Alkmaarsche Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Jladionieuws Stad eit OmQzwtiQ J-euiUetm Honderd vier en dertigste Jaargang. Donderdag 2* Januari. No. 23 1932 Vrijdag 29 Januari 1932. Hilversum 1875 M. (6.4512 00 V.A.R.A 12.oo—4.00 A.V.R.O.; 4.00-8.00 V.A.R.A.; 8.00—11.00 V.P.R.O. en 11.00—12.00 V.A. R.A.). 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiek les. 8.00 Gramofoonplaten. 1000 Morgen wijding. 10.15 Voordracht door W. v. Capel- len. 10.30 Concert V.A.R.A.-septet en gramo foonplaten. 12.00—2.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.00 Uit zending voor scholen. 2.304.00 Concert door het Winkels-trio en gramofoonplaten. 4.00 Pianorecital Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Concert door V.A.R.A.-orkest o. 1. v. H. de Groot en Gramofoonplaten. 6.45 Causerie over het Kapitalisme. 7.15 Vervolg concert. 8.00 Causerie door mej. dr. N. A. Bruining. 8.30 Oud-Holl. melodieën door Hanna Beekhuis, piano, Hans Gruys. zang. 9.00 Cursus door dr A. Groeneveld. 9.30 Vervolg concert. O.a. Sonate F-dur, Mo- zart, piano. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing over Kathedra len en Abdijen in Engeland. 10.45 Gramo foonplaten. 11.001200 Concert Roe- meensch orkest Tavaze Codolban, Willy An drée, tenor. Huizen 298 M. (A'gemeen Programma verzorgd door den K.R.O.). 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 K R.O.-kwintet. 1.45 Gramofoonplaten. 2.30 Pauze. 3.00 Schubert-uurtje. M. m. v. Mevr. D. Koot de Graaf, sopraan en Fr. Boshart, piano. 4.00 —6.00 Vanuit R.K. Bondsgebouw Ammer- zoden. Concert der Fanfare „St Caecilia", o 1 v. P. J. G. Baselaar. 6.00 K.R.O.-Kunst- ensemble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 7.10 Cau- SLACHTVEEFONDS TE ALKM AR. Op de gister te Alkmaar ge houden algemeene vergadering het 25-jarig bestaan herdacht. Gistermiddag vergaderde het Slachtvee- fonds Alkmaar in het café Central onder voorzitterschap van den heer D. J. G o- v e r s, die de vergadering opende met .een welkom aan het vijftiental aanwezigen en daarna een hartelijk woord sprak ter nage dachtenis van den dezer dagen overleden heer Wijbr. Groot, die, hoewel nog slechts korten tijd bestuurslid van het fonds, toch reeds blijk had gegeven van groote werklust ook op dit terrein. Spr. verzekerde, dat de herinnering aan dezen afgestorvene steeds in dankbare herinnering zal blijven. De malaise, aldus vervolgde spr., heeft ook in onze vereeniging een tamelijk grooten terugslag veroorzaakt. Het vetweiaersbedrijf was verre van gunstig en dit werkte sterk op het fonds. Ook uit dien hoofde hoopte spr. op spoedige verbetering voor ,de vetweiderij. Spr. was gelukkig een lichtpuntje te hebben mogen constateeren in de laatste dagen. (Hij be doelde hiermede natuurlijk de bepalingen ten aanzien van invoer van vleesch.) ie voorzitter herinnerde hierop aan het zi :ren jubilé der vereeniging. Een goede dertig jaar geleden, zoo zei hij, werd hier en daar de keuring scherper en daarom werden vereenigingen opgericht als verzekering tegen de gevolgen daarvan. Ook in Alkmaar werd het initiatief genomen om zich te vereenigen en gelegenheid te geven tot het verzekeren van zijn vee. Onder deze voorstanders had ook spr. behoord, zijn medestanders van des tijds zijn allen thans overleden. Met hun achten hadden zij de zaak op touw gezet en toen de gemeente Alkmaar besloot tot de op richting van een abattoir, waren het de hee- ren Zevenhuis en Van der Oord, die zich er tegen verzetten om het reeds gevormde potje te doen verdwijnen in het slachthuis. Spr had toen voorgesteld een vereeniging in het leven te roepen voor de verzekering van het slachtvee, evenals dat ook reeds te Pur- merend was geschied. Alzoo gebeurde en den 24 Jan. 1907 werd de verzekering officieel opgericht. Het deed spr. groot genoegen, dat het ge durende al de sedert dien verloopen jaren gelukt is om het hoofd boven water te hou- Naar het Engeisch van Morice Gerard door Emma A. H. 1) BOEK I. HOOFDSTUK I. Vreemd bezoek. Een ochtend in Augustus. Van de breede, eikenhouten trap op Grangeland Abbey trippelde een meisje van een jaar of negen, tien; slank, met fijne .aristocratische trekken, violet- blauwe oogen en blond haar, dat tot op de schouders golfde. De groote halldeur stond open. Hal verwege bleef zij staan, op een punt. vanwaar zij juist den hall met den in gang kon overzien Op een van de treden van het bordes, dat naar de oprijlaan voerde, stond Lucille's vader, sir Evelyn Lee, een man van een lange, slanke gestalte, waardig en gebiedend Met gebogen hoofd luister- do hij naai' enkele woorden, die hem in gefluisterd werden door een man te paard. Lucille kon haar vaders gelaat niet onderscheiden, maar de schaduw, die zij zoo even van hem gewaar werd. deed vermoeden, dat er een zware last van angstfen zorgen op de gewoonlijk zoo fier opgeheven schouders rustte. Het profiel van den ruiter kon zij duidelijk zien; diep over het voorhoofd getrok- serie voor de landbouw. 7.45 Gramofoonpla ten. 8.00 K.R.O.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen, m. m. v. S. Both Haas, zang. O.a. Siegfried Idylle, Wagner en Fant. „Troubadour", Ver- di, ca. 915 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramo foonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten, Lezing. 11.20 Toe spraak. 12.20 Gramofoonplaten. 1.00 Orgel concert Walter Vale. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor scholen. 4.05 Gramofoonplaten. 4.50 Moschetto's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liszt-recital door M. Reeve, piano. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC -orkest o. 1. v. J. Lewis. 0.a. Ouv. Raymond, Thomas en Ballet „Wilhelm Teil", Rossini. 9.209.55 Berichten lezing. 9.55 „The ta- ming of the shrew", W. Shakespeare. Bewer king Dulcima Glasby. 11.25—12.20 Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 8.05; 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 9.05 Concert. O.a. Concert voor clarinet en piano, Weber. 9.50 Vervolg concert Afgewisseld door Gramo foonplaten. L.angenberg 473 M. 6.257.20 Orkestcon cert. 11.2012.10 Gramofoonplaten. 12.25 —1.50 Concert o. 1. v. Wolf. 4.20—5.20 We- rag-orkest o. 1. v. Kühn. Olga v. Krupka, alt. 7.20 Vroolijke avond ten bate der Noodlij denden, Werag-orkest o. 1. v. Eysoldt m. m. v. solisten. 10.2011.20 Concert vanuit een café. Kalundborg 1153 M. 11.^0—12.35 Con cert uit Hotel Angleterre. 2.204.20 Radio orkest o. 1. v. Gröndahl. E. Riegels, zang 7.20 Piano-recital Hans Almdal. 7.409.20 Radio-tooneel ,,Mod fremmed kyst", van S. Vane. 9.3510.25 Moderne muziek Radio orkest o. 1. v. Reesen. O.a. uit „Alles Schwin- del", Spolianskv. Rome 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Das Dreimaderlhaus", van SchubertBer- té (3 acten). Zeesen 1635 M. 7.20 Opera „Boris Godou- now" van Moussorgsky. Dirigent: R. Hin- demith. Regie Cornelis Bronsgeest. Hierna berichten en vervolgens „Aus der neuen Welt'', vroolijke avond m. m. v. Fred Bird en Otto Kermbach en hun orkesten. den. Spr. dankte de leden voor hunne mede werking, in dezen steeds betoond en hij con stateerde, dat immer niet alleen de belangen der kas, maar ook die der leden (vetweiders) in het oog werden gehouden. Spr. was blij het voorrecht te hebben de eerste kwarteeuw van het bestaan der vereeni ging te hebben meegemaakt en hij hoopte, dat het zal mogen gelukken naast het zilve ren ook het gouden kroontje te halen, al zal hij zelve dat zeker niet meer meemaken (Applaus.) De financieele verantwoording, uitgebracht door den heer J. Blom, die met de heeren H. J. Bruin en D. Bregman de be scheiden had gecontroleerd, begon met een saldo over 1930 van 3411.11 Het ledental was vermeerderd met 16, die ieder 5 be taalden en een half lid ad 2.50. Van de leden was een contributie ontvangen van 254 maal 1. De premies bedroegen voor 3448 koeien 8715. Voor vleesch, vet en ntn- den werd ontvangen 857.25. De totale ont vangsten waren 13415.60. Voor elf geheel afgekeurde koeien was be taald 2801, voor gedeeltelijk afgekeurde 2988.66 en voor levers 2977.50. In totaal waren de uitgaven 10496.18. Het batig saldo over 1931 was 2919.42. De voorzitter gaf nog eenige toe lichtingen bij de cijfers en bracht dank aan de commissie van rapporteurs en aan den administrateur en den penningmeester voor hun beheer. Hij deelde hierbij mede, dat deze beide functionnarissen reeds sedert 25 jaar in hun ambt werkzaam zijn en sprak de hoop uit, dat zij het nog vele jaren tot aller tevre denheid, evenals tot dusver, zullen mogen uitoefenen in het belang der vereeniging. Tevens bracht de voorzitter een woord van danK aan den heer J. Groot, die als deskun dige de zaken van het fonds behandelde en daarbij steeds de belangen der vereeniging voor oogen had. Het jaarverslag. De heer Jb. S w a a g begon zijn jaarver slag met te memoreeren het wel en wee der vereeniging gedurende de 25 jaren van haar bestaan. Zij was begonnen met honderd leden en ging gestadig vooruit, behoudens een en kele periode van inzinking. De premie heeft in den loop der jaren eenige verandering onderoaan. Begonnen met 2.50, heeft zij al 1.20 en ook al 2 bedragen. Gememoreerd werd. dat de leden van het dagelijksch bestuur, de heeren Govers, N Schermerhorn en Swaag, allen reeds 25 jaar in functie zijn. keu, droeg hij- een hoed met breeden rand, versierd met een enkele veer; het gelaat daaronder hard en stroef; de hooge jukbeenderen getuigden van Schotsche afkomst. De ruiter was ge kleed in leeren tunica, die hem over de knieën viel. tot waar de hooge laarzen begonnen; zijn uitrusting was berekend op een verren rit. Lucille was in den nacht wakker ge werden door het geluid van mannen stemmen; de een was die van haar va der, de ander die van een vreemde. Sir Evelyn had gesproken uit een venster van de bovenverdieping, naast het ver trek, waar het ledikantje van het kind er. het bed van haar gouvernante, ma- demoiselle Levrier, stonden. Mademoi- seile sliep vast en we„ niet wakker ge worden door het gesprek Lucille daar entegen ontwaakte bij het minste geluid; ze twijfelde er niet aan, of de man, die nu afscheid nam van haar vader dege ne was, die midden in den nacht ook was gekomen en die haar in haai slaap had gestoord. Lucille was een eenig kind; dus was zij voortdurend samen met haar moeder, vrouwe Marjorie Lee; deze kameraad schap had al vroeg haar geest en karak ter gerijpt; in haar prille jeugd was zij al iets gaan vermoeden van den lest en den druk van het leven; iets gaan be grijpen van de wo'ken, die aan den ho rizont dreven, of die zich verzamelden aan het zenith van den hemel en haar schaduwen wierpen op het gelaat van si» Evelyn en lady Lee. Het was in het jaar 1651, een periode, De afwikkeling der zaken van het fonds had ook in 1931 een gunstig verloop gehad. De heer Schrooder vroeg een verkla ring van de uitdrukking; „een half lid". D? voorzitte r antwoordde, dat, wan neer de zoon het bedrijf van den vader over neemt, de helft van het inleggeld wordt be taald. Onder applaus werd het jaarverslag goed gekeurd. De voorzit ter hoopte, dat de heer Swaag zijn functie nog vele jaren met de zelfde lust tn werkkracht als tot dusver be toond zal mogen vervullen. Vaststelling premie. Het bestuur stelde voor, de premie voor 1932 vast te stellen op 2.50 voor de leden, 3:50 voor de niet-leden en 5 voor de te Amsterdam wonenden. Het bestuur nam aan, dat met de hierdoor te ontvangen gelden de uitgaven bestreden zullen worden, maar be hield zich het recht voor, om, als er een bijzonder groot aantal afkeuringen komt, met voorstellen te komen tot verhooging. Het voorstel werd zonder verder bespre kingen goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Bruin en G. de Jong, werden met zoo goed als algemeene stemmen herkozen, terwijl in die vacature-Wijbr. Groot werd voorzien door de benoeming van den heer S. Smit met 12 stemmen. Allen namen de benoeming aan, waarop de voorzitter hes geluk wenschte en de vereeniging feliciteerde met de keuze. Het deed spr. in het bijzonder veel genoegen, dat de heer Smit was gekozen in de vacature, om dat hierdoor een plaats in het bestuur was toegewezen aan den handel, iets wat tot dus ver nog niet was geschied en vaak als een leemte was gevoeld. Sluiting. Bij de sluiting bracht de voorzitter nog een hartelijk woord van dank aan de employé's der vereeniging (keurmeester en oormerker), die oo kin 't afgeloopen jaar goed werk hadden verricht en met wie de samen werking steeds van aangenamen aard was geweest. De heer Swaag wenschte namens de ver gadering den voorzitter geluk met zijn jubilé als zoodanig en hoopte, dat hij nog vele jaren het voorzitterschap zal vervullen. De voorzitter betuigde zijn dank voor dezen wensch en verzekerde, dat hij zoo lang hem het vertrouwen der leden blijft ge schonken en hij werklust behoudt hij houdt er den moed zooveel mogelijk in graag voor het fonds werkzaam zal blijven. Hierna sloot spr. de vergadering met de- beste wenschen voor den verderen bloei van de vereeniging. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Departement Alkmaar; lezing van den heer H. G. Cannegieter uit Haarlem over „Moderne Jeugd". Voor deze derde bijeenkomst in dit winter seizoen bestond al weer groote belangstelling, zoodat het bestuur zelfs genoodzaakt was. om een nieuwe voorraad stoelen te laten aam rukken! Een ongekende weelde voor een ver eeniging, omdat in den regel de bijeenkom sten tegenwoordig maar matig bezocht wor den en een spreker soms meer voor stoelen en tafels dan voor toehoorders spreekt. Met het Nut is dat niet het geval, want de belang stelling is steeds groot en groeit, als we ons niet al te zeer vergissen, nog! Die belang stelling bewijst wel, dat het bestuur in goede handen is, want dit toch noodigt de sprekers uit en ziet, dat het steeds een goede keuze doet! Zoo hoorden wij dus gisteravond de heer Cannegieter spreken over de Moderne Jeugd Dit onderwerp is buitengewoon interessant, buitengewoon belangrijk, maarook bui tengewoon moeilijk. Er een regelmatig ver- s'ag van te maken is daardoor niet wel moge lijk, vooral ook, omdat wij rekening moeten houden met onze plaatsruimte. Nadat de voorzitter van het departement, de heer Massink, den spreker met een kort woord had ingeleia, begon deze met de op merking, dat het onderwerp niet bepaald nieuw is. Immers, elke generatie heeft het meegemaakt, dat men zeide, „dat de jeugd van tegenwoordig zo" weinig respect heeft voor de ouderen". Spr. herinnerde zich dit uit zijn eigen jeugd, hij had iets dergelijks gevonden in een boek van een schoolhoofd uit Barsingerhorn uit 1591 en hif moest dus wel tot de conclusie komen, dat de „klacht" eeuwenoud is. A's spreker dan ook over de Moderne Jeugd zou spreken, dan bedoelde hij daar waarop de menschen jaren daarna nog vol droefheid terug zagen. De hand van master Oliver Cromwell rustte zwaar op den rug van de natie en noodzaakte tot buigen degenen, die an ders wel overeind zouden zijn gebleven Vrouwe Marjorie Lee was van afkomst een De Saumarez, een adellijk Fransch geslacht, met uitgestrekte bezittingen in Picardië. Toen sir Evelyn trouwde, had hij nog niet het goed Grangeland Abbey geërfd, of den titel, die daarmee samen ging. Het jonge paar had zich gevestigd op de bezitting in Picardië, die hoog noodig had het voortdurend toezicht van den eigenaar, daar ze, tij dens de minderjarigheid van zijn vrouw, eenigszins verwaarloosd was; bij ge volg was hij niet in Engeland aanwezig gedurende de troebele tijden, toen het land verwoest werd door burgeroorlog; toen koning en parlemen" een hazard spel speelden met het leven van Engel- sche burgers als dobbelsteenen en de heerschappij over het schoonste land ter wereld als inzet. Master Cromwell had gewonnen. Ko ning Karei had het onderspit gedolven Evelyn Lee had meer dan eens zichzel- ven, zijn zwaard en zijn fortuin mee willen laten deelnemen aan den strijd, zich scharend aan de zijde van den koning, maar zijn vrouw had hem weer houden. Was hij aan den overkant van het Kanaal geweest, dan zou die taak haar moeilijker zijn gevallen, maar op het goed De Saumarez in Picardië had rr en maar weinig gelegenheid, nieuws uit Engeland te hooren, voordat dit al deze keer mee de na-oorlogsche jeugd, omdat die een bizonder merkwaardig standpunt in neemt. In den oorlog toch zijn de jongeren opgeroepen, om te strijdenze werden voor „vol" aangezien, ze hadden het land te „redden" en ze kwamen deels verwilderd te rug uit de loopgraven en konden niet meer aan de leiband der ouderen loopen. Ze waren zelfstandig geworden. En emancipeerden! De vraag, hoe lang men kind blijft en wan neer men oud wordt, is moeilijk te beant woorden. In den loop der jaren zijn jeugd en ouderdom elkaar steeds dichter genaderd, getuige bijvoorbeeld de kleeding. Kortom, ouders en kinderen zijn als 't ware kamera den geworden. In den loop der jaren zijn vele dingen t.o.v. de jeugd veranderd. Diploma's en titels, ken nis dus, hebben aan waarde verloren. Men zag tijdens den oorlog, hoe niet-intellectu- ëelen rijk werden door handigheid en prac- tische eigenschappen. En daardoor is er nu een strooming ontstaan, die als ideaal be schouwt de volledige ontplooiing in den mensch. De zoogenaamde vrijgemaakte jeugd is tot zelfbewustzijn gekomen en meent, dat het zelfstandig moet handelen Het ziet, hoe na den oorlog de oude generatie de wereld tot een debacle heeft gebracht en geen weg weet tot herstel. Het ziet de crisis, de economische nood, de malaise, ei.z. enz. En het ziet dit als een soort erfenis van de vorige generatie en schenkt deze daardoor geen vertrouwen meer. De jeugd van thans voelt zich gedu peerd en zoekt zelfstandig haar weg, met het idealisme, dat de jeugd kenmerkt en eigen is Zij wil breken met het oude, zij is in de oppo sitie, zij is opstandig. Nu zijn er verschillende groepen te vormen van deze moderne, opstandige jeugd. Spr. wees op de sport-, dans-, politieke en moreele maniakken, en schetste-deze een voor een De be'angrijkste daarvan was z. i. wel de laatste groep, omdat deze evenwichtiger, kalmer is, en daardoor misschien een min of meer groo- tere beteekenis zal krijgen. Er toe behooren de bekende jeugdbewegingen, godsdienstige en politieke groepen, bonden en vereenigin gen van geheelonthouders, vegetarieërs enz enz., en zij tracht de fouten op allerlei gebied aan te toonen, ook al, omdat zij alle min of meer inte'lectuëel getint zijn. Ze studeert, con fereert, discussieert, en leert. Van deze groep verwacht spr. wellicht heel veel, in elk geval meer dan van de overige drie, waarvan de twee eerste voor zichzelf spreken en de derde zich meer op revolutionnair en reactionnair gebied bewegen en of het communisme of het fascisme huldigen. Het spreekt van zelf, dat de heer Canne gieter zeer uitvoerig over de groepen uit wijdde en dat hij tenslotte een woord van dank kreeg van den voorzitter, die dezen avond buitengewoon leerzaam had gevonden. KERMISVERPACHTÏNG 1932. Gebr. Hommerson en C M. Vermolen, Wembley-attractie, 1800, terrein oude ziekenhuis, Skooter-Autodröme 1600, Paardenmarkt, Rups- of Rideobaan, 700, Paardenmarkt, The Swing of Tête a Que, 300, Paardenmarkt of terrein oude ziekenhuis, Vroolijk Rad 300. terrein oude ziekenhuis, of al deze in richtingen te zamen 6200; E. Kreekel, Autodrome Skooter, 2616 00; Herm. Roels, Stoomcaroussel met Cakewalk 2000; W. van Veen, Cakewalk etc., 898.D. J. van Dam, Zweefmolen, 805.50 Paardenmarkt; D J. van Dam, Luchtschommel, 400.50, Paarden markt; H. M. Vale, Zweefmolen, 625, Paardenmarkt; A. Hendriks, Zweefmo len, 600.85, Paardenmarkt; H Vallent- goed, Luchtschommel, 600, Paarden markt of 315 in de Marktstraat; Jan Sipkema, Luchtschommel, 420, Paar denmarkt; Joh. Sipkema. Autocaroussel, 300, Paardenmarkt; Joh. Breek, Turk- sche Schop, 215 Paardenmarkt of 150 plaats op aanwijzing; A F. Hommerson, Fietscaroussel, 147, Paardenmarkt, plaats van vorig jaar zonder concurren tie; J. Akkerman, Open Champignon, Golfbaantje 200, Paardenmarkt, of 160 terrein oude ziekenhuis of 120 terein St. Laurensstraat; N. van den Abeele, Wërptent, 162, Ged. Nieuwe sloot tusschen Doelenstraat en Diaco nie (Alleen indien plaats schietsalon niet wordt gegund); Nic. Henneman, Werptent, 135, Ged Nieuwesloot; J Verbrugge, Werptent, 108. Ged. Nieu wesloot t/o. nr. 105, of 75 t/o. nr. 93, of 60 t/o. nr 75, of 107 t/o nr. 61, of f 115 Paardenmarkt; Joseph Akkerman. Hoeplatent, 90, Ged. Nieuwesloot; E. een paar maanden oud was De familie woonde nu ongeveer een jaar op de Abbey. toen het land ander maal tot in zijn grondvesten schudde. Schotland ontving den iongen Karei met open armen. Cromwell haastte zich om dit dreigend gevaar af te wenden. De harten an de getrouwen aan het vor stenhuis klopten sneller; alom in len lande werden zwaarden, die in de wa penzalen hingen, afgehaakt en gesle pen. Sir Evelyn horde ook tot degenen, die het zwaard aangordden en, geprik keld door een hoopvol uitzicht, was hi- ook bereid zijn leven en zijn ermo- gen, zoo ncodig, prijs te geven voor den vorst, dien hij beschouwde als zijn rechtmatigen heer. Ditmaal zou de invloed van vrouwe Marjorie Lee waarschijnlijk niets uitge werkt hebben al had zij hem dan ook weerhouden; maar er kwam iets anders tusschenbeide, dat tot werkloosheid dwong: sir Evelyn vatte koude, wat geel zucht tengevolge had; hij was nog maar even van het ziekbed herrezen en was nog lichamelijk ongeschikt voor de ver moeienissen van een veldtocht; dit feit behoedde hem ongetwijfeld voor de ge volgen van die dagen van rampspoed. De man te paard reed weg; sir Evelyn keerde in huis terug. Zooals Lucille dit gewoon was, ging zij haar vader be groeten; deze twee waren 's morgens altijd het eerst beneden. Maar ineens bleef zij staan, getroffen door den zorg- vollen blik, die op zijn gelaat te lezen s'ond, terwijl aan de uitJ-ukking van zijn oogen duidelijk viel waar te nemen, Kreekel, Hoeplatent, 95, Hofplein, of 75 Paardenmarkt; Corn. Vader, Werp tent, 75, Ggd. Nieuwesloot, hoek Schoolstraat of 85 Ged. Nieuwesloot, hoek Hoogstraat; Corn. Vader, Vlieg- bomsport, 150. Ged. Nieuwesloot, naast werp'ent; A. v. d. Veen, Werptent, 75, Ged. Nieuwesloot; P Wiers, Werptent, 40, GeJ. Nieuwesloot; P. Wiers, Vlieg- bomsport, 150, Ged. Nieuwesloot of Paardenmarkt; F. de Haan, Poffertjes kraam, Ged. Nieuwesloot voor Diaconie, 175, of op ander terein; Joh. Denies en Zn., Gebakkraam, Ged. Nieuwesloot, 93 vóór Aardenburg, of 45 vóór Foto graaf, of 120 vóór Aardenburg, indien deze plaats voor 3 jaar wordt toegewe zen; Wed. M. de Vries, Gebakkraam, Korte Nieuwesloot, 90; K W. Visser, Gebakkraam, Ged. Nieuwesloot, 60. Krrte Nieuwesdoot 75; J. H. N. E. Ver wijk, Gebakkraam, Korte Nieuwesloot, 60; J. Verwijk—van Dam, Gebak kraam, Korte Nieuwesdoot 43.10, zon der concurrentie, Ged Nieuwesloot 35.10, vóór Diaconie; M. de Weijer, Gebakkraam, Laat bij de Schouten straat 25; j. C. v. d. Corput, Gebak kraam, 25; J. A. de Groot, Gebak kraam. Ged Nieuwesdoot bij Krebbe- steeg, 15; J. J. van Dam, Kinderrijwiel- caroussel, Paardenmarkt 425.50, op de plaats waar vorige jaar de Turksche schop stond (zonder concurrentie), of Paardenmarkt 360 50, op de plaats waar vorig jaar de rijwielcaroussel stond (zonder concurentie); A. W. J. van Dam, Kindercaroussel, Korte Nieuwe sloot 390 50 of op de Laat 225 50; D. v. Dam Jr., Kindercarrousel, Korte Nieu wesloot 310.10 of op de Laat 276 10; J. Brantenaar en J Dekker, Slagmachi ne, 100( zonder concurentie van slag machines en krachtmeters), C. Cordeau, Slagmachine 95.50, zonder concurren tie van slagmachines en krachtmeters; C. Winder, Slagmachine 70.10, zonder concurrentie van slagmachines en krachtmeters; Q. Schuurman, Slagma chine, 65.10, zonder concurrentie van slagmachines en krachtmeters; J. Vis ser, Zuurkraam, 55, Ged. Nieuwesloot ongeveer vóór de Nutsspaarbank; H. J. Overmane Haringwagen, 31.10, hoek Doelenstraat t/o. Bioscoop of 25 Korte Nieuwesloot vóór Muelink; R. Godijn, Vischkraam, Ged. Nieuwesloot vóór Kadaster; P. J. J. Hofman, Hakstal, 25 Ged. Nieuwesloot t.o. Schenk of 20 Ged. Nieuwesloot t.o. Logegebouw; Mej. Adamas, Hakstal, 20, Ged. Nieuwesloot t.o Kadaster; Mej. H. HofmanNierop, Hakstal, 15, Korte Nieuwesloot; J. Ak- kerini, Panopticum met anatomisch Museum, 200; G. de Lange, Spiegel- dwaaltuin, 110; Karei Appel, Kijktent (Dierenmuseum), Ged. Nieuwesloot, 80; R. B. KallenkootMullens, Kijk tent (Illusion), 75, of 50; P. v. Grins- venKooistra, Kijktent (sprekende pop pen), Korte Nieuwesloot, 60; A. Sips, Kijktent, Nieuwesloot 60; Joh. de Wit, de vroolijke Brandweer, 40, plaats op aanwijzing; M. Kool fa. Jacob Stuvé, Nougatkraam, 501, Ged. Nieuwesloot t/o. Kerssens naast Stoomcaroussel, of 201 Ged. Nieuwesloot t/o. fa. Spruyt; Joh. H Vet fa. Jacob Stuvé, Nougat kraam, 375, Ged. Nieuwesloot, naast Stoomcaroussel; Willem Stuvé Jr., Nougatkraam, 250, Ged. Nieuwesloot; Mej. de Boer, Nougatkraam, 150, Ged. Nieuwesloot, hoek Diaconie, of 10 idem, hoek Harmonie, of 130, idem, vóór de bioscoop; of 125 idem, hoek Schoolstraat, of 100, idem, op aan te wijzen plaats; G. Vader, Nougatkraam, 130, Ged. Nieuwesloot, hoek School straat; of 80, Ged. Nieuwesloot, hoek Schoolstraat; J. Venema, Nougatkraam, 100, Ged. Nieuwesloot, tusschen Hoog straat en Hofplein; W. J. Vogelpoel, Nougatkraam, 95, Ged. Nieuwesloot, t/o. nr. 73 og 79, of 91 t/o. Fotograaf, of 85 t/o. nr. 95, of j 60 t/o. nr. 107; H. Va der, Nougatkraam, 85, Ged. Nieuwe sloot t/o de Rooij, of 80 t/o. fa. Spruyt, of 60 Ged. Nieuwesloot, op aanwij zing, P. Bos, Nougatkraam, 52, Korte Nieuwesloot (als vorig jaar); J. Bruin, Nougatkraam, 25, Laat naast draai molen; J. van Leer, Nougatkraam, 24, Hofplein; C. W. Beelenkamp, Suiker- kraam, 22.50, Korte Nieuwesloot b. d. draaimolen; J. Mullens, Paradetent Grand Cirque National, 561 op aanwij zing; M. Abrahams, Salon Minerva, 51 Paardenmarkt voor Schoolstraat zonder concurentie aldaar, of 38, Ged. Nieu- dat zijn gedachten verre waren van den ruimen hall, waar '.ij stond, met de ge weien aan den wand en een gewreven vloer onder zijn voeten. Lucille wist, dat haar vader vervuld was van angst; de man, die daar zoo juist weggereden was, had hem iets me degedeeld, dat hem tot in het diepst van zijn gemoed geschokt had, hem mis schien een waarschuwing was geweest van komende ellende. Het kind liep nu stil verder en ging naar de ontbijtkamer; haar vader had haar niet gezien. Gedurende de dagen en zelfs de nach ten, die volgden, hing er iets in de lucht, iets, waarop men met verlangen of met angst kon uitzien. Lucille werd méér alleen gelaten dan anders; ze voelde zich als 't ware uitgesloten van den omgang met haar ouders, die zich veel samen terugtrokken. Soms ging het kind met mademoiselle Levrier in Let park w.ndelen, of, wat nog meer voorkwam, maakte zij een ritje in galop met haar ruigharigen Dartmoorpony; als haar tocht zich nog verder uitstrekte dan het park, dat een oppervlakte van een drie a vier mijlen besloeg, werd zij vergezeld door een groom; over het geheel reed Lucil'e liever alleen en galoppeerde dan over het zachte grasveld tusschen de hooge muren van Grangeland Abbey. Op vreemde uren kwamen er boden aan huis; sir Evelyn ontving ze altijd zelf. Lucille zou zoo graag zoo „groot" zijn geweest, dat haar ouders haar in hun vertrouwen hadden genomen. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5