Circus Sarrasai in brand! Stad en Omgeving. Jmqzimdw Stukken £aatste êeticfUen INBRAAK TE SCHAGEN. Voor honderdduizenden guldens schade. Twaalf olifanten gewond. Antwerpen, 13 Jan. Vannacht omstreeks half drie is een geweldige brand uitgebroken in het Circus Sarrasani, dat voorstel- lingen gaf in de gemeente Berchem nabij Antwerpen. Deze verklaring werd daarop aan den in middels weer binnengeroepen Willem Sm. medegedeeld. Niks van an, zei verdachte, ik heb de fiets van fluitenburg gekocht, meneer! De officier zag alsnu af van de vordering tegen den getuige Boogh, die dus nog op het uiterste nippertje door het oog van de naald was gekropen. De officier achtte de ten laste gelegde ver duistering wettig en overtuigend bewezen en vorderde tegen Sm. een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar, daarbij in aanmerking nemende het bezwarende strafregister van verdachte. Verdachte noemde zich onschul dig en mr. van Leeuwen zag af van verdere verdediging en refereerde zich aan het oor deel der rechtbank. EEN WEINIG AANGENAAM MENSCH VOOR DE POLI I IE OM MEE OP STAP TE GAAN. De 26-jarige werkman Pieter V. te Texe., een sterke boy, bevond zich in den nacht van 25 Oct. aldaar in een café en gedroeg zich daar, gewapend met een bierglas, niet be paald ordelijk en rustig. De brigadier v. Twuijver met zijn gemeente collega üoinga ter assistentie, pakten den woesteling oeet om hem in arrest te stellen, doch Plet G. bleek een lang niet ge makkelijk te behandelen patiënt te zijn, want hij verzette zich allergeweldigst en toonde zich op alle manieren zoo wederspannig dat de overbrenging van dit thans genoeglijk glimlachende en zacht blozende jongmensch met de grootste moeite en inspanning ge paard ging. De verdachte had via een advocaat aan vankelijk verzet aangeteekend tegen de dag vaarding, die hem opriep voor den politie rechter met het resultaat, dat de zaak nu werd berecht door de meervoudige strafka mer. Het jongmensch ontkende dronken te zijn geweest en de orde te hebben verstoord. Hem was direct zijn arm omgedraaid, wat hem tot tegenweer had gemikkad. Hij was opgetre den als vredestichter bij een ontstane twist. De verdachte werd door den president be schouwd als een onverschillige kerel, die in de rechtszaal anders moest optreden dan in de herberg. De officier prees de taktiek van den briga dier tegen een dergelijk persoon en vorderde f 35 boete of 35 dagen hechtenis DIE HAD HET AL TE BONT GEMAAKT. De niet verschenen verdachte Cornelis B., wonende te Den Helder, toonde zich op Vrij dag 16 October 1931 aldaar op de Basen- gracht geen gemakkelijke cliënt tegenover de rijksbelasting-ambtenaren Bos, Visser en Brouwer, die ais toen belast waren met de rijwielcoiltrole. Hij weigerde niet alleen na de gegeven lastgeving van zijn rijwiel te stappen, doch verzette zich ook met kracht tegen de inbeslagname van zijn rijwiel, door dit stevig vast te houden en terug te trekken, waardoor die inbeslagname mislukte. Ge melde wederspannige werd later door een agent aangehouden Het bleek dat de man wel in 't bezit was van een rijwielplaatje, doch dit was niet op het rijwiel bevestigd, zooals de Wet voorschrijft, maar hij had 2ulks in zijn jaszak. Den officier viel het tegen dat verdachte niet was verschenen. Men had alsnu wel met 1 getuige kunnen volstaan. Gevorderd werd tegen dezen recalcitranten belastingbetaler 50 boete of 50 dagen hechtenis. DE FINALE f TOND IN MINEUR. De 58-jarige C. B., voorheen te Barsinger- horn woonachtig, had zich vergrepen in Juli 1931 aan artikel 247 en stond met ge sloten deuren terecht. Gevorderd werd 6 maanden gev., waarop mr. A. Prins, verdediger van verdachte, pleitte het opleggen eener voorwaardelijke straf. Uitspraak in alle zaken a.s. Dinsdag AANVAL OP EEN MARECHAUSSEE. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 22-jarigen ar beider te Groesbeek, die op 29 Nov. j.1. een wachtmeester van de maréchaussee, die hem wilde arresteeren, met een broodmes zwaar aan de rechterhand verwondde. De rechtbank- veroordeelde hem tot negen maanden gevan genisstraf na aftrek van preventieve hechte nis. De eisch was 1XA jaat\ GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 21 en Jan. 1932 een raadsvergadering te beleggen. JUBILEUM. Donderdag den Hen Jan. a.s. hoopt de heer J. H. Ooyevaar den dag te herdenken, waarop hij vpor 25 jaar in dienst trad bij den heer W. Kerkmeer, grossier in rijwielen en onderdeden, alhier. Het zal den ijverigen jubilaris dien dag zeker niet aan belangstei- 'ing ontbreken. LIJK GEVONDEN. Hedennamiddag circa 2 uur is bij de Koe dijkervlotbrug in het Noordhollandsch ka naal, onder de gemeente Bergen, een lijk ge vonden. Bijzonderheden kon men ons nog niet meededen. Nader deelt men ons nog mede, dat het lijk is herkend als dat van den sedert 10 Dec. te Alkmaar vermisten heer H. COMMISSIE VOOR ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN WERK- LOOZEN. Met medewerking van het bestuur der olksuniversiteit voor Alkmaar en Omstre ken zal op Vrijdag 15 Jan. a.s. des namid dags te 3 30 uur de film Jeanne d' Are in de groote zaal van de Harmonie worden ver toond. Door den voorzitter van de commis sie zullen tevens eenige mededeelingen om trent Verdere plannen worden gedaan. Werkloozen hebben toegang op vertoon van stempelkaart. Werkloozen niet in het bezit van een stem pelkaart. kunnen Donderdag 14 lan. n.ffl. tusschen 57 uur een bewijs van toegang verkrijgen aan het lokaal voor kindervoe ding, Doelenstraat, alhier. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft heden aanbesteed het onderhoud over 1932 van den Wieringermeerdijk met toebe- hooren en den zeedijk van den proefpokier nabij And ijk met toebehooren. Laagste inschrijver in massa was de N.V. P. Daalder'g Aannemingsbedrijf te Alkmaar voor 45112. N.V. EIERVEILING VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER ALKMAAR. In het jaar 1931 werden aangevoerd 11.035.882 eieren, waarvan 9.609.179 kip eieren met een gemiddelde prijs van 4.o3 per 100 stuks en 1.426.703 eendeieren met een gemiddelde prijs van f 3.96 per 100 stuks. In 1930 waren de aanvoeren 8.100.330 kippeneieren met een gemiddelde prijs van f 5.65 en 1.403.208 eendeneieren met een ge middelde prijs van 4.75. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,40 uur iicht op. Hedennacht is te Schagen een brutale in braak gepleegd in het confectiemagazijn van den heer de Moei. De indringers hadden het geluk den sleutel van de brandkast te vinden, welke toevallig juist op dien avond vergeten was, zoodat de brandkast zonder braak ge heel kon worden leeggehaald. Naar schatting namen zij ongeveer 500 mede. De politie heeft de zaak in onderzoek. Van de daders is echter geen spoor gevonden. Alken weet men dat zij eerst vergeefs probeerden, in een aan grenzend perceel in te breken VOOR HET BIO-VACANTIE-OORD. Telken jare houdt deze instelling, welke het vorig jaar het kasteel „Russenduin" te Bergen aan Zee aankocht, eenige collecten in de bioscopen van ons land en zoo is ook ge durende de Kerstweek weer overal met busjes rondgegaan, om geld te verzamelen voor het prachtige doel! Het resultaat is ook dit jaar zeer bevredi gend geweest. In 178 theaters van Nedër- iand heeft men gecollecteerd en tezamen een bedrag van 42.671,65 opgehaald tegen het vorig jaar Kerstmis 35.717,61. Ondanks de malaise dus nog een toename van onge veer 7000! Wat Alkmaar betreft, de bioscopen hebben samen 567.98 kunnen afdragen, verdeeld als volgt: Qulden Vlies 19,25; Harmonie 112.15; Cinema American 123.87 en Victoria Theater 312.71. Een fraai resultaat dus! OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; Langestraat 85; uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Romans. Cooper, Lettice Upha. Het schip der waarheid. Deeping. W. A. Ballingschap. Oebhardt, Hert/ia von. Het kind van zaal IV. Nijhoff, A. H. Twee meisjes en ik. Reest, R. van. Schapen zonder herder. Scharten-Antink, C. en At. Het wonder der liefde Slauerhcff, J. Schuim en asch Ned. letterkunde. 810 R53v Ritter Jr., P. H. De vertelster weerspiegeld; leven en werken van Ina Boudier Bakker. Wetenschappelijke werken. 130Z44.5 Zweig, S. Die Heilung durch den Geist; Mesmer. Mary Ba ker Eddy. Freud. Christiansen, B. Het aspect van onzen tijd. 170 G43 Gmelin, O. De natuuflike histo rie van de burger. 289 R25 Redwcod, H. Voetsporen van Christus. 331.8 B57 broch. Biersteker, W. Kan werk loosheid verdwijnen? 570.1 P73 Portielje, A. F. f. Zeewater- aquarium en terrarium. 621 H87 Hiille, F. W. De beginselen der gereedschapswerktuigen en der metaalbewerking, dl. 1. De constructie der gereedschaps- werktuigen. (1931). 608 B49 Berrington, J. E. How to write an Ènglish business-letter. Casscn, H. N. Succesvolle han- helsbrieven. 658 Cl8s Succesvol koopmanschap. 658 M50 Merkur, Twaalf brieven aan ons personeel. 658 S53 Schwab, Ch. At. 10 geboden van het succes. 745 B35 Been, D. Eenvoudige leerarbeid. 797 P43 Philippona, C. H. Ai. Van zeit- kano tot oceaanjacht. 915.1 B82 Brasser, J. C. Soldatenleven in de Indische wildernis. 947 R19 Raptschinsky, B. Qeschiedenis der Russische revolutie. Naslagbibliotheek. Wie is dat? Naamlijst van ongeveer 2500 bekende personen op elk gebied in het konink rijk der Nederlanden (Ned. Oost- en West- Indië). f christelijk. VERTROKKEN PERSONEN. A. B. Bus, dienstbode, geen, van Houttil 36 naar Zaandam. F. Klaber, bakker, N.I., van Laat 105 naar Breijell (Dld.). E. Nobels, stuurman ter koopvaardij, geen, van Comanstraat 28 naar Singapore. V Bezan, dienstbode, R.K., van Nieuwesloot 59 naar Oostenrijk. I. F. L. Spier, dienst bode, D.E., van Nieuwesloot 59 n. Duitsch- land. J. de Groot, volontair meubelfabr., Rem., van Kerkplein 1 naar Hoorn. J. D Roos, Cand. notaris, N.H., van Nassaulaan 26 naar 's-Gravenhage. Tr. WijdeneS, z.b., N.H., van Varnebroek 47 naar Opper does. Hendrika Gijsberta Pureveen en zoon Johannes Bernardus Priin, geen, van t C34.8 D24.5ba G20.2 N48 f R28.7 S25W S64.9 170 C24 658 C18 Noorderkade 41 naar Den Helder. C. J. Dekker, werkt, ing., en A. J. Luinge, N.H., van Egmonderstraat 10 naar Erkelenz. (D.). S. Wit, z.b., N.H., van Kennemerstraatw. 180 naar Heiloo. M. A. W. A. M. Ber- nards, vertegenwoordigster, R.K., van Eike lenbergstraat 7 naar Leeuwarden. M. J. Kleijn, religeuse, R.K., van Van Everdinge- straat 18 naar Bergen (N.H.). G. Schoorl, religieuse, R.K., van v. Everdingenstraat 18 naar Ursulinenklooster te Oudorp. W. G. Kollof, en broertje Lamber- tus. R.K., van Bloemstraat 19 naar 's-Gra venhage. M. H. Schnitzendöbel, winkel juffrouw, R.K., van Nieuwlandersingel 70 naar Akersloot. Th. A. J. de Wit, onder wijzer, R.K., van Spoorstraat 40 naar Wijk bij Duurstede. - W. A. Barten, z.b., van Stuartstraat 82 naar Amsterdam. A. Baars, arb. N.S., N.H., van Omval 47 naar Schagen. N. J. Al, z.b., RK., van Ver- dronKenoord 74 naar Ouderroosch. Tr. Kater, h.i.d.h., O.K., van Nieuwlandersingel 22 naar Velsen. F. H. J. Brinke, slager, R.K., van Laat 142 naar Amsterdam. B. C. Heinemeijer, dienstbode, R.K., van Luttik Oudorp 94 naar Amsterdam. A. M. Rake, dienstbode, R.K., van Zocherstraat 32 naar Amsterdam. E. Jaape, z.b., D.G., van Ka- naalkade 11 naar Hilversum. J. G Schenk, verpleegster, N.H., van Kennemer- straatweg 135 naar Zeist. J. C. A. Boos- man, jeugdleidster, R.K., van Emmastraat 35 naar Haarlem. D. Mijnen en gezin, z.b., R.K., van Clarissenbuurt 31 naar Eg- mond aan Zee. H. M. J. Stadegaard, z.b., R.K., van Laat 207 naar Haarlem. C. B. Schagen, landarbeider, R K., van Oudorper- dijkje 12 naar Zwaag. A. C. de Boer, gep., D.G., van Oudegracht 223a naar Zeist. F. J. Piket, z.b., N.H., van Stuartstraat 88 naar Bergen (N.H.). INGEKOMEN PERSONEN. A. M. Schmidt, dierfstbode, E.L., van Pür- merend naar Wilhelminalaan 6. Echtg. A. J. A. Opstelten, z.b.; N.H., van 's-Hertogen- bosch. J. Dik, handelaar in meubelen, en echtg., D., van Amsterdam naar v. d. Wou destraat 44. G. Bergmans, z.b., R.K., van Heerhugowaard naar Mient 11. Echtg. H. P. Vink en zoon, R.K., van Spanje naar Kanaalkade 30. H. N. Visser, commies b. de belastingen N.O.I., R K., van 's-Graven- hage naar Varnebroek 35. J. de Groot, kellner, N.H., van Enkhuizen naar Groene- laantje 13. Th. C. Halma, winkelbedien de, R.K., van Utrecht naar Magdalenenstr. 12. M. Kooijman, z.b., N.H., van Oude Niedorp naar Comanstraat 2. M. G. M. Luts, strijkster, R.K., van Amsterdam naar Stuartstraat 68a. H. Smorenberg, scheeps- klinker, R.K., van Amsterdam naar Verl. Landstraat 16. N. Hartog, winkeljuffr., N.H., van, Den Helder naar Uitenboschstr. 69. H. Wester, dienstbode, R.K., van Spanbroek haar Schoutenstraat 16. K. Wester, dienstbode, R.K., van Spanbroek naar Voordam 1. A. F. Prause, dienstbo de, R.K., van Geleen naar Nassaulaan 51. M. Delver, dienstbode, geen, van Koedijk naar v. d. Meijstraat 2, A. van der Weij- de, huishoudster, R.K., van Menaldumadeel naar Ropjeskuii 50. H. A. Bultep, onder wijzer, N.H., van Edam naar Kweerenpad 16. A. Smit, visscher, Q.C., van ïgmond aan Zee naar Runstraat 1. G. Ferwerda, geen, van Zwolle naar Hooftstraat 45. P. J. Bruin, N.H., van Bergen (N.H.) naar Fon tein Verschuirstraat 18. H. A. Swinty, h. i.d.h., R.K., van Bottfóp (D.) naar Coster- straat 27. H. Hammelburg, brood- en banketbakker, N.I., van Amsterdam naar Laat 105. J. Akkerman, onderwijzer u.l.o. en echtg, N.H., van Scheemda naar Corfstr. 41. F. Nickel, h.i.d.h., EL., van Höxter (D.) naar Van Everdingestraat 13. J. Ha- velaar, l.l.verpleger, N.H.,' van Eindhoven naar Van der Woudestraat 60a. KORTE BERICHTEN. Wijlen mej. A. M. van Linge te Veen- dam heeft aan verschillende instellingen en stichtingen 53.500 vermaakt. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst oeenszms dat de redactie er mede instemt Alkmaar, 12 Januari 1932. Geacht Redactie, In Uw blad van 7 dezer stond een stukje van den heer Jb. Speur te Heiloo, waarin deze zich beklaagd, dat vele radiotoestelbe- zitters in die gemeente veel hinder ondervin den van storing op de lange golf. Nu, als die Heilooërs zooveel hinder van die storing on dervinden als wij reeds maanden, dan kunnen wij ons dat best voorstellen. Want ook wij lijden aan diezelfde ziekte. Het luisteren op de lange golf is bij on3 3 a 4 maal per dag eenigen tijd ongenietbaar. En ook iederen Zondag komt dat voor. Zoo ook hedenavond begon het precies te 8 uur. Een knetterend ge luid, met korte tusschenpoozen. Dit duurde tot 815, kan een minuut pauze en vervolgens aan één stuks door tot 8.30 om te ongeveer 10 uur hetzelfde spelletje weer te herhalen. Wij gelooven niet, dat het plagerij is, temeer daar het voor 1 Januari ook op de lange golf voor kwam, maar nimmer op de korte golven. Maar het is te verhelpen. Mochten er meer luisteraars zijn die er ook hinder van hebben, laten die zich dan met ons of den heer Jb. Speur te Heiloo in verbinding stel len om zoodoende dit kwaad te bestrijden. Met dank voor plaatsing, H. J. DE GRAAFF Mijnheer de Redacteur, Tevergeefsch hebben we gewacht op een antwoord van den voorzitter van de Prov. Veilingscommissie naar aanleiding van het verslag van de Tuinbouwver. St. Willebror- dus te Heiloo van 30 Dec. 1931. meer spe ciaal op de aantijging zooals daar staat: De vergadering vond het vreemd, dat nog niet in de vacature van wijlen Willem Balk is voorzien. Men veronderstelde dat burge meester Slot er zonder slag of stoot zijn schoonzoon onderdak zou brengen. Moeten we uit een niet weerleggen van bo venstaande opmaken: wie zwijgt, stemt toe? Dan is het wel zeer treurig gesteld met de leiding van zulk een belangrijke tuinbouw organisatie. Zooals de heer Slot zelf wel weet staat het bericht uit Heiloo niet op zichzelf, daar ook op vele vergaderingen naar deze geheimzin nige aangelegenheid wordt geïnformeerd en door zeer vei en openiijk wordt besproken. Dat er op de laatste vergadering van de Prov. Veilingscommissie niet verder over is gesproken zal zeer zeker zijn oorzaak vinden in het feit, dat juist toen door den voorzitter werd medegedeeld, dat tot oproep van solli citanten zou worden overgegaan en ook lijkt het ons de bekende stilte voor den storm. Het zou toch .ook niet mogelijk zijn, dat de voorzitter zijn schoonzoon onderdak bracht; het zou een daad zijn van familievoortrek king. Zou de voorzitter toch zijn schoonzoon willen behouden door zelf heen te gaan, dan nog blijft er een zeer voorname kwestie be staan en wel deze: Bezit de waarnemende secretaris de elementaire kennis van den tuinbouw in het algemeen? Kan hij oordee- len én op vergaderingen spreken over tuin- bouwaangelegenheden Bovendien eischt de controle van de Pro vincie toch werkelijke kennis van den tuin bouw in al de onderdeden, zoowel de volle- grond- als glascultuur. Wil men de proef op de som, welnu laat de Tuinbouwver. te Heiloo den thans waarn. secretaris eens uit- noodigen een irtleiding te houden over bijv. de aardbeien-cultuur, of'"over het sorteeren en verpakken van fruit, over druivencultuur en vele andere onderwerpen. Neen. vergadering te Heiloo, alles over wegende moeten we evenals gij tot de over tuiging komen dat 't zelfs door den voorzit ter van de Prov. Commissie niet is door te voeren. Het zou bovendien een te machtig wapen-zijn in de handen van velen die op een gelegenheid wachten, om hun gemoed eens des te zekerder te kunnen luchten. We weten het wel niet, maar we denken toch, dat het bestuur van de Prov. Veilings commissie eenigermate mag beslissen bij de benoeming van een secretaris. Hoe het ook zij, de toestand is thans zoo, dat velen zich nu al afvragen: waarom nog maar steeds geen oproep voor deze functie is gedaan, waar toch besloten is na de ver gadering een oproep voor sollicitanten te plaatsen. De gedachten te Heiloo en van zoovele anderen worden er steeds meer door bewaarheid. Met dank voor dé plaatsing, P. HART. Koedijk, 13 Jan. 1932. Ongecorrigeerd. DE RELLETJES TE GRONINGEN. Verbod van samenscholing. In verband met de ernstige relletjes van gisteravond is te Groningen van hedenmid dag 4 uur af tot nadere aankondiging een verbod van samenscholing voor meer dan drie personen afgekondigd. Gebleken is, dat de demonstranten slechts voor een klein ge deelte uit stakers en voor het grootste deel uit opgeschoten jongens bestonden. Ook he denmorgen was het weer zeer druk op de Groote Markt, doch tot opstootjes kwam het niet. In meedere plaatsen optochten en redevoeringen verboden. Behalve te Hoogezand, Sappemeer en Fin- sterwolde is thans ook te S! och teren ver boden optochten of redeveringen in het openbaar te houden. DE LOONEN BIJ DE NED. R K. VEREEN. VAN WERKGEVERS IN DE TEXTIELNIJVERHEID. In de pers circuleeren onjuiste berichten over de aangekondigde loonsverlaging bij de leden van de Ned. r.k. Ver. van werkgevers in de textielnijverheid. De zaak komt op het voilgende neer: 1. de in 1929 vastgestelde minimum loo- nen blijven voor de mannelijke arbeiders van 24 jaar en ouder gehandhaafd 2. de minimumloonen van de vrouwelijke arbeiders van 19 iaar en ouder worden met 5 pCt. verlaagd; 3. de minimumloonen voor de mannelijke arbeiders beneden den leeftijd van 20 jaar en de vrouwelijke arbeiders beneden den leeftijd van 19 jaar worden met 7 pCt. verlaagd 4. de feitelijke loonen, die boven de vast gestelde minima uitgaan, worden in het al gemeen met 5 pCt. verlaagd; 5. voor de z.g.n. gerationaliseerde arbei ders vindt geen verlaging der loonen plaats. BRANDSTICHTING. Vannacht omstreeks half één werd de Eind- hovensche brandweer gealarmeerd, voor een brand, was uitgebroken in café „De Rooi lijn", op de Fellenoord, bewoond door de wed. v. d. Voort. De bewoners waren den vo- rigen avond vertrokken en dien nacht niet teruggekeerd, zoodat de brandweer zich door forceeren van eenige ramen toegang moest verschaffen. Hierbij bleek, dat de ramen aan de achterzijde van het huis open stonden, terwijl op verschillende plaatsen sporen van brandstichting werden aangetroffen. De be- nedentrap stond in lichter laaie; een potje olie en een kist met oude lappen werden er onder aangetroffen; in één der kamers vond men een groot gat in den vloer gebracht on der een bed; eveneens was brand gesticht in een kamer onderaan de trap, waar men een kist met hooi, smeerolie, enz. vond; ook de boventrap vertoonde sporen van brandstich ting; een bovenkamer is bijna geheel uitge brand. Alles wijst erop, dat op verschillende plaatsen met brandbare stoffen de brand is aangesticht. De politie heeft de zaak in on derzoek. INBRAAK TE HAARLEM Drie weken geleden ook reeds een poging tot inbraak gedaan. Gisteravond tusschen 10 en 12 uur is tij dens de afwezigheid van de bewoners inge broken in de juwelierszaak van den heer C. de Jong in de Lange Veerstraat 12. Uit de etalage en uit een kistje onder de toonbank ontvreemdde men goud en met diamanten bezette juweelen, tot een bedrag van onge veer 6000. De heer de J. was niet tegen inbraak verzekerd. Ongeveer 3 weken gele den heeft men ook getracht bij hem in te bre ken, welke poging toen niet is gelukt. De po litie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch totdusver is nog geen spoor van de da ders gevonden. De brand brak uit in de garderobe, waarin de duizenden costuums geborgen zijn. Het vuur breidde zich snel uit en spoedig liepen de barakken der paarden gevaar. Niettegenstaande de eigen brandweer van het circus onmiddellijk krachtig optrad, moest ook de brandweer van Berchem te hulp komen, terwijl eveneens de Antwerpsche brandweer te hulp werd geroepen. Deze kwam echter niet, aangezien de burgemeester van Berchem niet om hulp verzocht had. Nadat het vuur de zadelcpbergplaats had aangetast, sloeg het over op het olifanten park. Een paniek ontstond en het gelukte aan de inmiddels toegeschoten genietroepen de orde eenigszins te herstellen. Verschillende olifanten braken los en ren den door de straten van het stadje. Na drie uur blusschen was het grootste gevaar voorbij. Verbrand zijn duizenden costumes, talrijke paardenzadels en ander paardenmateriaal. Geen enkele paardentoom is overgebleven. Twaalf olifanten zijn gewond en een zelfs zoo erg, dat hij denkelijk moet worden af gemaakt. De leeuwen, die eveneens gevaar liepen, konden worden gered. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. De schade is enorm, Alleen aan costuums is voor 280.000 gulden verbrand. Het circus zal waarschijnlijk geen voor stellingen meer in België geven. Brandstichting de oorzaak? De politie te Antwerpen stelt een uitvoerig onderzoek in naar de oorzaak van den brand in het circus Sarrasani. Het vermoeden is ontstaan, dat brandstichting wel eens de oor zaak zou kunnen zijn, aangezien de directie Dinsdagavond een briefkaart ontving, waar in de anonieme afzender dreigde de onder neming te zullen vernielen. STEUN AAN DE TUINDERS In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad van Noordwijkerhout werd be sloten, steun te verleenen aan behoeftige tuin ders en bollenkweekers, in den vorm van een crediet in rekening-courant bij de plaatselijke Raffersenbank. De gemeente stelt 15000 gulden beschikbaar. Iedere noodlijdende tuin der kan 700 leenen met de gemeente als borg en terug te betalen in 1934. HET BOBSLEE-ONGELUK BIJ DE DUITSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Het ongeluk bij de wedstrijden om de Duitsche kampioenschappen met een vier- persoons-bobslee op de baan Oberscheiber- hauZackelfall heeft tot nog toe twee doo- den geëischt. Het zijn de echtgenoote van Majoor von Berger uit Koetzschenbroda en Oswald Riedel uit Oberschreiberhau, die tusschen het publiek stonden op de plaats waar de slede in de toeschouwers reed. De bestuurder van de slede, die gisterenochtend verongelukte, Schwarzbach, liep een sche delbreuk op, doch zijn toestand is veel beter, In het ziekenhuis liggen nog een heer en een dame zwaar gewond, terwijl eenige perso nen nog lichte verwondingen opliepen. Het eerste bericht dat van vier dooden sprak, is dus onjuist. DE WERKLOOSHEID IN DENEMARKEN. Het aantal werkloozen in Denemarken bedraagt thans 2.136.361, het hoogste cijfer, dat ooit in Denemarken is bereikt. BRAND OP EEN RANCH IN UTAH. Zes personen in de vlammen om gekomen. Op een ranch in de nabijheid van Myton heeft een noodlottige brand gewoed. De ge- heele familie, bestaande uit man. vrouw en vier kinderen, is in de vlammen omgeko men. DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Waarschijnlijk nog hedenavond een nieuw kabinet-Laval. In goed ingelichte kringen verwacht men, dat de regeeringscrisis niet langer dan tot hedenavond zal duren. Het program, dat de Kamer nog voor de sluiting van het parle ment heeft te verwerken, is nog zoo uitge breid, dat ook de president der republiek, Doumer, de besprekingen over de vorming van een nieuw kabinet zooveel mogelijk zal bespoedigen. Men rekent er op, dat Laval, nadat hem opnieuw opdracht tot vorming van een kabinet zal zijn gegeven, er nog he denavond in zal slagen zijn nieuwe ministe rie te vormen. Paul Boncour heeft aan een journalist ver klaard, dat naar zijn meening een nieuwe concentratie niet alleen noodzakelijk, doch ook mogelijk is. In de kringen der regee- ringsmeerderheid verwacht men, dat de ra dicaal-socialisten zich bij de aanstaande Kamerdebatten minder ontoeschietelijk zul len toonen om de taak der regeering niet te verzwaren.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3