WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Voor slechte spijsver tering en verstopping zijn Poster's Maag pil len bet middel bij uit nemendheid. Zij por- geeren met heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een fiacoo bij de hand. Alom aerbtfghaoi 6f 0.65 p. flacon. Goedgevonden werd om den bestuursleden voortaan 0.50 precentiegeld te verleenen als zij vergaderen. Hoewel de bode zijn best doet, zal hij in het vervolg voor aanbrenging van nieuwe leden per gezin 0.25 oonSangen. Dit is altijd een kleine aanmoediging. Rondvraag. De heer Groen zou gaarne wenschen dat de leden meer bekend werden gemaakt met een eventueel gebruik van den ziekenauto. Nu .is het voorgekomen, dat een andere inplaats van de gecontracteerde auto werd gebruikt die tevens duurder was. In het antwoord werd medegedeeld, ten le dat het bestuur het betrokken ziekenhuis eventueel zal verzoeken den gecontracteerden auto te bestellen, en ten 2e dat voor het ge bruik van den auto 10 wordt vergoed. Op verzoek van den heer Kuilman zal voortaan een specificatie der rekening aan de achterzijde van het convocat ebi'jet worden vermeld. Daarna sluiting. In de laatst gehouden vergadering van de ijsclub „Ons Genoegen" werd besloten het nieuwe contract van de ijsclub „Volharding" te Oudkarspel niet aan te gaan en het lid maatschap op het oude contract te besten digen. Wij vernemen, dat „Volharding" hierop niet ingaat, waardoor dus de overeenkomst met „Ons Genoegen" vervallen is. SINT PANCRAS. Het plaatselijk crisiscomité bericht ons, dat dit comité heden het verblijdend bericht heeft ontvangen op een aanvrage Vrijdag j.1. aan het Nationaal Crisiscomité, dat voorloo- pig een wagon eierkolen en 500 kilogram boonen is beschikbaar gesteld. Degenen die tegen aansluiting waren op grond van de 10 pCt. storting bij het Natio naal Crisiscomité en om dezelfde reden ook niet iets wilden offeren aan het comité kun nen thans zien, dat zij abuis waren. Gezien de weinig ingekomen gelden is dit voor het comité een buitengewone aanvul ling. Trots alle malaise wordt op dit oogen- blik reeds weer hard voor het nieuwe sei zoen gewerkt. Wij zagen verscheidene tuin ders die potten maakten voor de vroege kool plantjes. Het is voor alles te hopen, dat de nieuwe kool meer zal opbrengen dan de oude. want als dit weer zoo moet zullen vele tuinders moeten vallen. HEER-HUGOWAARD. Als iets in het teeken der tijden staat, dan was het wel de door het plaatselijke crisis comité op Donderdagavond belegde leden vergadering, welke gehouden werd in de groote zaal van het Raadhuis. Immers was de toestand voor velen reeds dezen zomer nijpend geworden, men had toch altijd nog zijn hoop op de stapelproducten gevestigd, die wat de kwantiteit betrof een goeden oogst voorspelden. Trots lage prijzen bleef men hopen. Doch December verliep zonder de voor deze stre ken gewenschte vorst te brengen. Januari is bijna ten einde en de zoozeer verwachte kou de is uitgebleven. En met het uitblijven daar van, bleef ook maar de geringste verbete ring of verhooging der prijzen uit. Dag aan dag ziet men partijtjes kool we der door den wijzer loopen en met een ver slagen hart begeeft de eigenaar zich weer naar zijn woning, waar nog stapel na sta pel de schuren vult, die toch om dezen tijd al een weinig open plekken behooren te vertoo- nen. De voorzitter, de heer Spierings memoreer de onder welke ongunstige factoren aldus de leden ieder voor zich zijn rondgang door de hem aangewezen wijk had gemaakt en al les in oogenschouw genomen, kon men over het resultaat tevreden zijn, al had men na tuurlijk gaarne hoogere cijfers gezien, om dat er in vele gezinnen zoo heel veel ont breekt en dus veel zal moeten worden gehol pen, wil het comité eenigszins aan de ver wachtingen voldoen, die opgewekt zijn. Aan giften ineens bleek ontvangen 601.15, aan bijdragen, die gedurende zes maanden weer opnieuw iedere maand kun nen worden opgehaald 188 90, van de jongelui was f 15 05 ontvangen, vereenl- gingen hadden 50 geschonken, terwijl dit onderdeel nog verder in bewerking was, het bedrag op uitvoeringen enz. ingezameld be droeg 54.38, zoodat op het oogenblik de penningmeester in het bezit was van 7909 48 In bespreking kwam het punt schoolvoe- ding. Algemeen werd ingezien, dat hier moeilijkheden aan verbonden waren, doch besloten werd een schrijven aan de verschil lende hoofden der scholen te richten, met verzoek om opgave te doen, betreffende kin deren, die h.i. ondervoed waren, om op deze wijze verbinding met de gezinnen te bewerk stelligen en deze van steun in natura te voorzien. Ook werd besloten mede te werken in het uitzenden van kinderen daar in deze zoowel van overheidswege als van de inrichtingen zelve verschillende faciliteiten werden ver leend. Met dankbaarheid werden opgenoemd de verschillende giften in nature door de ne ringdoenden toegezegd, waaronder brood, brandstoffen, kruidenierswaren, manufactu ren, kolen en schoeisel. Hierna volgde een bespreking van het geen door de verschillende leden in hun wijk was waargenomen. Bepaald werd, dat allereerst diegenen in aanmerking zouden komen, die geen tuin- derssteun genieten of niet bij de werkver schaffing zijn geplaatst Hiertoe bleken 53 deze wijze reeds steun ontvingen zal voor- loopig één uitkeering worden gedaan. Besloten werd nog alles in natura te ver strekken en te betrekken bij de ingezetenen, terwijl eventueele achterstallige fondsgel den e.d. indien hiervoor reden bestaat, zul len worden voldaan. Nadat door een paar comitéleden was toegezegd op de uitvoering bij Wester a.s. Zondag te zullen collecteeren sloot voorzitter. Verder een woord van dank speciaal gericht tot den eere-voorzitter, bur gemeester van Slooten, die trots de vete en drukke ambtsbezigheden ook dezen keer weder gelegenheid had gevonden de verga dering bij te wonen. De ricr handbrandspuiten, dezer dagen bij inschrijving verkocht, zijn toegewezen aan den heer G. Burger, smid alhier. De heer S. B. G. Dekker, volontair ter secretarie alhier, is als 3e ambtenaar ter se cretarie benoemd te Alkemade. SCHOORL. Het Schoorlsche veefonds hield Donderdag avond in het lokaal van den heer Kaasen brood hare jaarlijkscne ledenvergadering. Ruim 60 leden waren aanwezig. Nadat de voorzittef, tevens boekhouders, de vergadering had geopend, werd een commis sie benoemd welke den boekhouder tijdens het uitbrengen van zijn financiëelverslag con troleerde. Alle belegstukken en verdere be scheiden bleken volkomen in orde. De ontvangsten, met het saldo van vorige dienstjaren, bedroegen 7520.80. De uitga ven 6709.45, zoodat het goedsaldo 811.35 bedroeg. Deze jaarrekening werd door de vergadering aangevoerd en goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den boekhouder bleek, dat bij het fonds 97 leden waren aan gesloten (vorig jaar 91) en dat 914 runderen waren ingeschreven, tegen 849 in 1930. Het verzekerd bedrag was 171240. In 1930, dus met hoogere veeprijzen, 196440. Ten laste van het fonds waren gekomen 28 runderen, waarvoor een bedrag van 5895.50 is vergoed, terwijl de kadavers enz. 1623.50 hebben opgebracht. Een nette ver goeding is dus gebracht tot een bedrag van 4272. Er was een toerame van 6 leden en van 65 verzekerde runderen. De gemiddelde premie over 1931 bedroeg 2.60 per 100 gulden verzeker vee. De voorzitter kon niet gelooven, dat er in den omtrek een goedkoo per fonds bestond De voorzitter deelde hierna mede, dat een tweetal veehouders uit de gemeente Bergen, doch wonende aan den zelfkant van onze ge meente, door het fondsbestuur voorwaardelijk als leden waren toegelaten. De ledenvergade ring zal echter heden de definitieve beslissing in deze hebben, al vermoedde de voorzitter, dat er wel geen berwaren voor definitieve toe lating zouden bestaar.. Er waren echter ook leden van 't fonds, die in Mei a.s. uit de gemeente vertrekken en ook lid wenschen te blijven. Commissarissen von den dit nogal bezwaarlijk daar voor het branden dan verre reiz enzijn te maken. Hoe daarmede te handelen. De tongen kwamen los. Enkelen meenden dat men in Schoorl moest blijven, anderen vonden in de toetreding van de Berger Vee houders, zoo even bedoe'.d, geen bezwaar, doch men ga niet te ver van huis. Men vrees de dan salarisverhooging van de branders. Over hetg algemeen had echter toetreding van de beide Berger veehouders Houtkooper en Bruijn geen bezwaar. Hierna werd gestemd of de heer G. Delis, welke naar Burgerweg (Zijpe) gaat verhui zen, lid zou blijven Dit werd verworpen met 23 tegen 34 stemmen. Den heer Jb. Rietveld werd door de verga dering aangenomen als lid van het bestuur van de afdeeling School der vereeniging voor t b. c.-bestrijóing onder het rundvee. Vervolgens stelde het bestuur voor om run deren, lijdende aan gesloten t. b c. te ver zekeren. Het vorig jaar stelde de vergadering het tegendeel vast doch de voorzitter betoog de uitvoerig het onbil'ijke van dat besluit van de vorige vergadering. Men schept hierdoor tweedracht en het fonds, 't welk sedert 1865 zoo gunstig heeft gewerkt. Men stelle zich "voor dat een veehouder, lid der t. b. c.-vereen.'ging en tevens van het fonds, in den zomer een koe koopt. Zijn goed recht is, om onmiddellijk dit beest bij het fonds te verzekeren. Doch in den winter heeft tuberculeering plaats en blijkt dat het beest t. b. c.-sporen bij zich heeft, met ^en gaatje in het oor wordt gemerkt en als verzekerd rund moet worden geroyeerd. Onbillijk is dit t. o. anderen, welke geen lid van de t. b. c.-ver. zijn en luk raak, heel wat reageerende beesten koopen, welke niet onderzocht behoeven te worden en dus in 't fonds kunnen blijven. On verhoopt ontstaat hierdoor tweedracht onder de leden, iets waarvoor we moeten waken. Zeer uitvoerig werd hierover gesproken, doch ten slotte wac men het eens, dat het besluit van de vorige vergadering moest worden teniet gedaan, 't welk geschiedde. De voorzitter verheugd, zich hierover. Bij de rondvraag wees den heer J. v. d. Oort op de noodzakelijkheid van uniformiteit en de opname in 't fonds van kalveren in September. Dit werd toegezegd. De heer J. Hoogvorst stelde voor om 't taxatierecht van 10 cent te brengen op 5 cent. Men ging hier niet op in. De heer Jb. Rietveld vond 't zeer noodig om de branders tegen ongevallen te verzeke ren. Dit zal geschieden. De heer R. Wognum, vond ds toepassing van de aftrek van 't vee niat juist. Door de lagere veeprijzen zijn de koeien automatisch met 30, 50 en 80 gulden per stuk verlaagd Nu had hij een klein koetje, door de branders het pensiongastje genoemd 't welk op 100 gulden was gebrand. Na aftrek echter van de 80 en bij dood gaan, van nog enkele ande re bedragen. Zou het slechts 14 gulden heb ben gekregen, in dien 't pensiongastje was gestorven Dit vond spreker niet juist en zag in de toekomst liever een procentsgewijze af trek. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur, na beraad, hiervoor weinig gevoelde. Wel voelde hij dat den heer Wognum met zijn beestje ge1 ijk had. doch dat was geen nor maal voorbeeld. Wognums koe was geen koe, doch een dwerg, in elk geval een unicum. Met de commissarissen voelde hij dat procenten aftrek een rompslomp zou ziin welke in de besloot om de oude wijze voort te gaan en de hoop werd uit gesproken, dat het pensiongastje nog lang zou leven. Hierna sloot ae voorzitter de geannimeerde vergadering, de leden dankende voor hunne medewerking en hun al'e goeds toewenschen- de voor gezin en bedrijf. WINKEL. Ten overstaan van den notaris G. J. van Leersum is in publieke veiling verkocht een 1-uis met tuingrond, groot 17 A. 39 cA, eigen dom van AL Witsmeer te Lutjewinkel, voor 2150.aan Th. Silver te Nieuwe-Niedorp. Bij de door den Oosterpolder onder Win kel en Nieuwe-Niedorp gehouden aanbeste ding van sloot werk, n.1. 1350 M. poldersloot, breed 10 M. en diep 1.50 M., is ingeschreven als volgt: per M. P. Ruig, Nieuwe-Niedorp 2.49 J. Gildemeijer, Heer-Hugowaard 1.90 G. Bax, Uitgeest (in massa) 2480. A. Braaf, Wieringerwaard 3.10 K. Boontjes, Oude-Niedorp 1-80 K. Bakker en Co., Schagen 1.745 L. van der Bel, Winkel 1-48 A. Korver, Harenkarspel1-17 De gunn-ng is aangehouden. HOORN. M. bericht is ingekomen, dat de „Specht" gister te 6.21 uur uit Bangkok is vertrokken en te 9.18 uur te Rangoon is geland. Vandaar vertrok het vliegtuig te 9.45 uur uit Rangoon en landde te 12.45 uur te Akvab. Te 13.11 uur steeg het toestel weer op en landde te 16.14 uur te Crlcutta. Het toestel heeft thans 1 passagier aan boord, 248 K G post en 47 K G. lading. De Duif op Schiphol ver- wacht. Voorts ontving de K. L M bericht, dat de ,Duif" gistermorgen te 6 50 uur uit Athene is vertrokken en te 12 30 te Rome is geland. Te 13.10 uur werd door gevlogen en te 16.05 uur te Marseille ge land. Het vliegtuig wordt hedenmiddag te twee uur op Schiphol verwacht. De K. v. K. en F. voor Westfnesland te Hoorn vergaderde Zaterdag. De voorzitter opende de vergadering me; het uitspreken van een uitvoerige nieuwjaars rede, die met groote aandacht werd gevolgd en die een krachtig applaus aan de leden ont lokte. De heer M. A. Emmerling werd herkozen tot algemeen voorzitter, de heer C. Kroon tot voorzitter van de afdeeling Grootbedrijf en de heer R. Eilander tot voorzitter van de af deeling Kleinbedrijf. Op voorstel van het Bureau werden de leden en de voorzitter der verschillende com missies herkozen, behoudens enkele wijzi gingen. Op voorstel van het Bureau werd de heer Pijper in plaats van den heer Van Kleef aan gewezen als vertegenwoordiger der Kamer in de door de gemeente Hoorn ingestelde Com missie van Advies inzake den havendienst. Zeer uitvoerige besprekingen werden ge voerd over het afgeven van consenten voor kaas en boter. De zaak werd verwezen naar de zuivelcommissie. Besloten werd aan het Noordhollandsch Groot Yorkshire Varkensstamboek voor 1932 een subsidie toe te kennen van 25. UITGEEST. Donderdagavond gaf het fanfarecorps Onderlinge Oefening een uitvoering in het hotel de Ooievaar, de tweede uitvoering van dit seizoen. Was haar eerste uitvoering al reeds niet druk bezocht, ook deze tweede mocht zich niet in een groote belangstelling verheugen. Voor het corps is dit zeker jam mer, temeer nog daar Onderlinge Oefening zeer goede muziek ten gehoore brengt en dus ook wel aansprak mag maken op meer be langstelling van de zijde van het publiek. Donderdagavond was'de muziek wederom heel mooi en den heer De Vries, directeur van het corps, komt dan ook hulde toe Tei afwisseling van de muziek en als een buiten gewone attractie trad de goochelaar prof. Del la Stocca, op. Deze liet de aanwezigen zeer mooie goocheltoeren zien en wist het publiek aangenaam bezig te houden. Tot slot van den avond was er bal. Een communistische partij. Naar wij vernemen, is alhier deze week een afdeeling opgericht van de communis tische partij. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Heen. De Leeuwerik te Bagdad. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, dat de „Leeuwerik" gister te 5 uur uit Mersa Matruh is vertroKken en te 7.10 uur te Cairo is geland. Te 8.05 uur werd de reis voortgezet en te 10.05 uur werd te Gaza geland. Te 10.35 uur werd vandaar ver trokken en te 16 30 uur t Bagdad ge land. De Valk te Bandoeng. Voorts is bij de K. L. M. bericht inge komen, dat de „Valk" gister te 6.45 uur uit Medan is vertrokken, te 12.55 uur te Palembang is geland, vandaar te 13 25 uur is vertrokken en te 15 50 uur té Ba tavia is gearriveerd. Te 16.35 uur steeg het toestel weer op en landde te 17.15 uur te Bandoeng. Terug. De Specht te Calcutta. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. MISLUKTE DEMONSTRATIE MET DE F XII. De Belgische koning wacht vergeefs. Gisteren, meldde het Hbld zou de aange kondigde demonstratie plaais hebben van een der nieuwste vliegtuigen van de K.L.M van het type F XII, de Ekster, te Brussel voor den koning van België. Het vliegtuig was geheel uitgerust zooals op de Indië-route gebruike lijk is. De directeur der K. L. M-, de heer Ples- man, met den secretaris der maatschappij, den heer Hans Martin, bevonden zich aan boorde De bemanning bestond uit Duymelaar, eerste bestuurder, Both. tweede bestuurder; Ruhen, boordwerktuigkundige en van Brugge, radiotelegrafist. In verband met de slechte weersgesteldheid kon het vertrek niet plaats hebben van Waal haven, doch ging men naar Amsterdam waar men van Schiphol opsteeg. Tengevolge van den mist waren alk diensten van de K. L. M stilgekgd, daar het zicht buitengewoon slecht en volgens schatting 4 a 500 meter bedroeg. Ondaanks de ongunstige berichten welke even voor het vertrek telefonisch uit Brussel te Schiphol werden opgenomen besloot de heer Plesman in overleg met den piloot dat men toch de lucht in zou gaan. Aanvankelijk viel het boven nog al mee en men hoopte zij het met eenige vertraging, Brussel toch te halen. Om 11.45 bevond het toestel zich boven de Schelde in de onmiddellijke nabijheid van Antwerpen. Doch daar was het weer zoo slecht, dat Duymelaar het niet niet raadzaam oordeelde verder te vliegen en terugkeerde. Om kwart over twaalf werd weer op Waal haven geland. Nader wordt omtrent den tocht van de Ekster naar Brussel gemeld, dat de weerbe richten iets gunstiger zijn. De koning had zich in den ochtend reeds naar het vliegveld te Haren bij Brussel begeven, teneinde de Ekster te verwelkomen. Toen de berichten inkwamen dat de Ekster Brussel niet kon be reiken is hij naar zijn paleis teruggekeerd. Gisternamiddag twee uur meldde men uit Rotterdam: Thans staat vast, dat de reis naar Brussel met de demonstratie voor den Belgischen koning heden niet zal doorgaan; de weerberichten uit Brussel luidden zoo on gunstig en vermeldden dichten motregen en slechts enkele honderden meters zicht. De heer Plesman heeft daarop den tocht afgelast; de Ekster blijft op V/aalhaven ge stationeerd. Heden zal opnieuw overleg worden gepleegd of de ïeis al dan niet zal doorgaan. Demonstratie voor den koning van België. Hoewel de weerberichten ook Zaterdagoch tend nog verre van gunstig luidden, bericht de N. R. Crt., besloot de directie der K. L. M. den tocht met de „Ekster" naar Brussel ter demonstratie voor koning Albert toch door te zetten. Om half twee waren de heeren Plesman en Martin,directeur en secretaris van de K. L. M. en een redacteur van het Nederl. Corres- pondentiebureau op Waalhaven aanwezig en eenige minuten later ging de „Ekster", be stuurd door Duimelaar, de lucht in. Na een voorspoeóigen tocht landde men op het vliegveld Haren bij Brussel omstreeks kwart over twee. De koning was toen nog niet aanwezig. Eenige oogenblikken later verscheen Z. M. echter, vergezeld van zijn adjudant, graaf de Patoul. De Nederlandsche heeren werden aan den koning voorgesteld door den direc teur der Belgische Luchtvaartmaatschappij Sabena, den heer Cornelius. Eerst begaf men zich naar de kamer van den heer Cornelius, waar een aantal kaarten, statistieken en grafieken, op de Indië-route betrekking hebbend, waren geëxposeerd. Met groote belangstelling bekeek de koning deze gegevens, waarbij de heer Plesman verschil lende dingen nader verklaarde. De koning begaf zich daarna naar het vliegtuig, waarbij de bemanning stond op gesteld. Z.M. herkende Duimelaar, met wien hij reeds enkele malen gevlogen had en be groette den piloot op hartelijke wijze. Geruimen tijd bleef de koning in de cabine. Tot in bijzonderheden stelde hij zich op ds hoogte, niet alleen van de technische accom modatie van de „Ekster" doch ook van alle comfort, dat het vliegtuig den passagiers biedt. Duimelaar nam in de cockpit plaats om Z.M. de verschillende onderdeelen uit te leg gen; daarna nam de koning zelf plaats in den bestuurdersstoel en stelde zich op zake lijke wijze op de hoogte van alles. Ook het radio-toestel, de kaartentafel, de fauteuils, de proviandbergplaats nam de Ko ning in oogenschouw, daarbij voorgelicht door de heeren Plesman en Martin Uit al'es bleek, dat de Koning niet alleen groote belangstelling heeft voor de luchtvaart doch dat hij ook zeer goed op de hoogte is van den stand der moderne vlieg-technische wetenschap. Daarna begaf het gezelschap zich weer naar buiten en bekeek de Koning nog eenige oogenblikken de bergplaats voor de zakken met post. De redacteur van het Ned Corr. Bur. had gelegenheid eenige oogenblikken met den Koning te spreken en vernam, dat Z.M. opge togen was over de prachtige uitrusting voor de tropen, welke de K.L.M.-vliegtuigen be zaten. De Koning zeide in den loop van het gesprek, dat men het plan had een lijn te openen naar Belgisch Congo. Men wilde deze route echter in étappen vliegen, daarbij steeds gebruik makende van andere machines en andere piloten. Z.M. was zeer verrast te vernemen, dat de K.L.M. de geheele route wekelijks vliegt met dezelfde piloten en het- zelfde vliegtuig. Het weer was intusschen zoo slecht gewor den, dat van een proefvlucht boven Brussel en omgeving niets kon komen. De Koning in formeerde of de Ekster in Brussel bleef en toen de heer Plesman hem verzekerde, dat het in zijn stel'ig voornemen lag nog denzelfden dag naar Rotterdam terug te keeren, uitte Z. M. zijn ernstige bezorgdheid over het weer. Toen de heer Plesman echter van meening bleef, dat de terugtocht mogelijk was, stond Zijn Majesteit er op, dat men dan dadelijk zou vertrekken. De heer Plesman gaf daarna order de mo toren aan te slaan en even later was alles voor den start gereed. De Koning bedankte de heeren Plesman en Martin zeer voor alle moeite, welke zij zich voor hem gegeven hadden en uitte nogmaals zijn bewondering voor de Ekster, welk vlieg tuig hij voor het eerst in tropenuitrusting had gezien. Terwijl het vliegtuig over het veld voort rolde, wuifde de Koning de inzittenden een vriendelijk vaarwei toe. Om half vijf landde de Ekster weer op Waalhaven. DE RAMP MET DE „OOIEVAAR". Gister druk bezoek aan „Zorgvlied". Vanuit alle lagen der bevolking uit de hoofdstad en uit haar omgeving hebben gister velen door een gang naar de al- gemeene begraafplaats „Zorgvlied" eer bewezen aan de nagedachtenis van den heer T. Wiersma, een der omgekomen leden van de bemanning van het K. L. M.-vliegtuig „Ooievaar", dat op 5 De cember bij Bangkok is verongelukt. Aan al diegenen is gelegenheid "egeven even langs de kist met het stoffelijk hulsel te gaan, welke in de als „chapelle arden- te" ingerichte rouwkamer van het nieu we aula-gebouw is geplaatst. De in de aula liggende registers worden gister door ongeveer 300 personen geteekend. Bij de aankomst uit Rotterdam van den auto met het stoffelijk overschot, welke Zaterdagmiddag is geschied, was op „Zorgvlied" aanwezig de heer A. Colijn, burgemeester van Nieuwer-Amstel Het stoffelijk overschot van den K. L, M.-piloot T. Wiers ma heden op „Zorgvlied" te Amsterdam ter aarde be steld. Van de drie bij de vliegramp bij Bang kok omgekomen leden der bemanning van het K L. M.-vliegtuig „Ooievaar" is hedenmiddag 't stoffelijk overschot van den piloot T. Wiersma op de algemeene begraafplaats „Zorgvlied" aan den Am- 83. Tuimeltje piepte en kreunde en de koning werd er zelfs bang van. T£t overmaat van ramp gingen de bloemen heftig heen en weer en besloot de koning weg te gaan. Nauwelijks had hij het vertrek verlaten of Tuimeltje klemde zich aan de rand van de vaas vast en wilde er uitspringen, doch de pot viel om en alles lag midden in de zaal. De aanwezige bedienden wil den zoo gauw mogelijk weg zien te komen, doch toen ze Tuimeltje herkenden moesten ze hartelijk lachen en gingen, hem vlug helpen. 84. 0:k kikker Karei kwam toen te voorschijn en Tuimeltje smeekte op zijn knielen om toch niets aan den koning te vertellen. Als je ons vanmiddag gezel lig vermaakt, antwoorden de bedienden, dan zullen we alles opruimen en niemand zal ooit weten, aat jij in die vaas zat." „Kom maar mee", zei Tuimeltje en in stilte dacht hij er over, wat hij nu eens uit zou halen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6