Jlcovinciaal Tlieuws £aatste Aecichten Onze Jiol Stad en Omgeving- lüeei&ecicht Recht&zaAen Jiunst jen Wetenschap Jietk S. School £uchtvaact HEILOO. DE OPENING DER INTER- NATIONALE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. GROOTE FABRIEKSBRAND TE BIALA. Twee textielfabrieken afge brand. DE ROOFOVERVAL TE HELMOND. De daders bekennen. Dinsdag 2 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Afvalli gen (sens.); 2. Zijn belooning (Holl. spre kend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und ihr Husar (operette); alle leeftijden 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Nooit meer liefde (rom.); alle leeftijden. 7.30 uur, zaal van Gijzen, kinderfeest- avond buurtvereeniging S. I. S. 8 uur, De Karseboom, Langestraat, biljart- séance. Woensdag 3 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Afvalli gen (sens); 2. Zijn belooning (Holl. spre kend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Saluut (sportfilm); 2. Kemphanen der liefde (kom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und ihr Husar (operette); alle leeftijden. 8 uur, Vrijmetselaarsloge Nieuwesloot, voordracht ir. B. Wouters over „De bood schap der theosofie in dezen tijd". Donderdag 4 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: Afvalligen (sens 2. Zijn belooning (Holl. sprekend); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Victoria und ihr Husar (operette); alle leeftijden. 8 uur. Harmonie, opvoering Droomko ninkje, door Het groot volkstooneel. 8 uur, A. B. T., voor de Volksuniversiteit, vertooning film Alledagsmenschen, levens schets uit Amerika. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, con cert gemengd koor „Harmonie". Vriidag 5 Februari. 2 uur, Gulden Vlies, vergadering land-en tuinbouwers, sprekers de heeren Fikse, A. Braat e.a. DOODELIJK ONGELUK IN EEN MIJN. Maandagmiddag is in de Oranje Nassau- mijn de 21-jarige mijnwerker A. Wittig uit Heerlerheide onder vallend gesteente geraakt en gedood. De getroffene was ongehuwd. De r.-k. tooneelvereeniging „St. Wille- brordus'gaf gisteravond een tooneeluit- voering onder regie van de heeren C. J. Berkhout en J. Th. van Diepen. Opgevoerd werd „Samson en Moot als wonderdokters", van Nielen en Mossinkoff. Het stuk, dat geen hooge eischen aan de spelers stelt, werd aardig gespeeld. Het spel van de heeren Th. Buis, J. Kops en J. Th. van Diepen viel te roemen. De nieuwe regis seurs zijn op weg om iets van de dilettanten te maken en als enkelen nu zoo wijs zijn om niet meer op de planken te komen, kan er wat van het spel terecht komen. De zaal was tjokvol en gelukkig was het rumoer minder dan we gewoon zijn. Grimeur was de heer G. Rozing. Gemengd Koor „Harmonie". Donderdag zal de Gemengde Zangvereeni- ging „Harmonie" haar eerste uitvoering in dit seisoen geven. Het programma van dien avond bevat een keur van liederen van verschillende componisten, welke door den directeur den heer Jac. N. Al met zorg zijn ingestudeerd, cnder andere ook de nummers waarmede Harmonie" het vorig jaar op het gehouden Bondsconcours den eersten eereprijs heeft mogen verwerven. Als soliste voor dien avond is het de ver- eeniging gelukt de medewerking te verkrij gen van Mevr. Cora de Lange-van Rijn te Ajkmaar, met als accompagnatrice Mevr. Frederikse-Hoekstra. Van deze zangeres heeft men in de groote bladen van gunstige critieken kunnen lezen. Onder andere schreef Piet Tigers (Utrechts Dagblad) een prachtig geluid en van een glan zend timbre in elk register,er is in deze zangeres iets bijzonders Een en ander waarborgt een mooien nvond in de „Rustende Jager". Vergadering om te komen tot op richting van een crisiscomité. Maandagavond was op initiatief van de Afd. Heiloo van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis" een vergadering gelegd in café Admiraal, om te komen tot oprichting van een crisiscomité. De heer J. Admiraal Nz. opende en zette het doel der bijeenkomst uiteen. In opdracht van onze afdeeling is deze vergadering be legd, hoewel niet met instemming van ons bestuur. Wij wisten, dat we niet op mede werking van den burgemeester konden reke nen en dan is elk actie tot mislukken gedoemd, zei spr., waarna hij het woord aan den heer Smits tot het doen van mededeelingen. De heer Smits onderschreef het inleidend woord van den heer Admiraal. Op 12 Decem ber vroegen wij en zulks in oodracht van de vereeniging aan B. en W.' om tot op richten van een crisis-comité over te gaan B. en W. oordeelden het zeker beneden hun waardigheid om aan onze vereeniging, een onderdeel van een nationalen bond, te ant woorden. Toen we 26 Januari den dag onzer jaarvergadering nog niets hoorden, was spr. naar den burgemeester gegaan en die zeide, dat B. en W. er niets voor gevoel den. Toen onze vergadering besloot om toch door te zetten, vond de burgemeester den tijd gekomen om toch te antwoorden en uit dat antwoord blijkt duidelijk, dat hij niets wil en ook dat hij zal beletten dat andere iets doen. De brief luidde als volgt- „Heiloo, den 1» Februari 1932. Naar aanleiding van Uw schrijven d.d. 12 December j.1. heb ik de eer U te berichten, dat mij, gezien hetgeen in deze gemeente wordt gedaan voor verschil lende catogorieën van ingezetenen, die door de crisis zijn getroffen, de noodzakelijkheid van oprichting van een crisiscomité nog niet is gebleken, te meer niet, omdat, mochten er gevallen zijn welke voor steun van het Kon. Nationaal Crisiscomité in aanmerking ko men, die gevallen door mijn bemiddeling toch in behandeling kunnen worden ge bracht oud mij aanbevolen voor mededeeliug van dergelijke gevallen, die uit den aard der zaak gevallen moeten zijn, welke met de crisis in verband staan, omdat voor andere geval len van armoede andere corporaties dan het crisiscomité zijn aangewezen. Mocht uit der gelijke mededeelingen blijken, dat oprichting van een crisiscomité dringend is, dan zal daar toe, zooals van zelf spreekt, onmiddellijk wor den overgegaan. Waar bij samenstelling van een crisiscomité met zeer veel omstandig heden rekening moet werden gehouden, wil zulk een comité het effect sorteeren, dat daarvan wordt verwacht, meen ik het oprich ten van zulk een comité anders dan van offi- cieele zijde ernstig te moeten ontraden. De burgemeester van Heiloo, (w.g. N. VAN FOREEST." Uit de vergadering gingen stemmen op, dat de burgemeester zeker niet weet, dat naast de tuinders en arbeiders ook de midden stand en vele kleine renteniers, die van de in komsten van een verhuur bedrijfje moeten leven, geheel zijn verarmd. Men vond het treurig, dat de poging van een vereeniging, die iets wil doen in het belang der «remeente, door den burgemeester wordt gedwarsboomd, omdat hij zijn gemeente voor een welvarende gemeente wil verslijten. De verarming der gemeente werd gememoreerd. Enkele aanwezigen, waaronder de heeren Brand en de Vries, oordeelden, dat het noo- dig was door te zetten. De voorzitter zeide, dat het bestuur er niet aan dacht om door te gaan. De middenstand heeft het blijkbaar niet slecht, want niemand is aanwezig. Wan neer er interesse was, dan hadden min stens 50 man moeten aanwezig zijn. De heer Olgers gaf in overweging om zich tot den raad te wenden om een officieel comité te krijgen. Do heer Smits raadde die poging af. De burgemeester zeide dan precies het zelfde als hij ons schrijft en hij zal zon der twijfel ook een raadsbesluit negee- ren,( we moeten bedenken, dat, al sprak de raad zich uit, hij als burgemeester de vergunning voor een collecte kan weige ren en ook op andere manieren kan hij medewerking weigeren. Bovendien schrijft hij, dat men hem gevallen kan meedeelen. Maar spr. dacht er niet aan, om hem een geval te melden. Na een uitvoerige bespreking zeide de voorzitter, dat het voorloopig bestuur heeft besloten om zijn mandaat beschik baar te stellen. De vergadering heeft dan d - keur om een comité te benoemen. Ook de vergadering dankte voor de waarna sluiting. eer, HEEMSKERK. De leden van het R.K. Parochiaal zieken fonds kwamen Maandagavond in het vereeni- gingsgebouw in. jaarvergadering bijeen. De financiën over het afgeloopen jaar zagen er uit als volgt: Ontvangsten 18328.73, uitgaven f 16282.39, totaal bezit met in begrip kassaldo 2558.41. De vereeniging telt ruim 400 gezinnen met ruim 2000 leden, terwijl de contributieschuld buiten verwachting zeer gering is. De contributie der zustervereeniging „Ger. Majella Vereeniging" werd vastgesteld op 3 per jaar. Met riet oog op de a.s. inwerkingtredende ziektewet werd besloten, op de statuten kon. goedkeuring te vragen. Uit het jaarverslag blijkt dat een zeker aantal leden met elkaar ruim 800 dagen in diverse ziekenhuizen hebben doorgebracht. De begrooting over 1932 werd vastgesteld aan ontvangsten 17.000 en aan uitgaven 17.730. De periodiek aftr. v. Son en v. d. Mast werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen, terwijl in de vacature wijlen de heer B Beentjes gekozen werd de heer A. v. Lieshout Cz. Bij de benoeming van vcrificceur kwam in aanmerking de heer P. de Boer met het nog zittende lid. De premievriie termijn werd dit jaar gesteld op 4 tot 7 weken. Er zal hiermede vooral rekening gehouden worden met de groote gezinnen. ZUIDSCHAR WOUDE. De vereeniging v. Ziekenhuisverpleging „De Voorzorg" hield gisteravond haar jaar vergadering bij P. Schoenmaker. Voorzitter was de heer J. de Ruiter Pz.. die de aanwezigen met een hartelijk woora verwelkomde. Daarbij deed hij opmerken, dat men links en rechts van malaise spreekt. Gelukkig is dit niet het geval met onze ver eeniging, wat uit het financieel verslag wel blijkt. Ook de agenda bevat niet veel punten, wat mede een gelukkige omstandigheid is voor de vereeniging. Echter moet geconsta teerd worden dat het ledental even terugge- loopen is. De heer D. de Geus las nu het jaarver slag, waaruit wij citeeren6 patiënten wer den in het ziekenhuis verpleegd. Het aanta! ligdagen bedroeg 79; het aantal leden is van 431 tot 400 teruggeloopen. Naar aan leiding van dit laatste werd van gedachten gewisseld en hieruit werd het besluit gebo ren dat de bode zal trachten nieuwe leden te krijgen tegen 0.25 vergoeding, zijnde het entreégeld; het bestuur zal het ledenregister nagaan en kijken welke personen hierop nog niet voorkomen. Bij punt mededeelingen deelde de voorzit ter o.m. mede, dat vanwege de Federatie een vereeniging opgericht is ter bestrijding van de kosten van eventueele operaties, genaamd „O. O. K" Bijzonderheden van deze vereeniging pu bliceerden wij reeds eerder. Het aantal vereenigingsleden dat tot „O. O. K." is toegetreden bedraagt 33. De rekening van den penningmeester, de heer Jb. van Twuijver, gaf de volgende eind cijfers: ontvangsten 617,75, uitgaven 305,02, saldo 312,73. Hiervan gaat nog af een vorig nadeelig saldo van 98,31, zoodat de vereeniging thans een bezit heeft van 214,42 Zoowel secretaris, penningmeester en rap porteurs werd dank gebracht. Als bestuurslid werd met algemeene stem men herkozen de heer Jb. Schoenmaker Pz. Het bestuursvoorstel om 15 vergoeding aan den penningm. en aan den secretaris 5 te geven werd als volgt geamendeerd door den heer du Burckpenningmeester t 15, secretaris 5, voorzitter 2.50 en f 2 50 voor de andere bestuursleden. Met algemeene stemmen aangenomen, ingaande 1932 De heer du Burck zou naar aanleiding van het genoemde in het ja^er^ag wen- schen, dat wanneer er een brief komt alleen geadresseerd aan de vereeniging voor zie kenhuisverpleging, deze onbestelbaar te ver klaren. Dit werd goedgevonden. Verder vroeg hij indien er menschen zijn, die wegens de crisis hun contributie niet kunnen betalen, aan het Burgerl. Armbe stuur of Diaconie te verzoeken dit te willen voldoen. De voorzitter antwoordde o.m. dat deze aangelegenheid door het bestuur onder de oog en was gezien en wel in het reine komt. BEVERWIJK. Aan de Beverwijksche bloemenmarkt wer den Maandag reeds de eerste anemonen ver handeld. OüDKARSREL. De trekking der D.T.S. verloting, welke Zaterdagavond in het café van den heer Jan sen te Oudkarspel plaats had, luidt als volgt: No. 753 een dressoir le prijs, 2e prijs no. 287, 3e prijs 1249. WIERINGER WAARD. Zaterdagmiddag heeft de Sociëteit „De Eendracht" haar jaarlijkschen feestavond ge houden, welke bestond uit een handicap kolf- en biljartwedstrijd. De uitslagen waren als volgt: Kolven. Aantal deelnemers 13. le pr. H. K. Koster, 2e pr. K. Zijp, 3e pr. S. Sierwerda Serie-prijs C. Haringhuizen. Biljarten. Aantal deelnemers 23. le pr. A. Bakker Az., 2e pr. L. Koning, 3e pr. J. A. Bakker. Vlotbrug. Aantal deelnemers 24. le pr. J Kistemaker, 2e pr. S. Sieswerda, 3e pr. P. Blaauboer Cz., 4e pr. J. Schenk Kz. Het was als gewoonlijk weer een gezellige avond. Ongecorrigeerd. De Internationale Ontwapeningscon ferentie is hedenmiddag te half vier ge opend. De vertegenwoordigers van 64 staten waren bijeen gekomen om te trachten door overleg en verdrag-bepa lingen te komen tot vermindering der bewapening. Waarschijnlijk zal de openingszitting niet veel anders brengen dan de openingsrede van Henderson, die draad loos zal worden uitgezonden en in tal van landen heruitgezonden zal worden. Morgen en misschen den volgenden dag zullen de geloofsbrieven der afge vaardigden onderzocht en goedgekeurd worden en zullen de verschillende bu- reaux worden ingesteld. Zaterdag wordt een speciale zitting gehouden, waarin de verschillende petitionnemen ten ten gunste van ontwapening in ont vangst zullen worden genomen. Met de eigenlijke werkzaamheden zal pas de volgende week worden begonnen. Gisteravond ontstond brand in een linnenfa- briek te Biala bij Kattowitz. In korten tijd was het groote fabrieksgebouw geheel uitgebrand. Door het overwaaien van vonken raakte een tweede textielfabriek in brand, die eveneens voor het grootste gedeelte uitbrandde. Behalve de machines gingen ook groote voorraden op geslagen goederen verloren. ZIJ WILDEN KWITANTIES HEBBEN ZONDER BETALING. Gisteravond kwamen drie landbouwers, tevens handelaren in bouwmaterialen, uit Someren, vader en zoon V., alsmede de knecht, het kantoor van deurwaarder van Moorsel aan het stationsplein te Helmond binnen, volgens hun verklaring om een daar uitstaande vordering te voldoen. Toen de beide kwitanties werden afgegeven, wilden de heeren de terugreis aanvaarden zonder het verschuldigde bedrag te betalen. De deurwaarder dwong hen onder bedreiging met een revolver op zijn kantoor te blijven. Zij werden naar het politiebureau overge bracht, waar zij hun schuld moesten betalen. Bij verhoor bekenden zij de kwitanties niet te hebben willen betalen. Gisteren zijn de gebroeders van Lies hout, die den roofoverval op den 63- jarigen wissellooper pleegden en hem een actetasch met 1230 ontstolen, van Tilburg naar Helmond overgebracht. Door den commissaris van politie al daar werden zij verhoord. Aanvankelijk bleven zij ontkennen, maar tenslotte legden zij een volledige bekentenis af. Het geld is nog niet terecht Na het verhoor en de bekentenis van de gebroeders van Lieshout vond de commissaris van politie aanleiding een verzoek tot aanhouding uit te vaardigen van een zekeren marktkoopman B. te Tilburg, bij wien de gebroeders Zater dagavond aan huis waren aangetroffen. Deze man heeft een bedrag van ongeveer 1000 in bewaring genomen, ofschoon hij zeer waarschijnlijk wist dat het geld van een roofoverval afkomstig was. Als verdacht van heling is hij Zaterdagna middag door de Tilburgsche politie aangehouden en naar Helmond overge bracht, waar hij onmiddellijk werd ver hoord. Een bedrag van 38.88 werd op hem gevonden en in beslag genomen. B. ontkende hardnekkig, doch de bewijzen tegen hem zijn overtuigend. In verband met de verdere opsporing van het be drag wordt nog een andere getuige uit Tilburg gehoord. BANDJIRS IN DJAMBI. De resident van Djambi seinde gister, dat de controleur van 1 embesi rapporteert, dat in alle kampongs het water een tot twee-en- eenhalve meter diep staat. Menschen, vee en padi zijn grootendeels in veiligheid. De kam pongs Kembang Seri en Benteng Mersam zijn verlaten. De gouvernementskantoren en gebouwen ter hoofdplaats Moeara Tembesi dreigen he den onder water te komen, aangezien het wa ter in de Batangharririvier en Tombesi-rivier steeds stijgt. De te.egraafverbinding met Moeara Tebo en de telefoonverbinding met Sarolangoen, zoomede de lanuverbinding met Djambi, zijn verbroken. De bevolking van de hoofdplaats Moeara Tembesi is verhuisd naar vlotten en het mili taire kampement. De gezaghebber van Moeara Tebo rappor teert dat tengevolge van den abnormaal hoo- gen waterstand in de Batanghari-rivier de langs die rivier gelegen gehuchten zijn geïnundeerd, .engevolge waarvan groote schade is toegebracht aan reeds geoogste en opgeschuurde padi. Veel groot en klein vee is verdronken. Ge vreesd wordt, dat rijsi bergplaatsen door het bandjir-water werden meegesleurd. TWEE AUTO'S MET ELKAAR IN BOTSING. Hedenmorgen tegen 12 uur had op den •hoek KoningswegDoelenstraat een aan rijding plaats tusschen een autobus en den dienst SpanbroekAlkmaar, bestuurd door E. D. te Spanbroek, en een vrachtauto, be stuurd door G. G. te Heer-Hugowaard- Noord. De vrachtauto moest per kraanwagen van de auto-centrale worden weggehaald, terwijl de bus op eigen kracht de garage kon bereiken. Als gevolg van deze aanrijding geraakte een wielrijdster met haar fiets tusschen de twee auto's. Het rijwiel werd ernstig be schadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor Naar de schuldvraag wordt een onderzoek in gesteld. Proces-verbaal is opgemaakt LEVERINGEN. De levering van de voor het korps bere den politietroepen te Amsterdam benoodigde fourage is opgedragen als volgt: hooi aan de firma D. Leeuwenkamp te Alkmaar, en stroo aan den heer A. T. Nie sing te Weesperkarspel. „ONVEILIG SCHAGEN". Maandagnacht hebben inbreker(s) een ongewenscht bezoek gebracht aan het bur gerwoonhuis bewoond door mcj. Kruijer aan de N. Laagzijde alhier. Door overklimming van een hek wist men de achterzijde der woning te bereiken, al waar men een ruitje heeft ingedrukt. Door het lawaai werd de bewoonster wak ker en stak het licht op, waardoor de pogin gen tot inbraak werden opgegeven. Bij de ruitensnijderij heeft de inbreker zich waar schijnlijk gesneden, althans ter mlaatse wer den bloedsporen aangetroffen. Met behulp van een politiehond heeft de politie Maan dag een onderzoek ingesteld, tot nog toe zonder resultaat. Wel heeft men eenige In woners aan een verhoor onderworpen, waar bij speciaal op de handen werd gelet. Nader vernemen wij, dat de vermoedelijke dader door rijks- en gemeentepolitie is opge spoord en in verzekerde bewaring is gesteld. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,14 uur licht op. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 2 Februari. Uitspraken vorige zitting. f98®® Gerrit de L., slagersknecht, Medem in ik, thans gedetineerd, Huisvredebreuk en bedreiging met doodslag. Geen uitspraak. Cornelis M., Uitgeest. Heling. 3 maanden gevangenisstraf. Arie N., Grootebroek, mishandeling 40 boete of 40 dagen. HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT FAILLIET VERKLAARD. De eerste kamer van de arrondissements rechtbank te Amsterdam verklaarde de N.V. Paleis voor Volksvlijt in staat van faillisse ment. Tot curator werd benoemd mr. D. K. G. de Jong en tot rechtercommissaris mr. Feenstra. Het actief bedraagt ongeveer 300.000, waartegen een passief van 1.800.000 staat. De raadsman van het Paleis voor Volks vlijt, Mr. Polenaar, voerde bij zijn verweer o.m. een geheel nieuw punt aan, waaitij hij betoogde, dat de lotennouders geen rechten zouden kunnen doen gelden, omdat de ver- eischte koninklijke goedkeuring, volgens de loterijwet 1814, niet zou zijn gegeven. Dit zou in ieder geval in strijd zijn met de reeds naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 782.3 mM. te Blacksod. Laagste barometerstand 756.8 mM. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Februari: Zwakke tot matige Westelijke tot Noorde lijken wind; meest zwaar bewolkt tot betrok ken waarschijnlijk enkele regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Overzicht. In Scandinavië is de barometer sterk ge stegen, de storm bedaard en de vorst in het Noorden sterker geworden, terwijl ook in Zuid-Scandinavië en Oost-Duitschland lich te \orst inviel. De hooge druk over Ierland nam iets af. Bij IJsland is weer een daalge- bied gepasseerd. Overigens is in den toe stand weinig veranderd en belangrijke ver anderingen zijn nog niet in het zicht. In Scandinavië, Finland en Oost-Duitschland blijkt voldoede sneeuw te zijn gevallen om het sneeuwdek weer eenige uitbreiding te ge ven. Op het vaste land was de neerslag ove rigens van eenige beteekenis, en duurt bijna overal het sombere weer voort. plaats gehad hebbende trekkingen en uitbe talingen. Volgens Mr. Polenaar zou hier geen spra ke zijn van een loterij maar van een obliga tielening met premietrekking. De rechtbank heeft zich met dit verweer, gezien haar uitspraak, niet vereenigd. De N.V. Paleis voor Volksvlijt zal tegen het vonnis van de rechtbank bij het Hof in hooger beroep gaan. MELCHERT SCHUURMAN. Deze jonge man heeft vele aardige mu ziekstukjes geschreven, waarvan er talrijke liedjes o.a. geplaatst werden in het Weekblad Cinema en Theater. Het stukje voor viool en piano „Vision" en „Wiegeliedje" voor orkest zijn op de gramophoon vastge legd. Schuurman was als jongen sigarenmaker, welk vak hem erg tegen stond. Daarentegen voelde hij veel voor muziek en ging vioolles sen nemen bij Kroon. Door bemiddeling en met hulp van wel denkende stadgenooten kon hij later zij studie voorzetten bij Oushoorn, en nog later bij verschillende leeraren aan de Toonkunstmuziekschool te Amsterdam. Ruim 1214 jaar is hij nu in de muziek werkzaam, geeft vioollessen, componeert en beweegt zich op het gebied der amusementsmuziek. Z'n ..Wiegeliedje" werd eenige dagen ge leden door het V.A.R.A.-orkest onder leiding van Hugo de Groot uitgevoerd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. E. Dijken, thans hoofd der O. L. school te Pooitvliet (Z.), is als nr. 1 der voordracht benoemd tot hoofd der O. L. school te Locs- drecht en zal er per 1 April a.s. reeds in functie treden. PROEFSCHRIFT. Wij ontvingen een exemplaar van het proef schrift „Beroep cd Volkenrecht vóór 1667 (Appel au droit des gens avant 1667) een proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de rechtswetenschap aan de Rijksuniversiteit te Leiden, in het openbaar te verdedigen op Vrijdag 12 Februari 1932, n.m. te 4 uur door Lambertus Vincentius Ledebcer, geboren te 's-Gravenhage. DE RAMP VAN DE „OOIEVAAR". Rede va" den heer 1 lesman. Na het verslag van de begrafenis van den piloot Wiersma op „Zorgviied" in ons blad van gisteren vermelden we nu nog de rede van den heer Piesman. Nadat allen zich om de baar hadden vereenigd en de familie van den overledene was binnengeleid, voerde de heer Piesman, als volgt het woord: „Een bijzondere ontroering ging door de bevolking van Nederland en van Neder- landsch-Indië toen bekend werd, dat ir. den vroegen morgen van 6 December het vlieg tuig Ooievaar op het vliegterrein nabij Bangkok was verongelukt. Vijf families wer den hierdoor in diepen rouw gedompeld: de nabestaanden van de twee passagiers Bau- dart en Borg, van den gezagvoerder Wiers ma, van den tweeden bestuurder Van On langs en van den werktuigkundige Kotte. Onze oprechte deelneming gaat naar hen allen uit; de namen van de gevallen slacht offers zullen bij ons in eerbiedige herinnering blijven. be omstandigheden waren des te tragi scher, nu zij vielen in een ver land, waar wij hen niet te hulp konden snellen. Evenwei verleenden de Siameesche regeering en de Siameesche militairen liefderijken en bekwa men bijstand. Thans zijn wij hier bijeen, om de laatste eer te bewijzen aan onzen vriend Wiersma. Hij hield van zijn vak en was zijn taak ten volle toegewijd. Onder zijn coilega s en bij zijn meerderen was hijzeer gezien en een ieder erkende, dat hij een flink en betrouw baar gezagvoerder was.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2