Onze JCoionim *Pcowndaal Tlieuios EEN ONTWAPENINGS DEMONSTRATIE VAN VROUWEN TE AMSTERDAM. Een twaalftal groote internationale vrou- wenvereenigingen, vertegenwoordigende ruim 45 millioen vrouwen, heeft een te Genève zetelend comité van actie gevormd, teneinde den steun eener duidelijke uitspraak van de openbare meening te verleenen aan de Intern Conferentie tot Beperking van Bewapening, die in Februari van dit iaar te Genève zal worden gehouden als de eerste, waar over be perking van bewapening zal worden gecon fereerd door alle staten. Voor Nederland heeft zich een comité ge vormd te Amsterdam, dat op initiatief van den Nationalen Vrouwenraad in Nederland gisteravond in het Koloniaal Instituut een bijeenkomst had belegd, waarvan het doe; was, het houden van een demonstratie van sympathie voor de a.s. conferentie tot beper king van de bewapening, als uiting van de openbare méening in Nederland. De belang stelling voor deze bijeenkomst bleek buiten gewoon groot te zijn; kort na acht uur was in de aula geen plaatsje onbezet; op het podium hadden het uitvoerend comité, waar van mevr. A. Röell-baronesse De Vos van Steenwijk en mevr. C. de VlugtFlentrop eere-presidenten zijn, alsmede afgevaardig den van de twee-en-twintig samenwerkende vrouwenvereenigingen plaats genomen. Ot- schoon uiteraard verre de minderheid vor mend, woonden ook een aantal mannelijke be langstellenden de bijeenkomst bij. De opening geschiedde door de presidente van het Uitvoerend comité, mevr. M. C. DoormanKielstra, die in een kort inleidend woord nogmaals de aandacht vestigde op het grootsche doel, waarmede deze demonstra tieve vergadering was belegd, daarbij uit het geheele land. De officieele spreeksters vóór de pauze waren mej. Rosa Manus, die een beschou wing hield over de samenwerking der inter nationale organisatie te Genève, jonkvrouwe C. M. van Asch van Wijck en mevr. Jo Sterck—Groot, die „De Vrede in het Leven" tot onderwerp van haar rede gekozen had. Toepasselijke zang door mej. A. C. Schip pers en mej. M. van der Tak gaf wijding aan dit gedeelte van den avond. Na de pauze schetste de heer A. Willemse, die zijn voordracht met lichtbeelden illustreer de, het werk van den Volkenbond, waarna mevr. W RosVrijnar het woord voerde over de plichten der vrouw in verband met ontwapening. Aan het einde van den avond jnej. L. C A. van Eeghen sprak daarbij het slotwoord werd bij acclamatie een motie^angenomen waarin de Nederlandsche vrouwenorganisa ties, die in deze vergadering bijeen waren, verklaren zonder eenig voorbehoud in te stemmen met het doel van de a.s. conferentie tot beperking en vermindering der bewape ning. Alle aanwezige leden zoo luidt het ver der in dez e motie zoowel mannen als vrouwen, overtuigd dat het onderling ver trouwen tusschen de naties moet worden ver sterkt en dat wederzijdsche gevoelens van veiligheid de eenig juiste basis voor een dhur- zamen vrede zullen vormen, spreken een oprechten wensch uit, dat in het moreel en economisch belang der volken bovengenoem de conferentie niet uiteen zal gaan, alvorens het door de gansche wereld zoo vurig begeer te doel zal zijn bereikt. LANDELIJKE MONDORGELBONI} OPGERICHT. Op initiatief van verschillende mondorgel clubs is te Haar'.em opgericht een landelijke Mondorgel-bond. welke zich ten doel stelt het bevorderen van een gezonde ademhalings techniek door het bespelen van mondorgel. Ook zal leiding worden gegeven aan spelers en clubs, terwijl door het uitgeven van muziek voor mondorgel en mondorgelclubs in noten, letters en cijfers het gemakkelijke spelen bevorderd zal worden. Het onderlinge verband zal versterkt wor den door het uitgeven van een maandblad, waarbij tevens een muziekbijlage zal ver schijnen. Door den Bond zal aan leden en clubs belangrijke vooideelen worden worden geboden. AUTO TEGEN GESLOTEN SPOORBOOMEN GEREDEN EN TOTAAL VERNIELD. De bestuurder had niet goed uit gekeken. Aan de vroegere stopplaats „de Snippe- Ifng" nabij Deventer is gisteravond een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Toen n.1. de heei W. Spanjaard uit Rijssen per auto van Deventer naar huis reed, be merkte hij te laat dat de boomen van den spoorwegovergang gesloten waren. In volle vaart botste hij tegen de boomen met het gevolg dat de radiator zich door het ijzeren netwerk wrong. Voor de verdere vernieling van den wagen zorgde de juist aanstuivende trein, die het voorstel letterlijk van het chas sis ruke. Een frontiantaarn van de locomotief, benevens een der autowielen werden later op de spoorbaan teruggevonden. De bestuurder, die slechts weinig letsel bekomen had, verklaarde, dat hij niet goed had uitgekeken. LOONSVERLAGING AANVAARD. De gezamenlijke textielarbeidersorganisa ties St. Lambertus, Unitas en De Eendracht hebben aan de Ned. r.k. Ver. van Werkg.- ^ers in de textielnijverheid bericht gezon den, dat de loonsverlagingsvoorstellen on der de gegeven omstandigheden niet worden afgewezen. Alleen wordt de verwachting uitgesproken, dat er een loyale toepassing aan de verschillende bepalingen zal worden gegeven. Bij deze werkgeversorganisaties (niet te eerwarren met de Ver. van Tilburgsche Fa brikanten van wollen stoffen) zijn aangeslo ten 55 fabrieken, die in normale tijden onge veer 10.000 arbeiders in dienst hebben, mo menteel ruim 6000. De fabrieken ziin geves tigd te Eindhoven, Geldrop, Helmond, Goir- le, Hilversum en Dinxperlo, terwijl daarbij tevens zijn aangesloten de Tilburgsche band en veterfabriek en de N.V. Tilburgsche Ka toenspinnerij. Ook de te Tilburg gevestigde fabrieken van de firma H. van Puyenbroek te Goirle vallen onder de nieuwe regeling. ZIEKTEVERZEKERING TEWERK- GESTELDEN. Naar aanleiding van de vragen van het Tweede-Kamerlid den heer Hiemstra in ver band met de overbrenging per 1 Dec. 1931 van de verzekering tegen de gevolgen van ziekte van de, vanwege het staatsboschbe- heer tewerkgestelden werklooze arbeiders van de Centrale Lancfoouw-Onderlinge II naar de Raden van Arbeid, deelt de minister van binnenlandschc zaken en landbouw mede, dat de bedoelde werkloozen niet vanwege het staatsboschbeheer zijn tewerkgesteld, doch vanwege zijn departement, bij objectief, welke in beheer zijn bij den dienst van het staats boschbeheer. Voor wat betreft de werkloozen, geplaatst op de terreinen onder Grolloo in Drente is de zaak geheel geregeld. Ten aanzien van de tewerkgestelden. geplaatst bij andere objec ten van het staatsboschbeheer, wordt nog overleg gepleegd. In afwachting evenwel van de verdere beslissingen, welke ter zake zullen worden genomen, heeft de Raad van Arbeid te 's-Gravenhage de noodiee maatregelen ge troffen, opdat alle arbeiders van een regel matige uitkeering verzekerd zijn. DE KERMIS TE GRONINGEN BLIJFT. In de Maandagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Groningen waren ingekomen een aantal adressen van anti-revolutionnaire zijde met verzoek om te besluiten om de Mei- en de zomerkermis op 28 Aug. in 1932 niet te laten doorgaan. Daartegenover stond een adres van het Fe deratief Verbond van Ned. Kermisexploitan ten en de Ncord-Ned. Vereeniging van Ker- misvakgenooten om deze kermissen wel te houden. B. en W. stelden voor deze adressen alle voor kennisgeving aan te nemen, omdat de raad pas het vorige jaar zich met 25 te gen 9 stemmen tegen de afschaffing der ker mis heeft verklaard. Met 31 tegen 8 stemmen, die der a.r. en c h., uitgezonderd weth. v. Hoeve (c.h.), be sloot de raad de kermissen te laten door gaan. INBRAAK. Toen gisternacht de heer W. Aalingh, een bekend persoon op paardenfokkersgebied te Gieten zich te ruim één uur toevalligerwijze uit zijn slaapvertrek naar de aangebouwde schuur begaf, ontdekte hij dat de groote schuurdeur open stond. Hij deed nog enkele passen, waarop plotseling een schot knalde. De heer A. sprong, hoewel in nachtgewaad, naar voren, waarbij nog driemaal met een revolver werd geschoten, evenwel zonder re sultaat. De heer A. zag drie mannen vluch ten Het bleek toen, dat van den in zijn schuur staanden voorraad rogge reeds ne gentien zakken van 70 K.G. naar buiten wa ren gedragen. BENZINE IN BESCHUITBUSSEN. Opnieuw hebben de ambtenaren der ac cijnzen te Helmond succes gehad met het op sporen der benzinebelastingontduikingen. Te Stiphout is een hoeveelheid benzine gevon den, die in den grond verborgen was. Door met sondeerijzers den grond te bewerken, vond men de benzine in allerlei emballage, zelfs in beschuitbussen begraven. Daar de bussen dun waren is een hoeveelheid ben zine door het steken met de sondeerijzers ver loren gegaan. Men heeft echter nog een hoeveelheid van 750 liter in besiag kunnen nemen. STAKINGSRELLETJE. Maandag is een bestuurder van den Transportarbtidersbond uit Harlingen met een stakenden bootwerker naar Leeuwarden gegaan om te pogen de lossing te verhinde ren van een schip met steenkool, dat te Har lingen de vorige week door werkwilligen was geladen. Toen later twee werkwilligen op het schip kwamen, waar werd gewerkt door acht andere werkwilligen, werd deze boot be stormd door een groote menigte bootwerkers en stakers. De aanwezige politieagenten waren niet in staat dezen stormaanval te keeren. De sta kers trokken zich terug, toen zij alle werkwil ligen van boord hadden gejaagd. Deze wis ten in een bootje, dat langs zij van het schip kwam, te ontvluchten. Het werk op de boot lig thans •»ti' r HET KAMERLID BIEREMA OVER DE ZUIDERZEEWERKEN. Voor de afdeeling 's-Gravenhage van den Vrijheidsbond" sprak Maandagavond het Tweede Kamerlid dr. S. Bierema over het vraagstuk der afsluiting van de Zuiderzee Uitvoerig ging spr. in op de indirecte en directe voordeelen, welke het gevolg zouden zijn van het leggen van den afsluitdijk. Hier bij wees hij op het rapport der staatscommis- sie-Lovink, welke indertijd de kapitaalswaar- de van deze voordeelen heeft berekend. De be rekeningen van deze commissie hebben op dit oogenblik geen waarde meer, aangezien wij door de crisis geheel andere prijzen hebben gekregen. Afgezien echter hiervan, kwam het spr. voor, dat men de kapitaalswaarde van deze indirecte en directe voordeelen zeer over schat heeft. Op de debetzijde van den afsluitdijk komt ongetwijfeld de vernietiging van de Zuider zee visscherij. Spr ging de verschillende ramingen na, zoowel van den afsluitdijk als van de inpol dering, welke geweldig overschreden zijn Die minister heeft in de Kamer deze overschrij dingen niet aannemelijk kunnen maken. Verschillende overwegingen pleiten er vóór de inpolderingswerkzaamheden voorloopig stop te zetten. In den landbouw bestaat geen landhonger meer. Het ware beter door te gaan met de over brugging onzer groote rivieren, met het Twente-RijnkanaaT en met het Amsterdam- Rijnkanaal dan millioenen te blijven storten in de Zuiderzee. Wij hebben de landbouwkun dige en economische beteekenis schromelijk overdreven. NIET IN BELGIE TOEGELATEN. De pater prof. dr. J. Kors O.P., hoogleer aar aan de rk. universiteit te Nijmegen, die Maandag een spreekbeurt zou vervullen op de vredesvergadering te Leuven, werd, toen hij de grens passeerde door de Belgische grenswacht te Visé aangehouden. Zonder op gave van redenen werd hem de toegang tot Be'gië ontzegd. De beambten hadden op dracht van hoogerhand om aldus op te tre den. Het paspoort werd hem afgenomen door de beambten en hem eerst teruggegeven, toen hij zich in den trein naar Nederland be vond. Naar aanleiding van het feit, dat prof. dr. J. B. Kors O. P., hoogleeraar aan de R.-K. universiteit te Nijmegen, die te Leuven een spreekbeurt zou vervuilen, aan de grens door de Belgische autoriteiten is aangehouden, heeft de „Gelderlander" een onderhoud met den hoogleeraar, die op het oogenblik te Am sterdam vertoeft, gehad. Prof. Kors vertelde, dat het geval zich niet had toegedragen te Visé, zooals de „Maas bode" meldde, maar te Esschen. In Leuven zou hij spreken voor een vredesvergadering, waar als sprekers zouden optreden een Belg, een Duitscher en een Neder.ander. In Esschen werd den professor te kennen gegeven, dat men hem niet mocht doorlaten. Men had op dracht gekregen van hooger hand. Op de vraag, wat de reden was van deze handelswijze, antwoordde prof. Kors: „Daar weet ik niets van; er is mij geen enkele reden meegedeeld. Ik ben mij ook niet bewust, ooit eenige uitlating gedaan te hebben, die de Bel gische regeering aanleiding zou kunnen ge ven om mij den toegang tot het land te ont zeggen. Ik vermoed, dat de reden gezocht moet worden in den raad van de vereeniging, die de vergadering te Leuven heeft uitge schreven. De vergadering ging uit van den Katholieken Vredesbond, gesticht door de Leuvensche hoogstudenten. Maar al vonden de autoriteiten dan misschien aanleiding om wegens den aard der vereeniging, die het ini tiatief nam de vergadering, waarop ik het woord zou voeren, niet te laten doorgaan, dan motiveert dit toch in geen geval het op treden tegenover mij. Men had mij te Nijme gen kunnen waarschuwen. Zulk een optreden is zeer onbehoorlijk." De Brusselsche correspondent van de „Maasbode" meld* nog, dat op de vredes- meeting te Leuven ook pater Stratman O.P. uit Berlijn zou spreken. De Leuvensche patriotards hadden het evenwel noodzakelijk geoordeeld, tegen het optreden van deze twee buitenlandsche Do minicanen te protesteeren. Zou men hun toch het woord laten voeren, dan dreigden zij de vergadering te zullen verstoren. Het niet minder patriatardisch gemeente bestuur vond daarin een dankbare gelegen heid om de vergadering in haar geheel te ver bieden. Volgens de „Nation Beige" nu is pater Stratmann op verzoek zijner oversten thuis gebleven, terwijl aan pater Kors door den Belgischen Veiligheidsdienst was verzocht niet over de grens te komen. BRAND. De boerderij van de wed. Stegeman, te Hengevelde, is geheel door brand vernield. Met groote moeite kon een pas gebouwde schuur behouden blijven. Het vee en een ge deelte van den inboedel konden worden ge red. NEDERLAND EN DE STRIJD IN MANDSJOERIJE. Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt ons het volgende mede: De Amerikaansche minister van buiten landsche zaken heeft op 7 dezer aan Hr. Ms gezant te Washington den tekst overhandigd van een, sedert dien in de dagbladen gepu bliceerde nota, welke de Amerikaansche regeering richtte tot de regeeringen van China en Japan betreffende den toestand in Mandsjoerije, en heeft daaibij aan de Neder landsche regeering, gelijk aan de overige on derteekenaars van het in 1922 te Washington gesloten negenmogendhedenverdrag, in over weging gegeven een soortgelijk vertoog tot de beiae genoemde regeeringen te richten. De Nederlandsche regering heeft gisteren Hr. Ms. gezant te Washington daarop in structie gegeven een antwoord tot de regee ring van de Vereenigde Staten te richten, waarin allereerst de dank der regeering wordt uitgedrukt voor de gedane mededee- ling. De Nederlandsche regeering verklaart het vertrouwen van de Amerikaansche regee ring te deelen in den arbeid van de onlangs door den Raad van den Volkenbond benoem de neutrale commissie, waardoor de oplossing van de moeilijkheden welke tusschen China en Japan bestaan, zal.,worden vergemakke lijkt. Zoo spoedig mogelijke totstandkoming van een vriendschapoelijk vergelijk tusschen beide landen wordt in het antwoord verder gekenschetst als een zaak van algemeen be lang voor de geheele wereld, die in dezen tijd van ernstige en langdurige crisis meer dan ooit behoefte heeft aan goede internationale betrekkingen. Het behoeft dan ook wel niet gezegd te worden, dat de beginselen, die de Vereenigde Staten er toe brachten zich tot China en Ja pan te richten, de levendige belangstelling der Nederlandsche regeering hebben. Met het oog op net feit, dat China en Japan hun standpunt in een antwoord aan de Vereenigde Staten reeds hebben bekend gemaakt, betwijfelt de Nederlandsche regee- rine echter of het dienstig kan zijn gevoltr te geven aan de Amerikaansche uitnoodiging zich ook harerzijds tot China en Japan te wenden. Ook dient in het oog te worden gehouden, dat Nederland lid van den Volkenbond is en er rekening mede moet houden, dat de Raad van den Volkenbond, in samenwerking met de Vereenigde Staten, zich ertoe gezet heeft en er ongetwijfeld naar zal blijven streven om onheil te voorkomen en mede te werken aan een aannemelijke oplossing. NATIONAAL CRISISCOMITE. De Nederlandsche Voetbalbond meldt, dat het bestuursvoorstel om een bedrag van 10.000 ter beschikking te stellen van het Nationaal Crisis-Comité door de leden van de Bondsvergadering is aangenomen. De raad van commissarissen der N.V. Kon. Ned. Mij. tot Exploitatie van petro- leumbronnen in Ned.-Indië heeft besloten het Nationaal Crisiscomité met een gift van 5000 te steunen. ONTDUIKING BENZINE BELASTING. Rijksambtenaren hebben in samenwerking met de gemeentepolitie te Kethel bij G. en B 1000 liter, bij J. van N 640 liter en bij J H. 1200 liter benzine in beslag genomen. INWISSELING VAN OUDE GULDENS. De inwisseling der buiten omloop gestelde guldens, die een vroeger jaartal dragen dan 1920, zal voortaan uitsluitend mogelijk zijn bij 's Rijks munt te Utrecht. EEN KASjTEKORT. Sedert eenige dagen is de landbouwer G. P., woonachtig te Vlierden bij Deurne (Nrd.- Brabant), verdwenen zonder adres achter te iaten. Aangezien de nasporingen van de fa milie zonder succes bleven, werd aangifte bij de autoriteiten gedaan. Daar de man secre taris was van de afdeeling Deurne van den Boerenbond, liet de burgemeester van die plaats beslag leggen op de kas van de af deeling. Bij onderzoek bleek, dat een groot bedrag mankeerde. Naaer wordt aan de N. R. Ct. gemeld, dat de man uit een Belgische stad bericht heeft gezonden, dat hij nader bericht en ophelde ring zal geven. VAN EEN DAK GEVALLEN. Op het Boven-Oosterdiep te Veendam Is Maandag de 50-jarige werkman A., uit Muntendam, van een dak gevallen en met gebroken ruggegraat opgenomen. Zijn toe stand is zorgwekkend. KORTE BERICHTEN. Mr. L. J. Plemps van Duiveland, refe rendaris belast met de persaangelegenheden van het ministerie van buitenlandsche zaken, zal de Nederlandsche regeering vertegen woordigen op het congres van hoofden van officieele persdiensten en pers-agentschap pen, dat te Kopenhagen wordt gehouden. Hij is reeds daarheen vertrokken. DE PEST. Gedurende het tijdvak van 1 Jan. t/m. 28 November 1931 bedroeg het aantal sterfge vallen aan pest in Ned.-Indië in totaal 3845, tegen 3380 in het overeenkomstige tijdvak van 1930. In 1911, toen de pest voor de eerste maal in Indië voorkwam, bedroeg het totaal aan tal gevallen 2138, in 1914 was het 15.756, terwijl tot 31 December 1927 alleen in Kedoe 33.081 gevallen voorkwamen. In 1925 be droeg het totaal aantal gevallen nog 14.454. toen kwam de vermindering. In 1926 7729, in 1927: 7911. Tot en met 1927 bedroeg het totaal aantal gevallen 124.623. BANDJIRS. Als gevolg van de afgesneden verbindin gen komt pas nu bericht van overstroomin gen op het eiland Soemba, waarbij tien per sonen zijn verdronken, terwijl zeven bruggen en verschillende wegen weggespoeld werden. Het water rondom Batavia is wederom ge stegen. Het verkeer op den weg langs Kra- wang is onmogelijk. De schade aan den weg wordt belangrijk geacht. In het Tangerangsche is het iand over een uitgestrektheid van vele kilometers over stroomd. Het particuliere land Maoek is even eens overstroomd. In het Cheribonsche bedroeg de regenval op één plaats 335 m.M. In deze streek zijn negenhonderd bahces overstroomd. Op de pasar te Palembang is de „tand van het water ongekend hoog. Het verkeer naar het binnenland is onmogelijk. Men verwacht, dat de hoogste stand van het water thans bereikt is. Bij de heeren S. en O. alhier zijn vaten benzine in beslag genomen. Naar men ons mededeelde, waren de vaten, bij S. gevonden, eigendom van den heer K. en uit welwillendheid nad hij er plaats voor afgestaan. Die bij den heer O. waren in den grond verstopt. De bouwvereeniging „Oterleek" hield Maandagavond een ledenvergadering in ca fé van Ham. Het resultaat der uitvoerige discussie was, een plan te laten ontwerpen voor een 4-tal woningen. Over het terrein zal nog nader overlegd worden, waarna de aanvrage bij den raad zal worden ingediend. Tevens zal getracht worden, ingevolge de woningwet, een toeslag op het eventueel exploitatie-tekort van het rijk te verkrijgen, daar het hier betreft het opruimen van krot- w'oningen. Het voorloopig bestuur werd thans definitief gekozen. Aan het slot feliciteerde wethouder Spaan het bestuur met de Koninklijke goedkeuring en sprak de hoop uit, dat de vereenigmg een lang en vruchtbaar leven mocht beschoren zijn. Het raadsbesluit, om steun te verleenen aan noodlijdende tuinders en kleine vee houders, schijnt bij enkelen in minder goede aarde te zijn gevallen. Er wordt althans ge werkt met een lijst, om handteekeningen te verzamelen, met het doel tegen steun te ageeren. Of het succes groot zal zijn? De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 December 1930 volgens den uitslag der volkstelling 724 mannen en 622 vrouwen, totaal 1346 personen. Zij vermeerderde gedurende het afgeloopen jaar door vestiging met 48 mannen en 47 vrouwen, totaal 95 personen en door ge boorte met 17 mannen en 21 vrouwen totaal 38 personen. In het geheel dus vermeerderd met 133 personen alzoo 1479 personen. Zij verminderde wegens vertrek met 61 mannen en 55 vrouwen, totaal 116 personen en door overlijden met 8 mannen en 10 vrouwen, totaal 18 jjersonen. Alzoo een vermindering van 137 personen. De bevolking bedroeg dus op 31 December 1931 1345 j>ersonen, waar van 710 mannen en 625 vrouwen. Loop der bevolking over 1931. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 December 1931 uit: 736 m. en 730 vr., totaal 1466, zij vermeerderde door geboorte met 22 m. en 17 vr., totaal 39, door vestiging met 152 m. n 142 vr., to taal 294, te zamen 1799. Zij verminderde door vertrek met 129 m. en 120 vr., totaal 249, door overlijden met 7 m. en 2 va, totaal 9, totale vern.'n- dering "258, zoodat de bevolking op 31 December 1931 bedroeg 774 m. er. 767 vr., totaal 1541 personen. Er werden over 1931 slechts 7 huwelijken gesloten. Den laatsten marktdag van 't vorige jaar en den eersten dit j'aar leek het alsof er in den handel een opleving te bespeuren viel. Maandag was het weer allertreurigst ge- steld. Andijvie, peen, uien en soepknollen zijn de eenige artikelen, welke nog wat belang- stelling trekken, doch de overige groenten worden ternauwernood aangekeken. Tijdens den aanvang der markt werd o.m. voor spruiten nog tot 6 ct. per kilo betaald', doch toen de kooplieden verzadigd waren en dit zijn ze spoedig werd het product zoo slecht betaald dat de aanvoerders ze maar weer mee naar huis namen voor veevoeder. Dit geldt ook voor boerekooi, alleen don kergroene fijne krul is nog te plaatsen, doch niet zoodra wijkt het even af, of de wijzer draait door. Ook Bredasche groene en goudgele bloe- mendaalsche wordt voor de koeien ge worpen. Prei, uien en knollen weten hunne prijzen nog wat te handhaven, terwijl extra an dijvie voor luxe prijzen van de hand gaan. De markt vertoont dus wel een somber beeld. Bospeen komt nog in bescheiden kwan- tums ter markt, de prijs hiervan is niet voor ieders beurs geschikt, slechts helaas 1 pCt. der tuinders profiteert hiervan. Witlof komt zoo goed als nog niet onder de klok en wat nog aangevoerd wordt, gaat ook voor een zacht prijsje weg. In bewaarkool blijft de handel vooralsnog stil. s Op 26 dezer hoopt het echtpaar H. v. Ameyde—Schweitzer zijn gouden huwelijks feest te vieren. G.K., slager, Breelaan 12 van Sneek. N, M. M. Sluyter, R.K., z.b., Breelaan 75 van Bakel en Milheeze. C. Dijt, R.K., z.b., Noordlaan 24 van Haarlem. A- P. Knaap, R.K., z. b., Loudelsweg 20 van Amsterdam. J. Visserman, N.H., pakhuiskn., Natteweg 4 van Wymbritseradeel. G. J. W. Brugge- man (wed. N. Haije), N.H., z.b., Kruisweg 38 van B oemendaal. A. Vis, N.H., land bouwer, Boschlaan 7 van Barsingerhorn. - C. A. Wokke, R.K., kinderjuffrouw, Frlarski- weg 7, Ambtshalve. G. W. W. van Limburg Stirum, geen, z. b., Pnnsesselaan 8 van Alkmaar. C. van den Hoven, N.H., rifksbrugw., Kanaaldijk 43 van Vreeswijk. M. Stam (wed. H. Jimmink), N.H., z. b., Boschlaan 7, van Zijpe (N.H.) G. van Deursen, echtgen. J. H. v. d. Hagen, N.H., z. b., Wi.helminalaan 23 van Zutphen. P. Modder, N.H., gross. in rijwiel, Komlaan 24, van Alkmaar. P. W. G. Fust, R.K., onder, wijzeres, Loudelsweg 20 van Haarlemmer meer. T. Kuijper, geen, dienstbode, Dr. v. Peltlaan, van Wormerveer. H. Albers echtgen. R. Tromp en gezin, N.H., z. b., Not- weg 13 van Amsterdam. H. Mol, N.H., dienstbode, naar Zeist. J. J. Oldenburg, R.K„ teekenaar, naar Wonseradeel. J. J. Grolman, R.K., kan< toorbechende, naar Amsterdam J. P. M. van Leeuwen, R.K., z.b., naar Aliphen a. d. Rijn. CA. Groot, R.K., dienstbode, n. Heerhugowaard. A. Worms, R K., db naar Duitschland, Ovenhausen (Westfr.) J. W. Schonagen, N.H., dienstbode, naar Castricum. R. Andriesse, E. L., electri- cien, naar Amsterdam. A. de Vries, R.K., buffetchef, naar Rotterdam. J. M. A. M. H. van der Kuip, R.K., z.b., naar Alkmaar. A. C. M. Andiée Wiltens, R.K., z.b naar Rosmalen. J. G. Muller, N.H., kantoorbe diende. naar Alkmaar Als sympathiebeuigting voor de a.s. conferentie te Genève, georga niseerd door den Nationalen Vrou wenraad. Werkwilligen van een boot gejaagd. De beteekenis schromelijk over dreven. ten hoogleeraar van de r.k. universiteit te Nijmegen aan de Belgische grens teruggewezen. De reden waarschijnlijk gelegen in den aard van het congres. Het gemeentebestuur van Leuven verbood de geheele bijeenkomst. Het Nederlandsche antwoord aan Amerika inzake den toestand in Mandsjoerije. Toeneming in 1931. 10 menschen'verdronken Rondom Batavia. Te Palembang. HEIL 00. OTERLEEK Plan Woningbouw. OUDE NIEDORP. Loop der bevolking. OUDORP. BEVERWIJK. BERGEN. Ingekomen personen. C J. M. L. Groeneveld, E.L., dienstbode, Russenweg 19 van Houten. H. Mollinga, Vertrokken personen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7