Amstecdamsche !Beucs jBinnenland drie kinderen in italië verbrand. brïand ongesteld. de toestand in het verre oosten. Waarschuwingen van Britschc zijde. Brieven uit Berlijn In een plaatsje in het Groednerdal, in 1 id Tirol hebben drie kinderen den dood in 1 vlammen gevonden. De moeder had de tinderen des avonds naar bed gebracht en «as vervolgens op bezoek gegaan bij een tennis in de buurt. Toen zij na eenigen tijd naar huis wilde gaan, zag zij, dat haar huis- in lichterlaaie stond. Een der kinderen vond men dood te bed, de beide andere, even- pens dood, in den stal waarheen zij voor het •uur gevlucht waren. De brand is door von ken uit den kachel ontstaan. Uit Cocherelle wordt gemeld, dat firiand in de afgeloopen nacht onwel is aoworden. Twee specialisten werden uit parjj5 ontboden. Zij verklaarden, dat de ongesteldheid was veroorzaak, door het hart. De toestand in het Verre Oosten neemt nog steeds de aandacht der ministers in beslag en (ristermiddag werd dan ook in het Lagerhuis opnieuw een bijeenkomst gehouden van de be treffende kabinetscommissie. Men heeft de hoop nog niet geheel opgegeven, dat de vre delievende pogingen met succes zullen wor den bekroond, maar het vooruitzicht is drei gend lotusschen zijn stappen gedaan bij de Chineesche en Japansche autoriteiten met de waarschuwing, dat zij verantwoordelijk zul len worden gesteld voor ieder verlies aan menschenlevens of bezit van Britsche onder danen, binnen de Chineesche internationale nederzetting, als gevolg van hun gewapend optreden. Den Britschen onderdanen te Shanghai is aangeraden zich tijdens de gevechten schuil te houden. Men beschouwt de verdedigings troepen voldoende om werkelijke gevechten binnen de nederzetting te voorkomen Wapenleveranties aan China? Het verluidt dat de wapenfabrieken te Bruenn groote orders voor China zouden hebben ontvangen. Dezer dagen zou een zen ding van 250.000 geweren, 500 zware en 800 lichte machinegeweren naar China zijn ver zonden. Tegen de beschieting der in ternationale nederzetting. Een delegatie van Engelsche, Amerikaan- sche, Italiaansche en Fransche militaire at tachés heeft gisteravond een bezoek gebracht aan den Chineeschen opperbevelhebber Tsai en verzocht hem voor het geval het tot een ge vecht mocht komen een beschieting van de internationale nederzetting te vermijden. Tsai verklaarde, dat hij slechts die gebieden onder vuur zal laten nemen waarbinnen zich Ja pansche troepen bevinden Een dergelijke delegatie is eveneens naar de Japanners gezonden. De plannen voor het ontruimen van Sjanghai door Engelsche vrouwen en kinderen zijn gereed. Met de uit voering dezer plannen zal men nog even wachten. Zitting van het Japansche kabinet. In de gister gehouden kabinetszitting heeft de minister van Oorlog rapport uitge bracht over den toestand te Sjanghai welke steeds ernstiger vormen aanneemt, aange zien het 19de Chineesche leger te Sjanghai voortdurend door groote troepentransporten onder leiding van Tsjang Kai Sjeck wordt versterkt. De leden van het kabinet waren het er, naar verluidt, over eens dat het uiter ste gedaan moet worden om een verslechte ring van den toestand, welke mogelijk een oorlogsverklaring noodzakelijk zal maken, te voorkomen. Japansrhe soldaten gearres teerd. In verband met com munistische propaganda. Te Moekden zijn, naai verluidt, meer dan 200 Japansche soldaten gearresteerd die in het leger communistische (propaganda zou den hebben gevoerd. Het aanbod der Canadee- sche aviateurs aan China. 50 Canadeesche vliegerofficieren, die In verband met bezuinigingsmaatregelen zijn ontslagen tezamen met 200 vliegtuigmecani ciens hebben den Chineeschen consul-gene raal te Ottawa een merorandum overhan digd, waarin zij hunne diensten aanbieden ter verdediging van China. Zij zouden twee volledige vliegtuigeskaders vormen, waar van elk zou zijn uitgerust met 18 machine geweren. Zoo noodig zouden zich ook nog ontslagen Amerikaansche vliegerofficieren bij den groep aansluiten. De totale kosten van de eskaders zullen 2.600.000 bedragen Sterke Chineesche troepen versterkingen in aantocht. Naar uit Nanking wordt gemeld, komen aldaar voortdurefid nieuwe troepen transpor ten uit Noord China aan. De dagbladcorrespondenten te Nanking is bevolen dat zij geenerlei berichten mogen geven betreffende de troepenbewegingen en munitietransporten. In neutrale kringen der internationale ne derzetting wordt de tota..:sterkte der zich thans in het gebied van Sjanghai bevindende troepen op ongeveer 100.000 man geschat "et verluidt dat ook divisies zijn aangeko men welke zijn uitgerust met luchtafweerge schut. De Japansche troepen worden op 18.000 man geschat. Het Japansche offensief- °or het Japansche offensiei, dat vandaag 18 oegonnen, heeft de Japansche generale stof het volgende pian uitgewerkt: De Japansche grondlinie, die thans loopt y?n bet vooruitstekende gedeelte van het ftongk'oe-park tot aan Paosjan. zal een om trekkende beweging naar het Z. W. maken, waarbij het centrum der Japansche troepen vooruit zal worden geworpen op het knoop punt van den spoorweg Sjanghai—Nanking, net is de bedoeling door deze omtrekkende weging de 11.000 man Chineesche troepen Jt v te Tsjapei bevnden, van de Chinee hoofdmacht af te snijden. Aan de andere zijde staan Engelsche en Amerikaansche troepen. De Japansche aanval op het Noorderstation wordt gesteund door 15 tanks Tegelijkertijd zullen 30CJ Japansche troepen pogen de Woesoengforten en het dorp in te sluiten. De strijd aangevangen. Gedurende den nacht waren tusschen de Japanners en de Chineezen enkele schoten ge lost. Een Japansch schip werd door een Chi neesche granaat getroffen, waarbij een lid der bemanning werd gedood en verschillende Chineesche granaten ontploften in de nabij heid van het Japansche hoofdkwartier. Hedenmorgen om 7 uur gaf de Japansche opperbevelhebber het bevel voor den aanval op de Chineesche stelling. Nadat om 7 uur de tijd van het ultimatum verstreken was. Japansche verkenningsvliegtuigen stegen op en kruisten over de stad van Tstapei tot Heen toeng. Om half acht werd door de Japanners het geweervuur over de geheele linie geopend en stegen 10 Japansche bombardementsvlieg tuigen op terwijl andere vliegtuigen start klaar werden gemaakt. De eerste Japansche aanval afgeslagen. De eerste Japansche aanval op Kiangwan is door de Chineezen afgeslagen en de Japan ners moesten zich uit hun stellingen nabij het dorp terugtrekken; generaal Oeyeda heeft zich terstond naar den Kiangwan" sector be geven. Ook de Japansche tanks moesten wij ken voor het Chineesche vuur en werden ern stig beschadigd. In den loop van den ochtend begonnen de Chineesche batterijen het Japan sche artilerie vuur te beantwoorden. De Japansche verkiezingen. Bijna op hetzelfde oogenblik, dat te Shang hai het Japansche offensief werd geopend, werden in Japan de stembureaux geopend. Voor de algemeene verkiezingen die heden worden gehouden. De verkiezingen zullen in zeker opzicht de maatstaf zijn voor de ge zindheid van het Japansche volk t. o. v. de Japansche campagne in China. De militai ristische regeeringspartij is er van overtuigd, dat de meerderheid der bevolking met enthousiasme het Japansche optreden in China steunt. De pacifistische groepen ver klaren, dat heden zal blijken, dat het grootst, gedeelte van het Japansche regeering ten sterkste afkeurt. EEN SNELHEIDSMANIAK INGEREKEND. Na een wceste achtervolging. Een wilde jacht waarbij snelheden van 80, 90 tot 95 K M. werden bereikt, heeft een politie-inspecteur van Overschie Donder dagmiddag gemaakt op een automobilist, die de verkeersregelen had overschreden De inspecteur reed in een rustig gangtje op den Delftweg achter een paar vrachtauto's, die hij links wilde passeeren. Op hetzelfde moment vloog echter in wilde vaart een auto langs hem heen. In zijn vaart raakte de snelheidsduivel met zijn wagen het num merbord van den politie-auto. De inspec teur, die even verbluft was over zooveel brutaliteit, zette den man direct na, gaf herhaaldelijk teekens dat de man moest stoppen, doch daaraan stoorde de achter volgde zich allerminst. Integendeel, hij gaf nog wat meer gas en reed ten slotte in een duizelingwekkende vaart in de richting van Delft, aldus meldt de Tel. Nagestaard door verschrikte wandelaars ging het in onverminderd tempo door Delft en vervolgens den kant van Rijswijk op. Nu eens had de inspecteur iets van zijn achter stand ingehaald, dan weer diende het geluk den voortvluchtige, doch eindelijk gelukte het den inspecteur den man bij de Hoorn brug voor te komen en zijn voorsprong op hem zoover te vergrooten, dat hij tijd ge noeg had om zijn wagen tot stilstand te brengen en zelf midden op den weg te gaan staan om zoodoende den snelheidsmaniak tot stoppen te dwingen. Maar ook aan de opgeheven armen van den inspecteur stoorde de automobilist zich niet. Kennelijk met het doel om desnoods politie en al om ver te rijden, suisde de man rakelings langs hem heen. Deze sprong echter direct weer in zijn wagen en zette de wilde jacht voort. Het geluk diende den inspecteur. Bij de oude Tolbrug te Voorburg kon hij eindelijk den automobilist arresteeren. DE POLITIEK. DIE SLECHT MAAKT, De laatste dagen zijn er bij de politie aangiften binnengekomen van inbraken bij ieiders van de revolutionnaire socialistische partij o.a. bij het gemeenteraadslid den heer G. van Burink, welke inbraken naar werd vermoed een politieken achtergrond zouden hebben. De politie heeft deze zaken in onderzoek, maar tot eenig resultaat schijnt men nog niet te zijn gekoen. In de communistische pers verschijnen artikelen, waarin de mannen van de R.S.P. wordt ver weten, dat zij menschen bij de „klasse-justi- tie" zouden hebben aangegeven. Dezer dagen is. naar het Hbl. verneemd, bij de politie een aanklacht ingediend, tegen het gemeenteraadslid den heer van Burink. wegens verduistering van geld ten nadeele van den werkloozenbond. Het is niet uitge sloten te achten de politie weigert inlich tingen omtrent deze zaak dat hier sprake zou zijn van wraakneming tegen den heer Van Burink. Een politieonderzoek zal heb ben uit te maken, of voor de aanklacht eeni- ge grond bestaat. VERBOND VAN VEREENIG1NGEN VOOR VEILIG VERKEER. In een vergadering, dezer dagen te 's-Gra- venhage gehouden, is opgericht het „Ver bond van Vereenigingen voor Veilig Ver- keer''. Het doel van het Verbond is: in samen werking op federatieven grondslag, met andere vereenigingen, die, blijkens hare sta tuten, een overeenkomstig doel beoogen als onderdeel harer werkzaamheden gerekend mag worden, te behooren, de veiligheid van het verkeer in de meest algemeenen zin te bevorderen. Een voorloopig bestuur is ge vormd. Voorzitter mr. A. baron Schimmel- penninck v. d. Oye te Bloemendaal Alleen vereenigingen kunnen lid van het Verbond worden. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Opening door de koningin. De koningin zal op 15 Maart a s., den eersten dag der 26ste Kon. Nederlandsche Jaarbeurs, het derde jaarbeursgebouw te Utrecht officieel openen, gedeeld. DE TOESTANND IN DE LIMBURGSCHE MIJNEN. In verband met den ernstigen toestand, waarin de Nederlandsche mijnindustrie ge komen is tengevolge van de contingentee- ringsmaatregelen in Frankrijk en Belgie en de steeds scherpe wordende concurrentie van Duitsche steenkolen op de Nederland sche markt, heeft de Ned. r.k. mijnwerkers- bond zich met een adres gewend tot den ministerraad. In dit adres wordt de huidige situatie toegelicht en namens de meer dan 12000 mijnwerkers die in dezen bond geor ganiseerd zijn, zeer dringend verzocht, dat de Nederlandsche regeering spoedig maat regelen wil treffen om de Nederlandsche mijnindustrie te steunen in den vorm van contingenteering van den invoer, verlaging der vrachttarieven en het heffen van invoer rechten op buitenlandsche steenkolen. EEN BEZEM ACHTER 'T BESCHOT. Na den brand in de Langedelft te Mid delburg vond men in de ruines van het Grand Hotel Versseput in een nis een bezem ingemetseld. Nadat hiervan in de pers een bericht was verschenen, kwa men meer mededeelingen van dezen aard binnen. Het is daarom merkwaar dig genoeg, dat men, bij het wegnemen van een eikenhouten betimmering in de oudheidkamer van het thans gerestau reerd wordende Raadhuis te Veere, ach ter het beschot wederom zulk een bezem heeft gevonden. Deze oudheidskamer was vroeger de vierschaar en de moge lijkheid van verband tusschen de be stemming van deze ruimte, waar veel ra- palje en gespuis voor zijn rechters ver schijnen moest, en het inmetselen van dien bezem, is niet uitggesloten. Hoe dit zij het gebruik, zulk een amulet als middel van bescherming tegen of ter verdrijving van booze geesten in een bouwwerk in te metselen, schijnt dus in oude tijden in Zeeland wel verbreid ge weest te zijn. (Van onzen correspondent). Dat het er inDuitschland op het oogen blik bitter slecht uitziet, kan men in alle kringen der bevolking hooren. Maar een nog duidelijker beeld geven de advertenties in de dagbladen! Het is in dit land, vooral in de Berlijnsche pers, de gewoonte, de groote massa der advertenties pas Zondag ochtend te brengen. Duitschers zijn harde werkers en de inwoners van deze wereld stad ploeteren en zwoegen het meest van al lemaal. Daar zijn ze tientallen jaren lang bekend voor geweest. Berlijn is een werk stad. De menschen gaan hier vaak al om acht uur naar hun kantoren, nog vroeger naar de werkplaatsen, en het is slechts een kleine minderheid, die om vijf of zes uur des avonds de kantoren sluit. De meesten zitten nog om half negen of negen uur achter den lessenaar. Arbeiders en kantoor personeel met zeven of achturigen werkdag natuurlijk niet meegeteld! Dat brengt met zich, dat in de week de Berlijnsche bladen, die toch al klein van for maat zijn gelijk wij dat bij de provinciale pers vaak aantreffen klein zijn en be scheiden, vlug doorgelezen kunnen worden en niet veel tijd wegnemen. Maar 's Zon dagsochtends heeft de Berlijner tijd. Dan mag zijn krant gerust veertig tot zestig pa gina's dik zijn. Is het vaak ook. Waarvan dan meer dan de helft van de ruimte door advertenties in beslag wordt genomen. De „kleine zoekers",, „speurders" of hoe ze ook verder in Holland mogen heetten, zijn in de Berlijnsche kranten dan zoo talrijk, dat men op de eerste bladzijde van deze rubriek een overzicht van de indeeling aantreft, waar door het eerst mogelijk wordt, in die 16 tot 20 pagina's klein gedrukte aankondigingen met vraag en aanbod den weg te vinden. Wat een aantal van ruim zes millioen werkloozen voor land en bevolking betee- kent (zes millioen over geheel Duitschland natuurlijk, maar dan toch met een zeer be hoorlijke portie alleen reeds voor rekening van deze stad met 4,3 millioen inwoners!) blijkt wel heel duidelijk uit den inhoud van deze advertenties. De vraag is betrekkelijk ge ring, het aanbod daartegen verpletterend. De bittere armoede van den middenstand is in die kolommen der ellende te lezen. Al les, wat den eens gegoeden Berlijner dier baar was. wordt te koop aangeboden. Van de auto, die acht tot tienduizend Mark ge kost heeft, hoogstens twee jaar oud is en nu voor duizend Mark wordt afgegeven, tot de schilderijen van bekende meesters, meubel stukken, huisraad, fietsen, booten, kleeding- stukken, gemeubileerde kamertjes, keukens, parapluies, regenmantels, serviezen, kana rievogels, honden en wat niet al. Men geeft eenvoudig alles weg, wat men maar even missen kan, en ook, wat men eigenlijk in het geheel niet missen kan, om baar geld te krijgen. En de prijzen zijn zoo laag, dat men werkelijk van „weggeven'' of zooals de Duitscher zegt „verschleudern" kan spreken. Ik vind hier aanbiedingen van auto's, bekende merken, die niet meer dan driehonderd gulden behoeven te kosten, van groote motorbooten, waarvoor ongeveer het dubbele van dit bedrag gevraagd wordt Een compleet eetkamer-ameublement kan men voor honderd gulden krijgen (op de venduties zou het hoogstens vijftig gulden hebben opgebracht!) en bontmantels worden voor een tientje „aan de vrouw gebracht". Kolommen vol nood, honderdduizenden kleine letters, die vertellen van voorbije da gen, toen de Duitsche middenstander nog geen zorgen ende. Wordt het laatste baar geld uitgegeven voor advertenties. Een lok- vischje om een snoek te vangen. En hoe zel den nebben deze advertenties werkelijk suc ces! Ik weet van een hoofdingenieur, gehuwd, twee dochtertjes. Hun eenige vreugde was de motorboot. Eiken Zondag, weer of geen weer, zaten ze op het water, maakten toch tjes, kookten aan boord, gingen er mee met vacantie. Tien jaren hadden ze gespaard om de 800 mark voor deze prachtige boot op te brengen. Nu is het gezin in de misère. Twee maal achtereen tien procent verlaging van inkomen. De schoolpost luidt steeds meer. Straks moet het oudste dochtertje gaan stu- deeren. Men heeft maanden gepiekerd. Nu moet de boot verkocht worden. Men pro beert het met 4000 Mark. Maar het blijkt al heel gauw, dat niemand meer zoo n bedrag voor luxe over heeft; niemand, behalve de nog rijke menschen, voor ie het op tien zelfs honderdduizend Mark nie!: aankomt. Maar die koopen geen oude booten, laten liever nieuwe naar eigen wenschen op stapel zetten. En het aanbod daalt op 3000, op 2500, op 2000. Weken lang reeds wandelt de oude ingenieur naar de werf, toont liefheb bers zijn bezit, met tranende oogen, en on handig genoeg erbij vertellend, hoe hard hij het geld noodig heeft. Hij zal nog tot 1000 Mark naar beneden moeten gaan. En wat zijn duizend Mark? In weinige maanden uitgegeven. En als de zomer komt, is er geen boot meer voor de meisjes en voor de afgetobde huismoeder. Men noemt dat „economische wereldcri sis". Intusschen volgt in Berlijn het eene groote schandaalproces op het andere. Ook al we reldcrisis. Bankdirecteuren staan voor hun rechters. En hier gaat het om dertig, veertig millioen. Men heeft van de kleine spaarders jarenlang de duitjes genomen, er meer dan goed van geleefd, concerns opgericht, die niet winstgevend bleken, gespeculeerd, balansen vervalscht en ten slotte bankroet gemaakt. De geweldige villa's, waarin men woonde, staan er nog. De inboedel wordt „verschleu- derd". Men neemt de duurste advocaten en poogt te redden, wat nog te redden is. En merkwaardig genoeg heeft Vrouwe Justitia hier een merkwaardig respect voor zulke avonturiers. Ze komen er meestal af met wat vcorloopige hechtenis onder niet al te druk kende omstandigheden en de straf wordt dan daardoor als afgezeten beschouwd. Eens was heel Duitschland vol van de schandalen der gebr. Barmat, van wie er twee met Hollandsche vrouwen getrouwd zijn. Een geweldig proces begon, dat h één jaar niet voor te bereiden geweest v In slotte kon in den doolhof der verwikkeld.: concernverbindingen niemand meer den weg vinden, ook de rechter niet, die tegenwoordig voor al van zulke hem geheel vreemde pro blemen gesteld wordt. Nu zij de Barmals al weer lang vrij en doen hun zaken alsof er nimmer een vuiltje aan de lucht geweest ware. De eens millionnair-rijke Lahusens uit Bremen zitten nog achter slot en ook Katzen- ellenbogen, de zakenman met den zonderlin gen naam, wiens proces juist dezer dagen begonnen is, zit in verzekerde bewaring. Maar spoedig genoeg zal men hem tegen een nieuw cautie in vrijheid stellen en mocht hij veroordeeld worden, dan zal blijken tien tegen één dat de straf door de voor- loopige hechtenis al afgezeten is. Het is hier nu eenmaal het land, waar de kleine man de zware, en de rijke man de lichte straffen oploopt; waar ook de justitie aan politiek doet en de naar alle zijden onaf hankelijke en onbevooroordeelde rechters steeds geringer in aantal worden. Er is nood in Duitschland. De advertenties, de „kleine zoekers", wor den met den dag talrijker, en de Zondagoch tenden brengen een lectuur, die optimisten zwartgallig zou kunnen maken. En toch is alles betrekkelijk rustig gebleven in Duitsch land. De radicale partijen alleen hitsen de bevolking op en politieke moorden zijn even goed dagelijksche rubriek als vraag en aan bod, misdaad en diefstal. Maar het merkwaardigste geval van een verkoop hebben we toch eergisteren meege maakt, toen een adellijk onderzoekingsreizi ger, die uit Afrika een „tam" luipaard me» gebracht had, dat maandenlangin zijn kamer gewoond had, en dat hem geld liet verdienen door in films mede te werken, het wilde beest te koop aanbood, nadat het een dag te voren een zuigeling doodgebeten en de moeder zwaar gewond had. De verkoop kwam ook werkelijk tot stand, maar de po litie stak er een stokje tusschen en liet het roofdier doodschieten, om verder onheil te voorkomen. De kranten hebben er twee dagen vol van gestaan. En men kreeg even een kijkje in de zonderlinge dingen, die hier tegenwoordig mogelijk zijn: een verscheurend dier op ge meubileerde kamers in het centrum van een wereldstad, en dat alleen, omdat zijn eigenaar in nood is, en geen anderen weg weet om zijn brood te verdienen! En een „kleine zoeker", een „speurder" om een luipaard te verkoopen! Ze staan te genwoordig voor niets meer in Germany. ROLAND. van 20 Februari 1932. 0|jg-avc van .ViardliolBaiulsefi BjaiHlbouuerecfiet VV (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 4J4 Nederl, 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN, Handel Mpij. Cert v 1000 Koloniale Bank Ned Ind Hancldsbank D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert Küclienm. Acc Nederl. Ford Philips Gloeit Gcm Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Avialion Steel comm Studebaker IJ. S Leatber Zwcedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind, Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij Boeion Redjang Lcbocg PETROLEÜM. Dordtsche Pclr Kon Pelr Perlak Continenlal Oil Shell Union RUBBERS. Amslerd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjedi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem Eig Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison 'lopeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash •Exdividend fExclalm. Vorige koers 97% 921/2 77i/4 55'/a 59 90VS 427» 27 627, 81'Ac 143 S9 1121/3 17% 221% 4% 24 "Ac 6% 3% 52% 127, 2i% 803/4 1877, 136 SS 44 30 00 947, 257, 72'/, 136 150% 1067a 6% 4% 437-8 21V# 28 20% 1% 3% 3Vs Koers van heden te: 18 1 V./ 137 J 66 65 160 162 28 29 1817, 182 219 215 897a 11 92 89'/a 4 pl.m. 1.030 59 59 4H/i 627a 8«/i 143 85 1103/, 171/s 22 47s 24 6% i«/s 51 127, 27s 181 133 85 94 25 72 134 1467a 106 4Ï/s 49 21 28 21 pl.m. pl.m. pl.m. 10.45 11.00 11.15 83/,-Vs 83/,-7/g £3/i 867a 85 '/o 86 111 HO-' 22%% 22 233/8 23%-j S/s 3*/s 184-7j 183-4 181-£ 1 1 1 1 1 85 146,-72 146-7 I 146 3/, 105 4% 43/;« V» 49-i 49 V, PROLONGATIE Vorige koers U/a oCt. Heden lj WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCL Londen Berlijn Parijs NIET OFFICIEEL Vorige koers 8.54 58.677, 9.74 Brussel (Belga) 34.477a 48.277a 100 Bazel Weenen p Sch Kopenhagen Stockholm Oslo Jieu-York Italië 46.75 47.75 46.25 247. V, 12.85 Koets op heden 11 uur I 8.537, 58.70 9.747, 34.477a 48.27'/, 47 4 775 46.50 247.1/, 12 85

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11