Aqeiida Alkm. Boys I - Uitgeest II TERREIN „GO AHEAD" WESTERWEG Sioomwasscherij „DE VALK" £uchtuaact lüeecBecicAt DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, De Valk te Medan. JBitwenCattd Jietk Schoot J^ouuiciaai Tüeuws Zaterdag 30 Januari 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Afvalli gen (sens); 2. Zijn belooning (Holl. «pre kend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und ihr Husar (operette); alle leeftijden. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering De Hal- ter. 8 uur, Gulden Vlies, feestavond Ned. Reis- vereeniging, afd. Alkmaar. Zondag 31 Januari. In Cinema Americain van 2 uur n m. at doorloopende voorstelling van 1. Afvalligen (sens.); 2. Zijn belooning (Holl. sprekend); boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 tiur nam. af doorloopende voorstelling van 1. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom boven 18 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Victoria und ihr Husar (operette); eiken leeftijd. In Bioscoop Harmonie, half 3 en half 8. hoofdnummer Nooit meer liefde (rom hoofdrollen Harry Liedtke en Lilian Har- vey; voor alle leeftijden. Maandag 1 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Afvalli gen (sens 2. Zijn beloonüig (Holl. spre kend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: jl. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und Ihr Husar (operette); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Nooit meer liefde (rom); elke leeftijd. ZONDAG A.S. 2 UUR ENTREE 25 CENT, JONGENS 10 CENT OPENBARE VERGADERING VAN DE NED. CHRIST. VROUWENBOND AFD. ALKMAAR. Spreker: Ds. Straaisma Gisteravond had in gebouw „Waakt tn Bidt" plaats een openbare vergade ring van de Ned. Christ. Vrouwenbond afdeeling Alkmaar. Men ving aan op verzoek van de voor zitster, mej Spruit, met bet zingen van psalm 73 vers 13, waarna de voorzitster voorging in 't gebed. Vervolgens heette de Spr. de aanwezi gen en in 't bizonder ds. Straatsma hartelijk welkom, en gaf na een korte .inleiding bet woord aan ds. Straatsma die behandelen zou het onderwerp: Job of het probleem van het lijden. Het bock Job veronderstelt, dat God een persoonlijk god is en geen abstrac tie; dat is het heerlijke van de profeten Voor nen staat het vast, dat God regeert verder is God rechtvaardig. Daarom is er vergelding, het goede wordt beloond het kwade gestraft. Dat het mogelijk was dat het Israëlitische volk zoo vast hield aan deze vroomheid, komt min of meer door hun sterk nationalistisch bewust zijn, dat zich in hun geloof ook deed voelen. Zij legden het accent op het leven aan dezen kant van het graf, van hoi leven aan de andere zijde heeft de L>ra[ëliet een vage voorstelling. De ver gelding kwam aan gene zijde van het graf. Voor de Pharizeeën was dood dood, toch waren zij geen goddeloozen zij waren tempeldienaars. Ook de Is raëliet wist wel, dat de praktijk vaak anders is, dat het kwade niet dadelijk en altijd wordt gestraft en het goede niet beloond. Het bestaan van een rechtvaardig God er het lijden van een onschuldige is een ontzaglijk raadsel, wat de schrijver van het boek Job niet oplost, maar hij laat zien, hoe de lijder door den invloed van God gegrepen kan worden. Het gaat er niet om, of de figuur Job al of niet zoo is geweest, het gaat niet om het historische. Job is een rijk en vroom man, zijn kinderen zijn vaak wuft, maar dan offert hij, om deze leemte aan te vullen. God is trotsch op Job, maar Satan antwoordt, desge viaagd, dat Job een goede koopman is hij wordt immers goed betaald, dan is het geen kunst vroom te zijn. Neem het hem af, roept de duivel. En dit ge schiedt. Job wordt bezocht, hij verliest alles. Hij blijft vroom. De Heer heeft ge geven, de Heer heeft genomen, de Heer zij geloofd. Dit is het woord door Job dan gesproken. God is overtuigd, maar de duivel niet Tast hem aan in zijn gebeente, zegt de duivel. En dit geschiedt. Maar weer blijft zijn vroomheid onaangeroerd. De mare van Job's ellende doet de ronde, zijn vrienden komen hem troos ten. Maar als ze hem zien zitten bij de molaatschen, worden ze stil van ontzet ting. Ze zitten daar zeven dagen en nachten, zoo zijn zij dus moeilijke ver troosters. Het ontzettende vooral van deze gebeurtenis is voor hen, dat Job toch wel een zondaar geweest moet zijn omdat hij nu toch zoo erg bezocht wordt Dan i~ het dus de plicht van Job's vrien den hem hierop te wijzen en hem tot biechten te brengen. Job zwijgt, maar in hem leeft het raadsel, waarom hij zoo moet lijden, ook weet hij wel wat zijn vrienden denken. Eindelijk vervloekt hij dan zijn geboorte. Van deze opstan dige taal schrikken de vrienden en ze gaan hem te lijf; ze willen hem tot be lijdenis van zijn zonden dwingen. Job krijgt een zedepreek van Eliphas; zede preeken nu maken weinig indruk, ze gaan vervelen. Bildad klaagt hem har der aan, Job antwoordt met opstandige woorden. Sophar ergert er zich zeer aan; ze begrijpen niet, dat in opstandig heid kan liggen een groot verlangen naar God. Sophar vindt Job s straf nog veel te licht, hij veronderstelt ook, dat Job wel zwaar zal hebben gezondigd. Na deze uiteenzetting vervolgde ds Straatsma weer met de bespreking van het probleem van het lijden. Het was zeide spr. nu wel duidelijk, wat met dit j probleem wordt bedoeld. Spr. vertelde eenige voorbeelden hiervan uit zijn j domineesloopbaan, en meende, dat hij ook over het probleem van het lijden zou kunnen spreken zonder het boek Job. Nu kunnen er fn het boek Job drie antwoorden op "dit probleem gevonden worden. In 't slot van het boek wendt God het lot Alles wordt aan Job dubbel terug ge geven. Dit is een typisch oud-testamen- tisch slot: degene, die niet gezondigd heeft, moet beloond worden. Maar dit is niet het antwoord van Christus. Zoo gaat het niet in het leven. Het tweede ant woord bevalt spr. beter. Na al het ge praat over en weer van de vrienden en van Job, gaat God tot Job en vraagt hem j te antwoorden, omdat hij zulke gewel dige woorden gesproken heeft. Onder al deze vragen wordt Job steeds kleiner en het komt bij hem op, hoe hij het gewaagd heeft God ter verantwoor ding te roepen. Ook Job buigt het hoofd evenals de psalmist, die sprak: Uw weg is in het heilige. Maar is binnen in Job de storm tot be daren gekomen? Ook de Mohammedaan zegt dit: Allah is groot. Dit kan prachtig zijn, maar toch ook niet prachtig. Het kan inhouden: God is i zoo groot, wat is tegen hem te doen? Dit is niet het hoogste en diepste antwoord. Er is nog een derde antwoord te vin den, dit moet men echter tusschen de regels door lezen. Job zegt op een oogen- blik: Ik weet, dat mijn losser leeft. Hij zegt dit midden in den strijd, in de opstandigheid. Het is volgens spr. niet het voornaam ste, dat het met ons terecht komt; het doet er niet toe wat er met Job daarna I weer gebeurt; dat eene oogenblik wist I Job het, had hij het bij het rechte eind, dat oogenblik geloofde hij. Geloof is de glimlach door de tranen heen. Wat God niet waagde met Job, dat waagde hij met Christus, Hij ont nam Christus ook het leven. Wat Job niet wist te zeggen, dat wist Christus wel te zeggen. Waar men gelooft is het lijden geen probleem meer, al heeft men ook geen antwoord gekregen op de vraag: waar om? waarmee ds. Straatsma zijn goed geslaagde en boeiende rede beëindigde. Na een woord van dank van de voor zitster aan het adres van ds. Straatsma en na het zingen van psalm 58 vers 7 ging ds. Straatsma voor in het gebed en werd hiermee de vergadering gesloten. Noorderkade 67-68, Tel. <209 behandel! Uw wasch reeds vanaf 15 ct. p. K.G. Vraagt prijscourant. filialen te Van deze firma zijn ook twee Leeuwarden gevestigd; maar men moet niet denken, dat hetgeen hier verkocht wordt, fa briekswerk is, integendeeL Het ziet er allemaal heel aantrekkelijk en hygiënisch uit, en het zal deze zaak in ons snoeplustig Alkmaar dan ook wel niet aan klanten ontbreken. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN Districts-Arbeidsbeurs. Geopend van 9—12 uur. Voor werkgevers van 912 uur en van 25 uur. Op Maan dag en Donderdagavond van 7—8 uur. Be middeling voor kantoorpersoneel op Maan dag en Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 1 autogene lasscher, 11 bakkers, 15 bankwer kers, 3 beh. naaisters, 3 betonwerkers, 2 bloe misten, 2 boekbinders, 1 boekdrukker, 2 boe renarbeiders, 1 borstelmaker, 14 chauffeurs, 2 chem. reinigers, 5 electriciens, 1 etaleur, 42 grondwerkers, 1 instrumentmaker, 2 incas seerders, 3 kappers, 9 kantoorbedienden, 3 kellners, 2 kteelmakers, 3 kistenmakers, 6 klinkers, 2 koetsiers, 3 letterzetters, 4 lood gieters, 5 mach. houtbewerkers, 7 machinis ten, 5 magazijnbedienden, 5 metaaldraaiers, 20 metselaars, 19 meubelmakers, 10 mon teurs, 19 opperlieden, 12 pakhuisknechts, 2 plaatwerkers, 1 radio-monteur, 3 reizigers, 1 rijwielhersteller, 1 scheepsbouwer, 1 scheeps timmerman, 36 schilders, 3 smeden, 1 steen houwer, 5 stoffeerders. 4 stokers, 9 stuca- doors, 2 slagers, 2 suikerbewerkers, 1 teeke naar, 24 tabaksbewerkers, 52 timmerlieden, 8 tuinlieden, 9 voegers, 3 wagenmakers, 1 werktuigkundige, 4 winkelbedienden, 8 ijzer- werkers, 171 losse arbeiders, 32 transport arbeiders. Geplaatst: 23 werkzoekenden. Alkmaar. 30 Januari 1932. De directeur voornoemd, Ed. VAN DEN HEUVEL. Het bestuur besloot den leden en do nateurs op vertoon van programma, de zen avond te laten bijwonen. Laat leder in eigen kring propagan dist zijn voor .,S. I. S Het is eer ver eeniging voor het kind. Voor de kleine kinderen zal Woens dag 3 Febr. optreden de bekende gooche laar Emil Moretti, terwijl alle kinderen «uilen worden getracteerd. Terug: Bij de K.L.M. is hericht ontvangen, dat de Valk om 6.20 uit Bankok is vertrokken en met een tusschenlanding te Alorstar van 11.30 tot 12.07 uur om 14.05 uur te Medan is aangekomen. Heen: De „Leeuwerik" te Bari. AnetaVaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, diat de „Leeuwerik" gister te 6.45 uur van Marseille is vertrokken en te 11.45 uur te Rome is geland. Vandaar vertroq het toestel te 12.25 uur en landde te 14.45 uur te Bari. TEGEN EEN NIEUWEN VERKEERS WEG TUSSCHENDEN OMVAL EN DE STAD. Aan den RaacKder gemeente Alkmaar is nog het volgende adres gezonden De ondergeteekende, Fa. N. Timmerman, Electrische Graanmalerij te St. Pancras, heeft de eer zich met het volgende verzoek tot Uwen Raad te wenden: Zij heeft uit de bladen vernomen, dat het in Uw voornemen ligt in de eerstvolgende vergadering van Uwen Raad een voorstel te behandelen tot het aanleggen van een nieu wen verkeersweg tusschen den Omval en Alkmaar; Zij heeft er tevens nota van genomen, dat het dan in de bedoeling ligt, geen brug te bouwen aan den Omval, en daardoor de Schermerweg te doen eindigen, daar waar de door te trekken ringvaart dien weg zal snij den; Zij deelt U verder mede, dat bij aanneming van dit voorstel, haar voornemen, om aan den Schermerweg op het door haar bereids gekochte stuk grond, voorheen toebehooren- ae aan de Fa. Messelaar, een groot pakhuis op te richten en daarin haar bedrijf te vesti gen, geen verderen voortgang zal geven om dat een der hoofdredenen om daar haar be drijf te vestigen, nml., een vlugge en directe verbinding met de Schermer enz. vervalt; Waar Alkmaar toch gebaat is bij het ves tigen van nieuwe industriën, en bij doorvoe ring van het onderhavige plan, de vestiging te Alkmaar van mijn zaken zal tegenhouden, hoop ik, dat Uwen Raad zal besluiten den nieuw geprojecteerden weg niet te aanvaar den, doch de Schermerweg te verbeteren en door een flinke brug aan den Omval het directe vrkeer met de Schermer te bevorderen. Hopende op een beslissing in dien zin, tee kent zij Met de meeste hoogachting, 't welk doende enz. Fa. N. TIMMERMAN. EXAMEN STENOGRAFIE. Bij het eergisteren te Amsterdam gehouden examen stenografie Groote slaagde alsnog voor machineschrijven de heer G. Teitsma, Alk maar, met een snelheid van 75 lettergrepen per minuut. Een mooi succes! FAILLISSEMENT UITGESPROKEN. Uitgesproken is het faillissement van Dirk Visser, winkelier en koopman te Heiloo. R. c. Mr. H. M. Fruin, Cur. mr. A. Prins te Alkmaar. OPENING ZAAK. Heden wordt in de Huigbrouwerstraat 6 ge opend de nieuwe zaak van „De Groots Banket bakkerijen". Hier was vroeger gevestigd en schoenenzaak van den heer Moeskop, zoodat de winkel een grondige hervorming moest on dergaan; de ruimte was echter groot genoeg, dus was verbouwing niet noodzakelijk. Alles ziet er nu weer frisch en nieuw uit; er is een nieuwe étalage gekomen, nieuwe glazen kasten langs de muur, moderne verlichting enz. Al is dit een winkel waar men voornamelijk banket enz. kan krijgen, vooral tegen lage prij zen, zooals men in de advertentie kan zien, i ook kan men zich hier voorzien van chocolade, zuurtjes en al dergelijke lekkernijen meer, die j in hun veelkleurige verscheidenheid overal staan tentoongesteld* ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 31 Januari is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. AA In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17.09 uur licht °P- ONPRACTISCH. Met het oog op de werkzaamheden aan de Bokkebrug is het verkeer langs de Handels kade afgesloten, waarom een éénrichtings verkeer door de Koningstraat van Oost naar West en door de Doorbraak van West naar Oost is ingesteld. Vanuit de Houttil mag de Willemsbrug echter ook van Oost naar West worden be reden, zoodat men op deze smalle brug een verkeer in beide richtingen heeft. Dat het er thans zeer druk is, laat zich be grijpen. Met het oog op de veiligheid is te recht de afsluitketting door een afsluitboom vervangen. Het valt echter te betreuren, dat de standaard, waarin de afsluitboom draait, aan de zijde van de Kaarsemakersgracht is geplaatst, aangezien dit voor voertuigen, die van deze gracht komen, zeer itinderlijk is, terwijl plaatsing daarvan aan den anderen kant geen moeilijkheden zou hebben op geleverd. Wel lijkt ons verstandig, dat men hiermede alsnog rekening houdt. BUURTVEREENIGING „S. I. S. C. W BRUINVISSTRAAT E.O. Men schrijft ons: Voor de kinderen der leden van bo vengenoemde vereeniging staat weer een groot gebeuren voor de deur. Alhoe wel het bestuur reeds met de kinder feesten, welke ieder jaar op 8 October worden gehouden, bewezen heeft levens vatbaarheid te bezitten, wil het ook an dere middelen te baat nemen om het aantal leden en donateurs uit te brei ten. Daarom besloot het de maand Febr. speciaal te wijden aan de propaganda. Deze maand wordt begonnen met een extra-feestavond voor de kinderen van 8 tot en met 14 jaar op Dinsdag 2 Febr a.s. 's avonds half 8 (zaalopening 7 uur) in de bovenzaal van den heer Theo van Gijzen, Breedstraat, terwijl op Woensdag 3 Febr. '2.30 n.m. in dezelfde zaal een feestmiddag wordt gegeven voor de kinderen beneden 8 jaar. De clou van dezen feestavond mag zeer zeker genoemd worden de revue ,,'t Kan er niet af!", zangspel in één bedrijf, waarvan de woorden en de mu ziek op hoog peil staan. Het bestuur kon daarbij rekenen op de welwillende medewerking van de heeren Piet Raat en Nico Snel. De verschillende scènes die eerstge noemde er in heeft gebracht, geven leu ke en aangrijpende momenten en het geheel is de moeite waard om gezien te worden. En dan Nico Snel! Hoe heerlijk die melodietjes die hij op alle liedjes heeft gecomponeerd. Hierdoor heeft hij blijk gegeven een buitengewoon begaafd mu sicus te zijn. Voor deze twee medewer kers een woord van warme hulde. In de voorbereidingen hebben zij zeker het leewen-aandeel voor hun rekening ge had DE VERDUISTERING TE TILBURG. De procuratiehouder gearresteerd. Enkele dagen geleden is de ontvluchting gemeld van den 45-jarigen C. J. v. H., pro curatiehouder aar. de twernerij en ververij Broekhoven, te Tilburg, met medeneming van een belangrijk bedrag aan geld. Op ver zoek van de Tilburgsche politie is H. in België aangehouden en door de Belgische justitie uitgeleverd. Hij is naar de strafgevan genis te Breda gebracht. Verder is gearresteerd, terwijl hij 's avonds in het café Moderne op den Heuvel te Til burg vertoefde, W. v. d. H., een Duitscher. werkzaam op dezelfde twernerij. Hij wordt er van verdacht, v. H. herhaaldelijk geldsommen te hebben afgeperst. Het totale verduisterde bedrag is ongeveer 16,000. De verduiste ring liep over een vrij lang tijdperk. Van het bij de vlucht meegenomen geld is niets over gebleven. Ook v. d. H. is ter beschikking van de justi tie gesteld. VERKEERSSONGEVALLEN. Kind aangereden, te water ge raakt en aan de gevolgen over leden. Het tienjarige dochtertje van de familie O. te Poeldijk is door een auto van den heer K. uit Loosduinen op den Nieuweweg aldaar aangereden en te water geduwd. Het kind kon spoedig worden gered, doch klaagde, bij bewustzijn gekomen, over inwendige pijnen. Zij werd per auto naar een ziekenhuis in Den Haag overgebracht, waar het spoedig tengevolge van de verwondingen is over leden. RUNDERHORZEL-BESTRIJDING. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft er bij de colleges van Gedep. Staten op aangedrongen, te bevorderen, dat de besturen van gemeenten in hun provincie, waar rundveemarkten worden gehouden, in de veemarktverordeningen een bepaling op nemen, tengevolge waarvan de aanvoer van runderen met z.g. wormbuiten verboden is. TSJECHOSLOWAKIJE'S UITVOER NAAR NEDERLAND. Bedreigd geacht. De correspondent van de N.R.Crt. te Praag meldt: In hun bespreking over de Nederlandsche contingenteeringspolitiek constateeren de bladen, dat de aangekondigde regeling voor de exportbelangen van Tsjechoslowakije een zeer voelbaar nadeel beteekent. Interventies van Tsjechische zijde, waarbij men zelfs met verdelgingsmaatregelen zou hebben gedreigd hebben in Nederland geen effect gesorteerd. De gemiddelde uitvoerwaarde van Tsjecho- slowakije naar Nederland in de jaren 1928 —1930 bedroeg 423 millioen, terwijl in 1931 een omzet van ongeveer 410 millioen werd gemaakt. Het Nederlandsche contingentee- ringsplan zou dus den Tsjechoslowaakschen uitvoer een verlies van 200 tot 250 millioen kronen berokkenen. DE KETEL VAN DE STANFRIES IV? Men meldt uit Enkhuizen aan de N.R.Crt.: Het rijksbetonningsvartuig van Enkhuizen heeft gisteren bij het opnemen van de wrak lichtboei op de plaats waar de Stanfries IV is vergaan, een wrakstuk getroffen dat twee mete boven den zeebodem uitstak. Zeer waar schijnlijk is dit de verrpiste stoomketel van de Stanfries IV, waarnaar men tot nog toe tevergeefs heeft gezocht. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780 2 mM. te Scilly. Laagste barometerstand 738.4 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 31 Januari: Matige tot zwakke, westelijke tot noord westelijke wind; aanvankelijk nog nevelig: later opklarend; waarschijnlijk droog weer; iets zachter. Overzicht. Achter de wegtrekkende depressie bleef van IJsland tot de Noorsche zee de lucht druk voortdurend stijgen, waardoor het cen trum van het hooge drukgebied thans over het Westen komt te liggen. De depressie is bezig naar de binnenlanden van Rusland af te trekken en ligt over de omgeving van de Witte Zee. Deze wijziging in den lurhtdruk- verdeeling had tot gevolg, dat de warme luchtstroom uit het Westen plaats maakte voor een koudere, die zich vooral kenbaar maakt door de temperatuurdaling in het ni veau der Duitsche Middelgebergten (Schnee* koppe gisteren 6 graden Celsius, thans 6 graden C.) Bij het toenemen der winden wer den de mist en koude der onderste lagen naar het Zuiden verplaatst, waardoor langs de kusten der Noord- en Oostzee de tempera tuur aan den grond sterk steeg. In het bin nenland van Scandinavië en in Finland keer de de vorst terug. M.KATER MÏ&NT2* MOEILIJKHEDEN TUINBOUW BEDRIJF Steun gevraagd voor de onder nemingen met volle grondscul- tuur. Het lid van de Tweede Kamer de heer Kampschoer heeft den .painister van binnen landsche zaken en landbouw gevraagd: Is het den minister bekend, dat tal van tuinbouwbedrijven, welke vollegrondscultu- ren uitoefenen, in moeilijkheden verkeeren en niet in staat zijn hun geldelijke verplichtin gen ten opzichte hunner crediteuren na t-s komen, hetgeen ten gevolge heeft, dat vele van deze crediteuren tot executie overgaan? Is de minister geneigd deze bedrijven te steunen? Zoo ja, is de minister dan bereid, door middel van een wettelijke regeling voor bo vengenoemde bedrijven de mogelijkheid te openen zich tijdelijk tegen executie te doen beschermen KORTE BERICHTEN. Heden houdt de Bond van Jonge Libe ralen zijn zesde algemeene vergadering te Arnhem onde voorzitterschap van Mr. Dr. F. Hollander. In de Vrijdag gehouden vergadering van den Ondernemersraad voor Ned.-Indië is als opvolger van den heer mr. L. J. A. Trip, die wegens zijn benoeming tot presi dent van de Nederlandsche Bank als voorzit ter van den raad was afgetreden, benoemd de heer ïr. J. A. Kalff, oud-algemeen voor zitter van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. Te Zaridvoort is overleden Trijntje I aap, die 45 jaren badvrouw aldaar is °re- weest. Het alg. bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond heeft in een adres aan de Tweede Kamer zijn grieven uiteengezet tegen het wetsontwerp, houdende regelen betreffen de de uitoefening van de artsenijbereidkunst. Met ingang van 1 Jan. j.1. is het mini mum tarief van er zeepost uit Ned.-Indië naar Nederland verzonden pakjes verlaagd tot 12 'A cent. HOUT OP TRAMRAILS. Door de oplettendheid van den wagenbe stuurder is gisternamiddag op de tramlijn Den Haag (H.S.M.)Scheveningen een ernstig on geluk voorkomen, zegt de Tel. Ongeveer hon derd meter voorbij de Delftschelaan bemerkte de bestuurder van een tramtrein naar Scheve ningen dat er iets op de rails lag. Door zeer krachtig remmen kon de tram nog zoo tijdig tot stilstand worden gebracht, dat de wielen van den eersten wagen enkele centimeters voor het obstakel bleven staan. Bij een wissel ble ken eenige dikke stukken hout zoodanig tus schen de sporen en de dwarsliggers gekneld te zijn, dat zij, indien de tram er tegen gereden was, niet op zij geschoven hadden kunnen wor den. Wanneer de bestuurder de stukken hout dan ook niet tijdig opgemerkt had, zou onge twijfeld een ontsporing gevolgd zijn. Daar deze sneltram lijn 11 der H. T. M. ter plaatse op een eigen baan rijdt, wordt daar steeds met een vrij groote snelheid van 30 tot 35 kilometer per uur gereden. Een déraillement had dus ernstige gevolgen kunnen hebben. Men meent hier te doen te hebben met een geval van gevaarlijke baldadigheid, gepleegd door de jeugd uit de dichtbevolkte buurt aan beide zijden van de spoorbaan, Tc Scherpenisse (e;iand T holen) heeft zich voor de betrekking van onderwijzer met hoofda..te geen enkele sollicitant aangemeld. PREDIKBEURTEN. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roo- bol. Oud-Kath. Kerk, 8 uur vroegdienst, 10 uur laatdienst, 3 uur vesper. KOEDIJK, 3.30 uur, ds. Roobol. HEEMSKERK. Paarden- en hiitenfonds. Do leden van bovengenoemde ver eeniging kwamen Donderdagavond in t lokaal „Florain jaarvergadering bij een. Aan ontvangsten werd verleden jaar geboekt 793.58, aan uitgaven 778.35, baten 14.73. In kas 327.85, met inbegrip van vorige kassaldo's. Om- s'ag bedroeg 18 7«>. De vereeniging telt momenteel 140 leden, de totale waarborg is 21 260. De leden, die wel in het -bezit van een paard zijn doch dit onverzekerd laten, zullen als lid geroyeerd worden. De vereenigit)2 gaat haar 15He hnekiaar

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2