£uchtvaaci JUovuiciaat 7lieuws 458e STAATSLOTERIJ VERKEERSONGEVALLEN. Twee mensehen aangereden, die op de tram stenden te wachten. Gisteravond zijn de 63-jarige J. K en zijn 62-jarige vrouw op den Bergweg te Rotter dam. toen zij bij de Schiebroekschelaan op een tram stonden te wachten, onder een auto geraakt. Beiden hebben een hoofdwond ge kregen. Mevrouw K- is in het ziekenhuis aan den Bergweg ter observatie opgenomen. De chauffeur is na de aanrijding uit den auto gesprongen en hard weggeloopen. De auto. die beschadigd is. is in beslag genomen. Men vermoedt, dat de chauffeur een jonge man is, die buiten medeweten van zijn patroon, met den auto uit toeren is gegaan. Het onoerzoek wordt voortgezet Overrijding met doodelijken afloop Gistermiddag is in de Annastraat te Ka - ./ijk aan Zee het 8-jarig Knaapje D ttarte- veld van een vrachtauto gesp-ongen, waar door het een der achterwielen over het hoorn kreeg. Met een ernstigen schedelbreuk is oe jongen naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij gisteravond is overleden. ZWENDEL MET KINDEREN. De Berlijnsche recherche werkt op het Oogenblrk samen met de Nederlandsche we gens het optreden van twee ploegen zwende laars, die van adoptiebedrog hun beroep maken. In Nederlandsche bladen plaatsen dez® 'u' advertenties, berichtende, dat een Duitscn kind wordt afgestaan. De vader is otticiei geweest, en de moeder behoort tot een zeer behoorlijke familie. Om bijzondere redenen mogen de verwanten der ouders mets weten van de geboorte van het kind, en daarom moet de zaak zeer discreet beiandeld wor den. Aan een Duitschen bemiddelaar moet poste restante geschreven worden. Het is ontzagwekkend, hoevee! aanvragen, speciaal van Nederlandsche fam.Hes, om het kin-' binnenkomen Toen op zoo'n poste-res- tante-zetwing beslag werd gelegd, stelde de recherche vast, dat in enkele gevallen zich 2000 families hadden gemeld, die het Duit- sche kind wilden opnemen. Al die candidaten krijgen een antwoord, waarin 10 tot 20 voor de informatie- onkosten wordt gevraagd, want een kind van zulke ouders kan maar niet aan den eerste den beste worden toevertrouwd. En inder daad zenden ongeveer 80 pCt. der Neder landsche families dat geld en hooren nooit meer iets. In een ander geval wordt een afkoopsom geëischt, gemiddeld 10.00020.000 mark. Voor een honderd mark of wat worden arme lieden hun kinderen afhandig gemaakt, dan worden de papieren van die kinderen vervalseht en worden zij onder allerlei hoog dravende woorden naar Nederlandsche gezin nen gebracht, die er goed voor betalen. Het verschil tusschen „inkoop en verkoop" is voor de zwendelaars. MALAISE. Personeel ontslagen. Wegens slapte in het bedrijf zijn gisier door de firma D. J. ten Hope en Co., weverij te Haaksbergen, een 44-tal arbeiders (man nen en vrouwen) op 3 na allen gehuwa, ont slagen. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Bij poging tot blusschen van een begin van brand. Toen-gisteravond ten begin van brand uitbrak in een zakkenpakhuis van de olie- fabriek „Vrede" te Wormerveer werd de 49 jarige machinist K. Huisman, wonende al daar. bij het inschakelen van de electrische brandb'usch-inrichting door den electrischen stroom getroffen Hoewel men drie uur lang door midde' van een zuurstof apparaat de tevensgeesten trachtte op te wekken, moest de aanwezige geneesheer ten slotte den dood constateeren. De getroffene was gehuwd en vader van 2 kinderen Het begin van brand was spoedig gebluscht. LIJK GEVONDEN. Door een vrachtauto gedood? Nabij de tramhalte Hasselt tusschen Venlo en Arcen werd op den weg het lijk gevonden van den 64-jarigen landbouwer H. P. uit Velden. Het lijk toonde diepe hoofdwonden Bij onderzoek is gebleken dat de bestuurder van een passeerenden luxe-auto gisteravond iheeft geconstateerd, dat een voor hem rijden de vrachtauto op die piek over een oneffen heid cp den weg reed. wat bij nader onder zoek het lijk van P bleek te zijn. Het is thans nog niet komen vast te staan hoe de onge lukkige om het leven is gekomen, daar aan rijding of anderszins. Ook is het nog niet be kend van wien de vrachtauto is, dien men over den man heeft zien rijden. Het onderzoek berust bij de' marechaussee van Arcen. VERDRONKEN. Hedenmorgen ongeveer 6 uur is de 25- jarige juffrouw Ernst, kantoorschoonhoudster bij de N.V. Kartonfabriek voorheen W. A. Scholten, op weg naar haar werk op onbe kende wijze in het Winschoterdiep te Gronin gen geraakt, en verdronken. Haar lijk is te omstreeks 10 uur opgehaald. KOLONIALE TENTOONSTELLING TE DEN HAAG. Het voorstel van B. en W. aan genomen. -Gistermiddag heeft de gemeenteraad van Den Haag met 32 tegen 9 stemmen aange nomen het voorstel van B. en W. tot het •jouden van de koloniale tentoonstelling in de residetnie. ™et bezwaar, dat het Westbroekpark uit- i!ct jn'et voor tentoonstellingsterrein js bestemd, deed bij menig lid nogal opgeld, maar terecht merkte de burgemeester op, dat aitvoorstel geen verandering brengt in de bestemming van het Westbroekpark. Deze tentoonstelling heeft een zeer tijdelijk karak ter. Vele leden verdedigden het voorstel met Warmte, o.a. de heer Vliegen. Onder de tegenstemmers waren de heeren Z. Stokvis en D. v. d Zee (s.-d.), die beiden lange jaren hun werkkring in Indië hadden; de heer v. d. Zee vervult bovendien nog een belangrijke positie in het Instituut voor Ar beidersontwikkeling, evenals zijn pg. Van Hameien, die ook tegenstemde, in tegenstel ling met mr. Molbach, ook bestuurslid van dat instituut, die er voor was. GODSDIENSTWAANZIN? In aansluiting op een bericht in ons no. van gister, volgens hetwelk een jeugdig echt paar te Middelburg teekenen van krankzin nigheid vertoonde, kunnen wij melden, dat men volgens de „N. R Ct." hier te doen heeft met een geval van godsdienstwaanzin. Althans de vader van den man heeft zich in dien geest uitgelaten, toen hij de hulp van de politie inriep. ZAL AMSTERDAM'S GEMEENTE RAAD ZUINIGER GAAN DOEN? Het Hbld. verneemt dat zeer spoedig de voordracht zal verschijnen, waarin aan den Raad werdt voorgesteld een crediet van 160.000 te voteeren voor het doen brengen van de Magere Brug in haar oorspronkelij ke vorm. Aanvankelijk werden de kosten op 200.000 geraamd; zij zijn echter terugge bracht op 160.000. Het bouwen van een moderne steenen brug, waartoe eenigen tijd geleden de schoonheidscommissie, met het oog op het verkeer, had geadviseerd, zou ruim een half millioen hebben gekost. BRANDSTICHTING? Zaterdag zijn naar Middelburg overge bracht K. uit Wissenkerke en zijn vrouw, in wier woning Donderdag een begin van brand spoedig gebluscht kon worden. Op den zolder werden met petroleum begoten zakken aange troffen en ook op andere goederen in de wo ning vond de politie petroleum. OVERVAL GEFINGEERD. Men meldt uit Den Haag aan de N.R.Ct.: Begin December zou op uen Ouden Schc- veningschen weg een overval met roof zijn gepleegd. In het begin van den avond wan delde een Franschman, volgens zijn verkla ring, van Scheveningen naar Den Haag én werd hij op den Hoogen weg, naast den Ouden Scheveningschen weg, plotseling over vallen en beroofd van zijn portefeuille. Een loopjongen vond hem in struiken liggen en waarschuwde een agent. Er waren verscheidene punten in deze zaak die haar niet zeer geloofwaardig maakten. De Franschman woonde in een hotel te Rot terdam en was naar Den Haag gekomen om met een notaris te spreken over een erfenis kwestie. Verscheidene jaren geleden had hij in betrekking gestaan tot een lid van een be kende Nederlandsche familie en deze had hem en zijn broer een belangrijk maandgeld bij (.nament vermaakt. Executeur testamentair was een Haagsch notaris. Toen de franken begonnen te dalen en de lijfrente niet meer voldoende was om van te leven, heeft de Franschman, B. genaamd, zich tot den Haagschen notaris gewend en dezen ge vraagd. de lijfrente te veranderen in een som opeens, dadelijk aan hem uit te betalen. De afkoop is tot stand gekomen, tegen een zeer belangrijk bedrag. Maar, zooals B. leefde was zelfs dit bedrag niet voldoende om het langer dan een paar jaar vol te houden. Al spoedig stelde de Franschman zich wederom in verbinding met den notaris en eischte van hem, min of meer o^der bedreiging met chan tage, opnieuw geld. Begin December heeft de notaris hem van zijn kantoor laten verwijde ren door de politie, toen B. het al te bont maakte. Daarna heeft de Franschman nog geprobeerd in re'atie b komen met de familie van zijn overleden vriend, maar deze heeft hem niet ontvangen. Blijkbaar om nu schan daal te verwekken en de familie in opspraak te brengen, heeft B. den overval op den Oittien Scheveningschen weg gefantaseerd. Fantasieën zijn geen nieuwe uitingen van hem; reeds in 1924, toen hij in België was gearresteerd wegens diefstal, dischte hij een verhaal op, dat zijn overleden vriend Neder- landsch diplomaat moest geweest zijn en in die functie opzienbarend spionnagewerk zou hebben verricht. Zijn overleden vriend is nim mer in diplomatieken dienst geweest. Naar verluidt is in het ziekenhuis hier ter stede gebleken, dat B. een gevaarlijke simu lant is. Eind December is hij dan ook door Buitenlandsche Zaken over de grens gezet. De politie had. aangetoond, dat er van een overval op hem niets waar was. LUCIFER VOOR EEN BENZINEVAT GEHOUDEN. Terwijl twee kinderen te Noordwijk met een ledig benzinevat speelden, draaide een van hen den stop van het vat af en hield een luci fer bij het gat. Een hevige explosie volgde. Een der bodems van het vat werd afgerukt en circa 50 meter weggeslingerd, met het noodlottig gevolg dat een der knaapjes ern stig gewond werd aan een zijner voetjes terwijl het ook ernstige brandwonden opliep. Het been zal vermoedelijk geamputeerd moe ten worden. KIPPENDIEVEN MAKEN VAN AUTO GEBRUIK. Bij den sluiswachter Jansen te Etten (bij Gendringen) zijn honderd kippen tegelijk uit zijn hoenderpark gestolen. Aan de grond sporen bij zijn huis kon men merken, dat de buit per auto door de dieven was meegeno men. GROOTE BUITENLANDSCHE ORDER VOOR AMSTERDAM. Het havenbestuur te Limerick in Ierland heeft de inschrijving van de Nederlandsche Maatschappij voor Havenwerken te Amster dam voor de uitbreiding van het drijvende- dokkenmateriaal geaccepteerd. De inschrij ving beloopt een bedrag van 139 947 pond sterling. Met het werk zal worden begonnen 1 Maart as. BRAND. Sigarenmagazijn uitgebrand Gisteravond is te Zaandam het sigaren magazijn Czaar Peter in de Wilhelmina- straat door nog onbekende oorzaak geheel uitgebrand. KORTE BERICHTEN. Zondagmorgen is te Nieuwstadt (L.) de 30-jarige dochter van de wed. Smeens door de duisternis misleid in de Geleenbeek geraakt en verdronken. Een paar uur later werd het lijk gevonden. Zondagochtend werden in de Joh. Cam- panysstraat te Den Haag een 80-jarig= weduwe en haar 50-j'arige dochter in hare woning bewusteloos gevonden door kolen dampvergiftiging. In het ziekenhuis gelukte het de levensgeesten weer op te wekken. Op 63-jarigen leeftijd is gistermorgen te Den Haag in het Roode Kruisziekenhuis overleden dr. E. Bonebakker, leider van de afd. onderwijs der Philipsfabrieken te Eind hoven Ongericht is een Bond van mannelijk persor.eri in hotel-, café- en restaurantbedrijf „De Unie", liet doe! van dezen bond ;s het verkrijgen van betere arbeidsvoorwaarden en het voeren van actie tegen ae dames bedie ning. Het secretariaat is gevestigd N Looiersgracht P-41 'o Amsterdam Gemeld wordt dat de gewezen Duit sclie keizer, die licht ongesteld is geweest, weer beter is. -- Het Staatsblad van 5 Januari bevat een koninklijk besluit van 4 Januari tot rege ling van den uitvoer naar Frankrijk. MISLUKTE OVERVAL TE NIJMEGEN. Vrouw in haar sloophamer aange vallen. Zaterdagavond om elf uur heeft een over val plaats gehad in de woning van mej. v. M op Achter Valburg, een straat met on aanzienlijke huisjes. Mej. v. M. had zich op genoemd tijdstip reeds ter ruste begeven, toen er aan de deur der woning werd geklopt en een onbekend persoon de slaapkamer binoentrad. De man droeg een zwart masker en bewoog zich, daar hij op gymnastiekschoenen ging, vrijwel geruischloos. Hij naderde het bed, waarin de vrouw gelegen was en stelde vervolgens de vraag: Is v. d. K. thuis? Op het ontken nende antwoord van mej. v. M. riep de on bekende uit: Dan zul je me 16 gulden geven. De vrouw, nog steeds te bed liggende, ant woordde geen geld in huis te hebben. Plotseling stortte daarop de onverlaat zich op haar en greep haar bij de keei. Mej. v. M. verloor echter haar koelbloedig heid niet, wist zich los te rukken en sprong het bed uit. De man, blijkbaar verrast door deze tegenweer, trok zich eenige schreden te rug en schreeuwde vervolgens, met geweld met de vuist op tafel slaand: „Ik kom direct terug en je zult zorgen, dat het in orde is". Mej. v. M. bleek echter voor geen kleintje vervaard, greep een pook en wierp die den indringer naar het hoofd, waarop de man ijlings vluchtte. Mej. v. M. heeft hem niet weer gezien; blijkbaar was hem een al te warme ontvangst bereid. Aan de kordate houding der vrouw, die bij de plaats gehad hebbende worsteling geen noemenswaardig letsel opliep, is het onge twijfeld te danken, dat de man zonder buit de wijk heeft moeten nemen. Het onderzoek der recherche in deze zaak is in vollen gang. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. Heen: De „Specht" te Bagdad. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is binnengekomen, dat het postvlieg tuig „de Specht", om .21 uur uit Cairo is vertrokken, te 8.29 uur in Gaza landde, van daar om 9.05 vertrok en te 14.28 in Bagdad aankwam. Terug: De „Raaf" op Schiphol. De Raaf, gezagvoerder Van Dijk, is, meldt het Hbld., gistermiddag drie uur vlot op Schiphol geland. Naar wij vernemen, heeft het toestel een proefzending orchideeën meegenomen, be stemd voor de koningin. De „Leeuwerik" te Jodhpoer. De Leeuwerik is gistermorgen 6.08 uur uit Calcutta vertrokken, maakte een tusschenlan- ding te Allahabad en arriveerde te 15.54 te Jodhpoer. TEGEMOETKOMINGEN NA VLIEGTUIGONGEVALLEN. Wat de nagelaten betrekkingen van de om het leven gekomen be manning van de „Ooievaar" ont vangen zullen. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Braam beek, heeft, meldt het Hbld., den minister van waterstaat vragen gesteld betreffende de wijze van tegemoetkoming door de K.L.M. van de nagelaten betrekkingen van de om het leven gekomen leden der bemanning van het vliegtuig „De Ooievaar" en de regeling van de geldelijke tegemoetkomingen in geval van blijvende invaliditeit of van blijvende onbe kwaamheid als gevolg van de uitoefening van den vliegdienst. De minister heeft hierop het volgende ge antwoord: Naast de uitkeeringen, welke op grond van de Ongevallenwet (en ten aanzien van een der vliegtuigbestuurders, op grond van de Militaire Pensioenwet), worden gedaan, wordt van de zijde der K.L.M. boven en be halve tegemoetkomingen in de onmiddellijke geldelijke gevolgen van het ongeval, zijnde de kosten van vervoer en begrafenis van het stoffelijk overschot, aan de nagelaten betrek kingen uitgekeerd het salaris en een bedrag aan vlieggelden over de maand December; voorts wordt, wat iederen vliegtuigbestuur der betreft, een uitkeering in eens van 20.000 en, wat den werktuigkundige be treft, een uitkeering in eens van 5000 gege ven. Ten slotte worden ten aanzien van de piloten, die van de bij de maatschappij be staande spaarregeling gebruik hebben ge maakt, de spaargelden, vermeerderd met de gekweekte rente, uitbetaald. De spaarrege ling bestaat hierin, dat de helft van het vlieggeld bij een bank wordt gestort en de K. L.M. hierop rente vergoedt. De minister geeft een gespecificeerde uit eenzetting van de uit te keeren bedragen in de genoemde gevalien, waaruit blijkt, dat mevr. de wed. Kotte boven de wettelijk vast gestelde bedragen zal ontvangen een bijzon dere tegemoetkoming van de zijde der maat schappij bestaande in een extra uitkeering in termijnen Voorts deelt de minister mede, dat bij blij vende geheeie invaliditeit tengevolge van een ongeval wordt uitgekeerd: indien het ongeval geschiedt op de Jndië-route 20.000, wan neer het betreft een vliegtuigbestuurder; 5000, wanneer het betreft een werktuig kundige; indien het ongeval gebeurt op eèn Europeesch traject 10.000, wanneer het be treft een vliegtuigbestuurder; 2500, wan neer het betreft een werktuigkundige. Bij gedeeltelijke invaliditeit worden van die bedragen bepaalde percentages uitge keerd. De onkosten van deze ongevallenver zekering worden geheel door de maatschap pij gedragen. Voorts werden ten aanzien van de vlieg tuigbestuurders, indien het ongeval betreft vluchten op de Indië-route of eenige andere route dan wei op vluchten buiten de dienst regeling om, mits deze uitgevoerd worden naar eenige plaats buiten Nederland, de vol gende regelen toegepast: gedurende ten hoogste 26 weken wordt 80 pCt. van het sa laris uitbetaald, per maand vermeerderd met veertig maai het bedrag aan: vlieggeld, p>er vlieguur vastgesteld; de kosten eener be hoorlijke verpleging en geneeskundige be handeling worden ^or ten hoogste 52 weken en tot den terugkeer in Nederland door de K.L.M. gedragende kosten van terugkeer naar Nederland, daaronder begrepen de kosten van onderhoud en nachtverblijf gedu rende de reis, komen ten laste van de K.L.M. Bovenstaande bepalingen gelden niet, voor zoover bij een wet van algemeene strekking voorzieningen zijn getroffen omtrent gelde lijke uitkeeringen. verpleging of geneeskundi ge behandeling bij een ongeval. Ten aanzien van werktuigkundigen zijn naast de bepalingen der Ongevallenwet en die der door de K.L.M. bekostigde verzeke ring geen bijzondere regelingen getroffen. Hier wordt ieder geval afzonderlijk naar omstandigheden geregeld. Wanneer tengevolge van invaliditeit dan wei tengevolge van eenige andere ongeschikt heid tot het verrichten van den opgedragen dienst het bewijs van geschiktheid van een bestuurder door het bevoegd gezag wordt ingetrokken en derhalve zijn dienstbetrekking als vliegtuigbestuurder eindigt, zal, indien het dienstverband ten minste twee jaren heeft geduurd, een bedrag, gelijk aan het salaris over een jaar, worden uitbetaald, vermeer derd met 600 maal het bedrag aan vlieggeld per vlieguur vastgesteld. Andere uitkeeringen worden in mindering gebracht. Bij afloop van de dienstbetrekking wor den aan de vliegtuigbestuurders de bespaar de geldenden de daarop gekweekte rente uit gekeerd. De bestaande regelingen worden voldoen de geacht. EEN NIEUWE ZEPPELIN. Bijna tweemaal zooveel inhoud als de „Graf Zeppelin". De plannen voor de L.Z. 129, de nieuwe Zeppelin, zijn, zegt het Hbld., klaar en bin nenkort wordt te Friedrichshalen met den bouw een aanvang gemaakt. Het nieuwe luchtschip, dat vijftig passagiers zal kunnen vervoeren, verschilt in menig opzicht van de „Graf Zeppelin". Het nieuwste is, dat he- liumgas zal worden gebruikt; voorts wordt gewerkt met ruw-olie-motoren, terwijl de passagierscabines naar de midscheeps ver- tlaatst worden. De lengte over alles van de .Z. 129 zal 247.8 M. bedragen, grootste dia meter 41.2 M. Bij de „Graf Zeppelin" waren die afmetingen resp. 235 M. en 30.52 M. Het nieuwe schip zal een kubieken inhoud hebben van 200.000 M3 tegen 105.000 M3 van de „Graf Zeppelin". Het aantal motoren wordt van vijf tot acht opgevoerd. Deze acht motoren worden tan- dengewijs gebouwd: vier aan iederen kant van het luchtschip. De navigatieruimte blijft in den kop; de draadlooze installatie komt daar vlak boven. In de midscheeps zullen zijn twee dekken voor de passagiers; boven eetzaal, lees- en schrijfzalen. wandelgangen aan weerszijden, benevens 26 hutten; bene- dendeks keukens, badkamer, toiletten, hutten voor officieren en een rooksalon. EGMOND AAN DEN HOEF. Maandagmorgen geraakte weer een zandauto in een sloot langs den Hoeverweg- De auto werd tamelijk beschadigd en moest met een kraanwagen uit zijn benarde positie worden verlost. Dit is nu reeds de vijfde maal, dat een de zer auto's een bad neemt. HEEMSKERK. Alle huurders van landerijen, eigendom van de genie hebben bericht ontvangen, dat hun over het afgeloopen jaar eene pachtre- ductie van 25 procent is toegestaan. Zelfs huurders van batterijen met daarbij behoorende gronden hebben over 1930 eene restitutie van 15 procent ontvangen. HENSBROEK. Mej. M. Bierman heeft Zondag alhier in café Mantel voor een vrij talrijk publiek een voordracht-avond gegeven die goed is ge slaagd. We kunnen niet anders zeggen dan dat deze zoo bij uitstek goede declamatrice ons een genotvollen avond heeft gegeven. Alle nummers apart te beoordeelen is onmo gelijk. Een paar moeten evenwel genoemd (Niet-Officieel) Trekking ven Dinsdag 5 Januari 1)32. 4e Klasse 2e Lijst. HOOGE PRIJZEN 6360 1000 8346 12312 20053 200 5695 5861 12410 12676 14493 19623 100. Prlireu v«n ƒ68. 34 49 H7 122 135 312 330 371 415 461 506 509 548 733 739 75» 768 826 898 935 945 1058 1137 1158 1160 1282 1312 1313 1355 1418 1495 1524 1561 1664 1668 1687 1770 1809 1837 1872 1939 1967 2070 2142 2156 2172 2191 2232 2397 2417 2420 244! 2439 2454 2456 2428 2463 2466 2506 2353 2557 2673 2680 2752 2837 2844 2859 2895 2966 3060 3069 3090 3103 3116 3172 3186 3305 3345 3353 3421 3444 3599 3606 362! 3645 3718 3784 3818 3854 3875 3927 4033 4034 4168 4219 4262 4290 4333 4338 4362 4381 4436 4441 4457 4476 4552 4555 4634 4648 4698 4750 4804 4834 4847 4850 4854 4871 4920 4945 4968 5000 5031 5051 5121 5155 5174 5198 5270 5287 5306 5351 5365 5374 5403 5482 5630 5647 5672 5764 5787 5801 5813 5824 5870 5875 5902 5958 6009 6042 6111 6219 6234 6241 6260 6304 6338 6313 6353 6392 6553 6574 6595 6657 6662 6834 6961 6992 6993 7023 7073 7139 7151 7180 7226 7246 7283 7287 7348 7349 7386 7411 7486 7491 7497 7522 7590 7594 7636 7656 7775 7861 7916 7928 7967 8017 8022 8032 8186 8204 8218 8230 8041 8373 8385 8416 8418 8433 8514 8520 8585 8645 8743 8756 8798 8833 8896 8944 8953 8995 8997 9003 9014 9048 9130 9139 9169 9186 9209 9298 9314 9395 9420 9430 9456 9480 9500 9531 9598 9609 9610 9619 9646 9785 9S12 9827 9859 9899 9909 9972 10026 10038 1MH8 10122 10150 10313 10337 10356 10365 10431 10461 10491 10.532 10556 10567 10739 10751 10753 10767 1(7773 10976 11166 11192 11236 11284 11312 11323 11374 11460 11500 11528 11580 11588 11618 11657 11668 11717 11825 11844 11934 12011 12088 12164 12168 12185 12225 12255 12282 12305 12310 12313 12407 12465 12604 12611 12694 12749 12759 12871 12902 12922 12927 12942 12972 13019 13158 13274 13275 13311 13315 13349 13367 13420 13462 13471 13531 13541 13569 13573 13643 13655 13750 13764 13801 13825 13860 13895 13908 13912 13924 14053 14055 14061 14144 14238 14296 14310 14331 14363 14492 14496 14508 14531 14672 14680 14710 14756 14835 14861 14891 14983 15014 15068 15079 15161 15173 15194 15415 15456 15484 15544 15556 15568 15603 15576 15692 15740 15773 15832 15943 15960 16045 16078 16120 16170 16211 16304 16308 16520 16565 16573 16577 16622 16630 16634 16714 16787 16791 16801 16814 16855 16863 16868 16872 16928 16949 16957 17048 17153 17204 17253 17286 17423 17535 17545 17586 17607 17654 17695 17709 17728 17826 17986 18033 18039 18081 18083 18148 18186 18187 18214 18217 18242 18373 18385 18414 18435 18553 18570 18592 18603 18611 18665 18678 18729 18757 18S97 18902 18921 18925 18982 19026 19203 19216 19217 19280 19351 19450 19490 19525 19577 19591 19645 19648 19677 19708 19716 19729 19786 19811 19815 19835 19973 19980 20004 20011 20126 20129 20207 20233 20352 20480 20527 20537 20629 20732 20756 20765 20867 20885 20940 Verbetering 4e klasse le lijst: 11477 met 1000 m/z met f 1500. No. 11870. 15162. 18664 en 19685 elk 100. 616 m/z 615; 8121 talz 8122; 13795 m/z 13791; 17216 m/z 17215; 19928 m/z 19978; 3757 en 3795 siaan dubbel vermeld. worden en wel de nummers „Kindersmart" en „de Blinde" sloegen geweldig in. Deze werden dan ook schitterend ten gehoore ge bracht. Na de pauze kregen we haar als „Maartje van West-Friesland". Ook de stukjes in Westfriesch dialect vonden veel bijval. We kunnen dan ook niet anders zeg gen dan dat de heer Mantel goed heeft ge< gezien Maartje hier eens te laten optreden. Ook de muziek komt een woord van lof toe. BROEK OP LAN&ENDIJK. Loop der bevolking over het jaar 1931. Geboren 23 (30) jongens en 22 (35) meisjes totaal 45 (65). Overleden 10 (4) mannen en 13 (9) vrou wen totaal 23 (13). Levenloos aangegeven 3 (1). Huwelijken 16 (14). Erkenningen 0 (1). Ingekomen personen 31 (38) mannen en 30 (46) vrouwen totaal 61 (84). Vertrokken jrersonen 59 (71) mannen en 73 (60) vrouwen totaal 132 (131). Op 1 Januari 1932 bedroeg de bevolking 1170 (1185) mannen en 1192 (1223) vrou wen totaal 2362 (2408) mannen. A'zoo een vermindering van het zielental met 46 personen. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het vorig jaar. OUDKARSPEL. Loop der bevolking in 1931. Aantal inwoners naar de 11e volkstelling op 1 Januari 1931 953 m. en 862 v., totaal 1815. Aantal inwoners op 31 December 1931: 939 m. en 860 vr. totaal 1799, alzoo een achteruitgang van 16. BERGEN. Vertrokken personen. E. A. Pater. R K„ zb., n. Hoogwoud. Jn Boorsma. Gar., z.b., n. Einmen. J. B. Schouten, R.K., z.b., n. Haarlem. M S. Aricks (wed. J. A. MarseHle), N.H., z.b., n. Frankrijk. M J. Schouten, R.K., z.b., n. Amsterdam. J. Bauer, EL., cellist, n. Eindhoven. Dr. C. C. N. Engelbronner (wed. A. G. Tengbergen), N.H z.b., n. Den Haag. N. de Boer (wed. L. Groen), geen, z.b., n. Oudorp (N.-H.) A. M. Schmitz, R.K., dienstbode, n. Amsterdam. E. B. Oostdam, R.K., z.b. n. Monnikendam. C. H. E. Davidson, N.H., baakker. n. Terschel ling. J. Schouten (en gezin), RK., banket bakker, n. Hoorn. A. A. Kardinaal, R.K., n. Hoorn. H. Berger, N.H., dienstbode, n. Alkmaar. P. Nc-oy, N.H., z-b., n. Erroelo. T. Visser, N.H., beeldhouwer, n. Amster dam. C. A. Wokke, R.K., kinderjuffrouw, n. Hilversum. M. Doodeman. RKdienst bode, n. Alkmaar. J. E. Verwer, geen, z.b., n. Amsterdam. H. Lorenz, R K-, dienst bode. n. Amsterdam. J. B. Riechelmann, E.L., kok. n. Assen. J. Oostindiën. N.H., dienstbode, n. Meppel. E. Hafels, R.K., winkelbediende, n. Duitschland. J. P. Doves, N.H., z.b., n. Zaandam C. E. Weyers (echtg. Th. A. Sizoo), R.K., z.b.. n. Den Helder. P. de Jong, N.H., landarbei der. n. Apeldoorn. A. C. Nkuwlanó. N.H., dienstbode, n. Alkmaar. G. G. de Koning, R.K., z.b., n Alkmaar, -r- F. W. Pleiter, geen, kellner, n. Groningen. A. Schipper, R K-, zb., n. Spanbroek. J. de Jager, O.C., kapper, n. Alkmaar. J. P. Sehotvanger, R.K., slager, n. Amsterdam. Th. Visserman, N.H., arbeider, n. Wymhritae- radeel. F. W. Martthesius, geen, kellner. n. Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7