Mkmaarsche Courant. JMhwmws £uchtvaact Oiecht&zakm Honderd trier en derfigsfe Jaargang. Honderduit 25 Februari. BEHANDELING VAN DIENST. WEIGERAARS. BRAND. De officier van justitie achtte uit de getui genverklaringen het wettig en overtuigend Bewijs geleverd en eischte tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf van vier jaar. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. BOMMEN OP MONTE CARLO! Een Ufa-schlager in de Harmonie. GEDWONGEN LANDING. DE DO X TERUG. WERKZAAMHEDEN WIERINGER- MEERPOLDER. OUDKARSPEL. WINKEL. 1932 Ho- 47 föüweidavid Op de vragen van het Tweede Kamerlid K ter L33fl Is het aan den minister bekend, dat brieven aan W. Bleeker, die zich in voorarrest bevindt jn de artillerie-kazerne te Leiden wegens dienstweigering, ongeopend worden terugge zonden, terwijl bezoek van zijn zuster is ge weigerd? Is de minister bereid aan deze onnoodige maatregelen een eind te maken? heeft de minister van justitie geantwoord: De betrokken dienstplichtige onderging vegens dienstweigering tot 18 Januari j.1 voorloopig arrest in de arti Ierie-kazerne te Leiden. De aan dien dienstplichtige gerichte brieven, welker inhoud uitreiking aan ge adresseerde niet toeliet, werden, nadat, oncLr vermelding van den afzender, hiervan aan hem was kennis gegeven, aan den afzender teruggezonden. Ongeopende brieven zijn nim mer teruggezonden. Bij de ontvangst der brieven is het echter eenige malen voorgeko men, dat het plakmiddel reeds zoo ver had losgelaten, dat zonder schending van het cou verf de brieven konden worden geopend. Voor de terugzending behoefde het couvert slechts dichtgeplakt te worden, hetgeen verklaart dat de afzenders in de meen:ng hebben ver keerd, dat hun brieven ongeopend werden te ruggezonden Aan den betrokken dienstp'ichtige is bezoek van zijn zuster niet geweigerd; niettegen 6taande dit bezoek te voren niet was aange vraagd, is hij gedurende een kwartier in de gelegenheid gesteld zijn zuster te ontvangen verhoudingen, ten einde mede daardoor het leeken-element op sociaal-hygiënisch gebied beter tot zijn reent te kunnen laten komen. Ook omtrent de kwestie der internationale voorlichting op sociaal-hygiënisch gebied, zullen tezijnertijd eveneens bepaalde conclu sies aan het oordeel der commissie onder- WIJZIGING VAN DE KIESWET. Spoedige indiening te wachten Op de vragen van het Tweede Kamerlid Knottenbelt heeft de minister van binnen- landsche zaken en landbouw geantwoord: De ondergeteekende wacht, met betrekking tot een wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet nog slechts omtrent één punt advies; na ontvangst van dit advies, dat zeer binnen kort mag worden te gemoet gezien, zal het wetsontwerp het departement kunnen verla ten. De indiening er van zal daarna zoo spoe dig mogelijk gelijk worden bevorderd. In verband met de bij het ontwerp voor te stellen wijziging van art. 125, eerste lid, der Kieswet, strekkende tot vervroeging van den in die bepaling vastgelegden dag der candi daatstelling, erkent de ondergeteekende, dat het wenschelijk is, een spoedige indiening te bevorderen, waartoe hij dan ook gaarne zal medewerken. RELLETJE BIJ EEN UITEENZETTING. Gistermorgen is op de Prinsengracht te 's-Gravenhage een relletje ontstaan. Voor perceel no. 158 had een boedeluitzet ting plaats ten overstaan van een deurwaar der. Een groepje personen trachtte de helpers van den deurwaarder in de uitoefening van hun taak te belemmeren en door die agitatie groeide intusschen het publiek tot eenige hon derden, die onder A anvoering van enkele hel- hamels een agressieve houding aannamen ook tegenover twee rechercheurs, die met het toe zicht waren belast. De rechercheurs waren dientengevolge genoodzaakt assistentie van eenige agenten van politie in te roepen. Toen dezen verschenen, zagen zij zich genoopt, de blanke sabel te trekken. Een van de omstan ders greep daarna den sabel van een agent beet, welke daad den agent aanleiding gaf, een revolverschot in de lucht te lossen. Eerst daarna stoof de menigte uiteen en keerde de rust weer. Een van de belhamels, die de agen ten had beleedigd, is naar het politiebureau gebracht. DE ELECTRISCHE WASCHMACHINE. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: De electrische waschmachine, die voor 1 tot 2 jaar het privilege van de gegoede klasse was. is nu reeds in grooten getale een on derdeel van het huishouden van minder ge goede burgers en arbeiders geworden. De Mielewerken, die in de fabricatie van elec trische waschmachines sedert jaren de leiding hebben, brengen daarin modellen op de markt, welker prijs toelaat dat in ieder huis houden electrisch gewasschen worden kan Mille-eiectro-waschmachjnes zijn zoo ver breid, dat er plaatsen zijn waar bijna in e'ke 2 of 3 huishoudens een waschmachine te vinden is. Deze machine ontneemt den waschdag zijn onaangenaam karaktei en maakt de kosten voor het wasschen hetzij de wasch in huis of daarbuiten gewasschen wordt tot een zeer aannemelijk bedrag. Miele electro-wasch- nnichines worden door ie goed bekende zaken verkocht en aan belangstellenden gaarne getoond, worpen worden. Tot voorzitter der commissie werd be noemd de heer F. S. Noordhoff te Amster dam, voorzitter van den algemeenen raad ter bevordering van het ziekenfondswezen, terwijl het secretariaat zal worden vervuld door notaris C. Groendijk te Ternaard, se cretaris van de federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Friesland. POGING TOT INBRAAK VERIJDELD Twee der drie daders gearresteerd. Omstreeks drie uur gisternacht werd de aandacht van een in de Retiefstraat te Den Haag surveilleerenden agent van politie ge trokken door een geluid als van het vallen van een ijzeren voorwerp. Naderbij gekomen, zag hij drie mannen in een portiek, die op zijn komst ijlings de vlucht namen. Het ge lukte hem twee hunner te achterhalen en aan te houden, n.1. een 32-jarigen meubelmaker en een 26-jarigen boekbinder, beiden in de residentie woonachtig. De derde verdachte wist te ontkomen. Bij fouilleering werden op beiden allerlei inbrekerswerktuigen bevonden, terwijl in het portiek bleken te zijn achtergelaten een breek ijzer, een koevoet en negentien loopers. Het tweeetal is in bewaring gesteld. EEN GEVOLG VAN DE CONTINGENTEE R! NG. Een nieuwe industrie in Limburg. Een confectiefabriek te Luik, welke in ons land een groot afzetgebied heeft, gaat Maastricht een filiaal stichten. De contin- genteering heeft de Belgische firma tot dezen maatregel gedwongen, daar ze anders een be langrijk deel van haar afzet moet prijs geven. Aanvankelijk zullen op deze dochteronder neming een vijftigtal personen werk vinden, welk getal men tot tweehonderd hoopt op te voeren. OPLEVING IN DE GLASINDUSTRIE Bij de N.V. Vereenigde Glasfabrieken te Schiedam, waar het bedrijf langen tijd heeft stilgelegen, is thans volgens het Hld. de ar beid met eenige ovens hervat. De machinale flesschenoven op Van Deven- ter's Glasfabrieken te Delft, welke verleden jaar Augustus werd stopgezet, is deze week weder in bedrijf gesteld. Café afgebrand Te Ammerzoden is gistermiddag te om streeks half vier door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in het vanouds be kende café „De Hopwaag". Het café, annex groote concertzaal, alsmede de aangrenzen de hooibergen en stallen van den landbou wer van Hemert, zijn tot den grond toe af gebrand. Het talrijke vee kon nog juist bij tijds in veiligheid worden gebracht VERKEERSONGEVALLEN. De regels van den weg overtreden? Een doode. In de Willem de Zwijgerlaan te Den Haag is gistermorgen in de vroegte een 20-jarige hulpbesteller der posterijen door een vracht auto aangereden. De jongeman bleek een schedelbreuk en zware inwendige kneuzingen te hebben bekomen. Tijdens het vervoer naar het Roode Kruis-ziekenhuis is de jongeman overleden. Volgens ooggetuigen had de jongeman die per rijwiel reed, den van rechts komenden vrachtauto, bestuurd door iemand uit Rotter dam, geen voorrang verleend. KORTE BERICHTEN. De directie der Ned. Spoorwegen heeft in overleg met den Personeelraad in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van ir. A. J van Braambeek, benoemd tot voorzitter van de scheidsgerechten mr. M. Mendels te I Amsterdam. Dinsdag werd in een der zalen van de Nutsspaarbank aan de Riviervischmarkt te 's-Gravenhage een bijeenkomst gehouden ter huldiging van mr. J. H. Andries, die als voorzitter van den Nederlandschen Spaar- bankbond, welke functie hij 15 jaar heeft ver vuld, is afgetreden. In de ochtendzitting van de Eerste Ka mer op Woensdag a s. zal de voorzitter aan de orde stellen de algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting voor 1932. In de nabijheid van de Zeeuwsch- Vlaamsche grens vertoonen zich talrijke groepen zigeuners, die uit Oostelijke rich ting komen. Onze grens wordt scherp door marechaussee bewaakt. VERDUISTERING TE WOERDEN. De controle ontbrak. Een boekhouder in dienst der gemeente Woerden, die in den loop van acht jaar een bedrag van 6800 had weten te verduisteren, heeft Dinsdag voor de rechtbank te Utrecht terechtgestaan. Het bleek, dat de man na den dood van zijn eerste vrouw met verkeerde vrienden in aan raking was gekomen en zich geleidelijk aan gelden der gemeente had vergrepen, te meer daar de controle totaal onvoldoende was. Verdachte bekende. De officier van justitie, die in zijn requisi toir rekening wilde houden met de omstan- dorheid, dat verdachte we1 boven zijn stand leefde, maar geen geld verbraste, eischte twee jaar gevangenisstraf. Het comité is zijn werkzaamheden direct begonnen en hoopt op grond van haar sym- pahtiek pogen op meerdere en voortdurende steun. Door den raad dezer gemeente is in een op Vrijdagavond j.1. gehouden spoedvergade ring besloten aan behoeftige tuinders- en bouwers van gemeentewege super phosphaat beschikbaar te stellen voor onderbemesting, op dezelfde voorwaarden als waarop het Nat. crisis-comité zwavelzure amoniak be schikbaar stelt voor bovenbemesting. Bij de opengestelde gelegenheid tot aan vrage is 50360 K G. super aangevraagd. BEVERWIJK. Wegens vertrek naar Bloemendaal heeft de tegenwoordige bibliothecaris, de neer Sikkes, ontsjag bij het bestuur der openbare leeszaal tegen 1 April aangevraagd. De heer S. beeft de betrekking vele jaren met ijver en toewijding vervuld. De „Uil" op de uitreis is gister te 4 42 uur uit Bushir vertrokken en te 10 33 uur te Djask geland. Vandaar vertrok het toestel te 11.20 uur en landde te 18 uur te Karachi De „Leeuwerik" op de thuisreis is gisteren te 5.45 uur uit Djask vertrokken en te 9 25 uur te Bushir geland. Te 10 40 uur vertrok het toestel vandaar en landde te 15 55 uur te Bagdad. Hedenmorgen om 7.15 uur vertrok het K. L. M.-vliegtuig de Specht van Schiphol naar Indië. De bemanning bestaat uit J B. Scholten, J. K. F. Kress, P. Dunk en P. H. Pestman. Het toestel vervoert 248 75 K G goederen en 60 K.G. post. Gisteren is in EIERENHANDEL. het jaarbeursgebouw te DE LICHTNET-RADIO. De N.V. Philips Radio verzoekt ons op name van het onderstaande. In verband met verschillende beschouwingen in de dagbla den en de periodieke pers en tal van vragen, welke tot de N.V. Philips Radio zelf worden gericht, moge er, om misverstand te vermij den, de aandacht op worden gevestigd, dat de mogelijkheid van radio-ontvangst over het lichtnet, de z.g.n. sterkstroom geluids distributie, slechts beoogt te zijn een nieuwe vorm van radio-distributie. Dit systeem, waarbij de programma-keuze evenals bij de andere reeds bestaande radiocentrales slechts tot enkele beperkt zal moeten blijven, zal derhalve evenmin ter vervanging van het ^gen ontvangtoestel kunnen dienen, als de thans gebruikelijke systemen van radiocen trales zulks hebben kunnen doen. Een groo- tere programmakeuze, zooal bij een gewoon ontvangtoestel, zou bij eiken aangeslotene zoodanige gecompliceerd apparaat noo- dig maken, dat de kosten daarvan minstens evenveel zouden bedragen, als van een ont vangtoestel. De superioriteit van een nor maal ontvangtoestel boven radio-centrale- ontvangst wordt derhalve door de lichtnet- radio in geen enkele opzicht aangetast. --V juuiUVUiOg Utrecht een vergadering gehouden van orga nisaties en belanghebbenden bij den eierhan- del teneinde tot meer eenheid van groepen en nuanceeringen in den eierhandel te komen. Na langdurige debatten werd besloten tot oprichting van een verbond ter behartiging van den eierhandel. In het comité van voor bereiding werden bencemd de heeren J. Wes- trik, burgemeester van Barneveld, voorzitter; J. H. M. Jansen, Amsterdam; A. Reitsma, Groningen; T. van Ree, Amerongen en W N. Giesen, secretaris. LOONSVERLAGING IN DE MIJNINDUSTRIE. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van de mijndirecteies in verband met de tegen 1 April a.s. ingaande nieuwe loonrege ling, een loonsverlaging in te voeren, welke zich ook zal uitstrekken tot de ambtenaren en beambten. VRIJWILLIGE LOONSVERLAGING. Uit Neede meldt men aan de N. R. Ct.: De metselaars en timmerlieden alhier heb ben, om het bouwen aan te moedigen, het uurloon verlaagd van 63 op 50 cent. ZIEKENFONDSEN, ZIEKENKASSEN EN ZIEKENHUISVERPLEGINGS- FONDSEN. Een dezer dagen vond te Zwolle de eerste vergadering plaats van een studie-commiss welke is ingesteld uit en door: 1. de Ag meene Raad ter Bevordering van het Zieiten fondswezen (N.V.V., C. N. V. en Landelijke Fed van Ziekenfondsen); 2. de Federa van Vereenigingen voor Ziekenhuisverp ging in Nederland; 3 id. in Frieslamd; 4 id in Groningen; 5. id in Drente; 6. ne Nederlandsch Verbond van Ziekenkassen. De taak dezer studie-commissie zal znn ne verzamelen van gegevens betreffende ae werkwijze en het werkterrein der onderschei dene fondsen en kassen, zooa's ze in ons land bestaan, en het regelen der onderlinge DE BRAND TE AMERSFOORT. Als gevolg van den brand in de fabriek der N.V. Biscuitfabriek Meursing is slechts de biscuitafdeeling tijdelijk buiten werking gesteld. Het grootste gedeelte van de 180 ar beiders, die aan de fabriek werkzaam zijn, blijft aan het werk. In a'le andere afdeelin- gen dan de biscuitmakerij wordt vrijwel ge woon doorgewerkt. SMOKKELDRAMA AAN DE GRENS. Nederlander doodgeschoten. Gisteravond heeft te Posterholt (L een smokkeldrama plaats gehad De heer S. uit die gemeente, die vijf pond meel bij zich had, passeerde met znn verloofde de grens. Hij werd aangehouden door een Duitschen dou ane-beambte. Toen de man echter tegen het bevel van den douanier in doorliep, richtte Sinds de geluidsfilm haar intrede deed, is de Ufa, de populaire Duitsche filmmaat, -ippij, met enorme spron gen vooru't -egaan. Tal van uitstekende films werdwi opgenomen en alle moch ten zich in een groote belangstelling verheugen. Vooral het laatste jaar was de Ufa ge lukkig. Het bracht een groot aantal films in rolatie, die veel op „schlagers" geleken. Daarvan hebben we er eenige in de Harmonie gezien, maar de groot ste moeten nog komen, zooals Bom men op Monte Carlo, Feestredenaar op bestelling en Het congres danst! Van dit trio komt Zondag a.s. „Bom men op Monte Carlo" en blijft hier tot en met Donderdag a.s. Deze film, waarover reeds door vele bladen is geschreven en die overal enorme belangstelling trok, wordt ge dragen door twee Ufa-sterren: Hans Albers en Anna Sten, terwijl als derde mag worden genoemd Heinz Rükmann. De film brengt den bezoeker naar Monte Carlo, de speelstad, waar de roulette alles beheerscht. Hier komt een kapi tein ter zee in aanraking met zijn vorstin, die hij niet herkend. Samen gaan ze uit, samen spelen ze aan de roulette, samen gaan ze weg en de kapi tein heeft 100.000 mark verloren! Hij dreigt het Casino plat te schieten, als dit geld niet terugkomt en het schijnt, dat zijn bedreiging ernst wordt. Dan komt de koningin in ware gestalte te voorschijn en Enfin, 't begin is buitengewoon boeiend. Er is sensatie, er is liefde, er is haat, er is een slot! Hoe dat allemaal gaat. moet men zien. Men kan van een buitengewoon span nende film verzekerd zijn! ONHANDIG SCHUTTER. Eenigen tijd geleden demonstreerde een koopman in een café te Utrecht aan enkele kennissen een pistool. Tengevolge van onhan dige manupilaties ging het af, met het gevolg, dat het de vrouw van den kastelein doodelijk verwondde. De man verklaarde Dinsdag voor de recht bank, dat hij niet beter wist of de haan had op veilig gestaan. Na getuigenverhoor achtte de officier van justitie dood door schuld bewezen en vroeg gevangenisstraf voor den tijd van veertien dagen. Het weerbericht-toestel van De Kooy, de D 30 (een Fokker jager), bemand met ser geant-vliegtuigmaker Berkhout, werd. zien we in het Hbld., bij de Kooy tot landen ge dwongen, waarbij het toestel over den kop ging. Berkhout bleef ongedeerd, de jager werd slechts licht beschadigd. Naar Reuter aan het Hbld. bericht zal de Do X in April terugvliegen, waarschijnlijk via New Foundland. Jkauiaciacd Tlieuws De kampen Hippolytushoef, Sluis I en Sluis III zullen morgen weer bezet worden met arbeiders buiten Noord-Holland. De kamp bij de Terp is nog niet geheel gereed en zal eerst na Paschen worden bezet. Aan de arbeidsbeurzen is vei zocht, de arbeiders, die voor herplaatsing in aanmerking komen, op te roepen. NIEUWE NIEDORP. Door onbekende oorzaak is afgebrand het manufacturenmagazijn van den heer J. Edel alhier, toebehoorend aan mej. A. Schild te Bergen. Niets kon worden gered. Verzekering dekt de schade. HOORN. HEILOO. Buitengewone vergadering van de V.V.V. De Vereeniging voor Vreemdelingenver» keer hield aandagavond een matig bezochte vergadering in „De Onderneming". De voor zitter, de heer A. N. K. Hopman, ojrende op dc gebruikelijke wijze en deelde mede waar om de vergadering wordt gehouden. Uitgave Gids. De voorzitter zeide, dat in de vorige vergadering was besloten om een vlugschriftje uit te geven zoo als Alkmaar dat deed. We hebben prijsopgave gevraagd en de drukkosten en verspreiding kosten 125. Hoewel we aan het gemeentebestuur vroegen om 300 is ons 250 toegestaan. De kas kan een uitgaaf van 125 niet four- neeren. Daarom doet het bestuur een voor stel om tot uitgifte van een Gids voor Heiloo over te gaan, er advertenties in te plaatsen en de kosten van uitgifte daardoor te dek ken. De uitgifte samen met Egmond heeft een belangrijk offer gevraagd, zoodat we alleen in zee willen gaan De heer Van Gemeren veronderstelde, dat er door de malaise weinig interesse voor ad- verteeren zou zijn. Spr. betwijfelde het nut van adverteeren in de gids en dacht zich in dat men meer het idee van steunen op het oog had en daarom dacht spr., dat het beter was om een bedrag van de neringdoende te vragen om de uitgifte van een gids mogelijk te maken. De voorzitter vreesde, dat als men iets vraagt zonder er iets voor te geven (een ad vertentie dus) men aan een gesloten deur zou komen. De heer v. Gemeren had ook geen onder vinding, doch meende, dat het economisch in zicht van de zakenmenschen wel zóó zou wezen, dat ze het nut van een gids inzagen. De heer D. A. Bakker meende, dat men van een advertentie in een gids niet zooveel nut kan verwachten (dat weegt niet op tegen adverteeren in de dagbladpers) en daarom meende spr., dat een bijdrage, die beduidend goedkooper is dan 'n advertentie en hetzelfde nut sorteert, wel in de smaak van de zaken menschen zou vallen. De voorzitter zeide, dat het bestuur het denkbeeld overneemt, waarna het zonder stemming werd aangenomen. Per circulaire zullen Qik de pensionhouders worden ge vraagd ais de meest belanghebbenden. Daarop bracht de heer Dumans verslag uit namens de financieele commissie. De rap porteur had zooveel bemerkingen, dat men geen groot denkbeeld van de voorgaande penningmeesters en kascommissie kreeg. In zage van de bescheiden van het Sportge bouw had men niet gehad, afsluiten boeken gebeurde niet en een inventaris Sportgebouw ontbrak ook. De commissie veronderstelde Gisteren was het 50 jaar geleden dat de gasfabriek hier ter stede in een gemeentelijk kwade trouw en had daarom geteekend. horli-U-f -i 1-N.-1 r-ü I np vnnr7i(t«r I.1-:«---m bedrijf is omgezet. Dit feit is officieel her dacht in een ten stadhuize gehouden bijeen komst, waar de leden van den gemeenteraad en het geheele personeel van de technische bedrijven aanwezig waren. De laatste jaren heeft de gasfabriek haar omzet aanmerkelijk vergroot door de gaslevering aan de buiten gemeenten. Door de N H Ver. van ..Het Witte Kruis", afd. Langendijk, zal in 't begin van Maart een consultatiebureau voor zuigelin gen worden geopend, met als leider den be kenden kinderspecialist, dr. van Hilten, uit Alkmaar. Voorwaar een mooi initiatief van „Het Witte KruiV, waar altijd zeer veel moeders met hun baby's naar Alkmaar gingen. Zeer veel moeite en reisgeld wordt hun op deze manier bespaard. DE OVERVAL TE DE BILT. Dinsdag heeft de rechtbank te Utrecht de zaak behandeld tegen twee kooplieden die op 5 Januari de woning van den 70-jarigen Apeldoorn te De Bilt waren binnengedron gen, den ouden man hadden gekneveld en met 16 waren verdwenen. Beide verdachten ontkenden. Een hunne beweerde zelfs, dat hij nog nooit in De Bilt was geweest. Op de vraag van den president aan het slachtoffer, of hij in beide verdachten de mannen herkende, die hem dien avond had den overva'len, antwoordde hij, dat „het we zen er wel in lag", maar dat hij niet met ze kerheid kon zeggen, dat ze het geweest waren Vervolgens werden andere getuigenverkla ringen afgelegd Hieruit kon echter geen deugdelijk alibi voor de beide verdachten wor den geconstrueerd. Er ontstond voortdurend KOEDIJK. Aan ons plaatselijk crisis-comité is toe gewezen, twaalfhonderd kilogram zwavelzure ammoniak, om dit aan de meeste behoeftige tuinders te verdeelen. Aangevraagd was 4 'A wagon van 10000 Kilogram. NOORD SCHARWOUDE In de gehouden vergadering van het plaatselijk crisis-comité werd o.m. mede gedeeld, dat door tussciier.komst van het Nationaal comité ook hier gelegenheid is ge geven om zwavelvure ammoniak aan te koopen tegen een specialen prijs. 4 wagons zijn ter beschikking gesteld. Verder dat door den gemeenteraad f 500 subsidie is verleend. Besloten werd aan de tuinders welke hier voor in aanmerking komen een dubbele uit- keering te verstrekken in den vorm van le vensmiddelen e.d. Voor de tweede maal zijn circulaires rond gebracht waarop giften toe gezegd kunnen worden. Voor degene waar de circulaire nog niet is afgehaald, bestaat gelegenheid deze aan het raadhuis te be zorgen. Door de bemoeiingen van het plaatselijk crisiscomité is voorloopig een bedrag van de laatste zijn geweer op hem en trof den j verwarring omtrent de door verdachien op- j f 291,45 ingezameld. Bovendien zijn ver man do^dd?tiik H°t meisje werd niet geraakt 1 gegeven uren, waarop ze de bepaalde men j schillende artikelen in den vorm van tevens- l_ 1achoti on L 1 J J„fl i f en bleef ongedeerd achen od bezoek zouden zijn geweest. middelen en kleeding toegezegd. De voorzitter zeide, dat kleine verschillen niet erg zijn. In groote lijnen onderschreef hij de opmerking en zou bij den penning meesters op serieuse bijhouding van alles aandringen. De rondvraag leverde weinig op, waarna sluiting. Onmiddellijk daarop had de vergadering plaats van de afd Heiloo van de rijwielpad- ver. „Noord-Kennemerland". De voorzitter zeide, dat het voorloopig bestuur voorstelde om een definitief bestuur van drie personen te benoemen, die dan een hoofdbestuurslid aanwijzen. De heer Smits laakte de nonchalante wijze waarop het hoofdbestuur zich van zijn taak kwijt, en zorgt niet eens voor een huish. re glement en statuten, zoodat we niets weten. Spr. vernam dat mr. Judell die secretaris is practisch aan de administratie niets doet. Een employé van het kantoor Bosman zorgt voor de convocaties. Spr. toonde met voor beelden den chaos aan. De voorzitter kon er niet op antwoorden. Het verkiezen van het bestuur zal wel als overal gaan. De heer Van Gemeren vroeg of alles weer over drie of vier personen moet gan. Spr. had gehoopt, dat het hoofdbestuur zich eens wat zou ontlasten en plaatselijke belangen aan de afdeelingen overlaten. Als het over zoo veel schrijven gaat duurt het te lang. De voorzitter zeide, dat het hoofdbestuurs lid, dat straks wordt benoemd, die zaak kan bespreken en zijn inzicht naar voren kan brengen. Bij de bestuursverkiezing verklaar den de heeren Hopman en van Diepen geen bestursfunctie te zullen aanvaarden, omdat zij bezet waren met ander werk. Bij eerste en tweede stemming werden ge kozen de heere> J. van Gemeren en J. H. Dumans. Bij derde stemming de heer Schot vanger, die echter bedankte. Daarna werd gekozen de heer P. S. Gutter. Daar men niet wist of de vergadering (de leden) het hoofd bestuurslid benoemen of het bestuur, besloot men om het maar aan het bestuur over te la ten. Aan het einde der vergadering hield de heer Van Gemeren een uitvoerig betoog over het ontstaan van de vereeniging. Spr. be hoorde tot de oprichters. In de eerste jaren dacht spr. dat er geen levensvatbaarheid be stond. Het heeft zich gewijzigd en thans doet de vereeniging wel vruchtbaar werk. In breede trekken betoogde spr., dat de belan gen van de rijwielpadver. en V.V.V. paralel gaan. Spr. bracht de afd. van de V.V.v. dank

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9