JUouiadaal Tlieuws JUcfUsnaketi KEULS. n voor de moeilijkheden, waarmede fvankrijk zelf door de stopzetting der Duit- Jhe betalingen te kampen zal krijgen. Óp grond van de destijds tusschen de Fransche en de Amerikaansche regeeringen besloten overeenkomst tot regeling der tij- Hens en onmiddellijk na den ooriog door Frankrijk in de Ver. Staten aangegane schul den moet Frankrijk omstreeks twee derde van wat het van Duitschland uit hoofde der oorlogsschatting ontvangt, aan Amerika doorgeven. Amerika heeft nog onlangs bij herhaling verklaard, van de Fransche be talingen niet te willen afzien, zelfs wanneer Duitschland tegenover Frankrijk in gebreke mocht blijven. Het is dan ook wel teekenend voor de stemming, die thans in Frankrijk tegenover den vroegereu grooten bondgenoot heerscht. dat de Fransche pers zich minstens even ont stemd toont tegenover de „onwelwillende" houding van Amerika als ten opzichte van het door Duitschland ingenomen standpunt Men wijst er hierbij op. dat de Ver. Staten feitetijk nog veel meer dan „het volle pond" eischen, wartneer zij verlangen dat de t.g. handelsschulden" van Frankrijk tot den laatster, cent toe moeten worden betaald. Naar men zich zal herineren, gaat het hierbij om de betaling der Amerikaansche leveringen van oorlogsmateriaal en levensmiddelen tij dens den oorlog, alsmede den verkoop van de na den oorlog in Frankrijk gebleven Ameri kaansche legervoorraden. Niet ten onrechte voert men in Frankrijk thans aan, dat de Amerikaansche dollarbe dragen van destijds een heel wat andere waarde vertegenwoordigen dan op het hui dige oogenblik, m.a.w. dat de Amerikanen gemakkelijk' genoegen zouden kunnen nemen met de betaling van een belangrijk kleiner dollarbedrag, zonder dat de koopkracht hier van ook maar iels geringer zou zijn dan van het grootere, vroeger vastgestelde bedrag. iEr wordt irt Frankrijk dan ook van verschil lende kanten op aangedrongen om. wanneer Duitschland in gebreke blijft, de betalingen aan Amerika zender meer stop te zetten, en af te wachten wat de Ver. Staten dan verder zullen doen. Haast met een beslissing is e.* in elk geval niet; de eerstvolgende vervaldatum van de Fransche betalingen aan Amerika is eerst in December a.s. Niettemin treft men in Fran sche financieele kringen reeds zekere voor bereidingen in verband met de mogelijkheid, dat Amerika in geval van wanbetaling beslag zou gaan leggen op het Fransche tegoed in de Ver. Staten. Zoowel particulieren als de Bank van Frankrijk en de Fransche schatkist itri-kken voortdurend hun tegoed uit \merika terug. Dit vormt een verj aring voor de aan houdende verschepingen van goud uit de Ver. Staten naar Frankrijk en de invloed ervan weerspiegelt zich ook in de minder gunstige ontwikkeling van dep 1 AmerikaansChen wis selkoers in den jongsttn tijd. Hierbij komt, dat de Amerikaansche wissel koers ook ongunstig geïnfluenceerd wordt dcor het vele geschrijf over d«!''nflatiortisti- sehe tendenzen" in de Ver. Staten op grond van de door den Amerikaanschen President gevolgde politiek tot stimuleering van het bedrijfsleven. Nu is het niet te miskennen, dat de oorspronkelijke plannen tot oprichting van een nieuw credietlichaam, de Reconstruction Finance Corporation, die het verstrekker, van credieten aan de in nood verkeerende spoorwegen en anaere bedrijfstakken ten doel heeft, van inflationistische smetten niet vrij waren. door de bepaling, dat door de nieuwe instelling uit te geven obligatiën bij de Federale Reservebanken verdisconteerd konden worden. Dit had dan inderdaad het gevaar van een onevenredig groote uitbrei ding der biljettencirculatie kunnen openen. In den vorm, waarin de desbet!effende wet door het Congres is aangenomen, is deze bepaling echter vervallen. Hierdoor zal ech ter tegelijkertijd de mogelijkheid op het bij eenbrengen van de groote, voor de crediet- verleening benoodigde bedragen vermoede lijk aanzienlijk worden beperkt. Oof afgezien hiervan zal de credietver- strekking van de Reconstruction Finance Corporation natuurlijk geen plotselinge ver betering in het Amerikaansche bedrijfsleven kunnen brengen; wèl echter zal zij de positie van bepaalde bedrijfstakken voor het oogen blik kunnen verlichten. In de eersle plaats be treft het hierbij wel de spoorwegmaatschap pijen, waarvan er verscheidene zijn, welker positie bijna onhoudbaar is geworden, door dien de banken, waarbij zij groote voor schotten hebben opgenomen, op terugbetaling hiervan aandringen, terwijl zij zelfs de voor rentebetaling en aflossing van vervallende obligatiën benoodigde bedragen vaak niet meer of nauwelijks verdienen Reeds beeft de wabash Railway op de Recontructior, Finan ce Corporation een beroep gedaan voor het verkrijgen van een crediet van 18H millioen dollar; andere maatschappijen zullen spoedig volgen, terwijl ook van oe zijde van den landbouw en de industrie crediet-eischen aan de nieuwe instelling zullen worden gesteld. Eén van de ooi zaken, dat vele Amerikaan sche spoorwegen zoo diep in de schuld zijn 's ^e!t' dar zij in den herfst van u 'oen de naderende depressie reeds haar pChaduwen vooruit wieip, op aandrong van l resident Hoover zijn overgegaan tot uit- reidings- en verbeteringswerkzaamheden, daarmede aanzienlijke bedragen gemoeid aren. Destijds hoopte men nog, door de 'ermede gepaard gaande uitbreiding der erkgelegenheid in verschillende takken van nroustrir den invloed der crisis op het Ame- aansche bedrijfsleven te kunnen beperken. ans ls aan dezen vorm van werkverschaf- g noodgedwongen een eind gekomen en Pp, Veri?'n1er'n!J bestellingen ook uit an- nen hoofde doet zien ''ierdoor in des te sterkere mate gevoelen. ♦alde 'n^us'r'^n, die in de eerste plaats vjo-iJ-j vermindering der algeireene bedrij- staatin^ ^boort vooral ook de ijzer- en indust!UStrie ?"^ar-ks h<-'' ^it dat de staal- vai tiD».n0ï" s'?chts op omstreeks een kwart gevrv ,-pJ caP teit werkt, loopen de onuit- rug Od i°i der, Skebrust gestadig te- 2' üp 1 fcnuan U- bad de U. S. Steel Cor- poratfon nog slechts 2.735.000 ton aan be stellingen in nota. tegen 3.944.000 in Januari 1931 en 4.417.000 ton twee jaar geleden. Reeds sinds geruimen tijd is het bedrijf der Staaltrust niet meer loonend; het derde kwar taal van 1931 had, na aftrek van de noodige afschrijvingen reeds een verlies opgeleverd van bijna 4 millioen dollar; in het vierde kwartaal bedroeg het verlies, blijkens den in de afgeloopén week gepubliceerden nieuwen kwartaalstaat, zelfs 9.37 millioen dollar. Onder deze omstandigheden had natuurlijk geen dividend kunnen worden uitgekeerd, ware het niet, dat de Steeltrust beschikte over een aanzienlijk, uit de winsten van vorige jaren gevormd surplus. Aan het eind van 1930 bedroeg dit surplus meer dan 470 mil lioen dollar. Aangezien dv kaspositie van de Steel tegelijkertijd zeer gunstig was (blijkens de balans per 31 December 1930 bedroegen haar liquide middelen meer dan 200 millioen) en zij bovendien nog bijzondere inkomsten had door den verkoop van eenige onroerende bezittingen, heeft zij ovtr het eerste halfjaar van 1931 haar dividend nog kunnen hand haven op de basis van 6 per jaar. In het derde kwartaal werd kwsrtaal.Jividend ech ter verlaagd tot 1 (d.i. dus op een basis van 4 per jaar) en over het vierde kwartaal van 1931 wordt slechts een dividend van 1 pCt. (d.i. ,1us op een basis van 2 per jaar), uitgeke'^d. De voor de dividendbetaling benoodigde middelen moesten Wat het eerste halfjaar be treft gedeeltelijk, en wat het tweede jaar aan gaat geheel uit het surplus worden bestreden, waaruit voor liet geheele jaar een totaal be drag van een kleine 50 millioen dollar werd geput. Het beschikbare surplus zal derhalve aan het eind van 1931 tot ca. 420 millioen dollar zijn teruggegaan. Op zich zelf is dit stellijg een respectabel bedrag, dat de Steel trust in staat zou stellen de betaling van di vidend op de tegenwoordige basiS zelfs wan neer de crisis nog geruimen tijd mocht aan houden, te handhaven. Dit neemt niet weg, dat door de voortdurende ontt ekking dezer gelden haar positie zwakker mo.t worden. Öp de New Yorkcche beurs hebben de cij fers van den kwartaalstaat dan ook een alles behalve gunstigen indruk gemaakt; wel houdt men er rekening mede, dat in den te gen woord igen koers van aandeelen Steel Corporation van c.a 40 reeds veel slechts is verdisconteerd, toch hebben zij opnieuw een veer moeten laten. Op de andere afdee- lingen der beurs kon dit niet zonder invloed blijven, waar echter tegenover stond, dat spoorwegaandelen werden gesteund door de verwachting, dat de besprekingen over een loonsverlaging, die nog altijd tusschen de besturen en de arbeiders gaande zijn. een gunstig resultaat zullen hebben. Ook de ver dere uitwerking der plannen tot oprichting van de Reconstruction Finance Corporation vormden een tegenwicht voor de verschillen de ongunstige factoren, waartoe behoorden de publicatie van ontmoedigende bedrijfs resultaten en de vermindering of passeering van het dividend voor verschillende maat schappijen. Op de Amsterdamsche beurs :s de kooplust weer tot een minimum teruggegaan en vor- al op de aandeelenmarkt vond geen handel van beteekenis plaats. De obligatie-markt was over het algemeen prijshoudend Van Nederlandsche staatsfondsen konden de 3 stukken in koers verbeteren, terwijl ook ver schillende binnenlandsche gemeente-leeningen vast gestemd waren. Dat het animo tot v:r- strekken van nieuw geld aan de gemeenten vooralsnog niet groot is, blijkt wel uit het feit, dat de door de gemeente Haarlem aangc boden 2 millioen 5 obligatiën bij de in schrijving niet ten volle konden worden ge plaatst, zoodat met afgifte tegen emissie- voorwaarden wordt voortgegaan. Daaren tegen is de nieuwe 5 leening 's-Gravenhage overteekend. Van buitenlandsche fondsen ondervonden Duitsche obligatiën den gunsti gen invloed van het tot «tand komen van de r.ieuwe Stillhallte-overeenkomst, waarbij de door de buitenlandsche banken verstrekte credieten op korten termijn verder worden verlengd. Op de aandeelenmarkt bleven in verband met den geringen handel ook de koerswijzi gingen binnen beperkte grenzen. In de indus trie ele afdeeling konden Unilever iets aan trekken. terwijl Philips goed prijshoudend waren. Uit de dezer dagen gepubliceerde cijfers betreffende den buitenlandschen han del in het afgeloopen jaar blijkt weliswaar, dat zoowl de uitvoer van radioartikelen als van gloeilampen in vergelijking met het vori ge jaar aanzienlijk is teruggegaan, en wel resp. van f 66.32 tot 48.55 millioen en van f 22.92 tot f 13.30 millioen maar men houdt er rekening mede, dat deze cijfers geen nauwkeurige aanwijzing vormen van de be drijvigheid binnen het geheele Philipsconcern, aangezien juist in het laatste jaar een belang rijk deel van de fabricage van Philijs naar het buitenland is verplaatst, teneinde de in ver schillende landen geheven hooge invoer rechten te ontgaan. Zoo wordt thans reeds verreweg het grootste deel van den afzet der Philips-fabrikaten in Engeland door de Philipsfabrieken daar te lande vervaardigd. In Frankrijk heeft Philips een overeenkomst met een Fransche M. getioffei. inzake de fa bricage van rad.o-lampen. waardoor zij slechts weinig last heeft van de dezer dagen ingestelde contingentetring van radio artikelen in Frankrijk. Voor verschillende an dere afzetgebieden geldt hetzelfde. Dit be- teekent dat een gedeelte van de bestellingen, die anders aan de fabrieken in Nederland werk gaven, in het buitenland worden uitge voerd, met een overeenkomstige vermindering der werkgelegenheid hier te lande. Of onder deze omstandigheden het kapitaal, dat in de sterke uitbreiding der Philips-fabrieken hier te lande is gestoken, in de toekomst rendabel zal blijken, hangt af van de ontwikkeling van den afzet van Philips-fabrikaat in het binnen land en het vinden van r.ieuwe débouché's in het buitenland. Cultuurwaarden blijven gedrukt, in aan sluiting aan den aanhoudend lagen stand van de suikerprijzen en de geringe kans op ver betering in de naaste toekomst. De V. I. S P. heeft in den laaiaten tijd wel weer eenige be langrijke partijen suiker uit oogst 1931 kun nen afdoen, maar de behaalde prijs van 6 37 K was opnieuw lager dan de laatst- bekende, die 6.50 bedroeg. Rubberaandeelen konden nagenoeg niet profiteeren van nieuwe geruchten, volgens welke overeenstemming tusschen de Hngelsche en Nederlandsche re geeringen inzake een productiebeperking tot stand zou zijn gekomen. Er is dan ook geen enkele reden, om aan te nemen, dat in deze kwestie voortgang zou zijn gekomen. Tabaks- aandeelen waren verwaarloosd, evenals scheepvaartaandeelen, in welke laatste zich de uiterst ongunstigste toestand der vrach- tenmarkt blijft weerspiegelen. Koninklijke konden tegen het eind van de week een lichte verbetering boeken, op aankoopen van Parijs, waar de stemming in het algemeen gunstig blijft. Hieronder laten wij een overzicht van de voornaamste koerswijzigingen in de afgeloo pen week volgen: Nederl. Handel Mij. 743/47274. Nederl. Bank 110116. Aku 40 1/4—43 1/2—41 1/2. Ned. Ford 177—169. Philips Gloeilampen 8587 1/2—86 3/4. Unilever 103 3/4-107 1/2. Alg. Exploratie Mij. 77 1/2—903/4. Koninklijke Petroleum 1191/2-125 3/4. Perlak Petroleum 74 7/8—79 7/8. Amsterdam Rubber 47 1/44648 1/4 47 3/4. Ned. Scheepvcor* Unie 61 1/862 1/2 605/8—61 1/2. Handelsver. „Amsterdam" 176 1/4—170 1/4- 173 1/2. N. I. S. U. 87—78. Tjepper Cultuur 175165. Deli Batavia Mij. 139 1/7142135146. Deh Mij. 170 1/4-165-167 1/7. Senembah 200 l/4190. Kreuger Toll 115134. DEN HELDER. De behandeling der gemeentebegrooting werd Donderdagavond onderbroken ten be hoeve van de installatie van het nieuwe raads lid, den heer D. v. d Mast, alsmede van de wethoudersverkiezing, beide noodig gewor den na het vertrek van den heer De Zwart. In beslotn zitting had de heer Biersteker van de fractie „Gemeentebelang" twee vra gen gesteld, die evenwel in het openbaar wer den herhaald. De vragen luidden: I. of het aan de fracties of eenige leden in September bij de verkiezing van den heer De Zwart tot wethouder bekend was, dat deze onder verdenking van een kastekort was ge schorst als administrateur van den Bond van Korporaals; II. of het aan de fractie bekend was, dat verschillende personen van dit kastekort op de hoogte waren en dat volgens de uitlatin gen van den heer De Zwart meer slachtoffers zullen vallen. Verder of dit bij leden van den Raad bekend was. De heer v. d. Vaart, als woordvoerder der soe.-dem. raadsfractie, zeide volgens het Hbld. de beantwoording dezer vragen in ge- heimenraad te hebben'geweigerd, omdat deze vragen niet werden gesteld, teneinde kennis van de antwoorden te nemen, maar enkel en alleen om de fracties ter veratwoording te kunnen roepen. Hij wees erop, dat ten op zichte van het gemeentelijk werk den heer De Zwart niets zal worden ten laste gelegd. Zou den er wellicht onder ons eenigen zijn ge weest, aldus de heer v. d. Vaart, die den ka meraad hadden willen redden, en wil men ons daarover aanvallen, dan antwoorden wij: „Wie uwer zonder zonden is, werpe den eer sten steen". Namens de r.-k. raadsfractie heeft de heer Luycks verklaard, dat de katholieken zich zullen wachten het schuldig uit te spreken, en dat door het gebeurde geen verandering is gekomen in de overeenkomst met de sociaal democratische raadsfractie betreffende sa menwerking in het college. Een gelijke ver klaring hebben de vrijzinnig-democraten af gelegd. Met de vier stemmen van „Gemeentebe lang" en van de oppositiepartij in blanco werd vervolgens tot wethouder gekozen de heer P. S. v. d. Vaart (S.-D.). URSEM. Jaarvergadering B.V.L. Donderdagavond had in café „De Land bouw" de jaarvergadering plaats van deu B. V. L., afdeeling Ursem. De burgemeester opende de bijeenkomst, heette de talrijk opgekomen leden hartelijk welkom, in het bijzonder den secretaris van het gewestelijk verband Alkmaar, den heer Olders en reikte aan de leden J. D. Gerrit sen, O. Commandeur, P. Nooy en Jto. Tessel het diploma van scherpschutter uit met een toepasselijk woord. Vervolgens werden de behaalde prijzen, bestaande uit luxe- en huishoudelijke voor werpen, uitgereikt. Op den gehouden wedstrijd waren de prij zen behaald door: 1. G. Fioogewerf, 2. C. Schaap, 3. P. Nooy, 4. B. Mak, 5. J. D. Ger ritsen, 6. O. Commandeur, 7. Jac. Tessel, 8. Th. v. d. Lee, 9. J. Eeken, 10. J. Overboom, 11. P. Groen, 12. J. Schaap, 13. G. Seyts, 14. C. Mak, 15. J. Mulder, 16. C. Beerepoot, 17. H. Langedijk en 18. J. de Boer. De laatste prijs werd bij loting onder 5 leden toegekend aan J. Kuiper. Tot plaatsvervangend commandant werd met algemeene steramen benoemd de heer J. D. Gerritsen. Na afhandeling van verschillende zaken van huishoudelijken aard werd overgegaan tot het feestelijke gedeelte en bleef men nog eenige uurtjes gezellig bij elkaar. EEN UNIFORM BRACHT HEM UIT ZIJN HUMEUR. Een arbeider uit Weesp, die, omdat hij had gevoetbald en toen blijkbaar niet gestempeld had, zijn ondersteuning met 33 cent bekort zag, had zich tegen een ambtenaar van de steunver- leening zeer onvriendelijk uitgelaten en ge dreigd „hem in elkaar te zullen trappen". En weinige dagen later kreeg de arbeider het aan den stok met een gemeenteveldwachter, met wien hij slaags raakte; de arbeider had den veldwachter eerst aangeboden hem over de VOOR/ IDE KIjEINTJHS. mi door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Achter half bevroren ruiten Zit kléin Dientje, kijkt naar buiten, Ziet hoe allen vroolijk gaan Met hun winterspullen aan. En hun schaatsen in de hand Even verder naar het land, Dat vóór enk'le dagen was Nog een groote, breede plas. d'IJsvorst blies in éénen nacht Met zijn adem, lang niet zacht, 't Water koud en heel'maal stijf. Ik geloof, dat ik hier blijf! Mompelde hij in zijn baard. 'k Heb wat koude opgespaard 'k Doe den kind'ren vast plezier, Als 'k nog wat wii blijven hier! - En nu schaatsen Jong en Oud, Vinden 't buiten „lekker koud!" Vroolijk zwieren langs de baan Dientje's broertjes: Piot en Daan. En de kleuter achter 't glas Denkt: Ik wou, dat 'k zóóver was! Nog één jaartje heel misschien. En dan rijdt ook kleine Dien. Vroolijk wuift ze d'and'ren toe, Als die eind'lijk, wel wat moe, Huiswaarts keeren van de baan, Kijk, de lichten gaan al aanl Dientje drukt haar neusje plat. Och, wat is ze toch een schat! Weet je, wat de broertjes doen? Geven haar een dikken zoen. Bij hun thuiskomst Lieve Dien, 'k Heb je al heel lang gezienl -* Zeggen zij. Het volgend jaar Rijden w' allen met elkaar! Ha! Hoera! dat is een feest! Nooit is Dien zóó blij geyveest En het drietal, straks in bed, Droomt heel stellig van de pret! (Nadruk verboden). fiets te scheppen en daarna had hij hem be dreigd neer te zullen schieten. Het bleek althans, dit deelden getuigen voor de Amsterdamsche rechtbank mede, dat de verdachte nogal „woelig" optrad. Bijzonder ten aanzien van ambtenaren in uniform. Gedu rende de laatste jaren had hij niet minder dan vijf straffen op zijn naam verzameld, uitsluitend wegens beleediging of mishandeling van amb tenaren. „Als u een uniform van een agent ziet, schijnt u al uit uw humeur te geraken", merkte de president op tegen den verdachte, tegen wien de officier van Justitie vijf maanden ge vangenisstraf eischte. De rechtbank zal 12 Februari uitspraak doen. DE MOORD TE GORINCHEM. De dader tot vijftien jaar veroor deeld. De rechtbank te Dordrecht heeft uitspraak gedaan in de moordzaak op notaris Courrech Staal te Gorinchem, en den dader, overeen komstig den eisch, veroordeeld wegens moord, gevolgd door diefstal, tot vijftien jaren gevan genisstraf, met aftrek van voorarrest. BRANDSTICHTING. De rechtbank te Assen veroordeelde een verpleegde te Veenhuizen, thans gedetineerd, wegens opzettelijke brandstichting in een slaapzaal aldaar, tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch van het 0. M. was 4 jaar gevange nisstraf. 1. Raadselhoekie Oplossingen der raadsels uit het vorige mmund;. Voor grooteren. p 1 E T 1 D E E E E M S T E S T 2. Een sneeuwbal. 3. Pal, jas; paljas. 4. Gebruiken ze in de klas van Henk leien of schriften? (klei). Ik at gisteren een halve en een heele soes. (veen). Wij dachten niet, dat Kazan door die kleine opening in de heg kon krui pen. (zand en klei). Wat een malle emmers heb je toch gekocht! (leem). Voor kleineren. 1. Peper, munt; pepermunt 2. Kalender. Anna, drank, kerk, leer, dak. 3. Snoek, snoes. 4. Vlier in G vliering. OM OP TE LOSSEN, Voor grooteren. 1. Begraven rivieren in het buitenland. Hoeft de oude boer al zijn land zelf omgeploegd? Wist je, dat Oom Kareis auto geslipt is? Ik heb het je wel gezegd: Sam breekt altijd zijn woord. Wij luisterden graag naar Oom Jans preek. 2. Mijn geheel wordt met 12 letters ge schreven en noemt een deel van ons land. 5, 2, 3, 4, 1 is een mooi dorp in de prov. Utrecht. 12, 10, 10, 11 is een verkorte jongens naam. 6, 3, 7, 4, 11 is een stad in Noord- land. Een 8, 2, 4, 12 is een Engelsch edel man. Een 5, 7, 1 is een Spaansch edelman. Een 9, 3, 4 is een prul. 3. Welk Indisch vaartuig kan men iq een kleur veranderen door de beide eerste letters ervan te veranderen? 4. Kruisraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een grooten vogel. X X X XXXXXXX X X X lo rij een medeklinker. 2o het tegenovergestelde van moedig. 3o een stad in Zuid-Holland. 4o 't gevraagde woord. 5o een muziekinstrument. 6o schrijfgereedschap. 7o een medeklinker. Voor kleineren. Mijn eerste zul je niet graag krijgen, mijn tweede is een gedeelte van een stad en mijn geheel ls een dorp, dat dicht bij den Haag lift. Vul de rijmwoorden in: Moeder bakte 'n lekkve taart. Had voor mij een stuk O. wat smaakte dat toch fijn! Ik wil liever bakker Eiken dag bak ik dan wkt: Taarten, koek. Hoe vindt j» t Stellig geef ik je wat mee. Is dat nu geen goed 3. Een lichaamsdeel, dat tevens Een lekker vischje ls, Kun Je mij zeker noemen, Of heb ik dat soms mis? 4. W'elk dier is zonder kop niets an ders dan verbeelding? .(Nadruk verboden», 1. 2.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7