WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN 'fxovinciaat 'flieuws van sommige feestgenoten die graag na af loop nog een slippertje willen maken Daar toe behoorde ook in den nacht van 7 Oc- tober de grondwerker Joh. K„ die ondanks het dringende verzoek van rijksveldwachter Miné, voortdurend talmde huiswaarts te gaan, tot de brigadier aan dat „zingen" een eind maakte en procesverbaal opmaakte. De heer Mi nee. heden als getuige tegen K. gehoord, liet niet onduidelijk uitkomen, dat hij bet jongemensch niet van baldadigheids- smetten vrij verklaarde ai de kantonrechter onderschreef die ineening door den moppe renden heer K- te veroordeekn tot 12 boete of 12 dagen hechtenis. DE ANATOMISCHE LES VAN REMBRANDT WAS ER ..NIKS" BIJ. De 65-jarige veehouder Mathijs B. te Broek op Langendijk was in het bezit van eenige schapen, die blijkbaar afgedaan had den met de leus schept vreugde in 't leven" en onmiskenbare teekenen van psysiek verval vertoonden. De verontruste eigenaar had aletoen een der schapen geslacht en het vleesch cadeau gegeven aan eenige uitver koren schepselen, doch stond tot loon zijner edelmoedigheid heden terecht wegens het slachten van een schaap op 25 Juli zonder daarvan aangifte te hebben gedaan. Persoonlijk aanwezig, verklaarde de beer B.. dat hij inderdaad een schaap had ..ge opereerd" na het vooraf de keel te hebben af gesneden. Een radicale methode, die alle ver- doovingsmiddelen overtreft en dus chirurgen ten zeerste kan worden aanbevolen. Hij had na minutieus onderzoek der organen, waartoe hij zich volkomen deskundig beschouwde, geen ziekelijke afwijkingen geconstateerd en hij had het schapenlijk geheel compleet afge leverd aan den noodslachter. De veehouder achtte zich hiertoe volkomen gerechtigd, doch de ambtenaar was een andere meening toegedaan en verzocht en verkreeg aanhou ding der zaak tot de volgende week. teneinde den verbalisant als getuige te hooren. WEER EEN VRACHTAUTO CHAUFFEUR VOOR 'N HALFJAAR VAN DEN RIJWEG. Het wordt een zaak van beteekenis voor ficeren vrachtautochauffeurs om ck noodige voorzichtigheid te betrachten, aangezien zoo wel ambtenaar als kantonrechter met roeren de eenstemmigheid hebben saamgezworen te gen eventuëele wegmisbruikers krachtdadig op te treden, niet alleen door het opleggai van zware geldboeten, doch ook door het ont zeggen van rijbevoegdheid, een bijkomende penitentie, die voor velen werkloosheid betee ken t. De 35-jarige vrachtrijder Pieter B. uit Stompetoren ondervond heden in niet geringe mate de gevolgen van die verbitterde stem ming, toen hij terecht stond ter zake een door hem veroorzaakte aanrijding met een van Hoorn komende autobus op 2 December, welke aanrijding plaats had op de Noorder vaart, gem. Oterleek. Het was dien dag tame lijk mistig en de autobus was uit voorzorg volop geïllumineerd, doch de vrachtrijder had die moeite niet genomen en reed bovendien onverantwoordelijk snel met het hierboven omschreven gevolg. Niet alleen werd de auto bus, bestuurd door den heer J. Mol, wonende te Hoorn, belangrijk beschadigd, ook werden eenige zich in de bus bevindende passagiers duchtig door elkaar gerammeld en zelfs door glasscherven licht gekwetst De roekelooze chauffeur werd dan ook duchtig onderhanden genomen en veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen hechtenis, bene yens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd *an zes maanden. DE GEHEIMZINNIGE AUTO BESTUURDER. De bestuurder van den luxe auto G. no. #2470, genaamd A. H. B. en van beroep kermisreiziger, zender vaste woonplaats, reed op 19 Augustus te Broek op Langendijk, toen hij een door den melkhandelaar H. Troost- heide bestuurd aangespannen voertuig voor bij wenschte te tuffen op den nogal smallen rijweg, een van de andere zijde naderenden jeugdigen wielrijder, v. d. Belt genaamd, van de sokken, met gevolg dat diens rijwiel werd beschadigd. De houder van dien auto werd opgespoord, doch beweerde van niets te weten. Het rijbewijs G. no. 82470 stond ten name van zijn echtgenoote. Evenwel werd deze heer B., al hield hij zich van den domm toch maar op hoop van zegen veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis Hij moet zich dan maar verantwoorden als de wissel- looper van de Justitie hem de kwitantie pre senteert. ZULKE KLANTEN KAN MEN MISSEN. De werklooze heeren J. C. en J. K. te Alk maar kortten zich op 8 November aange naam den ledigen tijd met de beoefening der edele hengelsport, doch bezigdai ais opera tieterrein het door den heer Klaas Ruiter te Koedijk gepachte vischwater. Deze beroeps- visscher had edelkarper uitgezet en was dus op de belangstelling van dergelijke amateurs zonder vergunning niet hevig gecharmeerd. Bovendien werd hij door den heer K. nog uitgescholden en bedreigd, wat hem ook niet lekker smaakte. Bedoelde visschers, die erkenden op de baars te zijn uitgeweest, stonden heden te recht en werden ieder veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen hechtenis. De heer K- werd bovendien aangemaand in 't vervolg zijn mond en zijn gemak te houden. DE GOEDE INTENTIE WERD NIET AL TE BEST BELOOND. De heer J. R., chauffeur op een vrachtauto ft' te Alkmaar woonachtig, presenteerde zich als verdachte omdat hij op 3 October op de Noordervaart onder Schermerhom met zijn vrachtauto door een begrafenisstoet was ge reden, zoodat een 'chter de lijkkoets rijdende volgauto krachtig moest worden geremd, ten einde een aanrijding te voorkomen. In dezen auto bevond zich echt..r een veldwachter, die niet aarzelde den onverschilligen chauffeur het leven zuur te maken door proces-verbaal tegen hem op te maken. De heer R. gaf evenwel heden een plau- sebele verklaring van zijn zondigen tegen de regels der burgerlijke beleefdheid en het ver keer, door mede te deelen, dat hij in den aller- hoogsten spoed bezig was geweest om een dokter te zoeken voor een vrouw, die accou- cheurshulp dringen noodig had Hij overleg de tot staving van zijn bewering een schrifte lijke mededeeling van een geneesheer. Ten einde deze opgaven te controleeren, werd de zaak aangehouden tot de volgende zitting. DEZE ZAAK WAS NOG NIET WAT MEN NOEMT: VOOR DEN BAKKER Een te Zijpe resideerende chauffeur, de 32-jarige heer Piet B., zou op 11 Nov. onder de gemeente Schoort met een door hem be stuurden auto een aanrijding bebben veroor zaakt. toen hij vanaf een particulier erf den rijksweg oprijdende zich niet voldoende had vergewist of de weg wel vrij was. De ver dachte chauffeur kon zich echter niet met deze tenlaste leggingen niet vereenigen. In de eerste plaats werd het uitzicht belemmerd in secundo was hij niet van een erf doch van een openbaren rijweg komen rijden, zooals hij op een meegebracht primitief schetskaart je trachtte te verduidelijken. De ambtenaar wist niet beter te doen, dan zijn stalenboek maar dicht te klappen en de dagvaarding in te trekken. Later komt deze zaak. beter voorbereid, dan opnieuw aan de orde. GEEN BROODSGEBREK, MAAR SIGARETJESTREK. De jeugdige chauffeur Engel St. uit Eg- mond aan Zee is geen geboren strooper, doch de omstandigheid, dat hij als de kostwinner van zijn geheele werklooze familie geen geld kon overhouden voor een sigaretje bracht hem op het idee. zich door het bemachtigen van een konijntje wat bijverdienste te ver schaffen. Zijn vriend Butter, die nogal sug gestie schijnt uit te oefenen op zijn omge ving, moedigde hem krachtig aan. echter met het droevige resultaat dat Engelmundus werd gesnapt in de duinen van den heer v. d. Vliet met een hond en zich heden hoorde veroordeelen tot 10 boete of 10 dagen. EEN DRIEKWART VERLAMDE HANDREM. De 18-jarige timmerman G. J. B. uit Heer- hugowaard, maakte met een dikke lederen motorjas zooveel* „stos" dat de kantonrech ter hem bijna voor een kampioenwegrenner observeerde. Hij bleek echter slechts 'n hout- bewerkend amateurtje, dat dezer dagen in de Heerenstraat te Alkmaar rijdende, door een motoragent werd aangehouden, die na in spectie der remmen, concludeerde dat de handrem geen noemenswaardig effect sor teerde. De zaak was echter, zooals de sports- men opgetogen verklaarde nu weer dik in orde en de kantonrechter vergenoegde zich, slechts 6 boete of 6 dagen op te leggen. De ambtenaar, die, waar het de financieele belangen van den staat betreft, de kracht van een citroenpers verre overtreft, had 15 boete of 15 dagen gerequireerd. HEEMSKERK. Jaarvergadering R.K. Volksbond- Vrijdagavond kwamen de leden van bo- vengenoemden bond in 't verenigingsgebouw in jaarvergadering bijeen. Onder de ingeko men stukken behoorde een schrijven van het R K. Verenigingsgebouw bestuur, meldende dat door wangedrag de vrije toegang in ge noemd gebouw voor de werkloozen ontzegd is. Daarna werd nog voorlezing gedaan van een massieve van den heer P. Klaasse mel dende dat hij als vaandeldrager wenscht te bedanken. Verder deelde de voorzitter nog mede dat door B. en W. als leden der vakcentrales voor het crisis-comité, en zulks naar aanleiding van een door den bond gericht verzoek, be noemd zijn de heeren IJ. Schuijt en W. Meijer. Deze mededeeling vond weinig bijval der vergadering. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeni- ging een kerngezond leven geniet, het leden tal nam met 43 leden toe. Financiën. De ontvangsten waren 820.77 en uitgaven 818.65, totaal bezit ruim 500. Jaarverslag „Hulp in Nood". Ontvang sten en uitgaven s'oten met een voordeelig saldo van pl.m. 25. Ook het jaarverslag van het spaarfonds sloot met een klein saldo. Tijdens de nu gehouden bestuursverkiezing werden de aftr. leden herkozen. Begrooting. Deze werd vastgesteld met een ontvangst en uitgaafcijfer van 872.75. Tijdens de Donderdag gehouden bijeen komst van den tuiniersvakbond Noordhol land is tot bestuurslid gekozen onze plaats genoot de heer Nic. Vendel. In de plaats van het overleden lid, de heer A. I. de Vries, is tot lid van de commis sie tot het naleven van het contract ter be strijding van de handel in de gladiolenbloe- men benoemd de heer G. Schart alhier. De zachte winter is oorzaak dat er dit seizoen aan de oude volle grondgroenten geen einde schijnt te komen. Aan de Vrije Vei ling Vrijdag nog een kistje met spinazie aan gevoerd. EGMOND AAN ZEE. Donderdag, 4 Febr., 's avonds om 8 uur gaf de Egmondsche Tooneelclub haar tweede uitvoering in dit seizoen in de zaal van den heer Mulder. Opgevoerd werd een tooneelspel in 4 be drijven, getiteld: „Er staat geschreven...", een spel, dat ons weer het afschuwelijke van het oorlogsbedrijf heeft doen inzien. Gaf de Egmondsche Tooneelcub tot heden slechts blijspelen, thans heeft ze het gewaagd eens met een ernstig stuk op te treden, wat zeker grooter eischen aan de spelenden stelt. Onze verwachting werd echter niet teleur gesteld De dames en heeren, die hun rollen allen uitstekend speelden, hebben wel eer van bun werk en de stampvolle zaal en het welgemeende daverend applaus na afloop zullen hun wel voldoening hebben ge schonken. Het stuk speelt in der. grooten „Wereld oorlog". Gedreven door opgezweepte vader landsliefde, aangemoedigd door het voor- oorlogscbe idealisme zien we ce jonge man nen den oorlog intrekken. Geen smeekbeden, noch egoïstische overwegingen kunnen hen weerhoudoi. Maar van den waan zijn vader land in waarheid gediend te hebben, is Thomas Henderson genezen als hij voor zijn leven verminkt terugkomt. Dan ziet hij hoe geen wereldsch geluk meer voor hem is weg gelegd, zelfs zijn vrouw heeft aischuw van Een beslagen tong een vnj zeker bewijs van slechte spijsvertering en verstopping. Ook voor kinderen zijn Poster'» Maagpillen. bet bekende laxeermiddel, uitstekend. f 0.65 pa flacon. zijn verminkt lichaam; zijn huwelijksgeluk is verbroken. Aan het einde van het spel zien we hoe hij na veel innerlijken strijd zijn leven weer aanvaardt en het nog dienstbaar wil maken aan de menschheid, door lezingen te houden en te leeren, dat het christendom den oorlog verbiedt. Daar staat geschreven: „Gij zult elkander liefhebben en gij zult niet dood en Om dit spel goed tot zijn recht te latoi komen, werd heei wat van de spelenden ge vergd. Zij hebben echter zonder uitzonde ring verdienstelijk spel geleverd en veel suc ces verworven. Vooral vermelden we het uit nemende spel van den heer Davidson, die ae roofdrol van den verminkten soldaat ver vulde en van mej. Nademan als mevr. Hen derson, zijn moeder. Heel goed en natuurlijk werden ook de kleine rollen van John (mej. A. v. Pel) en Freddy (de heer C. Wijn) ge speeld. Een gezellig bal besloot de uitvoe ring. Jammer was het, dat enkelen onder het pu bliek vaak het spel bedierven door ongepaste opmerkingen en gelach, wat zeer ontmoedi gend is voor de spelers en blijk geeft dat sommigen niet de ernst van het stuk begrepen hebben. URSEM. In de laatstgehouden vergadering van de vereeniging „Het Witte Kruis", alhier, werd de rekening vastgesteld in ontvangsten op 327.76 en in uitgaven op 276.41. Batig saldo 51.35. De rekening der T.B.C.-vereeniging werd vastgesteld in ontvangsten op 643.88, in uitgaven op 59.67. Batig slot 584.21. Tot secretaris van de vereeniging „Het Witte Kruis" is benoemd de heer M. Lange- reis, alhier. SINT PANCRAS. Vrijdag 5 Februari 1932, des namiddags om 7 uur, kwam de vereeniging Onderlinge hulp bijeen in het café van den heer Bouw- stra, onder voorzitterschap van den heer A. Schuur. De voorzitter deed mededeeling van het feit, dat de heer D. de Koning bij zijn 50- jarig huwelijksfeest door het bestuur was verrast met een fraaien leunstoel, als blijk van belangstelling der vereeniging. Spr. meende, dat het bestuur hiermede had ge handeld volgens de goedvinding der leden. De heer Stammes verklaarde bij de notu len, dat het niet juist was wat op de vorige vergadering was gezegd, tenopzichte van de oude leden, n.1. dat zij het meeste van de vereenigingskas profiteerden. Het was opge vallen, dat de jongeren meer van de kas vergden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer D. Bruin, bracht naar voren, dat hei afgeloopen jaar een heel moeilijk jaar voor de vereeniging was. Spr. verklaarde, dat de leden daaraan wel aandacht moeten schenken. De uitkeeringen zijn in den regel zoo, dat men deze nooit te hoog vind, maar wel te verstaan geeft, dat men ze hooger dacht. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat 932 een jaar van groote zorg voor de vereeniging was. De ontvangsten 1638.98 werden door de uitgaven met een bedrag van 2768.86 aan uitkeeringen en 456.80 aan diversen belangrijk overschre den. Op het einde van 1931 was er een na- deelig slot van 1504.12, zoodat uit het reservefonds een bedrag van 1500 moest worden genomen. Nadat hierover van gedachten was ge wisseld, werd het voorstel van den penning meester, om indien het reservefonds vermin deren zou tot een bedrag van 1500 door het bestuur maatregelen zouden worden ge nomen om een verder verminderen der reserve te voorkomen, door de vergadering goedge- kurd. Vermindering der uitkeeringen met 5 a 10 zal dan in overweging worden geno men. Bij de rondvraag kwamen eenige huis- hcudelijke zaken in bespreking. Daarna slui ting. NOORDSCHARWOUDE. Het vervoer van de benoodigde steenkolen over het jaar 1932, voor de Gem. Lichtbe- drijven aan den Langendijk is gegund aan de schippervereeniging „de Wilde Beurt" te Broek op Langendijk voor 1.65 per ton vanaf Alkmaar en voor 1.25 per ton van af station Noordscharwoude (dorp.) WIERINGERWAARD Donderdagmiddag vergaderde de Rund- veefokvereeniging onder leiding van den heer Jb. Kaan Kzn. De voorzitter bracht in herinnering het verscheiden van den oud-voorzitter wijlen den heer P. Schenk Dzn., die zooveel voor onze vereeniging heeft gedaan, waarvoor ze ker een woord van dank gesproken mag wor den. Mede werd dank gebracht aan de leden die het initiatief hebben genomen door mid del van bloemen uiting te geven van onze ge voelens. Op verzoek van den voorzitter deelde de heer Daan Kaan mede, dat slechts een lid niet heeft deelgenomen aan de besprekingen omtrent samenwerking van fokvereeniging en fabriek. Gezien den groei van de deelna me der controle op hoeveelheid en vetgehal te, behalve de leden der éokvereeniging zijn er 30 leden van de fabriek welke hun koeien laten onderzoeken, achtte het fabrieksbestuur in verband met rationeeler uitvoering liet ge- wenscht, deze werkzaamheden, ook die der fokvereeniging uit te doen voeren door de fabriek, de controleur alzoo geheel in dienst der zuivelfabriek. De leden die zelf monsteren betalen voor het onderzoek 1 per koe, met monsterne mer 2 per koe; voor de leden der fokver eeniging afzonderlijk te betalen de kosten voortvloeiende uit een herfstkeuring, stam boekkeuring, stamregisters enz. De fokver eeniging heeft ongeveer 270 tot 280 koeien in onderzoek ditmaal 3.50 per koe vertegen woordigt, ruim de 900 welke gedacht is het loon te zijn van de hiervoor te verrichten werkzaamheden. De voorzitter zegt veel genoegen te heb ben in de groote vooruitgang der controle en hoopt op algemeene controle vanuit de fabriek verkiezing bestuursleden. De heer Van Hoorn heeft kermis ge geven niet meer in aanmerking te wil len komen. De heeren K. Schenk en J. Schenk werden herkozen. De rekening van den penningmeester werd in volkomen orde bevonden. Deze sloot met een batig saldo van 9.15. Onder dank werd het salaris van penningmeester en secretaris voor elk op 25 gesteld. Er volgde een uitgebreid jaarverslag over het mclkjaar 1930. Zes Frans 121 dochters brachten als vaars gemiddeld op 3872 K G. melk. 140 K G. vet. 36.2 pCt. vet in 304 melkdagen. De zes Frans 104 dochters, eigenaar de heer Grone- man, als 2-jarige, produceerden 3957 K.G., 146 K.G. vet, 3.69 pCt. in 300 dagen, terwijl de gemiddelde opbrengst van al le vaarzen is 3588 K.G. melk, 127 K G vrt met 3.54 pCt. in 290 melkdagen. We hoorden uit het jaarverslag, dat door deze vereeniging met de laatstge noemde tentoonstelling in Hoorn veel prijzen .verden behaald Frans 126 ver- verwierf den len prijs, een zilveren kampioensbeker, beschikbaar ge teld door de stad Hoorn, voorts de 1ste dag 6 eerste, 5 tweede, 3 derde en 4 vierde prijzen. De heer Groneman behaalde in de rubriek 7 dieren van een eigenaar de 1 D prijs met 5 hokkelingen, de 2e en 3 melkkoeien 1ste prijs. De 2e prijs werd toegekend voor vijf koeien van leden der vereeniging. Door .".en heer R. L. Waiboer werd verslag uitgebracht van de laatst gehouden Bondsvergadering. Voor de volgende te houden Bonds vergadering werd de heer C. R. Blaau boer gekozen Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief zeiae de heer Jb Sleutel, dat het hem opgevallen is, dat post 7 salaris secretaris-penningmees ter van den Bond 100 zeer laag is De voorzitter lichtte toe, dat de heer Koster dit verdisconteert met zijn sala ris als inspecteur enz. Bij de rondvraag werd door den heer A. K. Kaan geïnformeerd of de vereeni ging in 't bezit is van een hoeventang Toegelicht werd, dat dit nuttige in strument steeds bij den secretaris te verkrijgen is. De heer D. Kaan Nzn. vroeg of alle koeien welke men melkt, ook in onder zoek moeten, ook die welke verworpen hebben. De voorzitter antwoordde, dat het moei'ijk is om daar een uitzonderings bepaling voor te maken. Afwijkende die ren krijgt men ook door mond- en klauwzeer. De koeien die in de boerde rij blijven vallen in de termen voor on derzoek. Door den penningmeester werd voor ge teld de sommen waar thans premie van betaald wordt te herzien. Het was voor een verkocht dier van 1000 en hooger 15 premie voor de vereeni ging. 500 tot 1000 10 premie, kal veren minder dan een jaar oud verkocht voor 200 en hooger 5 premie. Voor gesteld werd voor dieren van 800 en hooger 12 premie, beesten van 400 tot 800 8 premie. Kalveren van 150 eu daarboven binnen den leeftijd van een jaar 3. Goedgevonden. Ten slotte vroeg de heer D. Kaan aan de aanwezige leden hoeveel koeien men denkt te laten dekken door Wodan Jan 5 Wanneer er weinig komen achtte hij zich niet verantwoord den stier hier langer gestationneerd te houden. Inmid dels zal hij nogmaals met vee-export correspondeeren om het dekgeld ver laagd te krijgen. Daarna sluiting. Donderdagavond hield de Jonge V. A R.A.-afdeeling alhier een propaganda- avond in de zaal van den heer p. Schenk. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer G. Buter, dia zijn vreugde uitsprak over het groote aantal belangstellenden en vooral wei. kom heette den beer W. van Capellen, die dezen avond voor de V A R.A.-afd! zou optreden en het kunstzinnige ge- •leeite zou verzorgen, ter ijl de ne6P Oveibeeke van Len Helder een propa- gaiidarede zal uitspreken Door drukke werkzaamheden was ae heer Van Capellen genoodzaakt reejs om half tien te vertrekken, zoodat hij het eerst zal optreden. Met applaus werd hij begroet. Eerst werd voorge dragen een humoristisch gedeelte uit Schakels van Herman Heijermans en wel de samenspraak tusscher. Hein en Pancras Duif. Een luid applaus was iiet loon voor ceze schitterende voor.ir.u-ht. Daarna kwam een ernstig nummer, n.1. „De Vlucht", gedicht van Adama van Scheltema. Ook in dit genre was het een genot naar den heer Van Capel- ,en te luisteren. De volle zaal was een en al aandacht. Het derde en laat-ue nummer van de zen kunstenaar was „Een vroolijke ge schiedenis op Sinterklaasavond". Dit was een scheH vol echte Joröaansche humor, die voor 75 pCt in Amsterdam is gebeurd, terv. ij de rest op fantasie berust. De. .achasal/o-- '.varen niet van de lucht Een hartelijk applaus was 't joon voor i^eze pre-fatie In de pauze werc! gecollecteerd voor de stakers in de textielbedrijven. Deze collecte bracht 17.35 op. Na de pauze was de heer Overbeeke aan het woord, die een rede hield, waarin hij allen aanspoorde, lid van de V.A.R.A te wor den. Uit den aard der zaak moest in dit betoog de A.V.R.0 menige veer laten, terwijl ook over de censuur werd ge sproken, waarbij spreker mededeelde, dat van de 15 teksten door de Radio Controlecommissie werden afgekeurd van de A.V.R O. 17, van de N.C.R.V. 12, van de KR.O. 19, van de V.P.R.O. 1 en van de V.A.R.A. 108. Spr. wekte ook vooral de vrouwen op om de V.A.R A. te steunen en lid te wordon. De voorzitter sloot hierna het officiee'.e gedeelte van den avond, waar na onder vroolijke tonen van Bakker en Stipriaan het bal kon beginnen. LIMMEN. Jaarvergadering r.-k. Kiosvereeni ging; rede dr. Kortenhorst. Onder presidium van den heer J. P. Kuijs hield de r.-k. Kiesvereeniging Vrijdag een druk bezochte jaarvergadering in café de Graaff. Uit het financieel verslag bleek, dat de ont vangsten (saldo vorig jaar inbegrepen) 228.83 waren; het saldo bedroeg thans 149.76. Als gevolg van de gemeenteraads verkiezing hebben de uitgaven de ontvangsten overtroffen. In de vacature-J. Hageman werd gekozen de heer C. Molenaar, terwijl werd herkozen de heer I. Mok. Daarop was het woord aan dr. Korten horst, lid der Tweede Kamer, Na een korte inleiding kwam spr. tot de vele invoerbeper kingen allerwege. Schoorvoetend heeft Neder land tegenmaatregelen genomen, daar onze export bijna onmogelijk is tegenmaatregelen genomen, daar onze export bijna onmogelijk is. En daarop immers is Nederland aange wezen. grootendeels hangt ons bestaan hier van af. Hoe staat de Katholieke Kamerfractie hier tegenover? Deze vraag wordt menig maal gesteld. Toen wij in September bijeen kwamen, waren wij niet gerust, zei spr. En teen het Engelsche betaalmiddel nog meer moeilijkheden stelde, heeft onze fractie alles bij de regeering gedaan, om nog meer moei lijkheden te voorkomen. Onze fractie zoekt niet alleen heil in loon- en salarisverminde- ring, doch ook in het handelsregime. En nu heft men bij de s.d.a.p. wel een gehuil aan als of wij tegen de arbeiders en ambtenaren zijn, doch een verlaging van salarissen en loon is alleszins gemotiveerd, want de levens behoeften zijn ongeveer 15 pet. lager gewor den. Het is onze wensch geweest de regeering 95. De andere kikkers vluchtten allemaal weg en Tui- meltje, die nog niets in de gaten had, lachte hartelijk tegen den agent. „Hé, wat ziet U er leuk uit", zei Tuimeltje tegen den agent, maar deze vroeg norsch om de muziek- vergunning en toen hij hoorde, dat Tuimeltje er geen een had, greep hij hem bij zijn kraag en daar ging Tuimeltie met den agent mee 96. Telkens pruttelde Tuimeltje tegen en de politie-agent had de grootste moeite om hem naar het politie-bureau te brengen. Een heel hoop straatbengels met geruite petjes °P l'eP achter ^en aan en die hielden Tuimeltje voor den gek. Tuimeltje begreep wel, dat hij erg gestraft zou wor- den en hij schaamde zich zoo door de heele stad te wor- den rondgeleid.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6