DAGRI.AD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. SjaqeÜiksdi Oveczidït JiidtmlamL flo. 23 UO\l)ERU4« 2§ JA\I AK1 1032 134e Jaargang. I :ndie. VOLKSUNIVERSITEIT. „HUMANITAIRE STROOMINGEN" Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten abat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven iranco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTE1 ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Uit nummer bestaat uit drie bladrn. DE AANSTAANDE PRESIDENTS VERKIEZING IN DUITSCHLAND. Ernstige pogingen, om von Hindenburg te behouden. Nog steeds houdt de presidentkwestie de gemoederen in Duitschland bezig. Zoo lang zamerhand komt men meer en meer tot de conclusie, dat het voor Duitschland beter is, als men von Hindenburg als president houdt, al zou het dan maar voor een of twee jaar zijn. Thans hebben een groot aantal vooraan staande Beiersche persoonlijkheden met elkaar besprekingen gevoerd over de presi dentsverkiezing en zij hebben tenslotte de volgende proclamatie uitgevaardigd: Het succes op buitenlandsch politiek ge bied bij de a.s. internationale onderhandelin- ;en hangt mede af van de aaneengesloten- ueid,.waarmede het Duitsche volk achter zijn onderhandelaren staat. Het buitengewone aanzien dat de naam-Hindenburg in binnen- en buitenland geniet mogen wij niet ontberen. Geen tweede Duitscher bezit in gelijke mate het vertrouwen van het Duitsche Volk. Geen tweede belichaamt voor de wereld zoo volko men het vertrouwen in Duitschland. Daar om moeten wij het lot danken voor ieder uur dat de gencraal-veldmaarschalk zijn ambt verder zal uitoefenen. Zijn terugtreden zou ernstigen partijstrijd met zich brengen, waarvan de afloop neg onzeker is, en zou den weg epen maken voor toevalligheden, die vermeden moet worden, vooral daar er een fcenroefde leider is Zeven jaar geleden heeft Duitschland de verkiezing van Hindenburg gevierd als over winning van de Duitsche gedachte. Duitsch- lands plicht is ook thans den veldmaarschalk op den voorgrond te stellen. De Rijksgrondwet voorziet in een verkie zing door het volk en daarmede in een mani festatie van den volkswil buiten ae partij- meening. Het is hoog tijd en de taak van allen die Volk en Vaderland liefhebben tot daden over te gaan. Het Beiersche volk heeft in 1925 de verkiezing v. d. veldmaarschalk beslissend beïnvloed. Daarom achten wij ons bevoegd den eersten stap te deen. Wij roepen cp tot de herverkiezing van dezen man, d e z^oais geen tweede Duitsch'and bebchaamt Wij willen den heer Rijkspresident verzoeken zich opnieuw vcor de verkiezing ter beschik king te stel en. Onze oproep is gericht aan allen, zender enderscheid van leeftijd, maat schappelijken stand, kunr.e, geloof en partij De oproep is onderteekend door bekende mannen uit bedrijfsleven, vooraanstaande personen op wetenschappelijk gebied hoogt officieren van het voormalige Beiersche leger, leidende figuren uit het dagbladwezen, hóege ambtenaren, bekende kunstenaars en een groot aantal burgemeesters van Beier sche steden. o Ook de eerste burgemeester van Berlijn, dr. Sahm, is sinds eenige dagen doende, om een commissie te vormen van vooraanstaan de boven de part. staande persoon!ijkh uit al le kringen van het Duitsche volk, welke de herkiezing v. d. huidigen rijkspiesident von Hindenburg zal propageeren. Hierbij is ge dacht aan mannen en vrouwen, die in eng contact staan met groote groepen der bevol king. Dr. Sahm zal zeer binnenkort de uit- noodigingen verzenden aan de ln aanmer king komende persoonlijkheden, zoodat de Hindenburg-commissie" reeds begin volgen de week een proclamatie zal kunnen uitvaar digen. Men merkt uit bovenstaande wel, dat er op 't oogenblik krachtige pegingen gedaan wor den, om von Hisdenburg oo de plaats te hou den, waar hij thans zit. En wij gelooven, dat het voor de rust van Duitschland goed zal zijn, als het von Hindenburg nog eenigen tijd houdt DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN De Volkenbond en de Mant- sjoerijsche kwestie. De Volkenbondsraad is gistermiddag in geheime zitting bijeengekomen. Niet aanwe zig waren de vertegenwoordigers van China en Japan. Punt van bespreking vorme ?n ver klaring we|ke Paul Boncour zal afleggen als voorloopig besluit van de besprekingen in zake het Japansch-Chineesche geschil. Dez- verklaring zal de verplichting inhouden, welke de Japansche regeering op zich heeft genomen nopens het principe van de Open- deurpolitiek in het Verre Oosten; overigens zal evenwel worden gerefereerd aan de ver plichting, welke Japan en China reeds op zich hebben genomen iedere verdere ver scherping van het incident te vermijden. De verklaring zal worden overgelegd aan dt vertegenwoordigers van Japan en China na de goedkeuring door de twaalf Raadsle den. De onderhandelingen over deze verklaring zullen waarschijnlijk nog eenige dagen in beslag nemen. De verklaring heeft evenwei geen practische waarde aangezien beide par tijen daarin geen enkele nieuwe verplichting aangaan en ook voor het besluiten der werk zaamheden van de enquêtecommissie geen nieuwe maatregelen van den Raad zijn te verwachten. De verklaring van een den Raadspresident heeft slechts ten doel de pu blieke meening een indruk te geven van het optreden van den Volkenbondsraad. De toestand in China. Volgens berichten uit Tientsir. zijn meer dan 5000 man Japansche troepen gedurende de laatste paar dagen langs den spoorlijn Tahoe Shan-Tcenfiiau geconcentreerd en pa raat voor een aanval op Jc-hol. Meer dan 2000 man japansche troepen zijn slaags geraakt met ongeveer 3000 Chi- neesche vrijwilligers onder bevel van Kenchi Chow. Ten slotte hebben de Chineesche vrij willigers Changwoe bezet en zijn de Japan sche troepen naar Tahoe Shan teruggetrok ken. Onder persoonlijk bevel van generaal- majoor Yoda zijn twee Japansche pantser- treinen te Shoei Choeng aangekomen, later gevolgd door drie treinen waarmede Japan sche troepen werden aangevoerd. Zij hebben opdracht gekregen het geheele Ymkwan Sncei Choeng gebied van den Pepi Ping- Liao Ning spoorlijn te bezetten. Een Japansch vliegtuig maakte een ver kenningsvlucht boven Halloen, den voorloo- pigen zetel van de provinciale Hea Loeng Kiang-regeering. Japansche soldaten zijn den 26en te Talairstien en Shoekhiatzer in het grensgebied van Hailoenkiang aangeko men, terwijl de nadering van een grooter Ja pansch leger wordt gemeld, dat Stiloeng- kiang zal bezetten. De Chineesche vrijwilli gers langs den Yingkow-Koepantsc-spoor- weg bieden nog steeds weerstand aan de te Panshan gelegerde detachementen van de tweede Japansche devisie. Be gespannen toestand te Sjanghai. Nieuw Japansch ultimatum. De Japansche consul-generaal heeft den Chineeschen burgemeester van Sjanghai een nieuw ultimatum overhandigd, waarin een bevredigend antwoord wordt geëischt op de Japansche eischen vóór Donderdagavond 10 uur 20. Aan alle kanten worden koortsachtige voorbereidingen getroffen ten einde be schermd te zijn tegen het dreigend gevaar van een openlijk uitbreken der vijandelijkhe den. Ook de Japanschd marinesoldaten zijn aangevangen in het havengebied van Sjang hai loopgraven aan te leggen. De Engelsche, Amerikaansche en Fransche autoriteiten hebben alle troepen en marine strijdkrachten gemobiliseerd. De Engelsche strijdkrachten bestaan uit twee bataljons in fanterie en een afdeeling pioniers. De Amerikaansche marinesoldaten ter sterkte van 1000 man zijn eveneens bereid. In de haven liggen behalve de Japansche oorlogsschepen een Engelsche kruiser en twee kanonneerbooten, zoomede Amerikaan sche en Fransche oorlogsschepen. De Ame rikaansche autoriteiten staan in permanent contact met. Washington. Het verluidt dat zij in geval eener ver scherping der Japansche actie zullen ingrij pen. De bevelhebbers der Amerikaansche en Engelsche zeestrijdkrachten zijn momenteel niet te Sjanghai aanwezig. Sjanghai aanvaardt het Japan sche ultimatum, Volgens alhier binnengekomen berichten heeft de overheid van de Chineezenstad ian Sjanghai gisteravond besloten het ultima tum der Japanners te aanvaarden. Zij heeft last gegeven tot ontbinding van alle anti- Japansche organisaties. Men houdt rekening met de mogelijkheid dat deze toegevendheid van de stedelijke over heid tot nationalistische betoogingen zal lei den. Slachtoffers te Charbin. Ja pansche vlieger gedood. Naar uit Charbin wordt gemeld, werden aldaar een Japanner en drie Koreanen door Chineesche militairen gedood. Talrijke vrou wen en kinderen zijn ontvoerd. Van de stad Charbin uit werd een Ja pansch vliegtuig beschoten en tot daling ge dwongen. De Japansche vlieger, een kapi tein, werd door bandieten gedood. Het communisme in China. Naar uit Sjanghai wordt gemeld, is het Sovjetregiem gevestigd in zes arrondissemen ten van de provincie Hoenan, een arrondis sement van de provincie Hoepeh, vier arron dissementen van de provincie Kiangsi en in een deel van de arrondissementen Tsjangsja en Istsjeoe in de provincie Hoenan. In de ge bieden, waar de Sovjetheerschappij is geves tigd zijn de landerijen van de gibotgrondbe- zitters onder de boeren verdeeld, welke wor den vrijgesteld van alle feodale belastingen. Contact van den Amerikaan- schen staatssecretaris Stim- son met Engeland. De Amerikaansche staatssecretaris Stim- sou heeft gisteren in verband met de gebeur tenissen te Shanghai contact gezocht met Engeland en had een langdurig onderhoud met de Britsche ambassadeur Sir Ronald Lindsay en bovendien nog een bespreking met de Itaiiaansche ambassadeur. In diplo matieke kringen is het opgevallen, dat Stim- so ngeen besprekingen heeft gevoerd met de Fransche ambassadeur. Hoewel het van of- ficieele zijde wordt voorgesteld, alsof de in druk van de gebeurtenissen ernstiger is, dan de voorvallen zelf, schijnt men toch pogin gen te overwegen om gemeenschappelijk druk op Japan uit te oefenen en eventueel door vlagvertoon indruk te maken. De be richten echter dat te Manilla voorbereidin gen worden getroffen voor het vertrek van Amerikaansche oorlogschepen worden niet bevestigd. Na overleg met president Hoover heeft Stimson alle stukken betrekking heb bend op de Japansche kwestie den senaat toegezonden. Men hecht hieraan groote be- teekenis aangezien het toepassen van econo mische pressiemaatregelen slechts door het congres kan worden geëischt. In sommige kringen is men van meening dat de tijd van de notawisseling voorbij is. DE OOSTENRIJKSCHE REGEERING AFGETREDEN. Buresch met regeeringsvor- ming belast. In een gistermiddag om half vier gehou den ministerraad heeft de regeering-Buresch besloten en bloc af te treden. De Bondskan selier begaf zich direct naar Bondspresident Miklas. die de collectieve ontslagaanvrage aannam en Dr. Buresch opdracht gaf een nieuwe regeering te vormen. De motieven voor dit aftreden zouden zijn de wenschen welke den laatsten tijd door een groot deel der chr. soc. pers zijn geuit en een versterking van de autoriteit der regeering beoogen. Daarbij werd herhaaldelijk de naam van dr. Seipel genoemd. Het aftreden is h«: resultaat der bespre kingen van het bestuur der chr. soc. partij, welke Woensdag zijn aangevangen. Minderheidskabinet te Weenen? Tegen half zes gisteravond heeft dr. Bu resch een onderhoud gehad met de vertegen woordigers van het nationale economische blok. Zij stelden hun toetreding tot de re geering afhankelijk van de bezetting van buitenlandsche zaken door dr. Schober. Dr. Buresch antwoordde dat hij uit motieven van economisch politieken aard niet in staat is een kabinet te vormen^ waarin dr. Scho ber de portefeuille van buitenlandsche za ken zou bezetten. Hierna bracht de bondskanselier aan zijn fractie rapport uit. Woensdag zullen geen besprekingen meer worden gehouden met de andere partijen. In het parlement verluidt dat dr. Buresch Don derdag na ruggespraak met de andere par tijen, ook de soc.-dem., den Bondspresident de lijst van een minderheidkabinet zal over handigen. Buresch optimistisch. Bondskanselier Buresch beoordeelde den toestand gisteravond laat vrij optimistisch. Hij verwaeht stellig, dat de Landbond deel zal uitmaken van de nieuwe regeering. Dat men zal vasthouden aan de gedachte van een minderheidskabinet is voor 90 pCt. waar schijnlijk. Hij wilde de aangelegenheid ech ter nog eens met zijn partijvrienden bespre ken. De hoop, dat het toch nog gelukken zal het nationale economische blok tot medewer king te bewegen, heeft hij nog niet geheel opgegeven. Met Schober als minister van buitenlandsche zaken zal dit echter niet mo gelijk zijn. Hierin mag men echter geen ver andering van de buitenlandsche politieke richting zien. De bondskanselier bracht in herinnering, dat hij zelf voor kort in een re devoering er op gewezen heeft, dat volgens zijn meening een Donaubond zonder Duitschland niet mogelijk was. Over het verloop der onderhandelingen verluidt nog. dat een poging zal worden ge daan dr. Schober een andere portefeuille aan te bieden. Dr. Seioel minister van bui tenlandsche zaken? Het Donderdagochtendblad van den „Reichspost" vemeldt, dat in alle deelen van het land vooraanstaande Christelijke sociale politici den wensch geuit hebben, dat dr. Seipel de portefeuille van buitenlandsche zaken op zich zou nemen. Mocht dr. Seipel hier niet toe bereid zijn, aldus werd ver klaard, dan zal dr. Buresch zelve buiten landsche zaken leiden. NIEUWE ONLUSTEN IN BRITSCH- Te Patna is het ter gelegenheid van de feestelijkheden oo Onafhankelijkheidsdag tot ernstige botsingen gekomen tusschen con gresaanhangers en de politie De menigte gooide met steenen naar de politiek, welke spoedig met vuursalvo's antwoordde. Twee personen werden gedood en een groot aan tal gewond. Te Bombay hebben eveneens groote de monstraties plaats gehad. De congresaan hangers verbrandden groote stapels in het buitenland gefabriceerde kleeren. Vervol gens bestormden zij een politiebureau, dat zij in brand staken. DE OPSTAND IN SAN SALVADOR. Successen der opstandelingen. Naar uit Colon wordt gemeld, hebben de opstandelingen, aangemoedigd door nieuwe, uit Honduras aangekomen leiders, den re- feeringstroepen in het binnenland van San alvador ernstige nederlagen toegebracht. Hevige gevechten werden geleverd. KIESRECHTHERVORMING IN FRANKRIJK? Woensdag zijn in de Fransche Kamer de batten gevoerd over de kiesrechthervorming. Een socialistisch voorstel de debatten te ver dagen werd verworpen met 252 tegen 216 stemmen. Een zelfde lot onderging het in stemming gebrachte voorstel van afgevaar digde Frossard, waarbij geëischt werd de debatten tot Donderdag te verdagen In ver band met de opgewonden toon welke tijdens de debatten heerschte zag de Kamervoorzit ter zich genoodzaakt de debatten te onder- breke n.In de middagzitting ging de Link- sche Oppositie weer tot obstructie over waar bij zij opnieuw verdagingsvoorstellen indien de. Er ontsjson zich een debat betreffende een eventueel uitstel der verkiezingen tot de maand Mei. Nadat nog een verdagingsvoor- stel van de Oppositie met 63 stemmen meer derheid was verworpen, eischte Herriot de terugwijzing van het verkiezingsvoorstel naar de Commissie, doch ook dit voorstel vond geen meerderheid en werd met 246 te gen 213 stemmen verworpen. OPGRAVING VAN OUDEN KEIZERS BURCHT. Naar uit Eger gemeld wordt, zijn door opgravingen in den ouden keizersburcht de fundamenten van een naast den burcht staand gebouw, waar de burchtvoogdeu woonden, blootgelegd. Overblijfselen werden gevonden van een betegelden zaal met erker, waar hoogstwaarschijnlijk in Februari 1634 Wallenstein met Terzky, Kinsky en Illo, be nevens ritmeester Neumann door de aanhan gers van Ferdinand II vermoord zijn. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. Bij Krajova in Hongarije heeft een perso nentrein een geheel bezette autobus gegre pen. Vier personen werden gedood, zestien gewond. GEEN SPOOR VAN DE M 2. Laat in den middag heeft de Britsche ad miraliteit het volgend communiqué verstrekt: „Van de onderzeeboot M 2 is tot nu toe nog geen enkele bericht ontvangen. Daarom bestaat groote vrees voor de veiligheid van de zich aan boord bevindende bemanning". Positief is komen vast te staan dat het me talen lichaam dat Woensdagmorgen vroeg op den bodem der zee is gevonden, niet de vermiste onderzeeboot is. Men vermoedt dat het het wrak is van een schiip dat tijdens den oorlog is gezonken. De hoop de bemanning te red den vrijwel opgegeven. De hoop, dat de bemanning van de En gelsche duikboot M2 nog gered zou kunnen worden is zoo goed ais opgegeven. De admi raliteit deelde gisteravond laat nog mede, dat de mijnenveger nog twee andere voor werpen op de zeebodem hebben geconsta teerd, talrijke duikers zijn naar beneden ge gaan, doch tengevolge van het hooge water slaagde geen der duikers erin den zoobodem te bereiken. Zooals reeds werd gemeld, is daarna gisteravond de mijnenveger Ted- worth, die met de modernste diepzee-zoek- installaties is uitgerust met verscheidene dui kers aan boord uit Porthmouth vertrokken om gedurende den nacht de reddingspogin gen voort te zetten. DE TRAGEDIE VAN DE IN NEDERLAND OPGEVOEDE HONGAARSCHE KINDEREN. Een geval, dat goed afliep. Men schrijft uit Boedapest aan de N.R.C. Toen er in de eerste jaren na den vrede ge regeld kindertransporten naar Nederland gingen, was tusschen het Nederlandsche en het Hongaarsche comité een zekere classifi ceering van de kinderen overeengekomen, waaraoor zooveel mogelijk kinderen uit be paalden -kring in Hongarije bij denzelfden kring in Nederland zouden worden onderge bracht. Nu is nauwkeurigheid geen Hongaar sche karaktereigenschap en het kwam dus herhaaldelijk voor, dat de classificatie der kinderen niet klopte en kinderen uit de beste kringen bij doodarme menschen, en omge keerd, werden ondergebracht. Van de gevol gen van deze nalatigheid lezen wij thans w<_er eens een staaltje in het Hongaarsche blad Uj Nemzedék, dat vertelt, dat een kind van doodarme arbeidersmenschen bij een Nederlandsche fabrikantenfamilie onderge bracht werd, die eeri gouvernante voor het kind nam en het gedurende de negen jaren, die het in Nederland doorbracht, al een ion- Dinsdag 2 Februari a.s. begint de cursus door Ds. A. E. F. JUNOD (Wassenaar). 4 avonden. Cursusgeld f 1.—f 1.50 of f2.naar keuze. Schrijft nog heden in. gedarae opvoedde. De Hollandsche pleeg ouders kregen het kind zoo lief, dat zij het als eigen kind wilden aannemen. Echter wil de de moeder dat niet, zoodat het kind, na negen jaren in Nederland in een goede bur gerlijke omgeving te hebben geleefd, terug kwam in de ouderlijke „woning", bestaande uit een kamer, tevens keuken, waar de moeder met een vreemden man samenleefde, dien het kind in haar leven nooit had gezLn. Een paar dagen na haar aankomst werd zij reeds aoor beiden geslagen, aangezien zij iets wei gerde, wat men haar beval. Een half jaar geleden, kwam de moeder zich bij de politie beklagen, dat haar dochter zich voor een dame hield en niet op de fabriek wilde gaan werken, waarop de commissaris het meisjes bij zich liet komen en zich vervol gens met de pleegouders in verbinding stelde. Zoo vond deze tragedie gelukkig een goed einde. De Hollandsche fabrikant kwam naar Boedapest over en kwam daar, na groote moeilijkheden, eindelijk tot overeenstemming met de moeder. Hij kocht voor deze een huis h raison van 6000 pengö en gaf haar nog 2Ü00 pengö aan contanten, waarna de vrouw er in toestemde, van het kind afstand te doen, dat, naar het blad bericht, thans reeds in Nederland woont en den naam van den pleeg vader draagt. E^N DUBBEL LEVEN. Te Boedapest heeft, naar we in de N.R.C. lezen, een toeval tot de ontdekking van een zeer interessant dubbel leven geleid. In een van de grocte koffiehuizen der stad was aan de garderobe een meisje aangesteld, die steeds gewoon was, haar gezicht in omslag doeken half verborgen te houden. Naar thans blijkt, was dit meisje van haar gespaarde geld eigenares van een renstal geworden. Wan neer ze vrij had, verscheen ze als mondaine vrouw, omgeven door heeren uit de hoogere kringen op de renbanen, terwijl ze den vol genden dag weer in de garderobe zat. Ver scheen toevallig een van haar kennissen uit een ander leven, dan sloeg zij haar doek een beetje beter om haar gezicht. Verloren brillanten ringen leiden tot de ontdekking van het geval. Het feit, dat deze ringen in hare garderobe wegraakten, overi gens, naar bewezen is, geheel buiten hare schuld, bracht er de politie toe, een onder zoek naar het verdere leven van het meisje in te stellen en zco kwam de zaak aan den dag. NEW-YORK. Een corrupt bewind. In de groote wereldstad aan den Hudson worden volgens de N.R.C. periodiek naspo ringen verricht naar den algemeenen politie ken staat van zaken, naar den financieelen welstand van groot New-York en naar de cor ruptie onder ambtenaren en beambten. Zoo heeft thans ongeveer een jaar lang de advo caat-adviseur van den Wetgevenaen Raad van de stedelijke regeering een onderzoek in gesteld naar omkooping en verduistering en in het algemeen „graft welke in bestuurs- kringen wordt gepleegd. Hij legt de schuld voor dezen beschamenden toestand op de macht, die de beruchte organisatie Tammany Hall uitoefent. De wereldstad moet, meent deze advocaat-adviseur, Samuel Seabury, geregeerd worden door een commissie of door een daartoe aangesteld man. Zooals de zaken thans gaan, nu New York wordt geregeerd door de draadtrekkers van Tammany Hall die zelf achter de schermen blijven, is het hek van den dam. Tammany Hall, een inrich ting die geheel in handen is van de Democra ten en die een enorm groote politieke macht uitoefent, heeft maar één reden van bestaan en dat is: zich dik te eten aan geld en goed van de stad en haar inwoners. De treurige positie, waarin de stad zich bevindt, is te wijten aan de roekeloosheid en de oneerlijkheid waarmee zij wordt bestuurd. De schuldenlast is reusachtig: meer dan 1850 millioen dollar! In het afgeloopen jaar werd 1500 millioen dollar meer uitgegeven dan inkwam. Seabury beschudigt de leiders van de Tammany-organisatie ervan zich door den verkoop van de openbare ambten met tientallen millioenen dollars te hebben ver rijkt, welke ambten dan altijd aan Demo craten werden in handen gegeven. Er bestaat naar de heer Seabury op grond van zijn on derzoek meende te mogen constateeren een verbond tusschen de gemeentepolitiek en de misdaad, en er zijn allerlei middelen waar door spelers, moordenaars, revolverhelden en dieven in staat worden gesteld de open bare kas te plunderen. Daarbij zijn chantage en afdreiging een veel gebruikt middel. De weg ter ontkoming uit dezen smadelijken toe stand is, een ambtenaar aan te wijzen die zijn vak verstaat en die evenals de directeur van een groote zaak, op behoorlijke wijze daarover het bewind voert

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1