Speet ribo o- Madeira. Orion 31 Dec. v. A'dam te Hamburg. Perseus, 31 Dec. v. Kopenhagen n. Aarhus. Simon Bolivar, 1 Jan. v. A'dam n W.-lndiê. Telamon, 2 Jan. v. West-lndië te A'dam. Trajanus. 1 Jan. v. Paiermo te Valencia. Venus, 31 Dec. v. Cadix n. Algeciras. Vulcanus, 1 Jan. v. Genua te Alexandrië. HollandAustralië Lijn. Djambi, thuisreis, 31 Dec. Adelaide. HotlandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk, thuisreis, 2 Jan. te Hamburg. Holland—Oost-Azië-Lijn. Abbekerk, thuisreis, 29 Dec. v. Genua. Holland—West Afrika-Lijn. Amstelkerk, 1 Jan. v. A'dam n. W.-Afrika via Bordeaux. Maaskerk, thuisreis, 1 Jan. v. Lagos. JavaChinaJapan Liin. Tjibadak, 30 Dec. v. Batavia n. Hongkong. Tjinegara, 31 Dec. v. Shanghai n. Hong kong. JavaNew-York Lijn. Taparioeli, New-York-Java, 2 Jan. te Bela- wan. RotterdamZnid Amerika Lijn. Aldabi, thuisreis, 31 Dec. v. R>o Janeiro. 'fxownciacd 'llieuws De heer D. de Boer merkte op, dat het voormalig bestuur nimmer bezwaren maak te tegen de plannen van Staat en provincie. Toen had men misschien met succes bezwaar kunnen maken. Thans zijn die plannen goed gekeurd en nu is men te laat met bezwaren. Het is de slechte gewoonte van het platte land, dat men steeds te laat activiteit toont. De heer Groot oordeelde, dat het toch goed was, dat de eigenaren bezwaren indien den. De heer De Boer'oordeelde, dat de pol der daaraan desnoods adhaesie kan betuigen. De voorzitter sloot hierop de vergadering. Jiunst jw IDzimschap DE SCHERMEER. In hetStadhuis te Alkmaar werd Zaterdag een vergadering gehouden van Hoofdinge landen van het waterschap „De Schermeer De dijkgraaf, de heer Kramer Glijnis, heet te de leden in de eerste vergadering van het jaar bijzonder welkom. Hij uitte den wensch, cat de heeren wederom als steeds met ambi 'tie de belangen van den polder zouden be hartigen en wenschte hun zegen en geluk in het nieuwe jaar. Spr. memoreerde, dat in het vorig jaar, dank zij de goede gedachte van den heer de Boer, op diens voorstel het be sluit werd genomen om de tengevolge van de electrische bemaling verdwijnende mo llens, op het doek te vereeuwigen op 2 schilderijen door den kunstschilder Colnot 'te Bergen, wiens werk uitstekend geslaagd mocht worden genoemd. Voorts herinnerde hij aan het vaststellen van het ambtenarenreglement, waarover veel besprekingen werden gevoerd, terwijl de wij zigingen, ingevolge een beslissing van Ged St. moesten worden teruggenomen, zoodat 't reglement is vastgesteld, zooals het door den Bond van Waterschappen in overleg met de vertegenwoordigers van de ambtenaren-or ganisaties was vastgesteld. In het afgeloopen jaar is voorts een begin gemaakt met het stofvrij maken van de we gen. Hiermede zal wel worden doorgegaan Voorts memoreerde hij de veranderingen in het bestuur, zooals de benoeming van den heer W. Groot tot Hoogheemraad, alsmede die van den heer Dekker, in de verplichte vacature van den heer de Jongh. Ook rele veerde hij de herbenoeming van den heer D. Govers, die slechts voor één jaar kon ge schieden, omdat deze daarna, met 't oog op den gestelden leeftijd, moet bedanken. Ook de verkiezing van den heer Lakeman tot hoofdingeland, bij meerderheid van stem men werd nog door spr. aangestipt, alsmede de verkiezing van den heer W. Groot Cz. Oojc herinnerde hij aan de vernieuwing van drie rijbruggen en loopbruggen over de Noordervaart, door het Prov bestuur, waar voor de polder 12000 bijdroeg. Aan de orde was hierop een voorstel tot afstand van den Westdijk en den Zuiddijk van de Schermeer in beheer en onderhoud en tot overdracht van het eigendomsrecht daar op aan de provincie Noordholland ten be hoeve vfri den aan te leggen nieuwen pro vincialen" weg Alkmaar-Purmerend. De voorzitter deelde mede, dat het dageliiksch bestuur met het Prov. Bestuur hierover tot overeenstemming was gekomen In de eerste bespreking bleef de zaak vast zitten op het financiëele gedeelte. Thans is overeengekomen, dat de polder per strekkende K.M aan de provincie, als bij drage in het onderhoud 100 zal uitkeeren De bijdrage van het Rijk groot 300 zal aan den polder worden uitgekeerd. Spr. las de gewisselde brieven van 2 Dec en van 31 Dec., waar het eind van is het ontwerp-besluit tot overdracht van de dijken met de daarop aangebrachte wegen. Spr. las dit ontwerp voor, waarbij beslo ten werd tot de eigendomsoverdracht a 1 en de polder per strekkende K.M. f 100 aan de Prov. betaalt en de polder de 300 voor hef Jaagpad van het rijk blijft ontvangen. Spr wees er op, dat het onderhoud der wegen steeds hooger wordt. De Schermer wordt er niet beter van, omdat ook de op brengst van het grasgewas gemist wordt Het gaat over een lengte van 10 K M. en wij krijgen in de toekomst een beter onderhoud. De heer Huyser v Reenen betreurde het dat men reeds moet beginnen te betalen terwijl de weg langs de Noordervaart in zoo n slechten staar is. De voorzitter zeide, dat het bestuur er op gewezen heeft. Hij deelde ook mede, dat het gedeelte van den Westdijk tot 500 M. voorbij den Omval in onderhoud blijft bij den polder, omdat daar een provinciale weg gemaakt zal worden in aansluiting op de Juliana van Stolberglaan. Het voorstel werd hierop z. h- st. aange nomen. De heer De Jong wenschte bespreking met den hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat om te bereiken dat er geen weg komt bij den Huigendijk. Velen hebben daar tegen bezwaar, ontlat men door het lanc gaat en een weg beter op zijn plaats is langs het te graven kanaal. De voorzitter zeide, dat het bestuur er op gewezen heeft, dat het wenschelijk is om zoo weinig mogelijk door het land te gaan, doch het schijnt niet anders mogelijk. De heer Govers onderschreef de bezwa ren van dén heer De Jong. De ingenieur heeft echter bezwaren den weg te leggen langs het te graven kanaal. Spr. oordeelde, dat de eigenaren bezwaren moeten indienen. Gok tegen een andere oplossing werd be zwaar gemaakt. De heer De Jong had daarin reeds ge werkt. doch hij bleef het wenschelijk oordee- len. dat ook namens deze vergadering be zwaren worden gemaakt. De v o o r z i 11 e r verwachtte daarvan niet veel, gezien hetgeen het dagelijksch bestuur deed. REPARATIEDAG. Reperatiedag is de titel van een kinder opera waarvan de schrijver van kinderboeken de heer Rein Valkhof te Bergen de tekst schreef en de componist Jac. Jansen, even eens te Bergen, de muziek vervaardigde. 29 Dec. ging de premiere van deze kinder opera bij de zangvereeniging „G. C. Busch" te Rotterdam, directeur de heer v. Gerdingen en is daar blijkens de Rotterdamsche bladen een succes geworden. Aan het einde werden zoowel de schrijver als de componist gehul digd. De muziekrecensent, de heer Blok schreef: „Want de muziek van deze kinder-opera gaat wel geheel om buiten wat men de laatste ja ren op' dit gebied met een heel enkele uit zondering te hooren heeft gekregen. Jac Jansen schreef een modern werk, niet alleen modern zoover het de instrumentatie betreft, maar heel deze compositie is modern gedacht. Het oproepen van stemming, een karakte riseering in tonen van de situatie, een over vloed van technische détails, in de orkestra tie, dat zijn bovenal de grootste aantrekke lijkheden van dit werkje, waarin de melodie of wat men daar gewoonlijk onder ver staat zeker niet zoo gemakkelijk in het oor valt als men wellicht zou wenschen. Zij is er echter te karakteristieker om, al zullen dit is wel zeker, de jonge krachten, die deze op voering bezorgden, geen geringe moeite heb ben gehad, zich deze muziek eigen te maken, waarin zij dan, dank zij van Gerdingen, bo ven verwachting zijn geslaagd. Voorts zegt hij van de détails: „Maar wel ke kranige details: het lied van Pierrot in het voorspelhet optreden van de zangeres Frie- da; de hoofdsche daas in 't 1ste bedrijf, heel het tweede, waarin het druk gedoe der ka boutertjes met zooveel geest is weergegeven; de muzikale teekening van dokter Pil, de be spotting door het koor van Biesot; de muzi kale illustratie van den angst van Hakketak en de korstjes der dwergjes hier, de marsch aan het slot van het derde bedrijf en de ver schillende dansen in het naspel, om dan deze slechts te noemen". Zooals men ziet kunnen en de schrijver en de componist tevreden zijn over de ontvangst van hun nieuw werk. HEERHUOOWAARD (November). Geboren: Johannes, t. v. P. Kaag en C. Schouten. Alida, d. v. P. Kaag en Schouten. Johannes Nlcolaas. z. v. Th. v. Stralen en J M. van Langen. Adrianus Jacobus, z. v. D. de Boer en M. de Groot. Teresia Hendrika, d. v. Jb. Bes en M. T. Rood. Cornelia Johanna, d. v. P. Brink en C. M. Appel. Agnes Wnijamde Maria. d. v. C. Bruijns en G. v. d. Velden. Catharina, d. v. G. Wijn- ker en A. Kieft. Brechtje, d. v. Jb. Leegwater en C. Bouwens. Jacobus, z. v. J. Groot en E. Boots. Jacobus Jo hannes, z. v. J. L. Meester en C. Pancras. Jan, z. v. Abr. Schoon en T. Stins. Ondertrouwd: W. Schuuring en A. Pijs. Getrouwd: H. v. Tunen en J. E. Dekkei. W. Schuuring en A. Pijs. Overleden: Gerardus Weel, 3 j., v. N. Weel en P- Strooper. Marijtje P ak, 57 j., echtgen. v. Jb. Groot. WARMENHUIZEN (November). Geboren: Petrus Gerardus, z. van Petrus Martinus Nannes en Guurtruida Apeldoorn. Petrus, z. v. Cornelis Mijl- hoff en Klasina Hartog. Elisabeth Immetje, d. v Simon Petrus Melker en Catharina Hele-ia Vrasdonk. Machiel, z. v. Aart Jonker en Jannigje van Andel. Anna Catharina en Elisabeth Johan na, d. v. Theunis Kwant en Catharina Stam. Afra Alida, d. v. Franciscus Antonius Legdeur en Maria Bes. Ondertrouwd: Gerardus Frede- ricus Hart te Koedijk en Jansje Rol. Getrouwd: Gerardus Frederikus Hart en Jansje Rol. Overleden: Pieter Rempt, oud 73 jaar, weduwnaar van Geertje Witsmeer. Maartje Meken, oud 59 jaar, echtge- noote van Cornelis Ooijevaar. Aagje de Nijs, oud 51 jaar, echtgenoote van Klaas Mosch. EGMOND-B1NNEN (November). Geboren: Anthonia Jacoba, d. v. Jacob J. Jager en Anthonia J. Lodder. Wouter Johannes, z. v. Petrus J. Zonneveld en Ma ria C. Schotvanger. Cornelis, z. v. Petrus Th. Ligthart en Maria G. Smal. Anna Catharina, d. v. Petrus Bras en Maria A. Zonneveld. Regina Theresia Maria, d. v Gerardus Th. J. Egbers en Cornelia M. Tulp te Alkmaar. Hendrika Petronella, d. v. Simon Hopman en Maria Duinmeyer. Catharina Johanna, d. v. Petrus Schilder en Johanna Sentveld. Ondertrouwd: Gerardus Stefanus Apeldoorn en Afra Schuit, beiden alhier. Getrouwd: Gerardus Stefanus Apel doorn en Afra Schuit, beiden alhier. Overleden: Maria Cornelia Glorie, 17 maanden. DE UITVOERING VAN JONKER'S KOORKLASSEN. Een goed orkest is voor een operette op voering van groot belang, en daar had Jon ker voor gezorgd. Hij beschikte over een strijkorkest, met luit (of piccolo), klarinet, en met den jongen componist, die een uitnemend pianist is, aan het klavier. Een flinke ouver ture waarin een fluitsolo werd met zorg en goede nuanceering gespeeld, waarop door het koor het frischklinkende dank zij de muziek Hoog als de schuimende gol ven, klonk. Mee van die frissche melodieën hoorde men o.a. het Vlaggelied, het slot koor (le bedrijf), die afgewisseld worden door de zangen an den dokter, den kok, van Dik den verstekeling. Tegenover de muziek van het tweede bedrijf zullen er misschien luiste raars geweest zijn, die het erg vreemde mu ziek vonden. Zij put uit het Japansche volks lied, en de componist wist van het begin tot het einde van dit bedrijf da, Japansche ge beurtenissen op het tooneel treffend te il- lustreeren. In het derde bedrijf trok de aan dacht de opkomst der Matrozen, het lied der Vrijheid, het jubelende slotkoor. Het orkest trad soms zeer bescheiden op, bij 'n begelei ding van het gesproken woord, waar de mu ziek geen beletsel was om het gesprokene dui delijk te verstaan. Voorts vermeld ik in 't bi zonder de muziek bij de Japansche tempel dansen en bij de Hollandsche Matrozen dans. Mej. Hansa Pelva had die dansen in gestudeerd en ontworpen en bereikte er (zeer terecht) een langdurig applaus mede, dat een herhaling van den Matrozendans ten gevolge had, waarna de ontwerpster ten tooneele werd geroepen. En hoe hebben de kinderen zich gehouden? jv.n woor(^: uitmuntend. Den geheelen avond hoorde men hoogst beschaafde zuivere zang, twijfelingen bleven afwezig, ook de meerstemmige nummers klonken vast en ze ker. Indruk maakte hun zang in het genoem de Haggelied. in het tweede bedrijf; het koor der Moeders, „Een oude naam", enz., slot koor (beide 3e bedrijf). En als solist Jan Moeskops, die de rol van den verstekeling had. Van den zang der volwassenen ver meld ik bovenal J Schat®. Jan Moeskops had al direct met zijn zang het pleit gewon nen, en met het lied van de Vrijheid had hii een enormen bijval. l°*iarif? bestaan is waardig herdacht dank zij de samenwerking van drie talent volle, jonge stadgenooten n.m. Jonker E en Jb. Prins. A. K. Ongecorrigeerd. ffiucgectijke Stand ALKMAAR. GEBOREN: Gijsbertus z. v. Pieter Lodder en Agatha van Vegten. Afra Maria Theresia d. v An tonius Bruin en Catharina Wittebrood Wil helmina Elisabeth d. v. Nicolaas Lengersen Elsabeth Dijkstra. Hiltje d. v. Pieter Ottema en Hiltje van Reenen. Willem z. v. Willem Zwikker en Neeltje Kommer. Antonius Adri anus Franciscus Clemens z. v. Franciscus Kleimann en Agnes Keet. Catharina d. v Dirk Vos en Catharina Ploeger. OVERLEDEN: Willem van Duin 22 j. Elisabeth Maria Mathilda van Embden 83 j. Johannes Vas- binder 62 j. Jan Helder 55 i. over het geheele land beneden normaal, in het Zuid-Westen en midden 40 tot 50 pCt., in Groningen ongeveer 10 pCt., overigens 20 tot 40 pCt. De De Bildt werden 33 uren zonneschijn waargenomen tegen 37 normaal. Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur 3/10 graad te laag, de grootste afwijkingen kwamen voor in Maart met 2,2 graden beneden, en in November met 1% graad boven normaal. De jaarsom van den neerslag was 3 boven de normaal van 691 m.M. De grootste afwijkingen vertoonden Juli en October, met resp. 43 boven en 38 be neden noimaal. Het aantal uren zonneschijn, gemiddeld over de vijf hoofdstations, dat normaal 1476 bedraagt, was ;n het afgeloopen jaar 104 daarboven. De grootste afwijkingen kwamen voor in Maart en Juli, resp. 92 uur boven en 20 uur beneden normaal. MAJOOR EMMA A. WOLFSON- OVERLEDEN. Hedennacht overleed na een opeiatie te' hebben ondergaan, zeer onverwacht majoor Emma A. Wolfson, van het Leger des Heiis hoofdredactrice der Leger des Heils-bladen in Nederland. Mejuffrouw Wolfson was, vóórdat zij in 1911 haar intrede deed in de rangen van Leger, als procuratiehoudster werkzaam bij de firma J. D. Posthumus te Amsterdam, en was na haar officiersopleiding hier te lande werkzaam tot zij in 1914 werd overgeplaatst naar Ned. Indië, waar zij tot 1923 werknam was. Aan het hoofdkwartier te Amsterdam verrichtte zij daarna uitnemende diensten als secretaresse van den chef-secretaris, en werd het vorige jaar in haar laatste positie aan gesteld. AKERSLOOT (November). Geboren: Jacoba Margaretha, d. v. N. Mul en M. A. Leek. Arie, z. v. M. Meijsen en D. Dekker. Petrus Johannes, z. v. P Putter en P. Vrouwe. Reinier Nicolaas, z. v. R. Swart en A. Blom. Simon Cor nelis, z. v. J. H. Sander en A. W. Wijnker Adriana Agatha Gerarda, d. v. J. Koo- men en J. J. P. F. Bakker. Theodora en Afra, d. v. A. A. Buur en M. Rietveld. Maartje Elisabeth, d. v. C. de Graaff en C. HEILOO (December). Geboren: Gerritje, d. v. Jan ter Buur- kes en Klaasje Troost. Johannes, z. v Johannes Sprenkeling en Margaretha Bak- icer. Cornelis, z. v. Dirk Visser en Maartje Dieuwertje Jansen. Francina Johanna, a. v. Cornelis Adrianus Rotteveel en Francina Catharina Kiebert. Johannes, Adrianus, z. v. Johannes Tromp en Geertruida Johan na Kunst. Jacobus Petrus Maria, z v Jacobus Pepping en Alida Maria Haaker. Nicolaas, z. v. Willem Bakker en Maria Wokke. On dertrouwd: Adolf Frederik Kamp en Wera Johanna Elisabeth Neubecker te Heidelberg (Duitschland). Getrouwd: Adolf Frederik Kamp en Wera Johanna Elisabeth Neubecker. Overleden: Cahtarina de Wit, 74 jaar, echtgen. van Willem Pruijm. Maaike van der Sleesen, 47 jaar. £aatste Aedchtea Ongecorrigeerd. DOOR KORTSLUITING GEDOOD. Gisteravond begaf de 25-jarige M. de Vries te Glanerbrug zich met een loop lamp in zijn kippenhok om de dieren te voeren. Toen hij zeer lang weg bleef, stelde men een ondeizoek in en vond men den man dood bij het hok liggen. Het is gebleken, dat in de looplamp kortsluiting is ontstaan, tengevolge waarvan de heer de Vries is gedood. Hij was gehuwd en vader van één kind. CAFE-RESTAURANT UITGEBRAND Heden in den vroegen morgon brak te Blerik (L.) brand uit in het café-restau rant van den heer W. aan de Brugstraat. Toen de brand door de bewoners werd ontdekt, stond het onderhuis reeds in lichtelaaie. Het hoofdgebouw brandde geheel uit, de nevengebouwen bleven gespaard. De inboedel was verzekerd De bewoners konden zich nog tijdig in veiligheid brengen. HET WEER IN DECEMBER 1931 EN HET GEHEELE JAAR 1931. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst te De Bildt. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in December de ochtendtemperatuur een halve graad Celcius boven normaal. Zij was in de eerste en tweede decade respectievelijk \Y> en graad te hoog, in de derde onge veer normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den Óen en den 18en resp. 5% graad boven en 5 graden beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was een halve graad beneden het gemiddelde minimum een halve graad boven normaal. Het aantai dagen met een minimum-tempe ratuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bildt 16 tegen 14 normaal. De neerslag was NADERE BIJZONDERHEDEN OM TRENT GANDHI'S ARRESTATIE. Omtrent do arrestatie van Gandhi wordt nog gemeld, dat het al donker was toen de gevangenneming geschiedde. Aan Gandhi werd een half uur toege staan om zich voor zijn vertrek naar de gevangenis gereed te maken. In het ge heel niet ontdaan door zijn arrestatie schreef hij gedurende zijn laatste minu ten de instructies voor zijn opvolger en luisterflj naar het gezang van zijn vol gelingen. Binnen de vastgestelde tijd stelde Gandhi zich ter beschikking van de wachtende politie-officieren. COMMUNISTISCHE STAKINGS ACTIE TE DUSSELDORF VERIJDELD. Het was bi-' de politie bekend gewor den uat communistische troepen Maan dagochtend voornemens waren de arbei ders, die zich naar hun werk begaven tegen te houden, en tot staking over te halen. Sterke politiemachten hebben in verband hiermede overal in de stad zeer vroeg in den morgen de communistische troepen overvallen, zoodat deze hun voornemens niet konden uitvoeren Meer dan 105 personen werden gear resteerd. Ordeverstoringen hebben hier bij niet plaats gehad. OPHITSING TOT STAKING DOOR COMMUNISTEN TE ESSEN. Weinig succes. Ondanks de mislukkingen zetten de communisten en de revolutionnairen hun stakingsactie en de terreur syste matisch voort. Schijnbaar met het doel onzekerheid en onrust onder de bevol king te brengen. Behalve de reeds ge melde gewelddaden werd Maandagoch tend te Essen een tramwagon met stee- nen bekogeld, waardoor een passagier ernstig door glasscherven werd gewond, 4 personen werden voorloopig gearres teerd. In Bottrop werden vele ruiten van zo.kenhuizen vernield, nadat reeds in den nacht van Zaterdag op Zondag van het gebouw van de Bottropper Volkszeitung drie groote talagevensters waren inge gooid. Naar door de politie in Reckiing hausen wordt medegedeeld is het sta kingsparool aldaar afgezien van de mijn West er holt, waar van de 730 arbeiders hedenmorgen 516 zijn weggebleven, ner gens opgevolgd. In Westerhol{ werden 26 personen gearresteerd, die in een ver boden vergadering hadden besloten de mijn Westerholt stil te leggen. In Reck- linghausen werden 10, in Marl 3 en in Glasbeek 24 personen wegens ophitsing tot staking en wegens het verspreiden vai revolutionnaire geschriften gear resteerd. te Kolven. 25-slagen-wedstrijd te Noordscharwoude. In de kolfbaan van den heer Jn. de Bak ker te Noord-Scharwoude werd een 25 dagen kolfwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag als volgt is: le klas: le pr. C. Langendijk Pz. te Noord- Scharwoude 279 p.2e pr. J. Goet te Alk maar 275 p.; 3e pr. K. Quant te Warmen huizen 244 p.; serieprijs P. Molenaar Zuid-Scharwoude 54 p. 2e klas: le pr. P. Langendijk Cz. te Oud karspel 251 p.; 2e pr. C. de Vries te Alkmaar 241 p.; 3e pr. O. Bakker te Oudkarspel 238 p. serieprijs F. Muileboom1 te Noordscharwoude 56 p. bij loting met Jb. Zijp te Ziudschar- woude. 3e klas: le pr. K. Boot Jz- te Noordschar woude 240 p.; 2e pr. D. Rijper te Zuidschar woude 218 p.; 3e pr. A. Rijper te Zuidschar- woude 211 p.; serieprijs Sj. Maakal te Broek op Langendijk 49 p. bij loting met D. Zijp te Noord-Scharwoude. Wedstrijden aan den Langendijk. De uitslag van den gehouden kolfwed strijd der Langendijker Kolfclubs, in „De Roode Leeuw" te Zuidscharwoude is als volgt; Derde klasse. „Op Maat", Zuidscharwoude: C. Kliffen 111 punten, J. Kramer 117 p, Mej. Vlug 103 p., J. Glas 97 p., P. Lange- dijk 142 p., J. du Burik 107 p., A. Schoen maker 124 p. Derde klasse „Vriendenkring", Noord- Scharwoude: S. Timmerman 123 p., C. Kui per 74 p„ KL Roos 117 p., Kl. de Vries 103 H. Hallerote 75 p. Derde klasse. „Volharding", Oudkarspel: Jn. Deutekom 114 p„ C. Plukman 123 p., Jb. H oogeboom 70 p.G. Stokman 126 p., S, Ton 116 p., KL Kat 95 p., W. Bakker 49 p., KL Dekker 60 p., Kl. de Ruiter 92 p., F. Moeijes 87 p., N. Pronk 38 p., C. Blokker 106 p. Derde klasse. „Gezellig Samenzijn", Zuid- Scharwoude, A. Hijper 122 p., D. Zijp 68 p, P. Bruin 99 p., T. Vroling W. Kuin 114 p.. 106 p., Joh. Schuit 96 p. Derde klasse „Ons Genoegen", Noord- 135 p., T. Blaauw C. Hopman 132 p., Olthoff 87 p. ker 97 p., 112 ip., J. Hink 115 p, P. de Moei 58 pC Kegelen. Wedstrijden om den Lindeboombeker. De jaarlijksche strijd om den Lindeboom* wissel beker is gisteren aangevangen op 6 banen in „De Unie" en 2 in „Central". De beker, welke definitief eigendom wvrdt van de club, die hem 2 maal achtereenvolgens of 3 maal in 't geheel wint, is thans in 't bezit van „Koekoek" en er besta.* t zeer veel kans, dat ook nu de club van Diepen c s. gelauwerd uit den strijd zal komen, zoodat de beker dan voorgoed uit den strijd is. Gooide Alcm. Victrix I over 6 banen een totaal van 1916 houten, hetgeen per baan ruim 319 is, Koekoek verbeterce dit toch reeds fraaie cijfer met 63 en bereikte derhalve een totaal van 1979 of gemiddeld ruim 329 hout per baan. Inderdaad een keurige pres tatie welke inspireert voor den ophanden zijnden stedenwedstrijd Alkmaar—Haarlem. Weten onze stedelijke afgevaardigden in die voor het eerst te houden ontmoeting ook zul ke cijfers te behalen dan belooft het inder daad wat te worden! Voor de damesafdeeling is door het be stuur van den Alkm. Kegelbond een fraaie zilveren lauwerkrans beschikbaar gesteld, welke in een keer defintief eigendom wordt. Ook in deze afdeeling zijn reeds flinke cij fers behaald en is nog niet bij benadering te zeggen, wie hier de eerepalm in de wacht zal slee pen. A s. Zondga wordt de 2e helft van dezen wedstrijd, die door de Alkmaarsche Kege laars (ters) met buitengewoon enthousiasme is ontvnagen, verkegel d en zal tevens de feestelijke prijsuitreiking in „de Unie" plaats vinden. Hieronder de tot nog toe behaalde cijfers: Koekoek I 6 Unie-banen 1979 p., Alcm. Victrix I 6 Unie-banen 1916 o, Z E. K. Z.? 6 Unie-banen 1897 h-, Onze Club III, 6 Unie- banen 1774 h., Op 't Kantje af I 6 Unie- banen 1768 h., Op 't kantje af I" 6 Unie-ba nen 1755 h., Alcm. Victrix II 6 Unie-banen 1734 h., Onze Club II 6 Unie-banen 1713 h., Met z'n Tienen i 6 Unie banen 1604 hMet z'n Tienen II 6 Unie-banen 1308 h., Onze Club I 5 Unie-banen 1308 h„ de Burg II 2 Central-banen 546 h., Central 1 2 Central- banen 538 h., Cential II 2 Central-banen 511 h., Cubo I 2 Central-banen 461 h., Cubo II 2 Central-banen 473 h. Dames: Ka Ki Ka II 5 Unie-banen 1672 h., Ophouden Wint I 6 Unie-banen 1501 h. en Men heeft ze niet aan een touwtje op 2 Centralbanen 518 h. Macbt&mchten ALKMAAR, 4 Jan. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 42 Vette koeien 165320; 2 Vette kalveren 40—80; Vette kalveren per K.G. 0.80—1.20; 34 Nuchtere kalv. (slacht) 8—20; 574 Vette Varkens per K.G. 33—39 cent. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Jan. 1931. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 950 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 4 Jan. 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 380 Vette koeien, le kw. 8082 ct, 2e kw. 70—80 cent, 3e kw. 64—70 ct., min dere soorten 5664 cent per K.G., slacht- gewicht; 50 Melk- en kalfkoeien 220— 340; 170 Vette kalveren, le kw. 76—82 cent, 2e kw. 60—76 cent, 3e kw. 60—70 cent per K.M., levend gewicht; 65 Nuchtere kal veren 714; 48 Schapen 2226; 950 Varkens, vleeschvarkens (wegende van 90—110 K.G. 0.41—0.42, zware varkens 3940 cent en vette varkens 3839 cent per K.G., slachtgewicht; 24 Paarden 70 120. Aaun het abottoir zijn heden aange voerd 7 wagons geslachte runderen, afkom-- stip uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Jan. 1932. Langendijker Groentenveiling- 41000 K G. Roode Kool le s. f 13.40, 2e s. 1— 2.60; 26000 K.G. Gele Kool 0 60— 1.60; 14000 K G Deensche Witte Kool 1.20— f 2.30; 10400 K.G. Uien, Uien 8.108.80, Grove Uien 7.60—8 10, Drielingen 7.30f 7.80, alles p. 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 2 Jan. 1932. 11300 K.G. Uien, Drielingen f 6.607.20, Uien f 7.20—7.60; Grove Uien 7— f 7.30; 800 K.G. Peen f 3.50; 92300 K G. Roode Kool 1.303.20, doorschot f 0.60 2.50; 38200 K.G. Deensche Witte Kool 1.40— f 2.30, doorschot f 0.90— f 1.40; 19400 K G. Gele Kool f 1.102, door schot 0.60—/ 0.80, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 2 Jan. 1932. Roode Kool le s. f 2—f 3.50, 2e s. f 0.80—2.20; Witte Kool 1.80; Drielingen f 7.20; Uien 7.60—f 7.80; Grove Uien 6.90-f 7.10. Aanvoer: 21750 KG. Roode Kool; 1300 K.G. Witte Kool; 3025 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 31 Dec 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roode Kool f 0.60f 2.30 Bloemkool le s. f 7—14 2e s. f 4—8; Uien f 2 45— 1 2-75,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3