Agenda Jkovinciaai Tlieuws Rechtszaken £aatste b ïfcheepstiidingen Hkec&ecicht Stad en Omgeving. HEERHUGOWAARD. NOORDSCHARWOUDE. WINKEL. BESLUIT VAN DE STILLHALTE- COMMISSIE TE BERLIJN. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. OVERSTROOMINGSGEVAAR VAN DE RIJN GEWEKEN. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIE. Nieuwe voorzitter van het Al- Indisch congres benoemd. Dinsdag 5 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Gabbo de varieté-artistboven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsdi Bioscoop-Theater: 'n Duivelsche cowboy (sens); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria'-Theater: Meisjeshandel (real.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: 1. Duivels eiland (dram); 2. De brave Hendrik (com.) Restaurant London, Verdronkenoord, bil jart-séance prof. Drost. Woensdag 6 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Gabbo de varieté-artist; boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 'n Duivelsche cowboy (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Meisjeshandel (real.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: 1. Duivels eiland (dram.); 2. De brave Hendrik (com.) Donderdag 7 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Gabbo de varieté-artist; boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 'n Duivelsche cowboy (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Meisjeshandel (real.); boven 18 jaar. 8 uur, Harmonie, tweede uitvoering Naar Yamato door Jonkeris koorklassen. Zaterdag 9 Januari. 7.30 uur, Harmonie, feestuitvoering „Turrflust". Zondag 10 Januari. Zaal Renses te Stompetoren, uitvoering Zangvereeniging Crescendo. Donderdag 14 Januari. Zaal Renses te Stompetoren, uitvoering zangvereen igi ng Crescendo. HOOGE WATERSTANDEN. In de provincie Groningen het gevaar geweken. De hooge waterstand in de provincie Gro- hingen is afgenomen. Het gevaar is thans geweken MISLUKTE OVERVAL OP EEN KANTOORBEDIENDE. De jongen verdedigde zich hoe wel hij met een hard voorwerp werd geslagen. Een 16-jarige kantoorbediende, die voor zijn patroon 1 1600 had gehaald van het gemeente girokantoor te Amsterdam, werd gistermiddag aangevallen door een man, die hem met een hard voorwerp een slag op het hoofd gaf, en tegelijkertijd uitriep„Geef hier het geld". Toen de man hem vastgreep, wist de bediende zich los te rukken, waarop deze nogmaals met een hard voorwerp een slag tegen zijn voorhoofd ontving. Hij slaagde erin de trap van een kantoor op te loopen, zoodat de aanvaller het geld niet machtig heeft kunnen worden. MGR. L. SCHRIJNEN. De laatste Sacramenten toegediend. Aan Mgr. Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond, zijn Maandagavond uit voor zorg de laatste Heilige Sacramenten toege diend. SLAPTE IN HET BEDRIJF. Bij de textielfabriek Almelo te Almelo zijn li. 50 arbeiders, gedeeltelijk kostwinners, ontslagen wegens slapte in het bedrijf. LOONSVERLAGING. De textielfirma ter Horst en Co. te Rijssen heeft medegedeeld, dat tegen 18 Januari een loonsverlaging van 10 pCt. zal ingaan voor alle arbeiders ten getale van ca. 900. Tegen deze verlaging zal van arbeiderszijde geen actie worden gevoerd. BRUTALE DIEFSTAL. Gistermiddag heeft op klaarlichten dag een brutale diefstal plaats gehad in de Duitsche school, gelegen aan de Baan te Rotterdam. Uit het kantoortje, dat korten tijd verlaten was, is een geldkistje, waarin 1600 gestolen. De politie stelt een onder zoek in. BOERDERIJ AFGEBRAND. Dertig paarden en koeien omge komen. Te Waterlandkerkje is vannacht de groote boerderij, bewoond door den land bouwer Visser, afgebrand. De oorzaak is nog onbekend. Een 30-tal paarden en hoornvee is in de vlammen omgekomen. Door de besturen der vier tuinbouwver- eenigingen alhier, op initiatief der vereeni- ging „Hugowaard" in gecombineerde be stuursvergadering bijeen geroepen, werd een adres aan Zijne Excellentie den Ministea van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ver zonden, waarin mededeeling werd gedaan van den economischen nood van vele tuin ders en werd verzocht in deze een regel ing te bespoedigen, waardoor voor velen den mo- •nenteelen nood zou worden gelenigd. De heer N. Kramer te Zuidscharwoude, die als eenigst R.K. lid zitting nam in het bestuur van het Witte Kruis, heeft voor deze functie bedankt. Het christelijk Nieuwsblad onder redac tie van de heeren B. P. IJtsma en A. Troost, weekblad, uitgegeven werd door de firma J. H. Keizer alhier, is Donderdag 31 Decem ber j.1. voor het laatst verschenen. De chr. perevereeniging is blijven bestaan en is naar wij uit het afscheidsartikel meenen op te maken, met andere plannen bezig. BERGEN. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1931 uit 2604 mannen en 3111 vrouwen, totaal 5715 In den loop van 1931 werden ingeschreven 331 m. en 569 vr., terwijl geboren werden 57 m. en 44 vr., totale vermeerdering 388 m en 613 vr. Afgeschreven werden 272 m. en 410 vr terwijl overleden zijn 29 m en 26 vr., totale vermindering 301 m. en 436 vr. totaal 737. Meer ingeschreven dan afgeschreven 87 m. en 177 vr., totaal 264. De bevolldng dezer gemeente bestond op 1 Januari 1932 derhalve uit 2691 mannen en 3288 vrouwen, totaal 5979. Loop der bevolking: De bevolking was op 31 Dec. 1930 948 mannen en 849 vrouwen, totaal 1797. Vermeerdering door geboorten 22 m. en 15 vr., totaal 37 p., vermeerdering door vestiging 124 m. en 99 vr., totaal 223 p., totaal 146 m. en 114 vr is 260 personen. Vermindering door overlijden 8 m. en 4 vr., totaal 12 p., vermindering door vertrek 131 m. en 96 vr., totaal 227 personen, totaal dus 139 m. en 100 vr. is 239 personen. De bevol king is op 31 Dec. 1931 dus 955 m. en 863 vr., totaal 1818 personen. Voltrokken huwe lijken 13. Geboren: Jitsche, d. v. IJeme Tie- mersma en Baukje Martha Boersma. Getrouw d:Cornelis Allart en Sara Tannetje Clarissen. Overleden: Jacobus Floris, 12 weken, z. v. Petrus Floris en Geertje Ruijter. ZUIDSCHARWOUDE. De heer K. Dijkhuizen hield Zaterdag avond voor de leden van het gezelschap „Nut en Genoegen" in „De Roode Leeuw" jen le zing over crematie en citeerde deze uit een verhandeling over pro en contra van crematie door dr. L. A. Rademaker, waaraan wij het volgende ontleenen. Door de aanschouwing van den verbrandingstempel wordt de mensch al diep getroffen. Er is iets plechtig-opwek- kends en moedig-vertrouwends in de ligplaats van den oven. Het is als gaat men ter kerke inplaats van naar het crematorium te Drie huizen. Het bijwonen van een crematie is iets plechtigs, orgelklanken ruischen uit den tem pel ter begroeting van den doode en de leven den. Zacht wordt de kist gedragen naar het verhoogde koor en daar neergezet. Er is een wonderbare, rustige laatste gemeenschap tus- schen den doode en de levenden. Zeer langr zaam daalt de kist, terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verheffen en weemoedig en eerbiedig het stille verdwijnen gadeslaan. Als de kist weggezonken is, schuift zich even zacht en stil een gordijn voor de opening. Het orgel zwijgt een oogenblik, om daarna krachtiger in te vallen, roepend de achterge blevenen terug tot het leven en zijn eischen. Aangaande de hygiënische kwestie meent men tegenwoordig dat feitelijk tusschen pro- en contra-crematiën niet veel verschil meer bestaat. Crematie voorkomt absoluut alle hygiënische gevaren voor de overlevenden, en is in dit opzicht ook te prefereeren boven de gewone teraardebestelling. Zoo heeft men b.v. in Duitschland een door 3000 geneesheeren onderteekend ver zoek bij den Rijksdag ingediend om over het geheele Rijk crematoria op te richten. Het moet echter ook erkend worden, dat onder zoekingen van kerkhofslooten geen schade lijke bestanddeelen in het water hebben kun nen aantoonen. Daar tegenover staat, dat zoogenaamde na-epidemieën, de moeilijke ontdekking van typhus- en roodvonkhaarden worden door deskundigen van naam aan kerkhofbesmetting toegeschreven. De economische kwestie, alsmede de vraag: welke waarborg biedt de crematie aan de Rechtspraak, werden door den heer K. Dijk huizen eveneens naar voren gebracht en ook gewezen op de gevoelsargumenten. Dit alles te releveeren vraagt evenwel te veel ruimte De voorzitter, de heer J. Renaud, gaf naar aanleiding van de lezing nog eene beschou wing over de volgende 5 punten, n.1.: 1. Uit hygiënisch oogpunt bekeken; 2. Juridische gronden; 3. erstandelijke redeneering (wat erger is: verbranding of langzame ontbin ding); 4e Gevoelskwestie (Godsdienstig- eigen gevoel); 5. Kostenberekeningen. Het spreekt wel vanzelf dat over een en ander een zeer leerzame nabespreking volg de, waaruit o m. bleek, dat contra crematie door vooroordeel beïnvloed wordt. De vraag of lijkverassching in Nederland wel eigenlijk mag, werd als volgt beantwoordt: Bij de vaststelling van de Begrafeniswet heeft de wetgever zich gesteld op het standpunt, dat lijkverbranding niet geoorloofd zou zijn. Die bedoeling heeft echter in de wet geen uit drukking gevonden, aangezien daarin een uitdrukkelijk verbod aan verbranden niet wordt aangetroffen. Voor het niet laten be graven kan dus ook niemand verantwoorde lijk worden gesteld. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 4 Januari '32. EEN „PERMANENTE" VERDACHTE TOT RUST GEKOMEN. De timmerman Joh. T., wonende te Alkmaar en gedetineerd in de strafge vangenis te Haarlem, tengevolge ver oordeeling ter zake van 'n zedendelict, heeft nog meerdere van dergelijke mis stappen op zijn keristok en er is een niet geheel onrechtmatigen twijfel ge rezen omtrent zijn toerekeningsvat baarheid, zoodat een psychiatrisch on derzoek is ingesteld en de verdachte voortdurend van Alkmaar moet worden overgebracht. Een transport dat wel eens moeilijkheden oplevert en in ieder geval allesbehalve „efficiënt" is, dank zij dan de zuinigheid de wijs heid bedriegenden maatregel om de hier bestaande strafgevangenis geheel op te heffen. De uitspraak in het thans defini tief afgewerkte proces luidde: 1 dag gevangenisstraf en ter beschikking stel ling der regeering van dezen onmisken- baren psychopaath. UITGEESTER KERMISNAPRET. Een ingezetene uit Beverwijk, zekere Gerbrand N., die ter gelegenheid van de Uitgeester kermis 'n anderen bezoeker, J. van Lieshout, het kermisgenot groo- tendeels had bedorven, door hem op een messteek te onthalen, was nog altijd niet voor dit bloedige feit veroordeeld, omdat men maar steeds bleef piekeren over het opleggen eener voorw. straf. Doch heden scheen het dat er kans was op een definitieve beslissing. De heer Wiggers, ambtenaar der reclasseering, werd gehoord als rapporteur en deze heer adviseerde met eenige bezorgdheid en twijfelzucht een voórw. straf indien het jonge mensch, inmiddels gehuwd, wilde medewerken. Het magere resul taat was heden dat de zaak opnieuw werd uitgesteld tot 3 Februari, teneinde de zedelijke kracht van verdachte te toetsen. NIET GEWAARDEERDE CLEMENTIE EEN SUCCESVOL VERZET. De heer Gustaaf P., die n miniatuur villa op 4 wielen bewoont en zich met al zijn hebben en houden op eenvoudige wijze kan verplaatsen naar alle deelen des lands, bevond zich in den nacht van 15 September onden den rook van Span broek en maakte natuurlijk alstoen gaarne gebruik van de schoone gelegen heid, de kermis aldaar mede te vieren. Hij amuseerde zich zonder twijfel ko losaal, doch omstreeks 'n uur of 5 in den morgen, toen hij zich bevond in het café van den heer Bijman kreeg hij eenig ver schil van meening met den landbouwer J. Deen uit Obdam en hij eindigde dit geanimeerde debat door gezegden heer Deen 'n flinken tik toe te dienen met een bierglas. Een voor den heer Gustaaf P. zeer onverstandig optreden, aangezien deze woonwagenbewoner al eens meer met de justitie in aanraking kwam. De officier toonde zich dus, toen op 23 November deze strafzaak contra den niet verschenen heer Gustaaf P., werd behandeld niet inschikkelijk en requi- reerae niet minder dan 2 maanden ge vangenisstraf. De politierechter was van meening dat men von das Gute auch zu viel kan krijgen en was zoo cle ment de stra: op 1 maand te bepalen. Maar deze edelmoedigheid bleek echter den veroordeelde niet voldoende, althans hij kwam in verzet, hetwelk heden werd behandeld. Thans was de verdachte Dre- sent om mede te deelen da. de dagvaar ding hem niet had bereikt. Hij ontkende de mishandeling gepleegd te hebben op zettelijk, doch beweerde uit zelfverdedi ging te hebben gehandeld. Dit was door verschillende aanwezigen bevestigd. De getuige J. Deen maakte trouwens op den officier geen gunstigen indruk en deze requireerde vrijspraak. Uitspraak con form. De politierechter gaf in deze zaak zijn afkeer te kennen over de verderfelijke boerenkermissen, die tot vele rumoeri ge tooneelen aanleiding geven. (Wordt vervolgd). Ongecorrigeerd. De „Financial NeWs" verklaart te heb ben vernomen, dat de Stillhalte-com- missie te Berlijn zou hebben besloten eenige punten, zooals die voor de ever dracht voor Duitsche dochtermaatschap pijen aan Buitenlandsche moederonder nemingen niet op te nemen in de bere kening van de Duitsche totale schuld zoodat er een rapport zal komen met de totale schuld Dit zou dan ook de reden zijn waarom Frankrijk de conferentie te Lausanne wil uitstellen tot na vol tooiing van het Berlijnsche rapport. Te Lausanne is men met groote be drijvigheid aan de voorbereidingen voor de herstelconferentie bezig. De confe rentie zal worden gehouden in het histo rische slot „Ouchu", waarin in de jaren 192223 de conferentie tusschen Turkije en de geallieerde mogendheden plaats vond. De meeste deelnemers hebben reeds in de groote hotels te Lausanne kamers gereserveerd. Men verwacht dat de conferentie 20 Januari a s. zal be ginnen. Blijkens de berichten over de water standen van den Rijn en de zijrivieren kan worden aangenomen, dat het over- stroomingsgevaar is geweken. De hoogst gelegen stations langs den Bo ven Rijn melden reeds weer val van het water. Het comité van het nationaal congres heeft dr. Ansari aangewezen als opvol ger van den gearresteerde congresvoor zitter Rajendranath Prasad die zelf be noemd werd na de arrestatie van de eersten congres voorzitter Valabhai Pa tel. De provinciale congres-comité's heb ben hun voorzitters volmacht gegeven oir. zelf hun opvolgers aan +c wijzen in geval zij gearresteerd worden. Onlusten in verschillende deelen van Indië. Op verschillende plaatsen is het gisteren in lndië tot ernstige onlusten gekomen. Te Cawnpore werden groote demonstraties ge houden, waarbij de menigte „Heil Gandhi" en „Weg met het Engelsche bewind" riep. De politie verspreidde de menigte en kon digde den staat van beleg af. Te New Delhi werd bij het ontbinden van een vergadering van de wapens gebruik gemaakt, waarbij drie personen werden gewond. Ook te Calcutta kwam het tot onlusten en werden verschei dene personen gewond. Vijftig plaatselijke organisaties werden on wettig verklaard en ontbonden. In alle plaat sen waar onlusten hebben plaats gevonden, zijn demonstraties en vergaderingen voor den tiid van één tot drie weken verboden. ERNSTIG MIJNONGELUK BIJ BEÜTHEN. Veertien mijnwerkers bedolven. Op de Karsten-Centrum mijn bij Beuthen vond gisteravond op de 774 M. verdieping een ontploffing plaats, waardoor een gedeel te van de schat instortte en 15 arbeiders den terugweg werd afgesneden. Terstond werd met het reddingswerk begonnen, waarbij men er in slaagde, een voorman te bevrijden. Ongeveer twee uur later vond een nieuwe explosie plaats, waardoor het voortzetten van het reddingswerk zeer gevaarlijk werd en, naar men vreesde, de nog ingesloten veertien mijnwerkers werden bedolven. Ondanks het fevaar werd het reddingswerk echter den ge- eelen nacht in koortsachtig tempo voortge zet, en werd met alle macht getracht, de in gesloten kameraden te bereiken. Het werk vorderde echter uiterst langzaam en was zeer moeilijk. Tegen zes uur vanmorgen had men de ongelukkigen nog niet bereikt, terwijl men ook op geen enkele wijze verbinding met hen heeft, zoodat men zich ernstig bezorgd maakt. De veertien ingesloten mijnwer kers vermoedelijk om het leven gekomen. De mijninspectie te Breslau deelde heden morgen officieel mede: Het redidngswerk op de Karsten-Centrum mijn vordert slechts zeer langzaam. De mijn is nog steeds in beweging. Met de ingesloten veertien mijnwerkers kon nog steeds geen verbinding worden verkregen. Er dient der halve op gerekend te worden, dat zij dood zijn, het reddingswerk worat echter met groote spoedig voortgezet. STOUTMOEDIG STAALTJE VAN ACHTERVOLGDE BANDIET. De desperado Harry Young, die dezer da gen met zijn broer en nog eenige bandieten zes agenten in den staat Missouri neer schoot, heeft kans gezien, tijdens zijn vlucht een bezoek te brengen aan het huis van zijn zusters te Houston in den staat Texas. Hij verliet het huis vier minuten voordat de po litie arriveerde. Hij vluchtte met een auto en icon niet gepakt worden. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Kota Pinang, 4 Jan. v. Bremen te Rott. Kota nten, 3 Jan. v. Rott. te Harsburg. Kota Nopan, thuisreis, 3 Jan. v. Sabang. Kota Ogoeng, thuisreis, 4 Jan. te Suez. Palembang, Java n. New-York, 2 Jan. v. Sa- bang. Siantar, thuisreis, 4 Jan. v.m. 7 uur te Mar- seille. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, uitreis, 3 Jan. te Montevideo. HollandAmerika Lijn. Delftdijk, Rott.-Vanc., 3 Jan. te Londen. Beemsterdiik, 2 Jan. v. New-York n. Rott. Blommersaijk, 2 Jan. v. Rott. te Boston. Lochkatrnie, Rott.-Vanc., 31 Dec. v. San Francisco. Stoomvaart Mij. Nederland. P.C. Hooft, uitreis, 1 Jan. v. Genua (Verb.) Poelau Bras, thuisreis, 1 Jan. v. Belawan. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Clio, 4 Jan. v. Alicante te Barcelona. Barneveld, uitreis, 3 Jan. te Callao. Berenice, 3 Jan. v. Patras n. Algiers. Hermes, 3 Jan. v. Limni n. Smyrna. Tiberius, 31 Dec. v. Kingston n. P. au Prince. W|t EEN JUBILARESSE IN DE HARMONIE. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat mej C. Volkers voor het eerst de garderobe en het buffet van de Harmonie bediende. En al diei tijd, nu 25 jaren lang, hebben de talrijke be zoekers van de Harmonie hun kleeren kunnen afgeven aan haar en hebben zij in de pauze koffie kunnen drinken, die door haar was in geschonken. Het spreekt dus eigenlijk vanzelf, dat de dag van gisteren niet zonder meer voorbij mocht gaan en door de Harmonie-directie was dan ook het plan opgevat, om van dezer, dag een klein feestje te maken, waarbij de jubilaresse het middelpunt zou zijn. Het ove rige personeel der Harmonie wilde evenmin achter blijven, zoodat alles een vrooliike avond beloofde. Tegen 7 uur gisteravond werd de „zilve ren garderobedame per auto van huis ge haald en naar de groote zaal gebracht, waar het bioscoopprogramma werd afgedraaid. Behalve zij was ook het overige personeel met de dames uitgenoodigd. Na deze voor stelling had in de dancing de huldiging plaats. De heer C. de Lange sprak een aardio- speechje uit daarbij herinnerende aan haar moeilijke taak en bood een juweelen ring aan als stoffelijk blijk van herinnering Het per soneel schonk zijn collega een collier en na mens het Nut werd de jubilaresse een oor konde met inscriptie ter hand gesteld Bloemen waren er natuurlijk in overvloed ?aa"*pezig' evena's taarten, e.d. Een van deze w as verbazend aardig opgemaakt en jubilaresse, gezeten achter de deT gar^robe, rustig nootjes pel- hangènP kleeren aan de kapstokken En onder de vroolijke tonen van de muziek in if?' d'e °ök at geheel belang- os zich beschikbaar had gesteld, werd de verder voortgezet en kon de heer de ange, die alles aan de jubilaresse en overig personeel had aangeboden, zeer zeker tevre den zijn! En de jubilaresse zal dezen dag ook zeker nimmer vergeten! ONDERHOUD SCHRIJFMACHINES. Door Burgemeester en Wethouders is aan de Fa. Van Putten Oortmeijer, alhier op gedragen het onderhoud van alle schrijfma chines, welke op de gemeente-bureaux aan wezig zijn. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Januari Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 6 Januari: Matige later toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind; betrokken tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk regenbuien; weinig ver andering in temjieratuur. Overzicht. De rug van hoogere druk over Scandina vië met het gebied van strenge vorst trok naar Lapland en Finland, zoodat de warme luchtstrooming bijna over geheel Duitsch land en Zuid Scandinavië doordrong. Alleen in Zuid Scandinavië kwam plaatselijk lichte vorst voor. Aan de Ierlandsche kust daalt de barometer weer sterk en stormt het uit het Z. Aan de Noorsche kust waaien stormwinden uit Zuid en West. Verder terugdringen van het vorstgebied in het Noordoosten en voort duren van het zachte en regenachtige weer in West Europa, is waarschijnlijk. DE DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN BERGERWEG. Tegen den automobilist, den bloemist J. te Anna Paulowna die heden voor de Arr. Rechtbank terecht stond terzake de door hem gepleegde aanrijding met doodelijken afloop van het meisje Slotemaker onder Koedijk op 29 October 1931 is door den Officier van Justitie twee maanden principale hechtenis. Mr. de Groot pleitte vrijspraak. Wij ne men in ons nummer van morgen hierover een uitvoerig verslag op. SPELDJESDAG TYPOGRAFEN. De speldjesdag, gehouden op 1 Jan. heeft opgebracht 126.47. j.1., VER. VAN BEWONERS VAN VOLKS HUISVESTING D.E.S. De vereeniging D.E.S. was Zaterdagavond in feeststemming bijeen met de leden en be gunstigers van den tuin in de Landstraaf. De zaal was om 8 uur geheel bezet toen de voorzitter, de heer Schouten, de aanwezi gen het welkom toeriep. Toen we, aldus den voorzitter, voor enkele weken de leden uit de Boomkampstraat enz., in feestvergadering bijeen hadden, hebben we medegedeeld, dat het noodzakelijk was om twee avonden te geven. Thans hebben we niets te zeggen. De volle zaal geeft de overtuiging, dat alles in orde is. Konden we voor de bewoners van Volkshuisvesting dit jaar niet veel doen, voor de kinderen des te meer. Het speeltuinwerk staat allerwege in het middelpunt der belangstelling en D.E.S. doet hieraan mee. Het is maar zoo jammer, dat het democra tische gemeentebestuur van Alkmaar zoo con servatief is. We kunnen niet genoeg hierop den nadruk leggen. Andere gemeenten geven groote som men uit voor het speeltuinwerk.. In Alkmaar maar 100; we zijn er dankbaar voor, en als men ons bij een onderhoud de verzeke ring geeft dat men moet bezuinigen, dan ne men we dat aan. Maar als we dan enkele we ken later lezen dat 1000 wordt gegeven voor een volksvoorstelling, dan slaat men achter over. Maar genoeg hierover. We zijn bij elkan der gekomen voor een gezelligen avond. Het gezelschap van Loevens zal hiervoor zor gen met de Victorie Band en er zal opgevoerd worden„De houten ham". We kunnen niet anders zeggen dan dat het stuk nog mooier gespeeld is dan de vorige keer. Het was dan ook goed gezien van den voorzitter, dat hij na afloop namens alle aanwezigen het gezelschap hartelijk dank bracht en ook aan de heeren van de muziek. Deze tweede avond van D.E.S. is zeer ze ker wederom goed geslaagd. De verloog enz. hield het publiek nog lang bijeen. VEREENIGING VOOR GEZINS- VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Dec. 116 patiënten en legden 1909 bezoeken af, waarvan 698 betalende bezoeken, 938 bezoe ken voor 't A.Z.A. en 273 gratis bezoeken. Er werd 8 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen en 7 maal den dokter geassisteerd. De wijkkraamverpleegsters verpleegden in de maand Dec. 7 patiënten, legden 160 be zoeken af en hebben 2 maal den dokter geas sisteerd. AANBESTEDING BOKKEBRUG. Hedenmiddag werd ten stadhuize door B en W. aanbesteed het maken van een nieu wen onderbouw veor de Bokkebrug over de Kaarsemakersgracht in de Kanaalkade, met bijkomende werken. Er waren 15 inschrijvin gen, te weten: R. Holman te Alkmaar a. 1 20-200, b. 19.800; D. Wout te Wormer a. 1 22215, b. 22300; N.V tot aanneming van waterbouwwerken De Polder te Amster dam a. en b. ieder 23743P. den Das te Schoorl a. 23940, b. 24240; A. Borst te Bakkum a. 24814, b. 24914; Ant. Hofte te Haarlem a. en b. ieder 24960; J. Huiberts te Alkmaar a. 25490, b. 25350; Brant te Beemster a. en b. ieder 25700; J. Veuger ?o^.^ten8bru* a f 2585°- b. c o™™' F' P~orn St Maartensbrug a. 27000, b. 28800; W. J. Karssen te Alk maar a. 28200, b. 28700; CdtGraaf Te Alkmaar a 29100. b. 29600; J. de Vrieï te Heemstede a. 29780, b. 30220; C Klin- kert te Oudkarspel a. 29933, b. 30400- P. Bos te Amstelveen a. en b. ieder 33000' De gunning werd nog aangehouden. In schrijving a. is zonder, inschrijving b. is met asbest-betonpaien en betondak.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2