Voor Heerepkleeding Ju. mVeen Jzo., GEUR. ROECOERT, Kok s Beschuit Weest op Uw hoede Weelderig Haar door Siivikrin. BON Mt Heen goed ate? is goed voor gezonden. Slechts één dag Schoenreparatie-Reclame. \v\ voor een kaal hoofd 1 HEILOS, BAAfkSPOLDER. ST. PANCRAS, BOVENWEG 295 f 1.25 Heerenzolen en Hakken. 90 ct. Oameszoien en Hakken. E. DE VRIES, x V\ Lees hoe Siivikrin nelpt 1 L 1 Qenteentecadm £aad: m JMW&QUW naar maat is JE ADRES Betrekt dan Uw zuivel producten van deCoöp. Zuivelfabriek „De Tijd" te Beemster (N.-H.) Specialiteit in Onovertrefbaar. Dagelijks verkrijgbaar. Vraagt eens prijs. Firma Houwing Haarden en Kachels. Winkels en slijters flinke provisie. Dit is het groote geheim Het groeit weer II Hier is de v vetenischap, op wier uitspraal c de roem van Siivikrin gegrondvest is Hier is Siivikrin Een groote proef door inenschen met gevoel voor volksgezond heid en besef van hetgeen een frissche atmos- 2ecr voor die gezondheid beteekent, zijn er ook thans nog niet in geslaagd het publiek te bewegen zijn zoo gezegd gezellige haarden af te schaffen of te hervormen, in dien zin, dat er rookvrije brandstof in wordt gestookt. De haarden gaan aan tegen October en wanneer het einde December is geworden, is de atmos- jneer van de stad zoo door en door bezoedeld met roet en andere niet verbrande substan ties van de Engelsche zachte kolen, dat ge stellen er voldoende door zijn verzwakt om bij de eerste de beste guurt ineen te storten. Dat is dan de flu van de flue. En men ver draagt den toestand met de gebruikelijke lankmoedigheid, alsof hier sprake was van een lot dat men toch niet kan ontgaan. En het is een prijs, welken men klaarblijkelijk toch wil blijven betalen voor „de gezelligen open haard'' Londen en de mode. De kranten hebben gemeld, dat „the Lon don Fashion Group", vertegenwoordigend vijftig leidende modehuizen van het land, met ten lunch in het Savoy Hotel een beweging is begonnen waarmede Londen moet worden bevorderd tot een centrum van damesmodes. Hoe lang is Parijs reeds het centrum van die moede? En hoe lang is Parijs reeds het cen trum van die mode? En hoe lang reeds heefi Weenen op dit gebied de tweede plaats inge nomen? Nu moet volgens genoemde groep Londen het toonaangevend centrum worden Het is lang niet de eerste maal, dat een poging daartoe wordt ondernomen. Derge lijke bewegingen zijn in den loop der laatste tien jaren herhaaldelijk begonnen. Maar ze zijn nimmer verder gekozen dan een begin. Een vijftal jaren geleden werd een even heldhaftige als dure poging ondernomen om van tonden „a'centre of world fashion" 'te maken. Men liet er een mode-tempel voor bouwen in Regent Street, een luxueus inge richt huis, waar modellen van dameskleeren, ontworpen door Britsche kunstenaars, ver vaardigd van Britsche stoffen, tentoonge steld werden ten behoeve van de inkoopers van groot? magazijnen. Maar de inkoopers die kwamen kijken, vertrokken zonder te koo- pen en namen trein en bcot naar Parijs. Het fraaie Britsche Mode-Instituut kon niet in stand worden gehouden. Na een half jaar een eenzelvig bestaan te hebben gehad, werden de zaken er uit weggehaald en werd het ge bouw verkocht. Zal het nu beter slagen? Er was een minister aan de lunch, die ver telde, dat men verstandig had gedaan de be weging thans te beginnen, aangezien de tij- dij er gunstig voor waren. Wetgeving en nieuw nationaal gevoel gaven de poging meer kans van slagen dan ooit het geval was geweest. De minister erkende, dat de mode scheppers weinig kans hadden hun creaties aan buitenlanders te verkoopen. Hij besefte klaarblijkelijk, dat het buitenland, hoe zeer het Brifsch talent in veel zaken en zeker b.v. in mannenkleeding erkent, weinig vertrou wen heeft in Britsch vermogen om op het meer abstracte en artistieke gebied der dames modes den toon aan te geven. De beweging, meende de minister, moest dus vooral haar kracht zoeken in 'het vaderland. Britsche dames moesten Britsche -obes dragen. Dit is dan het nieuwste symptoom van Britsche nationa'e eenzelvigheid, welkp zich de laatste maanden op zoo ontstellende wijze heeft doen gelden. Maar het kan wel zonder driestheid worden gezegd, dat ook deze bewe ging als een nachtkaars zal uitgaan. Naties hebben haar eigen bijzondere gaven. En tegen alle bewegingen en wetgevingen en ge voelens in zal de eene natie de vruchten van haar eigen bijzondere gave blijven verstrek ken aan de andere. Wij leven in een tijd, waarin staatslieden en politici zich inspan nen deze natuurwet geweid aan te doen. Hun drijven moge gedurende korten tijd schijn baar succes hebben. Op den duur moet het falen. Geen beweging van een London Fashion Croup zal bij marlde zijn de ele gante Engelsche vrouw er van te overtuigen, Jat een Britsche jurk even goed of beter is dan „a Paris model". De Britten hebben het niet in zich. HEEMSKERK. De raad kwam Donderdagmiddag vol tallig bijeen. M ededeelingen. In 1931 werden 119 geboorteaangiften gedaan. Het aantal overledenen bedroeg 54 en het aantal gesloten huwelijken 24. Het aantal inwoners bedroeg per 1 Janu ari 1.1. 4519 en in totaal bedroeg de vermeer dering over 1931: 52 zielen. Daarna hield de voorzitter nog een kort overzicht over den land- en tuinbouw over het afgeloopen jaar en sprak de beste wen- schen uit over dit jaar. Ingekomen stukken. Van de bewoners der gemeentewoningen was een schrijven ingekomen om verlaging van huren. Werd aangehouden tot een vol gende bijeenkomst. Van den r -k. Vrouwenbond voor vakkun dige kraamverzorging was verzoek ingeko men voor subsidie ad 200, terwijl de even- eens hier gevestigde Majellavereeniging eenzelfde verzoek deed om 500. Beide ver zoeken werden toegestaan. Een verzoek van de hier gevestigde voet- balvereeniging A. P- O. om subsidie ad 100 werd afgewezen. Ingekomen was nog verzoek van de r.-kr 'and- en tuinbouwvereeniging om geldelij- ken «teun in den vorm van het verstrekken van voorschotten op langeren termijn, j Daar B. en W. reeds in dien geest werk zaam zijn, werd het verzoek voor kennisge ving aangenomen. Instemming werd betuigd inzake aanslui ting qp het waterleidingnet van alle percee- len. Ingekomen was nog een Provinciaal schrijven inzake het opleggen van lasten en plichten ten opzichte der ambtswoning van den burgemeester en zoonoodig ook voor zijn eventueelen opvolger. Werd overeenkomstig een en ander goedgekeurd. Verzoek aan wed. Huipe om vrijstelling voor den tijd van 3 jaar van pacht voor het gemeentelijk grasgewas; deze pacht be draagt 10.50 per jaar. Werd goedgevon den, echter met royement van het bestaande contract. Verzoek van P. de Groot in zijn kwaliteit als zandrijder om nog extra 50 te mogen ontvangen door onvoorziene vergrooting van transportwerkzaamheden Afwijzend be schikt» Nog was verzoek ingekomen om eene com missie in het leven te roepen voor bijstand aan het B A. voor de vele werkzaamheden, waarmede dit: Armbestuur belast is. De heer A. Henneman leverde hiervoor een warm pleidooi met het oog op de vele aanvragen om hulp in dezen crisistijd. Na langdurige besprekingen werd goed gunstig op het adres beschikt In deze commissie zullen zitting hebben 3 raadsleden en 2 leden der vakcentrale. Als raadsleden in deze commissie zullen ont-eden de heeren P de Vries, J. de Wit en J. Docter. Bij de vaststelling der verordening win- fce'shiiting werd bepaald dat des Zondags alleen melk-, groente- en fruitwinkels tot 12 uur voorm. open mogen zijn. Een voorstel tot toetreding gemeenterege ling inzake stichting en exploitatie van een destructor te Purmerend werd goedgevon den. Goedgekeurd werd de subsidie B. A. te verhoogen tot 14550. -Vastgesteld werd een suppletoir kohier vuilnisophaaldienst. Een voorstel regeling inzake vervoer van kinderen naar de O. L. School werd zonder h. s. aangenomen. Voor deze regeling zal een bedrag van 1200 gevoteerd worden. Voorstel verbetering Marquettenlaan en Kerkplein. B. en W. waren van plan eerst genoemde laan van een nieuw wegdek te voorzien en dit werk als werkverschaffing uit te voeren. Werd alzoo besloten. Het loon der werkloozen werd op 18 per week bepaald. Voor dit werk zal 25000 ge voteerd worden. URSEM. Jaarvergadering afd. Ursem van den L.T.B. Woensdagavond had in café „de Roode Leeuw" de jaarvergadering van den l.T-B., afd. Ursem, plaats. Deze goedbezochte ver gadering werd geopend door den voorzitter, Alb. Groot, die allen welkom heette in het bijzonder den spreker van den avond, den heer Jac. Groen Azn. uit Langendijk. Door den secretaris werd het jaarverslag uitge bracht, waaruit bleek, dat de afdeeling ifl ledental was toegenomen en gestegen tot 80. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd. Ge tracht zal worden het vakblad de R.K. Boe renbond te krijgen, waardoor de cintributie met 50 cent verhoogd zal moeten worden. Gezien de tijdsomstandigheden zullen deze meerdere uitgaven bestreden worden uit de plaatselijke kas. Verder werd besloten om voor 1 jaar aan het Noordhollandsch-Groot Yorkshire varkensstamboek een bijdrage te verkenen van 5, indien dan tevens mede- zeggingsschap wordt verleend. De heer L. Kroon bracht verslag uit als afgevaardigde naar Den Haag, inzake de vlasteelt. Doordat het aantal leden met ruim 30 UITERST LAGE PRIJZEN. Langestraat 71 Speciaal adres voor Reparatie-Inrichting. stuks verschillende Rijtuigen. Als volgt: Brikken, Jachtwagens, Diepebuggy Karren, Bakwagens, Plattewagens Bouwwagens, Nieuwe- en gebruikte Driewielde Karren, Dresseerkarren, worden omgezet tegen zeer billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, Ach! et dam C 11, Alkmaar. Alle schoenen die MAANDAG A.S., 1 FEBRUARI b\j ons gebracht worden of per vrachtrijder gestuurd worden, zullen wij repareeren voor Kwaliteit en afwerking volkomen gegarandeerd. Geen concurrentle- leder. SLECHTS EEN DAG. GED. NIEUWESLOOT 9. ■'■■W-V; e' X V v--? i WÊSÊ 5 Jan van Ees van het Hofstadtooneel zegt: „Siivikrin is volmaakt". Nog frappanter zegt: Louis van Gasteren Wie geen kale plekken wil zien, moet Siivikrin gebruiken. Ik E>en ver rukt over Siivikrin. Het haar wordt heerlijk zacht, krachtig en glanzend van gezondheid. In dezen tijd van kort haar lijkt 't prachtige lange naar van Mej. Carpentier een sprookje. Maar het is werkelijkheid. Mej. Carpentier zegt: „Ik denk met vreugde terug aan den dag dat ik Siivikrin-leerde ken nen. Ik wil het niet meer missen. Mijn haar is vol en glanzend geworden". Wij besluiten deze korte rij (duizenden andere attesten liggen voor U ter inzage) met deze twee merkwaardige foto's van den heer W. Martijnse die schrijft Ik verloor in een half jaar mijn haar bijna geheel en al. Siivikrin heeft mij verbazend gehol pen. Hierbij 2 fo to's. Het verschil is wel zeer groot. L-en kaal hoofd het schrikbeeld voor iedereen, die waarde hecht aan een goed uiterlijk. Wat hierna volgt, klinkt haast ongelooflijk, maar het is waar: Kaalhoofdigheid, haaruitval en roos en al de vele ongemakken van slechten, leelijken haargroei kunnen thans eindelijk geheel worden genezen. Dr.Weidner, de beroemde natuurkundige, heeft na jarenlang, onvermoeid werken een prachtig middel gevonden. Honderdduizenden hebben hierdoor reeds un vollen, gezonden haardos teruggekregen. Aan welke kwaal U ook lijdt: Vettig haar. roos, afbreken van de haren, slijten aan de punten, dor droog haar, sluik, krachteloos haar. kale plekken, haaruitval of kaalhoofdigheid, Siivikrin, dit is de naam van Dr. Weidner's vinding, helpt U. Het wekt de verzwakte, uitgeputte haarwortels tot nieuwe haarproductie op. Siivikrin is een oplossing van gezuiverd, volkomen gezond menschenhaar en het k>evat dus: Cystine, Cysteïne, Tyrosin en Tryptophaan, allen stoffen, die voor den haargroei onmisbaar zijn. Geen enkel ander middel ter wereld kan deze stoffen bevatten, omdat de bereiding gepatenteerd is. Siivikrin wordt op verbluffend eenvoudige wijze in de hoofdhuid gemasseerd, de haarwortels nemen het op en wo: den daardoor gevoed. Het klinkt verbazend eenvoudig maar het helpt schit terend. Reeds na enkele dagen is de roos ver dwenen. Uw haar wordt weer sterk en krachtig. Het is op weg om heelemaal gezond te worden. 75.000 a 100.000 haarwortels verzorgen den haar groei en moeten regelmatig worden gevoed. Wan neer de organen dit niet meer kunnen doen, dan helpt alleen Siivikrin. Laat U volledig Inlichten over Siivikrin. In het korte bestek van deze advertentie kunnen wij niet alles zeggen. Daarom is een boekje samengesteld, waarin de vinding van Dr. Weidner op onderhou dende. interessante wijze is beschreven en dat U antwoord geeft op vele vragen. Vraag het boekje door nevenstaanden bon. U ont vangt dan tevens een groot pakje Siivikrin Sham- poon. dat U zal bewijzen welk een weldadigen invloed Siivikrin op Uw haar heeft. Maar post den bon nog heden, van uitstel komt afstel. Morgen vindt U het blad niet meer terug en het zou U spijten. l'( 4. A A'.-J De volgende geleerden schrijven Siivikrin dage lijks voor en bevelen het met overtuiging aan: Prof. Dr. Rud. Polland. Dr. Prins. Prof. Dr. Wolvart. Dr. Klapper. Prof. Dr. Friedenthal. Dr. Speijer. Prof. Dr. Abel. Dr. Weinberger. Dr. Meijer-Wijl.» Dr. v. d. M. Dr. G. W. A. P. Dir. Dr. Sostero, (Italië). Geneesheer in N.-O.-I. en vele, vele andere. Vul den bon direct in en post hem nog heden in een gesloten envelop. 20 ets. postzegels insluiten. Als brief frankeeren. U ontvangt dan een schat van wetenswaardigheden en een groot pakje Sii vikrin Shampoon (voor 6 wassdhingen). dat het werkzame Siivikrin bevat. Post den bon nog heden, van uitstel komt afstel. Hier uitknippen Aan Laboratorium Siivikrin Verlaatstr. 52/56 - Rotterdam Als lezer van de Alkm. Crt. verzoek ik U mij zooals in Uw advertentie aangeboden, te zenden: 1. Het boekje „Ons Hoofdhaar". 2. Een groot monster Siivikrin Shampoon voor 6 hoofdwasschingen. 3. Een monster Siivikrin Haarwater. 4. Attesten van Doctoren. Ik sluit hierbij 20 cents aan postzegels in ter vergoeding van kosten en porto. Naam Straat: Plaats Hier uitknippen. De Silvikrin-preparaten zijn in ALKMAAR beslist verkrijgb. bg: Fa. J. Brouwer, Koorstr. 25 Fa. J. v. Dijk, Huigbrouwerstr. 10Maison Geels, Verdronkenoord 98; Fa. D. Huiberts, Payglop 22; Fa. Nierop Slothoubor, Langestr. 53; G. M. Snel, Zevenhuisen b.d. Bergerp.T. v.d.Vliet, Ridderstr. 11; Fa. L. den Adel, Spoorstr. 66

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11