föxrekm 5ijjdschtifieit iitn£*ita*td WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Met de aanvoer van bloemkool is het ge daan, nog eenmaal, vóór de vorst van verle den week inviel, werden nog kleine partijtjes aangevoerd, die bij de 6 opbrachten. Met de Kerst- en Nieuwjaarsdagen was de aanvoer van roode kool onregelmatig. De prijzen bleven vee! te wenschen overlaten. Tijdens de vorst, die, jammer voor onze tuin ders van zoo korte duur was, werden de prij zen al dadelijk iets hooger, dank zij de meer dere aanvraag, welke uit binnen- en buiten land kwam. Vóór de Kerstdagen werd voor eerste soort roode kool, groote 0.80 1 betaald, de mooiste kleine brachten toen 2.102.50 op. Voor doorschot werd voor groot 0.60J 0.80 betaald, kleine werden voor ongeveer 2 verkocht. Bij het invallen van de vorst werd voor de groote i1.30 betaald, kleine brachten toen 3.10—3.70 op. Niet zoodra was het ech ter met de vorst gedaan, of de prijzen liepen weer terug" tot het oude peil, daar de bestel- lingen weer uitbleven. Van 21 December tot 2 Januari werden aan beide veilingen ruim 86 spoorwagens roode kool verhandeld, zoo dat de dagelijksche aanvoer begint te stij- gen. Voor gele kool was de belangstelling ook in de afgeloopen 2 weken niet groot. Groote kool werd nog verkocht voor 0.60—0.80 per 100 Kg. Voor kleine van de beste kwali teit werd 1.40—180 betaald. Tijdens de vorst werden ook voor deze koolsoort de prij zen iets beter. Eerste soort werd toen ver kocht voor 1 2.30, doorschot voor 'f 0.60—1.70. Ook hier trad weer een da ling in, toen de vorst in dooi omsloeg. De aanvoer nam toe. Aan beide veilingen wer den rond 30 spoorwagens aangevoerd. De week voor Kerstmis werd voor eerste soort Deensche witte kool 1f 1-90 be taald; tweede soort werd toen verkocht voor •f 0.60—110. Na Kerstmis werden eenigszins betere prijzen besteed: toen werd voor eerste soort 1.402.30 betaald en voor tweede 0.70—1.70. Al is deze ver betering van geringe beteekenis, er blijkt uit, hoe winterweer gunstig op de prijzen in werkt De aanvoer beliep ongeveer 30 spoor wagens aan beide markten. Bijzonder vlug was de handel in uien. De voorraden van dit product zijn aanmerkelijk kleiner dan den vorigen winter op dezen tijd Werden gewone uien vóór Kerstmis verkocht voor 5.10—6, een bevredigenden prijs, na Kerstmis brachten ze hooger prijzen op. Den eersten veilingsdag in het nieuwe jaar werd aan de veiling van de Langendiiker Groentencentrale 7 508 per 100 Kg. besteed, te Noordscharwoude 7.20—7.60 Grove uien, die de vorige week 5—6 op brachten, werden nu verkocht voor 6— 7.50. Ook drielingen stegen in prijs en lie pen op van gemiddeld 5.30 tot gemiddeld 7. Nep werd verkocht voor 7.308.50 In totaal werden 20 spoorwagens aange voerd. De aanvoer van bieten had niet veel te be- teekenen en de prijzen bleven laag: gemid deld 2.50. Die te Noordscharwoude wer den aangevoerd brachten slechts 0.80 op. Rammenas werd verkocht voor 1.10— 1-60. Peen was iets beter in trek. De prijs van foote liep op tot 3.50 Voor kleine werd 1.10—7 120 betaald. PROEVEN TER BESTRIJDING VAN RATTEN MET ZELIOPASTA IN 1931. Deze proeven zijn genomen door de Commissie van Cor respondenten van den Plan- tenziektenkundigen dienst „Kring Langendijk". Naar aanleiding van de enorme scha de, door de ratten aangericht aan de groentengevvassen en nog meer aan de tulpenbollen, werd In de voorjaarsver gadering van onze commissie besloten, op ver chltlende plaatsen in ons rayon proeven te nemen met „Zelio", dat in de bladen algemeen als een goed bestrij dingsmiddel tegen ratten genoemd werd. De resultaten toch van het z.g.n. „Serum" (die naam deugt niet) dat in den loop der jaren op ruime schaal is toegediend geworden, waren vrijwel denkbeeldig. De Zelioproeven zijn genomen door verschillende correspondenten, nl. te Broek op Langendijk, Obdam, Sint- Pancras en Noordscharwoude. Gebruikswijze: Voor en in de gaten der akkers zijn stukjes brood, wortel en aardappel gelegd, waarop een kleine hoeveelheid Zelio was gesmeerd. De wortelen en aardappelen werden daartoe doorgesneden, de wortelen overlangs wat uitgehold en de pasta in de openin gen gestreken, waarna de helften netjes op elkaar werden geplakt om met een spijkertje of een stukje ijzerdraad te worden vastgestoken. Het is van belang (zooals altijd bij bet uitleggen van lokmiddelen) de stoffen zoj weinig mogelijk met de handen aan te raken. De „lucht" is meestal voldoen de om de ratten te bewegen de lokmid delen onaangeroerd te laten liggen. Uiteraard is het bij proeven tegen rat ten op het open veld moeilijk de resul taten met cijfers te illusti eeren. Men moet zich tevreden stellen met alge- meene indrukken. Te Broek op Langendijk heeft de voor- Utier, de heer Glas, aan meerdere per sonen, in hoofdzaak tulpenkweekers, een hoeveelheid Zelio verstrekt. De terrei nen lag in in zijn district verspreid. De nieening der verbruikers was, dat onge twijfeld veel ratten zijn gedood. Te Obdam heeft de correspondent de heer Groenland zelf de bestrijding ter hand genomen en de pasta tusschen doorgesneden wortelen in de gaten ge legd langs den spoordijk, die dwars door den polder loopt er. waar zich veel ratten pleger op te houden. Het viel hem na het uitleggen van Zelio, tijdens het varen naar zijn akkers op, dat er minder ratten te zien waren dan anders. Op een tuinbouwvergade ring is de meening gevraagd van de tuinders, die akkers in de nabijheid hadden liggen. Men was algemeen van meening, dat er minder ratten waren dan in andere jaren. Te Sint-Pancras is onder leiding van den secretaris de Zelio in uitgeholde wortelen uitgelegd op 27 April 1931. De stukken wortel werden aan elkaar be vestigd met een stukje ijzerdraad, een omslachtige methode naar het lijkt, maar in werkelijkheid zeer eenvoudig. Op 1 Mei d.a.v. is opnieuw een hoeveel heid uitgelegd, ook weer hoofdzakelijk bij tulpen akkers. Verschillende bouwers aan wier akkers schade werd toege bracht door de ratten b.v. door het weg halen van koolplanten en vooral door het wegvreten van tulpenbollen, namen waar, dat weinig of geen s.hade meer werd aangericht. Velen wilden zelfs Zelio koopen, doch de hooge prijs (in den kleinhandel) hield nen daarvan terug. Wel een be wijs, dat men over de werking tevreden was. Te Noordscharwoude is de proef ge nomen door den opsteller van dit ver slag, nl. den correspondent, den heer Maliekote. Het proefterrein bevond zich tus-cher. Molen- en Schoutensloot tot aan den Winterweg. Het praeparaat is uitgelegd tusschen brood, aardappelen en wortelen op 3 Mei 1931. De doorgesne den en uitgeholde wortelen werden, nc met Zelio te zijn besmeerd, bevestigd met een spijkertje Een paar dagen na het uitleggen is het grootste gedeelte van het terrein gecon troleerd. Heel veel materiaal was ver dwenen, waarbij werd opgemerkt, dat de ratten niet bijster gesteld waren op aardappelen; voor wortelen en brood bestond grooter belangselling. Het aan treffen van een spijkertje was vaak vol doende oöi het restje in den steek te laten. Op de laatst gehouden tuinbouwver gadering deelden verschillende bou wers, die akkers in cultuur hebben in bovengenoemde streek, mede, dat dit jaar hoegenaamd geen schade aan de producten door ratten is aangericht. Een bouwer zag, eenige dagen na het uitleg gen van Zelio enkele doode ratten in een sloot drijven. Omstreeks denzelfden tijd is op de gemeentelijke vuilnisbelt, waar het wemelt van „vale" ratten, een flinke hoeveelheid brood met Zelio gedepo neerd. Hier kon met zekerheid worden vastgesteld, dat het ongedierte bijna ge heel was uitgeroeid. In het begin van October is opnieuw een bestrijding toe gepast, eveneens met succes. De hoe veelheid brood was toen echter te gering, zoodat niet alle ratten een stukje konden bemachtigen. Na ongeveer 10 minuten was vrijwel alles verdwenen en in de gaten werd een verwoede strijd gevoerd om een deel ervan te verkrijgen. De ge meentewerkman h'eeft den volgenden dag een gat opgegraven en trof daar verschillende doode exemplaren aan. Concludeerende mogen we dus wel aannemen, dat Zelio goed gewerkt heeft en dat het als bestrijdingsmiddel kan worden aanbevolen. Een paar opmerkingen willen we hier aan toevoegen: Voor vale ratten gebruike men brood als lokspijs. Voor zwarte ratten (waterratten) bij voorkeur wortelen. Zeliopasta is in den kleinhandel in vergelijking met grootere hoeveelhedeen, veel te duur De prijzen zijn kort geleden iets afgeslagen doch niet in die mate, dat van Zelio een algemeen gebruik zal worden gemaakt. Wel is een en ander reeds meerdermalen onder de aandacht gebracht van de import-maatschappij, doch we hopen alsnog, dat ze het nog maals ernstig onder de oogen zal zien, opdat de prijs het gebruik niet in den weg sta. De Rapporteur, L. MALLEKOTE. De Secretaris van de Commissie van Correspondenten, VAN HERWIJNEN, St. Pancras. Proeven met het ontsmetten van uienzaad, genomen door de commissie van correspon denten van den Plantenziek- tenkundigen dienst „Kring Langendijk". Evenals in het vorig jaar zijn ook dit jaar weer proeven genomen met het ontsmetten van uienzaad, nl. te Broek op Langendijk, Sint-Pancras en Zuid scharwoude. Door omstandigheden is het niet mogelijk in alle gevallen ge gevens te verstrekken. Te Sint-Pancras was geen verschil te zien tusschen het ontsmette en het niet behandelde zaad Door tusschenkomst van den corres pondent, den heer Maliekote, is het zaad van den heer S. de Ruiter aldaar be handeld met Germisan en wel voor 7 snees terwijl 1 snees onbehandeld zaad kreeg. Ook dit proeveld leverde geen resultaat op, noch in opbrengst, noch in kwaliteit. Een perceel van den heer Kaan was als volgt ingericht: 1 snees onbehandeld. 1 snees het zaad behandeld met Us- pulun (droog). 1 snees het zaad behandeld met Ger misan (1/4 De stand van het geheele perceel was heel goed. De uien zijn geoogst 25 Aug. en terstond geveild. De opbrengsten waren: Perceel 1 (onbehandeld). 200 K G. groote uien, schoon gewicht. 425 K G. uien, schoon gerwicht. 75 K G. nep, vuil gewicht. Tutaal 700 K G. en 356 stuks stijve uien. Perceel 2 (behandeld met Uspulun). 150 K G. groote uien, schoon gewicht. 512 K G. uien, schoon gewicht. 130 K G. nep, vuil gewicht. Totaal 792 K G. en "25 stuks stijve uien. Perceel 3 (behandeld met Germisan). 265 KG. groote uien, schoon gewicht. 300 K G. uien, schoon gewicht. 72 K.G. nep, vuil gewicht. Totaal 727 KG. en 345 stuks stijve uien. Een ander proefperceel gaf zulk een onregelmatigen stand ie zien, dat we ge noodzaakt waren dit perceel te laten vervallen. Het komt ons wenschelijk voor, in 1932 deze proeven op meerdere plaatsen te herhalen en daarbij ook andere ont smettingsmiddelen toe te passen De rapporteur L. MALLEKOTE. De secretaris VAN HERWIJNEN. Van de serie boeken, die mevrouw Van NesUilkens heeft geschreven en die uitge geven zijn door de Uitgeversmaatschappij Van Helke ma Warendorf te Amsterdam is Duikelaartje, waarvan reeds de 13e druk is verschenen, zeker wel een der meest be kende. Men herinnert zich uit dit hoogstaande en met zooveel gevoel geschreven werk onge twijfeld het dochtertje van Theo en Dirx Huysmans, de kleine Ingrid, het blind gebo ren kleintje, dat nooit de zon zou zien, maar dat beide ouders over het wiegje gebogen, be loofd hadden, dat zij het, zoolang dit in hun vermogen zou zijn, de zon zouden laten voe len. Het leven van Theq is dan ook, evenals dat van haar man, vol opofferende liefde oir. het blind geboren meisje tegen het ruwe van het leven te beschermen. Ingrid groeit naast deze prachtige moeder als een meisje met een edel hart op, een droomstertje, maar juist door haar blindheid een meisje, dat diep over alle problemen van het leven denkt en wier zuiver gevoel haar telkens zelf den weg doet vinden, welke zij bij moeilijkheden heeft te volgen. In Ingrid van dezelfde schrijfster is hel blinde dochtertje, dat door alle vier robuste broers met toewijding wordt behandeld, al een groot meisje geworden. Zij krijgt behoef te aan een vriendinnetje, dat haar ten volle zal begrijpen en zij besluit daarom het ouder lijke huis te verlaten en naar een gesticht voor blinde kinderen te gaan. Daar vindt zij Lucie het vriendinnetje, dat haar niet meer verlaat, ook niet als zij later weer thuis komt Heel dit gave, prachtige huishouden van Theo en Huysmans, het gezin van de Olmen- hoeve, waarvan allen, hoezeer ook de jongens elk hun eigen natuur hebben, bereid zijn zich voor elkaar op te offeren, wordt in dit dee! nogmaals weergegeven. Mevr. Van Nes Uilkens blijft bij haar beschrijvingen niet aan de oppervlakte, maar geeft van elk harer per sonen een karakterbeeld en de groote onder linge liefde geboren uit een tot opoffering be reide, verstandige moeder en een trouwe, degelijke vader doet in dit boek even weldadig aan als in het daaraan vooraf gaande Duike laartje. Blijft de schrijfster in Ingrid bij de klei nere avonturen van de leden van dit gezin, in het derde deel Lichtende vensters grijpt het leven dieper. De jongens worden groot en trekken de wereld in. Lucie, die door haar omgeving de rust gevonden heeft, waaruit haar blindheid genezen kon, wordt door een bijna doodelijk ongeluk, dat Onno, den oud ste treft, opnieuw door blindheid getroffen Ingrid vindt haar levenstaak in de verzor ging van een Franschen oorlogsinvalide, die zoo verminkt is, dat hij zich alleen aan deze blinde vrouw durft toonen. De krachtige, levenslustige Onno wordt door een vallenden boom getroffen en zijn knap gelaat wordt tot een clownsmasker, wat de opnieuw lang zaam herstellende Lucie geen beletsel vindt om met hem in het huwelijksbootje te stap pen. Ingrid, die met haar invalide een vriend schapshuwelijk sluit, besluit van de Olmen hoeve een tehuis voor lichamelijk misdeelden te maken en Theo en Dirk Huysmans, die als bejaarde menschen al deze lotgevallen van hun kinderen gadeslaan, vinden ten slotte de kracht om zich van hun oude hoeve los te ma ken en de kinderen een kans te geven daarin even gelukkig te worden als zij er altijd ge weest zijn. Vooral het laatste deel toont met hoeveel talent de schrijfster haar figuren tesamen houdt en in de beschrving daarvan niet één oogenblik den sympathieken indruk van dit ideale gezin verstoort. Tesamen zijn deze drie op elkaar volgende boeken een serie, die in dezen tijd van veel oppervlakkig werk zeker de aandacht zal trekken. Tj. In het Januari-nummer van het Maand blad voor berechting en reclasseering van wolwassenen en kinderen wordt gewaar schuwd tegen ongelijkmatige bezuiniging waardoor de reclasseering het zwaarst wordt getroffen. Besproken wordt een circu laire inzake de rantsoeneering van de kin derrechtspraak. Uit een uitvoerige beschou wing blijkt dat het Maandblad in zijn tien jarig bestaan heel wat goeds tot stand heeft helpen brengen. Dr. Valkema Blouw schrijft over de nieuwe Belgische jeugdgevangenis, „Een advocaat" behandelt de „gemengde straf" en Bertie Cohen schrijft in gunstigen zin over preventieve hechtenis van kinderen in gezinnen. Van ck verdere artikelen noe men wij die over oproer in opvoedingsge stichten, de psychiater bij de strafvoltrek king, over beroepsgeheim en over voorwaar delijke veroordeeling waarbij als bijzondere voorwaarde schadevergoeding opgelegd is geworden. DE S D.A.P. EN HAAR LINKER VLEUGEL. De partij-eenheid bedreigd. Zaterdag heeft het partijbestuur der S. D A. P. zich beziggehouden met den ïnwendi- gen toestand van de partij. Het optreden van den z.g. linkervleugel, als volledige organi satie, die tegenleiding geeft in de Partij, be dreigt thans ernstig de partij-eenheid. De langdurig volgehouden pogingen van het partijbestuur, om, door groote tegemoe.- komendheid aan den „linkervleugel de ver schillende stroomingen in de partij bijeen te houden, moeten, na het uittreden van de:i heer Schmidt uit het partijbestuur en van de heeren Schmidt en De Kadt uit de commissie van redactie van „De Sociaal-Democraat als mislukt worden beschouwd. Het partijbestuur is niettemin van oordeel, dat desondanks het karakter van dit week blad gehandhaafd blijft en besloot de be staande vacatures- in de redactie-commissie niet aan te vullen, doch het Paaschcongres in de gelegenheid te stellen, in deze vaca tures twee partijgenooten te benoemen, welke geacht kunnen worden de vertegenwoordi gers van afwijkende meening in de Partij te zijn. Het partijbestuur zal een ontwerp-resolu- tie voor het aanstaande congres indienen, terwijl een toelichting op deze resolutie aan alle leden van de partij zal worden ver strekt. EEN DIEF, DIE EERST INFORMEERDE WANNEER DE WEG VRIJ WAS. Op Oudejaarsavond kwam een man bij een dominé te Rotterdam informeeren, waarom de koster van een gereformeerde kerk niet thuis was en waar hij den man zou kunnen vinden. De dominé zei, dat de koster in den Oudejaarsavonddienst was en dat hij dus na tien uur wel weer thuis zou zijn. De bezoeker dankte voor de inlichtingen en verdween. Toen de koster na den dienst thuis kwam, bleek er in zijn woning te zijn ingebroken Een Kerstcollecte groot 500 was gestolen, voorts een bedrag van 60 aan incassogel- den en een gouden horloge. De dominé schijnt geheel argeloos inlich tingen te hebben verstrekt aan een inbreker, die daarna zijn slag heeft geslagen. ALS HET GLAD IS OP STRAAT. De arrestant op sokken. Vrijdagavond heeft een inspecteur van politie op een van de politiebureaux te Rot terdam een arrestant gehoord, die in verband met een diefstal was aangehouden. Zooals te doen gebruikelijk is, was de arrestant op zijn sokken, hij had zijn boordje moeten afdoen en ook zijn bretels waren in de agentenwacht achtergebleven. Na het verhoor geleidde een diender den man naar zijn cel terug en vlak bij de tochtdeur van de wacht gaf de arrestant zijn begeleider een krachtigen duw, waardoor de agent met zijn bovenlichaam door de ruit schoot en zich nogal zwaar aan zijn rechter arm verwondde. Op het lawaai snelden de agenten, die in de wacht zaten toe en zij zagen nog net hoe de arrestant het politiebureau uitvluchtte. De politiemannen renden den vluchteling na, maar zoodra ze op straat kwamen, vielen allen over elkaar. Het was gaan regenen en de regen was be vroren, zoodat de straten spiegelglad waren. De vluchteling rende weg, want op zijn sok ken deerde de gladheid hem niet. Een paar rijwielagenten wilden den man per fiets na zetten, maar nauwelijks waren ze buiten het bureau of ook zij lagen met hun fietsen op straat. Tenslotte hebben eenige agenten sok ken over hun schoenen gedaan en zoo tracht ten ze jacht op den ontvluchten arrestant te maken. De man had echter zoo'n voorsprong, dat hij niet meer kon worden gevonden. DE ONTOELAATBAARVERKLARING VAN „DE SOCIALIST". Naar wij vernemen heeft de redactie-com- inissie van liet links-socialistisch weekblad: „De Socialist", naar aanleiding van de door het partijbestuur der S.D.A.P. genomen be slissing, waarbij de instandhouding van voornoemd weekblad ontoelaatbaar wordt geacht, aan dit bestuur medegedeeld, dat in een landelijk verkeerscongres, te houden op 24 Januari a.s. de beslissing aan dat congres zal worden voorgelegd. De redactie-commissie van „De Socialist" adviseert tot voortzetting, omdat de juiste voorlichting voor de arbeiders meer dan ooit noodzakelijk is. UIT EEN RAAM GEVALLEN. Aan drooglijnen blijven hangen Zondagmiddag is ten huize van de fam. H. J. v. G. aan den Amstelveenschenweg te Bui- tenveldert het 3-jarig zoontje spelenderwijs uit het raam der 2e verdieping gevallen. Ge lukkig werd de val van het kind gebroken door ijzeren drooglijnen waaraan het even bleef haken. Het bekwam echter nog dusdani ge kwetsuren dat het naar een ziekeninrich- ting moest worden overgebracht. 0.a. brak de knaap beide armen op drie plaatsen. NATIONAAL CRISISCOMITE. In de afgeloopen week heeft het Nationaal Crisiscomité ontvangen 20.272.55. Op 31 Dec. j.I. sloot de verantwoording van het comité met een totaal van 351.177.22. DE HANDELSBETREKKINGEN MET BELGIE. De minister van buitenlandsche zaken heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer doen toekomen den tekst van het op 29 December op het Belgische departement van buiten landsche zaken te Brussel onderteekende pro tocol, waarbij de Nederlandsche en Belgische regeeringen zich onder beding van weder- keerigheid verplichten om in het geval, dat één der partijen in- of uitvoerbeperkingen of- verboden of andere maatregelen, die de we* derzijdsche handelsbetrekkingen zouden kun nen beiemmeren, mocht uitvaardigen, die maatregelen niet toe te passen op een artikel, hetwelk in het bijzonder voor de andere par tij van belang is. voordat onderhandelingen zijn geopend met het doel om de nadeelen, die uit die toepassing mochten kunnen voort vloeien, zooveel mogelijk te beperken. Dit protocol zal toepassing vinden vanaf den dag der onderteekening en van kracht blijven tot den datum dei inwerkingtreding van een nieuw handelsverdrag tusschen de beide regeeringen. HOOGE WATERSTANDEN. In Qroningetu Door de aanhoudende regens der laatste dagen is de waterstand in het waterschap „Öldambt" zoo gestegen, dat het nieuwe gemaal „De Cremer" het water niet kan ver werken. De gezamenlijke stoomgemalen wer pen per minuut 1800 kum. meter water in het boezemkanaal, terwijl De Cremer 1000 kub. meter per minuut verwerkt. De landerijen te Eeldcrwolde en omgeving zijn ondergeloopen, terwijl in het waterschap „Duurswold" onder Siddebureu de dijken zijn bezweken. Men heeft maatregelen geno men tot keering van het water. In Friesland Tengevolge van den huogen waterstand in de pro\ inde Friesland (37 c M boven A. P.) is het stoomgemaal nabij Lemmer op last van Ged. Staten gisternamiddag weer in werking gesteld. DE DIEF KWAM PER AUTO. Eergisternacht is ingebroken in de woning van den heer Van Onna te Wijnbergen. De dief is via de schuur binnengekomen en heeft zich behalve van eenig geld, totaal 15 gul den, meester gemaakt van een aantal heeren en dameskleedingstukken. De bewoners heb ben een auto voor het huis hooren stil houden, zoodat vermoedelijk de dader met dit voertuig gekomen en verdwenen is. MEISJE MET EEN SCHEERMES AANGEVALLEN. Zij had de verloving verbroken. Gisterochtend ongeveer 11 uur vervoegde zich aan h£t perceel Eikenlaan 71 te Rijswijk E. F. B., 74 jaar oud uit Den Haag, die de 18-jarige dienstbode M. H. wenschte te spreken. Nadat zij aanvankelijk geweigerd had hem te woord te staan, omdat zij Zondag juist haar verloving met hem had verbroken, kwam zij. toen hij beweerde, een boodschap van haar moeder te brengen, toch naar be neden en stond even met hem aan de deur te praten. Opeens hoorden de bewoners een hevig ge gil en zagen zij het meisje zwaar bloedend aan gelaat en handen de keuken invluchten. Onmiddellijk riepen zij de hulp in van den; drogist H. aan de Linder.laan, die een nood verband legde en daarop het meisje per auto naar het gemeentelijke ziekenhuis in Den Haag overbracht. De jonge man lieo hard weg, doch werd' achtervolgd door den zoon des huizes, waar na hij in een perceel in de Eschdoornstraat vluchtte en aldaar door de pol die kon wor den gearresteerd De verwondingen van het meisje zijn toegebracht met een scheermes. Het mes brak af en het meisje hield de han den voor het gelaat. Naar verluidt, zal het meisje een pink moeten missen. 37. Toen viel Tuimeltje achterover. Het water werd weer stil en er was geen visch meer te zien. In de ver te zag hij kikker Karei, die met zijn handen de visch- jes beet greep. „Kom eens gauw kijken wat er ge beurd is", riep Tuimeltje tegen Karei. „Ik kom direct bij je", antwoordde Karei en hij greep maar naar de beestjes, die vol schrik wegzwommen. 38. Daar kwam kikker Karei eindelijk aan. Aan een groote stok had hij allemaal van die groote visschen hangen, die hij zoo met zijn handen had gevangen. at is er met jou aan de hand", zei hij verschrikt tegen- Tuimeltje. „Wat zie je er gek uit. Waar is je baard? Hoe kom je aan die dikke neus? En Tuimeltje vertelde snikkend, hoe die visschen hem toegetakeld hadden. Karei verbond de neus van Tuimeltje en stelde voor, om maar gauw naar huis te gaan.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6