Aqmda DE EERSTE ÜLKMflflRSCHE KRUIDENIERSBEURS. 'Pu&ücaties ■ÜBütneniand Wzec&ecicht WERKLOOZENONLUSTEN IN ENGELAND. \RBEIDERS BEDOLVEN DOOR EEN AARDVERSCHUIVING TE NICE. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN BRIAND. m.kater Om het publiek ie loonen, waarvoor de Al km. Kruideniersvereeniging werd opgericht, orga niseert men thans een beurs. EEN KIJKJE VOORAF. In de groote tooneelzaal! Woensdag 24 Februari. t.30 uur, Cinema Americain: De stad der misdaad (sens); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De woestijn der verlorenen (avonturen); 2. Zijn grootste race (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Het moeder hart dat spreekt (dram.); boven 18 jaar. 8 uur, gem. bioscoop, lezing vacantiekolo- nies. 8 uur, Landbouwhuis, lezing met licht beelden voor de afdeeling Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde. 8.30 uur, restaurant London, lezing met lichtbeelden door Fred Fry over Talenken nis en techniek. Harmonie, Kruideniersbeurs, tot elf uur. 8 uur, café Hofplein, biljart-seance prof. v. d. Laan. Donderdag 25 Februari. 7.30 uur, Cinema Americain: De stad der misdaad (sens); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De woestijn der verlorenen (avonturen); 2 Zijn grootste race (sens boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Het moeder hart spreekt (dram.); boven 18 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoeringAZ 1111 door „Ulvadero" 8 uur. remonstrantsche kerk, lezing met lichtbeelden. 8.30 uur, Stadhuis, verg. afd. Alkmaar Ned. Roode Kruis. Harmonie, Kruideniersbeurs 25 30 en 7—11 uur. Vrijdag 26 Februari. Harmonie, Kruideniersbeurs 25.30 en 711 uur. 8 uur, handelsschool, lezing dr. van der Sleen, voor de volksuniversiteit. Zaterdag 27 Februari. 8 uur, Harmonie, soiree Liedertafel „De Vereenigde Zangers". DRANKWET. Heden zijn ingekomen verzoeken van de C. V. VAN WOERDEN Co., de C. V. COLAUTO Co en de C. V. WESSELS Co., alle alhier, om VERLOF tot den ver koop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken'drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, respectievelijk in de perceeelen Limmerhoek nr. 34a, Laat nr. 81 en Lange- straat nr. 94. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van deze verloven indienen. Alkmaar, 24 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Bij een groote werkloozer. demonstratie te Bristol waaraan 6000 personen deelnamen, ontstond een ernstige botsing me tde politie. Er ontstond een heftig gevecht om de roode vlaggen, die de demonstranten met zich me- devoerden. Dertig personen werden gewond Te Liverpool arresteerde de politie bij een werkloozendemonstratie 2 personen. Ook te Londen kwam het tot onlusten, na afloop van een groote werkloozenbetooging in het Hyde Park. Op een signaal van de politie verschenen detectives, beredenpol ities en een hulp brigade, die de menigte uiteen dreef Een delegatie van 8 werkloozen werd ten slotte tot het lagerhuis toegelaten, waar zij een bespreking had met den leider der oppo sitie oud-minister George Lansbury en met een der afgevaardigden der arbeiderspartij Vijf personen gedood, een gewond. Bij het- verbeteren van een weg in de nabij heid van Nice vond gisteren een ernstig on geluk plaats. Nadat arbeiders een gedeelte van een rots, die langs den te verbeteren weg liep hadden laten springen, kwam de grond plotseling in beweging en werden arbeiders door een aardverschuiving bedolven. Vijf ar beiders werden gedood en een zwaar gewond. M Vent 2.^ Een plotselinge verergering opgetreden? op- De Figaro bevat een tegen twee uur in den afgeloopen nacht ontvangen bericht, dat in feen enkel ander Parijsch ochtendblad voor- omt, dat de gezondheidstoestand van Briand, die zich op zijn buitengoed te Coche- relle bevindt en die reeds in de afgeloopen week eenmaal onwel is geworden, plotseling zeer verergerd zou zijn. In verband met het late uur was het niet mogelijk een bevestiging van het bericht te krijgen, dat dan ook met het voorbehoud genomen moet worden. VECHTPARTIJ MET DOODELIJK GEVOLG. Oorzaak het weigeren van betaling van een autorit. Aan boord van het stoomschip „Helenus", liggende aan de Borneokade te Amsterdam, bevonden zich eenige Engelsche passagiers. Een hunner, een architect, was Maandag avond met den scheepsarts in de stad geweest Ongeveer twee uur in den nachr kwamen de heeren per taxi aan de Borneokade terug. De architect, die 49 jaar oud is, was onder den invloed van sterken drank. Hij kreeg met den chauffeur oneenigheid over de betaling van den auto. De Engelschman wilde den chauffeur te lijf. doch de autobestuurder wist hem af te weren. De architect deed echter een tweeden aanval, waarop de chauffeur, uit zelfverdediging, zijn aanvaller een stomp gaf. De Engelschman, die, mede a's gevolg van zijn toestand, niet al te vast op de beenen •tond, viel als een blok achterover en bleef en. Vermoedelijk was hij dadelijk dood. De chauffeur is aangehouden en naar het politiebureau aan het J. D. Meijerplein ge bracht, doch de politie meent te mogen aan nemen, dat het een geval van betreft van wet telijke zelfverdediging. De chauffeur is gister op vrije voeten ge laten. Uit de lijkschouwing is de oorzaak van den dood van den Engelschman niet komen vast te staan. HET BEDRIJFSR ADEN-ONTWERP. Tegen de Alg. R.K. Werkgeversvereeni- ging heeft aan de leden van de Tweede Ka mer een vrij uitvoerig adres gezonden over het ontwerp-bedrijfsradenwet. Adressante dringt er op aan. dat de Twee de Kamer het wetsontwerp in dezen vorm niet zal aannemen(, doch het aldus zal wijzi gen, dat de bedrijfsorganisatie in hoofdzaak worde opgebouwd op de gedachte van „erken de bedrijfsvereenigingen". ENSCHEDE EN LONNEKER. Beide gemeenteraden besluiten tot samenvoeging. In de Maandagavond gehouden vergade ringen van de gemeenteraden van Enschede en Lonneker werd besloten het ontwerp van wet van Ged. Staten tot samenvoeging van beide gemeenten met ingang van 1 Mei 1933 goed te keuren. Het besluit werd in den Enschedeschen Raad z. h. st. aangenomen, met aanteekening, dat dr. H. A. Zwijnenberg tegen was. In den raad van Lonneker werd met 13 te gen 10 stemmen goedgekeurd. De oude Raad van Lonneker had indertijd met één stem meerderheid het voorontwerp van wet ver worpen, waarna de commissie uit de ingeze tenen, dat voorontw erp met één stem meerder heid goedkeurde. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. De loonsverlaging te Almelo. In de afdeelingen van de textielorganisa- ties, betrokken bij de door de Almelosche fa- brikantenvereeniging voorgestelde loonsver laging van ongeveer 10 pCt., zijn de jongste voorstellen der werkgevers besproken. Deze voorstellen komen op het volgende neer: Voor de exportbedrijven een loonsverla ging van 10 pCt. van de loon en boven 30 gulden; 7K pCt. oor de loonen van 26 tot 30; 5 tot 6 pCt. voor loonen van 20 tot 26 en 2 pCt. voer loonen beneden 20. De fabrikanten stellen verder voor de loo nen van de werknemers in die bedrijven, die voor de binnenlandsche markt werken, te ver minderen met 6 pCt. voor loonen boven 26.50 5 pCt. van de loonen van 20 tot 26 en 2 pCt. van de loonen minder dan 20. RANGEERDER DOOR EEN TREIN GEDOOD. Op het spoorweg-emplacement te Leeuwar den is hedenochtend de 40-jarige rangeer der F. de Boer onder een rangeerenden goe derentrein geraakt en gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kin deren achter. Zoo langzamerhand zal iedere huisvrouw wel weten, wat de letters N.K.B. of het woord „Enkabé" beteekenen. Het is n.1. een verzamelwoord voor artikelen, die in den handel worden gebracht door den Neder- landscheft Kruideniersbond. Als men een ar tikel in handen krijgt met dit merk, dan be- teekent dat, dat de bond zijn afnemers een goed artikel wil geven, dat uitmunt in prima kwaliteit enz. enz. Waarmee we maar wilden zegen, dat er in Nederland een kruideniersbond bestaat. Deze bond telt natuurlijk verschillende af deelingen of vereenigingen en het zou al zeer vreemd zijn geweest, als Alkmaar niet tot die afdeelingen gerekend mocht worden. Im mers, Alkmaar is een stad, die mee wil doen en mee kan doen en die dus niet achter mag blijven, als er iets is, dat een voordeel voor de stad of haar inwoners kan hebben. Van daar dat een paar jaar geleden ook in Alk maar een afdeeling van den kruideniersbond werd opgericht. Deze afdeeling mocht zich al spoedig in een bizondere belangstelling ver heugen, zoodat het ledental in het tijdsver loop van twee jaren verviervoudigde. En deze bloeiende vereeniging had nu eeni- gen tijd geleden het plan opgevat, om in na volging met andere groote steden een beurs te houden. Op deze beurs zou het publiek dan kennis kunnen maken met het doel der veree niging en met de fabrikanten, die de vereeni ging en den bond steunen of er mee sympa- thiseeren. Wat toch is het geval? Zoo langzamerhand begon men ook in Ne derland den strijd te voelen, die ontstond door de oprichting van de groote concerns. Vele kleine winkeliers werden in hun be staan ernstig bedreigd door deze groote we reldfirma's en konden bijna of in 't geheel niet concurreeren tegen deze krachtige con cerns, tenzijmen zich vereenigde. En men ging zich vereenigen en zoo ontstond de bond, waarvan hierboven sprake is. En toen bleek meteen, dat ook de z.g. kleine winke liers best artikelen konden leveren, waarmee de concerns een geweldige reclame maakten De afdeeling Alkmaar van dien bond heeft tot nu toe steeds gunstige resultaten bereikt. Zij kreeg de artikelen van den bond, zij kon gezamenlijk inkoopen, zij kon mede helpen, om de kwaliteit van een artikel omhoog te voeren, kortom, zij kon er zich ook op berce- en, dat ze had medegewerkt, om het koopend publiek intensief kennis kan nemen van het En nu is het dan zoover, dat de beurs ge opend kon worden. Nu is het zoover, dat het publiek intensief kennis kan nemen met het doel en het werken van den bond en de Alk- maarsche vereeniging. Als dit nummer van onze krant verschijnt, zal de eerste Alkmaarsche kruideniersbeurs juist eenige uurtjes geopend zijn. Het publiek zal de zalen van de Harmonie kunnen bin- nenloopen. Er zal weldra een drukte van be lang heerschen en heel spoedig zal men de echte Jentoonstellingssfeer kunnen bemerken Heel spoedig zal er zelfs sprake kunnen zijn van een klein Gamitjell! Toen de Harmonie een timmer manswerkplaats was Wij gingen reeds gistermiddag een poging wagen, om het een en ander in oogenschouw te nemen. Enwe zijn daar in geslaagd, tenminste voor een gedeelte. Want, het viel heusch niet mee om een goed overzicht te krijgen uit wat meer op een chaos dan op 'n tentoonstelling geleek Overal was men nog druk bezig, om de stands in elkaar te timme ren. Overal lagen de kisten, papieren, plan ken, enz., verspreid en overal hoorde men geklop en gehamer, dat het een lust(?) was om aan te hooren. 't Ging echter gesmeerd en alle standhou ders waren er van overtuigd, dat zoodra de opening plaats heeft, zij ook klaar zouden zijn, om het publiek te ontvangen. Vrachtauto's stonden rij aan rij op het Doelenveld en brachten de noodige stoffen en middelen, om de stands aantrekkelijk te maken. Met kleurige doeken of papier maak te men de fraaiste groepeeringen en heel langzaam veranderde het aspect en krees men eenigszins een idee over wat de dag van vandaag ons zal brengen. We zullen echter den rommel van gisteren maar vlug vergeten en een kort bezoek aan de stand brengen. Daar gaan we dan. Allereerst gaan we, terwijl we de con trole gepasseerd zijn en de groote zaal be treden, links om waar de Mij. Van Ber il e 1 haar Patent Weegmachines tentoon heeft gesteld. U kent deze machines, niet waar? In de winkels heeft u er al dikwijls kennis mee gemaakt en waarschijnlijk zijn vele van uw boodschappen op deze appara ten gewogen enniet te licht bevonden. En als u ze niet kent, ziet hier de gelegen heid, om er kennis mee te maken! Tevens hebt ge dan gelegenheid, om de diverse snij machines te bewonderen, die uw kaas en vleesch zoo prachtig dun en gelijk snijden! Juist naast deze stand worden we plotse ling herinnert aan de Gamit. Daar toch heeft in een intiem hoekje de bekende firma Oud haar niet minder bekende wijnen uitge stald. En zooals de vertegenwoordiger ons verzekerde 't wordt hier minstens zoo gezellig als een paar jaar geleden. Toen was de Oua-stand een der gezelligste hoekjes, nu zal ze 't weer worden. En ook nu zal de fir ma toonen en laten proeven, hoe haar wij nenzuiver als goud zijn! Even verder vindt men de stand van de f a Goemans uit Haarlem, de firma met haar puddingen en maizena, met haar zelf rijzend bakmeel. Heerlijke gerechten kunnen daarvan gemaakt worden! Omdat te bewij zen, trakteert de firma o.m. de bezoekers op een stukje cake, dat gemaakt is van dit bak meel. Zoodat men zelf kan proeven, of de kwaliteit en de smaak goed is! DefirmaHenneman uit Alkmaar is natuurlijk overbekend. Ze heeft hier een kleine stand, maar ze heeft met de ruim te gewoekerd. En zoo vindt men hier een keurige collectie kaas in alle mogelijke ver pakkingen. Nu weet men wel, dat de kaas goed smaakt, maar toch wil de firma alle bezoekers er nog eens van overtuigen, hoe heerlijk dit echt Hollandsche zuivelproduct is! En men kan gratis voor niemendal een Haust-beschuitje met Hennemans' kaas ca deau krijgen, omdaar rustig op te knabbelen. Wedden, dat er liefhebbers in overvloed zijn?! Een nuttige stand is die van het Boter en kaascontrolestation. Immers, hier wordt de huisvrouw getoond en geleerd, waarop ze moet letten, wil ze er van verze kerd zijn, dat ze goede waar, van prima kwaliteit enz., van onvervalschte hoedanig heid krijgt! en lette n.1. op het bekende rijks- merk. De firma Baltussen te Eist expo seert haar bekende jams en stroop 't Is een aardige, rustige stand geworden, die wel de aandacht zal trekken De Victrix-puddingfabriek van God ij n te Alkmaar stelt de bezoekers in de gelegenheid, om kennis te maken met haar diverse soorten puddingen, custard, en ver pakte levensmiddelen. De kennismaking gaat zelfs tot den mond, wanter zijn verras singen Tot groote verrassing ziet men midden tusschen de stands van de kruideniers een reuzen luidspreker der firma Van Reyen- dam alhier. Deze firma zorgt voor de muziek tijdens de beurs en wekt in den ge weldigen luidspreker op. om eens bij haar te komen kijken. Tegenover deze stand staat die der S K. S. fabriek te Hoog karspel, waar in een ruime „etalage" allerlei heerlijke biscuit, wafels, koekjes, in duizend en één smaken te zien zijn. 't Zou ons niet verwonderen, als ook hier een verrassing voor de huisvrouw kwam Dan komen wij bij een zeer groote stand: 4ie van W o 1 d r i n g en I d e m a uit Groningen. Herinnert U zich nog, lezer, hoe deze firma op de jongste Gamit exposeerde? En hoe ze heel royaal haar heerlijke Cultura- wijn schonk, een wijntje, om van te water tanden?. Welnu, ook dezer dagen kan men weer kennis maken met deze Culturawijn, de nati onale drank bij uitnemendheid, gewonnen en samengesteld uit diverse vruchten van eigen l>odem. Verder exposeert deze firma met andere ar tikelen, zooals advocaat, vruchten, au jus, enz., enz. en wij zijn er van overtuigd, dat er voor deze stand groote belangstelling zal bestaan, ook al. omdat ieder kooper op de beurs een leuk souvernit krijgt! Naast W. en I. ook al een groote stand, n.1. die van J. BScfaolten uit Amsterdam. Deze firma is hier gekomen met haar zelf rijzend bakmeel, waar men bijv. een heerlijke cake kan bakken. Ja maar, zeggen de dames, dan heb je een oventje noodig en die heb ik niet! Niet noo- dig. zegt de firma en zij neemt een wonder- pan en bakt een cake, zoo lekker bruin, dat het water u om de tanden loopt. En meteen vertelt ze er bij (terwijl je een stukje van die pas gebakken cake proeft!) hoe ze aan die wonderpan moet komen. En als men toevallig bij de entree «erst naar rechts was gegaan ('t was natuurlijk niet gelukt!) dan had je allereerst in den hoek een aantal kasregisters gezien van het be kende en beroemde merk „National". Deze National-registers zijn reeds bij vele Alkmaarsche zakenmenschen „als een kind in huis". Geen wonder ook, want een kleine veertig jaar geleden werden ze hier a! geleverd en nog steeds komen orders binnen Merkwaardig genoeg heeft het artikel hee- lemaal niet te lijden van de malaise! Vroeger, toen er genoeg verdiend werd, had men zoo'n apparaat niet dadelijk noodig, oordeelde men, maar nu de laatste cent ook nog mee telt, nu de winst bij kleine beetjes binnen komt, nu merkt men, dat zoo'n kasregister eigenlijk onontbeerlijk is. En vandaar, dat er juist in deze zuinigen tijd veel van deze apparaten verkocht worden! Wil men zich er een aanschaffen, welnu, de vertegenwoordiger is er. Hij laat u diverse modellen zien, hij toont, hoe ze werken, hoe betrouwbaar zij zijn en hoe onmisbaar! Tegenover deze stand en vóór den ingang wordt op handige manier reclame gemaakt met de E n k a b é-C u s t a r d, die daar smaakval is geëtaleerd. Daarnaast nog een speciaal Enkaké-pro- duct, n.1. deEnkabé-slaolieenzeep- soorten. Een flinke ruime stand met na tuurlijk het Enkabé-probleem. Deze stand verdient zeer de aandacht, evenals die er naast, waar ook al een voor vechter van de Enkabé-producten exposeert. Wij bedoelen de stand der N. V. S t i c h t- sche Margarinefabriek te Soesterberg. Hier zien we een com pleet winkelpand, geheel opgebouwd uit pakjes Enkabé-margarine. Niets, absoluut niets is hier vergeten. Etalages met produc ten noodigen „de bezoekers" uit, om binnen te treden, om er comestibles of iets anders te koopen. De stand maakt een buitengewoon fraaie indruk, ook al door de waiidverzorging en het geheel staat in het teeken der Enkabé, al wil dat niet zeggen, dat er geen producten met het fabrieksmerk zelf te bewonderen zijn. Daarnaast staat de firma Kremer uit H a a r 1 e m met haar diverse koffie- en theesoorten. Ook hier zal de huisvrouw even blijven staan en vooral opmerken, dat er nu eens geen cadeaux worden gegeven bij deze koffie en thee! Iets anders is het geval met de U n i e- lever, de welbekende wereldfirma der Sunlightzeep. Men zal hier ongeveer alle Eroducten der maatschappij vinden, zooais I ux, Rinso, Radion, enz enz. En tegelijk kan men kennis maken met het Sunlight-meuws, een aardige periodiek met veel wetenswaar digheden. De foyerzijde der groote zaal bevat na tuurlijk ook de nocdige stands en allereerst treffen we hier aan een hooge toren, die de roem der Taminiau's jams ho ning verkondigt. De echte bijenkorven zijn opgesteld en het product van deze nijvere diertjes kan men in diverse verpakkingen be wonderen. Verder is er geëtaleerd met blik- vruchten, bessenwijn, appelstroop, enz., enz. Even verder zien we de stand der zeep fabriek DeklokuitHeerde. Men kent natuurlijk de beroemde klokzeep van deze firma en thans kan men intensief kennis ma ken met de niet minder goede sneeuwwit! 't Spreekt vanzelf, dat aardige verrassingen cadeau worden gegeven. De stand is geheel opgebouwd in de kleu ren der N. V. (rood, groen, wit) en met kleine hulpmiddelen heeft men een pakkende reclame gemaakt. Een goede bekende is de A. J. P.-s tand Iedereen weet, dunkt ons, wel, wat A. J. P.- pudding is. Mocht men het soms niet weten, men ga even een kijkje nemen bij de stand dezer Groninger firma en men kan dan ken nis maken met allerlei soorten puddingen, als Amandeltjes, Roma, Crustard, Ananas, enz., enz. En er wacht den besteller bo vendien nog een aardig cadeautje, dat in alle beteekenissen zeer in den „smaak" zal vallen- De stand is keurig verzorgd en in een groote verzameling stopflesschen kan men nader kennis maken met de producten; terwijl men vlak voor zich een paar echte, kers- versche puddingen ziet! Dan komen we weer bij de kasregisters, die we nu vlug voorbij loopen, om In de foyer kennis te maken met de N. V. Handel Maatschappij E. Ostermanen Co te Amsterdam. Deze N.V. expo seert het alom bekende artikel „Persil", het zelfwerkend waschmiddel. Den geheelen dag wordt met dit artikel gedemonstreerd, zoodat men zelf kan zien, hoe Persil werkt! \erder is de „Henco", een wasch- en bleek- scda, dat onmisbaar is van het in de week zetten der wasch. Dan is er nog de schuur poeder „Ata" en het afwasch-, spoel- en rei nigingsmiddel „Imi", dat vooral bij het schoonmaken der lepels, vorken en messen groote diensten kan doen. Tegenover deze N.V. staat de H a a s uit Haarlem met zijn bekende azijnen en in gelegde zuren. Een „zure" stand met tal van smakelijke producten. Daarnaast vinden we de stand van de Alkm. Suikerwerkfabriek DeZeehond Een groote Zeehond knikt met zijn kop de be zoekers toe en wijst op de heerlijke Enkabé- anijstabletten, op de smakelijke zomervruch- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.8 mM te Vestmanör. Laagste barometerstand 759.5 te Mar- seille. Verwachting, geldig tot den avond van 25 Februari: Zwakke tot matigen Oostelijke tot Noord oostelijken wind; nevelig tot betrokken; later opklarend; weinig of geen neerslag; lichte vorst des nachts; overdag temperatuur om het vriespunt. Overzicht. De daling van den barometer van uit het Noordwesten gekomen, breidde zich over het geheele vasteland van West-Europa uit. Te gelijkertijd stijgt de barometer in Scandina vië regelmatig, zoodat de koudevan het Oostzee-gebied met Oostelijke en Noord oostelijke winden naar onze omgeving en verder naar het Westen zal worden getrans- mist en gesloten lage bewolking, met lichten mist en gesloten lage bewolking, met lichte neerslag. Bij opheldering in den nacht is lichte vorst, wellicht matige vorst te wach ten. Ten westen van Ierland houdt het sta- tionnaire gebied van hoogen druk stand. Ver der in het Westen liggen diepe depressies, die op IJsland en in de Poolzeeën een war me strooming onderhouden, die waarschijn lijk de zware vorst in Lapland wel weer spoedig zal verdrijven. ten, op de rijzende zon in het barre Noor den, enz. Een fraai opgebouwde stand, die smaakvol en reukrijk is. De firma GeusuitdeMagdalenen- straat exposeert de bekende sigarenmer- ken en presenteert de Cubaantjes, Hudson- sigaartjes en een nieuw merk, dat Danspauze heet! Een verrassing krijgt men ook nog! Dan is daar verder de firma Nieu- wenhuizen met haar diverse wijnsoor ten. Een kleurige stand met de zwaluw als middelpunt. En reeds vanmorgen ontdekten we, dat de bezoekers kennis kunnen maken met deze merken! Wat is Q ua ker-havermout? Wat is Quaker-milk-macaroni? Als ge het niet weet, aanstaande beursbezoeker, ga dan even kij ken in het hoekje van den foyer en ge zult dan deze producten netjes geëtaleerd zien opgesteld, terwijl een vertegenwoordiger wel vertellen zal, hoe goed, hoe smakelijk deze producten zijn. Nog even wenden we ons tot het andere hoekje, waar de N.V. Enkhuizer brood koek- en beschuitfabriek een prachtige stand heeft opgebouwd. De koek en beschuit, de gevulde koekjes, de blikken biscuit, enz. enz., ze nooden u allen uit tot een kleine pauzeEn dandan zal u wel bekend worden, waarom deze firma hier aanwezig is. o Zoo'n rondwandeling vermoeit. En daar om heeft de firma v. Nelle er voor gezorgd, dat men kan uitrusten. Zij heeft de geheele tooneelruimte in beslag genomen en deze veranderd in een thee- en koffietuin. Temid den der bloemen en palmen kan men daar rustig zitten en een heerlijk kopje genieten, dat eiken bezoeker gratis wordt aangebo den en wordt gepresenteerd door aardige jongedames! Deze stand wordt natuurlijk het middel punt der belangstelling en wij vreezen, dat de tooneelruimte niet groot genoeg zal zijn! Voor het tooneel ziet men nog een aardige „maquette" van de fabriek, en reclame, die heel bijzonder is en zeker de aandacht ver dient. o En nu, onze wandeling is teneinde. Wij keeren terug naar den uitgang, verlaten de Harmonie. Om er morgen wellicht weer heen te gaan! De officieele opening. Toen het vanmiddag tegen tweeën liep, was de dancing van de Harmonie met een groote schare belangstellenden en genoodig- den bezet. Immers, hier toch had de officiee le opening van deze eerste Alkmaarsche krui deniersbeurs plaats Onder de aanwezigen was o.m. burge meester Wendelaar, die op verzoek van hel bestuur der Alkm. Vereeniging een rede zou houden. Voordat mr. Wendelaar echter aan het woord kwam, sprak de heer Haytema, voor zitter der vereeniging, enkele woorden. De heer Haytema dan richtte zich tot alle aanwezigen met een kort welkomstwoord. Daarin herinnerde hij in de eerste plaats aan de aanwezigheid van den burgemeester, den wethouder Bonsema, den gemeente-secre taris en echtgenoot?, de leden van den raad Stoutjesdijk, Keijsper, van Drunen; het hoofdbestuur van den N. K. B„ de voorzit ter de heer v. d. Linde en de secretaris de hr. van Gurp beiden uit Rotterdam, den direc teur van den keuringsdienst voor waren, dr. Mol, de besturen der middenstandsorganisa ties en afgevaardigden van verschillende af deelingen van den N. K. B. uit Noord-hol land. Spr. vergat echter niet de verschillende standhouders een welkom toe te roepen, zon der wie het natuurlijk niet mogelijk geweest was, om een beurs te houden. Hij wees er co, dat allen hun best gedaan hebben, om de stands zoo smakelijk mogelijk in te richten, zoodat de bezoekers straks zich niet zullen vervelen. Wij hebben aldus spr. het aange-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2