ASPIRIN fUichtiMiact 5ijdschtijtm Jlccomciaal Tlieuws «en verkoucïhei DE POSTVLUCHTEU OP INDIE. De „Uil" te Bandoeng. De „Specht" te Cairo. De „Leeuwerik" te Calcutta. Tusschenlandipg van „de Raaf' te Valence-sur-Rhóne. DE RAMP VAN DE OOIEVAAR. Het rapport der Siameesche commissie. EEN VLIEGTERREIN OP SCHIER MONNIKOOG? TWEE HOOFDNUMMERS IN DE HARMONIE. Duivelseiland De brave Hendrik. [DRAISMAVANVALICEMBURC'S" e „LEVERT!?. ENGELSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Geen dooden. GEFN STAATSGELD MEER VOOR FRANSCHE VLIEGTUIG FABRIEKEN? Blériot gesloten. ELLY BEINHORN IN CALCUTTA. DE HEER Jb. DE JONG TE HOOG- KARSPEL OVERLEDEN. HEILOO. - VdfTx~ó^g*g| e e n I g op de wereld Lat op dan «anja band an hat Bay erkrul». Pfiji 75 CU. EEN INSTORTING TE LEIDEN. Het dak van een bouwvallig huis ingestort. Zaterdagavond omstreeks 715 uur is Jict dak ingestort van perceel 30 in de Bouwei Louwensteeg te Leiden, dat bewoond werd door de weduwe J. S.-R. Hoewel de zolder intact bleef, nam het ingestorte dak toch den voorgevel en het raam mede, alsmede een ge deelte van het dak van een aangrenzend pak huis. Ten tijde van het ongeval bevonden zich behalve de wed. S. ook haar twee dochters en drie zoons in huis. Zij bleven gelukkig on gedeerd, behalve de 19-jarige dochter li., die door een steen, welke door het trapgat viel, licht aan het hoofd werd gewond en naar net academisch ziekenhuis moest worden ver- voerd. De oorzaak moet volgens De Crt. zeer waarschijnlijk in bouwvalligheid worden ge zocht. De burgemeester en verschillende an dere gemeentelijke autoriteiten kwamen een kijkje nemen. DE CRISIS EN DE VISSCHERIJ. Vischomzet te 1Jmuiden zoo laag als sinds 8 iaar niet gekend. In het afgeloopen jaar bedroeg de visch omzet in den Rijksafslag te IJmuiden ruim drie millioen gulden minder dan in het jaar tevoren, hetgeen een schadepost van zestig mille beteekent als mindere inkomsten voor het Staatsvisschershavenbedrijf Sedert de laatste acht jaar heeft men zulke slechte uit komsten niet gekend. AMSTERDAMSCH WONINGPOLITIEK AFGEKEURD. Een combinatie Amsterdammers, die geld zouden leenen, trekt zich terug wegens de door den raad ge veerde woning politiek. Wij vernemen, zegt het Hbld., dat onlangs een particuliere combinatie zich aanvankelijk bereid heeft verklaard tegen een vrij hooge rente voor den tijd van tien jaren een bedrag van ongeveer een millioen gulden te leenen ter uitvoering van bouwplannen van woning- bouwvereenigingen. Voorloopige besprekin gen waren reeds gevoerd, de verschillende bepalingen der transactie zouden worden ontworpen. Eer het echter daartoe kwam, meldden de geldschieters dat zij op hun voornemen te rugkwamen, wijl zij het niet ééns waren met de hier ter stede gevoerde woningpolitiek, en tij die niet wenschten te steunen. Heen. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, dat de 5,Uil" gis termorgen te 6.35 uur uit Medan is vertrok ken en te 12.15 uur te Palembang is geland, vandaar vertrok het toestel te 12.57 uur en landde ie 15.02 uur te Batavia, vanwaar het weer vertrok te 15.35 uur naar Baodoeng, waar te 16.10 uur werd geland. had, vloog zij naar Agra en Allahabad. Op 31 Dec. 's morgens vroeg startte zij van daar en zij kwam kort voor donker in Cal- cutta aan. Een groot aantal Duitschers was op het vliegveld aanwezig. De volgende vlucht gaat over Singapore naar Rangoon en Bangkok. Van Berlijn af heeft zij tiendui zend K.M. afgelegd en wel in 10 stukken. Voorts is bij de K. L. M bericht ontvan- j oezen keer al zeer uitgebreid, n dat het postvliegtuig „Specht" om 6 24 lukljournaal met herfstmodes, gen uur uit Athene is vertrokken en om 14 uur 44 te Cairo is geland. Terug. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M is bericht ontvangen, dat het retourvliegtuig „Leeuwerik" gister om 6 uur 22 uit Bang kok is vertrokken, te 9 uur 16 te Rangoon is geland, vandaar om 9 uur 44 is opgestegen en om 15 uur 06 te Cakutta is gearriveerd. Aan boord is alles we!. Het Indië-postvliegtuig „De Raaf", be stuurd door de piloten Van Dijk en Vinily, heeft op de thuisreis tengevolge van den dichten mist een tusschenlanding moeten ma ken te Valence-sur-Rhóne, ten Zuiden van Lyon. De 'tanding is vlot verloopen De reis wordt heden voortgezet. De commissie, welke door de Siameesche regeering was benoemd om een onderzoek in te stellen naar de ramu welke de ..Ooievaar te Bangkok overkwam, neeft. meldt het Hbld.. rapport uitgebracht. De commissie is van oordeel dat de fac- toren, welke beletten dat de vliegmachine op juiste wijze van den grond loskwam, waren: 1. het noodluik stond open, 2 de machine was niet op de juiste wijze in goeden staat gebracht. De machine was uitgerust met een stabilisator en deze werd na het ongeluk in neutralen stand gevonden. De machine was zwaar beladen, doch niet overbelast. Het terreinpersoneel heeft voor de start de aandacht der piloten gevestigd op het feit, dat het noodluik openstond. Dit luik had af metingen van 90 bij 50 c.M. Reeds dikwijls is, naar we uit het Hbld. KORTE BERICHTEN Te Wassenaar is Zaterdag overleden, 45 jaar oud, de heer H. A. Burgerhout, oud-di recteur, later gedelegeerd commissaris, van Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam en stichter van de vliegbooten- fabriek „Aviolanda" te Pa-endrecht De minister van Financiën heeft giste ren met een kort verlof Den Haag verlaten. Verschenen is een wetsontwerp tot wij ziging van de Natuurschoonwet 1928. De Amsterdamsche gemeentetram heeft in 1931 als opbrengst van het vervoer 13.025.000 ontvangen, tegen 13.255.231 in 1930. hetgeen dus een achteruitgang van 230 231 beteekent. Een kantoorbediende van een firma op den Singel kreeg opdracht om aan het post kantoor een chèque te innen van 450 Aan deze opdracht heeft hij prompt voldaan, maar hij heeft „vergeten" het geld af te dragen. Om de begrooting in evenwicht te brengen, stellen B. en W. van Rotterdam voor: verhooging straatbelasting met 50 pet.; progressieve verhooging opcenten per- soneele belpsting met 15 tot 25; verminde ring van loonen en salarissen van het ge- meentepersoneel met 3 pet. In de Amsterdamsche haven lagen dus op 31 December totaal ot> 55 schepen (tegen 36 op 30 Nov.) met 313'505 (213.990 ton). In den nacht van. Woensdag op Donder dag is de 25-jarige zwerver F. Vinzemz in een spoorwagen, waarin bananen werden vervoerd, gestikt. De man is in den wagen gegaan, omdat deze verwarmd was. Hij heeft de deuren gesloten en is toen gestikt. Zijn lijk werd naar Krooswijk overgebracht. De gemeenteraad van Hazerswoude heeft besloten met ingang van 1 Mei a s. den tol op den Gemeeneweg op te heffen. Benoemd is tot slotvoogd van de ruïne van Brederode te Santpoort jhr. mr. B. M de Jonge van Ellemeet, rijksarchivaris in Noord-Holland te Haarlem. De koningin, de prins en prinses Juliana woonde de Oudejaarsavond-gods dienstoefening bij in de Groote Kerk te 's-Gravenhage, onder gehoor van ds. Mole naar. Woensdag geraakte een elfjarige jon- gen uit Weeso op het Weesperzand onder e€n zandtrein. De jongen werd zwaar ge wond en is enkele oogcnblikken later over leden. Het conflict bij de firma Nivé te Hen S®lo is opgelost. De directeur en de ambtenaren van den °*nstvan Gemeente-werken te Bussum heb ben besloten maandelijks 1 van het salaris ter beschikking te stellen van het Nationaal Crisis-comité. De gemeenteraad van Heerde heeft besloten tot ontslag van de gehuwde ambtenares. Het programma in de bioscoop Harmonie is tiezcu keer al zeer uitgebreid. Na een ge- SpOK komt er een amusante Micky Maus-tilm, waarop dan volgt het eerste hoofdnummer waarin als hoofdpersonen optreden Jack Holt, Ralpii Gravers en Dirothy Sebastian. In 8 acten zien we hier zich een drama afspe len, dat begint .in Fransch-.Marckko en ein digt op het Duivelseiland. kleeding op het voordeeligst uitkomen Deze kleeding was een juweeltje op zich zelf. Hoe aardig waren die fleurige, kleurige Japansche japonnetjes en hoe echt leek die zwarte haar dos met aan weerskanten de nationale bloem: de chrysanth. De matrozenpakjes stonden bijzonder leuk. Voor de grimeering had de heer E. Prins gezorgd en gezegd moet worden, dat zij ge schiedde met groote deskundigheid. De huldiging. Na het tweede bedrijf was er gelegenheid den heer Jonker te complimenteercn. En daarvan is een ruim gebruik gemaakt. De eerste spreker was de heer J. Westerhof als loco-burgemeester (ook de wethouders Bonsema en Van Slingerland waren aan wezig). Namens het gemeentebestuur hul digde hij den leider der koorklassen, die als zoodanig de kunst hoog heeft opgevoerd, wat vooral in deze tijden bijzonder mag worden toegejuicht. Daarmee wordt de genieenschap gediend en daarom stelt het gemeentebestuur zulks op hoogen prijs. Spr. feliciteerde den heer Jonker met het in de af geloopen tien jaren behaalde succes en sprak vernemen, het groote belang bepieit. dat de gen is legio, maar alles komt natuurlijk weer Waddeneilanden hebben bij een luchtverbm- j op zijn pootjes te recht. Bleibtreu krijgt zelfs gt "vrttiuL' Twee soldaten Mac en George van het a's van gemeentebestuur den wensch i i - ijf Int ma». <>a!a S ll/fTinorerka v-indarnn H/v\r vreemdelingenlegioen worden vernefd op net- UIt zelfde meisje en krijgen daarover een paar keer ruzie, maar toch wil George zijn vriend niet in den steek laten, als die door een Rif- kabijl verraderlijk in den rug geschoten wordt. Hij geeft zelfs een sergeant, die hem tot doorloopen wil dwingen, een pak slaag en hiervoor wordt hij ter dood veroordeeld. Om dat hij evenwel zijn vriend heldhaftig heeft gered, wordt de straf veranderd in 10 jaar verbanning naar het Duiveleiiand. Marie wil in zijn nabijheid zijn en haalt Mac over om zich op te geven ais gevangenbewaarder in het verbanningsoord en haar als zijn vrouw mee te nemen. Daar aangekomen, zien zij George als dwangarbeider en Mac, die meent indertijd geschoten te zijn door eerstgenoem de, raadt hem aan te vluchten. Inwendig hoopt Mac dan wraak te kunnen nemen en den veroordeelde in den rug te kunnen schie ten met denzelfaen kogel. Op den voor de vlucht bepaalde dag, even vóór het plan zal worden uitgevoerd en als Mac den kogel in zijn geweer zal plaatsen, maakt een andere bewaarder hem er op attent, dat het geen Fransche kogel kan zijn. En dan begrijpt Mac welk een offer George hem gebracht heeft. Hij toont zijn dankbaarheid door de voorgenomen vlucht op alle wijzen te begun stigen, maar dit kost hem zelf het leven. Een goed gespeelde film met veel mooie na tuuropnamen en tal van spannende momen ten. Het tweede hoofdnummerf is een kluchtige geschiedenis, waarin een oer degelijke man Bleibtreu .ree' hij, een mooi gekozen naam! zijn ondanks een hoofdpersoon wordt, doordat zijn zwager Fritz onder zijn naam een slippertje maakt met een danseresje. Het aantal verwikkelin- LEEUWARDEN- en de het c ing met den vasten wal. Vooral Ameland en Schiermonnikoog. Het aantal badgasten toch dat ieder zomerseizoen deze beide eilanden bezoekt, overschrijdt de twintig duizend. Zelfs in het „maiaisejaar" 1931 was het aan tal grooter dan ooit te voren. En dat, ter wijl de vetbinding met den vasten wal. hoe wel de laatste jaren verbeteringen zijn aan gebracht, nog verre van ideaal kan worden genoemd. Geen wonder dan ook, dat steeds meer stemmen opgaan, om te komen tot stichting van een vliegterrein. Vooral op Schiermon nikoog wordt sedert eenigen tijd een bijzon dere activiteit aan den dag gelegd. De groot ste hotelnouder van het eiland, de heer S. v. d. Werff, stelde zich in verbinding met den eigenaar, den Duitschen graaf v. Bernstorff. Deze was onmiddellijk oereid, een groot ter rein gratis voor het beoogde doel af te staan. Dit bleek echter voor vliegterrein on geschikt. Ook een tweede terrein voldeed niet aan redelijke eischen. Thans is het den heer v. d. Werff gelukt, de hand te leggen op een groot weiland, met een oppervlakte van 25 H.A. en een zeer vasten ondergrond. De fcraaf is bereid gevonden, dit terrein aan een eventueele combinatie te verhuren. Een ge deelte van dezen huur zal natuurlijk weer kunnen worden teruggevonden in den vorm van hooi- en weidegeld. Door den heer Aler, deskundige van de K. L. M„ is dit derde terrein goedgekeurd, zoodat wellicht ook Waterstaat binnenkort zijn goedkeuring eraan zal hechten. De heer v. d- Werff heeft zich inmiddels per circulaire tot belanghebbenden en be langstellenden gericht, waarin hij meedeelt, in overleg met de directie der K. L. M. voor nemens te zijn. op Schiermonnikoog een mo- dorn geoutilleerd vliegterrein tot stand te brengen. Hij verzocht tevens om den noodi- gen steun. De eerste resultaten van dezen oproep zijn van dien aard. dat inderdaad ge gronde hoop op een slagen der actie mag worden gekoesterd. nog een ridderorde en andere belooningen door tusschenkomst van den gezant, die later het danseresje trouwt. Deze film brengt veel vroolijkheid in de zaal NAAR YAMATO. Japansche kinderoperette in drie bedrijven, opgevoerd door Corn. Jonker's koor klassen. De eerste opvoering van deze operette is een groot succes geworden, zoowel voor den schrijver Eli Prins en den componist Jb. Prins als voor Corn. Jonker, die Zaterdag in de Harmonie het tienjarig bestaan van zijn koorklassen officieel herdacht. Verschillende malen hebben deze reeds een operette ge speeld en telkens was er stijging in het peil der uitvoering waar te nemen. Die van Zater dag maakte daarop geen uitzondering, ook niet wat den inhoud der operette betreft. Deze komt hierop neer: Dik, een kantoor jongen in een havenstad, wil liever zeeman worden, maar zijn vader wil hem geen ver lof geven om het ruime sop te kiezen. Hij kruipt ten slotte als verstekeling aan boord van een naar Japan vertrekkend stoom schip, welks machines na een drietal weken plotseling stop gezet worden doordat de jongen een blik biskwie (hij leefde al dien tijd uitfluitend van dit gebak, dat hij bij honderden blikken in de lading vond) tus- schen het vliegwiel liet vallen. Dit was ook het oogenblik \:n de ontdekking van den verstekeling, die daarna door den scheeps kapitein veroordeeld \\grd om op het eerst volgende eiland van boord te worden gezet. In slapenden toestand brengen de schepe lingen hem daarheen. Men wist nKt, dat het juist Moederdag was, ter gelegenheid waar van het eiland bevolkt was door moeders en kinderen, vereerende den berg Fuji. Deze kinderen liggen te slapen en worden ge wekt als Dik, wakker wordend, luide vraagt: Waar ben ik De kleinen vluchten verschrikt en als dan prins Miko komt en niet als an ders vele kinderen vindt, treft zijn toorn den priester en den maarschalk. Door het aan wal komen van de bemanning van het koop vaardijschip wordt de onrust aanvankelijk vergroot, maar als dan blijkt, dat allen Ne derlanders zijn, Herinnert prins Miko zich den vriendschapshand tusschen zijn land en het verre Holland en schenkt hij Dik de vrij heid. De opvoering van deze operette werd ge steund door eenige volwassenen (kapitein A. Schalkwijk, scheepsdokter en priester P. Haasbroek scheepskok A. Haasbroek, Japan sche bootsman en de prins J. Schats, de maarschalk Eli Prins), maar overigens waren het alleen de leerlingen der koorklassen. Vrij en zonder plankenvrees hebben de kinderen hunne rollen vertolkt, van het kleinste tot het grootste en het hartelijk applaus, dat her haaldelijk werd gebracht (ook bij doek) was ten volle verdiend. De aankleeding van de tooneelen. zorgd door de iirma Timmer alhier bijzonder goed. vooral het Japansche schitterende belichting werd Een groot vliegtuig van de Union Airways is gevallen bij de rotsen van Kaysersbeach. 25 mijlen van hier. Hoewel het toestel vol komen is vernield, zijn de bestuurder en twee passagiers op wonderlijke wijze aan den dood ontsnapt. De post voor Europa is gered. De bekende fabriek van militaire vliegma chines Blériot heeft haar poorten gesloten en de laatste 135 arbeiders ontslagen. De direc tie verklaart in een circulaire, dat zij het be drijf niet meer in staat is voort te zetten, daar de Fransche regeering de haar reeds gelever de bestellingen nog niet zou hebben betaald Nadat Elly Beinhorn op 24 Dec. in DelL aangekomen was en daar in den kring van gedragen door middel van de installatie i haar landgenooten het Kerstfeest gevierd daartoe vau de Harmonie. Zij deed ook de jat nog vele Alkmaarsche kinderen door den heer Jonker in de kunst zullen mogen worden opgevoed. De heer M. Zwaan hoopte, dat de heer Jonker nog vele jaren za! mogen werken in het belang van dea zang, speciaal den kinder zang. De heer R. Vóórhaar bracht de geluk- wenschen over van de A:km. Operette- en Orkestvereniging en hoopte dat ook in de komende jaren de heer jonker de schoone operettekunst za' blijven dienen. Als woordvoerder van het kinderkoor „De kleine Stem" trad op de heer W. Hoek Gz., die den wensch uitsprak nog vel£ van deze welverzorgde uitvoeringen te mogen bij wonen. De heer Koster getuigde als lid van Bergens Mannenkoor van groote achting voor den dirigent met te zeggen: waar gij jubileert, daar is ook Bergen s Mannenkoor. Al deze sprekers deden hunne gelukwen- schen vergezeld gaan van bloemen, bloemen en nog eens bloemen, zoodat het tooneel een bloementuin geleek. De directie van de Harmonie en de „Ver. Zangers" voegden daar nog bloemen bij, terwijl ook een klein meisje (jongste van Jonkers leerlingen) na mens deze nog met bloemen kwam aan dragen. Maar hierbij lieten de koorklassen het nietbij monde van een der oudere leer lingen, mej. R Geus, boden zij haar direc teur een mooien oud-Hollandschen stoel aan. De heer J u p ij n, sprekend namens Schoor!'s Gemengd Koor; overhandigde den jubilaris een borstbeeld van Wagner twee andere stukken als sieraden voor piano. „Zeg het met bloemen" was weer devies van een der leden van het dames koor, dat steeds hulp verleent bij de uitvoe ringen der koorklassen. Zij bood tevens de heeren Jb. en E. Prins een bloemenhulde, daarbij roemende het groote succes ook van deze nieuwste ope rette, waarvan zij hoopte, dat zij ook nog in vele andere plaatsen zal worden opgevoerd. De heeren Prins werden mede door de leerlingen van het kinderkoor in de bloemen gezet. De heer Eli Prins sprak voor zich en zijn neef een hartelijk woord tot den heer Jonker, dien hij een man noemde zooals Dirk Coster dien beschreef: een levend mensch, die zijn ziel legt in zijn werken en anderen tot werken weet aan te sporen naar het doel, door hem gesteld. Daarnaast roemde spr. den humor, waarvan Jonker zoo vaak blijk geeft, als een groot voorrecht, vooral voor iemand die als hij met zoovele en vaak geheel ver schillende menschen moet samenwerken. Spr. prees de zorg, die de jubilaris steeds be steedt aan elk onderdeel van zijn werk. hij achtte zich gelukkig dat Jonker ook deze nieuwe operette had willen aannemen en vroeg toestemming om deze aan hem op te dragen. Ten slotte bood spr. een mooien glazen driifbak aan als herinnering aan het 10-jarig jubilé der koorklassen. De heer L. van K u i k, lid van de zang- vereeniging „Daniël de Lange" te Koog- Zaandijk, was eenigszins teleurgesteld over den dag der huldiging. Hij had gemeend, dat die a.s. Donderdag zou zijn en moest daar om thans met leege handen komen. Echtèr, zijn gelukwensch was er niet minder harte lijk om! Spr. beloofde, dat zijn vereeniging het verzuim van thans nog zal goedmaken. Nadat was medegedeeld, dat er nog schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van het mannenkoor Orpheus, de afd. van den Volkszang, de Alkmaarsche afdeeling van Toonkunst en het dameszangkoor Pro Arten sloot de heer A. Haasbroek namens het dubbel-mannenkwartet „Zang en Vriendschap" de rij der sprekers Hij complimenteerde den heer Jonker, die ook directeur is van dat kwartet en constateerde, dat in de achter ons liggende jaren Alkmaar veel heeft genoten van de opvoeringen van verschillende operettes, groot en klein, en van de uitvoeringen van zangclubs onder Jonker's leiding. De heer Jonker was aangedaan door de vele goede wenschen en de groote harte lijkheid, waarmee hij was toegesproken. Hij dankte de meisjes en de jongens zijner klassen en verder alle aanwezigen voor hun hulde betoon. Een daverend applaus klonk op en toen was ook deze huldiging weer ten einde. Onze muziekresencent zal nog verslag ge ven over het muzikale gedeelte en den dans van den avond. open een ver- waé Voor zorg ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKEST-VEREENIGING. De Mascotta. Gisteravond werd in het Gulden Vlies de derde opvoering gegeven van deze alleraar digste operette en opnieuw was het geheel een groot succes. Een geheel volle zaal en een vlot verloopende vertooning. Het orkest heeft zich onder leiding van den heer Ger ritsen van zijn beste zijde doen kennen en kan zeker nog veel bereiken in de toekomst. Wat op het tooneel te zien en te hooren werd ge geven was voor dilettanten gewoon verras send. De koren waren uitstekend en het zin gen der solisten was vergeleken bij 't vorig jaar zeer vooruitgegaan. Mevr. Molenaar- van Vliet en Mej. M. Bijl hebben de beide vrouwelijke hoofdrollen kranig gespeeld en gezongen, terwijl de heeren Verschuur. Go- vers, Schats en de Boer zongen als wij 't nog zelden in een operette van dilettanten hoor den. Gaarne vermelden wij nog het zeer ge slaagde begin van het tweede bedrijf, waar de acht pages keurig werk leverden. Het Spaansch Ijallet, ingestudeerd door Mej. Goetze was opnieuw een groot succes en mocht gebisseerd worden. Mej. Goetze werden door den leider bloemen aangeboden. De mooie welverzorgde costuums en de goede aankleeding trokken terecht aller aan dacht. Aan 't slot klonk een daverend applaus. De heer Vóórhaar sprak hartelijke woorden van dank tot den heer Gerritsen en huldigde hem voor al zijn werk met fraaie bloemen. Hij bracht tevens dank aan hef orkest en ver der aan allen die tot het welslagen der Mas- cotta-uitvoering hadden medegewerkt. De heer Govers trad daarna op als tolk der leden en huldigde den kranigen leider en regisseur en heer Vóórhaar, onder het aan bieden van een keurige bloemenmand. De A. O. en 3. V. kan met groote voldoe ning op het gepresteerde terugzien. EEN JUBILEUM. Men schrijft ons: 15 Januari a.s. wordt de in Alkmaar wel* bekende tooneelspeler Alb. Wijlacker 70 jaar. Als jongen van 7 jaar is hij zijn loop baan reeds begonnen en heeft alle „ups and downs" van het tooneelwerk meegemaakt. Vele jaren aaneen was de heer Wijlacker een vaste bezoeker met zijn schouwburgtent op de Alkmaarsche kermis. De laatste jaren speelt de jubelaris hoofdzakelijk in het Noor den des lands. Op 15 Jan. a.s. hoopt hij zijn verjaardag te herdenken in de rol van Shvlock in de Koopman van Venetië en wel in de Schouwburgzaal van de Harmonie te Groningen. We wenschen den jubelaris op dezen dag van harte geluk en hopen dat het hem aan belangstelling niet zal ontbreken. „De Huishouding"tijdschrift voor moderne huisvrouwen. De derde jaargang van dit tijdschrift opent met een artikel van de redactrice mej De H„ waarin de huisvrouw wordt opgewekt met lust en ijver haar taak ook in het nieuwe jaar op te vatten in het belang van het ge zin. Zij geeft tevens een indruk van hetgeen „De Huishouding" zich voorstelt in 1932 te geven. De arts Y. Hettema behandelt een actueel onderwerp: rauwkostvoeding. Aardige illustraties sieren het artikel van Zs. la Chapelle over de kinderbewaarplaats Juliana te Maastricht. A. Kruizinga ver telt hoe de dames hare winterhoeden langer in goeden staat kunnen houden. J. Huis man schrijft over „Lelietjes der dalen in de huiskamer". Truus Eygenhuysen vertelt raar aanleiding van het 40-jarig jubilé van den Ned Kinderbond over doel en streven van dezen bond. In „Keukenpraet" geeft mej. de H. weer recepten. r Verder een puzzle. Magazine „Nova". De nieuwste „Nova" ziet er weer bijzonder verzorgd uit. Van den rijken inhoud vermel den we allereerst „De Hamatsuki Zwaar den", nummer drie van de Howard-serie, door Erna Manuel. Truus Post, de actrice, stond een bijdrage af „Kunst en Sport". Sou rit Balon schreef het schetsje „Ans Misver stand" en Hans de la Rive Box „Het rood harige Meisje". Het filmsuipplement opent met een artikel van Max Tak over „Talkie Talk" en bevat verder o.m. een bijdrage van Nina Arkina, „De Kleindochter van een Keizerin". Tusschen den tekst twee interessante kie* ken over de Zeppelinreis van Juli 1.1. naar het Poolgebied en voorts o.m foto's van Li* lian Tashman, Kathe von Nagy, Sally O'Neil. Marie van Warmelo e.a. Zaterdag is te Hoogkarspel heer Jb. ae Jong, overleden de oud-gemeente-secretaris, voorzitter van den Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Noordholland, secre taris van diverse polderbesturen, bestuurslid van het Historisch Genootschap Oud West- friesland en secretaris van de commissie tot behoud van Westfriesland's schoon. In het jaar 1931 zijn hier 78 huizen gebouwd, wat wel een teeken van vooruit gang is. Door de afd. Heiloo van „Het Mobili- satiekruis" is aan 24 gezinnen die hier voor in aanmerking kwamen met nieuwjaar brandstoffen en levensmiddelen verstrekt. Ook van de diaconie van de Ned. herv. gem. zijn levensmiddelen of (en) brandstoffen ver strekt. LIMMEN. Ten raadhuize heeft een vergadering plaats gehad van B. en W. der gemeente en de besturen van de hier gevestigde organisa ties op land- en tuinbouwgebied. Aanwezig waren de L.T.B. Bloembollencultuur en de tuinbouwver. „Limmen en Omstreken". Ge poogd zal worden om een regeling te ont werpen waarin steun wordt verleend, waar zulks noodig is. Of de poging zal slagen zal afhangen van de welwillendheid van hen van 1 wie medewerking gevraagd wordt,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7