Agenda ^Binnenland JïcouiHciaai Hieuw* ifcheepstijdiaqen £aatste lecichten £ucfituaact Stad en Om ïüeec&eeicht HEERHUGOWAARD. STOOMVAARTLIJNEN, HollandAmerika Lijn. Stoomwasscherii „DE VALK" DE VERMISTE FRANSCHE VLIEGERS. MARYSE HILZ TERECHT. Overzicht. Zaterdag 6 Februari, 2—5 en 710 uur, tentoonstelling tand en mondhygiëne in de handelsschool; 8 uur causerie over den invloed van het gebit op den algemeenen gezondheidstoestand van den mensch. 7.30 uur, Cinema Americain: De macht van het lied (rom.), boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Oineesche speurhond (mysterie); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterEen liefde in Weenen (rom boven 18 jaar. 8.30 u., bal-masqué T.O.P. in de Harmonie. Zondag 7 Februari. 25 en 710 uur, tentoonstelling tand en mondhygiëne in de Handelsschool8 uur, causerie van dr. Schutte uit Haarlem, over; Wat moet de mensch van het gebit weten? In Cinema Americain van 2 uur n.m. ai doorloopende voorstelling van De macht van van het lied (rom.), boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van De Chineesche Speurhond (mysterie); boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam af doorloopende voorstelling van Een liefde ;n Weenen (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie, hoofdnum mer Oloria (rom), hoofdrollen Brigitta Helm en Gustav FrClich)tegang boven 14 jaar. Zaal van Slikker te Warmenhuizen, uit voering gvmnastiekvereeniging D a.s.k.o. BEPERKING VAN INVOER. Schoeisel, wollen en half wollen stoffen, bovenkleeding en tricot- goederen. De Staatscourant van gisteravond bevat Koninklijke besluiten van 5 Febr. tot tijdelij ke beperking met ingang van heden van den invoer van schoeisel, wollen en half wollen doffen, confectie-artikelen en tricotgoederen. DE WEG LANGS DE SMILDER- VAART. Het antwoord van minister Reymer op vragen van het Eerste Kamerlid Rugge. Op de vragen van den heer Rugge, lid der Eerste Kamer, aan den minister ter zake der slechten toestand van den weg langs de Smildervaart heeft de minister o.a. geant woord Reeds geruimen tijd zijn plannen voor de verbetering van de wegverbinding Assen— Meppel opgemaakt en onderzocht. Men zal echter om financieele redenen eerst een be slissing kunnen nemen, wanneer bekend is, wat zal geschieden met de op den weg aan wezige tram. Deze zaak is nog in onderzoek bij de commissie voor het Tramwegvraag- stuk. Verwacht wordt, dat deze aangelegen heid binnen niet te langen tijd kan worden opgelost. Alsdan zal zoo spoedig mogelijk met de wegverbetering worden aangevangen. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal Dinsdag 9 Febr. te twee uur voortgaan met de behandeling der aanhangige wetsontwerpen. SALARISKORTING TE SNEEK. Niet voor burgemeester, secreta ris en ontvanger. Evenals B. en W. van Leeuwarden, heeft ook het dagelijksch bestuur van Sneek aan den raad voorgesteld, Ged. Staten te berich ten, dat het voornemen om een tijdelijke kor ting toe te passen op de jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ontvanger, zijn instemming niet heeft. EEN VERSTOORDE LIJKSTOET. Gistermiddag omstreeks half twee sloe gen de paarden van een lijkwagen, die op weg was naar de Nieuwe Oosterbegraaf plaats, op de Nieuwe Keizersgracht, nabii het Hortusplantsoen te Amsterdam, op hol en renden naar den waterkant Op een schuit, welke daar aan den wal lag, kwamen de ner- veuse dieren tot staan. Personeel van de brandweer Nieuwe Ach tergracht, die met een kraanwagen was uit gerukt op het alarm „lijkkist te water'' wat overdreven bleek te zijn bracht de paarden, wier tuig was gebroken, weer aan den wal. Rustig wachtte de koets met haar sombere last iets verderop om den tocht naar de begraafplaats voort te zetten, waar heen de volgauto's zich reeds hadden bege ven. Zooals te begrijpen valt, trok het vreemd soortig ongeval veel bekijks. STAKING BIJ SMIT'S MACHINE FABRIEK. De conferentie met den rijksbemiddelaar, de directie van de N V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam en de organisaties van de werknemers heeft tot niets geleid. De directie bleef bij haar voorstel tot 10 pCt. loonsverlaging. Als gevolg van een en ander zal Maandag a.s. de staking ingaan in dit bedrijf. Meer dan de helft van het personeel is niet bij een vakbond aangesloten. BESLAGLEGGING OP SALARIS. Door echtgenoot op dat van zijn vrouw. Voor den waarnemend president der Am- sterdamsche rechtbank mr De Jongh is een merkwaardig kort geding behandeld, waar bij het ging om de opheffing van een beslag, dat een man had doen leggen op het salaris van zijn vrouw, met wie hij in gemeenschap van goederen was getrouwd. De vrouw, die vroeger reeds in haar eigen onderhoud en dat van haar man had moeten voorzien, had het huis van haar echtgenoot verlaten. Toen de man geen bron van inkomsten meer bezat, deed hij op het salaris van zijn vrouw, die werkzaam was bij een modema gazijn, op 29 Januari beslag leggen, omdat hij meende 100 pet maand voor levenson derhoud te kunnen vorderen van zijn echtge- noote. Namens de vrouw werd nu in kort ge ding opheffing van dit beslag gevorderd. De president heeft het belsag, als zijnde fexatoir, opgeheven, in hoofdzaak op over weging dat de man zoo zijn doel niet kan bereiken en de vrouw kans zou loopen haar betrekking te verliezen. RELLETJES TE HOORNSTER- ZWAAG. Verzoek tot schorsing der gevangen houding van twaalf arrestanten af gewezen. Mr. Heemskerk, de raadsman van de twaalf arbeiders uit Jubfcega, die in verband met de relletjes in de rijkswerkverschaffing te Hoornsterzwaag werden gevangen geno men, verdacht van afpersing en bedreiging, vroeg aan de rechtbank te Leeuwarden nu de werkverschaffing weer is opengesteld de gevangenhouding te schorsen. Gisternamiddag heeft de rechtbank dit verzoek, evenals zij dat deed met een verzoek tot invrijheidsstelling. welke beschikking door het gerechtshof werd bekrachtigd, af gewezen. VERBINDINGSWEGEN OM OUDKARSPEL. Men schrijft ons: De Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat te Haarlem heeft aan den B.B N., Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, op diens verzoek inlichtingen verstrekt betreffende de verbindingswegen om Oud karspel. Daaruit blijkt, dat aan de verbinding van Oudkarspel met de voornaamste omge legen plaatsen groote aandacht geschon ken is. Voor de wegvakken Schagen—Niedorper Verlaat en OudkarspelNiedorper Verlaat zijn de onteigeningswetten tot stand gekomen en met den aankoop van perceelen en per ceelsgedeelten nooaig voor de verbetering van het deel Niedorper Verlaat—Zijdewind inmiddels is een aanvang gemaakt. Van de overige wegen van het Provinciaal Beheersplan zijn de ontwerpen zoo goed als gereed; doch het valt nog niet met zekerheid te zeggen, wanneer de plannen tot uitvoe ring zullen komen. Verder werd medegedeeld, dat de weg van Oudkarspel in de richting van Kalverdijk ver leden jaar verbeterd werd; het gedeelte van den Middenweg bewesten Niedorper Verlaat is behoorlijk berijbaar, terwijl voorts de weg van Niedorper Verlaat door Oude Nis dorp, evenals de Twuyverweg in St. Pancras kort geleden gereconstrueerd werden. HEILOO. Zanguitvoering „Harmonie". De gemengde zangvereeniging „Harmonie", directeur den heer Jac. N. Al, A'kmaar, gaf Donderdagavond een concert in „De Rusten de Jager" met medewerking van mevr. Cora de Langevan Rijn, mezzo-sopraan en mevr. J Frederikse—Hoekstra, piano, beiden uit Alkmaar. Voor de pauze was het koor niet zoo heel foed op dreef. Na de pauze veel beter, in het ijzonder in „Die Sterretjie" van Wierts. De beide laatste nummers ,,'n Visschertje" van Sam Vlessing en „Marcia Funebre" van Ol.' Koop, waren heel goed. Het dameskoor zong 2 nummers op uitstekende wijze, mooi van klank en met mooie voordracht 't Glanspunt van den avond was het optreden van mevr. de Langevan Rijn en mevr. Frederikse Hoekstra. Allereerst drie liederen van Mahler, na de pauze twee liederen in het Hollandsch, wat voor vele bezoekers aange naam was en een nummer door A. E. Koppe „Ihr Kleines Vögelein". De mooie buigzame stem van de zangeres kwam uitstekend tot haar recht en zij had een zeer groot succes, waarin de begaafde, temperamentvolle pia niste mevr. FrederiksHoekstra, volop deelde. Er was een daverend applaus na elk nummer, dat tot een ovatie werd na het laat ste en niet eindigde voor dat een toegift werd gegeven. Aan de dames werden bloemen aan geboden. Het was een goed geslaagde avond en het publiek was zeer voldaan. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat gedurende de maand Januari geen enkel persoon binnen deze gemeente is over leden. De woningbouw, die den laatsten tijd bijna geheel stil heeft gelegen, waaraan de economischen toestand zeker niet vreemd is, begint weer eenigszins op te leven. Vergun ning werd verleend aan B. Kok te Ursem, voor den bouw van een woning binnen deze gemeente aan het eind van den Rustenbur- gerweg en aan N. v. Stralen voor den bouw van een huismanswoning aan den Molen weg. OTERLEEK. Van het Nationaal Crisis-comité was be richt ontvangen, dat ten behoeve van de tuin ders en kleine veehouders, zwavelzure am moniak beschikbaar werd gesteld. De prijs, 2 p. 100 K G. is van dien aard, dat het een aanmerkelijk verschil maakt met den vrijen handel. Door tusschenkomst van de tuin- bouwvereeniging „Ons Begin" werden de In gezetenen in de gelegenheid gesteld, hun bestellingen op te geven. Dat er van dit aan bod een dankbaar gebruik zou worden ge maakt, was wel te voorzien, toch gelooven we, dat de werkelijkheid de verwachting nog overtroffen heeft. In totaal is er pl.m. 18,000 K.G. besteld. Neemt men hierbij in aanmerking, dat alles bij bestelling direct betaald moest worden, dan is dit een heel mooi kwantum voor onze gemeente. Onge twijfeld zou er een nog ruimer gebruik van dit aanbod zijn gemaakt, als er op crediet besteld had kunnen worden. Thans waren er nog teveel die een kleiner kwantum namen, of het geheel niet konden nemen. Zou hier niet een taak voor de overheid, in samenwer king met de diverse organisaties, zijn weg gelegd? 3.50; 60-62 f 3.4<F-f 3.70; 62—64 3.604.40, kleine 50—56 3—l 3.40. 12000 stuks Eendeieren 2.803. Lochkatrine, Vanc./Rott 3 Febr. te Pa nama. Maasdam, New Orleans n. R'dam, 5 Febr. te Havanna. Drechtdijk, Vanc./Rott. 4 Febr. v. Lond. Narenta, Rott./Seattle, 4 Febr. te Colon. Volendam, 4 Febr. v. W.-Indië te New- York. Fotterdamsche Lloyd, Kota Nopan 4 Febr. v. Londen n. Ham- buig. Tapanoeli, thuisr., 5 Febr. v. Padang. Baloeran, uitr., 5 Febr. v. Marseille. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens, uitr., 5 Febr. v. South. Tajadoen, thuisr., 5 Febr. te Gravesend (verb.) Kon. Holl. Lloyd. Maasland 5 Febr. v. Belfast te A'dam. Siërra Cordora, uitr., 4 Febr. v. Rio Janeiro Kon. Paketvaart Mij. N. Holland, 4 Febr. v. Singapore te Syd- ney. Ongecorrigeerd. DE MOOR DOP DEN HEER ESCHAUZIER. De officier van justitie vorderde heden in de zaak Eschauzier tegen den verdachte Konings wegens vrijheidsberooving, den dood tengevolge hebbende, 12 jaar gevangenis straf. In verband met bijkomende omstandig heden eischte hij verhooging van de maxi mum straf met 1/3. z< odat de officier tegen Konings 16 jaar gevangenisstraf eischte. Tegen de tweede verdachte werd 4 jaar ge- eischt. Noorderkade 67-68, Tel. 1209 behandelt Uw wasch reeds vanaf 15 ci. p. K.G. Vraagt prijscourant. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Leeuwerik" te Bandoeng. Heen. Bij de K. L M. is bericht ontvangen, dat de Leeuwerik om 5.10 u. uit Medan is vertrok ken en met tusschenlandingen te Palembang van 11.15 tot 11.50 u. en te Batavia van 14.10 tot 14.25 om 15.10 te Bandoeng is geland. NIEUWE GROOTE VLIEGTUIGEN VOOR DEN LUCHTPOSTDIENST AMSTERDAM—BATAVIA. De K.L.M. deelt mede, dat zij aan de N.V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker de levering van vijf groote driemotorige ver keersvliegtuigen zal opdragen, welke vlieg tuigen dienst zullen moeten doen op de Am sterdamBatavia route. Zij zijn van het type F XVIII en uitgerust met dezelfde bekende Wasp-motoren ais de F XII's, waarmede zeer goede resultaten zijn bereikt. De F XVIII neeft ongeveer hetzelfde laadvermogen als de F XII, doch heeft een 15 a 20 K M. hoogere kruissnelheid (totaal bijna 200 K.M.), waar door het mogelijk is den dienst op Inaië met nog grooter regelmatigheid uit te voeren Deze vliegtuigen zullen op 1 October in de vaart worden gebracht, welk tijdstip de F Vllb's van de AmsterdamBatavia' lijn zullen worden afgenomen, waardoor alleen toestellen met groote capaciteit op de lijn blijven vliegen en meer passagiers vervoerd kunnen worden. Men heeft nog steeds geen berichten ontvangen over de drie Fransche avia- teurs Reginensi, Touge en Linier, die tijdens een poging om van Frankrijk naar Madagascar te vliegen Zondag j.1. gedwongen waren om in een zandstorm tusschen Insalah en Tamanrasset een noodlanding te maken. De draadlooze berichten, die door het vliegtuig zijn uitgezonden, toen het ongeluk plaats had, zijn opgehouden. De ongerustheid wordt grooter. Vijf vliegtuigen en inboorlingen zoe ken naar de vermisten. N.V. EIERVEILIN3 NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 6 Febr. 1932. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 195000 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt; 56—58 3.20—3.40, 58—60 3.30— Maryse Hilz, de Fransche aviatrice. die reeds vermist geacht werd op haar vlucht naar Madagascar is, naar thans gemeld wordt, veilig in Niamey geland, na een zware vlucht dwars over de Sa hara. BENOEMD. Mej. G. Ridderikhof, assistent-biblio thecaresse aan de Openbare Leeszaal en Boekerij hier ter stede, is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd tot bibliothe caresse aan de Leeszaal der Philipsfa- brieken te Eindhoven. HET PLAATSELIJK CRISISCOMITE. De afdeeling Alkmaar van den Be- stuurdersbond verzoekt ons mede te deelen, dat de heer J. Smit, sedert eeni- ge dagen wegens drukke werkzaamhe den als voorzitter bedankt heeft. Den burgemeester is verzocht in de plaats van den heer Smit, den heer J. J. Combée, tijd. voorzitter, tevens secreta ris, in het comité zitting te willen doen nemen. Het plaatselijk Arbeids-secretariaat verzoekt ons te melden, dat een verte genwoordiger dezer organisatie in het comité geen zitting zal nemen. J30ND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Men schrijft ons; Wanneer er één Bond is, die ondanks welke tijden dan ook, wijst op een wonde plek in onze samenleving, dan is het wel de Bond voor Staatspensionneering. Deze bond toch met haar echt idealistisch beginsel van liefde en broederschap in den waren zin, die afgescheiden van elke geloofs richting en ieder partijbelang, alleen opkomt, om het oud en arm uit de wereld te ver bannen, en hierin gesterkt wordt door het voorbeeld in die landen, waar reeds sinds jaren een premievrij Staatspensioen geluk en zegen verbreidt. Deze bond blijft pal staan voor haar universeele eisch, en houdt ook nu weer haar jaarlijkschen propaganda-avond. Ditmaal zal door de A. T. V. „Falkland van Heiloo, (regie de heer Rossenbacker) opge voerd worden; „Twee wapens'een blijspel in 4 bedrijven, naar het Duitsch van O. Blumenthal en Gustav Kadelberg. De titel klinkt wel erg militaristisch, men denkt aan een leger, of minstens een gevecht op leven en dood. doch niets van dit alles is er aan de lucht. Het stuk in details weergeven, ligt niet op onzen weg, maar we kunnen U de ver zekering geven, dat deze avond er een is van een gullen lach, een avond van genot. Wij verwijzen voor bijzonderheden omtrent kaartverkoop enz naar de in dit blad voor komende advertentie. Het succes dat de avonden van Staatspensioen steeds mochten oogsten, geeft ons het vertrouwen dat zeer velen van dezen avond gebruik zullen maken. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van Cor- stiaan Hendricus Kikkert, Texel, Oude Schild. R.-c. mr. A. M. Ledeboer. Cur. mr. K. van Griffen te Alkmaar. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van Klaas Molenaar, vrachtrijder te Grootebroek, rnet een uit- keering aan concurrente schuldeischers van 1,294 pCt. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN CHRISTELIJKE BELANGEN Lezing van ds. Kooiman. Gisteravond werd in gebouw „Waakt en Bidt" voor de Vereeniging tot Bevordering van Christelijke Belangen alhier een lezing gehouden door ds. Kooiman uit Deventer over het onderwerp: Leven en gedichten van Jacob Revius, een bekend 17e eeuwsche pre dikant. Begonnen werd met het zingen door de aanwezigen van psalm 95 vers 1. Vervolgens las de waarnemende voorzitter, de heer N. van de Poll, psalm 138 voor, waarna spr. voorging in gebed. Na het uit spreken van een woord van welkom aan de aanwezigen, uitte spr. zijn spijt over de ge ringe opkomst en gaf na een korte inleiding het woord aan ds. Kooiman. Deze begon met iets te vertellen over den toestand, die er op het eind van de 16e eeuw heerschte in Deventer, Revius' geboortestad Nu eens nam de een bezit van de stad, dan de ander, nu eens was de stad in handen van de Spanjaarden, dan weer waren er de Her vormden heer en meester. In dien tijd van strijd werd Jacob Revius geboren als zoon van den Deventersche burgemeester Revius. Hij werd opgevoed in de streng calvinistische leer, zoodat, toen in Amsterdam, de profes sor Arminius zijn vrijzinnige denkbeelden verkondigde, de jonge Revius hierover door zijn vader hoorde spreken in sterk afkeuren den zin. Zoo werd hij in zijn jeugd gevormd door den strijd van die dagen en door de op voeding, hem door zijn ouders gegeven. Zoo werd hem ook geleerd ieder spoor van vrij zinnigheid als een smet te beschouwen. Hartstochtelijk en teugelloos in liefde en haat, zoo werd Jacob Revius. Hij mocht gaan studeeren op kosten van zijn geboortestad Deventer; zijn vader was n.1. gestorven. Zoo leerde hij als student matigheid en zuinigheid beschouwen als de grootste Christelijke deugden. Aan de Leidsche Academie leerde hij Arminius als hoogleeraar kennen. Deze pro fessor verkondigde daar dat de mensch een vrijen wil had en hij kantte zich tegen het dogma der uitverkiezing. Zoo kreeg Armi nius strijd met prof. Gomarus, die de zuive re gereformeerde leer aanhing. Revius werd een trouw volgeling van Go- marius en onderging sterk diens invloed. Maar vooral zijn vriend werd de hoogleeraar Heinsius, bijgenaamd de Gentsche nachte gaal, om ziin dichterschap. Aan de Friesche hoogeschool maakte hij grondig kennis met het Hebreeuwsch, wat hem later zeer te pas zou komen. Na hier drie jaar gestudeerd te hebben ging hij naar Frankrijk om daar te studeeren aan de hoo- gescholen der Hugenoten, wat voor zijn theologische en literaire ontwikkeling van grooten invloed was. In 1612 in zijn vaderstad teruggekeerd, verbond hij zich op 28-jarigen leeftijd aan de gereformeerde kerk van Deventer. In deze jaren was hij de meest toonaan gevende persoonlijkheid in Deventer. Streng trad hij op tegen iedere afwijking van de leer, hij was en bleef een geharnaste calvinist Er ontstond in dien tijd een groote strijd tusschen de remonstranten, de aanhangers van Arminius, waartoe ook Oldenbarneveldt en de regenten behoorden, en de contra remonstranten, de aanhangers van Gomarius. Oldenbarneveldt was tegen de bijeenroe ping van de Dordtsche Synode, maar prins Maurits nam het. niet zoo zeer uit overtui ging, ais wel om redenen van politieke aard, op voor de contra-remonstranten. Zoo kon de Dordtsche Synode gehouden worden. Hieraan werkte mee Jacob Revius, hij werd herziener van het Oude Testament. Zoo hielp hij dus mee aan de overzetting van den Bijbel in het Nederlandsch. Nog een ding had Revius' liefde, n.1. de muziek. Hij dichtte veel liedjes op populaire wijsjes, die daarom dan ook door het volk veel werden gezongen. Tusschen al zijn drukke bezig heden door maakte Revius zijn gedichten, die meestal gingen over religieuze onderwerpen. Deventer had hem zijn lange uitblijven uit de stad kwalijk genomen en zijn laatste jaren naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780.8 te Breslau. Laagste barometerstand 748.4 te Vardö! Verwachting, geldig tot den avond van 7 Februari: Zwakke tot matige meest Zuidelijke wind; helder tot licht bewolkt; droog weer; lichte vorst des nachts; overdag zelfde tempera- tuur. De verplaatsing in ongeveer Oost-Zuid- oostelijke richting van het nieuwe gebied van hoogen druk, dat gisteren over Scandinavië was verschenen, bracht in het Noorden van Scandinavië en van Finland een enorme stij- ging van temperatuur. Terwijl daar gisteren temperaturen tot - 34 graden Celsius voor kwamen, is het nu aan geen der stations in deze streken kouder dan 4 gr. Daarte genover is de temperatuur in Oost-IJsland, waar reeds gisteren in de bovenlucht dalin gen van meer dan 15 graden t. o. v. van den dag tevoren waren voorgekomen, flink gedaald, zoodat vrijwel geheel Duitschland vorst had en het Oosten strenge vorst. Daar de depressie, die op de drukstijging in het Noordoosten volgde, ook ongeveer Zuidoost waarts trok, is te verwachten, dat de kern van den hoogen druk over Duitschland blijft liggen, zoodat de windrichting en de alge- meene toestand in ons land wel in hoofd zaak dezelfde zal blijven: lichte vorst en in het Oosten misschien matige vorst des nachts. in de stad Deventer waien dan ook niet de aangenaamste, niet het minst omdat zijn kracht afnam en omdat hij begon te voelen, dat hij achteraf werd geschoven. Daarom nam hij zijn aanstelling als regent van het Theologisch College te Leiden aan. Hierna is zijn openbaar leven afgeloopen. Hij werd hier bij openbare plechtigheden tot de professoren gerekend cn moest de stu denten vormen, maar hij, die gewend was een heele stad naar zijn hand te zetten, kon deze kleine groep studenten geen meester blijven, ook kon hij niet best over weg met de huis houding. Nog eenmaal laait het oude vuur op, als de denkbeelden van Descartes ingang be ginnen te vinden. Met alle kracht gaat Revius hier tegen in, maar het wordt hem verboden, want men wil geen ruzie meer. Nog is het hem gegeven de geschiedenis van ziin vader stad te voleindigen en dit werk aan de stad Deventer te schenken, als dank voor de door hem genoten studie. In 1658 wordt Revius ziek en hij staat van dit ziekbed niet meer op. Met het uitspreken van het „Avondgebed" van Revius beëindigde spr. zijn lezing, die hij had afgewisseld met het voordragen van gedichten \an Revius. Aivorens de bijeenkomst werd geëindigd, werd nog gezongen psalm 71, laatste vers. s LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtuê gen cn andere voertuigen te 17,22 uur licht op. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arheidsbeurs. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur. Op Maandag en Donderdagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Maandag en Don derdagavond. Voor vrouwelijk personeel af zonderlijke ingang. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 1 autogene-lasscher, 10 bakkers, 13 bankwer kers. 3 beh. naaisters, 1 beh. stoffeerder, 2 betonwerkers, 1 bloemist, 2 boekbinders, 1 boekdrukker, 6 boerenarbeiders, 1 borstelma ker, 14 chauffeurs, 2 chem. reinigers, 7 elec- triciens, 1 etaleur, 42 grondwerkers, 1 in strumentmaker, 2 incasseerders, 3 kappeis, 9 kantoorbedienden, w.o. 2 steno-typistes, 4 kellners, 3 kete makers, 3 kistenmakers, 1 kleermaker. 7 klinkers, 1 koetsier, 3 letterzet ters, 6 loodgieters, 4 mach. houtbewerkers, 7 machinisten, 5 magazijnbedienden, 4 metaal draaiers, 22 metselaars, 19 meubelmakers, 8 monteurs, 17 opperlieden, 12 pakhuisknechts, 5 plaatwerkers, 1 radio-monteur, 1 rijwielher- ste ler, 6 reizigers, 1 scheepsbouwer, 38 schil ders, 20 sigarenmakers, 1 sigaren-sorteerder, 1 sigarenkistjes plakker, 1 sigarearingster, 4 smeden, 2 steenhouwers, 5 stoffeerders, 5 sto kers, 11 stucadoors, 3 slagers, 1 suikerbewer ker, 1 teekenaar, 54 timmerlieden, 4 tuinlie den, 1 tandtechniker, 7 voegers, 1 vuurwer ker 3 wagenmakers, 1 werktuigkundige, 4 winkelbedienden, 11 ijzerwerkers, 182 losse arbeiders, 32 transport-arbeiders, 1 bouwkun dig-opzichter. Geplaatst: 13 werkzoekenden. Alkmaar, 6 Februari 1932. De directeur voornoemd, Ed. VAN DEN HEUVEL. REGELING ZONDAGSDIENST. Op Zondag 7 Februari is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken ge opend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2