Sport m m föucgediifce Stand cd Afdeeling 1 00 E E o o c cd .5 2e kiasse A '35 E E o rsi Q 5 Z. V. V. 0-4 3-0 2-3 0-1 2-2 1-3 V. V, A. l-l 3-7 2-0 0-5 4-0 2-3 D. W. S. 2-1 4-1 2-4 0-1 1-0 3-0 5-1 Kinheim 4-3 3-5 4-2 3-2 1-3 1-4 Haarlem 10-4 3-2 2-1 6-1 8-0 2-0 H. R. C. 3-4 3-1 2-1 41 1-2 0-0 4-1 0-1 2-1 W, F. C. l-l 2-2 0-3 3-3 5-0 Spartaan 1-6 0-2 0-1 4-0 2-1 2-3 Bloemendaal 6-1 3 1 2-2 3-1 2-3 2-2 Alcmaria 5-1 80 3-5 5-0 4-3 1-0 BROEK OP LANGENDIJK. Onder leiding van den heer Paul Kok gaf het Gemengd koor „Halleluja" op Nieuwjaarsdag een uitvoering in de Herv Kerk. Bij het weergeven van No. 1 „de Lofzang van Zacharias van J. Worp werd al dade lijk de indruk gevestigd dat het koor bere kend was voor zijn taak, wat ten volle tot uiting kwam in No. 2 Psalm 138 1 van Jf. P. Sweelinck, met zijn vele technsche moeilijkheden, welke bleken geheel overwon nen te zijn. Ter afwisseling werd door den heer K. Wagenaar Suite „Kerstfeest" van J. Zwart vertolkt op het kerkorgel hetwelk wonder schoon en machtig door het kerkgebouw weerklonk. Door het koor werden hieraa uitgevoerd lente van H. v. Rheenen, Gebed van den Nacht van Bernard Zwears en ps. 46 1, 2 en 3 van Theo v. Zutphen, welke zonder uit zondering allen zeer mooi werden weerge geven. De heer Wagenaar sneelde daarna a Ge bed en Wiegelied van A Guilmant, b Can- tilène Religieuse van Th. Dubois en c. Fan tasie over ,,'t Scheepke onder Jezus hoede" van Cor Kee, waarbij deze nog zoo jonge or ganist toonde een bijzondere vaardigheid en meesterschap te bezitten over het orgel. Tot slot bracht het koor ten gehoore ..Licht- geflikker" van Leo Mens, „Berusting", van Kurt Kottek en „Nieuwjaarsdag" van Jan Bonset, welke een bijzonder woord van loi verdienen. De heer Kok heeft wederom getoond een musicus te zijn in den vollen zin des woords. Correct en zonder uitzondering werden de nummers weergegeven, zoowel wat uit spraak, rythme, samenzang en nuanceering betreft. Op verzoek werd nog gezongen „Lichtge- flikker" waarna deze goed geslaagde avond op de gebruikelijke wijze werd gesloten. De heer P. Oud, Stations-ambtenaar hier ter plaatse is overgeplaatst naar Heerhugo waard. NOORLSCfc AFWOUDE. De r.-k. en het Witte Kruis. In aansluiting op ons bericht, waarin wij mededeeling deden van de circulaire, welke bij de r.-k. ingezetenen werd thuis bezorgd, en waarin werd opgewekt toe te treden als lid van het r.-k. Wi-tGele Kruis en te be danken als lid van het Witte Kruis, kunnen wij mededeelen, dat hieraan door bijna alle roomsch-katholieken gevol gis gegeven Met ingang van 1 Januari is dan ook een r.-k. zuster aoor het Wit-Gele Kruis in dienst gesteld. Wat betreft het aangaan van een contract met het Witte Kruis voor het verstrekken van verplegingsmateriaal vernemen wij, dat door het bestuur van het Witte Kruis is be sloten hierop niet in te gaan. Het bestuur van het Witte Kruis gaat van het stand punt uit, dat zijn vereeniging een neutrale is, waarvan alle gezindten lid kunnen zijn, dus ook de r.-k. Voor hen die de verwikkelingen tussehen beide vereenigingen goed gevolgd hébben is het wel heel duidelijk, dat ook hier de af scheiding voltrokken moest worden. Wat de tweede zuster van het Witte Kruis betreft, werd ons medegedeeld, dat hiervoor te allen tijde werk is, aangeizen het aantal r.-k. leden ver in de minderheid bleef. KOEDIJK, Ingekomen personen. J. A. M. Wielick van Amsterdam. D Kwant van Alkmaar. R. Hart van Schoorl. E. Hart van Alkmaar. J. Beurs Yan St. Pancras. F. de Jong van Den Helder. J. Rol van Warmenhuizen. Vertrokken personen. P. Nieuwland naar Alkmaar. E. Hart naar Alkmaar. P. Q Kamper naar Oude Niedorp. A. Karsten naar Heiloo. J. Westerweel naar St. Pancras. P. Spijker naar Zaandam. K. P. Bus naar St. Pancras. PaulisseBrouwer naar Alkmaar. N. Peppinck—van Zandwijk naar Den Helder. A. H. Laanen naar 's-Herto- genbosch. M. van der Aa naar 's-Her- togenbosch. HEILOO. Ingekomen personen. Wed. A. C. Gorter—Kay, N.H., van floorn. A. G. Luken, R.K., van Alk maar. J. Langenberg, G.K., van Alk maar. P Bakker en gezin, R K., van Zaandam. G. Rustenburg, R K., van Zaandam. K. L Schulp n echtgen., R.K., van Westzaan. Wed. A Lodder —Hart, N.H., van Alkmaar. C. Lod der, N.H., van Alkmaar C. Botb, N H van Hazerswoude. D. Dirkmaat en gezin, G.Kvan Alkmaar. G Tjalsma er. echtgen., N.Hvan Alkmaar. A. Groot, R K., van Egmondbinnen M. M. D. SchröderBerger, E L van Alto- na (Duitschland.) I. Schröder, E L van Akona. E Zoetebier en gezin, G K van Amsterdam. J. Kluft, R K van Hoorn. M. Kluft, R.Kvan Sneek. J Wiglama en echtgen., N.H., van Eg- moudbinnen A. Koenis en gezin, R K. van Amsterdam. N. Peppinck—van Zandwijk, N.H van Den Helder. K. Hareman en echtgen.. R K., van Am sterdam. J. Timmer en echtgen., R K van Alkmaar. C Bruin, N H., van Velsen G. Liefhebber, N.Hvan Alk- maa. W van der Leij, N Hvan L >emster. F E Nijman en gezin, R K van Alkmaar. Wed. A VroegopVet, N.H., van Broek op Langendijk. Vertrokken personen. P Bommer naar Castricum. Ce. Cl. Min na..r Amsterdam M. Leek—Bal- tus naar Bergen (N -HJ Bakker naar Amsterdam. H Lindeboom naar Olst. -- Me. A. Nierop naar Midwoud. - J. Dijkstra naar Alkmaar Ge Spil naar Castricum. P. J. Kops naar 's-Gravenhage. A M Langedijk—Bak ker naar Hoorn. De. Leegwater naar Alkmaai. J Vennik naar Akersloot Me Krasnyski naar Alkmaar. F. G van der Lee naar Grave D Eilerts de Haan en echtgen naar 's-Graven hage H Ilie.kema en gezin naar Haskerland. Je Enste naar Alkmaar. Tj. Aukema naar Alkmaar. Je ter Brugge r.aar Anna-Pautowna. A van der Hoorn naar Kockengen. W. H. Voetbal. De wedstrijden van gisteren. De eerste voetbalzondag van dit jaar is niet best geweest. Niet minder dan elf ter reinen moesten worden afgekeurd, waarvan echter maar één in het heele Westen, n.1. dat van D.F.C. In het Noorden bleek geen enkel terrein bestand te zijn geweest tegen den regen en sneeuwval, in het Zuiden alleen dai van Eindhoven en in het Oosten dat van Robur en Wageningen. En als we dan nog bedenken, dat vele van de terreinen, waarop wel gespeeld werd, in zeer sleohten toestand verkeerden, dan begrijpt men wel, dat deze eerste voetbalzondag niet best is geweest. Helaas moeten wij nog iets anders noemen, dat mede oorzaak is, dat deze Zondag een minder fraaie dag geworden is voor den K N V.B. En wel de tragedie in Rotterdam. Eenige weken geleden hebben wij den veld slag op het Aiax-terrein mogen „bewonde ren" en ieder weet, welke directe gevolgen daaruit voort kwamen. Vervolgens kwam in de lagere regionen de kloppartij te Oud- karspefen op denzelfden dag een heerlijk ge vecht te Schagen. En dat alles, ondanks de bekend geworden circulaire, ondanks de ge luidsfilm, ondanks de zware dreigementen! We zijn nu in 1932 en we hebben ons voor genomen, voortaan fair te soelen. En ziet, de eerste Zondag is er en in Rotterdam komen Xerxes ea Feijenoord tegen elkaar in 't veld 't Begin is kalm. Maar naarmate de eerste helft verstrijkt, komen de botsingen en over tredingen. Spelers komen met elkaar in con flict op zeer ernstige manier. Lagendaal krijgt een waarschuwing. Dan, na de rust, zullen van Heel en Lagendaal een bal kop pen. Lagendaal raakt het hoofd van van Heel en deze breekt een kaakbeen. Hij wordt weggedragen. Een zuiver ongeluk, absoluut niet te wijten aan ruw of forsch spel Dan is het mis van Feiienoord. doch helaas gebeuren er nog onbehoorlijke dingen; Pauwe hinkt. v. Oogen (F.) wordt het veld uitgestuurd. Dat is het einde o Wat de wedstrijden zelf betreft, in afd. I won Ajax thuis met 92 van 't Gooi. Uit den uitslag zou men mogen opmaken, dat het een walk-over voor Ajax geweest is. Niets is minder waar. Zelfs is Ajax ruim een half uur in ernstig gevaar geweest. Weliswaar scoorde Ajax het eerst, maar 't Gooi stelde daar twee doelpunten tegenover, zoodat de rust inging met 12. Na de thee ging het beter en scoorde Ajax regelmatig; totdat er 9 doelpunten waren. Nog één wedstrijd gewonnen, en Ajax is kampioen R.C.H. ontving West-Frisia. De Enkhui- zers bleken deze keer veel sterker en wonnen vrij gemakkelijk met 52. Mede door de nederlaag van Stormvogels (de IJmuidena- ren werden thuis met 10 door H.-D.V S. geklopt!) staat West-Frisia nu op de tweede plaats! Zooals gezegd, werd Stormvogels door H.- D.V.S. geklopt. Door deze onverwachte over winning van Hermes steeg deze club gewel dig omhoog en staat nu op de vijfde plaats! H.B.S. en H.V.V. speelden op het terrein van eerstgenoemde een animeerend partijtje, waarbij de verdedigingen te sterk bleken voor de voorhoedes, 't Gevolg was een O—0 stand, toen het einde er was. De stand is hier: Ajax 13 11 2 54—20 24 West Frisia 13 4 7 2 37—26 15 Stormvogels 13 6 3 4 34—27 15 R. C. H. 13 6 1 6 34—33 13 H.-D. V. S. 13 4 4 5 27—28 12 K. F. C. 12 4 3 5 30—27 11 H. B. S. 13 3 5 5 35—39 11 't Gooi 13 4 3 6 31 51 11 Sparta 12 2 4 6 17—36 S H. V. V. 13 2 4 7 29—51 8 In afd. II heeft Feijenoord, zooals reeds opgemerkt, van Xertfes verloren, 't Werd •5—2 voor Xerxes, dat de punten best gebrui ken kon. Vooral ook nu Hilversum thuis met 42 van A.D.O. won. Van A.D.O. valt ons dat tegen en voor Hilversum is er nu weer hoop. Aangezien Blauw Wit in Zaandam fnet 32 van Z.F.C. verloor ('t was een spannen de wedstrijd, waarin Blauw Wit zelfs een strafschop miste!), zijn er thans nog zes can- didaten voor de onderste plaats, terwijl Z.F C. nog een niet te versmaden kans op den eere titel heeft! En dat ondanks het slecnte begin! De stand is hier: D. F. C. 12 0 1 2 41—15 19 Feijenoord 13 9 1 3 29—21 19 Z. F. C. 13 7 3 3 32—24 17 V. S. V. 12 7 2 3 23—23 16 Blauw Wit 13 3 4 6 25—28 10 A D. 0. 13 4 2 7 25—32 10 Xerxes 13 4 2 7 22—30 10 Hilversum 13 4 1 8 28—38 9 V. U. C. 12 2 4 6 26—28 8 H. F. C. 12 3 2 7 13—25 8 In het Oosten won Robur thuis van Z. A. C met 3—1. De rust ging reeds in met30 en na de ihee redde Z. A. C. „de eer". Gevolg is, dat Z.A.C. leelijk onder aan staat! Een tegenvaller had ook A. G O V. V., dat op den Wagcningschen berg van Wageningen verloor. En dat ondanks het feit, dat de Apeldoornsche club een tijd lang na de rust nog voorstond! De stand is hier: Go ahead 11 9 1 1 36—13 19 Enschede 11 9 0 2 34— 8 18 A G. 0 V. V. 12 7 2 3 47—26 16 P. E. C. 11 6 2 3 24—25 14 Heracles 11 4 4 3 19—22 12 Wageningen 12 4 2 6 25—33 10 Robur 12 4 1 7 25—39 9 Tubantia 11 2 2 7 28—31 6 Vitesse 11 2 2 •y 19—38 6 Z. A. C. 12 2 3 16—38 4 ■s c <D J= 0) L. cc Lu L. CC CD O CC 2 x x C- co t-mm l-l De stand is hier: Eindhoven ..4 9 0 5 35—26 18 N. 0. A. D. 12 6 3 3 34—21 15 P. S V. 11 6 2 3 34—22 14 N. A. C. 10 6 1 3 26—24 13 M. V. V. il 6 1 4 32—30 13 Willem II 12 6 0 33—23 12 Longa 12 4 3 5 30—27 11 Bleijerheide 11 3 2 6 19—27 8 B. V. V. 12 c 1 8 31—39 7 De Valk 13 3 1 9 22—57 7 In het Noorden heerschte diepe rust. De uitslagen luiden: Afdeeling I. Stormvogels—H. D. V. S. 0—1 R. C. H West-Frisia 25 H B S.-H. V.'V. 0—0 Ajax't Gooi 92 Afdeeling II. HilversumA. D. O. 42 Z F. C.- -Blauw Wit 3—2 XerxesFeijenoord 52 Afdeeling III. Robur et VelocitasZ. A C. 3—1 WageningenA. G. O. V. V. 42 Afdeeling IV. EindhovenLonga 20 Onze tweedeklassers. Het feit, dat Alcmaria van Haarlem verloor, beteekent niet alleen, dat de withemden kansloos geworden zijn, het beteekent ook, dat Haarlem vrijzeker kampioen wordt. Z. V. heeft zich best gehouden, door van de S_partaan met 61 te winnen. En dat nog wel op het veld van laatstge noemde De voorsprong is nu drie pun ten. 't Gevolg van een en ander is, dat V. V. A en Spartaan samen onderaan staan en samen wel zullen moeten uitvechten, wie de degradatiewedstrijden moet pelen! In de B-afdeeling verloor A. F. C. voor de zooveelste maal. Nu moest het thuis een nederlaag slikken tegen Velox, dat met 53 won. Zandvoort kreeg thuis ook klop van D E. C. met 41 en Baarn deelde thuis met B. F. C. de eer. De uitslagen luiden: alcmaria VictrixHaarlem 35 Spartaan—Z. V. V. 1—6 ZandvoortD. E. C. 14 A. F. C.—Velox 5—3 BaarnB. F. O. 11 In het Zuiden slechts één wedstrijd, n.1. Eindhoven—Longa Volgens de ver wachtingen won Eindhoven, dat nu op de eerste plaats staaw De stand is in afd. I, 2de klasse A: Haarlem 13 11 1 1 55—23 23 Alcmaria 13 8 1 4 40—24 17 D. W. S. 13 8 1 4 37—20 17 Bloemend. 11 6 2 3 26—17 14 H. R. C. 13 6 2 5 21—27 14 Kinheim 13 5 1 7 24—34 11 W F. C. 12 3 4 5 19—26 10 Z V. V. 13 3 3 8 29—44 9 V. V. A. 12 3 1 8 21—34 7 Spartaan 14 2 2 10 15—38 6 Andere uitslagen. Wij notceren nog de volgende uitslagen: 3e klasse. HollandiaK. V. V. 8—0 SchotenZeemeeuwen 23 H. E. D. W.—Mdleoor 2—5 4e klasse. E. V. C.Schagen 1—4 Res. 2e klasse. H R. C. II—«nartaan II 4—3 K F C. II—V. S. V. II 5—3 AlcmariaHaarlem 35. En zoo is dan deze veelbesproken wedstrijd voorbij en heeft Haarlem den geheelen inzet mee naar huis genomen Ziedaar het belangrijkste feit van dezen wedstrijd: Alcmaria uitgeschakeld en Haar lem met vrij groote zekerheid kampioen! 't Was druk op het Alcmaria-terrein; zeer druk zelfs. Men had een groote belangstel ling verwacht en daarom de omrastering ge deeltelijk weggenomen, zoodat nu aan de Westzijde veel meer publiek geborgen kon worden. Tal van orde-commissarissen had den zich reeds ver voor den aanvang met hun functies belast, zoodat het publiek zeer gemakkelijk een plaatsje kreeg, 't Was noo- dig ook, om die voorzorgsmaatregelen te nemen, want de trein bracht honderden Haar lem-supporters mee, terwijl het aantal bussen en luxe auto's ongekend groot was. Vandaar, dat ook de politie-maatregelen t.o.v. het ver keer goed gezien waren. De officieele tribune,o.i. het meest onge zellige en koudste deel van het gebouw herbergde deze keer tal van personen. Niet alleen, dat eenige raadsleden getuige wilden zijn van den strijd, ook J. v. d. Berg, de direc teur van het Amsterdamsch Stadion en Haarlem-enthousiasteling, gaf acte de pré- sence, alsmede Haarlem-bestuurderen. En onder hen, die zulk een eereplaatsje kregen, was niet alleen de eere-voorzitter van Alcma ria, maar ook Paul de Cocq van Delwijnen. Zijn been was in zoover genezen, dat hij dezen wedstrijd mocht bijwonen en het was zeker een mooi gebaar van Alcmaria, om hem met zijn verloofde per auto uit Amster dam te laten halen en later weer weg te bren gen. De Zuidelijke helft van de tribune was ge heel voor Haarlem gereserveerd en deze was dan ook het eerst gevuld, doch toen het tegen tweeën liep, was ook de andere helft zoo goed als bezet, terwijl de staanplaatsen zeker alle maal ingenomen waren. - °- Het publiek verveelde zich blijkbaar niet, al moest het vrij lang op de spelers wachten De Haarlem-supporters repeteerden ijverig hun Haarlem-kreet, toeters aan de oVerzijde lieten hun geluid hooren en overal werden de kansen besproken. De meeningen waren ver deeld, al sloeg de meerderheid ook over op Haarlem. Vooral het gerucht, dat Kuiper half-fit zou zijn, was daar oorzaak van. Maar ziet, juist toen wij ons horloge raad pleegden en bij ons zeiven zeiden, dat het nu toch zeker tijd werd, klonk het hartelijk ap plaus voor Bos en zijn mannen, terwijl 'n mi nuut later Haarlem haar joyeuse entree maakt. Eventjes los trappen en daar de toss. Jo Bos raadt goed en kiest tot groote verwonde ring van bijna de geheele tribune tegen den wind in! En dan een snerpend fluitje en 't spel gaat beginnen! o 't Begin is zenuwachtig van beide kanten en aangezien ook het terrein vrij glad is, wordt er vrij slecht gespeeld. Alcmaria heeft, ondanks den wind, het eerst een kansje, als Koning goed doorzet en op 't laatste oogen- blik sterk gehinderd juist overschiet. Onmid dellijk zet Haarlem een aanval op, doch Lengers redt en plaatst naar voren, waar Bos 'n corner forceert. Een kort duel en een schot juist over de lat. Helaas raakt Rootring Jr. bij het duel gewond en moet het veld verlaten. Door dezen tegenslag is Alc maria even er uit en ziet Haarlems linksbin nen kans om een hard schot te lossen, dat Oudes tevergeefs tracht te stoppen (01). Er is dan 7 minuten gespeeld. Even blijft Haarlem in den aanval, maar als Burger het elftal completeert, gaat Ham stra er van door en schiet, doch de Haarlem keeper redt mooi. Nog eens weer heeft Hamstra het leer en zet voor, maar Koning trapt precies naast. Dan mist Lengers en Haarlem krijgt een kans, doch Kuiper redt op 't laatste oogenblik. Toch blijft de bab.op de Alcmaria-helft en een keurige voorzet van den linkervleugel zeilt voor Oudes' doel langs, zonder benut te worden! Onmiddellijk daarna valt Alcmaria aan, doch Peereboom schiet in de handen van den doelverdediger, die gemakkelijk wegwerkt. Even later komt Alcmaria zelfs voor open doel, maar het schot gaat naast via keepers handen! 't Spei gaat dan snel op en neer, met Haarlem een tikje in de meerderheid. Een paar aanvallen van Haarlem loopen dood en een volgende stopt Oudes. Dan begaat de scheidsrechter een fout, als hij Haarlem een vrije trap toe kent, terwijl Rootring Sr. gehaakt wordt. De vrije trap gaat via Ooms corner en deze wordt fraai door den linksbuiten genomen, maar nog fraaier ingezet, zoodat Haarlem na 33 min. met 2—0 leidt Toch geeft Alcmaria (gelukkig!) niet op, maar de aanvallen van haar zijn te doorzich tig, terwijl ze tevens een paar keer de dupe wordt van foutieve-scheidsrechterlijke beslis- singen. Zelfs een strafschop in het beruchte gebied ontgaat haar en onmiddellijk daarop vliegt een hard, ver schot, via de oaal langs Oudes. (O—3) i .^tracht Alcmaria op te halen en weer lukt het niet. Een fluitconcert aan het adres va» scheidsrechter bewijst, dat het publiek het met zijn fluiten niet eens is. Op een gekke manier ontstaat dan doelpunt no. a, m een corner mag nemen Deze w r slecht geplaatst, doch ziet, zonder dat iï'aanraakt' ro,t de ba' Dan is het rusten! o Wat we vaker gezien hebben bij Alcmaria, zien we ook nu. Alcmaria wordt in de tweede heltt sterker. Het tempo wordt verhoogd en de wind is nu een welkome steun. Dadelijk krijgt Alcmaria een corner te nemen, doch met een fraaie sprong redt de keeper. Bos en I eereboom trekken er vervolgens tussehen uit, doch zonder succes. Aanval op aanval komt en Haarlem is geheel ingesloten en moo.e kansen ontstaan, zonder dat ze benut worden. Hamstra weet in deze periode uitste kend werk te doen en zet snel voor, maar toch duur het nog 14 minuten, voordat het succes komt. v. d. Vall heeft het leer, hij schiet van grooten afstand en Bos aarzelt niet, om toe te loopen, zoodat hij vlak voor den keeper even het leer van richting veran dert en 't is 1—4. Nu volgt een opwindende periode. Alcma ria blijft sterker en zoo zien we Hamstra keu rig voorzetten, iets te hoog echter, want Bos kan juist niet inkoppen. We noteeren dan een sc"J°,t van Lengers, dat gestopt wordt en on middellijk daarop een schuiver van v. d. Vall, ^ar°)P s weer inloopt en met succes Alcmaria is nu veel sterker en de tribune dreunt van en housiasme. Weliswaar tracht Haarlem aan den druk te ontkomen, maar verder dan een corner brengt zij hét niet Dan is het weer Alcmaria, dat aanvalt Weer ontgaat haar een duidelijk en zeer zeker oo- zettelijke handsgeval in het strafschopgebied maar de withemden komen terug Weer schiet v. d. Vall van grooten afstand hard in, doch de keeper redt nog juist ten kos*e van een corner. Bos neemt deze goed en het is Peereboom, die het leer krijgt en hard in- schot en het is 35. Er moet dan nog 22 minuten gespeeld worden en de strijd wordt zeer spannend. Weer tracht Alcmaria te doelpunten, maar het gaat niet. En dan, als succes uit blijft, verslapt de thuisclub eenigszins en raakt het spel verdeeld, met weliswaar Alcmaria iets sterker. Beide elftallen zetten verschillende aanvallen op, doch de verdedigingen zijn te sterk. En weer ontgaan Alcmaria twee straf schoppen, als Bos tot twee keer toe ongeoor loofd genomen wordt. Het einde nadert. Haarlem verplaatst het spel en ziedaar. Ooms is iets te laat; een schot en is 35. Even later is het tijd. Hoe er gespeeld is? Er zou zeer veel over te schrijven zijn. Aller erst dit: Alcmaria heeft verloren in een strijd, waarin ze zeker iets de mindere was. Haar aanvallen waren voor de rust te doorzichtig en de halflinie was toen blijkbaar huiverig, om op te drin gen. Zelfs fungeerde Lengers meest als 3e back! Daarbij kwam, dat Rootring Jr. het veld na 6 minuten moest verlaten, wat niet bepaald animeerend werkte op de thuisclub, ook al deed Burger zijn best. En toch had het zeker geen 40 behoeven te worden Vooral de vierde goal was een on begrijpelijk fout van de Alcmaria-achter- hoede, terwijl het eerste doelpunt eveneens niet noodig was geweest. Een ruststand van 02 had de verhouding veel beter weerge geven. Maar waarom werd het eerst tegen den wind gespeeld? Vooral in zoo'n wedstrijd zijn de eerste doelpunten de duurste en nu was de krachtige wind een zware handicap voor Alcmaria. Echter, nogmaals, Alcmaria heeft voor de rust te veel verdedigd, zoodat de voorhoede geen steun had van de half linie. Dat was bepaald fout en nu mag men wel zeggen, dat de aanvoerder dat zien moet, wij voor ons meenen, dat de bestuursleden de spelers daarop attent hadden moeten maken. Inplaats van op 'n hoopje te staan en spel en spelers te becritiseeren op een onjuiste wijze. Tenminste, dat deed een der officials en wel zoo luid, dat de betreffende speler het zeker had kunnen hooren! Na de rust een heel ander Alcmaria. Nu werkte de halflinie veel meer of bijna uitslui tend aanvallend en nu bleek de voorhoede veel krachtiger. Uit het feit, dat de twee eerste tegen- puntjes kwamen, doordat de halflinie mee ten aanval trok, blijkt toch wel, van hoeveel nut het was, het verdedigende spel te laten varen. Over 't algemeen heeft Alcmaria vrij goed gespeeld, zij het dan, dat er eenige zwakke momenten waren. Ooms en Kuiper hebben hard gewerkt en heel wat gehouden, de half linie deed eveneens haar best en vooral v. d. Vall was in puike conditie. Lengers was na de rust 100 beter dan er voor. En de voorhoede? Daar heeft Hamstra waarachtig nagelaten, om te goochelen; nu werd elke bal bijna zoo spoedig mogelijk ver werkt en daardoor ontstonden kansen. Aan den anderen kant speelde Bos 'n beste partij. Zijn doorsjouwen was succesvol (2 doelpun ten!) En zijn voorzetten zeer goed. Peere boom was iets te langzaam, maar anders ging 't wel. De beide binnenspelers hebben goed gewerkt, al had Koning weinig succes met zijn schoten. Toch blijft hij steeds ge vaarlijk en geeft geen oogenblik op. Rootring is iets te licht, maar daarentegen zeer han dig. De Haarlem-ploeg heeft een prima-voor hoede, die keurig samenspeelt en daarachter een goed werkende halflinie. De beide backs leken ons de zwaksten van het elftal, maar ze hebben een doelverdediger achter zich, die heel wat kan redden. De leiding was heel zwak, waarvan Alc maria het meest nadeel had. HEILOO (November). Geboren Hendrikus, z. van Pieter Haanraads en Hendrika Zwanenburg. Jan, z van Dirk de Graaf en Catha- rina Derogee. Margaretha Theresia, d. van Theodorus Ruiter en Cornelia Buijsman. Catharina Maria Theresia, d. van Adrianus Hoetjes en Maria Ver meulen. Willem, z. van IJsbrand Fee- ke en Jacoba Johanna Christina Bak. Janna Betsie, d. van Cornelis Mooij en Janna Cornelia Ubas. Getrouwd: Jan Dijkstra en Johan na Lok. Gerardus Bartholomeus Leek en Maartje Baltus. Johannes Anto- nius Baars en Cornelia Scheper. Mar- tinus van Steeg en Lena Blokker. Overleden: Johannes Petrus Ho- man, 28 jaar. KOEDIJK (November). Geboren: Gerarda Anna, d. v. Frede- rik de Goede en van Catharina Geertruida Fatels. Maartje, d. v. Klaas Snel ea Grietje Stammes. Taetske, d. v. Sijtse Swart en Jacobje van den Berg. Gehuwd: Jan Frederik Tiesjema en Trijntje de Vet. Maarten Wijdenes en Elisaeth Geertruida Niessink. Overleden: Theodora Verduin, oud 23 jaar. Jan Rezelman, 49 jaar. R'Jn" dert Buisman, 76 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8