Agenda £uchtvaact fBmwntand £aatste AedcfUen JkouUiciaai Tlieuws S$ucqzc£ijke Stand. Stad en Omgeving. Ttieetéeticht jfiacktêetichten Maandag 8 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De macht van het lied (rom.), boven 14 jaar. 7.30 uur. Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Chineesche Speurhond (mysterie); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een liefde in Weenen (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Gloria (rom.); boven 14 jaar. 8 uur, café Central, evangelische samen komst, spreker de heer Sevensma. Dinsdag 9 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De macht van het lied (rom.), boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Chineesche Speurhond (mysterie); boven 14 jaar. - 7.30 uur, Victoria-Theater: Een liefde in Weenen (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Gloria (rom.); boven 14 jaar. 8 uur, bovenzaal van Gijzen, Breedstraat, tweede opvoering revue ,,'t Kan er niet af Woensdag 10 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De macht van het lied (rom.), boven 14 jaar 7 30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De'Chineesche speurhond (mysterie); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een liefde m Weenen (rom.); boven 18 jaar. Donderdag 11 Februari. 7 30 uur, Cinema Americain: De macht van het lied (rom.), boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De Chineesche speurhond (mysterie); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een liefde in Weenen (rom.); boven 18 jaar. 8 uur, Harmonie, Bond voor Staatspen- sionneering; opvoering „Twee Wapens dooi Falkland. Zaterdag 13 Februari. z8 uur, 't Gulden Vlies, propaganda-avond „Tonegido"; opvoering „Daar liegen we ons uit". Zondag 14 Februari. 2 uur, Harmonie, protestvergadering tegen Gevangenneming van dienstweigeraars iprekers A. L. Constandse en Jacq Engels. de brand bij sarassani. Bekentenis van 'n clown. Na de brandramp van het circus Sa rassani te Antwerpen werd van stonde af aan vermoed, zegt de Tel., dat er verband bestond tusschen het feit, dat door een clown, Libot genaamd, en ver bonden aan een concurreerende instel ling een actie tegen het circus Sarassa ni werd gevoerd, en den brand. Te Luik werden namelijk door dien clown schot schriften tegen Sarassani verspreid, terwijl hij naderhand pogingen in het werk stelde om te Antwerpen hetzelfde te doen. Sedert den brand werd Libot van na bij door twee leden van het Sarassani- gezelschap gevolgd, die poogden vriend schapsbanden met hem aan te knoopen. In een café te Brussel heeft de clown in beschonken toestand verklaard, den brand te hebben gesticht. Hij is daarop gearresteerd, hetgeen eenigszins moei lijk in zijn werk ging, omdat de Brussel- sche politie er niet veel voor voelde. De Antwerpsche politie heeft toen een re chercheur naar Brussel gezonden om hem te arresteeren. Libot werd naar Antwerpen overgebracht en ter beschik king gesteld van de rechtbank. Hier loo chende hij echter ten stelligste, den brand te hebben gesticht. Hij is echter in arrest gehouden. ROOFOVERVAL OP DE KAS VAN DE DANZIGER TRAMWEGEN. In den afgeloopen nacht drongen twee ge wapende en gemaskerde roovers de kasafdee- ling van het Bureau van de Danziger tram binnen. Van de twee aanwezige ambtenaren eischten zij uitlevering van de kasgelden. Toen de ambtenaren tegenstand trachten te bieden, losten de roovers eenige schoten, waardoor de beide ambtenaren ernstig in de borst werden getroffen. Een nacht, die hen trachtte tegen te houden, werd eveneens door een schot in de buik en in den arm ernstig gewond. In totaal bevonden zich in de kas ongeveer 6000. Hoeveel daarvan in handen van de roovers is gevallen, is nog niet bekend. GROOTE BRAND IN DE WERK PLAATSEN DER FINSCHE STAATSSPOORWEGEN BIJ HELSINGFORS. In de reusachtige machinehallen van de werkplaatsen der Finsche staatsspoorwegen in een voorstad van Helsingfors is een reus achtige brand uitgebroken. Begunstigd door een storm breidden de vlammen zich met groote snelheid uit en eenige honderden ar beiders, die in de hallen aan het werk waren, konden zich slechts door een overhaaste vlucht redden. Kostbare machineinstallaties, gerepareerd en nieuw spoorwegmateriaal, voornamelijk moderne goederenwagons, wer den in eenige uren tijds vernield. De schade zou ongeveer millioen Finsche Marken be dragen. BRUILOFTGEZELSCHAP VERONGELUKT. Zondag heeft bij Iglau een ernstig ongeluk plaats gehad. Een autobus is door tot dusver onbekende oorzaak in een sloot langs den weg geraakt en over den kop geslagen. De inzit tenden, een bruiloftsgezelschap, kwam onder den wagen terecht. Acht en twintig personen werden gewond, van wie zes ernstig. Bruid en bruidegom bleven ongedeerd. De chauffeur van de autobus, die sterken drank gebruikt had, werd gearresteerd. SCHRIJFMACHINES. Bijzonder voordeelige aanbieding van eenige gebruikte Schrijfmachines, welke onder garantie worden verkocht: E. E. O. (Mi?non) f35.-, Imperial f45.-, Smi'h Bros f 70 - Smith Bros m. langen wa£ f 125.-. Remington No. 10 f 65.-. Kemington No. U (als nieuw) f 120.- Rem.ngton No. 30 (laatste model) f 195—, Uiver No. 11 f 75.-, Underwood als nieuw f 185.-. Nieuwe Corona met koffer f125 Nieuwe Underwood j me{ 3 :aar garantie. Nieuws Tornedo f135.—, met koflfer 150. -jj eco VAN PUTTE» OORTMEIIER, Alkmaar. Parclop 18, Toonkamers Yerdronkenainl 30, lelil. 658. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Heen. De Ekster is gister te Cairo aangekomen om 13.51 u. Terug. E>e Raaf is gister om 12.03 u. te Calcutta aangekomen. Er is een passagier aan boord, terwijl er zich 308 K.G. mail aan boord bevindt. E>e Specht is gister om 15 49 u. te Rome geland. schoot hij een zekeren Gorten in zijn woning dood. en later in den avond verwondde hij een 18-jarig en een zestienjarig meisje door plotesling op hen te schieten. Zaterdagavond schoot hij een bakker, die in de deur van zijn bakkerij stond, dood.» Met zijn auto wist hij nog eiken keer te ontvluchten. Voor zoover men kon nar ir. nam hij zijn toevlucht in de rustige wijk. waarin de ambassades en le gaties gevestigd zijn, welke wijk in de nacht van Zaterdag op Zondag door de politie ge heel is afgezocht. ENGELSCH VLIEGTUIGESKADER DOOR SNEEUWSTORM VERRAST. Drie vliegtuigenvermist. Een Engelsch vliegtuigeskader op weg van Bagdad naar Cairo is in de Syrische woestijn door een hevigen sneeuwstorm overvallen. Drie vliegtuigen worden vermist, terwijl de drie andere vliegtuigen een noodlanding moesten maken in het gebied der Dsjebel- Drusen. waarbij de toestellen ernstig bescha digd werden. Een officier en een sergeant werden ge wond. Een auto-expeditie is uitgezonden om de vermiste vliegtuigen op te sporen. GEVAARLIJKE WAANZINNIGE IN WASHINGTON. Een gevaarlijke waanzinnige heeft Zater dag een deel van Washington in rep en roer gebracht door vanuit zijn auto op verschil lende menschen te schieten. Donderdagavond DE LIBERALEN UIT DEN GEMEENTERAAD VAN MAAS SLUIS. Een lid van de liberale fractie in den gemeenteraad heeft als lid van den raad bedankt. Alle op hem volgende le den van de groslijst van den Vrijheids bond hebben verklaard, niet voor een benoeming in aanmerking te willen ko men, zoodat de liberalen zich uit den gemeenteraad hebben teruggetrokken De heer Richter Uitenbogaardt, die als lid van den raad heeft bedankt, zal worden opgevolgd door den Chr.-Hist heer M. C. Schippers. De oorzaak van dit uittreden is het geschil tusschen den burgemeester en den heer Uitenbo :<aardt over de financieele politiek der gemeente. HULDEBLIJK AAN LOUIS DE VRIES. Onthulling van zijn portret in de Stadsschouwburg. De overdracht aan het Amsterdam sche gemeentebestuur van het door Martin Monnickendam geschilderde portret van Louis de Vries is Zaterdag middag geschied op het plateau van de fauteuils de balcon, op de tweede ver dieping van de Stadsschouwburg. Een groot aantal belangstellenden in deze plechtigheid was hier bijeengeko men. De voorzitter van het Ned. Tooneel- verbond, dr. Tjebbe Franken voerde het woord in zijn functie van voorzitter van het comité dat Louis de Vries bij zijn zestigsten verjaardag een huldiging be reidde. Weth. Boekman aanvaardde het ge schenk met eenige hartelijke woorden voor de gemeente Amsterdam. MGR. SCIOPPA ERNSTIG ONGESTELD. De toestand van monseigneur Scioppa, pau selijk internuntius, die lijdende is aan een zwa re bronchitis, was heden onveranderd. STRAATROOF. Oude dame aangevallen en gewond. In de Emmalaan te Hillegersberg is gis ter, naar De Crt. meldt, een 70-jarige dame, mevr. J. J. D., aangevallen door een als heer gekleed persoon. Deze trachtte haar het handtaschje te ontnemen, waardoor een worsteling ontstond. De dame viel daarbij op den grond en is door omstanders in een in de nabijheid gelegen huis gedragen, waar inwendige kneuzingen werden gecon stateerd. Den vermoedelijken dader K. G., wist men te arresteeren. Hij is door de dame herkend, doch hij ontkent alle schuld; hij wordt voor- loopig vastgehouden. OPGRAVINGEN. Men schrijft uit Heerlen aan de N. R. Crt.: Te Hoensbroek is bij opgravingen op het binnenplein van het voormalige kasteel van de graven van Hoensbroek op een diepte van on geveer anderhalven meter onder den tegen woordigen beganen grond een bestrating ge vonden van kleine ronde veldkeitjes. Waar schijnlijk is in deze bekeiing nog de oorspron kelijke vloer van de binnenplaats, behoorend bij een uit dien tijd dateerenden bouw van den grooten ronden toren, dus uit ongeveer 1360. Na het opgraven is men verder gaan zoeken en vond men een oude trap afdalend tot de be strating. Iets verder stiet men op een eigen aardig boogje en aanvankelijk dacht men de nog altijd niet ontdekte onderaardsche gang te hebben gevonden. Dit baksteenen boogje was echter niets anders dan de overwelving van een ouden put, die vroeger op het midden heeft gelegen van het binnenplein. Bij het uitdiepen van den put vond men een ouden bierpot van Keulsch aardewerk en eenige bruine scherven van Brunsummer aardewerk. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing tusschen vracht- en per sonenauto', een doode. Zaterdagmiddag zijn op het kruis punt Javastraat en Sumatrastraat te Leeuwarden een melkauto en een per sonenauto op elkaar gereden. De melk auto werd in de flank aangereden en kantelde, waardoor een der jongens, die i den laadbak meereden, onder den wagen geraakte. Hij was zwaar aan het hoofd en de borstkas gewond en over leed dadelijk na het ongeval. Boven dien werd een meisje aan een der dijbee- nen .vevvond. VLIEGONGELUK TE BANDOENG. Inlander bij het doen van een proefvlucht gedood. Terwijl de eerste Inlander vliegersproef vluchten deed voor het behalen van zijn brevet, is de vliegmachine naar beneden ge stort. De vlieger was bewusteloos, hij stierf gedurende het overbrengen naar het hospi- taal. Ongecorrigeerd. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Een Japansch voorstel? Van Japansche rijde is men voornemens een voorstel te doen tot het bijeenroepen van een internationale conferentie, die een plan zal bestudeeren, tot vorming van een gedemi litariseerde zone van 15 a 20 mijl rondom de voornaamste Chineesche havensteden. Een dergelijke maatregel zou tevens een groote slag zijn voor de verschillende Chineesche gneraals, die aan het hoofd van de talrijke bandietenbenden staan en die alleen van de plattelandsdistricten niet kunnen bestaan, en voortaan den toegang tot de meer welvaren de havensteden afgesloten zullen vinden. Tevens treft men door maatregelen tegen deze generaals de voornaamste oorzaak van den instabielen toestand in China. Het Japansch consulaat te Haakau geplunderd. De Jaipansche consul te Hankau meldt, dat het Japansche consulaat aldaar door Chineesche soldaten is aangevallen en ge- pulunderd. De Japansche consul heeft volle dige schadevergoeding en bestraffing der soldaten van de Chineesche autoriteiten ge- eischt. HET STROOPERSDRAMA TE HEMRIK. De dader gearresteerd. Zondagmorgen te ongeveer acht uur heb ben de rijks- en gemeentepolitie den verdach te van den aanslag ten huize van zijn ouders aangehouden. Het is de ongeveer 29-jarige J. Fokkema. Verdachte, die aan een verhoor werd onderworpen, heeft toegegeven, dat het schot gevallen is, doch volgens zijn zeggen was dit per ongeluk geschied op het moment, dat hij zijn geweer uit elkaar wilde nemen. Hij ontkende dan ook aangelegd te hebben. In tegenstelling hiermede zijn de verklarin gen van het slachtoffer en van den jachtop ziener Jonker, die wel degelijk hebben ge constateerd, dat de verdachte met zijn geweer in aanleg heeft gevuurd. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig, doch niet levensgevaarlijk. De kans is zeer groot, dat hij voor altijd het gebruik van zijn arm zal moeten missen. Nader vernemen wij, dat de verdachte in afwachting van het nader onderzoek te Beetsterzwaag wordt gevangen gehouden en dat hij vermoedelijk morgen naar Leeuwar den zal worden overgebracht. HEILOO. Woensdagmiddag zal de gemeente raad om half twee bijeenkomen. Be handeld zal o.a. worden: voorstel cre- dietverlaging voor meststoffen aan tuinders; aanleg vluchtheuvel op het Raadhuisplein; benoeming correspon dent arbeidsbemiddeling wegens bedan ken door den heer Jonker. BERGEN. Wantrouwentooneelspel in drie bedrijven door K. H. Spijkman. „Kunst na Arbeid" gaf gisteravond voor een tamelijk goed bezette tooneelzaal in „De Rustende Jager" bovengenoemd tooneelspel. Het programma vermeldt een fabrikant, zijn vrouw en dochter, haar verloofde, een wnd. advocaat, twee inspecteurs van een brandverzekering, een kantoorlooper, een werkman, een fabrieksjongen, twee dienst boden, een inspecteur en een rechercheur. De titel en de samenstelling van het pro gramma doen reeds dadelijk den inhoud e- vroeden. De inspecteurs van een brandver zekering wijzen op een geschil met een ver zekering, de politie op een arrestatie en de titel op een conflict in de familie tengevolge een ongemotiveerd wantrouwen, dat, aange zien men hier met een tooneelspel te doen heeft, op het eind goed afloopt. Inderdaad heeft men hier te doen met een fabrikant, wiens fabriek dcor een ontslagen dronken arbeider in brand was gezet, doch die onder verdenking van brandstichting drie weken in hechtenis wordt gezet, aangezien bij den schijn tegen zich had, doordat hij met speculeeren veel geld had verloren en een maand tevoren het verzekerde bedrag had verhoogd. Aangezien hij den avond voor den brand zijn vrouw bekende het geld, dat zij in het huwelijk had medegebracht, te hebben verspeculeerd, veronderstelt de vrouw, toen hij later onder verdenking den brand te hebben gesticht, wordt gearresteerd, dat deze arresta tie terecht plaats heeft en spreekt geen woord, om het dappere dochtertje, dat heftig tegen de politie uitpakt over de beleedigende ver denking, te ondersteunen. Ook de verloofde zwijgt. De moeder vindt later vergeving, doch de verloofde blijft afgewezen en het meisje trouwt met den vriend-advocaat, die van den aanvang af in de onschuld van zijn vriend en weldoener heeft geloofd. De geraffineerdheid van verzekerings maatschappijen, die gaarne' premies opstrij ken, maar als het op betalen aankomt alle mogelijke pogingen aanwenden om aan hun verplichtingen te ontkomen, komt in dit stuk niet onaardig naar voren, evenals het bruut optreden van de politie, die in iedere ver dachte een misdadiger bevroedt. Het stuk werd ietwat te gerekt gespeeld en was allerminst spannend. Overtuigend spel gaf mej. Cl. de Groot als het dappere doch tertje. Enkele malen speelde zij zoo overtui gend, dat zij van vele toeschouwers een traan ontlokte. Goed spel leverden ook de heer Poldervaart als kantoorlooper, mej. Bakker als echtge- noote, en de dames van der Lans als dienst boden. De heer Govers leverde als inspecteur van politie eveneens goed spel, ook als ver zekeringsinspecteur. De heer A. van Vuuren slaagde er in om de rol van den fabrikant aannemelijk te ma ken. De jongeheer Loevens was een aardige fabrieksjongen. Overdreven was echter, dat hij met zijn klompen aan in de keurige woon kamer van den fabrikant rondstapte. De tooneelaankleeding was keurig ver zorgd en de heer Loevens had voor de regie en het kapwerk terecht een hulde in ont vangst te nemen. Het publiek was voor stuk en spel dank baar met applaus „Kunst na Arbeid" zien wij liever een blijspel geven. KOEDIJK. In bet raadsverslag van Koedijk is gemeld, dat de heer de Geus voorstelt persoonlijk naar den Haag te gaan. Dit was niet de heer de Geus die geen raadslid meer is maar de heer Kramer. GEBOREN:" Catharina Anna d. v Simon Schilder en Anna Sentveld. Andrea d. v. Christiaan Wie- se en Aagje Sloot. Antje Gerardina d.v Gerar dus Rabeling en Antina Belt. Franciscus z. v. Franciscus Baas en Antje de Graaf. Jo- annes Ferdinandus Marie z. v. Edward En- del en Margaretha de Wit. Barbara Trijntje Jacoba d. v. Jan van der Meer en Adina van der Gulik. Anthonia d. v. Willem Purmer en Geertje van den Berg. OVERLEDEN: Aafje Petronella Meijers 3 jaar. Harmen Visser 63 jaar. JUBILEUM. Heden herdacht de heer P. Kroon, werkman bij de gemeente reiniging den dag, dat hij vóór 25 jaar in gemeen tedienst kwam. Deze dag ging voor hem niet onopge merkt voorbij. Een deputatie, bestaan de uit den wethouder, voorzitter der commissie van de gem.-reiniging, den heer G. v. Slingerland, den directeur der gem.-reiniging, den heer C. A. Groo- tegoed en de beide opzichters, de heeren Bok en Groot ,kwaro den jubilaris haar gelukwenschen aanbieden Weth. v. Slingerland sprak den jubi laris toe met hartelijke woorden, waar bij hij deed uitkomen, dat elk bedrijf een raderwerk is, waarin grootere en kleinere raderen elk hunne functie heb ben en geen enkel kan worden gemist om het geheel goed te doen function- neeren. Hierbij moet het kleine rad het groote helpen en spreker was het een genoegen te kunnen constateeren, dat de heer Kroon steeds met volle ambitie de hem opgedragen taak had verricht de hoop uitsprekende, dat het hem nog lang gegeven mocht zijn zich met dezelf de animo aan zijn werk te geven. Spr. bracht naar voren, dat het een g^ede gewoonte van het gemeentebe stuur is ter gelegenheid van een 25-ja- rig jubileum een bronzen ligpenning aan te bieden en bood met hartelijke woor den deze ook nu aan den heer Kroon aan. De heer C. Grootegoed sprak vervol gens den jubilairs toe met waardeeren- vooral ook de goede samenwerking op den voorgrond plaatsende, terwijl hij hem namens de gemeente Alkmaar een enveloppe met inhoud ter hand stelde. De heer Fernhout bood daarna na mens de collega's den jubilaris en diens echtgenoote een fraaie spiegel aan on der Let uitspreken van eenige toepasse lijke woorden. Ook van andere zijde mocht de fam K. oon vele blijken van waardeering ont vangen. Tenslotte dankte de jubilaris alle aanwezigen voor de belangstelling en verzocht den wethouder zijn specialen dank te willen overbrengen aan het ge meentebestuur. naar waarnemingen, verrient in den morgen van 8 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.5 te Vest Manör. Laagste barometerstand 753.7 te Skagen Verwachting, geldig tot den avond van 9 Februari Matige Noordwestelijke tot Noordooste lijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, aan vankelijk regen, later sneeuw; temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Overzicht. De toestanden in Scandinavië wisselen met groote snelheid. In den nacht vormde zich een vrij diepe depressie over het Skager- rak, die tijdelijk hier te lande dooi weer brengt, maar door flinke drukstijging met koude Noordoostenwinden wordt gevolgd, zoodat in Noord-Scandinavië de vorst weer streng is geworden en in Zuid-Scandinavië en Noord-Duitschland sneeuw valt. Tus schen IJsland en Noorwegen neemt de hoo- ge druk nog toe, die op het vaste land op een kleine rest na in Frankrijk is verdwenen. Op de Britsche eilanden en in Frankrijk is het weer rustig met vrij veel mist In het Oost- zee-gebied waait het krachtig. De verplaat sing van de depressie uit het Skagerrak naar het Zuiden zal den kouden luchtstroom uit Scandinavië waarschijnlijk tot ons land doen doordringen en sneeuw meebrengen, waarna althans tijdelijk verdere vorst te wachten is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul gen en andere voertuigen te 17.25 uur Licht op- INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Bergen ingebroken in een vil la aan het einde van de Eeuwigelaan (Noordzijde). Er wordt niets vermist, zoodat de dief vermoedelijk in zijn po- guigen is gestoord. De politie stelt een onderzoek in. POLS GEBROKEN. Zaterdagmiddag ongeveer half vijl had op den hoek Langestraat—Koor straat een aanrijding plaats tusschen een telegrambesteller, den wielrijder A. S. alhier en een vrachtauto, bestuurd door den heer J. H. R. uit Amsterdam. De wielrijder kwam te vallen en brak zijn linkerpols. Na voorloopig door de politie te zijn verbonden, werd de patiënt naar het Stadsziekenhuis overgebracht. Proces-verbaal is opgemaakt en de politie stelt een nauwkeurig onderzoek in, omdat vermoed wordt, dat een derde persoon wel eens de hoofdschuldige kon zijn. DIEFSTAL TE GROOTEBROEK. Inbraak in een goudsmidswinkel. In den afgeloopen nacht heeft alhier een brutale inbraak plaats gehad. In brekers hebben hun slag geslagen in den goudsmidswinkel van den heer N. Hink, wonende aan de Dorpstraat. De inbrekers hebben zich aan de achterzij de door het forceeren van de rolluiken toegang tot het perceel verschaft. In de woning hebben zij eenige deuren in de jang geforceerd en langs dezen weg zijn zij in den winkel gekomen. Hier hebben zij uit de vitrine een groot aan tal gouden en zilveren voorwerpen mee genomen, o.a. 30 gouden l.orloges, ruim 200 gouden ringen, 4 gouden dames armbanden, 10 gouden horloges, een aantal broches, enz. enz. De daders moeten zeer voorzichtig te werk zijn gegaan, want de eigenaar van de zaak en zijn familie waren in de woning aanwezig en sliepen door het geheele huis verspreid. Geen van allen heeft echter iets ge hoord. De politie heeft hedenmorgen een onderzoek ingesteld doch tot dusver heeft men van de daders geen spoor kunnen ontdekken. BRAND TE SCHAGEN. Hedennacht omstreeks 4 uur brak brand uit in het winkelhuis van den heer R P. v. Halm, coiffeur aan de Gedempte Gracht te Schagen, waarin tevens is gevestigd de vischzaak van den heer P. Schippers, en waarin ook nog een derde gezin woonachtig is. De brand is ontstaan in het perceel Schip per. Deze, een alleenwonend man, moest zich door een zolderraam naar buiten wringen, waarbij bet raamkozijn om 's mans hals kwam te hangen Via een dakgoot heeft hij het perceel vervolgens aan de andere zijde verlaten, waarbij hij eenige verwondingen heeft opgeloopen. Hierna heeft hij de andere bewoners ge waarschuwd, die met hun gezinnen in allerijl de vlucht namen. Het perceel brandde tot den grond toe af Niets kon worden gered. De aangrenzende perceelen van de heeren N. v. Geelen, juwelier en M. v. Rijswijk, schoenhandel, wist de brandweer te behouden. Het perceel v. Rijs wijk kreeg nochtans belangrijke waterschade Over de oorzaak van den brand is nog niets bekend. De politie heeft een onderzoek in gesteld. Alles was verzekerd, AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM. 8 Febr. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmaikt werd be taald voor: Zeeuvvsche: Bonten 4.80 5.30, blauwen 4.80—5.25, eigenheimers 3.704.10; Flakkeesche eigenheimers 44.30; Drentsche eigenheimers 3 3.25; Limburgsch» industrie rardappe'.en 1 2.602.80; Eigenheime.s poters 3 3.40; Duinzandaardappelen 625— ƒ6 50; Friesche borgers 3.604.10. De aanvoer bedroeg 1100 H L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM. 8 Febr. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 653 Vette koeien, le kw. 7580 cent, 2e kw. 6474 cent, 3e kw. 52 62 cent en mindere soorten 50—50 cent per K.G., slacht gewicht; 102 Melk- en kalf- koeien 220—320; 123 Vette kalveren, 2e kw. 6070 cent, 3e kw. 5060 cent p. K.G levend gewicht; 119 Nuchtere kalveren f 4 9; 44 Schapen 18—24840 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G, 3435 cent, zware varkens 33—34 ct., vette varkens 323 cent per K G., slachtgewicht; 63 paarden 60—120.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2