VERDRAAG GEEN RUGPIJN. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Jkovinciaat Tlieuws Blijf flink en gezond! Verdraag geen rugpijn, aanvallen van duizel ghe'.d on natuurlijke vermoeidheid, rheumatiek, ischias, spit, urine-stoornissen, blaas- zwakte, bezinksel in de urine! Deze ver schijnselen wijzen er op. dat het b oed niet behoorlijk gefiltreerd wordt en dat gij dringend Foster's Rugpijn Pillen noo- dig hebt. Verwaarloozing maakt de zaak erger urinezuur en andere schadelijke on zuiverheden kunnen zich dan in het bloed ophoopen en schade aanrichten in alle kwetsbare deelen van het lichaam. Gij kunt niet gezond worden, alvorens de verzwakte organen in den rug, welke zorg dragen voor de zuivering van het bloed, weder gezond en sterk zijn. En het beste middel daartoe zijn Foster's Pillen. Dit speciale middel heeft duizenden hun gezondheid hergeven. Waarom zoudt gij hun voorbeeld niet volgen? Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. 1.75 per flacon. te maken. Daarbij komt bij dat een zekere traditie hier den doorslag gegeven heeft. De heer P. Kraaman is ettelijke jaren amb tenaar van den Burgerl. Stand geweest re denen waarom B. en W nu zijn zoon no. 1 op de voordracht hebben geplaatst De heer Schouten kon zich nu hiermede vereenigen. Met 6 stemmen wer de heer J. P. Kraak man benoemd. 1 stem was uitgebracht op den heer J. Berkhout. Vaststelling voorschot schoolbestuur St. Michaelstichting en schoolbestuur St. Jaco- bus Major. Voor de school St. Michaels- stichting bepaald op 561.44. St. Jacobus Major op 2236.18. Deze bedragen zijn be rekend naar de kosten per leerling der open bare lagere school zijnde 12.10. Mededeeling van den Groot Limmerpol- der dat in de gemeente Akersloot met het baggeren in de Schulpvaart 100 verwerkt kan worden. De voorzitter: 2 man is daar aan het werk en wij kunnen aan het bestuur van den Groot L immerpolder dank zeggen voor deze tege moetkoming. B. en W. stelden voor aan de suppl. be grooting 1931 400 toe'te voegen aan het Burgerl. Armbestuur te verkenen ten behoeve van steun aan bepaalde ingezetenen. Allen voor. Ingekomen was het verslag van de commis sie tot wering van schoolverzuim in het dorp. Voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Berkhout: Op de hoek bij Zijp is de walkant ingestort; die keert het water. De voorzitter: Hierin zal worden voorzien. De heer Schouten vroeg of er nog uitbrei ding komt van lichtpunten aan de Hooge- gcest. De voorzitter: Deze kwestie is nog niet af gewerkt en van den anderen kant zal het gemeentebestuur het op de lange baan moe ten schuiven, want er moet streng op de ver zwaring van het net worden gelet. Dit brengt hooge kosten mee. Het is niet direct een ver keersweg en een plan is van B. en W niet te wachten om tot verlichting over te gaan. Spr wilde nog wel een kostenberekening laten maken van verzwaring van het net. De heer Schouten Heeft er geen aanbe steding meer plaats van gemeentewerk? De voorzitter: Dit is door B. en W. reeds geregeld. De heer Schermerhorn: Wanneer treedt de onderwijzer in den Kogerpolder in functie? De voorzitter: 1 Februari a.s. De heer Mul besprak het slot van de deur van het brandspuithuis in den Kogerpolder en het vernielen van de stopverf bij de ruiten in de school. De voorzitter* Den opzichter heb ik het eerste opgedragen - over het laatste heb ik de jongens zelf onderhouden. Hierna sluiting. ZUIDSCH AR WOUDE. In de concertzaal van den heer P. Kra mer, gaf het plaatselijk fanfarecorps „Kunst na Arbeid" een concert. De opkomst was zeer groot, wat ook te verwachten was, daar iedere donateur nog 2 personen kon mede- nemen. Een 7-tal nummers vormden het mu zikale gedeelte, waaronder een nummer in 4 deelen, n.1.: „Une Vuit a Venise", dat een bijzondere waardeering genoot. Trouwens al le nummers verwierven een dankbaar ap plaus. Dirigent en leden kunnen met genoe gen op deze uitvoering terugzien. De voorzitter zeide bij de opening, dat we gens de tijdsomstandigheden enkele donateurs hadden bedankt. Leze uitvoering is een pro pagandistische, waarom iedere donateur nog 2 personen kon meenemen en de toooneelver „Holière" vau Oude Niedorp was uitgenoo- digd. Een avond van kunstgenot, van muziek en tooneel, wenschte de voorzitter den bezoe kers toe. Nu deze wensch in alle opzichten vervuld is, dankte hij bij de sluiting allen, maar in het bijzonder de tooneelvereeniging, die op zoo'n uitstekende wiize de luimige één- acter „Het Erfdeel van Peet Merai" in bóe ren-dialect wist te vertolken. Een tot weder- ziens riep de voorzitter allen toe, waarop het publiek met groot applaus instemde. In de pauze droeg de heer A. Hijts van Oude Niedorp voor: „Twee van achttien"', dat goed voorgedragen werd en met dank baarheid werd beloond. LIMMEN. Plaatselijk crisis-comité. Alhier is opgericht een plaatselijk crisis- eomité, waarin zitting hebben genomen de heeren J. J. Nieuwenhuvsen. burgemeester, voorzitter; P. W. de Wolf, pastoor; C. Pep- oing en J. Valkering Tzn., wethouders; C. I Admiraal, secretaris-penningmeester; .M J. F. van Oppen, arts; P. Boschman, I. J. M. Mok, D. D. Swart, Chr. Kieft Jr., N. Kuijs. M Dekkeren M. Metselaar. Besloten werd in den loop der volgende week een geldinzameling te houden door aan i bieding van inteekenlrsten bij de ingezetenen, terwijl in verschillende wijken der gemeente zal worden gecollecteerd met een bus, zoodat een ieder in de gelegenheid wordt gesteld een bijdrage te verkenen. Giften in natura zullen door het comité ook dankbaar worden aanvaard. Bovendien wordt overwogen een verloting voor dit doei te organiseeren, waar bij tevens een beroep zat worden gedaan op de ingezetenen, voor het beschikbaar stel en van een prijs. UITGEEST. In den nacht van Woensdag op Donder dag stond het dubbelwoonhuis aan den Hoo- geweg, bewoond door J. de Winter en J. van der Eng plotseling in brand. De W. hoorde des nachts om eea uur °t drie zijn bijna vier jarige dochtertje geweldig hoesten en kuchen, zoodat hij ten slotte eens naar boven ging om te kijken. Bovengekomen bemerkte hij een geweldige brandlucht, terwijl alles vol was van den rook. Hij nam zijn kind direct mede naar beneden, waarschuwde zijn vrouw en meteen moest het geheele gezin, man, vrouw en twee kinderen, de woning ontruimen, daar inmiddels de vlatnmen reeds een uitweg naar buiten hadden gevonden Weldra werden nu ook de buren gewekt, de brandweer gewaarschuwd en met alle krachten aan het blusschen gegaan. Daar het brandweermateriaal op verschillende plaatsen in het dorp is gestationneerd, was dit weldra ter plaatse en met een straal op de waterleiding, werd den strijd aangevan gen. Van het woonhuis was evenwel niets meer te redden en dit brandde dan ook totaal uit, terwijl de andere woning van het pand voor verbranden bewaard bleef, maar hier bij zooveel waterschade opliep, dat het ook voor het moment moeilijk te bewonen is. Ge lukkig dekt verzekering de schade ook voor dezen bewoner. Omtrent het ontstaan van den brand is niets bekend. Ook voor verschillende ingezetenen had dif brandje nog een minder prettig verloop. Daar de electriscbe stroom niet bijtijds was afgezet, doordat men den betrokken persoon in dezen niet gewaarschuwd had, was de storing ontstaan, die eerst tegen 10 uur in den morgen was verholpen, zoodat de stroomgebruikers, waaronder een fabriek, gedurende dien tijd van stroom verstoken bleven. weken ter verpleging moet worden opge nomen. hetwelk niet werd ondersteund, daar zulks een groote onbillijkheid zou zijn tegen over de Wen werd ten slotte het voorstel van het bestuur zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Voorgesteld werd verder het aantal lig dagen wederom te bepalen op 30 dagen voor operatie-gevallen en 14 dagen voor alle ove rige gevallen. De heer Vreeker zou in verband met de tijdsomstandigheden de contributie willen verlagen met 5 cent. De voorzitter ontried zulks ten zeerste, te meer daar de contributie al laag is gesteld en gezien de uitkomsten over het afgeloopen jaar zou het met de financiën den verkeerden kant uit gaan. De heer Smak zou gaarne zien. dat gepro beerd werd de onkosten der ligdagen ver minderd te krijgen. Zal aan het bestuur der federatie opgedra gen worden. Niemand meer het woord verlangende, werd overeenkomstig het voorstel der lig dagen aldus besloten. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd benoemd de heer W de Groot. De rondvraag niets van belang opleve rende, sloot de voorzitter met woorden van dank de vergadering, hopende dat 1932 een goed jaar moge zijn voor de vereeniging. DE RIJP. Na de Woensdag 27 Jan. door de Prov. Waterstaat ingestelde inspectie is de brug over Beemsterringvaart voor verkeer zwaarder dan 1500 K.G afgekeurd Het bleek dat van de 8 palen er 6 bij de waterlijn totaal verrot waren, zoodat van een zeer ernstig gevaar voor het vele verkeer gesproken kan worden. De busdienst AmsterdamGraft van de N. H-T. M. heeft haar eindpunt van Graft naar de Beemsterringdijk verlegd. BROEK OP LAN&END1JK Vergadering der Vereeniging van Zie- kenhuisverpleging op Donderdag 28 Januari 1932, 's avonds half acht, in het lokaal van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer Giltjes, opende de vergadering met een woord van welkom en hoopte dat de besprekingen een aangenaam en zakelijk karakter mogen dragen tot heil der vereeniging. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er in kas was f 1039.06 op 1 Janu ari 1931. De ontvangsten hebben bedragen 1290.93 en de uitgaven 1256 29, batig saldo 34.64, gevoegd bij het kassaldo wordt etn bezit op 1 januari 1932 van 1073.70. Er hebben zich 10 operatiegevallen met 162 en 14 gevallen met 171 ligdagen voorgedaan, te samen 333. 3 maal is gebruik gemaakt van den ziekenauto en 20 ma.1 van een anderen auto. De rekening werd goedgekeurd met dank voor het accurate beheer. Tot lid der commissie van Toezicht voor het jaar 1932 werd benoemd de heer J. Slot en als reserve toegevoegd de heer W. de Groot Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het led ent?' bedraagt 708 betalende en 149 niet betalende leden. 4 gewone en 1 buitengewone bestuursvergadering met 1 ledenvergadering zijn gehouden. Verder gewaagt het verslag van de voor bereidende werkzaamheden verricht ten op zichte der nieuw op te richten onderlinge operatiekas der federatie van ziekenhuis ver pleging. De heer Smak vroeg of de opgerichte ope ratie-kas los staat van de vereeniging. De voorzitter antwooidde bevestigend en memoreerde dat alleen medewerking werd verleend zonder onkosten voor de vereeni ging. De controle berust wel bij het bestuur, dat den heer A. Schoon heeft aangesteld om de zaak voor de O. O. K. te behartigen. De heer W. de Groot vroeg of personen, welke 18 jaar worden, geleidelijk moeten be talen, daar hij in de meening verkeert, dat het 15 cent per persoon was. De voorzitter zeide. dat kinderen tot 18 jaar vrij zijn van betaling der contributie met dien verstande dat er voor de eer„te twee moet worden betaald. Bij de bestuursverkiezing werd de heer K. Slot herkozen Het volgende punt der agenda bevatte een voorstel van het bestuur om de vergoeding, welke fier geval wordt uitgekeerd te bereke nen per 52 weken. De voorzitter zeide, dat het nu een onge lijke verdeeling was. daar het kon voor komen, dat iemand twee maal achtereen het maximumaantal ligdagen kon doormaken, wanneer deze de laatste weken van het jaar werd opgenomen, hetwelk dan zoo over zou gaan in het nieuwe jaar, terwijl nu de be doeling van het voorstel is éénmaal per 52 weken, dus niet per boekjaar, maar persoon lijk. De heer P. J. de Boer vroeg naar aan leiding daarvan hoe het voorstel opgevat moet worden, wat aangaat de woorden „per geval". Hieruit zou een misverstand kunnen voortvloeien, dat iemand, die in het zieken huis wordt opgenomen en binnen het maxi mum aantal gestelde dagen terug komt geen recht zou hebben, warmeer hem weer iets overkwam in de genoemde 52 weken en op genomen moest worden, omdat er staat per geval. De voorzitter merkte op. dat de bedoeling is dat men recht heeft op het maximum aantal ligdagen, ongeacht de hoeveelheid der ge vallen. Ligt men langer dan het maximum aantal adgen, dan komen deze voor eigen rekening. Verder werd opgemerkt, dat een patiënt na den eersten dag in het ziekenhuis van he: laatste geval een wachttijd van 52 weken moet doormaken, wil hij weer in aanmerking kunnen komen voor verpleging Na nog eenige discussie over het verstrek ken van tweemaal het aantal maximumdagen wanneer iemand meer dan éénmaal in de o* HOORN. Het kantongerecht wordt verplaatst en zal met ingang van 1 Februari a.s. zitting hou den in het voormalige gebouw van den Raad van Arbeid. Het geheele gebouw aan de Roo- de Steen, waarin voorheen het Kantonge recht was gevestigd, zal nu dienstbaar wor den gemaakt van het Westfriesch Museum. ZWAAGDIJK. Bij de overhaal aan de Ark hebben de ongunstige bedrijfsresultaten van land en tuinbouw zich ook doen gevoelen. In het afgeloopen jaar werd aan overhaalgelden ontvangen 1275.13 tegen 1658.55 in 1930. HOOGKARSPEL. Tot secretaris-penningmeester van de Banne Hoogkarspel is benoemd de heer P. Spanjaard, ambtenaar ter Secretarie alhier. EGMONDBINNEN. Brand Qt Donderdagmiddag werd een begin van brand ontdekt achter een houten schot bij den schoorsteen in den winkel van Z. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde, daar het vuur met emmers water kon gedoofd borden, geen dienst te doen. EEN RESOLUTIE VAN DEN V.-D. BOND. Het Hoofdbestuur van den Vrijzinnig- Democratischen Bond heelt betreftende de a s. ontwapeningsconferentie te Genève in zijn vergadering van 23 Jan. de volgende reso lutie aangenomen: Het Hoofdbestuur van den Vrijzinnig- Democratischen Bond, overwegende, dat van het welslagen der Ontwapeningsconferentie afhankelijk kunnen zijn het herstel der wel vaart, het voortbestaan van den Volkenbond en de afwending van een nieuwen Wereld oorlog; erkennende, dat de Nederlandsche delega tie naar de Conferentie in meerderheid be staan moet uit personen, die de bewapenings inzichten der regeering deelen; van meening anderzijds, dat op het, meesttijds beslissende, werk der comnvssies en sub-commissies de inzichten der indivi- dueele leden grooten invloed zullen hebben en dat het met name ten zeerste ongewenscht is, dat leden beheerscht zijn door militaire beroepsinzichten en door sterke bewape ningstradities; protesteert tegen de eenzijdige samenstel ling der deiegatie, waarin van de 10 leden slechts één voorstander van nationale ont wapening geplaatst is, waarin talrijke leden beslist militaristisch* oovattingen aanhan gen, en waarin en wat bovenal de aandacht trekt aan de Nederlandsche natie 4 beroeps officieren als haar vertegenwoordigers zijn opgedrongen met een beslissende plaats van ten hoogste een ad vi se erende stem; en verzoekt de regeering, dat zij het gevaar voor een mislukken der Conferentie, hetwelk zij door deze samenstelling harer delegatie vergroot neeft. alsnog eenigszins verminde ren zal door in de instructie der delegatie of zoo noodig in een aanvullende instructie de volgende beginselen neer te schrijven: 1. De delegatie steune den moreel zoo klemmenden eisch, dat de ongelijkheid in be wapening. welke tusschcn overwinnaars en overwonnen bestaat, krachtig verminderd en eerlang geheel weggenomen worde door ge leidelijke ontwapening van eerstbedoelde staten. 2. De delegatie late zich niet leiden door de orthodox-theologisch stelling, dat de oor log wegens de menschelijlte zonde een on uitroeibaar verschijnsel zou zijn, een stel ling, die door de overgrcote meerderheid van het Nederlandsche volk verworpen wordt. 3. Zij onttrekke zich aan de voorstelling, dat de plechtige vredesbeloften die de volken in art. 10 e.a. van het Handvest van den Volkenbond en in verdere verdragen aan el kander gegeven hebben, onbetrouwbaar zul len blijken, bij welk uitgangspunt het ook weinig zin zou hebben, op de Ontwapenings conferentie daaraan nieuwe beloften toe te voegen. Zij doordringe zich van de wijze regeeringsverklaring van het kabinet-de Geer, d.d. 5 Maart 1929. uitsprekende, dat ..de Re geering overtuigd is, dat ons land van geen enkele andere natie eenig gevaar dreigt." 4. De delegatie ontworstelde zich aan de opvatting, dat het eigen land reeds tot op een uiterste minimum van bewapening is af gedaald. waarvan vooralsnog niets meer af kan. Indien delegaties zich aan zulk een axio ma vastklampen, is de mislukking der Confe rentie gewis. 5. De delegatie zij bereid, directe natio- naal-miiitaire belangen zooals die zich aan bewapenaars voordoen, ondergeschikt te maken aan het bereiken van internationale overeenstemming, omdat door deze laatste eveneens de nationaie belangen gediend worden en zulks op onvergelijkelijk meer afdoende wijze. Dit beginsel kan bijv. een uiterst nuttige richtsnoer opleveren, indien het algeheele verbod van duikbooten wordt voorgesteld, een wenschelijkheid, die door de Interparle mentaire Conferentie van 1931 te Boekarest met algemeene stemmen is uitgesproken. 6. Als eerste stap ter verwezenlijking- van het beginsel sub 1 steun zij den eisch van Lord Cecil. dat die wapens, welke wegens hun bij uitstek militair-offensieve eigenschap pen aan Duitschland. Hongarije. Oostenrijk en Bulgarije verboden zijn, te weten een mili taire luchtmacht, chemische Strijdmiddelen tanks, zwaar geschut en duikbooten, onvoor waardelijk aan alle staten worden ontzegd. 7. De delegatie bestrijdt de volstrekt on vruchtbare pogingen om uit een aantal mili taire machtsfacto'en een formule van mini mum-krijgsuitrust'ng samen te stellen, het welk aan elk land naar zijn bijzondere „be hoeften" vergund- zou motten zijn. Inplaats vau deze methode, uitvloeisel van een ver werpelijk, immers militarisiisch uitgangspunt, steune zij, naast die sub 6 bedoeld, de methode van budgetaire vermindering. 8. De delegatie bevordere, dat de perma nente commissie van toezicht uitdrukkelijk bevoegd wordt verklaard om ter controlee ring der overeengekomen vermindering van bewapening, zoo noodig onderzoekingen ter plaatse in te stellen. 9. Anders dan somwijlen in de Voorbe reidende Commissie geschied is overwege de delegatie onpartijdig en onbevooroordeeld elk voorstel tot vermindering van de bewape ning, van welker staat het ook herkomstig zij. 10. De delegatie stieve er naar, dat art 50 van het ontwerpverdrag worde gewij zigd in dien zin, dat de staten niet bevoegd zullen zijn. om in geval zij zich bedreigd achten, de vastgestelde minima eigenmachtig te overschrijven onder gehoudenheid slechts van kennisgeving. 11. De delegatie steune de pogingen om particuliere wapenfabricage geheel te ver bieden, subsidair, indien dit niet bereikbaar mocht zijn, om deze bedrijven te onderwerpen aan een permanent streng internationaal toe zicht. 12. De delegatie zij op haar hoede tegen pogingen der particuliere wapenfabr'kanten om door kuiperijen en valsch gerucht n« welslagen der Conferentie te verijdelen, ge lijk dit op een maritieme conferentie eenige jaren geleden door een agent der Bethelem Steel Corporation met succes ondernomen is. Het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond doet ten slotte opmerken, dat de hier boven gegeven richtlijnen en programpunten geenszins gebaseerd zijn op het' standpunt van den Bond: den eisch der'nationale ont wapening, doch ook voor tegenstanders van laatstgenoemden eisch aannemelijk moeten heeten. Het hoofdbestuur voornoemd besluit, het bovenstaande toe te zenden aan de ministers eu de leden der Staten-Generaai, de leden der verschillende delegaties ter Ontwapening», conferentie, de hoofdbesturen van de staats partijen aangesloten bij de Internationale Entente van Radicale partijen, en het verder door de binnen- en buitenlandsche pers en anderzins bekend te maken. POLITIE-INSPECTEUR DOOR WERKLOOZEN AANGEVALLEN. De dader gearresteerd. Uit Haarlem meldt men ons: Een inspecteur van politie verzocht gis- termiddag een troepje werkloozen bij het postkantoor met collectebussen door te loo- pen en niet meer te collecteeren. De werk loozen liepen daarop verder, doch in de Ur- sulastraat rammelde een hunner weder met een bus. De inspecteur wilde hem nu bekeu ren en deed een poging het busje af te ne men. De man verzette zich echter hiertegen en gaf het busje aan een ander, die er mede wegliep. De werkloozen trachten den inspec teur in te sluiten, waarop deze zijn sabel trok en verscheidene klappen uitdeelde. Een van de werkloozen sloeg den inspecteur in het gelaat. De dader werd gegrepen en naar het politiebureau overgebracht. Inmiddels was versterking gekomen, die de werkloozen uiteengedreven heeft. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Nog geen definitieve resultaten te Almelo. In de gister te Almelo gehouden conferen tie tusschen de Almelosche fabrikantenver- eeniging en de vertegenwoordigers der tex tielarbeiders-organisaties, waartoe de fabri kanten laatstgenoemden hadden uitgenoo- digd, is gesproken over eventueel in te voe ren loonsverlagingen. Tot een tastbaar resultaat is men echter niet gekemen, daar de fabrikanten een voor stel deden, hetwelk in de organisaties nader zal worden besproken. Het voorstel houdt het volgende in: 1. willen de organisaties over geen enkele loonsverlaging spreken, dan dragen zij de verantwoordelijkheid van eventueel verder te nemen maatrege'en (zonder dat dit als drei gement bedoeld is). 2. willen de organisaties alsnog over een gedifferentieerd loonsverlaging, verschil lend voor buitenlandsche en binnenlandsche markt, spreken, dan bestaat daartoe gele genheid over 14 dagen. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Nederlandsche artsen in Perzischen dienst. Een nalatigheid van het ministerie van defensie. In „Het Vaderland" van Woensdagavond lezen wij het volgende, onderteekend „Medi- tui": vEenigen tijd geleden heeft de Perzische ro,Teering zich via onzen gezant te Parijs tot de/ Nederlandsche regeering gewend met het verzot k of eenige Nederlandsche artsen ge negen zcuden zijri om in Perzischen dienst te treden en wel: le. een officier van gezond heid niet speciale kennis van interne ziekten, om de directie op zich te nemen van de medi sche afdeeling van het centrale militaire hos pitaal te 'I eheran, e n 2e een geneesheer van den n-i''>air-hygiënischen dienst en de leger- statistiek. Bi dit verzoek was duidelijk aangegeven, dat de artsen in kwestie officieren van ge zondheid of oud officieren van gezondheid zouden zijn. Uit een dergelijk verzcek blijkt, dat de reputatie van onze Nederlandsche artsen in den vreemde zeer gunstig is. Een klein land als het onze, dat geen internationale politiek voert, maakt speciaal in dezen tijd in het na bije oosten een goede kans, en reeds meer dere malen is het in de laatste jaren geble ken, dat de regeeringen van die landen op het bezit van Nederlandsche raadgevers op verschillend gebied grooten prijs stellen. Ook voor Nederland zou dit een schitteren de kans geweest zijn, om op deze wijze con necties met Perzië, welke op het oogenblik zoo goed als niet bestaan, aan te knoopen Men zou derhalve verwacht hebben, dat deze kwestie door buiten'andsche zaken (departe ment van buiten'andsche zaken) met de noo- n.ae voortvarenHhoia en accuratesse zou zijn oetianaeia en aat het verzoek van de Perzi sche regeering direct in de „Staatscourant" zou zijn gepubliceerd met opgave, dat evt«. sollicitaities op het ministerie van buiten landsche zaken werden ingewacht. Dit is niet geschied. Blijkbaar heeft men het verzoek verder doorgegeven aan defensie of aan onderwijs, en het is niet meer dan be grijpelijk, dat defensie op dit oogenblik geen actief dienende officieren van gezondheid 79 In een de kelders vonden ze een schuilplaats. „De koning zal ons zeker gevangen zetten", zei kikker Karei. Wij hebben hem erg kwaad gemaakt en nu zul- lttr wij streng gestraft worden Laten we ons verstop pen in deze steenen potten Ik zal zien 's nachts vat eten uit de keuken te halen en kunnen wij hier dan rustig leven. 80 Dagen verliepen zonder dat er nu iets gebeurde. Iedereen was verwonderd dat Tuimebje en Karei ver dwenen waren, maar ze waren al gewend geraakt aan de gekk3 streken van de twee vrienden. Toen emdelijk kwwn e een dag, dat de deur var den kelder open werd gemaakt. Verschillende bedienden ver schenen en haalden de steenen potte- naar boven. En Tuimelt je en Karei kropen zoo diep mogelijk in de vazen en zaten vol spanning te wachten, wat er zou gebeuren,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6