WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Wederom rugpijn! ZUIDSCHARW OUDE. HEEMSKERK. UITGEEST. KOEDIJK. Voortdurende pijn in de lendenen, of scherpe steken als gij u bukt of opricht, wijzen op verzwakking der organen in den rug Des te meer als gij tevens bla zen onder de oogen, duizeligheid, hoofd pijn of urinestoornissen kunt opmerken. Venvaarloozing dezer verschijnselen kan aanleiding geven tot ernstige kwa len. Er bestaat gevaar voor maanden- Jange pijn of werkeloosheid door rtaeu- matiek. ischias, spit, blaaszwakte, wa terzucht enz. Laat Fosters Rugpijn Pillen de orga nen weder tot gezonde werking bren gen, zoodat het urinezuur er. de andere schadelijke stoffen weder uit het bloed gefiltreerd worden. Reeds jaren verwierf dit speciale middel naam door talloo/e mannen en vrouwen van eiken leeftijd hun gezondheid en kracht te hergeven Bij alle drogisten enz. k f 1-75 per -fis-"** zocht dat de L. G. C. zich zou aansluiten bij andere groote landbouworganisaties of diens urgentieprogram te steunen. Om aan te sluiten bij landbouwmaatschap pijen werd niet gewenscht geacht, doch wel kon hun urgentieprogram gesteund worden Door „Groentecultuur" te Broek op Lan- gendijlc was verzocht met het oog op de kos ten, om de jaarvergadering 's middags te houden waaraan voldaan is, door dezelfde vereeniging was gevraagd om alleen de voor stellen ons belang als veilingsvereeniging betreffende, op de agenda te plaatsen. Het geheele bestuur was het hiermede eens, zoo dat een voorstel dienaangaande op de agen da geplaatst zal worden. Door de vereeniging te Hensbroek w as verzocht om uit bezuiniging met de alge- meene vergadering den maaltijd af te schaf fen, doch even goed 's morgens de vergade ring uit te schrijven. Het bestuur achtte het beter dit jaar 's middags te vergaderen, wat dan ook reeds vermeld is. Door de vereeniging te Heerhugowaard was verzocht om het aantal afgevaardigden te laten zooals het is en dan de presentie gelden met de helft te verminderen. Besloten is om de afgevaardigden voor dit jaar met de helft te verminderen en het pre sentiegeld te laten zooals het is. Door de „Toekomst" te Zuidscbarwoude was verzocht dat het bestuur van den Prov Veilingbond er bij den Minister op aan te dringen dat toch alle aanvragen om rente- looze voorschotten ook worden uitgekeerd en dat er ook op aangedrongen wordt dat de betrokken gemeenten geen 30 doch hoog stens 10 daaraan bijdragen. Voor hetgeen hier gevraagd wordt is steeds door het bestuur van den Prov. Vei lingbond gijverd en dit wordt nog steeds gedaan. Dezelfde vereeniging had verzocht om als voorstel op de agenda voor de alg. vergade ring van het Centraal Bureau te plaatsen dat de kosten van de sociale verzekerings wetten geheel door het Rijk worden gedra- gen. Het geheele bestuur achtte het beter dit punt te brengen bij de Neutrale Boeren- en Tuin- dersbond, wat dan ook werd besloten. Bij de rondvraag vestigde de secretaris er de aandacht op dat het zeer dienstig zal zijn dat alle vroege aardappelen te veld gekeurd worden, daar er steeds veel vraag is voor goedgekeurde pootaardappelen, zoodat, wan neer de aardappelen gekeurd zijn, men ze bij een goede prijs voor consumptie kan verkoo- pen en als de prijs niet voldoende is voor pootaardappelen kan verkoopen. Door het bestuur van den Prov. Veilingbond is reeds aan de keuringscommissie gevraagd, om dit jaar ook aardappelen te keuren zon der herkomst. Tevens werd aanbevolen het kweeken van witvleezige aardappelen aan onze veiling den uitvoer naar Fngeland en er steeds tekort witvleeschige aardappelen aan onze veiling komen. Gevraagd werd wat soort aardappelen daar de beste voor zijn. Gezegd werd dat de Wilde Duc voor hier altijd nog de beste is, doch daar het pootgoed daarvan nogal moeilijk te krijgen is, zal de secretaris trachten daar adviezen voor te vin den. Door de heer J. Schaap werd medegedeeld dat het voor hun vereeniging misschien moei lijk wordt om te Broek te veilen, daar hun overhaal misschien verkocht wordt en zij dan genoodzaakt zullen zijn te Avenhorn te vei len, spr. vroeg of de L. G. C. daar geen op lossing voor kan vinden. De aandeelen van de overhaal zitten meest in handen van boeren en daar zal binnen en kele dagen een vergadering van aandeelhou ders gehouden worden. De voorzitter zeide dat het wel moeilijk is daar thans een oplossing voor te vinden, doch zou het zeer gewenscht achten als de secreta ris zoo'n vergadering zou kunnen bijwonen, dan kunnen wij nadien beter cordeelen. De heer Klaver zeide dat hij aandeelhouder is en tevens commissaris en meende dat een oplossing zou zijn als de L. G. C. een ge deelte van de aandeelen kocht. Spr. kon er zich best mee vereenigen dat de secretaris die vergadering bijwoont en zal vragen om den secretaris oor die vergadering uit te noodigen. De heer Madderom vroeg wat of er gedaan wordt voor een betere handelsovereenkomst met Duitschland. De voorzitter zeide dat er van onzen kant alles voor gedaan wordt om tot goede resul taten te komen. Hierna werd de vergadering onder dank zegging door door den voorzitter gesloten. SUBSIDIEERING DER PAARDENFOKKERIJ IN NOORD HOLLAND. De Prov. Regelingscommissie der paar denfokkerij (secretariaat W. Slob, Hoofd dorp) deelt ons mede, dat wederom op een belangrijke steun voor de paardenfokkers kan worden gerekend. Hieronder treft men enkele gegevens aan. Uitgeloofd worden voor hengsten: a. Voor hengsten van het type landbouwtuigpaarö 500, b. voor hengsten van het type trek paard 500, c. hengsten op het eiland Texel (type trekpaard) 150, d. voor Ebertus (Terschelling) 150, totaal 1300. 1 invoer- premie van maximum 500 tijpe tuigpaard en idem type trekpaard Deze invoerpremie kan toegekend worden aan ingevoerde hengsten, indien zij door de regelingscommissie, gehoord de jury, voor de premie geheel in aanmerking komen en indien zij minstens twee jaar ter dekking worden gesteld in de provincie. De commis sie behoudt zich het recht voor, wanneer haar zulks noodzakelijk toeschijnt, de pre- miën te splitsen c.q. te verhoogen. Hengstenkeuringen3 Maart te Anna- Paulowna (Kleiweg, boerderij Waiboer) en Den Helder 4 Maart te Hoofddorp. De merriekeuringen zullen worden gehou den: Woensdag 15 Juni Houtrakpolder. n.m 14 uur, voor merriën van het type iandbouw- tuigpaard; Donderdag 16 Juni Hoofddorp, 10 uur, typet uigpaard en trekpaard; Vrij- 10 uur, type tuigpaard en trekpaard; Vrij pe tuigpaard en trekpaard en te Cocksdorp, type trekpaard. Uitgeloofd worden hiervoor: a, voor landbouwtuigpaardenrubriek merrieveulens, een totaal bedrag van plm. 10 bijdragen 250; rubriek 1-jarige merriën, plm. 15 bijdragen, totaal 600, rubriek 2- jarige merriën, plm. 15 bijdragen, totaal f 750, rubriek 3-jarige merriën, plm. 15 bij dragen, totaal 825; rubriek 4—8-jarige merriën, plm. 24 bijdragen, totaal J 12C0, totaal 3625. b. voor trekpaarden: rubriek merrieveu lens, plm. 6 bijdragen, total f 150; rubriek 1-jarige merriën, plm. 8 bijdragen, totaal 320; rubriek 2-jarige merriën, plm. 8 bij dragen, totaal 400; rubriek 3-jarige mer riën, plm. 12 bijdragen, totaal 660; ru briek 4—8-jarige merriën, plm. 15 bijdragen, totaal 740; totaal 2270. N B. Hieronder vallen de merriën, type trekpaard, van Texel. Bovendien wordt 100 ter beschikking gesteld voor afstammelingen van Obelus (Tg.) op dat eiland. Óp Terschelling worden geen merriekeu ringen gehouden. Gratis wordt op verzoek aan belangstel lenden het reglement der keuringen, dat alle gegevens bevat door het secretariaat ver strekt. N.B. Door den grooten steun van de zijde van deze regelingscommissie is het mogelijk geweest dat de paardenfokkerij nog een vrij loonend onderdeel der boerderij vormde. PROVINCIALE COMMISSIE TOT BEVORDERING VAN DE RUND VEEFOKKERIJ IN NOORDHOLLAND. De Provinciale Commissie tot bevordering van de rundveefokkerij in Noordholland maakt bekend, dat de volgende regeling is getroffen inzake de stierenkeuringen: Voorkeuringen zullen worden ge houden te Texel op Zaterdag 26 Maart te Den Burg; Uithoorn op Dinsdag 29 Maart bij café Fritschy of nader aan te geven plaats; Alkmaar op Woensdag 30 Maart bij café Noordholland voor de Friesche brug; Spierdijk op Woensdag 30 Maart bij 't café van Koopman; Midden-Beemster op Donderdag 31 Maart bij het café 't Heeren huis; Wieringerwaard op Vrijdag 1 April bij het café van Van der Woude; Schagen op Zaterdag 2 April bij het café van G. Plevier; Assendelft op Maandag 4 April bij het café „Dc Assumburg''; Hoorn op Dinsdag 5 April bij het café „De Roskam"; Sijbecarspel op Dinsdag 5 April bij het café v. d. Wed. Schagen; Oostwoud op Woensdag 6 April bij de Kerk; Twisk op Woensdag 6 April bij het café „De Ooievaar"; Hauwert op Woens dag 6 April bij het café van J. Hoek; Bin- nenwijzend op Donderdag 7 April bij het café „De Zeven Groene boomen Den Hout op Donderdag 7 April bij het café van C. Jongewaard; Nieuwe Niedorp op Vrijdag 8 April op het Kerkplein; Hoo.gwoud op Vrij dag 8 April op de viersprong a. d. Boekei; Wieringen op Zaterdag 9 April op het markt plein te Hyppolitushoef; Schagerbrug op Za terdag 9 April bij het café v. d. Wed. Boer. Decentrale keuring zal worden gehouden op Vrijdag 22 April in den Berger hout te Alkmaar. Afstammingsbewijzen moeten ingezonden zijn aan het kantoor der commissie te Alk maar vóór Woensdag 9 Maart. Ter centrale keuring worden voor 3-jarige en oudere stieren eenige geldprijzen uitge loofd. De Provinciale Commissie heeft besloten, dat voor het volgende jaar alleen stieren in aanmerking kunnen komen voor erkenning en keuring, waarvan een wit model 11 over gelegd kan worden. Dus van moeders die in het stamregister staan of waarvan men rede lijkerwijze kan verwachten dat zij ingeschre ven kunnen worden. Dit geldt voor de dan één-jarige stieren, dus voor kalveren die nu geboren worden. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Uit de omzetcijfers van de beide Langen- dijker veilingen over 1931 is wel gebleken, dat het buitengewoon slecht is geweest, nog slechter dan in het daaraan voorafgaande jaar, toen de resultaten van het tuinbouwbe drijf ook al zeer bedroevend waren. De Lan- gendijker Grdentencentraie kwam maar even over de twee raillioen heen, wat nog een ach teruitgang van een kwart millioen beteeken- de, terwijl de veiling van den Noordermarkt- bond ook nog 50.000 minder omzette of 'n cijfer van 2.300.000. Als men bedenkt, dat bij minder uitgebreide koolbouw, de omzetten de 5 millioen gulden hebben genaderd, dan is het duidelijk, hoe droevig de toestanden in den tuinbouw thans zijn. Vergeleken met het vorige jaar, worden er vanaf Januari dit jaar nog heel wat lager prijzen besteed, zoodat men mag verwachten,'dat het eind van het boekjaar nog een treuriger beeld zal vertoo- nen van de ellende, waaraan de tuinbouwers thans ten prooi zijn. In de verslagen van de verschillende gemeenteraadsvergaderingen komt dit trouwens ook duidelijk uit, want in tal van gemeenten, houden de vroedevaderen, hetzij op verzoek der gedupeerde tuinders, hetzij eigener beweging, zich onledig met de vraag, op welke wijze de tuinbouwers kun nen worden geholpen. De aangevraagde ren- telooze voorschotten zijn tot een peil gestegen, dat den grooten nood aanwijst en dat de ge meentebesturen voor lastige problemen stelt, in de mogelijkheid om de noodige geldmidde len te vinden ter garandeering van de beken de 30 pCt. In vele gemeenten wordt het ge vraagde bedrag niet toegestaan, zoodat mag verwacht worden, dat niet meer dan voor tweederde deel zal worden geadviseerd de ge vraagde credieten verkenen Als nu op de regeeringsbureaux in Den Haag er nog eens zoo diep het snoeimes zal worden ingezet, dan zal worden ingezet, dan zal het nog a. los loopen, met den last dien Rijk en gemeen ten zich op de financieele schouders laden. Mocht dus hieruit worden geconcludeerd, dat het nogal schikt met de crisis in het tuin bouwbedrijf, de afgeloapen week leverde op de veilingen weer resultaten op, die een te gengesteld oordeel rechtvaardigen. Het kwam weer herhaaldelijk voor, dat de kool onverkoopbaar was er. dat ze naar de akkers verhuisde, om daar het rottingsproces te on dergaan, 7f->dat nog eenige bemestingswaar- de wordt verkregen. De mooiste roode kool, die verkocht kon worden bracht in het begin der week 22.40 op, en eerste kwaliteit, groote soort, werd voor 0 60 of iets meer verkocht. Al naar de grootte lagen de prij zen tusschen deze twee uitersten in. Door schot bracht 0.601.10 op. In den loop der week kon echter vaak geen 2 meer wor den gemaakt, zoodat een spoorwagen roode kool, door elkaar gerekend, groot en klein, eerste kwaliteit en doorschot niet veel meer dan 100 zal hebben opgebracht. Aan de Broekerveiling werden ruim 56 spoorwagens aangevoerd, te Noordscharwoude 86, alzoo totaal 142 wagons. B:< de laatstgehouden in- ventarische waren bij dc tuinbouwvereenigin- gen, behoorende tot de beide Langendijker groentenveilingen nog 1662 spoorwagons weken hetzelf kwantum zou kunnen worden aanwezig, zoodat nog gedurende biina 12 aangevoerd. We schrijven dan bijna had Mei. Men mag verwachten, dat de volgende week nog meer zal worden aangevoerd Het ziet er dus voor de bezitters van deze kool niet rooskleurig uit. De beste gele kool, eerste kwaliteit, van ongeveer drie pond, werd in het begin der week voor 1.30 tot 1.40 verkocht. In het verder verloop is daar nog een paar dubbel tjes bijgekomen. De hoogste prijs die aan de Broekerveiling is besteed, bedroeg 1.50, te Noordscharwoude 1.60. Veel is verkocht voor 0.60 tot 1.00 en een deel is onver kocht gebleven. Daartoe behoorde heel wat doorschot, dat, voorzoover het verkocht werd, 0.60 tot 0.80 per 100 K.G. opbracht. Prachtkool liep er door, en moest noodge dwongen naar de akker worden gebracht Wat vernietigd wordt, wordt aangeteekend, om eventueel nog in aanmerking te worden gebracht voor een toeslag, waarvoor van tuinbouw?ijde alle pogingen worden aange wend. Aan beide veilingen werden 86 spoor wagens verhandeld. Van deze koolsoort bezit ten de tuinders, aangesloten bij L.G.C. en Noordermarktbond, nog 1108 spoorwagons. Hoeveel zal daarvan terecht komen. Aan de Broekerveiling is als hoogste prijs voor Deensche witte kool 1.90 besteed. Te Noordscharwoude is het als groote zeld zaamheid geconstateerd, dat 2 werd be steed. Het mooiste goed is verkocht voor prij zen, die lagen tusschen 1.40 tot 1.70, al naar de kwaliteit van het aangevoerde. De groote Denen, hoewel eerste soort, brachten 0.60, soms 0.70 op. Voor tweede soort kon van 0.60 tot 1.20 worden gemaakt, met een enkele maal iets meer. Het buiten land vraagt te weinig en kan door de hooge tariefmuren ook te weinig besteden, om een eenigszins bevredigenden prijs te kunnen be dingen. De aanvoer was groot: aan de Broe kerveiling 59 spoorwagens, aan die te N.- scharwoude 95 wagons. Ook was de aanvoer van uien deze week groot. De voorraden van dit product begin nen bedenkelijk te slinken: nog slechts 60 spoorwagons zijn op dit oogenblik aanwezig. Op 15 Dec. waren er 400. De goede prijzen, die ook deze week weer werden besteed, zijn daarvan de oorzaak. Gewone uien gingen weer grif weg voor 8 tot 9. Er werd zelfs nog f 9.40 besteed. Op 't laatst der week was n.1. de stemming zeer opgewekt. Grove uien brachten 7.50 *ot 8.30 op; drielingen 7.80 tot 9.10. Aangevoerd werden 25 spoorwagons. Bieten verschenen er weinig aan beide vei lingen. De prijzen waren slecht: de laagste prijs was 0.60. de hoogste 2.80. Met peen gin" het vrij bevredigend. Groo te werd voor 2.80 tot 3.60 verkocht, klei ne voor 1 tot 2.10. Spruitjes brachten 3.50 tot 4.40 op. flxowHciaai Tlieuws De bakkers besloten den prijs van het brood met 2 cent per 8 ons te ver minderen. Eindelijk zullen velen wel zeggen. Het werd dar. ook hoog tijd daar de prijs langen tijd veel te hoog is ge weest in verhouding tot wat deskundi gen als een normalen prijs met een bil lijke winstmarge beschouwden. Men schrijft ons: Het aan de pers gezonden bericht als zou het college van B. en W. geweigerd hebben een deputatie te ontvangen uit de afd. van den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwers, is uit de lucht gegrepen. Het college heeft nog in geen enkele vergadering een dergelijk verzoek behandeld. Ook is het niet waar dat een vergadering van den N. B. ter bespre king van deze kwestie zou worden ge houden. *In de laatstgehouden vergadering van de afd. van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers al hier, werd besloten een verzoek te rich ten aan B. en W. om een tijdstp te bepa len voor het ontvangen van een deputa tie in verband met de rentelooze voor schotten. Wij vernemen nu dat hierop afwijzend beschikt is. In verband hier mede belegde gisteravond het bestuur eene samenkomst. Neutrale Boeren- en Tuindersbond. Dinsdagavond kwamen in 't café van den heer Schipper een aantal veehouder en tui niers bijeen om te komen tot de stichting van bovengenoemden bond. Een voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren G. Schot'.uijs, J. Rol, P. de Vries Muyen, C. v. d. Outenaar en H. Fijms, werd reeds bereids de vorige week gevormd. Voor het oprichtingsdoel waren de heeren A. Hoogland, Hart en de Vries van elders als sprekers overgekomen. De vergadering stond in het teeken van be langstelling door ruim 60 personen aanwezig waren. Na eene inleiding van den heer Muyen was het woord achtereenvolgens aan genoemde heeren, waarna dc oprichting tot stand kwam met 48 leden. In het definitieve bestuur hebben zitting de heeren R. W. A. Muyen, J. Rol, H. Fijms en G. Schoehuijs, terwijl tot afgevaardigden naar de Zaterdag te Hoorn te houden algem. vergadering beide eerstgenoemde bestuurs leden werden gekozen. De leden der vereeniging „Bloembollen cultuur" kwamen Woensdagavond in 't lo kaal De Oranjeboor/ in jaarvergadering bij een. De financiën zagen er uit als volgt: In kas per 31 Dec. 1.1. 44.16, ontvangsten 104.56, uitgaven 47.20. Bestuursverkiezing: Aan de beurt van af treden waren de heeren v. Zanten en v. Es sen welke met groote meerderheid van stem men herkozen werden. Tot afgevaardigde naar de Algem Verga dering werd naast het nog één jaar zittend lid, den heer J. Tuin, gekozen de heer M. Rozenbroek. Van de afd. Noordwijk was een schrijven ingekomen verzoekende van onze afd. eene eereprijs te mogen ontvangen yoor hare eer daags te houden volle grond tentoonstelling. Voor kennisgeving aangenomen. Tijdens de rondvraag besprak de heer Ro zenbroek het hinderlijke en schadelijke los- loopen van honden, waar, zooals de voorzit ter zegde, weinig aan te doen is. De heer v. Dierme vroeg waarom onze afd. niet vertegenwoordigd was op de onlangs plaats gehad hebbende hoofdbestuursbijeen- komst, waarop de voorzitter zeide, dat dit zijn oorzaak hierin vond, dat onze afd. wei nig belang bij deze vergadering had. Hierna sluiting. 128. Tuimeltje vor en daarom hield hij ven. Daarna ging I kamer stond weldri er zooveel dat kikl staan en Tuimeltje het geweldig leuk c SCHOORL. Men verzoekt ons er aan te herinneren dat Zondag bij den heer N. Schuit te Schoorl door den heer Staps uit \ik maar een bal-masqué zal worden houden. 8 HEILOO. Aan J. Rus, aannemer te Heiloo, is op. gedragen het bouwen van een landhuis voor den heer J. Mossel te Alkmaar, onder archi tectuur van den heer H. A. van Anrooy te Hilversum. Bedoeld huis zal worden ge- bouwd op de terreinen behoorende bij het landgoed „Blockhove" te Heiloo. W ARMENHUIZEN. Naar wij vernemen zal dr. v. Hesteren op 1 Maart a.s. den dag herdenken waarop hij zich 12jaar geleden te Warmenhuizen als arts vestigde. Was zijn practijk bij de aanvaarding van zeer bescheiden omvang thans is deze uitgegroeid tot een zeer drukke en uitgebreide. Dit is op zich zelf reeds een bewijs van de bekwaamheid en de humaniteit van onzen medicus. Dat zijn bekwaamheid ook ver buiten de grenzen onzer gemeente wordt gewaardeerd, blijkt duidelijk wanneer men 's morgens op zijn spreekuur komt. Men treft dan talrijke menschen aan, die van heinde en vere komen om zijn medisch ad vies in te winnen. Voor zijn patiënten is het zeer aangenaam te kunnen constateeren hoe zeer hij steeds met hen meeleeft. Ook heeft hij ondanks zijn drukke weiV kring steeds groote belangstelling voor de sociale nooden; de vereenigingen Het Witte Kruis, Gezinsverpleging enz. genieten zijn krachtigen steun. We durven dan ook gerust zeggen dat dr. v .Hesteren bij alle partijen rangen en standen zeer bemind en gezien is en dat hem algemeen nog vele jaren van ar beid te Warmenhuizen worden toegewenscht. Aan blijken van belangstelling zal het hem op 1 Maart zeker niet ontbreken. De alhier gestationneerde rangeerders der NederlSpoorwegen A. van Kuilen burg en W. Kloosterman zijn als zooda nig overgeplaatst naar Alkmaar. Door het bestuur der polder Dieps- en Moorsmeer is uitstel van betaling ge geven tot 12 Maart a.s. langer uitstel kan de polder niet dragen omdat men daar ook niet aan zijn verplichtingen kan voldoen. Het zal voor belangheb benden zeer moeilijk gaan zoo er geen hulp van de regeering komt. Jtechtszakeft RUZIE TUSSCHEN SCHOONVADER EN SCHOONZOON. Legde schoonpapa een valschen eed af? Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den koopman D. J. J uit Hengelo (G.), die terecht heeft gestaan wegens het afleggen van een successie-eed die valsch zou zijn. Hij was door zijn schoonzoon mr. N. te Zutphen, van die valschheid be schuldigd en werd door de rechtbank aldaar veroordeeld tot es weken gevangenisstraf. In hooger beroep heeft het Hof dit vonnis vernietigd en den verdachte vrijgesproken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 10 tot en met 25 Februari 1932: huis sleutel; ring met sleutels; knipmesje; rijwiel- belastingmerk; dasspeld; knipmes; want. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 19 tot en met 25 Februari 1932: J. Pastoor, Piersonstraat 7, wit konijn; J. Peperkamp, Noorderkade 8, kinderportemonnaie met inhoud: P. Boer man. Uitenboschstraat 63, paal; P. Mooi, Eendrachtstraat 2, handfietsj>ompT. Hel derman, Tuinstraat 41, rood-bruin hondje; B. Posthumus, Fikelenbergstraat 7, broche koper; J. C. Dirksen. Polderstraat 9, bril; .1. Admiraal. Uitenboschstraat 35, haarkam; J. Pieterse, Doelenstraat 16, kindermuts; Blan- kendaal, Wognumscbebuurt 8, heerenhand schoen; G. Vinke. Trompstraat 2, gele muts; A. Kaandorp, Lindegracht 15, portemon- naie met inhoud; K. Rol, v. Leeuwenhoek straat 14, knipmes; H. Hoed, Scharloo 12, bril; D. v. d. Zwardt, Van Leeuwenhoek straat 5, damesportemonnaie met inhoud; J. Bos. Boomkampstraat 7, heerenhandschoen; SL Eeken, Oudegracht (slagerij) bankbiljet; H. de Rover, boven Ned. Bank; zakkam; J. Vogelpoel, Verdronkenoord 63. portemonnaie met inhoud; H. Wildeburg, St. Jozefstraat 7, handschoen. Wanneer men weder in het bezit van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. dal die mooie zeepbel niet mocht klappen op met blazen en liet hem in de kamer zwe- ij er nog wel vijftig andere bij blazen en de heelemaal vol zeepballonnetjes. Er waren er Karei bijna geen plaats meer had om te zelf ging plat op zijn rug liggen. Hij vond n gierde het uit van de pret. 127. Jonge-jonge, wat had die kleine Tuimeltje een adem. Hij blies zoo lang en zoo hard dat de zeepbel nog grooter werd dan hij zelf. En een prachtige kleuren als er in te zien waren. Al lerhande, maar er was geen een kleur, die gelijk was aan zijn eigen gezicht, want dat zag vuurrood van inspanning.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6