iT^uweitlaad JUuepstiidingm Amstecdamschz !Beucs n VREESELIJKE BRAND IE TILBURG. Vijf personen omgekomen. staats* 7eningen. amer. spoorwegen. Mej. C. A. Dito, onderwijzeres te Hip- polytushoef is als zoodanig benoemd te Den Helder, m. i. v. 16 Febr. a.s aan school 8. Ten bate van deze gemeente is 240 aan gewetensgeld gestort. In de jaarlijksche vergadering van het Kristlyk Frysk Selskip, 2den Kerstdag te Leeuwarden gehouden, is een brief van dr. G. A. Wumkes ingekomen, waarin meege deeld werd, dat de Friesche bijbelvertaling gereed is gekomen en thans naar een uitgever wordt gezocht. Donderdag, lsten Kerstdag, werd ook in Oudkarspel onder groote belangstelling, het Kerstfeest gevierd, onder leiding van ds. van ^Door de meisjesvereeniging. versterkt met enkele leden der vrouwenvereniging, werd onder leiding van mej. Kaan een Kerst- cantate gezongen- Een en ander slaagde uit stekend. ZONDAGSSCHOOL LAAT OE KINDERKENS TOT MIJ KOMEN". Op den 2den Kerstdag, des namiddags half vijf, was de Kapelkerk tot de laatste plaats bezet door cie velen, die getuige wil den zijn van de Kerstfeestviering der leer lingen van bovengenoemde Zondagsschool. Om even over half vijf werd aangevangen met het zingen van Gez. 114 1, 2 en 3 door alle aanwezigen, waarna Ds. Hak voor ging in gebed. Na het welkomstwoord, eveneens door ds. Hak gesproken, zongen de kinderen: „Er js een Heilig kind geboren". Rond den inmiddels ontstoken kerstboom, die, toen de lampen wat lager werden ge draaid, een schitterende aanblik bood, ver telde Ds. Hak de kerstgeschiedenis. Onder leiding van den heer C. Knaap, met den heer K. Pieket Weeserik aan de piano zongen de kinderen nog enkele liede ren, waarvan vooral „Kerstklokken ge zongen door de jongere leerlingen als zeer goed geslaagd mag genoemd worden. Nadat de'heer H. Wolzak Mz. op pret tige wijze een kerstverhaal, getiteld: De Kerstboom uit den Hemel" had verteld, waarbij de kinderen blijk gaven goed te luisteren, kwam het lang verbeidde oogen- bli'k: het uitreiken der cadeautjes. Als steeds wordt dan de rust verstoord. Handen worden uitgestrekt om het speel goed of het boek en natuurlijk ook de ver snaperingen in ontvangst te nemen. Aan het gejuich komt schier geen einde, totdat allen in het bezit zijn van het voor hem of haar bestemde. Hierna werd door den heer J. Ringers, voorzitter der Zondagsschool aan elk der jongens en meisjes die de Zondagsschool gaan verlaten, met ten toepasselijk woord, een bijbeltje uitgereikt. Ds. Hak sprak ten siotte een woord van dank aan allen, die op eenigerlei wijze heb ben medegewerkt dezen avond te doen slagen en gaat dan voor in daptcgebed. Nadat gezamenlijk was gezongen Psalm 72 11 giijgen ouders en kinderen weer naar huis. Het 'lang verwachtte Kerstfeest was weer voorbij! JUBILEUM EN AFSCHEID Ds. UITERDIJK. Ds. M. Uiterdijk te Hoorn verzoekt ons opname van het volgende: In verschillende bladen wordt bericht, dat ik op 5 Januari 1931 veertig jaar mijn ambt waarneem. Die datum is foutief. Ik deed 31 Jan 1892 mijn intrede te Wolvega en hoop op 31 Jan. 1932 mijn afscheid vin de gemeen te Hoorn te nemen. In den afgeloopen nacht heeft in het perceel op den Heuvel No. 77 te Tilburg een orand gewoed, waarbij 5 personen om het leven zijn gekomen. In het per ceel, een tamelijk smal gebouw, was in de benedenverdieping gevestigd het café van den heer J. Q. Roeien. De brand is door tot nu toe onbekende oorzaak uit gebroken in de café-zaal omstreeks half twee. Toen de bewoners het vuur be merkten, had het reecis een grooten om vang aangenomen en was het ni t meer mogelijk het gebouw te verlaten. Om wonenden heDben nog getracht de fa milie te waarschuwen en haar uit het brandehde perceel te halen. Dit is echter niet gelukt en de caféhouder, zijn vrouw, twee jonge kinderen en een dienstjongen zijn in de vlammen omgekomen. In een onderhoud vertelde de heer Arts, kellner van hotel Riche, dat schuin tegenover het perceel waar de brand ge woed heeft is gevestigd: Het was onge veer half twee toen wii. de eigenaar van hotel Riche, de heer T. Holst, de buffet chef, de heer M de Kok, en ik brand hoorden roepen. Het was de nachtwaker van de firma V. en D., die het alarm uitte Toen wij naar buiten keken, zagen wij dat de brand was uitgebroken in het café van den heer Rooien. De vonken vlogen reeds de lucht in. Wij renden naar buiten, nadat wij eerst getracht hadden de brandweer te telefoneeren, doch deze was reeds gewaarschuwd Toen wij voor het brandende perceel kwamen, bleek dat het vuur in groote hevigheid woedde in het benedengedeel te waar een café en een zaal zijn onder gebracht. De heer Roeien stond met een van zijn beide kinderen op den arm op het balcon en trachtte een beddelaken aan het balcon vast te maken om zich daarlangs naar beneden te laten zak ken. Wij hadden een trap meegebracht en ik schreeuwde hem toe, aldus de aeer .A, dat hij zich naar zou laten zakken en dat wij hem wel zouden op vangen. Plotse'ing sprong echter de ruit van het café en sloeg hel vuur in alle hevigheid naar buiten en het beddelaken vlogo in brand en de heer P. vluchtte naar binnen. Wij belden opnieuw de brandweer op, omdat deze nog steeds niet arriveerde. Toen deze aankwam werd met kracht water gegeven op de eerste verdieping, omdat men wist dat zich daar de bewo ners van het huis moesten bevinden. Het zaï ongeveer een alf uur geduurd heb ben voordat 'de brandweer in staat was met ladders naar de eerste verdieping te klimmen en in het perceel binnen te dringen. Het was echter te laat. Het eers# werd de dienstbode naar buiten gebracht ,het meisje was ïeeds dood. Daa-op volgde de vrouw die nog leefde. Zij kermde vreeselijk, was huif verbrand en gewond. Waarschijnlijk was er iets op haar gevaden. Zij is spoedig daarna overleden. Als derde werd een knaapje van 8 a 9 maanden naar buiten ge bracht dat eveneens reeds was overle- derNa eenig zoeken vond men den man op de trap met een ongeveer 211-jarig kind in de armen. Toen door het uitslaan van het vuur het beddelaken was verbrand, eeft een -5tal personen nog een groot karpet op gehouden en de bewoners toegeroepen van het balcon naar beneden te sprin gen. De in nood verkeereude familie durfde echter niet te springen. De heer Roeien, dip afkomstig is uit Zevenber gen, woonde ongeveer drie jaar te Til burg. Het duurde tot drie uur in den nacht voordat men aen brand geheel meester was. En eerst tegen half 6 he- aenmorgen kon let grootste gedeelte van de brandweer inrukken. Het gebouw i geheel uitgebrand. Omtrent den noodlottigen brand wordt ons nog het volgende gemeld: De br~nd is uitgebroken in het café waar een kachel stond te branden. Vermoedelijk is de oorzaak van den brand aan 'deze kachel te wijten. Toen de brandweer die te 1.45 uur werd gealarmeerd en drie minuten later reeds uitrukte, voor het brandende gebouw verscheen, was er van de bewoners niets meer te zien. Na ongeveer een half uur kon de brandweer met ladders langs de voor- en achter zijde de bovenverdieping binnen drin gen. Le bewoners werden gevonden op den overloop op de eerste verdieping. Ve.moedelijk hebben zij nog ge tracht naar het achterhuis te komen, dat een plat dak heeft en via de keuken is te bereiken. Het vuur woedde echter in de keuken zoo hevig, dat passeeren niet mogelijk was. Toen men de slacht offers vond, waren de beide kinderen, twee knaapjes van 254 jaar en 6 maan den, reeds overleden. De 40-jarige café houder J. .Q Roeien, geboren te Elun- dert, en zijn 25-jarige echtgenoote, Adri- ana C. M. Damen, geboren te Zevenber gen, die ernstig gewond was, leefden nog, doch stierven nog voordat zij ver voerd werden. Hun erd door de geeste lijken van de parochie Heuvel nog gees telijke bijstand verleend. De 19-jarige dienstbode, geboren te Zevenbergen, werd stervende naar het St. Elisabeths- gasthuis overgebracht. Daarheen zijn ook de lijken van de slachtoffers ver voerd. Aan de achterzijde van het perceel is de brand nog overgeslagen naar het aangrenzende hotel de Lind boom. Hier werd het vuur echter snoedig gebluscht ERNSTIG ONGELUK DOOR NALATIGHEID. Spoorboomen vergeten ie sluiten. Auto door trein gegrepen. Een doode en een zwaar gewonde. Op den spoorwegovergang bij De Vink onder Leiden, waarvan de afsluitboomen door een verzuim van den overwegwachter niet waren gesloten, is Donderdagnamiddag omstreeks kwart over vijf een vrachtauto van de graanmalerij van de firma Schrama t° Voorschoten gegrepen door een electrischen trein, die uit de richting Leiden kwam. De vrachtauto werd over een afstand van onge veer twintig meter door den trein meege sleurd en sloeg daarna over den kop, waarbij de inzittenden uit den wagen werden geslin gerd. De dertigjarige Van Recht uit Voorscho ten was er het ergst aan toe. Hij kreeg een schedelfractuur, waardoor zijn toestand vrij wel hopeloos is. Hij was gehuwd en had twee kinderen. De eveneens dertigjarige Van Ham werd zwaar gewond hij liep inwendige kneu zingen op en kreeg een armbreuk maar zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Beide slachtoffers zijn naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd. Het treinverkeer, vooral in de richting Den Haag, ondervond aanzienlijke vertra ging. Voorts wordt gemeld, dat de politie tegen den overwegwachter procesverbaal heeft op gemaakt wegens nalatigheid. PRETTIGE VERHOUDINGEN. Een burgemeester, die vanwege de gemeente geen salaris zul hebben. Men schrijft uit Melick-Herkenbosch aan de „N. R. Ct.": De gemeenteraad heeft met algemeene stemmen besloten, het salaris van den bur gemeester met 1051 te verlagen en hier voor geen bedrag ten laste der gemeente op de begrooting te brengen. Hierbij werd over wogen, dat de handelingen van den burge meester van dien aard zijn, dat hoegenaamd geen vertrouwen in hem wordt gesteld en zijn gedragingen in strijd zijn met het open baar belang en de goede orde. N.A.S.-CONGRES TE UTRECHT. De laatste dag van het congres was ge heel gewijd aan de behandeling v*n de ver schillende ingekomen vooretellen. Afgewezen werd een voorstel van het Bouwvak Den Haag om bij algemeene sta kingen en uitsluitingen vrijgestelde bestuur ders geen loon, maar eveneens stakersuitkee- ringen te verstrekken. De kwestie, of bezoldigde bestuurders van het N.A.S. functies mogen aanvaarden van politieke partijen of zitting nemen in open bare Jichamen, Tweede Kamer, Provinciale Staten of Gemeentebesturen, vastgelegd in verschillende voorstellen ontlokte uitvoerige discussies. Sterk kwamen hierbij de twee rich tingen in het N.A.S. tot uiting. De partij, die van oordeel is, dat parlementarisme leidt tot opportunisme, hetgeen als zoodanig een ge vaar beteekent voor de ontwikkeling tot revo- lutionnair denken, stond hier scherp tegen over die N.A.S.-leden, die van meening zijn, dat het parlementarisme als factor in de politieke scholing voor de revo'utionnairen onmisbaar is. Tenslotte zegevierde deze laat ste partij daar de desbetreffende voorstellen werden afgewezen. Tenslotte werd een voorstel van het N. A. S.-bestuur, om met ingang van 1 April 1932 van het N.A.S.-orgaan „De Arbeid" een abonnementsblad te maken, om zoodoende te geraken tot de uitgave van een tweemaal per week verschijnend blad, aangenomen. VERLAGING JAARWEDDEN NIET GOEDGEKEURD. Ged. Staten van Friesland hebben de ver laging van de jaarwedden van het personeel van den vleeschkeuringsdienst in de gemeen ten Kollumerland en Ferweradee1. welke ver- llaging deel uitmaakte van de algemeene ver laging der salarissen van het gemeentelijk personeel niet goedgekeurd, uit overweging, dat de jaarwedden van het personeel van bs doelde vleeschkeuringsdiensten reeds lager zijn dan die van collega's in andere gemeen ten, en dat het daarom, afgescheiden van het standpunt van het college tegenover verla ging van salarissen in het algemeen, in deze bijzondere gevallen bezwaar tegen verminde ring der jaarwedden meent te moeten maken. TWEE MENSCHEN VAN EEN VLUCHTHEUVEL GEREDEN. Een Ocstenrijksch meisje gedood, een tramcondutceur zwaar gewond. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Scheveningen een ongeluk gebeurd, dat aan een 22-jarige Oostenrijksche dienstbode het leven heeft gekost. Te ongeveer kwart vóór één, toen de blau we tram stil stond bij de halte tegenover het politiebureau aan den Gevers Deynootweg en een meisje en een conducteur uit den wagen op den zich daar bevindenden vluchtheuvel waren gestapt, werden zij beiden omvergere den door een auto, welke over dén vluchtheu vel reed. De beiden aangeredenen werden door den Geneeskundigen Dienst naar het ge meentelijk ziekenhuis vervoerd, waar het meisje eenige uren na aankomst overleed. Het slachtoffer bleekte te zijn een Oostenrijksche dienstbode. De toestand van den conducteur, die in Voorburg woont, is levensgevaarlijk. Hij kreeg verschillende verwon Jingen en brak o. m. een been. E)e chauffeur van de auto, die na de aan rijding was doorgereden, heeft zich eenige uren later zelf bij ae politie aangemeld en verkeerde toen eenigzins onder drankinvloed. Na verhoor is hij weder op vrije voeten ge steld. De politie heeft dc auto later in een garage in beslag genomen. VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE AANGEVALLEN. j Bijna twee mille gestolen. Een 38-jarige vrouwelijke kantoorbediende te Amsterdam is, terwijl zij de trap naar de eerste étage naar haar kantoor aan de Hee rengracht opging, door een man, die haar van achteren naderde, beroofd van een acten- tasch, inhoudende een bedrag aan geld, groot 1973.75, meerendeels bestaande uit bank biljetten, en een spoorweg-abonnement, tra ject BussumAmsterdam. verband hiermede het vraagstuk van de in voering van titel II der nijverheidsonderwijs wet. Allen kunnen niet op ambachtsscholen wor den opgeleid; daarom is het vraagstuk der leerlingenopleiding in het bedrijf urgent. Hierna werd een aanvraag gemaakt met de bespreking van het onderwerp: „Ervaringen met en resultaten van de Nijverheidsonder wijswet". Na de openingsrede begonnen te kwart na 11 uur de sectievergaderingen. BRAND. Een burgerlogement uitgebrand. Gisteravond zeven uur is, door onbekende oorzaak, brand uitgebroken in het burger logement van J. Kiesling, Langestraat 36, in Den Helder. In minder aan geen tijd was het bovenhuis uitgebrand. De brandweer heeft het benedenhuis en de belendende wo ningen kunnen behouden. Het benedenpand heeft veel waterschade opgeloopen. DE MALVERSATIES BIJ DEN PENSIOENRAAD. Zooals we hebben gemeld, zal op 5 Januari a.s. voor de Haagsche rechtbank worden be handeld de strafzaak tegen de 3 verdachten van de malversaties bij den Pensioenraad. RIJKSKAASMERKEN. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft, met ingang van 1 Januari 1932, de prijzen der rijkskaasmer- ken vastgesteld op 0.3 cent per merk voor volvette kaas en 0.25 cent per merk voor niet volvette kaas. Tot dusver bedroegen de prij zen der merken resp. 0.4 cent en 0.3 cent per stuk. EEN HUISJE OMVER GEREDEN. Gistermorgen omstreeks 8 uur reed een groote vee-auto over de Veemarkt te Rotter dam. Bij het nemen van een bocht botste her achterstel tegen een houten kantoorgebouw tje, waarin de verificateur J. M. B. uit de Benthuizerstraat zat te werken. Het huisje viel om. De heer B. heeft wonden in het ge zicht opgeloopen. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld. Dinteldijk 25 Dec, Volendam 24 Dec Kon. Ned. Stoomh Achfc 28 Dec. cjvT,a Baarn, tlfuisr., 22 Dec. v Barneveld, uitr., 24 Dec. v R,,„„ Erato 28 Dec. v. Amsterdam te r^entura- Euterpe 27 Dec. v. Pasaces i/oïfnse- Fauna 27 Dec. v. Carthagena te NM' Haarlem 28 Dec. Kooatan,^^ Irene 28 Dec. VeccE^ Paita. v. naar Kopen. STOOMVAARTLIJNEN. HollandAmerika Lijn. Damsterdijk, Rott.-Vanc., 27 Dec. te Cristo- bal. Beemsterdiik 27 Dec. v. Norfolk te N. York. Messina te Cata„;, Orpheus 27 Dec. v. Amst te lW Pluto 24 Dec. v. Stettin te Danz!^' Atlas 25 Dec. te Cura^ao. Berenice 26 D<*. v. Gravosa n Bari Clio 25 Dec. v. Amsterdam te Sevilla Colombia, thuisr., 24 Dec. v. Curara. Puerto Cabello. c^nsson, thuisr., 28 Dec. v. Plymouth na» Doros 24 Dec. v. Huelva n. Amsterdam Ganymedes 26 Dec. v. Algiers n. Amsterd Hercules 24 Dec. v. Constanza te Kons[an. Hermes 25 Dec. v. Alexandrië n. Cavalla Juno 26 Dec. v. Genua te Valencia Medea 26 Dec. v. New York n. P. au Prin Midas 25 Dec. v. Cura^ao n. de Antillen Nickerie 25 Dec. v. West Indië te N. York Perseus 27 Dec. v. Amsterdam te hagen. Saturnus 26 Dec. v. Rotterdam n. Gibralta Theseus 27 Dec. v. Kopenhagen te Amsterd Trajanus 26 Dec. v. Messina n. Lipari Ulysses 28 Dec. v. Antwerpen te Amsterd. Venus 24 Dec. v. Vigo te Lissabon. Vulcanus 26 Dec. v. Genua n. Alexandrië, Kon. Holl. Lloyd. Flandria, uitr., 25 Dec. v. Bahia. Zaanland 27 Dec. v. Zuid-Amerika te Amer Zeelandia, thuisr., 27 Dec. v. Bahia. Arnfried, uitr., 24 Dec. te Rio Janeiro. Attika, thuisr., 22 Dec. te Natal. Stoomvaart Mij. Nederland. Soemba 27 Dec. v. Batavia, 1. v. Liverpoo/ te Amst. Christiaan Huygens (thuisr., 27 Dec v Sabang. Poelau Roebiah 28 Dec. v. Amst. te Batavia Poelau Roebiah, uitr., 26 Dec. v. Padang, Kon. Paketvaart Maatschappij, N. Holland 23 Dec. v. Brisbane n. Sinea- pore. Vam Heutsz 23 Dec. v. Hong-kong. Rotterdamsche Lloyd. Patria, truisr., 23 Dec. v. Colomljo. Siantar, thuisr., 28 Dec. te Triëst. Baloeran 28 Dec. v. Batavia te Rotterdam. Dempo, uitr., 28 Dec. te Belawan. Soekaboemi 26 Dec. v. Sabang. van 29 December 1931. Opgave van .\oordhollainlM'h ■iaii«lb«iiwc,rediel W, (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te TRICHINOSE TE UTRECHT. Twee gezinnen ziek. Een ziekte, die sporadisch in ons land voor komt, heeft zich dezer dagen te Utrecht ge openbaard zegt het H.bla. In twee gezinnen hebben zich daar verschijnselen van trichi- nose voorgedaan, zoodat B. en W. de inwo ners hebben gewaarschudw tegen het gebruik van varkensvleesch, hetzij in zeer garen toe stand. Naar prof. Hymans van den Bergh heeft het blad zich gistermorgen mededeelde, ma ken de patiënten het redelijk goed. Er worden er negen verpleegd, maar van een der kinde ren staat nog niet met volstrekte zekerheid vast, dat het aan trichinose lijdt, waarschijn lijk is dit echter wel. Nieuwe gevallen hebben zich tot dusver niet voorgedaan en vermoe delijk zullen deze ook niet voorkomen. NEDERLAND ACHT MILLIOEN INWONERS. Blijkens het laatste Maanschrift van het Centraal-bureau voor de Statistiek telde ons land op 1 October 1931 8.006.600 inwoners. NATIONAAL CONGRES VOOR VAKOPLEIDINGSVRAAGSTUKKEN Gisterochtend is in de Ridderzaal te Den Haag het Nationaal congres voor vakoplei dingsvraagstukken, georganiseerd door de „Ver. tot bevordering van de vakopleiding van handwerkslieden in Nederland", geopend in tegenwoordigheid o.a. van de oud-ministers dr. De Visser en mi. Fock, den burg. van Rot terdam, den inspec.-gen. van het nijverheids onderwijs, den oud-inspecteur-generaal van het N. O. den heer De Groot en vele anderen De voorzitter, mr. H. Smeenge, opende het congres met een rede, waarin hij zich o.a. af vroeg, waarom zoo betrekkelijk kort na het congres van 1913, dat krachtig heeft meege werkt tot het in het leven roepen van de wet op het nijverheidsonderwijs van 1930, een nieuwe bijeenkomst moet worden gehouden. Als antwoord op deze vraag bracht spr. in herinnering wat de heer M. Worp in het "Maandblad" van Mei 1931 schreef en waar in hij erop wees dat bij het nijverheidsonder wijs zich steeds meer nieuwe vraagstukken ter oplossing voordoen reden waarom een nauw verband en voortdurend contact tusschen personen en organisaties bij het nijverheids onderwijs en die uit het bedrijfsleven noodig is Zou dit reeds het houden van een congres motiveeren, directe aanleiding tot dit congres was daarbij de kwestie v. d leerlingenoplei ding in de bedrijven der grootindustrie en in 4H Nederl 1917 4 1931 BAN K-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reichsbank industr. ond. binnenl. Alg Kunstzijde linie Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Ace. Nederl. Ford Philips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. bu1tenl Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij Boeton Redjang Lebong petroleum. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber scheepvaarten. Holl Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepv .art Unie TABAKKEN. Deli Batavia t Oostkust Oude Deli Senembah Atchison Topeka Southero Railw. Cert Union Pacific Wabasb •Exdividend. tExclaim, 8WA 76'/g 2V< PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN Vorige koers 9}7/a S'% 74 53i/4 33 028/, 38 2b 50 18a/, bd/, 8c8/, -1-9/16 2' 7i6 4s/i 2H/16 I) 401/8 m 1151/, 11/ 8) 37 zb 50 62 o. 8/, 70 95</2 10,1/, 0*7/g 5'/-, 3% 4 -8/g •'Va 19 191/4 U/is 4 28/, l'Vi lH/a 59'/a 120 191/4 164 Va 173 pl.m. 1.3o 53 37 50 9 Va 18z 88 b9 20 5Va 30«/j II 2»/4 174 17 ol 37 60 38 10'Va 3Va 44 V4 19 2L 19 l6/io 61 pl.m. 1.45 8'-Va 9% bl 3/, 215/is 'i IJls ^/l6 2Vr8/8' - pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 98/8 87 Va 2Ü/M-i W, Vit 174-Va l741/4 9Va 6 28/g 3>/a /Ct. 108 Va 'Ol'/a S l°'s/4 44J-Va - <6/l6 l5/l« Heden 3 pCL NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 t Kopenhagen Stockholm t Oslo New-York Italië I k t AMS1 ERDAM. Vorige Koers op koers heden 2 uur 8.52 8.55 59;15 59.14 9.778/, 9 7o 34.72Va 34.70 48.67Va 48.60 46 75 47^25 47.25 47.75 46 25 46 75 24^-1/4 12.70 249.1/» 12.70

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6