DE OPLICHTING TE LIMMEN. Stad m Omge WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN vccrlvde van een infectie ziekte. Qemeeutecadeu WITTE KRUIS. Jaarvergadering: van de afd. Alkmaar in 't café „Central". Jaarverslag. Regenweer, natte kteeren, licht schoenwerk, kouvatten, neusverkoudheid, hoesten, griep, hoofdpijn vreese- l.jk stekende pijn in de streek van het voorhoofd ^z/behooren tezamen. Men is ''.mat, lusteloos, onbekwaam, .tot elk werk. Hier blijkt de 'ongeëvenaarde werking van de Aspirin-Tabletten. -2 tabletten, in water op- 'gelost, ingenomen en de 1 verkoudheid verdwijnt 1' merkbaar, weg is de hoofd- S pijn, die verschrikkelijke hoofdpijn. Weiger namaak en let er op dat op eike taolet het woord .BAYER" staat. Prijs 75 ets. ging als gesmeerd en weldra kon verdachte, verdedigd door mr. G A. de Lange onder het mes worden genomen. De verdachte erkende successievelijk alle hem voorgehouden gevallen van rijwieldief stal. Hij had de diverse feitsen verkocht bij verschillende liefhebbers aan prijzen, die hem een aardig inkomentje verschaften Ieder rijwiel, dat er een beetje fatsoenlijk uitzag, waarborgde hem een ordentelijk weekloon. Volgens zijn opgaaf, was hij deze winst gevende industrie begonnen om zijn schul den te betalen. De heer J. H. Wiggers, wien nagenoeg in elke strafzaak een belangrijke rol is opge dragen, zag geen kans met een gunstig ad vies voor reclasseering voor den dag te ko men. Geen der broers van verdachte was be reid zich zijner aan te trekken en werk was voor hem niet te krijgen. Hij is een goed werkman, doch nog beter bierdrinker en uit gaander De officier vestigde de aandacht op het feit, dat verdachte zich den laatsten tijd al leen bezig hield met het rooven en stelen van rijwielen. Hii had zich aan veel meer diefstallen schuldig gemaakt dan hem ten laste waren gelegd. Zijn vrouw was een flink mensch dat in de meest ongunstige omstandigheden verplicht was dag aan dag zich af te slooven door uit werken te gaan. verdachte was een mensch. die niet waard was te leven. Hii werd reeds vele malen ter zake vermogensdelicten veroordeeld. De officier dacht er niet aan voor zulk een man een voorw. veroordeeling te verzoe ken en requireerde een definitieve gevange nisstraf voor den tijd van 2 jaren. De verdediger mr. G. A. de Lange, ging het leven van verdachte in zijn pleidooi eens na en verzocht de rechtbank rekening te hou den met de omstandigheid dat hij ook te Haarlem tot een zeer zware straf werd ver oordeeld. Pleiter meende in casu niet beter te kunnen doen, dan voor verdachte clemen tie te vragen. Uitspraak in alle zaken over 8 dagen. (Van onzen eigen verslaggever). Om kwart vóór 2 werd de geschorste zitting heropend en verdachte Sn. gehoord. Mr. Kokosky vroeg of verdachte voor of na de moordzaak Lans met mr. S. in ken nis is gekomen. Getuige (heftig): „U hebt wel eens meer geïnsinueerd in de zaak Lans, doch ook wel eens meer een bok geschoten". De verdediger: „Mijnheer de presi dent, laat u dit van die man maar toe De president: U lokte het wel een beetje uit. Getuige: Ik laat mij niet beleedigen. Ook niet door mr. Kokosky, die op een val- sche brief inging. Mr. K o k o s k y: „Maar 2 dagen later hoorde ik weer wat anders". De getuige: „Wilt u soms nog eens hooren, dat ik Lans niet vermoord heb". De verdediger: „Ik zal de heeren den brief waarover getuige spreekt, eens ter le zing geven". DegetuigeSn.: Mr. S. heeft twee verdedigers, waarvan mr. Reus compagnon met hem geweest is en met mr. S. gesprek ken heeft gevoerd, waarvan de rechtercom missaris nooit iets heeft vernomen. Mr. S. protesteerde. Getuige Sn.: Vier en een halve maand hebt u eiken dag uw verdediger ervoor op bezoek gehad. Tot den verdediger: „Ik wil eerst weten wat u -2 dagen later hebt verno men. Ik laat mij door niemand beleedigen" Mr. Kokosky: „Ik wist niet wie u was, maar gaarne verklaar ik met nadruk, dat u met de zaak Lans niets te maken hebt. Getuige zeide hoe hij destijds in de cou rant las, dat hij Lans had vermoord. Op aanraden van een vriend, student in de rech ten, zoon van één der rechters, belde hij toen mr S. op. Mr. Kokosky interrumpeerde. Getuige Sn.Laat mij nu even uit spreken. Het is uw werk om iemand in de war te brengen Mr S. zat dien avond in de IJsbreker en toen ik hem mijn geval mede deelde zeide hij „nu is er iets om voor mijn practijk reclame te maken. Verdachte: Mr. S. ontkende dit. Getuige: Het rapport van den inspec teur van politie uit Den Haag komt niet van iemand, die inlichtingen over mij kan peven. Bij mij zijn nog geen boeken gevon den getiteld „Die Manner zu verkaufen", zcoals bij verdachte. Verdachte: Mr. S wees er op. dat hij midden uit zijn praktijk naar het Huis van Bewaring is gebracht, zoodat hij nood zakelijk met zijn compagnon besprekingen over zaken van het kantoor moest voeren Mr. K o k o s k v vroeg getuige Sn. een antwoord op een vraag te geven, doch deze antwoord niet van plan te zijn Mr. K te I antwoorden. „Ik ben geen advocaat", zoo roept hij uit, en kan mij dus niet beroepen op art. 219, maar ik weiger u elk antwoord. Mr. Kokosky: Ook u kan zich beroe pen op art. 219. Getuige Sn.Als de rechtbank wil, dat ik antwoord, dan zal ik dat doen. Ik ben met Engere in aanraking geko men. na een tocht in Duitschland. Engere heeft mij zeker geholpen, maar dat hij mij van den honger gered heeft? Ik kan me zelr wel redden. Hij heeft beloofd mij aan een betrekking te helpen en door hem werd ik directeur van „Aurora". Ik behoefde in dien kwaliteit slechts een paar honderd blanco kwitanties te teekenen. Ik had een gemakkelijk baantje. Aangezien ik echter verantwoordelijk w as voor de goederen, bezocht ik toch het pak huis. Ik trof daar den beer Engere, en wat k toen zag kan ik «n het openbaar niet mede- deelen. Op mijn verzoek nam ook de politie de boel op. doch daarop kreeg ik eervol ont slag, omdat E. er niet voor was dat de poli tie kennis nam van zaken, waarin hij betrok ken was. Vijf dagen later brak er brand uit. De leveranciers hadden voor 6C000 Mark ge leverd, doch van den boekhouder vernam ik, dat er veel meer als verkocht was opgegeven, dan in werkelijkheid het geval was. Zij heb ben het pakhuis in brand gestoken. Verdachte mr. S. lachte. Getuige Sn.: De politie heeft wel geen bewijzen kunnen vinden, maar ik zweer bij God, dat het in brand is gestoken en dat ik de bewijzen zal vinden. Herhaaldelijk werd ik na den brand door de politie lastig gevallen en ik deelde mr. S. mede, dat ik er niets mede te maken wilde hebben, omdat ik geen directeur meer was. Mr. S. wilde van mij weten wat ik bij de politie verklaard had, maar ik antwoordde: „daar heb je niets mee te maken". Op een vraag van mr. Kokosky zeide get geen antwoord te willen geven en hetzelfde standpunt in te nemen als mr. S. tegen zijn verdediger innam. Ik laat mij, zoo vervolgde hij met verheffing van stem, niet beïnvloeden door mr. Kokosky Aan mijn verdediger heeft uw cliënt het antwoord op zijn vraag geweigerd. Ik doe hetzelfde. De verdediger noemde dit ongehoord. De president: Houdt u rekening met de eigenaardigheid van deze getuige? Deverdachte: Moet ik daarmede reke ning houden? De president: Ik houd er toch ook rekening mee. Mr. Kokosky: Maar ik stel niet voor mijn plezier vragen. Getuige Sn. heftig: Ik zit niet voor mijn plez er al 4 'A maand in voorarrest. De verdediger: Ik kan mij toch niet zoo laten aanblaffen? Getuige Sn.: U hebt mij straks be- leedigd. Dat heb ik u nog niet. De verdediger: Dat is uit de wereld. Getuige Sn.Vergeten, maar vergeven kan ik u het niet. Getuige toont zich een wonderlijk psygisch geval en een groote ijdeltuit, die de indruk maakt, dat hij met het oog op de aanwezigen alles doet om interessant te zijn. Wanneer hij ongeveer een kwartier voer het beantwoorden van een vraag heeft ge bruikt en de president stelt een conclusie, dan zegt getuige verontwaardigd: je mag hier niet uitspreken. Wanneer mr Kokosky hem een vraag stelt die hem niet aanstaat, dan weet hij zich niets meer te herinneren, doch wanneer hij in de veronderstelling verkeert, dat een antwoord ter zijner verontschuldi ging en ter verzwaring van mr. S. kan dienen, dan is hij in de beantwoording zeer uit voerig. Met nadruk verzekerde hij b.v. dat de acte bij notaris Z. niet is voorgelezen. De verdediger mr. Kokosky: In de stukken hebt U anders verklaard. Getuige Sn.Als je 22 keer voor den rechter-commissaris bent geweest en vaak 7 uur lang bent verhoord, loopt je kop wel eens om. De rechter-commissaris heeft meer malen fouten gemaakt, waarop ik hem attent moest maken. Mr. K okosky: Ik doe het niet om je on aangenaam te zijn. Getuige Sn.:U doet het om mij er in en mr. S. er uit te krijgen. Dat is de bekende taktiek van mr. Kokosky. (Gelach). Getuige S n.Ja of men nu lacht, ik eef mij zooals ik ben. Ik ben ook mensch. ,'oorts betoogde hij dat mej. W en mej Sle- zak niet anders dan hebben staan liegen. Mej. W. wist vooruit, dat mr. S. 400 voor uit moest hebben. Hij bleef bij de waarheid en erkende, dat hij schuldig was aan de verduis tering van 260. Ook heb ik tegen de meisjes gezegd dat in echtscheiding was. August Willers heeft nog gezegd, dat ik dit de meisjes maar niet moest zeggen omdat ze erg christelijk waren en het verschrikkelijk vonden als iemand in echtscheiding leefde, omdat dit niet strookt met het katholieke geloof. Ik laat mij echter niet door mijn vrouw bedriegen. 28 dagen na dat ze ge trouwd .was bleef ze een nacht weg en ant woordde ze mij rustig, dat ze bij een ander had geslapen. Ik wilde weten waar ze ge weest was, maar zij zeide: „die kan jij toch niet". Toen heb ik gezegd: „Anna, daarmede bedoel ik niet mej. Willers (gelach) dat gaal zoo niet". De president: „Blijft u nu bij de zaak". Getuige Sn.: Valt U mij nu niet in de rede. De rechtbank wil graag goed weten, mr. Kokosky eveneens en de pers moet het goed weten, want die schreef miin voorletters verkeerd Zelfs de in groot tenue gekleede rijksveldwachters kunnen hun vreugde over het optreden van dit variëténummer niet on derdrukken. Ook mr. S. die wel het gevoel heeft gekregen, dat alles op hem wordt ge worpen, kan nu toch zijn vreugd niet onder drukken, zoodat er op dit moment groote vroolijkheid heerscht. Getuige Sn. deelde voorts nog mede. dat mej. SI. uit Limmen eigener beweging haar baljurk mede naar Amsterdam had genomen en dat zij in Limmen „de prinses" werd genoemd. In Amsterdam zeide ze, dat ze wel eens naar een nachthuis wilde en wij zijn er toen gevieren een kijkje gaan nemen. Zij wis ten, dat ik geen geld had en dat 'net dus van het geld van de bvpotbeek betaaid moest worden. De president: Dat heeft er weinig mede te maken. Verdachte S n.: Ik ben wel geen ad vocaat-procureur, maar ik ben mensch. ier maanden heb ik mij in voorarrest zenuwach tig gemaakt en steeds heeft men mij gezegd „in de openbare zitting kun je uitspreken Nu wil ik uitspreken. Hij deelde nog mede, dat mr. S. tegen hem gezegd heeft „wij kunnen een mooi zaakje doen". Als wij E. laten arresteeren, dan kan hij moeilijk anders dan mij als advocaat ne men en dan geeft zijn vrouw wel weer een 2000. Verdachte mr S. ontkende dit met stelligheid, doch getuige nam een houding aan, alsof hij v ilde zeggen: „hoe is dit mo gelijk". Hierna volgde nog een kruisverhoor met de getuigen Grootheest, inspecteur van poli tie,- de meisjes en getuige Sn., welk verhoor echter geen nieuwe gezichtspunten meer opende. Wanneer verdachte mr. S. aan getuige August Willers de vraag stelde hoe hij met Sn. in kennis is gekomen, dan vait Sn. heftig uit en zegt met verheffing van stem, dat ge tuige deze vraag niet behoeft te beantwoor den. Men kreeg wel de indruk, dat er alles behalve frissche verhoudingen tusschen deze menschen hebben estaan en vraagt zich al leen af hoe het mogelijk is, dat zij thans zoo ve bitterd tegen elkander zon komen te staan. De president-schorste tens'otie de zit ting in de zaak Sr, tot Zaterdag en die in de zaak van mr. S. ot Maandag a.s. ONTROUWE POSTBESTELLER. De 24-jarige loopknecht J. G. uit Maar tensdijk. die tijdelijk te dier plaatse als hulpbesteller der posterijen was werk zaam geweest, is door de Utrechtsche rechtbank wegens het onttrekken van geld aan zijn bestemming, overeenkom stig den eisch veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf. DOODGESTOKEN. De Utrechtsche rechtbank heeft den 18-jarigen landbouwer J. W. D. uit Bar- neveld, die op 20 December 1.1. bij een vechtpartij in de buurt van Barneveld den jongen landbouwer J. v. d. B. met een mes in het voorhoofd heeft gestoken, tengevolge waarvan deze den volgenden dag is overleden, overeenkomstig den eisch veroordeeld tot één jaar gevange nisstraf. met aftrek van de voorloopige hechtenis. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Vergadering van den gemeenteraad van Zuid- en Noordschermer op Maan dag 15 Febr. des v.m. 10 uur. De voorzitter, de heer C. de Groot, bur gemeester, opende de vergadering. ingekomen was o.a. van mej. M. D. Kroon een brief, houdende aanneming harer benoeming tot onderwijzeres aan de O L. school te Driehuizen. Op voorstel van de heeren Vaalburg en Van der Laan zal een request van P. Kieft Czn., inzake hooien of beweiden van gemeenteland, bij hem in huur, wor den aangehouden, althans tot de volgen- ed raadsvergadering. Zulks met het oog, op de mogelijkheid, dat alsdan het hoo- ger bestuur zijne zienswijze heeft ken baar gemaakt betreffende het raadsbe sluit,waarbij aan het raadslid Jb. Heinis Mzn. als landhuurder is toegestaan, wat Kieft nu vraagt. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van den kerkeraad der Ned. herv. gem. te Grootschermer, waar bij dit college 50 toezegt in de kosten verbonden aan de uitzending van twee kinderen naar eene vacantiekolonie, on der v jorwaarde, dat het Burgerlijk Arm bestuur eenzelfde bedrag zal beschik baar stellen. Aan B en W. werd verzocht laatstgenoemd bestuur uit te noodigen, aan die voorwaarde te voldoen. Gunstig werd beschikt op een verzoek van J. Schortinghuis om bijdrage in de kosten van onderwijs voor zijn kind Neeltje, dat te Alkmaar eene bijzondere lagere school bezoekt, met dien verstan de, dat zulks zal geschieden geheel op dezelfde voorwaarden, ook wat het ver voermiddel betreft, als voor de andere kinderen van aanvr, bij eerdere raads besluiten is bepaald en dat ook het be drag gelijk zal zijn aan dat, voor die an dere kinderen vastgesteld, n.1. 3.20 per maand, voor zoover daadwerkelijk schoolbezoek plaats vindt, terwijl aan vrager 1.25 per week vraagt. Met afwij king van het prae-advies van B en W„ die den datum van ingang der bijdrage wilden stellen op 1 Januai 1932 en niet op 21 November 1931, omdat het college betaling over verloopen tijdvakken en waarvoor geen tijdige aanvrage is ge schied, niet juist acht, werd op voorstel van den heer Van der Laan besloten, z.h. st. den datum van ingang toch op laatst genoemden datum te bepalen als door belanghebbende gevraagd en die de da tum is van aanvang van den leerplicht voor het bedoelde kind. Op voorstel van den heer Van der Laan werd met 4 tegen 3 stemmen afwij zend beschikt op een request van een aantal ingezetenen, om over te gaan tot den bouw van eene noodslachtplaats te Grootschei mer. Voorsteller, daarbij ge steund door den voorzitter, was van oordeel, dat men in ieder geval den loop van zaken gedurende een jaar moet afwachten, wat betreft de praktijk met de regeling, onlangs door den raad vastgesteld en waarbij genoemde nood- slachtplaats is opgeheven. Mevr. Sloo- ten-Smit en de heeren Smit en Heinis meenden, dat nu reeds voldoende is ge bleken, dat het gemis aan zulk een slachtplaats een geldelijk nadeel vormt voor de betrokken veehouders. Andere leden, o m. de heer Molenaar, meenden, dat als hier van een belang sprake is, het alleen een belang kan zijn voor de boeren te Grootschermer, hetgeen ook uL de onderteekeningen van het request duidelijk blijkt. Voor stemden de leden Posch, Van der Laan. Vaalburg en Mo lenaar, tegen de leden Smit, Heinis en mevr. Slooten—Smit. Na zeer uitvoerige discussie werd be sloten met 6 tegen 1 stemmen, in begin sel de gemeente te laten medewerken tot den regeeringsmaatregel inzake steun aan den groven tuinbouw in Westfries land. Vóór het beginselbesluit stemden alle leden behalve de heer Jb. Heinis Mzn., die van meening was, dat, waar meer dere aanwezigen van oordeel waren, dat het geld vrij zeker nimmer zou kunnen worden teruggevorderd, niet op deze wij ze geld, dat door allen moet worden op- gebarcht, aan enkelen behoort te worden gegeven. Op voorstel van B. en W. werd z.h.st. besloten tot vaststelling van verordenin gen op de heffing en invordering van 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting, welke verordeningen geheel gelijk van strekking zullen zijn als de thans vigee- rende, doch die slechts tot 1 Mei a.s. ko ninklijk zijn goedgekeurd geworden. De nieuw-vastgestelde zullen dus ook aan vangen te werken ingaande het belas tingjaar 19321933. Overeenkomstig het ontwerp door B. en W. aangeboden, werd mede z.h.st. vastgesteld het rapport aan Ged. Staten, inzake schoolvoeding over 1931. De voorzitter deed mededeeling, dat het werk van het aanbrengen van nieu we ramen in de school te Grootschermer reeds thans aan den timmerman A. Kos ter is uitgegeven, onder voorbehoud van tewerkstelling door dezen van een werkloos timmermansknecht. Dat eveneens wegens werkloosheid in zijn vak den metselaar F. de Geus te Grootschermer eenig straatwerk aldaar js opgedragen en dat B. en W. met in gang van heden een nieuwe regeling hebben getroffen inzake de werkver schaffing. Deze nieuwe regeling is als volgt: allen (er zijn er thans 16) vijf da gen per week werken, uurloon 25 ets. en voor ieder kind beneden 14 jaar 1 per week toeslag. De heer C. Molenaar keur de dit besluit af en wilde het uurloon op 30 ets. handhaven. Z.i. moet de over heid het loon niet verlagen. De heer Van der Laan zou in leder ge val willen zien, dat iemand niet werd te werk gesteld, als hij nog geen week werkloos is geweest. De heer Smit achtte deze bepaling in hare algemeenheid toch wel wat kras voor huisvaders van gezinnen met kin deren. De voorzitter zeide, dat wat de heer Van der Laan wil, inderdaad de regel is, maar dat in gevallen, als de heer Smit bedoelde, daarvan wel zoonoodig wordt afgeweken. Mevr. Slooten zeide evenwel, dat dit slechts sporadisch is voorgekomen. De heer Heinis vroeg of reeds pogin gen gedaan zijn, om een zeker perceel g.ond voor de gemeente aan te koopen. De voorzitter was met andere leden n oordeel, dat men moet afwachten, dat dit te koop wordt aangeboden, an ders moet men allicht zijn gretigheid om te koopen met meer geld betalen. De gemeente wilde dat stukje grond wel, maar het al of niet koopen is van geen belang. De heer C. Molenaar stelde nu voor het uurloon in werkverschaffing te laten op 30 ets., vier dagen per week te laten wer ken en dit voort te zetten tot 1 Mei zoo noodig. De heer Jb Heinis Mzn. stelde daarte genover handhaving «au den ouden toe stand. dat wil zeggen zes dagen per week legen 30 ets. tot einde Februari en daar na het plan als door B. en W. heden reeds in werking gesteld. Nadat de heer Van der Laan den heer Molenaar had gevraagd diens voorstel in te trekken, waaraan deze r.iet wilde vol doen, omdat het bij hem gaat tegen het beginsel der loonsverlaging, werd het voorstel Molenaar verworpen, met al leen de stemmen van den voorsteller en ven mevr. Slooten—Smit vóór. Alsnu werd goedgekeurd de heden reeds ingegane regeling van B en W., met 5 tegen 2 stemmen, die van de hee ren Heinis en Molenaar. De heer Heinis verwonderde zich er over, dat waar zooeven aanzienlijke be dragen, als het ware weggegeven zijn in beginsel aan eenige tuinbouwers, men nu zoo spaarzaam blijkt voor de werk- loozen. Met dat geld van di.; enkele tuin ders had men vele andere ingezetenen kunnen helpen en dan had men er toch nog werk voor teruggekregen. De heer Van der Laan vroeg inlichtin gen over de regelingen van het hooiste- ken en over de plichten en rechten der hooistekers. De heer Molenaar bracht de wensche- lijkheid naar voren om een door hem genoemd gemeentegebouw van buiten op te knappen en een slootje uit te diepen. Beide maatregelen zullen worden geno men. De voorzitter merkte evenwel op, dat het slootje in onderhoud is bij den Eilandspolder. Hierna sluiting. De ledenvergadering van gisteravond werd bijgewoond door zes bestuursleden, vijl leden en den magazijnmeester. Na opening door den voorzitter, ar. P a m e ij e r, werd mededeeling gedaan van de ingekomen stuk ken: a. Verslag toestand magazijn over 1931. b. Mededeeling van het hoofdbestuur, dat dit jaar als leden van dat college moe ten aftreden de heeren dr. Spanjaard, B. Meindersma en H. W. Frese, van wie de twee eerstgenoemden herkiesbaar zijn en de derde voor een herkiezing bedankt De voorzitter wees er op, dat het lidmaatschap van het hoofdbestuur geen si necure is. Daarom moet men er wel op let ten, iemand te kiezen, die naast veel liefde voor de zaak, die een spoedig inwerken mo gelijk maakt, beschikt over veel tijd. Het is een verantwoordelijke positie, doordat er bij het beheer van de stichtingen der vereeni- ging nogal veel komt kijken. In verband met deze aanstaande vacatu res was nog ingekomen een schrijven van de afd. Winkel, waarin werd medegedeeld, dat zij een candidaat, door de afd. Alkmaar gesteld, zal overnemen. Indien Alkmaar geen candidaat stelt, wenscht Winkel een candi- datuur van den heer Van Leersum aldaar naar voren te brengen. Na eenige bespreking werd besloten de heeren Spanjaard en Meindersma opnieuw te candideeren en voor de derde plaats den heer D. G. Margadant te vragen een can- didatuur te aanvaarden. Het jaarverslag, uitgebracht door den se cretaris, den heer H. W. F r e s e, ving aan met een dankbare herinnering aan den bouw van een eigen magazijn, waarvoor de aan besteding den 16 Dec. 1.1 plaats had. De wensch werd uitgesproken, dat een nog grootere bloei van de afdeeling het gevolg zal zijn van dezen bouw, waarop zoo lang gewacht werd. Het ledental (op 1 Jan. 1931 zijnde 6043), was op 31 Dec. j.1. 6220 Van de verplegingsartikelen werd een druk gebruik gemaakt (2786 artikelen voor 1857 perso nen tegen 2883 op 1976 aanvragen in 1930). Voor onderhoud en aanvulling van het materiaal werd 1397,73 betaald, ter wijl bovendien aan ontsmettingskosten voor de terugontvangen artikelen 1019,06 werd betaald. Dank zij de geregelde wekelijksche controle door den voorzitter is het magazijn doorloopend keurig in orde. Geklaagd werd ever beschadiging of net breken van uitge reikte verclegingsartikelen door verschillen de leden. Over 1930 werd deswege voor 38 stuks 73.65 vergoed. Verder werden 75 stuks, welke voor verdere uitleening niet meer in bruikleen gegeven konden worden, vernietigd na afkeuring door den voorzitter. Er werden op 152 bons 944 porties ijs af gegeven. In het bestuur kwam geen wijziging. Door den gqnstigen financieelen toestand kon weder een bedrag voor het magazijn ge reserveerd worden. In het belang van de ingezetenen zoowel als van het badhuis werd de wensch uitge- 113. Toen alles op was, gingen ze maar weer op stap en kwa men ze aan een heel vruchtbaar stuk land. TuimeUje had al direct in de gaten dat er aan die boomen van die heel groote appels hingen en met behulp van kikker Karei plukte ze er een en begonnen die over den weg te rollen. De appel rolde zoo vlug en zoo leuk en de schil blonk zoo mooi in het zonlicht, dat ze hem hoe langer hoe harder lieten glijden. 114. Maar daar hadden de ondeugden niet op gerekend. Ze kwamen eensklaps op het topje van een berg en daar ging het naar beneden. Tuimeltje wilde in zijn haast nog naar het steel- tje grijpen, maar er was geen houden meer aan. Holder de bol der ging de appel langs den weg. De torretjes die al lang voor uit waren geloopen, konden er nog juist voor opzij gaan, hoe wel het kleinste kevertje toch nog verpletterd werd, maar dat was nog lang met alles.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6