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel was overgebracht, aan de bekomen verwondingen is overleden. De vrouw is Donderdagavond vrij vroeg in het café op den Schiedamschedijk gekomen en later op den avond kwam de zeeman, met wien zij wel uitging, binnen. Eerst hebben zij beiden een praatje gemaakt en de zeeman vroeg de vrouw met hem mee te gaan, het geen zij weigerde. Toen hij haar vroeg dan iets van hem te drinken, weigerde zij dit ook, waarna een twist ontstond, welke tengevolge had, dat de zeeman de vrouw een slag op het oog gaf. De caféhouder heeft den man toen uit zijn café verwijderd en de zeeman is daarop eenigen tijd bij de pui van het café gaan zitten. Daar ontmoette hij een man, die blijkbaar met de vrouw had afgesproken. De mannen hebben buiten het café met elkaar gesproken, waarna zij hebben bepaald, dat de vrouw zelf moest zeggen met wien zij mee wilde gaan. Kort na den zeeman is de ander het café binnen gegaan. Toen niet lang daar na de zeeman het café binnenging bestond er geen aanleiding hem te weigeren. Bij het bin nenkomen stond de vrouw bij de toonbank De zeeman legde toen zoo hebben getui gen verklaard zijn arm om de vrouw en nij vroeg haar iets van hem te willen drin ken. Toen de vrouw dit weigerde mengde de andere man zich in het gesprek, en onmiddel lijk daarop trok de zeeman een mes, waarmee hij de vrouw verscheidene steken toebracht De vrouw viel op den grond en ook toen heeft de zeeman haar nog eenige malen met zijn mes gestoken. De kastelein, die ijlings was toegeschoten, heeft den zeeman het mes ont nomen en ook het publiek, dat in het café was, heeft geholpen den man te overmeesteren. On middellijk na het gebeurde nam de dader een onverschillig houding aan. De gewonde is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar bleek, dat haar steekwonden aan rug, borst en buik, in totaal acht stuks, waren toegebracht. De zeeman heeft bekend de vrouw te heb ben gestoken. Een reden voor zijn daad wist hij niet op te geven. Het mes, dat de kastelein den zeeman heeft ontrukt, is door de politie in beslag genomen. BANKBEDIENDE MET 60.000 VERDWENEN. Een Landbouwbank te Amsterdam zou Donderdagmiddag een bedrag van 60.000 verzenden naar een kantoor te Eindhoven. Toen de brief gereed gemaakt was, deelde een der bedienden mede, dat de brief terug moest naar en directeur. De brief werd aan den be- diene ter hand gesteld en hij vertrok, doch naar later bleek, niet naar den directeur. Want Vrijdagmiddag werd uit Eindhoven bericht ontvangen, dat de brief met 60.000 aldaar nog niet was aangekomen. Uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat de directeur den brief niet had te ruggevraagd en niet beter wist, dan dat hij verzonden was. Verder bleek, dat de bewuste bankbedien de. de 28-jarige Th. J. M. Kok, met de 60.000 gulden, bestaande uit vijftig bankbiljetten van 1000 en honderd bankbiljetten van 100 op reis was gegaan. Aangifte bij de politie volgde en deze ver zoekt thans opsporing en aanhouding van Kok, die vermoedelijk in gezelschap van een vriend, een kelner, via Nijmegen over de grens is gegaan. DOODSLAG TE DEN BOSCH. Op de Nieuwe Veemarkt te 's-Hertogen- bosch is gisteravond het lijk gevonden van een man uit Arnhem, die waarschijnlijk in een vechtpartij was gewikkeld geweest. Hij was tenminste ernstig gewond. De politie meent den dader op het spoor te zijn. HET RIJKSOPVOEDINGSGESTICHT TE AVEREEST WORDT OPGEHEVEN De Crt. verneemt, dat van het personeel van het R.O.G. „Veldzicht" een gedeelte overgeplaatst zal worden naar het Rijksop voedingsgesticht „de Kruisberg'' te Doetin- chem, een ander gedeelte naar Amersfoort, terwijl ook een deel op wachtgeld wordt ge steld. Ultimo December 1932 moet alles zijn be slag hebben gekregen en „Veldzicht" zijn ontruimd. Door den rijksontvanger der registratie te Ommen is onlangs een veertigtal hectaren grond van „Veldzicht" publiek verhuurd, waarvoor vrij hooge prijzen werden bedon gen. Nu er in het gesticht een asyl van zwak zinnigen zal worden ondergebracht, zullen er waarschijnlijk nog wel meer landerijen worden verhuurd. VERKEERSONGEVALLEN. Auto van den dijk geslagen. Twee gewonden. Opd enz eedijk is de vrachtauto van den heer P. W. Noordhoek uit Haamstede geslipt, waardoor het voertuig met groote vaart van den hoogen dijk afgleed. De auto sloeg eeni ge malen overzij, waarbij de bestuurder en zijn knecht uit den wagen werden geslingerd. De bestuurder P. W. Noordbroek kreeg vrij ernstigever wondingen aan het hoofd; zijn knecht J. Evertse kreeg een diepe been wond. Beide zijn naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd, vanwaar zij, na ver bonden te zijn, naar hun woningen konden worden overgebracht. Met den motor geslipt. De ongeveer 20-jarige Hartog uit Scherpe- nisse en de 27-jarige Hartog als duo-rijder, zijn nabij de Prostbrug te Wemeldinge met hun motorrijwiel geslipt en tegen de brugleu ning terecht gekomen. Beiden werden ernstig gewond en in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Boes vervoerd. DRIE VERKEERSONGEVALLEN OP DE RIJKSWEG LEIDEN—UTRECHT. Een doode. Het drukke verkeer langs den Rijks weg Leiden—Utrecht heeft met de Kerstdagen onder deze gemeente wcr eenige slachtoffers geëischt. In den mid dag van den eersten Kerstdag is op den Steekterweg het 3-jarig dochtertje van de familie Schonewille aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer D. V. uit Bodegracen. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat het kind plotse ling den weg overstak en toen de be stuurder achter haar wilde passeeren, weer op haar schreden terugkeerde. Het meisje bleef bewusteloos liggen en werd bij een naastbijzijnden geneesheer bin nengedragen, waarna zij naar het zie kenhuis te Leiden werd overgebracht, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. In der. avond van den Tweeden Kerst dag werd de bestuurder van een luxe auto, de heer W. G. M. F., uit Den Haag, op den Steekt.-rweg verblind door het licht van een hem tegemoetkomende auto, waardoor hij tegen een boom reed, vervolgens aan den overkant van don weg wederom tegou een boom botste, om daarna in aanrijding te komen met een hem tegemoetkomende auto, bestuurd door P. A. J B., directeur der Rotter- damsche Bank te Nijmegen Beide auto's welke vrijwel geheel vernield werden, moesten door een kraanwagen worden weggesleept. Mevrouw F., die door den schrik in overspannen toestand was ge raakt, werd bij een der omwonenden binnengedragen, vanwaar zij later naar haar woonplaats kon terug keeren. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.7 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 724.9 mM. te Karlstadt. Verwachting, geldig tot den avond van 29 Decem5er Krachtige tot matige, Westelijke t0t Noordwestelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken met tijdelijke opklaring, waarschijn- lijk regen- of sneeuwbuien, aanvankelijk kou- der; later waarschijnlijk veel kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt hedenmorgen 9.55 uur aun alle posten: „Weest op uw hoede". alkmaar MIErfST^fl Op dezelfde plaats kwam Zondag avond de autobestuurder M. J. K. uit Boskoop in botsing met dezelfde boom, eveneens tengevolge van verblindende verlichting. Ook deze auto werd zwaar beschadigd, doch persooniijke ongeluk ken kwamen niet voor. EEN AANRANDER AANGEHOUDEN. Hij pleegde zelfmoord in de politie cel. De Voorburgsche politie, die al meer dan een week op de loer lag, om den aan rander, die de Laan van Nieuw Oost- Einde tusschen den Shenkweg te den Ho:g en het dorp Voorburg onveilig maakte op neeterdaad te betrappen, heeft Zaterdagavond succes gehad, zoo deelt De Crt. mee. Omstreeks zes uur hoorden twee van de z agenten in bur- ge., die de buurt bewaakten, hulpgeroep uit de richting der Van Beierstraat '-.lin ken. De agenten R/'én H. waren zóó spoedig ter plaatse, dat zij een man, die trachtte een meisje on de fiets te trek ken, konden aanhouden. Wel trachtte hij nog per fiets te ont komen, maar de agent R wist hem om ver te rijden, waardoor beiden op den grond terecht kwamen. Onder bedrei ging met een revolver kon de agent den man in bedwang houden tot assistentie was opgedaagd. Dt aangehoudene werd daarop geboeid en overgebracht naar het politiebureau te Voorburg. Het bleek te zijn een 33-jarige werklooze opper man, een zekere .A J. van R., uit de Maasstraat te Den Haag. Hoewel de man geen bekentenis aflegde, staat wel vast, dat hij ook degene is, die in de af- geloopen weel. op genoemden weg zes aanrandingen heeft gepleegd, waarbij meisjes werden mishandeld en van haar bezittingen werden beroofd. Ook is uit het signalement gebleken, dat het deze man is, die den laatsten tijd meermalen in de residentie per rijwiel tasschendlef- stallen pleegde. Hij was zeven jaar geleden eveneens aangehouden wegens straatroof en toon tot 3y3 jaar gevange-sstraf veroordeeld. Om kwart voor elf gisteravond is de eparresteerde dood in de cel van het po litiebureau ge ouden. Hij bleek zelf een einde aan zijn leven te hebben gemaakt. Het lijk is overgebracht naar het lijken huisje op de algemeene begraafplaats te Voorburg. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. Lloyd. Montferland 24 Dec. v. Hamburg te Amst. Rijnland 24 Dec. v. Kolding te Amsterdam Zeelandia (thuisr.) 23 Dec. v. Santos. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (thuisr.) 24 Da-, v. Gibraltar. Dempo (uitr.) 24 Dec. v. Calombo. Insulinde (uitr.) 24 Dec. 24 Dec. na® 2 u te Marseille. Kota Inten (thuisr.) 23 Dec. te Londen. HollandAmerika Lijn. Lochmonar, Rott. n. d. Pacifick., 23 Dec. V. Londen. Narente Pacifick. n. Rott., 23 Dec. v. Lon den. Victheroy, Antwerpen n Vancouver, 22 D«c te New Westminster. Boschdijk 24 Dec. v. Rott. te Galveston. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam; 2» Dec. te San Francisco. Edam, New Orleans n. Rotterdam; 24 D& te Havanna. Lochgoil, Pac. Rott., 23 Dec. v. Panama. Narenta 24 Dec. v. Tacoma 1. v. Londen Rotterdam. Kon. Paketvaart Maatschappij- Siaoe 23 Dec. v. Rangoon n. Sumatra. N. Holland 23 Da. v. Adelaide te BrisbadC- Stoomvaart Mij. Nederland. Tarakan (thuisr.) 23 Da. te Suez. Johan van Oldenbarnevelt 24 Da. v. A® sterdam te Batavia. P. C. Hooft (uitr.) 24 Da. te Soutihamip*0 Amsterdam 24 Da. v. Alexandrië te Amst- Eoe 24 Da. v. Cadix te Amst. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Ariadne 24 Dec. v. Valencia te Amsterdam- Berenice 24 Dec. v. Triest te Fiume. Bodegraven (thuisr.) 22 Da. v. Valpar**

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2