Alkmaarsche Courant. EEN LEVEN OM EEN LEVEN. Radionieuws JmMelon Rimimiatid RechtsiaAen Honderd vier en dertigste Jaargang. Woensdag I© Februari. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 5 Febr. 1932. POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 8 Febr. 1932. ~No. 34 1933 Donderdag 11 Februari 1932. Hilversum 1875 M. (Uitsl. A.V.RO.-uit- zending.) 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. Mevr. Bruin—Koch, piano, Bram Misset, zang en Egb. Veen, begelei ding. 11.00 Cursus Kinderkleeding o. 1. v. N. Treep. 2.00 Halfuur voor de Vrouw. 2.30 Pauze. 3-00 Knipcursus 3.45 Gramofoon platen. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Hilmar Biehe, zang 6.30 Sportpraatje. H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engeische les. 8.00 Gramofoon platen. 8.15—10.30 Concertgebouw-orkest o v. Pierre Monteux. Albert Spalding, viool. In de pauze van 9.00—9.25 Voordracht over moderne zang-declamatie door Mariette Ser- lé 10.30 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonplaten 11.0012.00 Aansluiting met Cabaret „La Gaité", Amsterdam. The Original Ramblers o 1. v. Theo Uden Masman. Huizen 298 M. (8.00—9.15 K.R.O, 10.00 N C.R.V., 11.00-2.00 K R O., Hierna N.C. R.V.) 8 00—9.15 en 10.C0 Gramofoonplaten 10.15 Ziekendienet 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15—2.00 KR.O.-orkest o. 1. v. J. Gerritsen 2.00 Hand- .werkcursus 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje 4 00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus Handenar beid voor de jeugd. 5.45 Concert P. C. Bre- derode, zang en Th. v d. Pas, piano. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtje 7.45 ,Ned. Chr. Persbureau. 8 0010.45 Concert N.C.R.V.-Kleinorkest o. 1. v. P. v d. Hurk. Mara Dijxhoorn, sopraan O.a. Sinfonia van C Ph. E. Bacil. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 10.45 Vervolg concert. O.a. Ouv. en Fant. „Zigeunerbaron", Strauss 10 4511.30 Gra mofoonplaten. Circa 10.00 Vaz Dias. Daventry 1554 NI. 70.35 Morgenwijding. 12.20 Reginald Foort, orgelconcert 1.20 Gra mofoonp aten. 1.35 Sted. Orkest Birmingham o 1. v. Leslie Heward. 2.05 Lezing. 2.25 Voor scholen. 3.20 Kerkdienst 4.25 Jack Pay ne's BBC-dansorkest. 4.50 Grosvenor House orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Reg. Paul speelt Haydn's piano-muziek 7 10 Duitsche caujerie. 7.40 en 7 50 Lezing. 8 20 BBC-theater orkest o. 1. v. Woodgate M. m. v. sopraan, bariton en koor. O.a. uit „Die lustige Witv e", Lehar, en Young Eng- l'and", Clutsam Bath. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert. Elena Gerhardt, zang en Angus Morrison. piano. 10.50 Kerkdienst 111512.20 Jack Payne's BBC-dansorkest Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 8 05, 12.50 en 8.20 Gramofoonplaten. 905 Ver- vo'g concert. O.a. Uit „Cavalleria Rustica- na", Mascagni. 9.20 Concert o. 1. v. Walther Straram. O a. 8ste Symphonie Beethoven en „Iberia", Debussy. Kelundborg 1153 NI. 11.20—1.20 Concert uit Hotel Palace. 3.10—4 20 Concert uit Res taurant „Wivex". 7.30—9.35 Concert o. 1. v. Egisto Tango, m. m. v. Omroeporkest en so listen. O.a. Symphonie d-moll, Franck en duetten uit „Manon", Massenet en „Othel- lo", Verdi 10.10—11.50 Dansmuziek o. 1. v. Jens Warny. Langenberg 473 M. 6.257.20 Orkest concert. 11.20 Gramofoonplaten 12.251.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 4.20—5.20 Concert uit Frankfurt. 720 Concert o. 1. v. Wolf. O.a lste Hong Rhapsodie, Litszt en concertwals E-dur, Moszkowsky. 8.05 „Wiener Bildnis- se", „Josef Hoydn", m. m v. orkest. 9.25 Be richten hierna tot 11.20 Concert o. 1. v. Wolf Brussel 508 en 338 Al. 508 M.: 12.35 2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o. 1. v Kumps. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest- concert o. 1. v. Kumps. O.a. Fant. „Boccacio", Suppé en Fant. „Manon", Massenet. 338 M 12.35—2.05 Gramofoonplaten 5.20 Concert d. h. Omroeporkest. O.a. Ouv. Diebische El- ster, Rossini en La Feria, Lacome 9.20 Ver volg concert. O.a. Fant. Cavalleria Rustica- na, Mascagni Rome 441 M. 8 20 Concert o. 1. v. Oliviero de Fabritius. O.a. Ouv. Oberon, Weber en Schotsche symphonie, Mendelssohn. Zeesen 1635 IA. 7.20 Concert uit Frank furt. Omroeporkest o. 1. v. R. Merten. 8.20 Hoorschets „Marksteine deutscher Luftfahrt Naar het Engelsch van Morice Gerard door Emma A. H. 12) De man keek eens naar zijn magere armen en lachte: Daar tieeft u misschien gelijk in, sir, maar ik geloof niet, dat het zoo ver komen zal. Ik ook niet. Als we maar goed onze oogen en onze wapens klaar houden. Daar kan ik voor instaan, kapitein. Goed. Ik ben er gerust op, maar het leek mij beter, je mee te deelen, wat generaal Monk gezegd heeft. Dank u, sir. Zoolang wij dezelfde risico beloopen, vind ik het goed. Als wij samen gaan, is het enkel een tocht van heer en knecht, maar als wij nu met een troepje gingen, dan werd het een expeditie en zouden ons vragen gesteld worden voor we een uur uit waren. Zoo vat ikhet ook op, Longstaffe. Roep mij morgenochtend om half acht. Ja, sir. Zorg dat je ons ontbijt hebt klaar staan. Longstaffe salueerde toen Darcy terugkeerde tiaar zijn kwartier. Hij begaf zich naar zijn dakkamertje en vond daar een helder brandend vuur, pas aangelegd. Zijn strijdhandschoenen trok hij uit en wierp óie op een houten stoel. Hijzelve ging op een anderen zitten en strekte zijn voeten uit in den gloed. Door den muur hoorde hij mannen praten; het waren de gevolmachtigden, uitgezonden «oor het voorloopig parlement te Londen, in van P. Laven. 8.5011.20 Dansmuziek door Barnabas von Geczy en zijn orkest. RADIOMUZIEK VAN DE KOMENDE* DAGEN. Donderdag. Des middags geeft Mühlacker vocale en in strumentale fragmenten uit verschillende opera's. Het Fransche Brussel begint de uit zending met een concert, dat o.m. Mozart's Figaro-ouverture, een suite uit Grieg's Peer Gynt muziek en een serenade voor strijk orkest van den Engelschen componist Elgar Brengt. In het begin van den avond komt over Langenberg o.a. de eerst Hongaarsche Rhapsodie van Liszt; later herdenkt dit sta tion het geboortejaar van Josef Haydn in woord en klank. Leipzig neemt deel aan de Haydn-herdenking met een uitvoering van het oratorium Die Jahreszeiten. Over Kalundbcrg komt de mooie dijmoll sympho nie van César Farnck, gevolgd door o.m duetten uit ce opera's Manon en Othello en tot slot de brllante ouverture Wilhelm Teil van Rossini. Lambur gbe.gint het Goethe jaar te vieren met een concert, waarbij o a Beethoven's Egmont-muziek, door Beethoven en Liszt ^getoonzette liederen op teksten van Goethe en het 2e symphonisch gedicht van Liszt, Tasso, worden gespeeld. Des avonds komt over Budapest kamermuziek (cello en piano). North Regional heeft twee sterren als solist, Joseph Szigeti (viool) en Gaspar Cassado (cello); zij spelen het dubbelconcert voor viool, cello en orkest (a-moll) van Brahms; verder speelt Szigeti nog een werk van Bach voor viool-alleen en soeelt Cassado met orkest Tsjaikofski's Roccco-variaties Over Midland Regional komen de zevende symphonie van Beethoven A-dur), het door den Australischen pianist William Murdoch gespeelde d-moll pianoconcert van Mozart en tot slot Brahm's Haydn-variaties, orkest varia'ies over een thema uit een Divertimento van Haydn. Rome brengt o.m. Weber's prach tige Oberon-ouverture en de derde symphonie (a-moll) van Mendelssohn, bijgenaamd Victoria, of Schottische symphonie. Praag geeft een zangrecital en later strijkkwartetten van de Tsjechische componisten Voclicka en Odak. De A.V R.O. zendt het Concertge bouwconcert uit; hierin is de Amerikaansche violist Albert Spading solist met een viool concert van Havdn en het bekende, veel en gaarne gehoorde c-moll vioolconcert van Mendelssohn. Het kamerorkest van de N.C. R.V. brengt werken van de klassieke compo nisten Richter, Weiland, Bach en Telemanr. en verder liederen voor sopraan en orkest van verschillende componisten. Het concert van het Vlaamsche Brussel brengt een aantal fragmenten uit verschillende opera's en ver der bekende mooie Strauss-wals Geschichten aus dem Wiener Wald, Slavische dansen van Dvorak en de suite uit de muziek voor hei ballet Sylvia van Délibes. Over Heilsberg komt orgelmuziek van hedendaagsche com ponisten. Later op den avond komt over Daventry een zangrecital, onderbroken door de vertolking van eenige pianowerken van Brahms. Opera's Over Weenen komt een opera van Tsjai- kofski, Piqué Dame, Breslau geeft een lyrische sentimentaliteit van Puccini, Manon Lescaut, een werk uit den tijd vóór de groote successen Bohème, Tosca. Vrijdag. In het laatste deel van den middag brengt Langenberg een gevarieerd orkestprogram ma met o.a. Mendelssohn's ouverture Meeres- stille en de balletmuziek uit Ponchielli's opera Gioconda. In het begin van den avond speelt voor de microfoon van Praa gde violist Vasa Prihoda het vioolconcert (D-dur) van Tsjaikofski, een prachtig werk, dat echter aan de techniek van den vertolker zeer hooge eischen stelt; het programma vermeldt ver der nog de vijfde symphonie van Dvorak (e- moll, Aus der neuen Welt). Beromünster geeft muziek van hedendaagsche Zwitsersche componisten. Radio Suisse Romande brengt gedichten van Goethe, op muziek gezet door verschillende toondichters, o.a. het prachtige Erlkönig van Schubert. Het station laat hier op een programma volgen met eenige werken van Mozart en verder composities van moder nen, de Fransche Debussy en Ravel en den Spanjaard Turina. Des avonds maakt de V.P.R.O. een begin met een Haydn-cyclus door de uitvoering door het Haagsche strijk kwartet van twee kwartetten van den meester. De K.R.O. brengt een uitgebreid orkestpro gramma, dat in hoofdzaak fragmenten uit verschillende opera's omvat. Het Vlaamsche Brussel geeft een pianorecital. Over Mühl- acke rkomt muziek van moderne componisten, naam om overleg te plegen met generaal Monk, maar in waarheid om zijn bewegingen gade te slaan. Het was een dag van vrees, van angst, van verraad. Darcy zat een uur te denken. Hij stelde zich zijn reis voor van den volgenden dag; hij herin nerde zich nog maar heel weinig van de streek, toen hij zich die weer voor den geest wilde roe pen. Hij was ook pas een jaar of zeven, acht geweest, toen zijn moeder hem meegenomen had naar de Abbey. Sir Evelyn en lady Lee waren juist teruggekeerd van hun landgoed in Picardië; ze hadden een baby van nog geen jaar. Die herinnerde hij zich wel, want ze had zijn nieuwsgierigheid gewekt, daar hij nooit eerder een klein kind van zoo nabij had ge zien. Vijftien jaren waren sindsdien verloopen. Nu was hij een man, ouder door de jaren, die hij in het kamp of op het strijdveld had door gebracht. Een soldaat, gevormd in de harde leerschool van den oorlog. Nu den laatsten tijd had hij maar weinig gehoord van zijn bloedverwanten op de Abbey. Een vluchtig bericht had hem bereikt van kwijnende gezond heid van sir Evelyn Lee. Daarna van den dood van lady Marjorie. Zou het kind nog in leven zijn? Zoo ja, dan was zij al gerijpt tot jonk vrouw. Een eigenaardig samentreffen was het, dat hij, een bloedverwant van de familie, al was het dan ook niet zoo na, door den generaal verkozen was om diens boodschap over te brengen op de Abbey! Even later werd hem het avondeten gebracht door de dochter van den boer, die met haar moeder de bediening op zich had genomen van de ingekwartierde gasten. Morgen bij het aanbreken van den dag zou ik al graag mijn ontbijt hebben, zei kapi tein Darcy. Mijn oppasser zal mij bedienen. Graag, sir, want dan ben ik bezig met de o.a. van de Falla: Nuits dans les jardins d'Espagne voor piano en orkest. Warschau geeft een Italiaansch programma met werken van hedendaagsche Italiaansche compo nisten. Later op den avond is te Leipzig Stefan Frenkel solist met een eigen suite voor viool en orkest. Kalundborg geeft een uitzen ding onder den titel Het Moderne verkeer in woord en muziek, waarbij o.m. Honegger's Pacific 231 wordt gespeeld. Opera's en operettes. Boedapest geeft Wagner's Rheingold, het voorspel tot de trilogie Der Ring des Nibe- lungen. Over Berlijn-KönigswuSterhausen komt de opera Mefistofele van Arrigo Boi'to. een persoonlijkheid, die op de Italiaansche muziek van de laatste halve eeuw grooten in vloed heeft gehad. Radio Paris brengt een oprette van Offenbach, La Fille du Tambour Major. Over Rome gaat Marietta, operette van Walter Kollo. Zaterdag. Het gramofoonplatenconcert van het Fran sche Brussel in het begin van den middag brengt fragmenten uit Puccini's opera La Tcsca en verder de dramatische Coriolan- ouverture van Beethoven. Tegen het eind van den middag komt over Warschau kamer muziek (viool- en pianosoli). Des avonds speelt voor de K R.O.-microfoon de Hon gaarsche violiste Stefi Geyer een vioolconcert van Haydn en een sonate van Nardini. Lon den- en North Regional geven kamermuziek, o.m. strijkkwartetten van Mendelssohn en Fauré en twee sonates voor clavecimbel van Scarlatti. Over Midland Regional komen een concert voor twee piano's van Mozart (Es- dur) en de vierde symphonie van Mendels sohn (Italienische). Over de Noord-Italiaan- sche zenders is o.m. Beethoven's derde sym phonie, de Eroïca, te hooren. Een mooi con cert geeft Radio Suisse Rcmande; hier is de Duitsche opera- en concert-zangeres Eüsa- beth Schumann soliste met raia's en in de vierde symnhonie (G-dur) van Mahler; het programma vermeldt verder een concerto grosso van Handel en het symphonisch ge dicht Tod und Verklarung van Richard Strauss. Weenen brengt kamermuziek, o a een strijkkwartet van Mozart. Later op den avond komt over Warschau het wekelijksch Chopin-programma, een piano-recital. Operette's. Over het Vlaamsche Brussel gaat een oprette van Franz Léhar, Papagini, één dei- successen van de Léhar-Tauber reeks. CONTRACT DAMES KLEEDING- BEDRIJF OPGEZEGD. De vereeniging van patroons in het dames- kleedingbedrijf, benevens enkele ongeorga niseerde werkgevers, hebben het contract, dat tegen 1 Maart a.s. afloopt, opgezegd. Als ge volg hiervan hebben zij de bonden van werk nemers voorstellen doen toekomen, die be oogen de loonen van de zelfstandige naai sters en die van de hulpen met circa 10 te verlagen, voorts worden o.a. nog wijzigin gen van de garantieregeling en het loon op feestdagen, voorgesteld. ZWENDEL MET COCAÏNE. De politie te Heerlen heeft een vrouw uit Keulen en een uit Kerkrade aangehouden, die in gezelschap van eenige mannen in een ho'el te Heerlen een K.G. cocaïne voor 3000 trachtten te verkoopen. Allen werden op hee- terdaad betrapt en bij een nader onderzoek bleek, dat de aangeboden cocaïne geen cocaïne was, doch een slecht werkend verdoo- vingsmiddel. Alles werd in beslag genomen De twee vrouwen werden gearresteerd. De Duitsche vrouw werd over de grens geleid. HET KORTINGSWETJE Niet voor gemeenten beneden 5000 inwoners. Bij 3e nota van wijzigingen wordt behalve eenige redactieverbeteringen, ook een wijzi ging aangebracht, welke een vereenvoudi ging in de uitvoering der wet beoogt. Tot dus ver zijn volgens het voorgestelde van de kor ting vrijgesteld de gemeenten, waar het peil der wedden niet voor verlaging in aanmer king komt en die tevens zwaar belast zijn. Deze bepaling zal voor het overgroote deel spelen in kleine plattelandsgemeenten. Intus- schen bevinden zich in die gemeenten, buiten den burgemeester, onderwijzers enz. wier wedden op een regeling van het Rijk of van Ged. Staten berusten en dus buiten het ont- koeien. Een uur later begaf Darcy zich ter ruste; de troepen hadden een langen marsch achter den rug en hij was wel wat moe. Door den muur klonk druk gepraat, of er een woordenstrijd plaats had. Ze schijnen te debatteeren, sprak hij tot zich zeiven met een glimlach. De generaal zal ze er niet bij helpen om tot gevolgtrekkingen te komen, daar is hij veel te verstandig voor! Generaal Monk ging naar de Abbey om een politiek door te voeren, die hem had aangezet tot een marsch, misschien den gedenkwaardig- sten en belangrijksten in heel de geschiedenis van Engeland. Hij ging rond om de stemming in het land op te nemen, voornamelijk onder degenen, die het beste in staat waren daarvan op de hoogte te zijn. Tot dezen behoorde ook sir Evelyn Lee. Hij wist zeer goed te onderscheiden, dat niet de schetterende aanhangers van het parlement, niet de geestdrijvers in het leger de ware stem des lands verkondigden; die zou eerder verno men worden onder degenen, die, naast den verbitterden partijstrijd staande, met trouw in het hart, een blijder en geregelder tijd af wachtten. Monk zelve zei niets. Hij boezemde vertrouwen in, juist door dat stilzwijgen. Hij was een man van de daad, wachtende tot de tijd kwam, om aan te wenden de kracht, die een ieder, die met hem in aanraking kwam, be greep, dat verscholen lag onder zijn verwon derlijke kalmte. HOOFDSTUK II. Onderweg. Simon Longstaffe raakte zoo even den schouder van zijn heer aan. Hij had zich in het vertrek op en neer bewogen, eer hii den kapitein wekte, met dien werp vallen, slechts een zeer luttel aantal ambtenaren. De regeering heeft daarom be sloten deze kleine gemeenten alle voor zoover ze zwaar belast zijn, van de korting vrij te stellen zonder onderzoek naar het peil der wedden. Als grens is genomen een aantal van 5000 inwoners. Een kleine 800 gemeenten vallen beneden die grens. In deze gemeenten zal nu geen ander onderzoek behoeven te wor den ingesteld dan naar den belastingdruk- Slechts deze zal over de korting beslissen NA DE VERWERPING DER PACHTWETTEN. Ontstemming bij den Bond van landpachters. Maandagnamiddag kwam het dagelij ksch bestuur van den Bond van Landpachters in spoedvergadering te Groningen bijeen ter be spreking van de situatie na de verwerping der pachtwetten door de Eerste Kamer. De ont stemming onder de pachters over deze ver werping bleek allerwege zeer sterk te zijn. Besloten werd een actie in te zetten ter in diening van een gewijzigd ontwerp, waarin het continuatierecht niet voorkomt, doch wel het recht op remissie bij sterke prijsdaling. JUBILEUM LOU BANDY. De humorist Lou Bandy zal op 15 Februari bij de 150ste opvoering van de revue „Hallo Hierheen!" in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam ter gelegenheid van zijn 15-jarig tooneeljubileum worden ge huldigd. Henri ter Hall is voorzitter van de hu'di gingsccmmissie. DOODELIJK ONGEVAL AAN BOORD. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft een vonnis der Rechtbank aldaar bevestigd waar bij een donkeyman was veroordeeld tot drie maanden hechtenis wegens dood door schuld De konkeyman had aan boord van de „Ja gersfontein" een der ketels met heet water laten volluopen, terwijl een der macninisten zich daarin nog bevond; deze kreeg het ko kende water over zich en is overleden aan de gevolgen van de brandwonden. DE ROOF UIT DEN POSTAUTO. Tot vier jaar veroordeeld. De Haagsche rechtbank heeft gistermorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen den koop man, ter zake van den bekenden postroof in September j.1. gepleegd nabij Let hulppost kantoor van Lennepweg te 's-Gravenhage. Overeenkomstig den eisch van het O. M. werd de verdachte, die heeft ontkend iets met deze zaak uitstaande te hebben, tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. De veroordeel de heeft tegen dit vonnis hooger beroep aan- geteekend. De ex medeverdachte in deze zaak, een groentenkuopman die, zooals bekend, door den officier van Justitie buiten vervolging werd gesteld hoewel hij een bekentenis had afgelegd er. die heeft terecht gestaan wegens eenige inbraken in het vorige jaar te Delft gepleegd, werd eveneens overeen komstig den eisch van het O. M. veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf me. ter beschik kingstelling van de regeering. G v. S. te Heiloo, overtreding veilig heidswet 20 boete of 20 dagen hechte nis. J. J. C., J. K. te Alkmaar, overtreding vissherijwet, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. G. te Egmond aan Zee, loopen over \erboden grond, 8 boete of 8 dagen hechtenis. B. B. te Veendam, dronkenschap, 10 boete of 10 dagen hechtenis. W. v. G., zwervende, valsche naam opgeven, 16 boete of 16 dagen hechte nis. J. K. te Egmond-Binnen, B. de V. te Alkmaar, N. J. v. d. L. te Voorthout, overtreding politieverordening, de le 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 4 boete of 4 dagen hechtenis. W. B. Lzn., A. Z Azn., E. S„ L. P te Egmond aan Zee, overtreding jachtwet, de le 20 boete of 20 dagen hechtenis, stillen, kat-achtigen tred, dien sommige bedienden, vooral mannen, bij instinct hebben en anderen nooit aanleeren. Een vuur brandde in den haard en het ontbijt was klaar gezet op een houten tafel tusschen de bank en de vuurplaat. Aan een vleeschpen hing een snede spek te bakken, dicht bij de vlam van een blok droog hout. Het waren de toebe reidselen voor den maaltijd van hen, die een heelen tocht zouden onderne men. Darcy stond onmiddellijk op. Wat voor weer is het, Longstaffe? Mooi, helder weer, sir; de zon komt pas laat op, want er hangt nog een nevel in de dalen. Mooi zoo! Zijn de paarden goed? Uitstekend, sir. Ik heb hun een flink maal gegeven; eer ik op uw kamer kwam: volop haver en een warme ko renpap. Terwijl Longstaffe deze vragen beant woordde, maakte de kapitein dat hij uit bed kwam. Op dit oogenblik was het spek klaar en even later liet hij het zich goed smaken. Tien minuten daarna stuurde hij Longstaffe weg om de paarden te halen. Ze kwamen tot aan de deur van de hoeve gereden met vroolijk getrappel, de koppen schuddend en nu en dan eens even achteruit slaand, daar het opwek kende van de morgenlucht haar een le vendigheid schonk, die ieder echt paar denliefhebber zoo graag waarneemt. Darcy's ros, Maanlicht, was bruin, op zwart af; zijn oppasser bereed een grijs, met roodbruine plekken. Beide dieren waren in staat een langen weg ae te leg gen zonder een schijn van vermoeienis. de 2e 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 3e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 4e voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand met een proeftijd van twee jaar. C. B. te Schoorl, J. B., I. V. te Castris cum, G. V., A. H. de G. te Bergen, H. S. te IJmuiden, J. Z.. A. v. d. E. te Uitgeest, H. L. B„ F. C. D., C. J. te Alkmaar, C. V, te Akersloot, C. B. te Harenkarspel, P. B., J. W., A. M. te Oterleek, H. O. ie Schermerhorn, J. S. te Rustenburg, J. do V., D. de G. te Den Helder, J. S. te Scha- gen, G. J. B., P. W., J. P. te Heerhugo- waard, overtreding motor- en rijwiel- wet, de le teruggave aan de ouders, ria 2e en 14e ieder 40 boete of 40 dagen hechtenis met ontzegging van 6 maan den, de 3e, 5e, 11e, 15e, 17e, 18e en 23e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 3 boete of«l week tuchtschool, de 6e, 13e en 19e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e en 8e ieder 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 9e, 10e, 12e en 24e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 16e en 22e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 20e 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 21e 4 en 2 boete of 4 en 2 dagen hechtenis. Schriftelijke uitspraken: D. S., Schoorl, overtreding art. 427b wetboek van straf recht, vrijgesproaen. P. K. te Stompetcren. ovetrreding mo tor- en rijwielwet 35 boete of 20 dagen hechtenis, met ontzegging van 4 maan den. EINDELIJK OOK DEZE OUDE POST VEREFFEND! Het is niet te hopen, dat de deurwaar» der met alle nalatige schuldenaren zoo veel te stellen heeft als de politierechter met den 25-jarigen fabrieksarbeider Gerbrar.d N., welk belangwekkend jong- mensch ter meerdere reclame van bo- renkermissen in 't algemeen en die festi viteiten te Uitgeest in 't bijzonder, na af loop van de pret zekeren heer J. van Lieshout met een mes in de linkerzijde porde. Deze poging om den heer v. Lieshout te „opereeren", zooals een schapenweider zou zeggen, had gelukkig geen ernstige gevolgen voor het slachtoffer, maar wel voor den operateur zelf, die voor den politierechter werd gedagvaard ter zake die bloedige mishandeling. Hij verscheen voor diens rechterzetel op 5 Oct., toen werd de zaak verdaagd tot 30 Nov., daarop aangeho ic.jn tot 4 Jan. en alstoen weer voortzetting gelast op 8 Febr. Vele variaties op hetzelfde thema. Wat de mishandeling betrof het con flict was ontstaan uit jalousie, omdat een andere aspirant zich wat al te vurig bemoeide met het deerntje waarmede de candidaat-reclassant was verloofd en waarmede hij inmiddels is gehuwd. Zoodat dit uit minnenijd en om niet te vergeten, de in al te ruimt mate geno ten, lang niet alcoholvrije kermisdrank- jes, ontstane incident de harten niet had verwijderd, doch meer te saam ge bracht. De jongeman scheen aanvankelijk niet genegen tot onderwerping aan de bijzondere voorwaarden eener voorw. veroordeeling, doch thans was hij meer toeschietelijk geworden en kon dus tot het opleggen van een dergelijke straf worden overgegaan De verdachte werd mitsdien in over eenstemming met het rapport van den heer Wiggers voorwaardelijk veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf met twee proefjaren en opgelegde bijz. voorwaarden, waaronder begrepen ver boden alcoholgebruik en cafébezoek. De reclassant werd voorts gesteld onder toe zicht der r.k. reclasseeringsvereeniging te Alkmaar en dus zal de heer Oolders ook nog een schaapje in Beverwijk te tellen hebben. Met dit vonnis nam zoowel de officier ah de veroordeelde genoegen en de poli tierechter nam hartelijk afscheid met de woorden: Hou je maar goed en ik hoop dat ik je. hier nimmer terug mag zien. De politierechter bedoelde natuurlijk als verdachte, want de kans, dat hij nog eens als bijzittend rechter terug zal ko men, is o.i. zeer gering. Darcy bekeek Maanlicht eens, klopte haar op den hals, deed of hij haar iets influisterde en trok haar aan de bles, die haar haast tot op de oogen viel. Maanlicht keerde zich om, boog haar schoongevormden hals, deed den bek open en liet de tanden zien. Die op de boerderij werkten hadden al heel wat van hun arbeid verricht, maar de soldaten stonden pas op; enkele van hen gingen naar de rivier, die in haar geheele lengte door het dal stroomde, waarop in het midden de gebouwen stonden, die generaal Monk voor zijn hoofdkwartier had gekozen. De wegen waren met ijzel overdekt en de grasranden met rijp, die nu, in de eerste zonnestralen flikkerden, of er ge durende den nacht zoo vele diamanten op uitgestrooid waren. Het was een opwekkende ochtend; Darcy werd er den invloed van gewaar toen hij zich in het zadel wierp. Terwijl hij altijd kalm en bedaard was, voelde hij zich nu bijzonder opgewonden of hij een avontuur tegemoet ging, of hij een ridder was, een nieuwe wereld betre dend, die hem een bewijs van bekwaam heid beloofde, wat hem aanzette tot een uiterste krachtsinspanning. Hij vroeg zich met verwondering af, wat het was, dat hem zoodanig voortjoeg. Zouden het de woorden zijn, die de generaal den vorigen dag gesproken had betreffende den toestand van het land? Was het 't prikkelende in de scherpe vriezende lucht, bij het doorbreken van de zon, of was het iets, tot nog toe onbekends, dat in de nabije toekomst verborgen lag? 'Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5