nog meer oontingenteering. gasvergiftiging. ontwapening. VORDERING MOTORVOER TUIGEN. BEHEERDERS VAN PAARDEN. personen vermeerderd was. werd het bestuur uitgebreid met twee leden en gekozen de hee- ren L. Kroon en J. Stam. die hunne benoe ming aannamen. De aftredende bestuursle den P v d Lee en G. Seyts werden met al- gemeene stemmen herkozen. De heer Groen, het woord verkrijgende, bracht hulde aan de afdeeling Ursem en zijn geestelijke adviseur voor het werken voor den R.K. L.T.B. en het behaalde succes met zcoveel nieuwe leden. Spr behandelde ver volgens den huidigen toestand en de maatre gelen, die door het hoofdbestuur waren ge troffen ter verbetering van den crisistoe stand. Vervolgens werd besproken de te voe ren actie op 4 Februari a.s. op den tuinders vakbond te Haarlem tot het verkrijgen van de regeering om beschermende maatregelen voor land- en tuinbouw. Spr. spoorde de aanwezigen aan niet te wanhopen en door onderlinge samenwerking den crisistoestand zoo goed mogelijk het hoofd te bieden. Uit voerig werden behandeld de tuinderscredie- ten en vertrouwd werd, dat de gemeente raad van Ursem zijn volle medewerking zal verleenen. Verschillende vragen werden door den spr. tot genoegen beantwoord. De gees telijke adviseur bracht dank aan alle nieuw toegetreden leden en uitte zijn beste wen- schen voor de afdeeling. De heer Kroon vroeg hoe het thans staat met de spoorvrachttarieven. De heer Groen deelde mede. dat deze zaak geheel was doodgepraat, doch men steeds op ditzelfde aambeeld zou blijven hameren. De heer J. Zuurbier vroeg, of er nog iets naders bekend was inzake toeslag op be- waarkool. De heer Groen kon hieromtrent geen inlich tingen geven, doch gaf in overweging, de kool die onverkoopbaar is in schuiten te doen of op te slaan en hiervan opgave te verstrekken aan veilingsbesturen. Mocht er dan iets van terecht komen, dan kan die toe slag worden gegeven. Daarna volgde sluiting. Deze week had de laatste les plaats voor de leerlingen van den bloembollenteelt cursus in een der lokalen van de O.L. school. Deze cursus was in het leven geroepen door de afd. Ursem der Holl. Mij. v. Landbouw, in samenwerking met het bestuur van den L.T.B. Een 22-tal cursisten had trouw alle lessen gevolgd onder de bekwame leiding van den heer M. van Stijgeren te Heiloo. Aanwezig waren bovendien de Rijkstuin- bouwconsulent, de heer H. G. Hazeloop, de heer J. Buis Jzn., voorzitter Holl. Mij. v. Landbouw, afd. Ursem, burgemeester D. F. C F. v. d.H euvel en wethouder J. Veldboer Na afloop van den cursus dankte de heer J. Buis den leeraar van Stijgeren voor diens leiding en voor de duidelijke en overzichte lijke uiteenzetting van de bloembollenteelt. Ook bracht spr. dank aan den rijkstuin- bouwconsulent Hazeloop voor diens mede werking tot het verkrijgen van de rijkssubsi die voor dezen cursus en sprak vervolgens woorden van waardeering en lof tot het ge meentebestuur, dat lokaal, licht en vuur ter beschikking van den cursus stelde. De heer Hazeloop dankte de leerlingen voor de moed, in deze ongunstige tijdsom standigheden nog hun kennis te willen ver meerderen. Wij hebben, aldus spr., meerdere crisisjaren gehad, en de vermeerdering van kennis is altijd nog een der krachtigste mid delen geweest om hieruit te geraken. Spr. hoopte, dat alie leerlingen met vrucht de lessen gevolgd hebben en deze vergaarde kennis alleen tot groot voordeel moge strek ken. De burgemeester sprak er zijn groote vreugde over uit, dat de heer J. Buis zijn po gen, om hier een cursus in bloembolenteelt te krijgen, met succes bekroond zag. Vervolgens werd besloten op een nader te bepalen dag in Mei a.s. een excursie te hou den aar de bloembollenstreek onder le ding van den leeraar M. van Stijgeren, die in overleg met den voorzitter der afdeeling, dit plan nader zal uitwerken. vMet een hand druk en vele dankwoorden namen daarna al le leerlingen afscheid van den heer van Stij geren Ome Jiaioniën NED.-IND1E IN 1932. Zccals een gedachtenlezer het niet. Ons Indië is niet rijk aan beroemdheden, doch bezit Syivain Boekebinder. Een oude kennis, die indien wij ons wel herinneren, want het is reeds meer dan tien jaren gele den - naar Batavia uitkwam als vertegen woordiger van een modemagazijn, doch zijn »Au bonheur des dames" spoedig verliet om zich uitsluitend te gaan bewegen op het oc culte en meta-physische gebied In intiemen kring zagen wij nttrkwaardige dingen van hem, wat voor den hupschen jongeman een aansporing was om zich geheel aan zijn nieuwe carrière te wijden. Nu is de „Ind. Crt.'' hem eens gaan vra gen, wat naar zijn oordeel de toekomst voor 1932 verborgen hield. Wat ons Indië betreft, vertelde de heer Boekebinder: Voorzoover ik het zie, zal de crisis in 1932 aan het *ind van Juli haar hoogtepunt heb ben bereikt. Dan gaat geleidelijk-aan een al- gemeene verbetering intreden. 1932 opent vooruitzichten op een weder keer van normale toestanden. Economisch vooral zal de algeheele positie eet; beter plan bereiken. De heer Boekebinder sloot eeft oogenblilt de oogen en bleef, in zichzelf gekeerd een korte poos zitten. 'a zeker, vervolgde hij, de verbetering zal komen van Amerika. Van die zijde komt de stoot Wpt nu Indië betreft, afgezien van de eco nomische kwesties, zie ik enkele natuurram pen, gelukkig niet van bepaald catastropha- len aard. Land- en zeebevingen zullen plaat selijk hier en daar verwoestingen aanrichten, en bepaalde streken treffen, gelukkig echter zonder groot verlies aan menschenlevens. Maatschappelijk zal Indië nog in het eerste dee! van het jaar in moeilijkheden blijven. De werkloosheid neemt dan nog toe. Van Juli af Maar de financieele toestand van het land zie ik daarin echter verbetering, zal zeer slecht zijn. Als gevolg hiervan kunnen hier en daar ordeverstoringen worden tegemoet gezien, veroorzaakt door opstandige elementen. Maar gelukkig zullen zij van voorbijgaanden aard zijn. De regeering zal het roer in handen hou den. Het klinkt optimistisch! Maar meer geloof en vertrouwen hebben de meesten onzer ze ker noodig. Men onthoude de voorspellingen eens: over zes maanden spreken wij den hoopvol- len occultist nader. ^Bimtenland INTERNATIONALE EIERHANDEL. Overeenkomst gesloten tusschen verscheidene landen. In Brussel is een overeenkomst betreffende het merken van eieren in den internationalen handel tot stand gekomen. De overeenkomst is onderteekend door vertegenwoordigers van Nederland, Duitschland, België, Spanje, Estland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Noorwegen, Zwitserland en Uruguav, terwijl daarentegen Rusland. Bulgarije, Hon garije, Polen en Turkije zich tegen de over eenkomst hebben uitgesproken. Men is overeengekomen het land van oor sprong nauwkeurig op te geven, alsmede dui delijk kenbaar te maken of men te doen heeft met versche dan wel kalkeieren e.d. Ook de schoenen Wij lezen in het Hbld.: Na de contingenteering van vleesch, zullen er, naar wij hooren verluiden, vrij spoedig soortgelijke beschermende maatregelen ten aanzien van verschillende andere artikelen volgen. Zco staat b.v. contingenteering van dn invoer van schoenen op het lijstje, waar mee uit den aard der zaak bovenal Tsjeeho- Slowakije getroffen zou worden. Intusschen is de Nederlandsche regeering niet vrij om in dit geval zonder meer tot het vaststellen van een contingent over te gaan. Imirers, in het protocol behoorende bij het in 1923 met Tsjecho-Slowakije gesloten han delsverdrag. is er rekening gehouden met de mogelijkheid dat wij ooit eens tot handels- beschermende maatregelen zouden willen overgaan, gelijk die toen deel uitmaakten van het volkomen protectionische systeem der jonge Tsjecho-Slovaaksche republiek. Bij dat protocol stond Tsjecho-Slowakije a^n ons eenige belangrijke uitzonderingen toe op zijn beschermend stelsel. En zoo lag het voor de hand, dat er ten minste eenige contra presta tie van Nedrrlandschen kant verleend werd in dien zin, dat men, met het oog op de toen louter theoretisch geacht eventualiteit dat wij op onzen beurt eens zouden gaan contingen teeren. eenige toezegging tegenover de Tsje chen deed. Dit geschiedde nu in den vorm van artikel 8 van het protocol, luidende: „De bepalingen van het onderwerpelijk protocol zijn geba seerd op de hu;dige regeling van den invoer en den uitvoer in Nederland. Voor het geval de Nederlandsche regeerirg genoodzaakt zou zijn te dien aanzien beperkingen in te voeren die den invoer van Tsjecho-Slovaaksche goe deren zouden kunnen treffen, zal zij zich met de Tsiecho-Slovaaksche regeering verstaan over de vaststelling voor wat betreft deze ar tikelen, van contingenten, overeenkomende met de wederzijdsche belangen". Op grond nu van deze benaling zullen dc regeeringen te Praag en Den Haag eerst overeenstemming moeten bereiken alvorens wij den schoeneninvoer kunen gaan contin- «zcnteeren. Vandaar dat hierover binnenkort onderhandelingen zullen aanvangen. GEHEIMZINNIG GEVAL. Een eenigszins geheimzinnig geval is gis termiddag op het Damrak te Amsterdam bij het Victoria-hotel gebeurd. Plotseling zagen eenige voorbijgangers, onder wie een agent van politie, een man oid de rails liggen. Hij had een bloedende wonde aan den hals en b'oedde ook uit den mond. Hoe deze man daar plotseling kwam wat er gebeurd is. kon niemand verklaren, «ok de man zeil niet. In het Tesselschade Ziekenhuis, waarheen hij gebracht is, heeft hij gezegd, te wonen in een logement en 44 jaar oud te zijn 'Wat er met hem gebeurd is, wist hij niet te ver klaren. Het vermoeden bestaat, dat hij tegen e entram is opgeloonen die hem tegen den grond heeft gesmeten, of dat hij door een auto is aangereden. DE GAGES DER ZEELIEDEN. Moeilijkheden door verlaging De laatste dagen worden in de Rotterdam- sche haven moeilijkheden ondervonden bij het aanmonsteren voor stoomschepen, daar eenige reederijen de gages met 15 ver laagd hebben. Voor de schepen, waarop te gen deze verminderde gages gemonsterd wordt, noemt de Centrale Bond van Trans portarbeiders maatregelen, teneinde monste ren tegen te gaan. Gisteravond heeft te Rotterdam een ver gadering p'aats gevonden van het R V. O. Daarop heeft men een motie aangenomen, waarbij besloten werd een eigen stakingslel- ding te kiezen, voorts om alle schepen in de haven stil te leggen en het werk daarop stop te zetten, totdat weer op de oude voor waarden zal kunnen worden gewerkt. De steun van de havenarbeiders wordt hierbij ingeroepen. Uit de vergadering is een sta kingsleiding gekozen, bestaande uit 23 per sonen. Hieronder zijn leden van het R. V O., van het N. A. S., den Centralen Bond van Transportarbeiders en ongeorganiseerden. Vannacht werd er bij de schepen gepost. Man en vrouw bewusteloos ge- bijge vonden. De vrouw komen. weer openen van de brievenbus namen zij een he vige gaslucht waar. De politie onmiddellijk gewaarschuwd, drong even later het huis binnen en vond het echtpaar bewusteloos te bed. In den kelder werd een groot lek in de gasleiding ontdekt, waardoor het uitstroo mend gas het geheele huis kon vullen. Met zuurstofapparaten probeerde men de levens geesten op te wekken, wat na een half uur bij de vrouw gelukte. Zij werd daarna per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis vervoerd. Toen de man na drie uren nog niet tot het bewustzijn was weergekeerd, heeft men hem eveneens naar het ziekenhuis vervoerd, waar de pogingen hem door middel van kunstmatige ademha ling wel tot bewustzijn te brengen, werden voortgezet. Men vreest voor zijn leven. De Nijs en zijn vrouw zijn ongeveer 30 jaren oud. WISSELLOOPER OVERVALLEN. Beroofd van f 1181 Gistermiddag is te Helmond nabij het kas teelpark een wissellooper van de Geldersche Credietvereeniging door twee onbekend ge bleven personen overvallen en beroofd van zijn tasch. inhoudende een bedrag van 1181. De beide mannen sprongen na de beoovin op hun fiets en gingen er vandoor. De onverlaten waren ongeveer 20 a 25 jaar oud. De eene was gekleed in een overjas met zwarte gleufhoed. terwijl de ander een grijze regenjas en een pet droeg. Een der mannen was een gezet persoon met een gezond uiter lijk. De politie stelt een onderzoek in. Nader wordt nog gemeld De overval heeft om half vier plaats gehad in de nabijheid van café Spierings aan de Kanaatbrug. De 63-jarige wissellooper. M. van Bragt, wonende in de Advocaat Bots- straat, was op dit tijdstip op weg naar het kantoor van de Geldersche Credietvereeni ging, waar hij in betrekking is. In de nabij heid van het café gekomen, ontrukte hem plotseling een persoon zijn actetasch, waarin zich 1230 bevonden, bestaande uit twee zilverbons en voor de best uit bankpapier. De aanrander verdween in allerijl in den kasteeltuin. Op de plaats van de aanranding waren verschillende personen aanwezig. Daar de roofoverval snel in zijn werk ging, heeft niettemin niemand iets van het gebeurde be merkt. Volgens een later bij de politie binnen gekomen getuigenverklaring stond bij het woonhuis van den burgemeester M. van Hout een tweede persoon met een fiets te wachten. De aanrander en deze laatste zijn daarop in onbekende richting verdwenen. De politie heeft onmiddellijk een onderzoek in gesteld. Alle omliggende gemeenten werden gewaarschuwd. De hoofdwegen rondom Helmond werden afgezet. Op he: station werd speciaal toezicht gehouden. Alle maatregelen bleven echter zonder resultaat. INBRAAK IN EEN DAMES- CONFECTIEHANDEL. Gisteravond ongeveer 10 uur heeft een agent van politie ontdekt, dat er ingebroken was in den damesconfectiehandel van den heer Demmenie, Keizersgracht 699 te Am- steram. Om 6 uur was de zaak gesloten. Hoeveel er gestolen is, kon nog niet worden vastgesteld. MALAISE. De stroostof- en papierfabriek „Phoenix" te Veendam, die in het afgeloopen jaar niet geregeld heeft kunnen werken met uitzonde ring van de laatste paar maanden, zal Woensdag worden stopgezet. NEDERLAND'S VERTEGENWOORDI GING IN HET PERMANENTE HOF VAN ARBITRAGE. Opnieuw zijn aangewezen als lid vanwege Nederland van het Permanente Hof van Arbitrage mr. B. C. J. Loder, oud-raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, oud- voorzitter van het Permanente Hof van In ternationale Justitie, en prof. jhr. W. J. M van Evsinga, lid van het Permanente Hof van Internationale Justitie, oud-hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. Gister heeft zich te Tilburg een «vnstig geval van gasvergiftiging voorgedaan. De kinderlooze echtelieden De Nijs-v. d. Broek, wonende v Brobbendonkstraat 28, beiden werkzaam op een schoenenfabriek, waren' niet op het werk verschenen. Gedurende den schafttijd gingen vrienden naar het huis, waar zij de deur gesloten vonden. Bij het STEMMEN UIT HET VOLK INZAKE Een adres van de vrijmetselaren. Het hoofdbestuur van de orde van Vrij metselaren in Nederland heeft aan de Ont wapeningsconferentie te Genève een motie toegezonden, door de onder haar behoorende loges in Nederland, Oost- en West-Indië en in Zuid-Afrika eensluitend aangenomen en waarin o.a. gezegd wordt, dat in naam van de menschelijkheid en de beschaving de we reld voor de gruwelen van den oorlog moet worden bewaard; dat de vrede tusschen de verschillende volkeren' niet zal kunnen wor den gehandhaafd, indien aan den onderlin- gen bew apeningswedstrijd geen paal en perk wordt gesteld; zich verheugende, dat einde lijk in 1932 een poging zal worden gedaan om door internationale overeenkomst tot dat doel te geraken; geeft het bestuur als zijn vaste overtuiging te kennen, dat het voor het heil der menschheid beslist noodzakelijk is, dat de internationale ontwapeningsconferen tie van den Volkenbond zal leiden tot een door alle staten aanvaarde conventie, waar bij met beperking en vermindering van bewa pening een krachtig begin wordt gemaakt. De Maatschappij tot Nut van het Algemeen. - Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot nut van 't Algemeen heeft een adres aan de Ontwapeningsconferentie verzonden, dat in de al gemeen e vergadering der vereeniging op 26 Mei 1931 is goedgekeurd Het adres luidt als volgt: „De Maatschappij tot nut van 't Algemeen" met voldoening constateerende. dat eindelijk een wereldconferentie in 1932 gehouden zal worden, die zich zooal geen absolute ontwa pening. dan toch beperking van bewapening ten doel stelt; overtuigd, dat een flinke beperking van be wapening de voornaamste voorwaarde is om de herhaling van een wereldcatastrophe te voorkomen overtuigd, dat men alleen gemeenschappe lijk tot dit groote doel kan komen; ziende, dat de volkeren hoe langer hoe meer het verlangen te kennen geven om een nieuwen oorlog vóór alles te verhinderen en dat zij inzien, dat een mislukking der conte- rentie zou leiden tot een ramp, waarvan de gevolgen niet te overzien zijn; meenend. dat de menachen zelf getuigenis moeten afleggen; geeft als haar vurigen wensch en vaste overtuiging te kennen, dat de conferentie niets zal nalaten om tot een bevredigend resultaat te komen". Het adres is onderteekend door de ver tegenwoordigers van tweehonderd afdeelin- gen in Nederland. DE KWESTIE DER VERLAGING VAN SPOORTARIEVEN VOOR LAND EN TUINBOUWPRODUCTEN. Het Tweede Kamerlid Duys heeft den mi- niste rvan waterstaat gevraagd: Heeft de minister thans reeds een beslis sing genomen in verband met het vraagstuk der verlaging van spoorwegtarieven voor land- en tuinbouwproducten, bestemd voor den export naar het buitenland? Zoo neen, is de minister niet van oordeel, dat zijn bij de behandeling van de Water- staatsbegrooting gedane toezegging had mogen doen verwachten, dat in ieder geval thans reeds een beslissing door hem geno men zou zijn? Indien nog geen beslissing genomen is, kan de minister dan mededeelen, wanneer de ze te verwachten is? ONNOODIGE MAATREGELEN JEGENS EEN DIENSTWEIGERAAR? Het Tweede Kamerlid K. ter Laan heeft den minister van justitie de volgende vragen gesteld: Is het aan den minister bekend, dat brieven aan W. Bleeker, die zich in voorloopige hechtenis bevindt in de artilleriekazerne te Leiden wegens dienstweigering, ongeopend worden teruggezonden, terwijl bezoek van zijn zuster is geweigerd? Is Zijn Excellentie bereid aan deze onnoo- dige maatregelen een eind te maken? Jieck School BELANGSTELLING VOOR CHRISTELIJK ONDERWIJS TE HEILOO. Zooals we reeds berichten (men zie het verslag in het nummer van gister) werd na afloop van de apenbare bijeenkomst in het Gebouw der Ned. Herv. Evang. Gemeente, een comité-vergadering gehouden waarin de Stichting Christelijke School aan de orde kwam. In comité werd door den voorzitter de vraag gesteld, wie zich als lid der op te rich ten Vereeniging wilde opgeven. Hierbij ont spon zich en discussie over de vraag, of het een Vereenging zou zijn voor Christelijk Na tionaal of wel Christelijk Volksonderwijs. Waar de bedoeling voor ligt om als leden van verschillende kerkformaties, in deze zaak samen te werken, werd tot het eerste beslo ten. Er gaven zich een 15-tal der aanwezigen op als lid, terwijl meerderen zich voorloopig lieten inschrijven. Voorgesteld werd een voorloopig bestuur te kiezen, maar men meende dat het bestaande bestuur zich nog even moest handhaven. Dit comité bestaande uit 6 personen, werd met één uitgebreid. De voorzitter deelde mede, dat in de eerstvolgen de ledenvergadering de statuten ter goedkeu ring worden voorgelegd, terwijl dan tevens een definitief bestuur kan worden gekozen. Hierna werd de vergadering onder gebed gesloten. Ouderavond. Naar we vernemen is ds Rappold, pre dikante te Alkmaar uitgenoodigd om op de eerstvolgende ouderavond te Heiloo te komen spreken over „Het behoud van de Openbare School" of een onderwerp dat daarmede nauw samenhangt. Ds Rappold heeft de uitnoodiging aan vaard. HET ONTWAPENINGSPETITIONNEMENT VAN DEN WERELDBOND VAN KERKEN. De uitslag van het ontwapeningspetitionne ment van de afd. Nederland van den Wereld bond van Kerken is, dat 852 protestantsche en oud-kath. kerkeraden en kerkbesturen het stuk gesteund hebben. Het aantal verzamelde handteekeningen bedraagt in totaal 336.702. DE ALLE-DAG KERK. Een oecumenisch" denkbeeld vol gens ds. A. P. Boeke. Meer dan een „open" kerk. Op uitnoodiging der ver. voor Vrijz. Ned. Herv. heeft ds. Boeke uit Schoorl te Amster dam een lezing gehouden over wat hij de „Alle- Dag-Kerk het altijd geopende en volgens nieuwe denkbeelden ingerichte protest, kerk gebouw noemt. Het tijdstip waarop men hem tot deze lezing had uitgenoodigd noemde spr. wel het meest geschikte, immers de Alle-dag-kerk is een vraagstuk van algemeen, katholiek of oecume nisch, d. w. z. wereldomvattend karakter: het is niet alleen van belang voor vrijzinnige, maar ook voor alle andere godsdienstige groepen en richtingen. De Alle-Dag-Kerk is niet iets op zich zelf staands, maar een vele begrippen om vattende idee, waarbij het noodig is eerst tot overeenstemming te komen over het kerkbe grip, den eeredienst en den kerkbouw en kerk inrichting. Van verschillende zijden wordt de dagelijks geopende kerk als iets zeer bijzonders be schouwd. En toch is het voor het r.-k. deel van onze bevolking heel gewoon. Spr. gaf hier een uiteenzetting van het kerkbegrip in den loop der eeuwen. Hij besprak den eeredienst, die bij r.-katholieken gericht is op het altaar, bij de calvinisten op den kansel. Voor de algeme. christenheid moet er zijn dat centrale punt, waarbij de kerk is de algemeene godsdienstige ontmoetingsgelegenheid, waarin zoowel de on zichtbare menschengemeenschap als de eere dienst en het kerkgebouw samenvallen. Het begrip „alle-dag-kerk" gaat dan ook verder dan „open" kerk. In Amerika is de alle-dagkerk een gewoon verschijnsel. Te Schoorl heeft ds. Boeke zelf iets bereikt, en hij gelooft ook dat voor Am. sterdam de alledag-kerk een goede toekomst heeft. Hij noemde de leegstaande Zuiderkerk, d'e met medewerking der herv. kerk en mis. schien ook wel van een vereeniging als Hen- drick de Keyser tot „alle-dag-kerk" zou zijn in te richten, mits men het interieur wat veran dert. Met lichtbeelden verduidelijkt spreker zijn lezing ;hij liet o. m. twee foto's zien van het in. terieur der Zuiderkerk te Amsterdam en plat. tegronden, welke hij in samenwerking met ar. chitecten heeft gemaakt en die de inrichting van een alle-dag-kerk" voorstellen. Er volgde een gedachtenwisseling en deze leidde er toe, dat de vergadering een voorloo pige commissie benoemde om met den kerke. raad der Amsterdamsche herv. gemeente deze zaak te behandelen, en speciaal het eventueel inrichten van de Zuiderkerk, die nu geheel aan elk gebruik onttrokken is, als alle-dag-kerk. PREDIKBEURTEN. LEGER DES HEILS. Zondag 31 Januari, 10 uur, Heiliging» dienst. 3.30 uur Verblijdingssamenkomst. 8 uur Verlossingssamenkomst. 12.30 uur en 5 uur, Kindersamenkomsteft Deze samenkomsten zullen geleid worden door kapiteine Stapersma. UIT DE OMGEVING. BERGEN, Vrije Evang. Geref. Gemeente Oosterweg 28, vóorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. GROET, Vrije Evang. Geref. Gemeente, Wagemakersweg, nam. 3.30 uur, J. J. Ruijs. JUMicaties De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat de TURFMARKTSBRUG op MAANDAG, DINSDAG, WOENSDAG en DONDER. DAG, 1, 2, 3 en 4 FEBRUARI a.s, voor het rij- en voetverkeer zal zijn afgeslo. ten. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ge. durende de maand Februari voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd de registers van de in deze gemeente wonende eigenaars en beheerders van ter vordering aan te bieden motorvoer tuigen, opgemaakt ingevolge artikel 48M van het Inkwartieringsbesluit. Alkmaar, 31 Januari 1932. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat gedu rende de maand FEBRUARI voor ieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage is neergelegd de alphabetische lijst van de in deze gemeente metterwoon geves tigde eigenaars of beheerders van één o| meer ter vordering en ter keuring aan te bieden paarden, opgemaakt ingevolga ar'ikel 17 van het Inkwartieringsbesluit. Alkmaar, 30 Januari 1932. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. J-ngezonden Stukken Buiten verantwoordelijkheid van dé Redactie. De opname in at rubruk, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt Mijnheer de Redacteur, Mag ik een weinig plaatsruimte in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Ik wil belanghebbende nog eenmaal ant woorden en dan verzeker ik U, mijnheer de redateur, dat ik niet meer terug zal komen. Ik heb gezegd als B. en W. prijsregelend optreden dan is zulks fout, het is in de rech ten treden van de vereeniging. Trouwens, verleden jaar stond de bepaling er in, doch B. en W. hebben zich er niet mee bemoeid. Nemen B. en W. dan ook voor hun reke ning bijv. de tuintjes die thans nog niet ver huurd zijn, of kan het bestuur bij U aan kloppen, belanghebbende? Wat betreft de J 100, och, neem van mij 200. Ik heb om de gedachten te bepalen een minimum bedrag genoemd. Het gaat noch bij U noch bij mij om het bedrag. Mijnheer de Redacteur, ik zal U zeggen waar het wel om gaat. Belanghebbende heeft verleden jaar een ernstige aanmerking gekregen over zijn ver vuilden tuin en pad. Daar is hij boos, erg boos om, hij zal elk oogenblik aangrijpen om het bestuur dwars te zitten, doet dat op de tuintjes en doet dat door uw blad. Hij ver schuilt zich achter den breeden rug van de redactie en begint dan van die plaats het bestuur te bekogelen. Hij denkt er blijft al licht iets van hangen. Ik stel dit voor: Belanghebbende verzoekt het bestuur een vergadering uit te schrijven, rekening houdende met belanghebbende wat tijd en plaats betreft. Ik wacht C. VERWER. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding der ingezonden vragen aal Heeren Ged. Staten van Noord-Holland doof het Statenlid, den heer P. Kostelijk te Heer- Hugowaard, komt bij mij de vraag naar voren, is het in verband met de heerschende noodtoe stand in den land- en tuinbouw niet wensche- lijk, dat het geld hetwelk weldra door Rijk, Provincie en Gemeente wordt uitgegeven voor het graven van de nieuwe kanalen in West- friesland, te verstrekken aan de noodlijdend* land- en tuinbouwers voor aankoop van mest en betalen van arbeidsloon. Hierdoor zouden vele bedrijven in stand kunnen worden gehou den, terwijl de werkloosheid onder de arbeiders op het platte land er zeker belangrijk door ver minderd zou worden. Wat de kanalen betreft, die kunnen altijd later nog gegraven worden wanneer de tijden beter zijn, tenzij blijkt dat die kanalen dan niet meer noodig zijn, gezien het steeds toenemende goederenvervoer op de wegen. Dankend voor de plaatsruimte, N. KOOIJ. Noord-Scharwoude.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 12