ffilmniemts Qemeeatecade*i JSumenlavid JMyezoudeit Stukken LIMMEN. Een krasse maatregel- EGMOND AAN ZEE. Begin van brand. DIRKSHORN. WINKEL. WIERINGEN. Het café „Limmerbuurt", welke de vorige week wegens overtreding der po litieverordening is gesloten zal. naar ons ter oore kwam. geheel worden gesloten, daar het verlof en de cvergunning wor den ingetrokken. *In het verenigingsgebouw werd Vrijdagavond voor de laatste avond ge geven van den danscursus. welke dezen winter was georganiseerd '.oor de hee- ren L Dekker en v d. Stok. Om de gezelligheid te verhoogen, had men zich van de medewerking van de „Aicmaria Band" verzekerd. De heer v. d. Stok liet zich hierbij van een nieuwe zijde kennen n l als harmo nica-virtuoos. Afgewisseld door een dansje werden achtereenvolgens opgevoerd een één- actertje voor enkele dames getiteld „De keukenplaaggevolgd door een paar voordrachten en een één-actertje: „De slimme rechercheur", dat door een drietal heerec werd gegeven Een en ander viel zeer in den smaak, zoodat deze avond goed geslaagd mag heeten. In het z.g. „Zeemanshuis" van den heer J. J. Buter aan de Julianastraat alhier, ontstond Zandagmiddag een be gin van brand, doorda' kinderen zich met lucifers op den voorraadzolder had den begeven. Door tijdig ingrijpen van den bewoner werd erger voorkomen. De schade, die door verzekering ge dekt wordt, is niet aanzienlijk. KOEDIJK. De burgemeester dezer gemeente, de her P. Kikkert, is benoemd tot adj.-inspec- têur voor de werkverschaffing. Tot zijn ressort behcoren de gemeenten in Noord-Holland, gelegen boven de spoorlijn HaarlemAmsterdam. Dat het in onze gemeente bij de tuin ders treurig gesteld is blijkt uit het volgende. Het bestuur van de tuinbouw- vereeniging „de West" heeft het volgen de telegram dringend verzonden: Aan zijn Excellentie den Minister van Binnenlandsche zaken en landbouw; Verzoek. Het bestuur der tuinbouwvereeniging „de West" te Koedijk verzoekt met ver- schuldigden eerbied dat Uwe Excellentie direct ingrijpt in den nood welke onder de tuinbouwers heerscht, door totale waardeloosheid van de producten en wel door: het gemeentebestuur te machtigen om een gedeelte van het aangevraagde ren teloos crediet aan de betrokkenen uit te keeren voor noodzakelijk levensonder houd, daar op het oogenblik velen zon der contanten zijn en aan alle daaraan verbonden gevaern bloot staan, zoodat wij als het bestuur de verantwoordelijk heid niet verder durven dragen. Hopende hierop per omgaande Uw welwillend antwoord te mogen hooren 't Welk doende enz. Voor het bestuur der tuinbouw vereeniging de West", W. BUTTER, secretaris. Koedijk, 1 Februari 1932. Ingekomen personen. D. Ottink van Hoorn. J. W. Bakker van Nieuwe Niedorp. N. Commandeur van Oudorp D. Hopman van Broek op Lan- gendijk. Vertrokken personen. M. Delver naar Alkmaar. J. Molen kamp naar Oudorp. J. Hartland n. Wie- ringen. D. Wijcenes n. Zaandam. J. Heinis naar St. Pancras G. Niessiuk naar Oostwoud. J. Mulder West-Graft- dijk. OUDKARSPEL. Onze vroegere plaatgenoot de heer P Spanjaard, eerder ambtenaar op de Secre tarie alhier, thans tot secretaris te Hoog- karspel, is benoemd tot secretaris-penning- meeser van de banne Hoogkarspel. Ten huize van den heer D. Swager had weder een bijeenkomst plaats van bouwers uit de omgeving, ter bespreking van den hopeloo- zen toestand dezer nijvere burgers. Steun van rijk en provincie laat zich zoo lang wachten, dat de menschen, die anders niet vergaderen, maar werken, nu teikens te hoop loopen. Men blijkt hoogerop nog steeds niet te beseffen, hoe ernstig de toestand is en de bestaande vereenigingen schijnen zulks den autoriteiten ook niet aan het verstand te kunnen brengen. Vandaar de drang tot oprichting van een nieuwe vereeniging, welke intensiever zal moeten werken. Verschi'lende denkbeelden worden ge opperd. Wanneer slechts een gedeelte van de millioenen, verbruikt voor Zuiderzeewerken en kanalen, werden aangewend tot steun van de landbouwers, zouden die voor werkver schaffing meer blijvend effect sorteeren. En inderdaad, onbillnk zou dat ook niet wezen Tijdens de mobi'isatie wist men de bouwers gauw te vinder en te verplichten, een zeker kwantum van hun producten te leveren tegen een vastgestelden prijs, .en behoeve van d" stedelingen vooral. Welnu, men bepale thans een minimumprijs, waarvoor de produc ten kunnen worden geleverd, *en einde den p'attelanders het bestaan mogelijk te maken. En men neme met bekwamen spoed de noodige maatregelen! Na ampele bespreking werd opgericht een nieuwe vereeniging. een afdring van den Neutralen Bond, tot welke 37 aanwezigen als lid toetraden Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren J Paarlberg, voorzitter; J Schouten, secretaris; D. Swager, penning meester; J. Striibis en Jongejaa. EGMOXDB INNEN. Het donateursconcert van „Eensgezind heid" is Zondagavond genoeglijk verioopen. De opkomst der eereleden was vrij goed, zoo dat de zaal aardig bezet was. De muzieknummers werden uitgevoerd, zooals we dat an deze fanfare gewoon zijn. De beide nummers voor het Amsterdamsch concours: Excelsior cortège marche en Suite, wettigen de verwachting dat er lauweren zullen behaald worden. Natuurlijk was de uit voering nog niet üf, maar met flinke oefening kan het ver gebracht worden. Een zeer aangename afwisseling was het optreden van Louis Contran. Deze wist het publiek door zijn gepaste anecdocen dadelijk te pakken. Herhaaldelijk liet hii de aanwezi gen schateren door zijn onbetaalbare kwink slagen. Ook zijn liedtien sloegen in. we noe men hier slechts de imitaEes op „Het doode paard" die een geweldig succes hadden. SCHAGEN. Polder Waard en Groet. Bij de as. verkiezing van Hoofdingelan den treden periodiek af de heeren R. C. Schenk en R. Kistemaker te Winkel en voor Heemraad de heer P. Brugman te Winkel. Qeslaagd. De heer J. Speur is te 's Gravenhage ge slaagd voor het examen kantoorambtenaar le klasse P. T. T. Het slootwerk van den Oorleipolder on der Winkel en Nieuwe Niedorp, is gegund aan de laagste inschrijvers J Korver en P. Jansen te Oude Niedorp, voor 1.17 per strekkende meter. Door een bijeenkomst van kleine bou wers, tuinders en veehouders, is een vereeni ging gesticht, ter behartiging van de belan gen van tuinders, bouwers en veehouders, en genoemd „Ons belang". Deze vereeniging zal zich bezighouden met alles wat de belan gen raakt van genoemde bedrijven, waarvan een belangrijk werk zal zijn het doen van po gingen om uit den thans heerschenden nood toestand te geraken. De vereeniging telt pl.m. 50 leden. Het bestuur bestaat uit 5 leden, wmarvan de heeren: Th. de Pree, voorzitter, K. de Wit, secretaris-penningmeester en J. Bij houwer, Alb. Smak en P. Bart, leden zijn. Getracht wordt voeling te zoeken met ver eenigingen, welke een gelijk doel beoogen. AFDEELING HE1LOO VAN HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. Men verzoekt ons opname van het volgende: Het Centr. Genootschap voor Kinaerher- stellings- en Vacantiekolonies afd Hei.oo was in staat dit jaar acht kinderen naar buiten te zenden. Daar er telkens weer nieuwe aan vragen komen en ons ledental door de tijds omstandigheden dalende is, kunnen wij niet anders doen dan allen, die belangstellen in het zwakke kind, nogmaa s op wekken onze vereeniging te steunen, door als lid toe te tre den. Men kan zich opgeven bij den heer D Jb Ruijter, Rijksstraatweg of bij mevr. G. IJffRuiter, Tuindorp 141. Na het vertrek van ds. en mevrouw Eilerts de Haan en het aftreden van mevr. Suk is het tegenwoordige bestuur samengesteld uit: voorzitter (vacature); den heer D. Jb. Ruijter, penningmeester; mevr. G. IJff—Ruiter, secretaresse; mevr. Maas Geesteranus, mevr M. C. Offenberg en den heer L. Hoekstra. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. „Alledagsmenschen". Het huidige heden raast als een ontstuimig bruischende stroom voorbij, geen bezinning, geen verdieping, doch voort, voort. In geen land ter wereld komt dit sterker tot uiting dan in het hedendaagsch Amerika. In de Amerikaansche wereldstad gaat de en keling ten onder in de ontzaggelijke stroom, die slechts één doel, één richting kent. Geen wonder, dat de individueele verschil len vervlakken, een nivelleering van eigen schappen en gewoonten zich voltrekt. Al thans naar het uiterlijk. Want onder die gelijkvormigheid huist het gevoelsleven van den mensch, dat in conflict komt met die onmeedoogende gevoellooze buitenwereld. King Vidor. de geniale iegisseur van „De grooie Parade" en „Hallelujah" heeft met een scherp en frisch inzicht in dit conflict een filmwerk geschapen, dat zoowel uit psycho logisch als uit filmisch oogpunt onze belang stelling verdient. De raad vergaderde Maandagvoor middag spoedeischend. Tegenwoordig waren alle leden. Ingekomen waren o.a. dankbetuigin gen van mej B Pot voor de verhooging van de haar verleende gratificatie en van den J V. O. voor het toegekende subsidie: verschillende goedkeuringsbe sluiten: beslissingen van Ged Staten inzake forensenaanslagen van A. Am bachtheer en G H Linterman te Am sterdam. waartegen Wieringen had ge reclameerd: de aanslagen zijn thans ver nietigd Aan mej C A Dito werd eervol ont slag verleend als onderwijzeres te Hïd- polytushoef en aan den heer L. Spaan der als hoofd der school te Oosterland. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening groot 25765 30 tegen een rente van 4V« 's jaars en daarvan jaar lijks. voor het eerst op 1 Maart 1933 af te lossen een som van f 2000 (de eerste aflossing groot 1765 301. De leening werd aangegaan voor uitgevoerde open bare werken. Met aleemeene stemmen werd met ln- gapg van 1 Februari benoemd tot onder wijzer te Westerland de heer P Cor- n.elie, tijdelijk alh'er werkzaam» 4l6„no 2 kwam op de voordracht voor de heer C. Tjalkens te Julianadorp en als no. 3 de heer D Reintsema te Musselkanaal. Op de agenda kwam ook nog voor het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een steunregeling voor werkloozen. Ir. verband met een van hoogerhand in gekomen schrijven werd dit punt echter van de agenda afgevoerd. SCHAGEN. De voorzitter, wethouder de Vries, deelde mede dat de burgemeester wegens ziekte ver hinderd was, de vergadering te leiden en sprak de hoop uit dat de burgemeester weer spoedig hersteld mag zijn. Het is de eerste vergadering in het jaar 1932 en hoewel het jaar reeds een maand is verstreken wilde spreker toch de hoop uitspre ken, dat 1932 een beter jaar mag zijn en het spookbeelyd der malaise ons dit jaar mag ver .aten. Commissie van uitvoering. Vleeschkeu- ringsdienst verslag vergadering. De heer van Erp merkte op, dat, waar de vlucht van deze inrichting niet in die mate toeneemt als verwacht werd, de salarissen te hoog zijn in verband met de dalende con- juncteur en hij verzocht dat de afgevaardig den voor de gemeente in de eerstkomende ver gadering van deze instelling het voorstel zal doen het salaris van den Directeur en secre taris met 500 te verminderen en de vergoe ding voor gebruik van eigen auto terug te brengen van 15 cent op 10 cent per K.M. De voorzitter zegde toe met de gemaakte opmerkingen rekening te zullen houden. Ged. Staten wenschen geen verlenging der termijnbijdrage voor het kanaal. Zij wijzen er op, dat verlenging van de termijn bijdragen voor de gemeente Schagen van 40 jaar op een langer tijdperk, de consequenties in zich draagt dat ook voor de andere bijdragende corporaties een langere bijdrage termijn zou moeten worden vastgesteld. De gemeente Scl.agen heeft toegezegd de bijdrage gedurende 40 jaar van een bedrag van 7850. De bijdrage zou over 50 jaar bedragen 7378 en over 60 jaar 7115. De heer de Veer vroeg of zijn verzoek, het zijkanaal met haven, voor onze gemeente niet vereenvoudidg kan worden, door B. en W. al kan worden Beantwoord. De voorzitter zeide, da. dit punt bij deze bespreking niet in aanmerking komt en be pleitte verder, dat, waar verlenging van den termijn slechts per jaar eenige honderden gu'den voor de gemeente beteekent, niet ver der op deze verlenging moet worden aange drongen Voor kennisgeving aangenomen. Van Ged. Staten was ingekomen verdaging der beslissing van de begrooting 1932 Voor kennisgeving aangenomen. Het bekende adres dei gemeente Wehl werd voor kennisgeving aangenomen. Rap- ort betreffende het ophalen van vuilnis in de uitenwijken. Onder overlegging van bovenbedoeld rap port stelden B. en \V„ gelet op de geringe re sultaten, den Raad voor, het ophalen van vui'nis in de buitenwijl en voor het vervolg te beperken tot 1 keer per jaar, n.1. in de maand Mei, na de gewone jaarüjksche groote schoonmaak. Hiertoe werd na eenige bespre kingen besloten. B. en W. stelden voor adhaesie te betuigen aan het bekende adres der gemeente Upen- dam inzake watervoorziening van niet ren dabele gebieden. Na uitgebreide discussie werd het voorstel van B. en W. met 7 tegen 4 stemmen aange nomen. De plaatselijke raad, verzoekt vaststelling van een steunregeling of het verstrekken van productieven arbeid voor uitgetrokken werk loozen. Naar aanleiding van dit adres deel de B. en W. den Raad mede, dat zooveel in hun vermogen ligt, wordt gezorgd voor het verschaffen van productief werk aan alle werkloozen. Hierbij werd opgemerkt, dat aan de geor ganiseerde arbeiders een loon van 0.40 aan ongeorganiseerden van 0.35 per uur wordt uitgekeerd. Voorgesteld werd dit aan adressant te be richten. De heer Bakker was B. en W. zeer dank baar voor dit antwoord, maar zooals het nu gaat kan het niet blijven. Er zijn menschen, die werkloos zijn, die 3 dagen per week bij de Gemeente werken, waaronder met groote gezinnen en die dan 10.20 thuisbrengen. Zij kunnen daar absoluut niet mee rondko men. Als B. en W. werkverruiming op het oog hebben en de menschen een week werk kunnen garandeeren, zal spreker van een steunregeling afstappen. De voorzitter: We zouden den heer Bakker dit gaarne willen beloven, maar hier zijn groote bezwaren van financieelen aard aan verbonden. B. en W. verschaffen zooveel mogelijk werk en doen wat ze kunnen. Thans zijn plannen aanhangig de werkgelegenheid te verruimen. Van den goeden wil van B. en W. kan men zich overtuigd houden. De heer Schoorl wilde toch in alle be scheidenheid een verwijt richten tot B. en W. De gasaanleg op Grootewal had deze week allang aan den gang moeten zijn en punt 0 van de agenda, uitvoeren van werken ten be- hieve van het Grondbedrijf had ook reeds eenige weken eerder moeten geschieden. De gelden zijn hiervoor reeds in 1931 gevoteerd. De voorzitter: Wij verdienen geen repri mande daaromtrent. De kans op vorst belet in dit jaargetijde het graafwerk uit te voe ren. De heer Schoorl was niet bevredigd. Veel menschen zijn nu met een half loon naar huis gegaan. De gasaanleg had dit voorko men. De weersomstandigheden lieten de werkzaamheden toe. De heer Orsel was het eens met de heeren Bakker en Schoorl. Hij begreep niet hoe de menschen met een loon van 10 rond moe ten komen. Hij heeft zich in verbinding ge steld met den gemeente-opzichter, die hem meedeelde dat nog 7 a 8 man werk op het Gem. Rietbosch kunnen krijgen. Ook de stratenmaker kan nog een paar man gebrui ken. Verder vroeg hij naar de brandstoffen- verstrekking. De voorzitter deelde mede dat hiermede juist een aanvang is gemaakt. Na nog eeni ge besprekingen werd het voorstel van B. en W aangenomen. Verzoek van het bestuur van de afdeeling Schagen van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling om subsidie. Naar aanleiding van dit verzoek ste.den B en W. den raad voor evenals het vorig jaar, voor het jaar 1932 aan genoemde af- deeling een subsidie van 50 toe te staan. Dit werd goedgevonden, onder de opmerking dat voortaan subsidie-aanvragen bij de be- grooting moeten worden ingediend Verzoek van W. J. Hiemstra om ontslag als onderwijzer der O. L. Schoo! wegens benoeming tot Hoofd der School te Zwaag B. en W. stelden voor het gevraagde om slag tegen 1 Maart as eeivol te verleenen en vroegen machtiging tot het doen van een oproeping van sollicitanten ter voorziening in de vacature. Goedgevonden. Verzoek van M. C. Tuinman, tirnmerfabn- kant, om vergunning tot het aanleggen van een weg. B. en W. stelden den Raad voor aan adres sant de gevraagde vergunning te verleent n overeenkomstig de teekening. De weg zal loopen vanaf het Noord naar den zijtak van het Kanaal Stolpen—Kolhorn en is lang on geveer 60 meter en breed 7 meter. Het is 'en macadam weg, met 2 tegeltrottoirs breed 1 50 M., het geheel met rioleering en putten over eenkomstig de verordening. Adressant wees er op, dat hij bij weigering een 10-tal arbeiders moet ontslaan in het andere geval zal hij een 10-tal arbeiders kunnen in dienst nemen. Hij hoopte, dat de betrokken autoriteiten hun steun en mede werking niet zullen weigeren. Het tegendeel zou beteekenen de genadeslag aan het parti culier initiatief. Verschillende raadsleden betuigden hun instemming met het advies van B. en W. Wel werd gewezen op het bezwaar van een macadamweg en het gevaar dat deze parti culiere weg later bij verkoop van de huizen, welke hier langs zullen worden gebouwd, niet of onvoldoende zal worden onderhou den. Het advies van B. en W. werd zonder stemming aanvaard. Goedgekeurd werd de verkoop van een perceel grond op het gemeentelijk grondbe drijf. Het „Heerenbosch" aan den heer W Schaafsma voor den bouw van een woning met gagrage groot n'.m 220 M2. tegen een prijs van 6 per M2. (Wordt veivolcd). DE NOODLOTTIGE BRAND TE DEN HAAG. Omtrent den noodlottigen brand te Den Haag lezen wij nog in het Hbld. Omstreeks twee uur Zondagnacht is door een totnogtoe niet opgehelderde oorzaak in het café De Lelie aan den Trekweg brand ontstaan, welke een dusdanigen omvang heeft aangenomen, dat het aardige gebouw tje met de houten serre geheel in ruine is herschapen. Om kwart over een zijn nog eenige per sonen voorbij het huis gekomen en zij heb ben toen niets bijzonders gezien. Ruim een half uur later werden de buren wakker door het gerinkel van ruiten. Hun bleek toen, dat het café in lichtelaaie stond. In enkele mi nuten was het geheele huis uitgebrand. Met alle kracht trachtte de brandweer het vuur te bestrijden met een groot aantal stralen. Aan het blusschingswerk namen verschillende motorspuiten deel. Met groote onverschrokkenheid drongen de brandweer lieden het brandende perceel binnen, daarbij geholpen door enkele omwonenden. Het eerst ontdekten zij de Duitsche dienstbode, die het jongste kindje van den heer Jorna, slechts enkele jaren oud, in de armen. Dit had slechts enkele brandwon den opgeloopen. Het werd door den G.G.D naar het ziekenhuis overgebracht. Op de tweede verdieping vond de brand weer in een totaal uitgebrande kamer het lijk van den knecht, Roodenburg geheeten, en ongeveer 50 jaar oud. Het lijk was geheel verkoold. Op de eerste étage vond de brand weer het lijk van de vrouw van den heer Jorna. Ook dit was totaal door het vuur ver koold Korten tijd nadat de brand was ontdekt, verminderden de vlammen reeds. Natuurlijk was er groote consternatie in de omgeving ten gevolge van dezen nood lottigen brand. De omwonenden moesten zelfs in allerijl hun huizen verlaten. Van de belendende f>erceelen zijn ver scheidene ruiten gesprongen. Een moedig meis<e De Duitsche dienstbode, de 18-jarige L. Kortmann,afkomstig uit Oberhausen, had het kind naar het dak gebracht en daar neergelegd, omdat zij meende, dat haar geen oogenblikkeliik gevaar bestond. Het meisje keerde vervolgens terug om te zien of zij de andere étage nog iets zou kunnen redden. Toen zij echter de zoldertrap af wil de gaan, sloegen de vlammen haar in het gezicht. Zij kon er niet meer doorheen en ook achter haar was het één vurzee. Het meisje vond zoo den dood in de vlammen. Een man, die bij een poging om langs een laken naar beneden te komen, viel en brak een been, hij was een werkman van de gasfabriek, die bij menschen, wonende naast het café, in den kost was. Van het café staan alleen nog maar de muren. De blussching ging met groote moeilijk heden gepaard, mede tengevolge van den dichten rook, welke het reddingswerk zeer belemmerde. Een agent van politie verloor het bewustzijn en moest naar de centrale post vervoerd worden. Men vermoedt, dat de knecht den brand gesticht heeft. Over het door de Haagsche politie inge stelde onderzoek naar de oorzaak van den brand meldt de N.R.Crt. De politie heeft verscheidene menschen gehoord, voornamlijk buren en ook eenige schippers, die aan de wal, tegenover het ter rein van den brand, met hun schepen lagen. Naar door deze getuigen werd verzekerd, zijn er aanwijzingen, welke het vermoeden wettigen, dat de brand niet het gevolg is van een ongeluk, doch dat er brandstichting in het spel is. Ook dit zou echter een zeer dramatischen achtergrond hebben. Alle personen werden in een toestand van vluchten aangetroffen ook de houding waarin de lijken van de dienstbode en de echtgenoote van den heer Jorna werden ge. vonden, wees uit dat beiden al het moge. lijke gedaan hadden om aan de woedende vlammen tf ontkomen. De eenige die volko- men passief in zijn bed was blijven liggen was de knecht R. Nu stond deze R. bekend als een imbeciel die, hoewel niemand kwaad doende, zich' uiterst zonderling gedroeg. Zondag heeft hij zich nog zonderlinger dan anders gedragen hij had beneden in het café gezeten en vroeg steeds om bier en herhaaldelijk om lucifers. Toen allen reeds naar bed waren gegaan hoorde de heer Jorna nog iemand loopen' Hij riep naar beneden, wie er was. De knecht antwoordde, dat hij nog niet naar bed ging. De heer Jorna zeide hem toen dadelijk naar zijn kamer te gaan, daar het tijd was om te gaan slapen. Hij hoorde toen R. de trap op komen en even later was het rustig in huis. Een schipper, die recht tegenover het café ligplaats heeft, verklaarde, dat hij voor het eerst vuur heeft gezien bij de trap welke naar boven leidt. Uiteraard is deze zaak niet te bewijzen, maar uit de getuigenverklaringen is toch wel zooveel gebleken, dat men spreken kan van ernstige verdenking tegen den knecht. Wat er in de oogenblikken, voorafgaande aan de ontdekking van den brand, zich in het café heeft afgespeeld, zal wel nooit vol komen opgehelderd. De mogelijkheid bestaat ook, dat de knecht beneden nog iets wilde drinken en daarbij onvoorzichtig met luci fers is te werk gegaan. DE CONTINGENTEERINO. Tsjecho-Slowakije vraagt inlichting gen. De correspondent van het Hbld. te Praag meldt: De contingenteeringsplannen der Neder- landsche regeering hebben in Tsjecho-Slowa kije, gelijk bericht, zeer sterk de aandacht ge trokken en een zekere ongerustheid gewekt, daar men een benadeeling der exportbelan gen ducht. Dat ook de regeering de zaak ernstig in ziet, mo^e daaruit blijken, dat de chef de bureau dr. Schraak van het departement van handel naar Nederland is vertrokken, om daar nadere inlichtingen in te winnen over de aangekondigde handelspolitieke maat regelen. MALAISE. Met ingang van gister zijn de N.V. Swal- mer Dakpannenfabrieken te Swalmen (L.) stopgezet. Er waren nog 70 menschen aan het werk. Uit gebrek aan werk en als gevolg van dc lage houtprijzen is in de vorige week aan ongeveer 50 arbeiders, werkzaam aan ver schillende houtwerven aan de Zaan, ontslag verleend. Deze houtprijzen zijn in de laatste vier maanden ongeveer met 40 procent omlaag gegaan. ONTWAPENING. Zondagmorgen hebben in het gebouw vool Kunsten en Wetenschappen de S. D A. P. en het N. V. V. ter gelegenheid van de Ontwa peningsconferentie een demonstratie-verga dering gehouden. De vergadering werd gepresideerd door den heer J. E. Stokvis, den voorzitter der Haagsche federatie van de S. D. A. P. Als sprekers traden op ir J. W. Albarda, voor zitter van de sociaal-democratische Kamer fractie en dr. Rudolph Breitscheid, voorzitter der Duitsche Rijksdagfractie. ZEEVISSCHERIJ ONDER TOEZICHT. Naar aanleiding van in den loop van het vorige jaar ingekomen klachten over schade, tijdens de wintermaanden toegebracht aan netten van Schitsch visschers in de Moray- Firth, waarbij Nederlandsche trawlers be trokken zouden zijn, zullen dit jaar Hr. Ms. torpedobooten Z. I en Z. II ter plaatse toe zicht uitoelenen, voorloopig gedurende Februari. KORTE BERICHTEN. De Belgische kroonprins en zijn gema lin zijn gister te Medan aangekomen. Het bekende hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat te .Haarlem wordt opgehe ven. Op 17 Maart zal het gebouw in veiling komen. Hiermede verdwijnt het oudste hotel te Haarlem, dat ongeveer 200 jaar geleden is opgericht. bunen verantwoordelijkheid van dé Redactie. De opname a> ae rubriek, beurst geenszins dat de edaitu er mede instemi Mijnheer de Redacteur! Vergun mij even een plaatsje in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Ongeveer een jaar geleden werden er pogingen aangewend om met den Koo gerpolder Markenbinnen en Starnmeer een zwembad te bouwen. Maar tot heden heeft ondergeteekende er nog niets van gehoord m a w. daar komt zeker niets meer van. Nu zeg ik laat die zaak maar rusten en laat men iets anders maken, bijvoorbeeld een badhuis, waarin zich bevindt een sproei en kuipbad, want ik meen dat er vele zijn die zeer gaarne zelf een huisbad willen hebben, maar daar de woning er niet voor is ingericht blijft men er van verstoken. Niet iedereen kan van het kanaal ge bruik maken, nog afgescheiden van de vraag of dat water zuiver is. Zijn er nog die een instelling als een badhuis, zooals men dat op meerdere plaatsen aantreft, willen zien verrijzen alleen voor het dorp West-Graftdijk? Hoe is dat gegaan met andere instel lingen op zulk gebied? Voldoen die goed en wie kan mij een opgaaf van de kosten van bouw en plaatsing toezenden, op dat men hier een berekèning kan maken Met dank voor de plaatsruimte. A. BOLDEWIJN Ez. West-Graftdijk.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8