£cmdm ÜAiin&oum Jieck School Jildschcifim £aatste AeticfUm Jiecht&zoAen Stad en Om !Eucgedifke Stand ycheepstiidingea TERTIAIRE WEGEN. ÜMIL.M, ■■MIIIII"! Bolland—West-Afrika-Lljn. Maaskerk, 27 Jan. v. Hamburg n. A'dam. pe afdeeling zal zich in verbinding stellen met het hoofdbestuur, om pressie uit te oefe nen op Ged. Staten, inzake het bekrachtigen van ten genomen besluit, waarbij een steun- regeling in het leven we-d geroepen. Aange drongen werd op scherpert actie, daar vele leden meenden, dat de steunv-neening hier ter plaatse door de betrokken autoriteiten wordt getolereerd. Besloten werd zoo talriik mogelijk de raadsvergadering te bezoeken. Het is thans de tijd niet meer, dat de tuin ders en kleine boertjes zich voor hun armoede behoeven te schamen. Wat in andere gemeen ten kan. moet in deze gemeente ook mogelijk zijn, werd gezegd. Felle critiek werd geléverd op de houding van enkele boeren welke hand- teekeningen trachten te verzamelen voor een anti-steunbeweging. Na de rondvraag, welke weinig belangrijk was, volgde sluiting. Vrijdagavond zal een bijeenkomst plaats vinden ten raadhuize, om ook nier te komen tot de vorming van een crisis-comité. NOORLSCb Ar WOUDE. Op initiatief van enkele dames is gister- Aond (Maandag) opgericht een Christelijke Vrouwenclub, welke zich ten doel stelt, het vervaardigen van kleeren. algemeene ontwik keling enz. Het bestuur is samengesteld uit de dames: mevr. DragtBerger, presidente: Mevr. Slot—Gootjes, secretaresse; mevr. Ootjers—Kestelijk, penningmeesteressemevr SchuilLindhout, alg. adjunct. De vereeni- ging is opgericht met aanvankelijk 20 leden en zal om de 14 dagen bijeenkomen. Door den heer Wilmink, Hoofd der R.K. school, is Zondag na de Hoogmis in tegenwoordigheid van het bestuur van het Wit-Gele Kruis, Kerk- en Armbestuur, en de R.K. raadsleden, geopend het magazijn van het Wit-Gele Kruis, dat is ondergebracht in het Zusterhuis. De hoogtezon is in de nieuwe zaal van „De Burg" ondergebracht. Deze en verder alle materialen zijn vanaf heden voor h°t bestemde doel beschikbaar. Algemeene vergadering van de Ccöp. Boerenleenbank te Noord- Scharwoude. Bovengenoemde bank vergaderde Dins dagavond in „Concordia". Aanwezig met het bestuur waren 101 leden. De voorzitter, de heer G. Barten, opende en noemde deze vergadering steeds van pret- tigen aard, daar wij telken jare kunnen zien naar resultaten. Ook thans is dit het geval, hoewel 1931 heel slechte resultaten gaf voor de tuinders. Tusschen het bestuur en den raad van toezicht bestond weer een aange name samenwerking. Hierbij merkte spr. op, dat wij in ons mid den een bestuurslid hebben, die vanaf de be ginne voor de Bank werkzaam is geweest, n.1. de heer P. de Wit, die bijna alle verga deringen present was. Om gezondheidsrede nen achtte deze het beter zich terug te trek ken, dcch hiermede gaan bestuur en raad van toezicht niet accocrd. Hij hooge uitzondering zegden wij hiermede genoegen nemen. Spr. hoopte, dat allen het 25-jarig jubileum zullen meevieren, in het bijzonder de heer de Wit. Het jaarverslag werd uitgebracht door den heer K. Opperdoes. De totaal omzet bedraagt 51! 345,47 Het aantal leden is heden 181 Het aantal spaarbankboekjes in omloop bedraagt 343, het aantal voorschotten 62, het aantal cre- dictcn in- loopende rekening 32. Het saldo winst over het afgeloopen boek jaar is 1501,48. In Maart werden eenige voorschotten ver leend van het Provinciaal tuinderscrediet Afgevaardigde naar de vergadering van de ring van Boerenleenbanken was de heer G. Barten. In de gecombineerde vergadering van het bestuur en den raad van toezicht gehouden in Mei, kwam een belangrijke punt der be schrijvingsbrief van de Algemeene ledenver gadering der Centrale te Utrecht in bespre king, n.1. een voorstel om te besluiten over te gaan tot vorming van een kapitaal ter tege moetkoming aan de Boerenleenbanken in de schade ontstaan dcor de bijzondere tijdsom standigheden (kaitaal voor bijzondere doel einden). Besloten werd om vóór genoemd voorstel te stemmen, nu de heffing over 8 jaar zal plaats vinden en V? per mille, naar de debet stand van voorschotten en credieten naar den stand op 31 December 1929 zal moeten wor den bijgedragen. Afgevaardigde naar Utrecht was G. Barten, plaatsvervanger J Ootjers. In Juli is door onzen kassier een schema opgemaakt van den stand van zaken onzer bank, aan de hand waarvan werd besloten voorlocpig de rentevoet ongewijzigd te laten De rekening en de balans. De ontvangsten der rekening bedragen in totaal 511345.47 en de uitgaven 511345.47. Van de balans zijn de bezittingen totaal 328676.18 en de schulden 328676.18. De balans van de spaarbank geeft aan wat betreft de vorderingen 279900.22 en wat betreft de schulden 279900.22 De voorzitter vroeg de toestemming van de vergadering om de winst weer over te bren gen naar hef reservefonds. Aldus werd besloten. Verkiezingen. Als lid van het bestuur was aan de beurt fan aftreden de heer J. Ootjers (herkies baar). Hij werd met 91 stemmen herkozen. De heer D. Barten werd met 89 stemmen herkozen tot lid van den Raad van toezicht De voorzitter sloot hierna de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en het gezellig samenzijn. De B B N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, schrijft: De overtuiging wint ve'd dat het noodig IS- het begrip „tertiaire wegen" te herzien Bij de invoering van de wegenbelasting werd de opvatting gehuldigd, dat de tertiaire wegen van ondergeschikt be'ang waren; we gen, waarop weinig automobieiverkeer voor- Kwam en waarvoor het dan ook niet noodig werd geacht, gelden uit het wegenfonds be schikbaar te stellen. Bij de toeneming van 'iet mechanisch verkeer over den weg is geble ken, hoever de opvatting over de beteekenis tertiaire wegen van de werkelijkheid ''gf Aangenomen mag worden, dat zeker der automobie'en in Nedcriand uitslui- en.1 of vriiwel uitsiuitend op de tertiaire w«gen rijden. De gevolgen daarvan treden met ontstel lende duidelijkheid aan den dag. De tertiaire wegen, waarvan de constructie zoodanig is, dat zij niet bestand zijn tegen het moderne vervoermiddel, gaan met den dag achteruit en, indien er niet wordt ingegrepen, moet worden gevreesd, dat zij terugvallen in een staat van volkomen onbruikbaarheid voor het hedendaagsche verkeer. Mitsdien behoort een groot deel dier wegen daarvoor wel geschikt te worden gemaakt en in een bruikbaren toestand te worden gehou den. Daarvoor ontbreken echter niet alleen bij een groot deel der kleinere wegbeheerders de noodige middelen en tegelijk ook voor een behoorlijk onderhoud, maar zeer vaak be schikken zij ook niet over voldoende techni sche hulp voor dat doel. In enkele provinciën hebben de Staten reeds aandacht aan dit brandende vraagstuk ge schonken en uit hun eigen geldmiddelen be dragen ten behoeve van de tertiaire wegen afgezonderd, omdat hetgeen de provinciën uit het wegenfonds ontvangen niet mag worden gebruikt, om daaruit ook bijdragen te geven voor de verbetering en het onderhoud der ter tiaire wegen. Hoewel de gestie dier Staten aller erkente lijkheid verdient, moet wel als vaststaand worden aangenomen, dat het boven de finan- ciëele draagkracht der provinciën valt, om de in totaal voor de verbetering der tertiaire wegen noodige gelden beschikbaar te stel len. Een bijdrage uit het rijkswegenfonds zal daartoe dus naar onze meening noodig zijn. Daarenboven geeft de wijze, waarop thans de verbetering van 't Nederalndsche wegen-' net wordt gefinancierd, aan velen reden tot groote bezorgdheid, omdat gevreesd moet worden, dat daartoe te zware financiëele of fers van de tegenwoordige gemeenschap zul len moeten worden gevorderd. Dit wenscht de 3. B. N. te bespreken met alle autoriteiten, colleges en lichamen, welke bij aanleg en onderhoud var. wegen, alsmede de financiering ervan, belang hebben, of er belang in stellen. Daartoe zijn uitnoodigingen gezonden voor een gezamenlijke behandeling van dit vraag stuk aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer, aan alle besturen van gemeenten, oo'ders en waterschappen, aan de Kamers v. Koophandel, aan Land- en Tuinbouworgani saties, verkeersbonden, enz. voor een bijeen komst oip Donderdag 11 Februari a.s. te 13 3/4 uur in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Aan de ministers van arbeid, handel en nijverheid, van binnenlandsche zaken en landbouw, van financiën en waterstaat, als mede aan de colleges van Ged. Staten in de verschillende provinciën is het verzoek ge richt, devergacbringje willen bijwonen. HEILOO. Woensdagavond werd in het lokaal van den heer N. F. Helder een ledenvergadering gehouden van de tuinbouwvereeniging „De Vooruitgang". De voorzitter, de heer Hel der, sprak de hoop uit, dat het nieuwe jaar beter moge zijn voor de tuinders en de ver- eeniging, dan 1931 is geweest. In de plaats van den heer Kruk werd ge kozen tot bestuurslid de heer J. Boot, die de benoeming aannam. De voorzitter dankte den heer Kruk voor wat hij als bestuurslid gepresteerd heeft. Hierna kwam het vervoer van de produc ten ter sprake. Ingeschreven was als volgt: D. Bakker 10 ct. per kist aardbeien, 1.75 per 100 slof; W. v. d. Steen 7 ct. per kist, 2% ct. per slof; P. Bakker 6% ct. per kist, 2 ct. per slof; v. d. Kommer 7 ct. per kist, 3 ct. per slof; Korg te Zuidscharwoude 6 ct. per kist, 2 ct. per slof. Het vervoer van ledig goed is bij het ver voer inbegrepen. De inschrijving geldt voor een heel jaar. De heer Th. Dekker merkte op, dat het verschil in prijs van de veiling in Beverwijk en in Heiloo niet zoo groot is wat betreft de aardbeien en boonen. Voor mooie aard beien wordt in Heiloo meer betaald dan in Beverwijk. Dit idee vond nogal bestrijding. De heer Dekker zei, dat wanneer afzon derlijk wordt aangevoerd, de prijs in Heiloo beslist hooger is, en bloc niet. Gevreesd werd, dat wanneer de prijzen te laag zijn en de aardbeien moeten worden opgehouden, men toch naar Beverwijk moet gaan. En dit is dan niet gewenscht. De secretaris merkte op, dat bij de inschrijving een minimum vrachtprijs per keer buiten beschouwing blijft. Dit jaar moest minstens f 10 per nacht betaald wor den, juist de kleine vrachtjes hebben dit jaar de vervoerkosten zoo hoog opgedreven. Hierbij werd opgemerkt, dat het ledental te klein is geworden. De voorzitter vroeg of de vergade- ring er mee accoord ging, dat aan den laag- sten inscht ijver het vervoer wordt opge dragen en dat weer in Beverwijk zal worden geveild. Door den heer N ij m a n werd gevraagd, of de laagste inschrijver in staat is voor ge regeld vervoer te zorgen. De secretaris antwoordde, dat de in schrijver aan spr. gezegd heeft, dat hij in elk geval zal zorgen dat de waren in bever wijk komen Bovendien wordt een contract geteekend. Besloten werd aan den laagsten inschrijver het vervoer te geven en in Beverwijk te veilen. Ingekomen was een schrijven uit Ven huizen van den heer W, Vennik om te kómen tot de oprichting van een neutrale vereeni- gitig van landbouwers en tuinders. Ook het werkprogram van deze nieuwe vereeniging werd voorgelegd De secretaris zeide wel te sympathi seer en met veel wat in dit program voor komt. maar niet met alles. Wel achtte spr. bet wet.'schelijk, dat er een groote bond komt, ook om meer pressie op de regeering te kun nen uitoefenen. Verder was ingekomen een schrijven van den heer D. Molen te Andijk betreffende aanbieding van boonensoorten. De secretaris stelt alsnog voor het vervoer met Kors te doen ingaan op 1 Februari Werd aangenomen. De voorzitter sloot hierna de vergadering. Aan de technische hoogeschool te Delft zijn geslaagd voor het candidaatsexamen voor scheikundig ingenieur de heeren A. Dros te Texel, T. Hoekstra te Bovenkarspel, L. Kaper te Barsingerhorn. Maandblad Televisie Van de Uitgave J. D. Schuitemaker, Weer- wal 12 te Purmerend, ontvingen wij het maandblad „Televisie ter recensie. Het blad bevat verschillende interessante artikelen als: Hoe staat het met de Nederlandsche televisie uitzendingen?; de foto-electrischecelde zichtbare en onzichtbare stralen van het spectrum; de foto-electrische cel in de prac- tijk; televisie; muziek en beelden op 1 anten ne; boekbesprekingen en nog eenige andere. Een blad dat voor diegenen die zich voor Televisie interesseeren zeer zeker van belang ?al zijn. 1 „Astra", geïll. maandschrift. Het Februari-nummer van Astra opent met een carnavals-verhaal, getiteld* „De Roode Domino", van Gérard La Bury, met een tee- kening van Niels Douwes Dekker. Het ge geven speelt zich af op een bal-masqué in Zwitserland. Guus Betlem Jr. geeft een van zijn geestige, korte gedichtjes, ditmaal ook achter een masker. Uit den verderen inhoud stippen wij aan het écht Amerikaansche verhaal: „Emma's Weddenschap". Het is een vermakelijke be levenis, die bovendien aantoont, dat er nog wel gewiekste zaken-„vrouwen" óók zijn. „De Overval" speelt zich af in de Engelsche Society. De gebeurtenis toont aan, dat ook deze kringen, zelfs aan een diner, niet voor bange uren gespaard blijven, als het noodlot zich aan hen opdringt. Het nieuwe feuilleton: „Vervulde Droo- men", neemt een aanvang en begint al onmid dellijk met een verrassing en een niet-alle- daagsche gebeurtenis. Filmland bespreekt kinderen van de Film en nog veel meer. O.a. worden Jannings en de jonge, energieke re gisseur Siodmak, bij elkander, onder de loupe gebracht. Verder verschillende aardige en onderhoudende verhalen, fraaie illustraties en geestige plaatjes en dan zijn er nog twaalf kunstdruk-foto's en het mooie foto-diorama. Ongecorrigeerd. INBRAAK IN EEN KERK. Hedenmorgen is ontdekt, dat er een in braak gepleegd is in de r.k. Rectoraats kerk op Berg en Dal bij Nijmegen. Uit de kluis der kerk wordt een zilveren kelk vermist. Tevens zijn uit de kerk twee offerbusjes gestolen. De politie stelt een onderzoek in. PESTRATTEN. Naar wij vernemen, zijn door den genees kundigen- en gezondheidsdienst te Amster dam na de ontsmetting door middel van gas van de Spaansche boot Arantsa Mendi, welke ligplaats had in de Amsterdamsche haven, 59 doode ratten gevonden. Het bacteriolo gisch onderzoek van deze ratten heeft uitge wezen, dat zij met pestbaccillen besmet wa ren. De Arantsa Mendi, welke van La Plata kwam, is gisterenavond weer naar zee ver trokken. Van de bemanning was niemand ziek. BRUTALE ROOFOVERVAL IN EEN RIJDENDEN TREIN. 95.000 franc uit postwagen gerooid. Gisteravond tegen zeven uur is te Saarbrücken op den postwagen van den personentrein 680 een brutale roofover val gepleegd, waarbij den roovers een postzak met een inhoud van 95 000 franc in handen viel. Kort na het vertrek van het station Kamphausen hoorde de post- conducteud, die alleen in den postwagen dienst deed, het slaan van een venster. Plotseling werd de deur opengerukt en twee gemaskerde gestalten verschenen, die den verrasten beambte met de revol ver dreigden en hem zeiden zich rustig te gedragen. Hij moest met zijn gezicht naar den wand gaan staan en de roo vers doorzochten den geheelen wagon- Even vóór dat de trein het station Neu- Laus binnen reed, sprongen de onbeken den met een postzak, die 95.000 franc in hield, uit den rijdenden trein. De post zak heeft men later in de nabijheid van Neuhaus gevonden. Het onderzoek heeft tot nog toe geen resultaat opgeleverd. MET EEN VOETBALELFTAL OP TOURNEE. Een inwoner van Lisse was met een voetbalelftal „op tournee". Het resultaat van den wedstrijd werd danig gevierd. De heeren arriveerenden te ruim 11 uur voor een café in de Haarlemmermeer Het café was gesloten. Een relletje ont- stond en de ruit moe6t het ontgelden. De. caféhouder snelde naar buiten en hij legde „beslag" op een fiets om schade vergoeding te krijgen Op dit moment arriveerde ook een onbezoldigd rijks veldwachter ter plaatse. De inwoner van Lisse pleegde verzet en maakte zich schuldig aan mishandeling Heden werd hij in hooger beroep door het gerechts hof te Amsterdam veroordeeld tot -2 maanden gevangenisstraf. VALSCHHEII) IN GESCHRIFTE DOOR EÉN OPZICHTER. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gister arrest gewezen in de Zaak tegen den 28-jarigen opzichter F. H. A M ,'te Schie-- dam, thans gedetineerd, die in hooger be roep terecht heeft gestaan van een vonnis wan de Rotterdamsche rechtbank waarbii hii wegens diefstal en valschheid in geschrifte was veroordeeld tot twee jaar en zes maan den gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde verdachte tot twee jaar gevangenisstraf. Voorts bevestigde het Hof een vonnis te gen dezelfde verdachte gewezen, waarbij hij wegens verduistering tot zes maanden ge vangenisstraf is veroordeeld. Het Hof sprak verdachte vrij van den hem ten laste gelegde diefstal, waarvoor hij door de rechtbank tot zes maanden gevangenis straf is veroordeeld. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDS WINKEL. In den nacht van 7 op 8 Augustus 1931 had een brutale inbraak plaats in een goud smidswinkel in de Willemstraat te Enschedé. Twee personen sloegen de spiegelruit van dezen winkel in en maakten zich met drie bak ken, inhoudende ongeveer 150 gouden rin gen, uit de voeten. Den buit begroeven zij in de buurt van de Nederlandch-Duitsche grens bij Glanerbrug. De daders van dezen dief stal, de 25-jarige metselaar G. L. en de 30- jarige opperman J. K., beiden uit Enschedé, werden den volgenden dag gearresteerd. Eerstgenoemde bekende volledig. De opper man bleef halsstarrig ontkennen. De recht bank te Almelo veroordeelde den metselaar G. L. tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, en J. K. tot 3 jaar gevangenisstraf, omdat hij reeds 28 veroor deelingen achter den rug had. Deze opper man heeft heden in hooger beroep voor t ge rechtshof te Arnhem terecht gestaan. Hij be kende thans volledig. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis der recht bank te Almelo. Arrest 11 Februari a s ZIJN VROEGERE VELOOFDE MET EEN SCHEERMES BEWERKT. Het gerechthof te Arnhem heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen J. H. uit Enschedé, tegen wien 4 dagen geleden door ■den procureur-generaal bij dit hof twee jaar en 6 maanden gevangenisstraf was geëischt, omdat hij zijn meisje, dat de verloving met hem had uitgemaakt, in Juli 1931 op het Mercuriusplein te Lonneker (gemeente En schedé) met een scheermes enkele sneden over hals en gezicht had toegebracht, waardoor het meisje levensgevaarlijk werd gewond, waarvan zij later herstelde. Het gerechtshof veroordeelde hem heden, wegens zware mis handeling gepleegd met voorbedachten rade, tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. GESLAAGD. Onze vroegere stadgenoot de heer J. M. van Rooijen, thans te Delft, heeft met goed gevolg voldaan aan het examen voor „Can- didaat Scheikundig Ingenieur" aan de Techn. Hoogeschool. EEN BOTSING. Hedenmorgen ongeveer half één had op den hoek van de Koningstraat en de Nieuwe Sloot een botsing plaats tus schen twee vrachtauto's, een van den kolenhandel van den heer S. en een van een puddingfabriek. Beide wagens wer den licht beschadigd en van eerstge noemde werd een band vernield. DE GEVAARLIJKE VLOTBRUG. Een groentewagen, die vanmorgen het hel lende vlak der Vlotbrug zou worden opge trokken door een paard, rolde terug, ornaat de gladheid het paard in zijn bewegingen be lemmerde. De wagen kwam dwars over de brug te staan en sloeg daarna om. Het paard kwam eveneens te vallen. De groenten vielen van den wagen en verspreidden zich over de brugoppervlakte. De bestuurder, die ook al gevallen was, kwam er gelukkig zouden letsel af. „Hoeveel ongelukken moet deze brug nog veroorzaken, alvorens verbetering komt? vraagt de inzender van dit ongeluk. VERBLINDENDE LICHTEN! Te ongeveer 7 uur gisteravond werd aan het bureau van politie kennis gegeven dat een luxe auto, bestuurd door den heer P. Schuit te Egmond aan den Hoef, door de verblindende verlichting van de „tegenlig- fer" aan den Hoeverweg de goede richting wijt raakte en te water reed. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en de mate- rieele schade is gering. Per kraanwagen der fa. Met werd de auto weer op het droge ge bracht. Een onderzoek naar den bestuurder van den onbekend gebleven auto wordt ingesteld. VOLKSZANGAVOND. Het is een merkwaardig iets, dat wij steeds iederen zangavond opnieuw con- stateeren; leider Sixma zingt een nieuw liedje voor, noodig'. daarna de aanwezi gen uit tot medezingen, laat het nog eens herhalen, en het liedje zit er in, zoo muurvast, dat het op volgende avonden nog even vlot wordt gezongen. Zoo was het ook nu weer, wel een be wijs, dat de leider de kunst verstaat on middellijk contact te krijgen met het publiek Van Eli Prins was het een goede ge dachte, het prachtige sproakje van An- dersen, „de Nachtegaal" voor te dragen; met zijn fijn gevoel voor nuanceering haalde deze talentvolle declamator den diepen zin van het sprookje uitnemend naar voren. Mejuffrouw Roosje Prins speelde uit erst delicaat de illustratieve muziek bij dit sprookverhaal geschreven door Winternitz een weinig bekend compo nist, die door schrijfwijze echter blijk gaf den inhoud zeer goed aangevoeld te hebben. De aanwezigen toonden door een har telijk applaus, dat zij het geboden© zeer op prijs stelden. Mevrouw G Ohlen—Bosman was als steeds Sixma's betrouwbare accompag- natrice. Ad. Ink. SELSKIP „FRISO". Tiisdei-tojoun wiemen der 'yn 'e Dan cing fen 'e „Harmonie" in twisken de 40 er 50 Friezen bij inoar komd om to harkjen nei de hear Winkelman, de foarsitter fen it „Büteboun", dy 't it hawwe scoe oer „Hwer 't it for üs om giet." Yn 't koart gyng er de Skiednis, fen for 2000 jier óf, nei, for safier dy mei de Friezen to meitsjen hic. Neist syn miening oer de saek fen it Frysk ünderrjucht, sette hij itjinze oare foaroanmanne der fen sizze, dêrmei oantsjuttende de binlikheit fen it forsiik oan it Lónsregear om it Frysk as for- plichte fak op 's Fryske skoallen ta bringen. Alle Fryske selskippen, fen ho«as»r rjuchting ek, hawwe hjar for dizze mienskippelike saek oanien slüten yn in Fryske ünderrjucht rie, dy 't al it müchlike docht om it de ijue, dy 't oer it ünderrjucht to sizzen hawwe, oan 't forstfin to bringen, det it r.et allinne om de tael is, mar det der in eigen kultuer efter sit, dy 't driget ta fortuteazjen. Us forsiik om Frysk ünderrjucht is 'n for siik fen binlikheit en rjucht en is net allinne in Frysk, mar ek in Nederlftnsk bilang. En as wy it Frysk forlieze, den krije wy der net it Nederlansk for yn 't plak, mar in raer grienmank. De ynfloed fen b.g. de Radio en de Nederlanske kranten op it Frysk moat men net to licht achtsje. Der slüpe in hiele heap net-Fryske wirden yn üs tael en dat moatte wy keare. Neidet in pear selskipsledcn in stik- mannich bydragen jown hienen, waer- den der yet hiel hwet saken oangeande de organisaesje bispritsen en do 't wy om sahwet 12 üre hinne nei hüs gyr.gen, koenen wy sizze det it in goede joun west hie. Ho. Siz 'ris, as der nou 'ris ien fen jimmes syn jierdei fiere scil, jow den in Frysk boek. Scille jimme dêrom tinke Friezen? LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,05 uur licht OP- CORRESPONDENTIE. G. G. te Warmenhuizen. Op de bewuste vergadering was gelegenheid tot het stellen van vragen en tot gedachtenwis- seling. U had daar dus volop gelegen heid Uwe zienswijze over de behandel de vraagstukken naar voren te bren gen. Wij kunnen na dergelijke vergade ringen onze ruimte daarvoor niet be schikbaar stellen. Red. Alkm. Crt. GETROUWD: Egbertus Tenkink en Aaije Visser. Giorgio Salvo en Ines Costantin. Hendncus van Doorn en Grietje van de Kappelle. Johannes Sollie en Neeltje Bijtjes. GEBOREN: Guurtje d. v. Adrianus Ligthart en Anna Groen. Johannes Petrus Maria z. v. Johan nes Eeken en Maria Boers. OVERLEDEN: Marria Anna Geels gehuwd met Bernar- dus Pekelharing 78 jaar. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, thuisreis, 26 Jan. v. Las Palmas. Waterland, thuisreis, 27 Jan. v. Bahia. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, 27 Jan. 3 u. 30 n.m. v. Rott. n. Batavia, lag 's avonds wegens mist gean kerd in den N. Waterweg. Blitar, 26 Jan. v. iddlesbro te Antwerpen. Insulinde, 27 Jan. v. Batavia n. Rott. Siantar, thuisreis, 26 Jan. n.m. 6 u. v. Havre. Tapanoeli, 26 Jan. v. Batavia n. Rott. Stoomvaart Mij. Nederland. Tajadoen, thuisreis, 27 Jan. v. Genua. Tanimbar, uitreis, 27 Jan. v. Suez. HollandAmerika Lijn. lochmonar, Rott.-Vanc., 25 Jan. te San Francisco. Boschdijk, N. Orleans-Rott., 27 Jan. voor- gaats den Nw. Waterweg geankerd we gens mist. Kou. Ned. Stoomb, Maatschappij. Ariadne, uitreis, 23 Jan. te Cap Haïtiën. Brion, 26 Jan. v. A'dam te Bordeaux. Costa Rica, thuisreis, 26 Jan. v. Barbados n. Plymouth. Hermes, 26 Jan. v. Algiers n. Oran. Iris, 27 Jan. v. Oporto te A'dam. Medea, 25 Jan. v. West-Indië te New-York. Mjdas, 23 Jan. v. Curaijao n. Santo Domingo City. Oberon, 26 Jan. v. Carthagena n. Alicante. Van Rensselaer, uitreis, 25 Jan. v. Madeira n. Paramaribo. Saturnus, 25 Jan. v. Constanza n. Constanti- nopel. Titus, uitreis, 25 Jan. v. San Domingo n. Puerto Barrios. Theseus, 27 Jan. v. A'dam n. Kopenhagen. Mars, 27 Jan. v. Patras te Piraeus. Nero, 27 Jan. v. Holbaek te Gothenburg. Eos, 26 Jan. v. Tunis te Palermo. Rhea, 27 Jan. v, A'dam te Hamburg. Rotterdam—Zuid Amerika Lijn. Alchiba, thuisreis, 26 Jan. v B.-Ayres, HollandAfrika Lijn. Meliskerk, thuisreis, 25 Jan. v, Purban n East London. Stoomvaart Mij. Oceaan. Hector, Japan-Rott., 27 Jan. v. Singapore. Ajax, 26 Jan. I. v. Duinkerken te Lond, Mentor, Japan Rott., 26 Jan. v. Port-Said. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alcyone, 27 Jan. v. Rott. n Hamburg. HollandBritscb-Indië Lijn. Hoogkerk, 26 Jan. v. Rott. te Calcutta. HollandOost-Azië-Lijn. Aagtekerk, 27 Jan. v. A'dam te Rotterdam. Serooskerk. uitreis. 27 lan. v. Shanghai.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3