'Ptaixiitciaal Tlieuws HEILOO, WIERINGEN. HEEMSKERK. e„lheid, welke verhandeld werd, lang ÏSrt in evenredigheid met de groote voor in nor bij de honderden tuinbouwers r3-iwèzie Aan de Broekerveiling werden 33 spoorwagens verkocht, aan die -te Noord- /fl^ijn'de voorraden gele kool op verre a'niet zoo groot als die der rcode en de aan- üolren alzoo ook aanmerkelijk kleiner, dit Von niet voorkomen, dat de prijzen nog slech ter waren. Voor deze koolsoort is men op het binnenland aangewezen en de vraag is bui tengewoon slecht. De kooplieden klagen steen en been. want cok voor hen zijn de tijden clecht De mooiste gele kool bracht in de eer ste helft der week tot 1.30 op, maar later werd aan de Broeker veiling niet meer dan f i besteed. De grootste hoeveelheid werd echter voor 60 cent of iets meer verkocht, terwijl ook van deze koolsoort verschillende partijen onverkocht bleven. Voor doorschot werd niet meer dan 60 cent betaald en som mige partijen kwamen bij de kceboeren te recht als veevoeder. Aan beide veilingen wer den in totaal 33 'spoorwagens verhandeld. Aan Deensche witte kool werd weer heel wat meer verkocht: de voorraden zijn name lijk veel grooter. Als ook voor deze kool de noodige vraag uit het buitenland ontbreekt, is het mis met de prijzen. Waar die vraag maar afwezig bleef, was de markt buitenge woon gedrukt. De hoogste prijs, die besteed werd, was 160. Het mooiste doorschot bracht in maximum 1.20 op. Overigens ging weer veel voor 60, 70 en 80 cent weg, zoodat een spoorwagen witte kool gemiddeld niet meer dan 90 heeft opgebracht. De om- Kt beliep 69 spoorwagens aan beide veilin- gen. Voor uien werd iets meer betaald dan de vorige week. Het kwam maar zelden voor, dat ze voor minder dan 8 werden verkocht. Verreweg het grootste deel bracht van 8 20 9 op. Voor grove uien werd iets minder betaald, n.1. van 7.40—8. Drielingen brachten van 89 op met voor sommige partijen iets beneden den laagsten en iets boven den hoogstgenoemden prijs. Nep gold 8.30—9. Peen werd iets meer aangevoerd dan ge woonlijk; de prijzen waren waren bevredi gend, n.1. 3—4 voor groote en 1.40— 2.20 voor kleine. De bietenprijzen lagen tusschen 0.80 en 'ƒ3. VEREENIGING BLOEMBOLLENCULTUUR TE LIMMEN. Onder presidium van den heer J. Valke- ring Tzn. hield bovengenoemde vereeniging Vrijdagavond een jaarvergadering in café Kroon. De voorzitter opende en rprak den wensch uit dat het pas begonnen jaar beter mag zijn dan 1931. Uit het verslag van den penning meester bleek dat het saldo vorige jaren was 732.43, ontvangsten 79.60, rente 17.17, totaal 812.03; uitgaven 326.27; saldo 502.93. Tot secretaris werd herkozen de heer J. Schermer. Besloten werd om de gratificatie voor de politie tot de helft te reduceeren, daar de tijdsomstandigheden gebieden zuinig te zijn Vcor den wedstrijd Soortenkennis werd ƒ15 uitgetrokken. Besloten werd tot gezamenlijke aankoop van bollemanden. Inkrimping cultuur. De voorzitter zeide dat er twee wegen zijn om tot het doel te ge raken, doch een ongebreidelde cultuur kan funeste gevolgen krijgen. De wegen zijn vrijwillige inkrimping en een wettelijke rege ling. De vergadering was het met den voor zitter eens, doch tegen wettelijke regeling. De voorzitter zeide dat binnenkort een ver gadering wordt belegd met voorzitters van alle afdeelingen, waarin men speciaal de in krimping der cultuur zal bespreken. Daarna sluiting. C ASTRÏCUM. De tuindersvereeniging „Ons Belang" te Castricum hield Vrijdagavond haar jaar vergadering in café Langendijk. Wat de omzet over 1931 aangaat, stippen we aan, dat in den loop van het verslagjaar werden aangevoerd: 270366 K.G. aardbeien, 2466 K.G. zwarte bessen, 46174 K.G. dop erwten, 37837 K.G. tuinboonen, 106089 K G. dubbele spercieboonen, 85350 K.G. enkele spercieboonen, 6933 K.G. snijboonen, 7560 K.G. spruitkool, 51 kisten boerenkool, 16 kisten groene kool, 2 kisten bieten. De totale opbrengst van het geveilde bedroeg 96010.05. De baians sluitende met 7362.99 en een winst van 58.14 werd na eenige bespreking goedgekeurd. Van de kassaldo werd 1500 gestort in het reservefonds in plaats van 1 uit te keeren aan de leden en veilers. De salarissen en vergoedingen worden bepaald als in 1931. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre denden, de heeren C. Twisk en J. Groentjes en W. Schermer ehrkozen. Hierna werd aan de leden gelegenheid ge geven tot het bestellen van aardbeiensloffen, naartoe bij de bestuursleden tot 15 Februari ie gelegenheid bestaat. Daarna sluiting. Het uitrooken van aardappel bewaarplaatsen. Het is vrij zeker, dat in aardappelbewaar plaatsen ziekten als bladrol, stippelstreep en anderen, door op de spruiten voorkomende luizen van de eene knol op de andere kunnen worden overgebracht. Om dit te voorkomen wordt aangeraden, de bewaarplaatsen op ge regelde tijden uit te rooken met een of ander voor dit doel in den handel zijnde nicotine- houdend praeparaat. Men kan, zoowel van de vloeibare, als van de vaste praeparaten gebruik maken. Bij de vloeibare praeparaten komt de nicotine vrij door verdamping, als mln f- v^oe'st°f een dunne laag in een schaaltje of blikken dekseltje op een laag randend theelichtje of waxine kaarsje P aatst, bij de vaste producten komt de nico- ne vrij jn de rook die ontstaat bij het laten smeulen van dit product. „®.r 5 M3 wordt gebruikt 1 gr. zuivere n,. 'nt Waar de in den handel zijnde prae- hpHk^11 een verschillende nicotine gehalte fiPn €n moe* voor 'e£ier product, vooraf wor- rU;n,»nage*5.an Hoeveel voor een bepaalde ruimte noodig is. Ter bevordering van een goede verdeeling van de rook is het bij grootere bewaarplaat sen noodzakelijk het rook verwekkend mate riaal over afstanden van 3 a 4 M. te verdee- len. De uit te rooken ruimte laten men 24 uur goed gesloten. De berooking moet meerdere malen worden herhaald. Van deze tijd af, kan men b.v. om de 3 weken een berooking uitvoeren. Mer. late het vooral niet na, wanneer de tempera tuur in de bewaarplaatsen gaat oploopen, dus in Maart en April, daar in die periode eventueel voorkomende luizen zich in korten tijd soms sterk kunnen vermenigvuldigen. Regelmatige inspectie van de spruiten op de aanwezigheid van luizen is noodzakelijk. Zoo- dra luizen worden opgemerkt, wordt gerookt. Na iedere berooking gaat men na, of de lui zen inderdaad gedood zijn. Mocht dit niet het geval zijn, dan wordt direct opnieuw ge rookt. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenzieïtenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren. KOEDIJK. Zaterdagavond kwam in het lokaal var. den heer M. K. de Weerd het be stuur van de tuinbouwvereeniging „de West" bijeen, waarbij aanwezig waren Je heeren S. de Boer. veilingleider, A. Jongsma, C. Dissel en P. Zwetsman. De leiding was bij den heer W. Visser die na de opening mededeelde, een i schrijven ontvangen te hebben van de veilingleider om te bespreken het inge zonden stuk in de A'.kmaarsche courant in den afgeloopen zomer over het Rabar- berveilen en het voorstel ingezonden door C. Dissel van de vereeniging „de West" op den beschrijvingsbrief dsr L. G. C. voorgesteld door den heer P. Zwetsman, wat op de komende vergade ring behandeld moet worden. Het woord was aan den heer S. de Boer, die er prijs op stelde deze vergadering te houden en het bestuur hiervoor ds nk zegde. Het is met gemengde gevoelens dat spr. hier gekomen is, omdat het hem leed heeft gedaan dat er in het openbaar critiek is uitgesproken die zijn eer en goeden naam kan aantasten. Den vorigen keer heeft spr. het niet gedaan maar nu dacht spr. ik ga naar den officier van justitie, doch achterna vond spr. het beter deze zaak in de West te bespreken. Spr. is aller knecht en .tan critiek verwachten, maar er is van de West nooit een klacht bij het bestuur ingekomen dus kon die ook niet behandeld worden. Dit was beter geweest en wat het veilen der ra barber betreft spr. had dat al eenige da gen geprobeerd maar het ging niet, er was geen kooper voor. Spr deed het vol gens de regeling van 1930 en het ging om beurten. Voor 1931 was er nog geen regeling. Evenwel op 26 Mei komt er vraag naar rabarber en boor spr. aan 2 X 5000 K.G. waarbij hij meende zelf recht te hebben op een gedeelte, wat ook gekeurd is. Voor het andere stelde spr. zich in verbinding met den voorzitter va- de West den heer Visser. Spr. meen de dat er in Koedijk een regeling was en toen verwees spr. den heer Jongsma naar den heer Visser. Voor den heer Dis sel kon spr. niets doen maar die was voor den volgenden keer po. 1, maar wij hebben nadien geen staal meer kunnen verkoopen. Hadden wij meer kunnen verkoopen dan was er van deze zaak niets gekomen. De heer Jongsma nu het woord ver krijgende zeide: ik heb de Boer gevraagd voor mij te veilen maar die antwoordde: gij moet er eerst met Visser over spre ken. Toen dacht ik: is er soms een rabar- berclub die voor gaat. Dit vond ik niet goed, want dan gaat het wie het gauwst is. De Boer is aan de veiling en Visser heeft telefoon. Dan zijn wij altijd het laatst en als er voor Visser wel geveild wordt is dit een voorkeur. De heer de Boer antwoordde hier, dat als hij voor den heer Visser veilt dit voor de West bei oeld is. Hij meende dat hier een re- eeling was. De heer Jongsma zeide Visser heeft zelf per telefoon geprobeerd te verkoopen buiten de Boer om. De heer Visser deed het voor de veiling. Hij mag het zijne toch ook verkoopen. De heer Jongsma zeide tot den heer de Boer: gij had geen recht voor u te verkoopen. De heer de Boer meende van wel daar de regeling is gevoelgd van 1930. De heer Dissel zeide, maar mij hebt bij afgeraden te veilen. De heer de Boer zeide: ik heb u gezegd het zal wel niet gaan maar wij zullen het probeeren en dit heb ik tot driemaal toe gedaan maar het ging niet en toen bleef gij no. 1. De heer C. Spaan zeide: het is niet ge slaagd omdat er niets verkocht is. An ders was er van deze zaak niets geko men. De heer Lammerschaag vroeg of de menschen er iets van wisten. De voorzitter wist het niet en er was geen regeling, waarop Jb Zw^sman zeide: als er geen regeling is dan waren de Boer en Visser het eerst. Hierna was het woord aan den heer P Zwetsman. Deze zeide naar aanleiding van het ingezonden stuk in de Alkmaar- sche courant kwam er geen verweer en ik meen als men aangevallen wordt en zich niet verdedigt, dat het niet in orde is. De zaak is in het marktbestuur niet besproken, dit moet zeker verzwegen wordm en daarom heb ik het op den be schrijvingsbrief der L G. C. willen plaat sen, dan kar. het daar in bespreking komen en wanneer er geen regeling is dan mag die zoo maar niet gemaakt worden, zoodat de Boer geen voorkeur had. Dan hebben de aanvoerders die aanwezig waren het recht De heer de Boer antwoordde: ik kan od ai het geschrijf geen antwoord geven doch het marktbestuur dat is de plaats en er was geen klacht. De voorzitter heeft ook tot den heer de. Boer gezegd: het is niet goed gegaan, maar het feit is een zware beschuldi ging en dit in het openbaar. Moet dit nu zoo bestaan blijveo Elk der partijen bleef bij zijn verkla ringen. De heer Zwetsman vroeg moeten wij nu op de vergadering van de West komen om het er af te voeren, dat zal daar uitgemaakt moeten worden. De voorzitter: als wij het geweten hadden was het niet gebeurd. De heer P. Zwetsman: wij hebben van avond niets bereikt. De heer de Boer: wij hebben wel wat bereikt. Ik ben nu gehoord en voorheen niet. De voorzitter betreurde het dat om zoo'n simpel-feit zoo veel stof is opge waaid. Men had een brief moeten schrij ven. Er werd nog wat over en weer gepraat zonder nieuwe gezichtspunten, waarop sluiting volgde. HEILOO. De Bloemisten-patroonsvereeniging „Alkmaar en omstreken" hield Vrij dagavond jaarvergadering in café van Gemeren. De voorzitter, de heer G. Smits, open de, heette allen welkom en bracht den secretaris dank voor het vele werk dat hij in het afgeloopen jaar verrichtte. Van de firma Zaadnoordijk was een j schrijven ontvangen dat hij uit een ver slag in de Alkm. Courant met ingeno menheid kennis nam dat onze vereeni ging een poging deed om tijdens de land bouwtentoonstelling iets moois van de expositie in de Korenbeurs te maken. Op zijn steun kon men rekenen. (Instem ming). Daarop deelde de voorzitter mede, dat er contact bestaat met Zaandam, Haarlem, Beverwijk, die op hun beurt zich net Amsterdam in verbinding zal stellen om te komen tot oprichting van een bloemistenbond (bloemHi in den ruimen zin van het woord genomenl in Noord-Holland. Daarna bracht de secre taris het jaarverslag uit, wat onder dank en instemming werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een ba tig saldo van 33.40. Onder dank werd de penningmeester gedechageerd. Bij de bestuursverkiezing gaf de voorzitter te kennen, dat hij veel liever een Alkmaar- de rin zijn plaats had. Er moet zooveel op hem wachten daar men steeds wil dat hij er bij is. Dit leek-hem niet in het belang der vereeniging. Zoowel de secre taris als de leden willen dat ongerief op den koop toe nemen. De heeren J. Kos- sen en G. Smits werden herkozen en bleven voor een jaar aan. Een bestuurs voorstel om voor 1932 de contributie- op 2.50 te bepalen, werd goedgekeurd. Bespreking 3-daagsche Floralia-ten- toonstelling. De secretaris had zich in verbinding gesteld met de hoofden der openbare scholen die allen medewer king toezegden. De heer Kleverlaan zou zich in ver binding stellen met de hoofden der bij zondere scholen, doch was nog niet ge reed. Medewerking hadden ook toege zegd de heeren Blokker en Hoek welke van ouds hun zeer gewaardeerde steun toezegden, zoodat de tentoonstelling ver zekerd is. Verschillende heeren uitten hun ge noegen dat men kon slagen en hielden een uitvoerige discussie over de uit te reikei planten, plaats van tentoonstel ling enz. Onder algemeene instemming stelde een der leden een partijtje plan ten beschikbaar voor arme kinderen. De voorzitter bracht ook zijn dank. Spr. zou niet op werk en tentoonstelling willen vooruit loopen, doch stelde voor een commissie van uitvoering te benoe men bestaande uit de heeren, Aster, Mollevanger en Rus en hier aan toe te voegen de secretaris. Zij regelen dan alles en kunnen zich met B. en W. van Alkmaar in verbinding stellen om de be schikking te krijgen over de Korenbeurs of den muziektuin. Dit voorstel werd goedgekeurd. Bespreking gecombineerde vergade ring met inzenders die in de Korenbeurs w'Ilen exposeeren. De voorzitter zeide dat men bespre king had gevoerd en men wil wel mee werken. Er is verschil van meening of de uitvoering van ons zal uitgaan of van een daarvoor te benoemen commissie. Ook is er meeningsverschil of men zon der of met het bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw zal samen werken. Na ee- zeer uitvoerige beraadslaging werd besloten dat een vergadering wordt gehouden die de secretaris zal bijeen roepen en de vergadering zich zal uitspreken. De vooizitter was er tegen om Je Holl. Mij. van Landbouw er bui ten te laten. Na rondvraag volgde slui ting. INKRIMPING BLOEMBOLLEN TEELT. Geen medewerking van de Vereeni ging vcor Bloembollencultuur. Maandag is te Haarlem een druk be zochte vergadering gehouden van het hooidbestuur met de voorzitters (of hun plaatsvervangers) van de afdeelingen der algemeene vereeniging voor Bloem bollencultuur ter behandeling van het vraagstuk van inkrimping van een na der vast te stellen percentage van tulpen en narcissen bij wettelijken maatregel, waarover het hoofdbestuur het oordeel der voorzitters en zoo mogelijk van hunne afdeelingen wenschte te verne men. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer Krelage, gaf de heer W. Warnaar van Sassenheim, oud-voor zitter van den Bond van bloembollen handelaren, een uiteenzetting van de plannen om door middel van de wet tot de noodzakelijk geachte inkrimping te Vele aanwezigen gaven hun meenin - ten beste en ofschoon allen erkenden, dat een aanzienlijke inkrimping van de teelt van tulpen en narcissen in het al gemeen vakbelang zou zijn, bleek de overgroote meerderheid der voorzitters, hetzij persoonlijk, hetzij sprekende na mens hun afdeelingen of hun besturen, gekant tegen het denkbeeld om deze in krimping langs wettelijken weg te rege len. In zijn slotwoord constateerde de voor zitter dat de algemeene vreeniging voor bloembollencultuur derhalve haar me dewerking tot dezen maatregel niet kan verlecnen. WAARSCHUWING TEGEN DE DEMONSTRATIE TE DEN HAAG. In een crisisvergadering van de afd. Zut- phenWarnsveld der H. M. v. L. hebben het woord gevoerd de heeren Van Rappard, Molhuyzen en Boschloo, resp. voorzitter der G. O. L. Mij., secretaris van het Kon. Ned. Landbouwcomité en vice-voorzitter van de G. O. L. Mij. Het eerst sprak de heer Van Rappard, die met kracht opkwam tegen ver wijten van slapheid aan het dagelijksch be stuur der maatschappij. Hij toonde uitvoe rig aan, dat deze verwijten ongegrond zijn. Spr. kwam tot de conclusie dat alles, wat tot op nu toe is bereikt, zooals het cor*;gentee- ringsbesluit, tarwewet, steun suiker: tencul- tuur enz. door het werk der organisatie is tot stand gekomen. Spr. eindigde met een beroep op de aanwezigen, om den organisa ties trouw te blijven en deze sterk te maken en hij waarschuwde, om niet ter demonstra tie in groote getale naar den Haag te gaan Jaarvergadering R.KBouwvak arbeidersbond. Onder presidium van den heer G. J. van Lieshout hield de fcouwvakarbeidersbond „St Jozeph" jaarvergadering in het Brunoge- Van het hooidbestuur was een missive ont vangen, waarin kennis werd gegeven, dat de uitkeering met 25 pet. wordt verlaagd, daar er een tekort van ruim 30.000 is. Deze be paling geldt voor 1932. De voorzitter deelde mede, dat er een vier tal vergaderingen zijn gewijd aan de Ziekte verzekering. Men kwam tot de conclusie, dat er niets van kon komen. Het hooidbestuur adviseerde cm zich niet voor of tegen uit te spreken, doch een afwachtende houding aan te nemen. Hiertoe werd besloten. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging uitstekend heeft gewerkt. De regeling vOor werkverschaffing is voor een groot deel ons voorstel en hoewel niet alles is bereikt, moeten wc niet ontevreden zijn. Het ledental klem tot 31 en 6 adspiranten. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten waren 1581.31, uitgaven 1093.80. De schuld is thans weg gewerkt en het saldo was 39.C6. De heeren G. en J. van Lieshout en \v. Burgering wer den als bestuursleden herkozen. Tot afge vaardigde naar de algemeene vergadering werd benoemd de heer P. Keeman. Bij het punt mededeelingen deelde de secre taris mede, dat niet de Volksbond een dok tersfonds in het leven zal roepen, doch dat het uitgaat van den Diccesanen Bond te Haarlem. Zoo mogelijk wordt het ook een Ziekenhuis-verplegingsfonds. Een bondsvaanael is besteld, naar het ont werp van den geestelijken adviseur en de uit voering is mooi. Daarna rondvraag en sluiting. BEVERWIJK. Zaterdagavond hield de harddraverijver, in 't Hotel „Ter Burg" hare jaarvergadering. Bij den aanvang der bijeenkomst wijdde de voorzitter eenige waardeerende woorden aan het adres van het overleden bestuurslid de heer J. H. de Swart. Uit het vers'ag van den penningmeester bleek dat het leden'al teruggeloopen was met 4 leden Het kassaldo bedroeg 353.54. Tijdens de bestuursverkiezing werd in de plaats van het overleden lid de Swart geko zen de heer de Weis en door vertrek van den heer P. Donker de heer Sanders. Gehuldigd werc. nog de heer Donker als penningmeester voor het vele werk wat hij aan de vereeniging gedaan had. Onder luide bijval werd hij tot eere-lid benoemd. Daarna werd een bespreking gehouden over verloting. De bedoeling is om 5000 loten uit te geven, verdeeld in zooveel series als er deelnemende paarden zijn. Het nummer van het paard dat de cours wint geeft tevens de serie aan waaruit de prijzen tot een waarde van f 1250 zullen getrokken worden. Men ste'de zich voor de winst als volgt te verdeelen: 20 pCt. aan de plaatselijke instel ling voor M. H., 40 pCt. voor het Nat. Crisis- comité en het restant voor de kas der draverij De voorbereiding dezer verloting werd in handen gegeven van de heeren P. Donker, J. Pleeging en Ragert. Als datum voor de e. v. draverij werd gekozen 8 September. CASTRICUM. Ziekenhuisver zekering Wij waren in de gelegenheid kennis te nemen van het jaarverslag. Deze vereeniging werd in 1927 opgericht met vode medewerking van de autoriteiten, allereerst van den burgemeester, alsmede van de beide wethouders, den secretaris en de leden van alle mogelijke kerkelijke en alge meene instellingen van weldadigheid. Door de volle medewerking van zoovelen is het mogelijk gebleken met een kleine con tributie flinke uitkeeringen bij ziekenhuisver- pleging en operatiekosten te verstrekken. Het financieel verslag ever 1931 laat zien dat in totaal werd ontvangen f 6398 8654 en dat uitgegeven werd alleen aan ziekenhuis- verplegingskosten niet minder dan 4120.50 aan operatiekosten 927 en aan vervoer kosten f 121.75. Het reservefonds bedroeg einde 1931 2780.3IK', hetgeen minder is dan verleden jaar 436.2654 Nu is 1931 een slecht jaar voor de vereeniging geweest al is 1930 ook niet bijzonder voordeelig gebleken. Wel laat de practijk van de laatste jaren zien dat steeds meer en meer van ziekenhuizen wordt gebruik gemaakt, nu met voor 254 ct. per persoon voor ziekenhuis en 254 ct per persoon voor operatiekosten per week, ter wijl de kinderen beneden 16 jaar, welke meer dan 2 in een gezin zijn, niet behoeven te betalen, de utkeeringen kunnen worden be streden. n In de 5 iaren van w bestaar. werd in totaal aan verpleeggelden uitgekeerd de som van 12710, en aan operatiekosten 3056.65, terwijl daarbij een niet onbelangrijk deel aan vervoerkosten werd verstrekt. Van den aanvang af hadden in het bestuur zitting de heeren Lommen, burgemeester, wethouder Hemmer, de heer Louter, mej. Valh en de heer van Lunen. In het verloopen jaar ontviel het bestuur de medewerking van mej. Valh. die door een noodlottig ongeluk om het leven kwam. Niet alleen bij hare be grafenis deed het bestuur blijken van het verlies dat haar getroffen had, ook m het jaarverslag wordt aan haar een woord van nagedachtenis gewijd. Het bestuur heeft steeds de medewerking gehad van een 22-tal commissarissen, die ieder in hun wijk belangeloos elke maand de verschuldigde gelden op halen, wat een fi nancieel voordeel van beteekenis is. Door het opheffen van het ziekenfonds van het personeel van Duin en Bosch werd het aantal leden door de medewerking van den geneesheer-directeur in het verslagjaar aan merkelijk uitgebreid en de vereeniging kan daardoor ook terug zien op een vruchtbaar jaar. Het aantal leden voor ziekenhuisverzeke ring bedraagt thans 750 gezinnen tegen 259 in 1931 en getal leden 3361, waarvan be- talenden 2816. Voor operatieverzekering is dit getal 340 gezinnen met 1453 leden en 1225 betaienden wat een aanmerkelijk ver schil geeft met 1931. Volgens den stand van 1 Januari zal aan contributies moeten worden ontvangen een bedrag van f 5253.50. Over 1931 werden betaald 1066 dagen tegen 3 per dag, 43 'egen 2.50 per dag; 337 tegen 2 per dag; 12 tegen f 1.75 per dag en 56 tegen 1 per dag, zoodat gemid deld aan verpleeggelden werd betaald 2.72 per dag. In hei geheel werden 1514 ver- pleegdagen vergoed. 30 maal had vervoer van en naar ziekenhuizen plaats, wat gemid deld per rit heeft bedragen 4.06. Voor 20 operaties werd een bedrag uitgekeerd, verder was er 14 maal operatiekamerkosten. 6 rönt genfoto's en eenmaal bestralingskosten. Alhoewel het reservefonds van de vereeni ging niet zoo groot meer is als voor eenige jaren kan met de bestaande contributie wel worden voortgegaan. Binnenkort zal door den Rijkstelegraaf- en Telefoondienst worden overgegaan tot het ondergrondsch maken van de leidingen in Beltstraat, Mekicenstuinweg, Klieftstraat, Ko ningstraat Elftstraat en Elft te Hippolytus- hoef en in verband daarmede tot het ver wijderen van bovengrondsche leidingen en palen. Aanbesteding leermiddelen. 'Bij de gehouden aanbesteding van leermiddelen voor het schooljaar 1932 1933 is perceel I (leermiddelen) gegund aai. de Bondsdrukkerij „De Volharding" te Amsterdam, perceel II (schoolbehoef- ten) aar. de Grafische Kunstinrichting S. Bikker Jz. te Koog-Zaandijk en perceel III (benoodigdheden handwerkonder- vvijs) aan J. Klare, alhier. 'Door B. en W. is aan de Landelijke Rijvereeniging Wieringen toestemming veWeend tot het houden van een ver loting op 27 Februari a.s. 'Binnen het bij Wieringen ingedeel de gebied zullen binnenkort in de Wie- ringermeer worden gebouwd: 11 land- bouwschuren en 12 dubbele woningen. Tot strandvonder is door den commi» maris der Koningin benoemd de heer K. P. Bol te Wijk aan Zee en zulks in de vacature van wijlen de heer J. Bol. Hier ter plaatse heeft de R.K. Vrouwen bond het initiatief voor doelmatige kraam- verzorgiiig ter hand genomen. Uitdrukkelijk worden de ingezetenen er aan herinnerd, dat deze verzorging niet al leen de R.K. gezinnen, doch alle gezinten geldt. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagavoond half acht werd er van wege. de chr. besturenbond een propa- gandaavond gehouden in de kleine zaal der Ned. herv. kerk. Als sprekers tra den op de heeren Schipper, bestuurslid van het Chr. Nat. Vakverbond en de heer Simons .bestuurslid der Ned. Chr. Land- arbeidersbond. De eerste spreker had tot onderwerp: „Voorwaarts, juist nu" en vroeg aan dacht voor een 3-tal opmerkingen. Hij vroeg ten eerste mede te werken met de verovering tot meerderen invloed; ten 2de mede te werken tot verbetering der sociaal-politieke positie der arbei ders en ten 3de mede te werken aan der doorwe: ving der chr. beginselen op het terrein van het maatschappelijk leven. Op boeiende wijze werden deze 3 pun ten door spr. uiteen gezet en %vees er op van hoeveel waarde het is om ook de jeugd te brengen onder de organisatie, welke mede het middel is geweest de welvaart van het Nederl. volk omhoog te brengen, onder den zegen des Heeren. De heer Simons had tot onderwerp: „de Ch. Vakbeweging in crisistijd" en deed duidelijk uitkomen hoe in dezen tijd van economische moeilijkheden de chr. organisatie een bewarende taak heeft, welke niet in eigen kracht maar in Gods kracht strijd en moedig voor waarts gaat. Op de onderwerpen volgde een leven dige gedachtenwisseling, welke tot bevrediging werden opgelost. Door den heer Schipper werd deze leerzame avond op de gebruikelijke wijze gesloten. "De heer G. Nijman, besteller bij de posterijen alhier, wordt als zoodanig overgeplaatst naar Heemstede. SINT PANCRAS. Door het bestuur van „Tuinbouw" is be sloten, om 1000 voo'schot beschikbaar te stellen aan het plaatselijk crisiscomité om hiervoor van het Nat. Crisiscomité goedkoope zwavelzure ammoniak te betrekken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7