Agenda VISITEKAARTEN 'PjiMicaties JUoviaciacd 7lieuws £aatste Aecichten Qemeentecaden Rechtszaken £uchtvaact Stad. en Omgeving. lOeerê&cicfif Spart hinderwet. NOORDSCHARWOUDE. De Lange de Nloraaz Alkmaar Brand- en Inüraakvrije Kluisinrichting. Safe-loketten te huur. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN, Toenadering tusschen China en Amerika gewenscht? De „Reiger" te Bangkok. VAN PUTTEN &OORTMEIJER, Langs de N.H.V.B.-velden Dinsdag 29 December. 7 30 uur, Cinema Americain:. Als de be ringen bloeien (rom); toegang Hjaan 7 30 uur, Alkmaarsch B.oscoop-Theater. Het meisje uit de Volksbuurt (Sunny slde up) rom.); toegang eiken leefï£*^limm<,r 7.30 uur, Victoria-theater, ^Kdce De lachende luitenant; hoofdrol ^Maunce Chevalier. Toegang voor eiken met 7.30 uur, bioscoop Harmonie. D één benzinepomp (com.);vmorelkenv j 8 uur, bioscoop t Gulden De Het des-expresse (rom vocwr elke Woensdag 30 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Als de be ringen bloeien (rom.); 'o^^ng 14 t 7 30 uur Alkmaarsch Bioscoop-theater. Het meisj?ui? de Volksbuurt (Sunny side ,,ni rram V toegang eiken leeftijd. UP7 30 uur,' Vkforia-theater: hoofdnummer De lachende luitenant. Toegang voor eiken 30 uur bioscoop Harmonie: Drie met één benzinepomp (com.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Concordia te Noordscharwoude, revue Kijk uit. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een ve^oek met bij- laeen van de firma Gebr. BUISMAN, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een koekfabriek, door het bijplaat sen van een electro-moior van 314 P.K. voor het in werking steïlen van diverse machines, in het perceel Groot Nieuw- Bezwaren tegen deze uitbreiding kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op DING DAG 12 JANUARI a,s„ voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemeld en dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. noi Alkmaar, 29 December 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. V.-. f'T SALARIS-VERLAGING KUNSTZIJDE-UNIE. De maandsalarissen bij de Algemeene Kunstzijde Jnie N. V. worden over de geheele linie met 10 verlaagd na af loop van de bestaande contracten. VERZET TEGEN EEN RAADS BESLUIT. Het verbond van Nederlandsche werk gevers heeft aan Gedeputeerde Staten van Noordholland verzocht goedkeu ring te onthouden aan de gemecntebe- grooting van Amsterdam voor 1932 op grond dat het met artikel 283 der ge meentewet in strijd is om, zooals in Am sterdam is geschied, eenerzijds de op centen op de gemeentefondsbelasting te stellen op een bedrag beneden 80 opcen ten en desondanks gewone uitgaven voor uitkeeringen ter zake van werkloosheid en crisissteun dekken niet uit de gewone belasting maar uit kapitaalsuitgaven. DE P. T. T. DIENST OP NIEUW JAARSDAG. Het hoofdbestuur van de Centrale Ne derlandsche Ambtenaaisbond heeft den dir.-generaal der Posterijen verzocht den dienst op Nieuwjaarsdag zoover mogelijk te willen beperken. Zulks is in overeenstemming met het algemeen rijksambtenarenreglement. Aangezien bij het groot aantal hoofden van dienst geen uniforme opvatting omtrent het begrip onvermijdelijkheid kan worden verwacht, verzocht het hoofdbes'uur hiervoor een algemeene regeling te stellen. DE „NEDERLAND"-EXPRESS. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het s.s. „J. P. Coen" zal Don derdagmorgen 31 December om 10.20 van Genu vertrekken. Aankomst Vrijdagmorgen 1 Januari te 7.05 uur te Zevenaar, 9.36 uur te Amsterdam (W.P.), 9.51 uur te Amster dam (C.S.) SIMON DE WIT 80 JAAR. De heer Simon de Wit, oprichter van het bekende Zaansche levensmiddelenbedrijf van dien naam, hoopt op 2 Jan. a.s. zijn 80en geboortedag te herdenken. Op zeer jeugdi gen leeftijd begon hij met een klein kruide nierswinkeltje, en hij wist door harden en on vermoeiden arbeid zijn zaken steeds uit te breiden. De eene winkel na den anderen werd geopend, zoodat de firma Simon de Wit thons in haast alle voorname plaatsen van ons land, levensmiddelen-winkels exploiteert, terwijl nog in verschillende plaatsen, in de allernaaste toekomst nieuwe winkels zullen worden geopend. Zeer vele jaren was de heer Simon de Wit een bekende figuur aan de Beurs en een trou we bezoeker van de voornaamste kaasmark ten van ons land. Eenige jaren geleden heeft hij zich uit het actieve zakenleven terugge trokken. Vanzelfsprekend gaat zijn hart nog steeds uit naar zijn zoo geslaagde onderne ming, en houdt hij zich trouw op de hoogte van den gang van zaken. Het zal den heer Simon de Wit op dezen dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. KORTE BERICHTEN. De 16-jarige B. Kroesen uit Nieuwer- oord is met zijn fiets in de Hoogeveensche vaart geraakt en verdronken. In de afgeloopen week is bij het Nat. Crisiscomité ingekomen een bedrag van 53 396 11 In totaal heeft thans het comité ontvangen 330.964 67. De oudste inwoonster van Amsterdam, mevrouw C. B. Stas—Poulviquet, is op den Tweeden Kerstdag 102 jaar geworden. Te 's-Gravenhage is gisteren, oud 62 jaar, overleden de gep. lt.-kol. der mariniers J. v. Haaften. De thans overledene was ge durende drie jaren commandant van de ge- zantsehapswacht te Peking. Gedurende 16 jaren bekleedde hij de functie van secreta ris van het hoofdbestuur van den Kon. Bond van Gep. Officieren „Bendor". Te Amersfoort is, bijna 52 jaar oud, plotseling overleden de heer L. Eysink, een der firmanten van de Eysinks Motoren- en Rijwielfabrieken. Te Leeuwarden is, 49 jaar oud, gister ochtend overleden dr. P. B. Westerhuis, die onlangs zijn zilveren artsjubileum vierde. De overledene was geneesheer-psychiater in de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden. OTERLEEK. In de heden gehouden raadsvergadering van Oterleek werd na breedvoerige discussie ingevolge een verzoek van de tuindersver. al daar een voorstel van den heer Witteveen, ge amendeerd door den heer Heringa, aangeno men met 43 stemmen, om aan de noodlij dende tuinders en kleine veehouders met in gang van 1 Januari een steunuitkeering te verleen en van 9 per week met 1 per'kind beneden 14 jaar tot een maximum van 12 in totaal. Aan B. en W. werd hiervoor een crediet van 1000 verleend. HEILOO. Morgen (Woensdagmiddag) om 2 uur komt de raad dezer gemeente bijeen. Aan de orde komt o.m.: werkverruiming en steun aan tuinders; verzoek om verlichting gedeelte Westerweg; voorstel straatverlichting; ver breeding Nic. Beetsweg. EGMOND AAN DEN HOEF. Maandagmorgen ongeveer 9 uur bleek een schoorsteenbrandje te zijn ontstaan in de oude boerenwoning van J. Pepping aan het Mallegat. De brandweer was spoedig pre sent, men kon echter het brandje met eenige emmers water bedwingen. BERGEN. Bezichtiging O. L. School. De nieuwe openbare lagere school, welke onlangs officieel geopend werd, is morgen middag niet alleen voor ingezetenen van Bergen, maar ook voor anderen geopend, om bezichtigd te worden. Vrijdag le Kerstdag werd in de Ned. herv. kerk het jaarlijksche Kerstfeest gevierd onder groote belangstelling van kinderen en ouders. Door ds. de Leeuw van Dirkhorn werd een mooi verhaal verteld passende in die sfeer van deze dagen, waarnaar met alle aandacht werd geluisterd1 De bijeenkomst werd verder afgewisseld met zang van de kinderen der Zondags school en meisjesclub. Verder orgelspel van den heer Brinkman Alle kinderen kregen een mooi cadeautje en gingen opgewekt en vroolijk weer naar huis. Zaterdag 2e Kerstdag hield de Chris telijke gem. Zangvereeniging „§oli Deo Glo ria 's avonds 7 uur een uitvoering in de geref. kerk, onder leiding van haren dirigent den heer Paul Kok, met medewerking van den heer Arie Post, chr. voordrachtkunste naar te Scheveningen. De geheele kerk was dicht bezet. Er is mooi gezongen en de declamatie van den heer Post is met alle aandacht gevolgd. Soli Deo Gloria kan op een goed geslaagd concert terug zien. In de zaal van den heer Deutekom werd Zondagavond door de Amsterdamsche tooneelvereeniging, welke kermismaandag zoo'n succes had met „De Papsoldaat", het blijspel in drie bedrijven „Vijf dagen naar Parijs" opgevoerd. Zeker als gevolg van het succes van ker mis was de zaal geheel uitverkocht. Er wa ren niet eens stoelen genoeg, zoodat verschei dene personen den geheelen avond hebben moeten staan. Wat het stuk betreft, het was weer een allerdolste klucht, waar onbedaarlijk om is gelachen. Dezelfde persoon, die vorigen keer de Papsoldaat was, sjeelde nu de rol van den pantoffelheld, die, nadat zijn dochter is ge trouwd, die ook niet zoo „lekker'' is voor haar man, een of- en defensief verbond sluit met z'n schoonzoon en zoo, na 24 jaar onder de plak te hebben gezeten in samenwerking met zijn schoonzoon, die niet zoo bang is als hij, én zijn vrouw én z'n dochter temt. Hij speel de zijn rol schitterend. Ook de andere rollen werden goed gespeeld, zoodat de tooneelver eeniging op een goedgeslaagde uitvoering kan terugzien. ZUIDSCHARWOUDE. Het crisis-comité alhier besloot in zijn laatst gehouden vergadering de gemeente in wijken te verdeden. Deze wijken zullen door de comité-leden bezocht worden en een intee- kenkwitantie zal worden aangeboden. Het wordt aan de menschen overgelaten of men 'n gift ineens wil schenken of dat men per 3 maanden, maand of week zijn gave wil offe ren. Het comité neemt ook gaarne gaven in natura aan en hoopt dat ieder die daartoe in staat is, een offer zal geven op het altaar van menschlievendheid. WARMENHUIZEN. Op den avond van den eersten Kerstdag werd in de Ned. herv. kerk het kerstfeest met de kinderen der zondagsschool gevierd. Het was een aardig gezicht toen ds. Seulijn met de kinderen, deze laatsten ieder met een brandende kaars is de hand, de kerk binnen kwamen. Nadat de predikant met een kort gebed ge opend had, verkondigde hij, dat deze avond een moest zijn voor de kinderen. Zoodanig is het ook werkelijk geworen. Het kerstverhaal, de vertelling, de zang der kinderen, alles stond in het teeken van het kind. Behalve de gewone tractaties werd aan ieder kind een mooi cadeautje Uitgereikt. Voor de kinderen werkelijk mooi en daardoor voor de ouderen aantrekkelijk, verliep deze avond. Dominéé en mevr. Seulijn kunnen met ge noegen op dit eerste kerstfeest in hunne nieuwe gemeente terugzien. Verder aan allen dit tot het welslagen van dezen avond hebben mede gewerkt een woord van dank. Den 2den Kerstdag gaf de zangver eeniging „Varia" onder leiding van ha ren directeur den heer J. Vlam, een uit voering in de zaal van den heer Slikker. De zaal was flink bezet. De verschillende zangnummers die ten gehoore werden gebracht werden heel goed gezongen. Als tooneelspel werd opgevoerd „Bergopwaarts" van Scheffer. Hierin wordt uitgebeeld de strijd die de vrijzinnig predikant ter Haar voert teg^n de bekrompenheden van zijn or thodoxe omgeving. Als ideaal heeft hij zich gesteld om de levens van zijn ge meenteleden en van de menschen in het algemeen op een hooger plan te brengen. Dit doel tracht hij te bereiken door zijn preeken, lezingen in andere plaatsen en door het schrijven van een boek „Het komende Koninkrijk", waarmede hij veel succes heeft. Maar met dat al verwaarloost hij zijn eigen huiselijke plichten, waardoor hij in conflict komt met zijn eigen vrouw. Wel wijst zijn moeder hem op dat te kort, maar hij vindt dat zijn ideaal Lo ven alles moet gaan. Wanneer een vroegere vriend van zijn wouw, Paul van Neweme, zich gaat vedigen in de gemeente is het voor deze een kleine moeite haar over te halen met hem mee te gaan. Bij zijn werk in de gemeente heeft dominé veel steun aan lEze van Nijeweme een zuster van Paul. Er ontstaat tusschen hen een diepe sympahtie die ten slotte van de kant van Elze te sterk wordt. Dit alles geeft aanleiding tot velerlei praatjes in de gemeente, waartegen ter Haar op het laatst niet meer op kan. Het beroep naar Oosterveen, waarheen hij beroepen is en dat hij eerst niet wil de aannemen, accepteert hij ten slotte. Door berouw gekweld keert zijn vrouw na eenige weken tot hem terug. De orthodoxe bekrompenheid werd heel goed weergegeven door de ouder ling Bronge. Ook de rol van de oude mevrouw ter Haar werd keurig ge speeld. Alle rollen zaten er heel goed in en er werd prachtig werk geleverd. Jammer zou het wezen als dit stuk door één keer op te voeren voor' afge daan zou worden gerekend. De moeite en de studie van dit stuk besteed maar vooral de manier waaroop het gespeeld werd zijn waard dat het ook in andere plaatsen eens wordt opgevoerd. De spelers zouden veel succes hier mede bereiken. „Varia" kan op een goed geslaagden avond terug zien. Een gezel lig bal besloot den avond. STOMPETOREN. Bij de alhier gehouden verpachting van gras en rietgewas was de totale opbrengst van het gras 3458 en die van 't riet 384. Ongecorrigeerd. Volgens .en Russisch bericht uit Shanghai heeft de Chineesche regeering in een nota n de Ver. Staten er op gewezen, dat de toestand in Mantsjoe- rije zich ondanks de besluiten van den Volkenbondsraad verslechterd is. In de nota wordt de interventie van Amerika verzocht, teneinde nieuw oor logsgevaar in het Verre Oosten te ver hinderen. Te Shanghai vond een demonstratie plaats waarbij toenadering tusschen China en de Ver. Staten geëischt werd. HET PROCES MATUSCHKA. Het bondministerie voor strafzaken fe Weenen heeft aan de justitie te Potsdam thans definitief medegedeeld, wat met den spoorwegmisdadiger Sylvester Matuschka zal gebeuren. Volgens deze mededeeling zal Matuschka eerst in Oostenrijk worden ver oordeeld, waar hij zijn straf zal moeten uit zitten. Daarna zal hij aan Hongarije worden uitgeleverd doch slechts onder voorwaarde, dat geen doodstraf zal worden opgelegd Van uitlevering van Matuschka naar Duitschland is daarna geen sprake meer. KIMMEN. De raad kwam wederom in voltallige zit ting bijeen teneinde af te handelen het in de vorige vergadering aangehouden punt. Resti- tutiepacht van de landerijen Burgerlijk Arm bestuur. De voorzitter, burgemeester Nieuwen- huisen, zeide, dat een ernstig onderzoek is ingesteld aangaande verlaging der pacht som. B. en W. stelden voor de pacht te ver lagen van die landerijen, die in 1927 zijn verhuurd en wel met 20 pet. en van die lan derijen, die in 1922 zijn verhuurd, geen resti tutie te geven. Conform besloten. Daarop deelde de voorzitter mede, dat vol gens voorschrift van den minister de admi nistratie van de bedrijven aan een accoun tant-onderzoek zal moeten onderworpen wor den. Dit is geen beteekenis van wantrouwen, doeh een voorgeschreven maatregel. B. en W. stelden voor de administratie der gemeente en die van het G.E.B. aan dat on derzoek te onderwerpen. Voorgesteld werd aan te stellen den accountant Keesom te Alkmaar, die bereid is de controle op zich te nemen. Niemand had bezwaar en evenmin tegen een crediet van 120 tot dekking der kosten. Aan het einde der vergadering^ bracht de voorzitter dank voor de ondervonden mede werking en wenschte allen een gelukkig nieuwjaar. Daarna sluiting. SCHRIFTELIJK VONNIS VAN DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De heer E. Voerman, broodbakker te Z.- en N.-Schermer, aan wien was ten laste ge legd overtreding art. 427 ten vijfde, wetb. v. strafr., het aan den openbaren weg laten staan van een rij-, trek- of lastdier, zonder de noodige voorzorgsmaatregelen te hebben genomen, is van dit delict vrijgesproken. Ge vorderd was 10 boete of 10 dagen. De ver dediger mr. A. Prins concludeerde vrijspraak. POGING TOT DOODSLAG. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren terechtgestaan de Italiaansche mijnwerker A. V., te Heerlen, ter zake van poging om mej. A. Bonaguro opzettelijk van het leven te berooven, door haar met een geopend scheermes verschillende sneden in den hals toe te brengen. Verd. ontkende den opzet, hoewel hij die bij eerste onderzoek had toegegeven. De adv gen. eischte drie jaar gevangenisstraf. OPLICHTING. Het Haagsche Gerechtshof deed uitspraak in de zaak tegen een inwoner van Rijswijk, die door de rechtbank te Den Haag is vrijge sproken van de hem ten laste gelegde oplich ting van eenige fabrikanten in Frankrijk. In hooger beroep heeft de procureur-generaal vernietiging van het vonnis en veroordeeling van verdachte tot een jaar gevangenisstraf gerequireerd. Het Hof heeft het vrijsprekend vonnis be vestigd. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. Heen: De Reiger is hedenochtend om 5.13 uur uit Calcutta vertrokken en na tusschenlandingen te Akyab en Rangoon om 16.30 in Bangkok geland. De „Uil" te Bagdad. De K.L.M. ontving tenslotte bericht, dat de „Uil" gisterochtend te 6.30 uur uit Cairo is vertrokken en te 8.41 uur te Gaza is geland. Te 9.10 uur steeg het toestel weer op en land de te 15.30 te Bagdad. Alles is wel aan boord. Heden wordt de tocht vervolgd. De „Raaf" te Jodhpur. Voorts ontving de K.L.M. bericht, dat de „Raaf" gisteren te 5.23 uur uit Calcutta is vertrokken, te 10.20 uur te Allahabad geland, te 11 uur vandaar is vertrokken en te 17.05 te Jodhpur is aangekomen. Alles is wel. Heden wordt verder gevlogen. Payglop 18 Verdr.Oord 30. Zoo noodig binnen 2 uur gereed. EERVOL ONTSLAG EN BENOEMINGEN. Burgemeester en wethouders hebben met ingang van 1 Januari ^932 op diens verzoek eervol ontslag verleend aan den heer G. W. de Munk, als president waag- meester en als zoodanig benoemd den heer J. H. Wagenaar, thans waag- meester. Voorts hebben zij met ingang van den zelfden datum benoemd tot waagmeester den heer J. H. W. Lütjeharms, thans assistent-waagmeester en tot assistent- waagmeester den heer O. Huiberts, thans eerste schrijver aan de waag. GESLAAGD. Te Amsterdam is geslaagd voor het prac- tijk-examen Boekhouden, vanwege de Ver. v. Leeraren i. h. Boekhouden, de heer M. J. Roggeveen te Alkmaar. COLLECTE NAZORG T. B C. De collecte voor de nazorg t. b. c.-patiën ten gehouden op 26 Dec. heeft opgebracht 163.59. RAAD VAN ARBEID. Bij den Raad van Arbeid te Alkmaar wa ren op 1 December 1931 toegekend krach tens de Invaliditeitswet: 3185 ouderdomsren ten tot een totaal bedrag per jaar van 476.242; 375 weezenrenten tot een totaal bedrag per jaar van 60923.40: 665 wedu- naar waarnemingen, verricht in deïTmnr™ van 29 December. rgei1 Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769 2 te i fjord. lsa- Laagste barometerstand 726.3 te H1 singfors. Verwachting, geldig tot den avond van 3n December: u Matige tijdelijk nog krachtige Westeliiu tot Noordwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; sneeuw- 0f haeel buien; temperatuur om het vriespunt. Overzicht. De diepe depressie in Zuid-Scandinaviï trok oostwaarts en breidde zich verder Zuid waarts uit. Op IJsland bleef de barometer gisteren stijgen tot boven 770 mM, mari nu treedt eén daling in, terwijl in het Zuid westen de stijging voortduurt. Ofschoon <fe geheele atmosfeer boven ons land tot onder het vriespunt is afgekoeld en guur weer met sneeuwbuien te wachten is, zijn de kansen op een vorstperiode nog gering. In Scandi navië drong de vorst tot Denemarken d0or' Op de Britsche eilanden en het vasteland wordt nog geen vorst gemeld, maar overal is d etemperatuur flink gedaald. In Zuid. Frankrijk verdween de vorst. In het Kanaal en de Noordzee waaien nog stormachtig Zuidelijke winden. Bijna overal viel nett. slag. Plaatselijk sneeuw, maar het sneeuw, dek in Scandinavië nam nog niets in betee kenis toe wenrenten tot een totaal bedrag per jaar van 109.300,88 998 Invaliditeitsrenten tot een totaal bedrag per jaar van 142 488,39 bo vendien werden 3 afkoopsommen weduwen- rente verleend tot een totaal bedrag van 602,10 en 1 afkoopsom weezenrente tot een totaal bedrag van 22,74. In 1613 gevallen werd geneeskundige be handeling of verpleging krachtens de Inva liditeitswet toegestaan, terwijl nog 88 verze kerden in observatie zijn genomen. AANBESTEDING. Hedenmiddag is door B. en W. ten Stad huize aanbesteed: het ophoogen van het ter rein, kad. sectie E no. 2197, gelegen aan den Westerweg ten Z. W. van de Gemeente-be graafplaats. Er waren negen inschrijvingsbiljetten in gekomen, t. w. van: A. J. Mertens te Alk maar 16000Coevert en Klompmaker te Alkmaar volgens a 16998, volgens b 17500; J. van der Kommer te Heiloo 17499 („tegen den koers van heden"); N. Timmer te Leiden 17898; J. Wit en D, Bakker te Sint-Pancras volgens a 17900, volgens b 18600; Gebr. Schot en A Rus te Alkmaar 19999; fa. De Moei en Her mes te Alkmaar volgens a 22978; J. Blok ker te Amsterdam volgens a 23800; Jac. Verhagen en J. Zwart te Alkmaar 23961. De gunning zal nader worden bekend ge maakt. HOND BESCHIKBAAR. Een flinke hond geen trekhond on geveer 4 jaar oud. is beschikbaar, liefst voor menschen van buiten. Gegadigden kunnen zich morgen (Woensdag) hieivoor aanmel den bij den Inspecteur van „Dierenbescher ming", den heer Verwer, Oudegracht—hoek Baanstraat. NÜTSSPAARBANK ALKMAAR. Overzicht 1—18 December 1931. In het tijdvak van 118 December werd op de spaarbankboekjes ingelegd 102.775,73, en terugbetaald 145.917,14, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 43 141,41. Het aantal in voormeld tijdvak nieuw uil- gegeven boekjes bedraagt 49; ingetrokken werden 24 boekjes, zoodat het aantal in om loop zijnde boekjes vermeerderde met 25. Onder de uitgereikte 49 nieuwe boekjes zijn begrepen 10 bc-ekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg var. 1. Een overzicht over het jaar 1931 in verge lijking met het jaar 1930 volgt in het num mer van morgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,22 uur licht °P - Voetbal. Onze medewerker schrijft: De Kerstmis is weer voorbij en ondanks het feit, dat men de beschikking had over een drietal Zondagen, waren geen wedstrij den in competitie-verband vastgesteld, pf" paald noodzakelijk was dit dan ook nie daar in het algemeen het grootste gedeelte van het programma reeds is verwerkt. Geen overzicht van wedstrijden dus, maar wij zullen thans de gelegenheia even te baat nemen, een zeker „spon ste in bewerking nemen. Het betreft hier de min of meer ruwe sPff1" wijze die onze mooie voetbalsport maar al t vaak ontsiert. Om deze speelwijze zooveel mogelijk de kop in te drukken, heeft af bondsvoorzitter van de groote „Koninklijke dr. v. Prooye, een buitengewone actie op touw gezet. Of deze actie reeds de noodige vruch ten heeft afgeworpen? Wij betwijfelen ten zeerste e Reeds alleen dan, als er eenige zware strat- fen zijn gevallen, zullen wij hier het voiie dige antwoord op kunnen geven.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2