Alkmaarsche Courant. JhéÜcaties QaqdüLsdk Oveczicfit Vtaag- m Spoct Honderd vier en dertigste Jaargang. Zaterdag 23 Januari. ""frankrijk heeft weer een nieuwe regeering. No. 19 1932 VERBOUW JULIANASCHOOL (G. L. O. en U L. O.) EN AANSCHAF FING MEUBELEN EN LEERMIDDE LEN WILHELMINASCHOOL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat de Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 21 Januari 1932 heeft vastge steld het navolgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien twee adressen dd. 16 en 17 Novem ber 1931 van het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs alhier, verzoekende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de verandering van inrichting der Julianaschool (g.l.o. en u.l.o.) en voor de aanschaffing van meubelen en leermiddelen voor de Wilhelminaschool, ten behoeve van het vak handenarbeid Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 1 tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvragen voldoen aan de in artikel 73 der Lager Onderwijswet- 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet; Besluit: A de gevraagde medewerking te verleenen; B de uit het besluit onder A voortvloeiende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting. Binnen dertig "rije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het school bestuur van dit besluit in beroep komen bij Gedeputeerde Staten van Noordholland. Burgemeester en \vethouders voornoemd, WENDE! AAR, burgemeester. A. KCFLMA, secretaris. Een lange rede van Laval. Een mctie van vertrouwen aangenomen. De Fransche Kamer heelt gister, zooais we in ons vorig Overzicht reeds meldden, de debatten over de buitenlandsche politiek voortgezet en wat meer zegt beëindigd En weer was het de bekende uitspraak van dr. Bruening, die ter sprake werd gebracht, evenals de bewapeningskwestie. Nlopens de kwestie der bewapening zeide de radicaal-socialist Bergery, dat wanneer de Fransche regeering van meening is, dat een bewapend Frankrijk in Europa een groo- tere veiligheid garandeert, dit een voortzet ting beteekent van den bewapeningswedloop. Duitschland heeft tot 1925 het verdrag van Versailles gerespecteerd. Eerst toen de con trolecommissie werd afgeschaft zijn de ge heime bewapeningen begonnen. De eenige mogelijkheid dezen toestand te doen beëindi gen is een wederinstelling van deze controle commissie, welke evenwel slechts dan te ver wezenlijken zal zijn, indien zij tegelijkertijd op Frankrijk zou worden uitgebreid. Frank rijk staat voor de keuze óf een positieve po litiek óf plotseling voor een „neen" te wor den gesteld. Na de uiteenzettingen van den radicaal- socialistischen woordvoerder, hield premier Laval Vrijdagmiddag de met spanning ver wachte redevoering over den buitenlandschen politieken toestand, waarin hij feitelijk de reeds in de regeeringsverklaring verstrekte mededeelingen herhaalt. Laval bracht in zijn inleiding woorden van hulde aan de politiek en den persoon van Briand en verklaarde: Ik blijf een discipel van zijn politiek en zal er naar streven deze voort te zetten. Vervolgens gaf hij een over zicht van de gevoerde Duitsch—Fransche politiek sinds ae evacuatie van Rijnland en besprak daarna de laatste gebeurtenissen. Den 6 Januari, aldus Laval, is Fran^ois Pon&cet door Bruening ontvangen, die ver klaarde, dat Duitschland niet in staat is de betalingen te hervatten. Den 7 Januari heeft de rijkskanselier dezelfde verklaringen afge legd tegenover den Engelschen ambassadeur en den 9 Januari is te Londen een telegram ontvangen volgens hetwelk de Rijskanselier zou hebben verklaard dat Duitschland niet meer betaalt. Later heeft men dit telegram gerectificeerd. Den 14 Januari heeft de rijkskanselier den Franschen ambassadeur' nogmaals ontvan gen en zijn eerste verklaringen herhaald. Volgens deze verklaringen, aldus Lavai, Ican men niet meer twijfelen aan de bedoe lingen der Rijksregeering. Bruening annu- jleert wel is waar niet het Youngplan, doch ^verklaart, dat het Rijk in jaren niet zal kun nen betalen. Frankrijk zal nooit afstand doen ,.van de rechten, welke hem bij de verdragen ;Zijn toegekend en welke slechts een deel van de geleden schade weer goedmaken. Deze Duitsche these is voor ons onaannemelijk. 1 Laval verwees naar de conclusies der Ba zelsche deskundigencommissie, waaruit blijkt dat Duitschland na de crisis een grooten op bloei zal beleven. Deze conclusies machtigen ons de defini tieve nieuwe regeling van het herstelvraag- stuk te weigeren, omdat de betalingscapici- Teit van het Rijk niet kan worden afgeme ten naar den huidigen toestand. Wij zijn be leid voor de periode der economische crisis een nieuwe afspraak te maken, doch wij zui den niet toestemmen in eenigerlei verlaging der herstelbetalingen, indien deze niet op weegt tegen een gelijktijdige verlaging onzer eigen schulden aan de Ver. Staten. Bovendien zulen wij steeds de betaling eischen van het onbeschermde deel der her stelbetalingen. Dit zijn de nieuwe offers die wij bereid zijn te brengen na alle andere. 'J de a.s. onderhandelingen kan slechts sprake zijn van een moratorium. Duitschland .gagjiiet zijn eigen wil dicteeren. De Duit; sche methoden hebben bij ons geen invloed. Integendeel zij versterken het gevoel van waardigheid en nationale zelfstandigheid. (Groote bijval op de regeeringsbanken.) De taak welke Frankrijk zich heeft gesteld, kan slechts worden vervuld indien de moraal niet wordt uitgeschakeld uit de wederzija- sche betrekkingen. Wat de ontwapenigskwestie betreft, aldus Laval, blijft Frankrijk bij zijn tot nu toe ge volgde houding, welke steunt op het Vdken- bondsstatunt. Frankrijk accepteert geen im proviseering. Indien alle «verdragen worden geëerbiedigd is een vermindering der bewa peningen mogelijk. Frankrijk zal niet slechis het voorbeeld zijner eigen ontwapening mee nemen naar Geneve doch positieve voorstel len doen, welke voor alles bestaan uit de verwezenlijking van het Arbitrageverdrag. Toen Laval er op wees dat Tardieu als leider der delegatie naar Geneve slechts noo- de zijn tot nu toe bezette functie op heeft ge geven en dat Frankrijk geen beteren verte genwoordiger had kunnen kiezen, ontstond rumoer ter linkerzijde. Ten slotte verklaarde Laval, dat Franx- rijk in de huidige omstandigheden koelbloe digheid en een sterken wil noodig heeft om zijn taak te vervullen. Laval zeide zich wel bewust te zijn van zijn verantwoordelijkheid. Aan den vooravond der conferentie van Ge neve is de regeering helaas niet zoo samen gesteld als hij zou hebben gewenscht. Laval wekte met stemverheffing de oppositie op met het oog op den moeilijken toestand alle tegenstellingen van partijpolitieken aard te laten vallen en zich boven de partijen aan een te sluiten in het belang van Frankrijk en den vrede. De redevoering van den premier werd op de banken der regeeringsmeerderheid met aanhoudenden bijval begroet. Na Laval nam Franklin Bouillon het woord. Spreker verklaarde dat het er op het oogenblik om gaat, te vernemen wat Frank rijk ten aanzien van de Duitsche houding zal ondernemen. Spr. wekte de regeering op noch thans, noch in 1935, zich in te laten met onderhandelingen betreffende het Saar- gebied, indien het Rijk zijn verplichtingen niet nakomt. Bij de definitieve stemming over de door de regeering gesteunde motie verkreeg de re geering 312 tegen 261 stemmen, dus een meerderheid van 51 stemmen. Deze motie luidde: De Kamer blijft trouw aan de internationale samenwerking en de organisatie van den vrede, waarvoor de ba sis is de eerbiediging der verdragen. Zij keurt de regeeringsverklaring goed, spreekt haar vertrouwen uit in de regeering en gaat over tot de dagorde. Frankrijk kan dus weer gerust zijn! DE REVOLUTIONNAIRE BEWEGING IN SPANJE. De Spaansche minister van arbeid, Cabal- lero, verklaarde gisteren, dat de opstandige beweging in Catalonie, de algemeene staking in Malaga en de staking in de bouwbedrij ven in Madrid slechts het voorspel vormen van een groote uitbarsting, die voor Maan dag a.s is voorgenomen. De minister was echter van meening, dat de opstandige bewe ging gemakkelijk door de regeering kon wor den onderdrukt. De premier Azana zeide in de Cortes, dat hij geioofde, dat de revolutionnaire beweging van uit het buitenland wordt geinspireerd en ondersteund wordt door elementen uit den rechtervleugel. Over de onlusten zelve wordt nog gemeld, dat twee nonnen, die op reis waren, nabij Manresa door de anarchisten werden gegre pen en gebonden. Zij stonden op het punt de beide nonnen neer te schieten, toen deze gered werden door een voorbijkomend han delsreiziger. Vreeselijk schijnt ook tf zijn op getreden tegen de nonnen tijdens het terro risme in Barcelona. De anti-clericale gevoe lens winnen weer veld. Graaf Zubira en de heer Urquiao, een vooraanstaand bankier te Bilbao zijn gearres- taeerd, verdacht van het aanstichten der wan ordelijkheden te Bilbao en van het financieren der revolutionnairen. De laatste steunpunten der Catalaansche opstandelingen bezet. Voor nieuwe onlusten? Volgens de laatste berichten uit Catalonie hebben de troepen Vrijdag de laatste steun punten van de opstandelingen bezet, zonder tegenstand te ontmoeten. Een deel der op standelingen is in de bergen gevlucht. In het opstandige gebied is een onderzoek ingesteld naar wapenen. Verscheidene vuurwapenen, bommen en dynamiet zijn in beslag genomen. Te Barcelona, waar een vliegtuigeskader heen gezonden is, heeft de politie verzwaar den dienst en is met geweren uitgerust. Ook in Malaga is de opstandige beweging onder drukt. Daar is nog een slachtoffer gevallen Te Cordoba zijn tal van communisten gear resteerd, die propaganda maakten voor den opstand. Het bestuur van de sociaal-democra tische vakbond heeft het haar leden tot plicht gesteld zich te verzetten tegen de communisi- sche en anarchistische pogingen tot opruiing. Tot aan het eind van dezen maand zijn alle politieke vergaderingen in het geheele land verboden. In verscheidene steden worden vlugschriften verspreid, waarin de vrouwen en kinderen gewaarschuwd worden zich den vijf en twintigsten Januari op straat te bege ven, daar op dien dag een revolutionnaire be weging zal uitbreken. De regeering vat deze anarchistische aankondigingen niet tragisch op. Desondanks zijn alle noodige afweer- maatregelen genomen. Kalmeering in Catalonie. Het ministerie van binnenlandsche zaken maakte Vrijdagmiddag bekend dat de mili taire bezetting in het gebied van den opstand zonder botsingen van beteekenis is verloopen. De communisten hebben nergens ernstigen tegenstand geboden. Slechts in het dorp Car- dona bij Manresa hebben de insurgenten nog voor de aankomst der troepen de kerk in brand gestoken. In het overige Spanje heerscht rust, met uitzondering van Malaga, waar de syndica listen een oproep hebben gedaan voor een Revolutionnaire algemeene staking". S Bij botsingen met de politie werden ver scheidene personen gewond. In het station van Malaga werd gesabo teerd, tengevolge waarvan het dooorgaande treinverkeer moest worden stop gezet. Een po ging der syndicalistische arbeidersorganisa ties ook te Madrid de staking uit te roepen, mislukte door de regeeringstrouwe houding der sociaal-democratische vakvereenigingen" Het is hier niet tot botsingen gekomen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Het Japansche ultimatum door den burgemeester van Shanghai aangenomen. De Chineesche burgemeester van Shanghai heeft het ultimatum van de Japansche opper bevelhebber aangenomen met uitzondering van den eisch inzake het verbod van alle anti-Japansche vereenigingen, daar hij hier voor eerst de machtiging noodig heeft van de autoriteiten te Nanking. Medegedeeld werdt, dat de politietroepen van de internationale nederzetting met kracht zullen verzetten. De Chineesche onderdanen te Shanghai een dringend verzoek gericht tot de regeering te Nanking om meer troepen naar Shanghai te zenden. Verscherpte toestand in Shanghai. In officieele kringen wordt de vrees geuit, dat het Zaterdag te Shanghai tot ernstige verwikkelingen zal komen tusschen Chineezen en Japanners, daar men algemeen aanneemt, dat Japan krachtige maritieme en militaire maatregelen zal nemen om de Chineezen te dwingen den economischen boycot tegen Japan op te geven. De toestand is verscherpt naar aanleiding van het bericht, dat 22 Japansche oorlogschepen gereed zijn voor een operatie in de Chineesche wateren en dat vier oorlogschepen Zaterdag te Shanghai zullen aankomen, vier andere Japansche oorlogschepen bevinden zich reeds te Shang hai. Uit Tokio wordt gemeld, dat Japan be reid is nieuwe troepen te zenden ter verster king van de landingstroepen, indien zulks noouig blijken. Sensationeel voorval te Shanghai. Gistermiddag heeft volgens een Reuter- telegram aan het Hbld. meldt, een eigenaar dige gebeurtenis plaats gehad te Shanghai. Vijf Japansche marine-officieren brachten een bezoek aan den hoofdredacteur van een Chineesche krant en eischten, dat in de krant verontschuldigingen zouden aangeboden worden voor zekere verklaringen van de krant, waarvoor een aparte, geheele pagina gereserveerd moet worden. Verder eischten de officieren persoonlijke excuses aan den Japanschen admiraal en ontslag van den reporter, die de copy had geleverd. De officieren voegden daaraan toe, dat, indien de hoofdredacteur geen gevolg had gegeven aan die eischen vóór den volgenden middag 5 uur, de Japansche vloot-autoritei- ten maatregelen zouden nemen die zij noodig achtten". verkrijgen, de afwijzingen van Amerikaan- sche zijde overtreft. Het blad steldt de „in ternationalisten" verantwoordelijk voor de verkeerde indrukken in Europa nopens d- Amerikaansche houding. DE WEIGERING VAN PROF. KORS. Een protest uit België. Door de „Vlagmscbe Hoogeschool Ver eeniging voor Volkenbond en Wereldvrede", aangesloten bij de Belgische vereeniging voor den Volkenbond, werd de aandacht der Belgische Vereeniging voor den Volkenbond, werd de aandacht der Belgische Vereeniging voor den Volkenbond gevestigd pp de inci denten, welke onlangs te Leuven plaats had den. Het bestuurscomité van laatstgenoemde vereeniging zond aan den minister van ju stitie een protestschrijven aangaande het niet in België toelaten van prof. Kors uit Nijme gen. Men weerlegt in dit schrijven de bewering als zou er op de Belgische vergadering pro paganda worden gevoerd voor dienstweige ring. Na te hebben gewezen op het verleden der vereeniging, gaat het schrijven voort: Wij zijn insgelijks van meening, dat er geen aan leiding bestaat in het verleden van pater Kors of in zijn geschriften om te vermoeden dat deze geestelijke zich niet zou gedragen naar de elementaire regels der correctheid die zich opdringen aan een vreemden spre ker ten «verstaan van een staat, waar hij het woord komt voeren. DE VROEGERE PENNINGMEESTER VAN DEN DUITSCHEN ZANGERSBOND GEARRESTEERD. De rechter Johannes Redlin, die als pen ningmeester van den Duitschen zangers- bond 900.000 M. had verduisterd en zich sinds zijn veroordeeling tot een jaar en ne gen maanden gevangenisstraf verborgen heeft gehouden, is in de arbeiderskolonie Wilhelmsdorf gearresteerd. Redlin bevond zich sedert 4 Januari te Wilhelmsdorf. Hij zal pp transport worden gesteld naar Ber lijn. DUITSCH-SOCIALISTISCH RAADSLID VEROORDEELD TOT 15 MAANDEN TUCHTHUIS. Het schepengerecht te Dusseldorp veroor deelde Vrijdag den 46-jarigen gehuwden Konrad Renisen, sociaal-democratisch raads lid te Stadt Hilden (Rijnland) tot 15 maan den tuchthuisstraf wegens voortgezet ernsti ge verduistering als directeur van een stede lijk bedrijf. NIEUW AMERIKAANSCHE STEM VOOR OPLOSSING HERSTEL- VRAAGSTUK. De leider der „New York Evening Post" eischt een definitieve oplossing van bet her- stelvraagstuk ten einde de funeste werkin gen van de herstelbetalingen op het wereld bedrijfsleven op te heffen en een verbetering tot stand te brengen. Het zou wellicht geschikter zijn de her stelconferentie in Mei a.s. te doen plaats vinden, in plaats van twee conferenties, waarvan de eene thans en de tweede in het najaar zou worden gehouden, omdat tegen Mei de ontwapeningsconferentie zullen zijn verzocht. Dit is de eenige zwakke hoop. De „Sun" schrijft dat de wil der Europee- |che staten de schrapping dei' sc&ujeo DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIE. Nieuwe botsingen. Te Bombay zijn twee politieposthuizen door congresaanhangers bestormd en in brand gestoken. Te Gagannathpur bestorm den de vrijwilligers een politieposthuis, wa renhuizen en winkels, die Engelsche goede ren verkochten. De politie heeft op de menig te geschoten. Een persoon werd gedood, ver scheidene anderen gewond. HISTORISCH KASTEEL IN BELGIE AFGEBRAND Gisternacht is brand uitgebroken op de eerste verdieping van het kasteel van Baron de Moffart te Nieuwerkerken bij St. Truiden. De brandweer van laatstgenoemde plaats was spoedig ter plaatse doch was bij niet machte de zich steeds uitbreidende vuurzee te bestrijden. Zij bepaalde zich dan ook tot het beschermen van de belendende hofsteden. In- tusschen was de brandweer van Hasselt ge alarmeerd, doch toen deze ter plaatse ver scheen, was het mooie historische kasteel, dat uit de zestiende eeuw dagteekent, reeds door het vuur vernield. Een zeer rijke inboedel met een merk waardige verzameling van oude meubelen is insgelijks een prooi der vlammen geworden. E>e schade bedraagt verscheidene millioenen franken. ERNSTIG MIJNONGELUK IN DUITSCHLAND. Nabij Duisburg-Hamborn is gister in de mijn „Westelbe" van de Vereenigten Stahi- werke Hamborn een ernstig ongeluk ge beurd, doordat een steun wegsloeg en twee arbeiders bedolven werden onder de neer stortende steenmassa's. Een der beide onge- lukkigen kon slechts als lijk geborgen wor den, de tweede heeft zwareinwendig^ kneu zingen bekomen. ERNSTIGE BOTSINGEN IN DE ARBEIDERSBUURT VAN NEW-YORK. In het New-Yorksche rrbeiderskwartier Bronx is het tusschen honderden politie agenten en ongeveer 4000 bewoners tot ern stige botsingen gekomen, toen de politie 60 families, die tot een huurstaking waren over gegaan, uit hunne woningen wilde zetten. Er ontwikkelden zich woeste vechtpartijen. Zeven personen werden in arrest gesteld. WAPENS EN MUNITIE GEVONDEN IN DUITSCH STADJE. Bij de pogingen tot staking van de com munistische partij in het begin van Januari werd door de politie vastgesteld, dat in de m-nkolonie Marl en vooral in het gedeelte Brassert, bewapende terreurgroepen gevormd waren. In verband daarmede werden in de mijnkolonie Marl heden verscheidene huis zoekingen gehouden door de politie. Behalve schrifstukken van hoogverraderlijken inhoud worden o.a. 3 handgranaten gevonden, een apparaat voor het tot ontsteking brengen van mijnen e.d. dat vermoedelijk van een mijn gestolen is, 5 vuurwapenen met daarbij behoorende munitie, 6 dolken, een groot aan tal gummistokken, ploertendooders en ge weren, en een artilleriesabel. AARDSCHOKKEN IN GUATEMALA. Uit San Salvador wordt gemeld, dat de hevige vulkanologische uitbarsting in Guatemala, die gepaard ging met krachtige aardschokken, talrijke dor pen zou hebben vernield. Bovendien zouden de plaatsen Santa Luccia en Cotzumalhyapa eveneens ernstig zijn geteisterd. Vrijdag werden 60 aardstoo- ten waargenomen. Terwijl de vulkanen Fuego en Acatenango nabij de stad Guatemala in volle werking waren. Zoo wel in de stad Guatemala als aan de grans tusschen Buatemala en San Sal vador is de hemel door een aschregen verduisterd. Het observatorium te San Salvador heeft ook verder verwijderde sterke aardschokken geregistreerd. HET MIJNONGELUK TE BEUTEN. Het bergingswerk nog zon der resultaat. Nu hot bergingswerk op de Karsten Centrummijn te Beuten gisteren weder om zonder resultaat is gebleven is de vraag actief geworden of men het leven dor manschappen der reddingsploegen nog langer op het spel mag zetten. He denmorgen zal een commissie van mijn- autoriteiten opnieuw een onderzoek naar de toestand in de mijn instellen. Van het resultaat van dit onderzoek zal het afhangen of een voortzetting van het reddingswerk mogelijk is. (Uitsluitend 2e hands artikelen). - Van 1—5 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. TE KOOP een zoo goed als nieuwe THEEKAST voor spotprijs. Alleen Zon dag van 10 tot 1 uur. BAANSINGEL 20a. TE KOOP: 1 mooi en gaaf Fornuis met pijp 15, Baktrommels om eigen brood te bakken 3, 1 Kinderstoel 5. Adres Smederij Kooimeerlaan voorbij de Vierstaten. Wij hebben een (wel ouderwotsche) doch een heel mooie uitdraaiende HAARD TE KOOP, compleet geplaatst voor 30 en een GASFORNUIS voor lagen prijs. DE HEER en VRIESMAN, Verdron- kenoord 85. Tel. 581. Pracht Hoover KOOP, 125 volt. STOFZUIGER TE 4 TE KOOP: een 2e hands Jaarsma HAARD, een GODIX-PENSION-FOR- NUIS en verder alle soorten KACHELS en FORNUIZEN. Jb VAN DER HOEK, Smederij. Achterstraat. TER OVERNAME GEVR. PRACTISCH BOEKHOUDEN Dr. Kreukniet, HAN- DELSREKEXEN de Groot en Peper. Adres te bevr. bureau van dit blad. TE KOOP RADIOTOESTEL (wisselstr.) zeer billijk, ook genegen te ruiien b v. voor schrijfbureau, boekenkast of an derszins. A Ires bur. van dit blad. 2e hands BANDEN voor auto's en motorrijwielen, groote voorraad en een TRANSPORTRIJWIEL TL KOOP. JAAP BAKKER's Vulcaniseer Inr. Dubbelebuurt 12. Tel. 780. Brandkast. Prima brandvrije brand kast te koop. Spotkocpje. Moet weg. Prima Schuiftafel 7.50, beste Hutkof fer 3, eiken Linnenkast 12.50, prima gebruikt. J. L. SOSTMAN Jr., Ridder straat 10. Een sterke HANDWAGEN TE KOOP. Brieven onder lett. R 783 bur. v. d. blad. Pitspine Litsjumeaux met natrassen en kapokmatrassen te koop, ook afzon derlijk, spotkoopje. Alle soorten gebruik te Meubelen, Fornuizen enz. J. L. SOST MAN Jr., Verkooplokaal Ridderstr. 10. TE KOOP AANGEBODEN wegens overcompleet een prima 3 LAMPS WISSELSTROOM-ONTVANGTOESTEL, LUIDSPREKER, PLAATSTROOM-AP- PARAAT, iederen avond in werking te bezichtigen, tegen halve waarde. Des- gewenscht met Antennepaal van 12 Meter Brieven onder letter V 786 aan het bureau van dit blad. TE KOOP EEN STOFZUIGER, 220 volt, in goeden staat. Adres Westerweg 106, Alkmaar. Prima Duitsche kruissnarigc Piano 175, zeer goede Duitsche Piano 125, pracht groote Boekenkast 35 In- en verkoop van Inboedels. DEKKER, Laat 182. Prima klein Brandkastje 17.50, mooie Gemakskoffer met pot 12.50, Veerenbed 10, Ledikant met spiraal matras en kapokmatras 20, enz. DEKKER, Laat 182. H. Costuums, Jongensjassen en Jek kers, Winterjassen, Gabardines, Meis jesregenjas, div. Colberts, Vesten en Pantalons, Bontjekker, Divan- en Tafel- kleeden. N. P. LAAN 85. Voetbal. Het programma voor morgen Het programma voor Zondag ziet er buitengewoon aantrekkelijk ui' Overal heerscht spanning; elke wedstrijd is van belang; verrassende uitslagen zijn tc verwachten! En dat, nu het sxnde der competitie in zicht komt! Nergens nog is een kampioen bekend, nergens nog weet men, wie zal degradoeren. Ziedaar het resultaat van de tot nu toe zoo gunstig verloopen competitie. Gaat het zoo nog een beetje door, dan zitten we in Maart midden in de landscom- petitie en in de degradatiewedstrijden! Kampioen! Wie zullen dezen titel straks mogen dragen? Er zijn candida- ten genoeg, behalve dan in afd I en V. In afdeeling I wordt Ajax het, in afdee- lmg V zeer waarschijnlijk Velocitas oxVeendam. Maar dit laatste gelooft eigenlijk niemand. In afdeeling I wordt Ajax kampioen, zeiden wij. En zij kan dat morgenavond al zijn. Allereerst kan ze zelf haar mor gen te spelen wedstrijd winnen, en daarnaast kan haar concurrente, West- Frisia, verliezen. Wint Ajax, dan is ze kampioen; verliest West-Frisia, dan kan Ajax heelemaal niets meer gebeu ren! Maar Ajax heeft nog niet gewonnen. Zij moet morgen naar den Haag, naar H. V. V. En ze zal er m -t een bezwaard hart heen trekken. Want een week ge leden kreeg Ajax in den Haag haar eerste nederlaag te slikken en nu zal H. V. V. probeeren, om hetzelfde kunst stukje uit te halen als haar zusterver- eeniging H. B. S. Of het gelukken zal? H. V. V. heeft de puntjes noodig en zal dus hard vechten. En een gelijk spel kan ze best „ver overen". H. B. S. trekt naar West-Frisia. Na den geweldige zege op Ajax verliest de Haagsche club morgen natuurlijk. Dat is ze aan haar wisselvallig spel ver schuldigd. Of is H. B. S. van plan, om Ajax een cadeautje te bezorgen? Voor- loopig lijkt ons een overwinning van West-Frisia het meest waarschijnlijke. Een zeer belangrijke ontmoeting wordt in Hilversum gespeeld: 't Gooi Sparla. Het bloedarme Sparta hééft zijn elftal geheel veranderd: Cohen is uit het doel en Formenoy is weer in de voorhoede. Of het helpen zal? Als Sparta verliest, wordt de toestand critiek. Wint ze, dan zijn er nog tal van candidaten voor de onderste plaats. Maar we houden het op 't Gooi. H. D. V. S. heeft een goede kans, om van R. C. H. te winnen en komt daar door een heel eind uit de gevaarlijke zóne. En K. F. C. klopt in eigen huis na tuurlijk de Stormvogels en blijft dus aanspraak maken op de tweede plaats. In afdeeling I allereerst Feijenoord— D. F. C. De groote match dus voor de Dordtsche heeren. Zullen ze winnen? Feijenoord's ploeg is den laatsten tijd danig verzwakt en biedt dus minder tegenstand dan normaal. Maar D. F. C moet behalve Feijenoord ook haar zenuwen overwinnen. Gaat dat, dan wint ze- En andersverliest ze.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9