Uw Zenuwen WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Jkovinciaai Hieuws tBitwwiand komen tot rust, kal- daarbij tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabietten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten daar er nog meer vereenigingen waren, die dit niet wilden doen. De L.G.C. stelde voor in de eerstvolgende vergadering te behandelen om met de helft der afgevaardigden ter vergadering te ver schijnen. Dit was voorheen 1 op 10 leden en op de eerstvolgende algemeene vergade ring te willen behandelen, verlenging van lidmaatschap der L.G.C. Op het eerste punt was het bestuur van meening hierop niet in te gaan, daar hier dan maar 5 leden naar deze belangrijke vergadering toe gaan. De heer Stapel ging volkomen met het be stuur mee en zeide, dat men dan maar niet zoo'n dure maaltijd moet nemen en wel het presentiegeld uitdeelen. Daar de vergade ring volkomen met het gezegde van den heer Stapel instemde, werd besloten niet voor punt 1 te zijn. Na bespreking van het 2e punt stelde het bestuur voor, ook hierop nog niet in te gaan. De vergadering ging hiermede accoord. Rekening penningmeester. Uit het verslag van den penningmeester stippen we aan, dat de omzet in 1931 is geweest 61151,69 in 1930 80.974. Verder sloot de rekening met een klein nadeelig saldo. De rekening werd goedgekeurd. Uit het keurige jaarverslag stippen we aan, dat gehouden zijn 4 bestuurs- en 4 ledenver gaderingen en dat de vereetiiging op 't oogen- blik 94 leden telt. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren K. Speets en G. Susing beiden werden her kozen. Salarisregeling. Aangaande dit punt vroeg de heer de Hart even het woord en vroeg oi of het niet beter is eerst punt 11 van de agenda te behandelen, daar dit punt invloed kan hebben op het salaris van den penning meester. Dit werd door het bestuur goedgevonden Punt 11 van de agenda is: kunstmest op erediet of k contant. De voorzitter lichtte dit punt nader toe en zeide, dat het bestuur noode het besluit nam liever geen kunstmest meer op erediet te verstrekken, want zeide spr., per slot van rekening zijn alle leden hiervoor aansprake lijk. Gaarne hoorde hij hierover het oordeel der vergadering. De heer de Vries opperde het plan het kunstmestgeld procentsgewijze van de ge veilde producten af te houden. De heer Visser zeide, dat het misschien voor de credietaanvangers nog schade zal zijn als kunstmest bij de vereeriiging zal wor den besteld. Dit werd in den breede bespro ken. De uitslag is, dat met 57 stemmen het voorstel van het bestuur om geen kunstmest meer op erediet te leveren, werd aangenomen. Nu volgde de salarisregeling van voorzit ter, secretaris en penningmeester. De salaris sen zijn: voorzitter f 50, secretaris f 60 en penningmeester 150. De heer de Hart stelde voor het salaris van den voorzitter met 10 te verlagen. Eerstgenoemde twee salarissen blijven gelijk Het voorstel van den heer de Hart om het salaris van den penningmeester met 25 te verlagen, wercf in stemming gebracht en be sloten werd, dat tot verlaging met genoemd bedrag wordt overgegaan. Dit in verband met de werkzaamheden, die verbonden waren aan de kunstmestregeling. Benoeming bode. Een sollicitatie was inge komen van den heer G. Frankfort. Deze werd met algemeene stemmen benoemd. Nu volgde de pauze ter bezichtiging van manden en kisten voor eventueele bestellin gen. De heer Bas vroeg, indien er kisten wor den besteld of deze dan niet door de plaat selijke timmerlieden gemaakt kunnen wor den. De voorzitter vroeg in verband met den prijs van de kisten of dit aan 't bestuur mag worden overgelaten. De vergadering ging hiermee accoord. Na heropening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat er nog koolzaad over is, te bestellen bij S. Doorn. Voorstellen vergadering L.G.C Gevraagd werd of iemand uit de vergadering een voor stel heeft voor de algemeene vergadering der L.G.C. De heer Bas vroeg het oordeel van 't be stuur aangaande afschaffing van den vei ling leider. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij cok wel eens heeft gedacht, wat moeten we eigenlijk met een veilingleider doen. Er ge beurt nooit iets, maar als hij er niet is, zou het dan ook zoo vredig gaan? De heer de Vries vroeg of het niet moge lijk zou zijn het baantje van veilingleider te combineeren. Daar dit punt op de algem. verg. door een zustervereeniging naar voren zou worden gebracht, werd hiervan afge stapt. De heer Bas stelde voor aangaande den gastdag van het vorige jaar, deze af te schaf fen De heer Speets stelde voor, de algem. verg. der L.G.C. niet na den middag te laten be ginnen Bespreking los zwemmende eenden Door een tiental eendenhouders hier ter plaatse was een schrijven gericht tot B. en W. om art. 16 van de Algem. Pol.verordening om geen eenden los te laten zwemmen, iu te trek ken. B. en W. hadden dit doorgestuurd naar het bestuur van „O. B daar op verzoek van deze vereeniging de eenden vast zijn gehou den. De heer Overman verwonderde zich er over, dat de raad dit schrijven aan de Tuin bouw vereeniging heeft gestuurd en dit niet zelf direct heeft behandeld. De voorzitter zeide, dat de reden daarvan is, dat B. en W. eerst wilden weten, hoe de vereeniging daarover dacht, daar deze met het voorstel was gekomen de eenden vast te houden. De heer de Vries was er sterk tegen de een den te laten zwemmen, daar we er voorheen ook last genoe gvan hadden en dat naar alle waarschijnlijk weer erwten en haver zullen worden verbouwd en daar kan men ze niet hebben De heer Jb. Edel vroeg of de vereeniging in dit geval niet een klein beetje toegevend zou kunnen zijo. De voorzitter antwoordde, dat het op den weg van iederen veehouder ligt, zijn vee vast te houden. De heer P. v. Leien was van oordeel, dat een eend evenveel goed doet als kwaad. De heer Wit zou nu wel eens willen hoe ren, wie er de laatste jaren schade van heeft gehad. De heer J. Gelder zeide, dat hij er niet voor is, we hebben de laatste jaren al last genoeg gehad van die krengen. De voorzitter zeide, dat het bestuur er niet voor is deze verordening in te laten trekken. Daar enkele hier stemming over verlangen, werd hier toe overgegaan. De uitslag is, dat de 44 geldig uitgebrachte stemmen en 32 tegen opheffing zijn. Rondvraag. De heer Wit wilde graag even het woord voeren over :eta wat hier eigenlijk niet op zijn plaats is en dit is, zeide spr., iets over de opiningsrede van den voorzitter en wel dit, dat hij bij de opening heeft gezegd: „dat bij dezen slechten tijd het spr. bedroefde, dat het gemeentebestuur tot verhooging van belasting was overgegaan". De voorziber hamerde en zeide, dat het hier geen politieke debatvergadering ,s. De heer G. Jnsing vroeg hoe het zit met het opgeven van onverkoopbare kool, daai dit bijna overal wordt opgenomen. Daar het bestuur er nog onwetend van is, zal de secre taris er over schrijven. De ontvangsten van 1930 en 1931 waren als volgt: Ontvangsten 1930 66301.74, 1931 43726,48, minder 22575.26. Vracht 1931 3470,84, 1939 5784. Wat een ver schil maakt voor de schippers van 80 wa gons of ongeveer 2000. De heer Gunder ontving een woord van dank. Nu werden de afgevaardigden voor de algem. vergadering afgelezen. Dat zijn de heeren D. Leewater, Jb. v. d. Molen, C. Dek ker, W. Bes, S. Doorn, plaatsvervangers de heeren Jb. Edel en T. Schrooden. Hierna sluiting. PROTEST TEGEN DE VLEESCH- CONTINGENTEERING. Uit de kringen van bollenkweekers en tuinbouwers. Door den Aalmeerschen Tuinbouwbond, den Bond van Plantenhandelaren en den Bond van Plantenhandelaren en den Bond van Bloembollenhandelaren, die samen in 1931 voor 1.794.000 naar Denemarken uitvoerden, in een adres gezonden aan de ministers van handel en van buitenlandeche zaken, waarin o.m. wordt gezegd: „Wij wenschen ernstig te protesteeren teger. de rigoureuze wijze, waarop blijkens de dag bladen in de vriendschappelijke handelsbe trekkingen met Denemarken is ingegrepen door de invoer-contingenteering van Deensch vleesch. Ondergeteekenden betwijfelen ernstig, of wel voldoende is overwogen, dat deze contin- genteering van invoer zal worden gedragen door den export naar Denemarken, waar omtrent de Deensche bladen al verschillende aanwijzingen bevatten. De uitvoer naar Denemarken bedroeg in 1931 volgens de statistiek 26.224.000, de invoer uit dit land 16.939.000. Wanneer wij vooraf waren geraadpleegd, had mededeeling kunnen worden gedaan van den sterken aandrang die, vóórdat Neder land deze maatregel nam, reeds op de Deen sche regeering is uitgeoefend, om Neder- landsche tuinbouwproducten te weren, een aandrang, waaraan tot nu toe de Deensche regeering geen gevolg heeft gegeven. Waar Denemarken tot nu toe noch door contingenteering, noch op andere wijze aan den veel grooteren uitvoer uit Nederland moeilijkheden in den weg legde, en met Nederland in het Oslo-pact is vereenigd, kan dit land niet gelijkgesteld worden met andere landen, die onzen uitvoer steeds meer belem meren. Met den meesten aandrang mogen onder geteekenden dan ook verzoeken, dat alsnog in vriendschappelijke onderhandelingen met Denemarken de belangen van beide landen worden besproken en zoo noodig aan Deen sche rechtmatige wenschen wilde tegemoet gekomen. Voorts roepen ondergeteekenden ernstig de hulp van Uwe Excellentie in, dat de ruimet bevoegdheden tot contingenteering van den invoer niet in de toekomst worde gebezigd op een wijze, die zóó klaarblijkelijk als in dit ge val zal leiden tot moeilijkheden voor den export. De buitengewone moeilijkheden, waar mede de tuinbouw in bijna alle landen te kam pen heeft, rechtvaardige den eisch, dat niet door ingrijpen, der regeering deze moeilijk heden nog worden verscherpt en aldus groote belangen van de eene groep der bevolking aan die van een andere groep worden opge offerd". OUDKARSpEL. Dinsdag vergaderde het bestuur en inge landen van den Derg- en Kerkmeerpolder. Voorzitter was de heer Jb. Kroon Jbz. Bijmonde van den heer Jn. van Hout werd naar voren gebracht, dat de rekening en be scheiden over het jaar 1930 waren nagezien en alles in volkomen orde bevonden. Tot commissielid tot nazien der rekening over 1931, werd benoemd de heer C. Smit, die de benoeming aannam. Door de Ingelanden werd aan het bestuur machtiging verleend, tot het doen van on- derhandsche aanbestedingen en het uitvoe ren van werken onder eigen beheer. Door den Voorzitter werd naar voren ge bracht dat het bestuur voornemens was, om vanaf 1 Febr. tot 1 Maart het water uit de polders te malen, om zoodoende een ieder in de gelegenheid te stellen, de slooten op te knappen Door omstandigheden hebben zij dit uitgesteld, en zullen het nu doen vanat 15 Febr. tot 15 Maart. Dit werd goedgevon den. Op de vraag van den heer K. Kaan, of het bestdur tevreden was over de machines, antwoordde de voorzitter dat deze in de bes te orde waren. Vervolgens vroeg de heer K. Kaan hoe het stond met de polaerlasten. De secretaris antwoordde dat deze allen nog niet waren ontvangen, maar dat hij steeds een ieder de gelegenheid gaf, de las ten bij hem aan huis te betalen. Door den voorzitter werd naar voren ge bracht, dat het bestuur besloten was. de bui- temchouw niet meer op kosten van den pol der te doen, dus dat een ieder nu weer ver plicht is, die buitenschouw in orde te maken Ten slotte werd overgegaan tot de verkie zing van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer Jb. Kroon Jacobzoon. Uitgebracht werden 20 stemmen, allen voor den afgetredende, zoodat Jb. Kroon Jbz. weder was herbenoemd, welke deze be noeming onder dank voor het in hem gestel de vertrouwen weer aanvaarde. x Daar de rondvraag niets meer opleverde, sloot de voorzitter de vergadering. NOORDSCHARWOUDE, 25ste Jaarvergadering van het C. G., Kinderherstellings en Vacantiekolonie afd. Langendijk op Dinsdag 2 Februari in Con- cordia. De voorzitter mevr. Eecen opende met een hartelijk woord van welkom. Medegedeeld werd dat van het hoofd der r.-k. jongens- en meisjesschool bericht is in gekomen dat geen kinderen meer zullen wor den opgegeven wegens geloofovertuiging. Van het Hoofdbestuur is bericht ingeko men dat keelstrijken niet meer werd vereischt, wel werd een strenger onderzoek van de heeren doktoren gevraagd. Nog was in den loop van het :iar bericht ingekomen van de afdeeling „Volksonder wijs" om de afti. van het C. G. voorloopig met 10 per jaar te steunen, wat dankbaar werd aanvaard. Aan de secretaresse werd opgedragen hiervoor een dankbetuiging te zenden. Hierna volgde verslag van de penning- mcesteresse mevr. Parlberg-Hartland waar uit we het volgende aanstippen. Aan contributie ontvangen 730; subsidie der 4 gemeenten 339.70; bijdragen der ouders 272.40; diversen 391.73; te sa men een ontvangst van 1733.83. Uitgegeven is aan verpleegkosten 1039,20. verder aan diverse onkosten 279,71, dus een uitgaaf van 1318.91. Batig saldo over 1931 van 414.92 De kas was volkomen in orde bevonden Uit het jaarverslag secretaresse hieruit het volgende: Eén ledenvergadering is gehouden in '31. 25 kinderen werden uitgezonden met 1380 verpleegdagen. De vereeniging telt 524 leden over de vier Langendijker dorpen verspreidt. Aan de secretaresse mevrouw Paarlberg Hartland werd dank gezegd voor de mooie verslagen en het accurate beheer. Hierna volgde bespreking uitzending kin deren, liefst al in het voorjaar wanneer deze dan weer thuis komen is de zomer ophanden wat wel een factor is voor verdere verbete ring van den toestand van het zwakke kind. Gevraagd zal worden of de drie heeren dok toren wederom hun medewerking willen ver- leenen. Daarna sluiting. Maandagavond hield de A. R. Kiesver. haar jaarvergadering. Afgevaardigd werden naar de jaarvergadering der Staten Kies kring-Centrale, welke gehouden wordt op Woensdag 17 Febr. te Broek op Langen- dijk de heeren D. Barten Jr. en A. Meinema. Hierna volgden jaarverslagen van secre taris en penningmeester In de bestuursvacature ontstaan door periodieke aftreding van F. van Dijk werd gekozen de heer R. Schuil. Na rondvraag volgde sluiting. WIERINGE3 WAARD. Maandagavond hield ons Nutsdeparfe- ment haar tweede bijeenkomst in de zaal van den heer H. v. d. Woude. Ruim 50 personen waren aanwezig. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer J. Kooman, kregen we eerst een nummertje muziek van mej. Chr. Kaan piano en den heer J. Aij, viool getiteld „Le Cygne" van C. St. Saens. Daarna was het woord aan mevr. Koomen die behandelde: De brieven van den Ouden Josias. De oude Josias is een eenigzins ruw persoon, bovendien erg stijf hoewel hij toca een eerlijk karakter heeft. Hij heeft één doch ter Else. Voor haar opvoeding gaat ze naar haar tante, een zuster van haar vader. Ze maakt daar kennis met een pianist. Haar vader kan zich daar niet mee vereenigen doch Else gaat door en trouwt later met den musicus. Een hee'.e serie brieven door den ouden Josias, aan Else geschreven, worden achtereenvolgens door mevr. Koomen voor gelezen. Zelfs na den dood van Else en haar man gaat hij toch door met brieven schrijven die hij dan zelf bewaart. Met algeheele aandacht werd spreekster gevolgd Dan nog een muzieknummer Ro mance van Vieuxtemps waarvoor mej. Kaan en den heer Aij, evenals voor het eerste num mer, een welverdiend applaus verwierven. Daarna gaf de heer Sieswerda een zeer in teressante reisbeschrijving van Shackletons Zuidpooltocht. Vooraf bracht de heer Sies- werdo een woord van hulde aan het adres van (nevr. Koomen voor de wijze waarop „De brieven van den ouden Josias" waren be handeld. Wat sprekei nu zal laten hooren is een ietwat taaie kost, doch hij hoopt dat de platen welke vertoond zuilen worden in den smaak zullen vailen. Nu, wat dat betreft, kunnen we verklaren dat er zeer mooie platen bijwaren. Het onderwerp n.1. dat een expedi tie kranige zeelieden de Zuidpool wil en be reiken is wel de moeite waard om naar te luisteren. Voor dat he* einddoel werd bereikt, werd hun schip door de geweldige ijsmassa s te pletter geslagen waarna de mannen maan den lang hebben gezwalkt op en fusschen de ijsbergen. Het slot was een zeer moeilijke red ding. Bij de sluiting mankte de voorzitter allen die hadden meegewerkt tot he* welslagen van dezen avond en deed tevens een beroep op de leden om voor de 'aatste Nutsavond iets ten beste te geven. Dat was verleden jaar zoo uitstekend van stapel geloopen. W ARMENHUIZEN. Woensdag hield de vereeniging Onder linge Hulp bij ziekte haar jaarvergadering in het lokaai van den heer Mosch. Voorzitter was de heer f. Rijs. Deze deed eenige mededeelingen over het reservefonds en memoreerde het overlijden van het hoofdbestuu slid van den bond van ziekenkassen, den heer Visser van Nieuwe Niedorp. Daarna las de secretaris het jaarverslag over 1931. Hieruit stippen we aan, dat het le dental is achteruitgegaan en thans 100 be draagt De leden van 62 tot f<6 jaar zijn het minst ziek geweest. Aan ziekengeld is uitge geven 118.83. Bodeloon 104, secretaris 50. De gewone ontvangsten hebben bedra gen 989.55. De uitgaven hebben bedragen 1 1336.19, zoodat het nadeelig saldo is 346.64. Op de Boerenleenbank was geplaatst 1100, hiervan is thans opgenomen 500. De heer A. Mosch bracht als lid van de re keningscommissie ••eislag uit en zeide, dat al les in de beste orde is bevonden, waarna de rekening onder dank aai. den penninmgeester werd goedgekeurd. Aftredend varen de heer H. G. Rijs, Ambr. Groot en H. Mink. Uitgebracht werden 37 stemmen, waarvan werden uitgebracht op de heeren Rijs 35, Ambr. Groot 33 en Mink 36. Zoodat allen met groote meerderheid wer den herkozen. Alltn namen hun benoeming aan. De heer Rijs dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Als plaats vervangend lid van de rekeningcommissie werd gekozen de heer C. de Nijs. Daarna volgde bespreking herverzekering. Dit punt was door den voorzitter nacfer toe gelicht. Het bestuur sympathisee.de wel met doel, maar vond het op 't oogenblik geen tijd om toe te treden. Het risico is voor onze ver eeniging te groot, er zijn te weinig leden en bovendien te weinig jonge leden. Ook de uitvoering zal veel moeilijkheden opleveren. De secretaris vond het wel goed voor een groote vereeniging. Bovendien kun nen we in dezen malaisetijd de contributie niet verhoogen. De vergadering ging hierna accoord met het bestuursvoorstel. Hierna bracht de voorzitter in bespreking het reservefonds. De secretaris zeide, dat het hem zal meevallen a's we hier nog wat van zullen krijgen. De advocaten zullen wel zoo lang wachten werken tot er weinig of niets van overblijft. Rondvraag. De heer Hoogvorst zeide eiken keer in het jaarverslag te moeten hooren dat er te weinig jonge leden zijn en meende, dat de oude leden niet geëerd worden. Spreker is echter reeds lid van c e oprichting af en zeide dat hij de kas niet heeft gesloopt. De voorzitter zeide, dat het niet zoo kwaad is bedoeld. We moeten meer jonge leden zien te winnen. Het is te betreuren, dat deze hun eigen belang niet inzien. De heer Jb. Slot vroeg of hier niets aan gedaan kan worden. De voorzitter antwoordde hierop, dit het beter is eerst betere tijdsomstandigheden af te wachten. De heer Ooijevaar zeide, dat hij als bode er steeds zijn best voor doet, maar de ma'aise houdt alles tegen. ZWAACDIJR. Eenigen tijd geleden heeft de B. B. N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland zich gewend tot het Bestuur van het Water schap „Drechterland" om te wijzen op het gevaar, die de basalthoopen, die voor het on derhoud van den Zwaagdijk langs den weg liggen, opleveren voor het auto-verkeer voor al bij duisternis. Thans is van dit Bestuur bij den B. B N. bericht ingekomen, dat alles in het werk zal worden gesteld om deze gevaarlijke hoopen ter z"de van den weg te leggen, zoodat zij geen gevaar meer kunnen opleveren. BROER OP LANGENDIJR. Dinsdag 2 Febr. 1932, 's avonds 7 uur hield de A R. Kiesvereeniging haar jaarver' gadering in de Chr. School. De voorzitter, de heer Schelhaas, opence op de gebruikelijke wijze met een woord van welkom. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental 138 bedraagt. Bene vens de bestuursvergaderingen zijn 2 leden en 1 kringvergadering gehouden. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van 14.79. In de plaats van den heer W. Dirkmaat die niet herkiesbaar was, werd in het bestuur gekozen de heer K. Slot. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Hierna volgde behandeling der agenda Staten Centrale „Helder", waarop de voor komende voorstellen behoudens enkele klei ne wijzigingen werden goedgevonden. De heer J. Rus hield hierna een inleiding over „Socialisme en Godsdienst", waarop een aangename gedachten wisseling volgde, welke naar genoegen door den spr. werd beantwoord. De rondvraag niets opleverende volgde sluiting. DIRKSHORN. Benoemd is tot voorzitter van den pol der Woudmeer, vacature G. Schoorl, die we gens vertj-ek had bedankt, de heer C. Fran- cis. OUDE NIEDORP. Ingevolge de door de regeering toege zegde credietverleening voor den grover» tuinbouw in Westfriesland, is het gemeente bestuur thans overgegaan tot verstrekking van kostelooze formulieren, waarop de ere- dieten door de tuinbouwers moeten worden aangevraagd. Veischeidene tuinders hebben de ter gemeente-secretarie en bij den heer J. Bakker te de Weel verkrijgbaar gestelde formulieren, reeds afgehaald. HET BELGISCH VERDRAG. Met het oog op het groote belang van de thans weder in gang zijnde onderhandelin gen voor het sluiten van een verdrag tus schen Nederland en België en verontrust door hetgeen den laatsten tijd daarover be kend is geworden, heeft het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel besloten, evenals zij dit in 1926 gedaan heeft, een buitengewone alge meene vergadering der Maatschappij bijeen te roepen, waar dit onderwerp zal worden behandeld. Als datum voor die vergadering is vastgesteld Zaterdag 20 Februari a.s. ,,De Twee Steden" te 's-Gravenhage. Als inleiders voor deze vergadering zullen optreden: mr. C. H. Guépin, algemeen voor zitter der Maatschappij, die een overzicht zal geven van de punten van het vorige ver drag, die onbeslecht zijn gebleven; prof. Dr. H. T. Colenbrander te Leiden, die een staat kundig historisch overzicht zal geven en de territoriale kwestie zal behandelen; ir. A. A. Mussert te Utrecht, die zal spreken over het vraagstuk der kanalen, waarbij met name de economische zijde der problemen op den voor grond zal worden gebracht; ook de kanalen in Limburg zullen hierbij behandeld wor den. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Zaandam heeft de heer Ranshuysen tot B. en W. eenige vragen gericht in verband met de vergun ning, die dit college aan madame Sylvia, de clairvoyante, heeft gegeven om op de oude begraafplaats opnieuw opgravingen te doen naar den z.g. verborgen schat in den grond daar ter plaatse. Uit het door burgemeester Ter Laan na mens het college gegeven antwoord is geble ken, dat inderdaad de nieuwe vergunning door B. en W. is verleend. Niet omdat hH college het vermoeden heeft, dat daar inder daad een schat verborgen zou liggen, maar omdat er geen reden bestaat het verzoek te weigeren en bovendien omdat eenige werk- loozen daarvan de voordeden zullen pluk ken. Ten einde zich te dekken, hebben B. en W. een waarborgsom geëischt van 1000. Bij de daarop gevoerde besprekingen is ge wezen op mogelijke grafschennis, op de kans dat schade aan derden zal worden toege bracht en werd gevraagd of de som voor schadevergoeding wel hoog genoeg is. Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. toegezegd voor voldoende toezicht te zul len zorgen en een hoogeren waarborg te zul len vorderen. als dit noodig zou blijken. Een door den interpellant gestelde motie, waarin de beslissing van B. en W. werd be treurd, werd na deze verklaring ingetrok ken. 89. Wat moest Tuimeltje beginnen? Hij raapte al de zeep op en stopte zijn zakken vol. Toen slenterde hij naar de keuken, waar hij een groote soepketel zag staan, ge vuld met groenten en vleesch. „Als ik de zeep daar eens ingooide", zei hij tot zichzelf, dan was ik er meteen van af", en zonder zich verder te bedenken stopte hij al de stukken zeep in de pot. Tuimeltje vond het een reuze uitkomst. 90. Maar de deur ging open en Tuimeltje, die niet op een overval was voorbereid, kwam in zijn angst midden in de soepketel terecht. Toen hij op de been geholpen werd, ontdekte hij dat het kikker Karei was, die hem was gaan zoeken. Vlug raapten ze de worst en kluifjes op en deden die weer in de pan, waarna ze verdwenen, bang als ze waren door den opperkok gezien te worden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6