Agenda JhiMicaües Rechtszaken £aatste A £uchtvaact Stad en Omgeving. Weec&ecUht MEVR. HOEKSTRA—VAN DER DOES GEBREVETTEERD FRANSCH VLIEGTUIG IN ZEE GESfORT. - Dinsdag 1 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De vrouw zonder naam (rom); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 De koerier van de prairiepost (sens); 2. Renbaan Rhapsodie (sens); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Wereldstad (dram boven 18 jaar. 7.30 uur. bioscoop Harmonie: Bommen op Monte Carlo (rom.); voor alle leeftijden. 8 uur, Stadhuis, vergadering Vereen „Kin- derkleeding". Woensdag 2 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De vrouw zonder naam (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De koerier van de prairiepost (sens.); 2. Renbaan Rhapsodie (sens boven 14 jaar. 's Middags in Victoria-Theater De scheeps jongen (voor eiken leeftijd); half 8: We reldstad (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Bommen op Monte Carlo (rom voor alle leeftijden 8 uur, De Unie, film „Oud en Arm", voor den Bond voor Staatspensionneering. Donderdag 3 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De vrouw zonder naam (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Wereldstad (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, in bioscoop Harmonie: Bommen op Monte Carlo (rom.); voor alle leeftijden. 8 uur, in A. B. T. voor de Volksuniversi teit filmvoorstelling De Aarde (Liga-film); boven 18 jaar. Zondag 6 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Het licht in den nacht" door het Intiem Tooneel. Maandag 7 Maart. In Concordia te Noordscharwoude, bridge- wedstrijd voor parem HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van B. Koomen, alhier, cm vergunning tot het oprichten van een slagerswerkplaats, met plaatsing daarin van een rookhok en een electromotor van 4 P.K. voor het in werking stellen van diverse machines, in het perceel Krebbesteegf nr. 3. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG, 15 Maart a.s., voormiddags te ELF uur, en schrifte lijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie da gen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op dc secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 1 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van Jongerius te Utrecht, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche ben zinebewaarplaats met een aftapinrichting, op het perceel aan den Bergerweg, ka dastraal Sectie C, nr. 1. Bezwaren tegen deze oprichting künnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG, 15 Maart a.s., voormiddags te ELF uur, en schrifte lijk vóór of oo dien tijd. Gedurende drie da gen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 1 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, S-ecretaris. VOOR ÜEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Middagzitting van Maandag 29 Febr. HET ONDEUGENDE PLEEGKIND. Op de huiselijke terechtzitting van den politierechter werd heden verder gecon fereerd over het lot van den jongen Pool, den 20-jarigen Erwin K., die zijn goeden pleegvader Gerrit Klein te Wervershoof, zonder diens veten of toestemming had misbruikt als onderpand voor zijn kleine oplichterijtjes van sigaren, paardenbief, boerenboter en kippeneieren, voor welke feiten hij, omdat men eigenlijk niet pre cies wist wat men met dezen snaak moest aanvangen, voorloopig was gede poneerd in het Huis van Bewaring. In afwachting van des heeren Wig- gers rapport met betrekking tot de mo gelijke reclasseeringskansen, werd de rechtzaak tot heden aangehouden en voortgezet met het hooren vr.n genoem den heer Wiggers als getuige-adviseur. De reclasseeringskansen bleken ech ter twijfelachtig op grond van de minder gunstige eigenschappen van den candi- daat. Zijn optreden ten huize van zijn pleegvader en daarbuiten geeft aller minst reden tot tevredenheid. Besloten werd echter het nog eens met hem te probeeren en de officier vorder de een voorw. straf van 2 maanden met 3 jaar proeftijd, opleggen van bijz. voor waarden, benevens civielrechterlijk on der toezichtstelling. Mr. Winkel, de verdediger van het jonge mensch sprak te zijner voordeele een hartig woordje, zoowel juridisch als belangstellend in het wel en wee van den verdachte en refereerde zich overi gens aan het requisitoir. Op hoop van zegen werd de jonge Pool veroordeeld tot 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en onder toezichtstelling van de R. K. reclasseeringsvereeniging afd. Hoorn. Voorts werd als gezinshoofd benoemd tot 15 Februari 1933 de heer J. H. Wiggers te Alkmaar. Ten slotte werd veroordeelde in vrijheid gesteld. DE TRADITIONEELE ZWIJNTJES JAGER ONTBRAK OOK THANS NIET Het was ditmaal geen verloopen zwerver, doch een net gekleed en blo zend landelijk jongmensch. de 23-jarige arbeider CorneüS S., uit Warmenhuizen, die op 30 Augustus te Uitgeest zich we derrechtelijk een rijwiel had toege- eigend, voor welk feit hij heden ter ver antwoording werd geroepen. Hij beweer de echter bedoeld rijw iel, eigendom van den heer J. v. d. Akker, te hebben willen gebruiken om naar huis te rijden en het karretje daarop onder dankzegging franco te retourneeren. De politierechter scheen echter niet geneigd deze toelichting welwillend te accepteeren. De verdachte gaf, hiertoe geanimeerd, dan toch toe dat hij. toen voor het rijwiel geld werd geboden, voor de verleiding was bezweken De heer Wiggers gehoord, achtte de reclasseeringskansen twijfelachtig, want het was een bijzonder zwakke broeJer. als hem het bierglas wenkt. In zijn voor- d .el pleitte echter zijn openhartigheid, daarom was hij den reclasseeringsamb- tenaar sympathiek, maar desondanks durfde hij verdachte niet vcor een voorw. straf aan te bevelen. Verdachte gaf dan ook ronduit te ken nen niet voornemens te zijn het geliefde bier voorgoed vaarwel te zeggen. Er moet echter de aandacht op worden ge vestigd, dat Pieter S. niet bekend stond als een drankmisbruiker. De officier achtte diefstal bewezen en requieerde aanhouding der z ak b.v. 3 maanden, teneinde verdachte nog eens extra te observeeren. De officier noemde voorts de jeugd van Warmenhuizen. Dirkshorn, Haren karspel cum suis een bende, waartegen men niet zoetsappig mocht optreden. De verdediger, mr. Jo.-ephus Jitta, kon zich met den eisch volkomen vereenigen. Op 30 Mei a.s. voortzetting. EEN STRAFZAAK WAAROVER GEEN OVERHAAST OORDEEL WERD UITGESPROKEN. Een chauffeur te Alkmaar, die was aangesteld om controle te houden in het fruitpakhuis van zijn patroon, bleek niet de rechte man te zijn om een derge lijke verantwoordelijkheid te dragen. Het resultaat van de minder loffelijke uitvoering van zijn taak was, dat de pa troon nogal werd benadeeld, de chauf feur werd ontslagen en ook nog terecht stond op 30 November '31 voor den poli tierechter. Natuurlijk was de man door het ontslag, wat voor hem een derving beteekende vr.n 30 vast loon per week, al leelijk gedupeerd en werd het opleg gen, eener voorw. straf ernstig overwo gen, zóó zorgzaam zelfs, dat eerst heden op 29 Februari, een definitieve beslis sing werd genomen. Eisch alsnu 3 maan- den voorw. met 3 proefjaren. Vonnis i overeenkomstig den eisch. Schadebeta- ling van 70 in termijnen. DE STILLE KRACHT WERD OOK NIET VERGETEN. In de zaak contra den chauffeur, was ook nog een tweede belanghebbende en wel een koopman uit Spanbroek, die het den chauffeur maar al te gemakkelijk had gemaakt, het toegeëigende fruit van de hand te doen. Het is soms juist de heler, die dergelijke oneerlijkheden zóó aanmoedigt dat ter. slotte van een voortgezet misdrijf kan worden gespro ken. Ook hij werd dus niet vergeten, maar zijn belofte mede te willen werken om de toegebrachte schade te vergoeden, was oorzaak dat ook deze zaak werd aangehouden tot heden. Gevorderd werd 2 maanden voorw. met 3 jaren proef tijd. Uitspraak conform. Schadebetaling 64.50 aan den fruithandelaar. DE WATER- EN MELKROMAN WERD VOORTGEZET. De veehouder P. K. uit H.H.-Waard, die op 4 Januari terecht stond ter zake melkvervalsching, welke zaak heden werd voortgezet met het hooren van den heer Wiggers. Gevorderd werd 600 boete of 2 maan den hechtenis. Uitspraak conform den eisch. OMZETUNG VOORW. STRAF. De zaak tegen Jan R., schipper te Hel der, betreffende een eventueele ten uit voerlegging eener voorw. straf werd uit gesteld tot Maandag 30 Mei. EEN NACHTELIJKE RUITEN- VERNIELER Do 21-jarige landarbeider Cornelis Wilh. P„ uit Blokker, had in den nacht van 13 op 14 December wat reclame ge maakt voor de goede manieren der fuif nummers uit het platte land door uit brooddronkenheid een ruit in de elec- trische verkeersleider te verbrijzelen. Hij verzuimde tot dusver de schade aan de gemeente Hoorn te voldoen. De heer P B de Jongh, hoofdagent van politie, werd als getuige gehoord. De door het jonge mensch betoonde onver schilligheid was in hoofdzaak de oor zaak dat procesverbael werd opgemaakt. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Cornelis had echter gedacht van een tientje! Deze begrooting bleek er vlak naast. Hij werd veroordeeld tot 20 boe te of 20 dagen hechtenis, benevens 1 maand gev. voorw. met 2 proefjaren met schadevergoeding van 1.50 aan den heer P. B. de Jongh ten bate dei- gemeente. (Wordt vervolgd). Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Besloten wordt Vrijdag a.s. gelijk met de Indische begrooting te behandelen het wets ontwerp inzake bestuurshervorming in Ned.- Indië. Hierna interpelleert de heer Weitkamp over den noodtoestand in den landbouw. Hij betoogt, dat vele bedrijven thans met verlies werken. Dit is speciaal het geval met het ge mengde bedrijf, waar zelfs de onkosten niet meer kunnen worden goedgemaakt. Interpel- lant vraagt of de minister maatregelen wil treffen, om een eenigszins loonenden melk prijs te verkrijgen en mede tot behoud der Engelsche markt van Nederlandsche bacon ten bate van de varkensexport een uitvoer- premie toe te kennen, dat de invoer van bui- tenlandsche rogge beperkt wordt en dat ver plicht wordt gesteld 25 pCt. roggebloem in het brood te bakken. Voorts vraagt hij het verplicht stellen voor brouwers van Nederlandsche gerst door bierbrouwers bereid, en de bou wers voor de betaling van sociale ver zekeringen vrij te stellen. Ook wenscht hij verlaging der spoor- vrachten. uitbetaling van den steun aan koolverbouwers en tenslotte vraagt hij vermindering van rente en aflossing voor hen, die met rijksgelden een land bouwbedrijf op woeste gronden hebben ingericht. Minister Ruys de Beerenbrouck ant woordt, dat verschillende onderwerpen door den interpellant aangeroerd, een punt van onderzoek uitmaken. Spr. heeft dienaangaande rapporten wachtend. Over de kwestie van den melkprijs kan hij nog geen afdoend antwoord geven. Inzake den spoorvrachtprijs is ook nog een onderzoek gaande. Het rapport-de Vries zal nog deze maand verschijnen. NIEUWE PROEVEN VAN DEN HEER VERAART. Naar wij vernemen zal de heer Veraart in de komende maand boven de Zuiderzee in de nabijheid van Amsterdam proeven nemen met het neerslaan van wolken volgens een geheel nieuwe methode, waarover binnenkort nadere bijzonderheden zulln worden bekend gmaakt. Na Paschen zullen deze proefne mingen op grootere schaal worden herhaald in de omgeving van Rotterdam en boven de Noordzee tusschen Scheveningen en Katwijk. DE INDIEVLUCHT. De „Ekster" (thuisreis) is hedenmor gen uit Jodhpoer vertrokken en van middag te Djask gearriveerd Vrijdag 26 Febr. behaalde mevr. J. Hoek stravan der Does haar sportbrevet als vliegster, bij de Nationale Luchtvaartschool te Rotterdam, lezen we in de Telegraaf. Als bijzonderheid zij vermeld, dat genoemde da me te Parijs woonachtige, doch de voorkeur gaf aan haar lessen van Nederlandsche in structeurs te ontvangen, terwijl zij ook de Nederlandsche industrie een jaar geleden be gunstigde, door haar eigen vliegtuig bij de Firma Koolhoven te bestellen. Hulde aan deze gangmaakster voor de Nederlandsche daad en Nederlandsch fabrikaat. Een vliegtuig van de maatschappij Aero Postale, dat den dienst onderhield op de Frankrijk—Zuid Amerikalijn, is in zee ge stort, waarbij vier personen om het leven zijn gekomen. Zaterdag is de machine uit Buenos Aires vertrokken met bestemming Rio de Janeiro. Tusschen Montevideo en Pelotas geraak te het vliegtuig in een hevigen storm en stort te neer. Eenige mailzakken die zich aan boord bevonden, zijn bij Rio Grande aange spoeld. EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar LeijenEnsingh herdenkt heden den dag waarop het vóór 50 j. in den echt werd verbonden. Dit is te meer een bij zonderheid als men weet, dat de vrouw voor zij met den heer Leijen in het huwelijk trad 6 jaar getrouwd en 7 jaar weduwe was. Hoewel mevrouw Leijen reeds 79 jaar telt is zij nog zoo kwiek, dat ze de huishouding nog zelf doet en de volle beschikking heeft over haar organen. Vanmorgen was ze reeds om 6 uur op, om de voorbereidingen te treffen voor de viering van het familiefeest in zeer intiemen kring, waartoe familieomstandigheden noopten. De vele bloemstukken en gelukwenschen die inkwamen brachten haar toch wel ietwat uit haar evenwicht, doch zij verzekerde ons, dat dit wel weer in orde kwam en dat ze als het er op aan kwam sterker was dan haar 78-jarigen man, die alleen van doofheid heeft te lijden, maar overigens tot de zeer krasse oude heeren behoort, waarvan ver wacht mag worden, dat hij, evenals de oude Rockefeller op 90-jarigen leeftijd nog een partijtje golf zal spelen. De heer Leijen zag zich in 1911 als op zichter van weg en werken bij de HollanU- sche Spoorwegen te Alkmaar gestationneerd, waar hij in 1919 werd gecensionneerd. Voor dien was hij 29 jaar in Winterswijk werk- zaam. Ondanks het feit, dat hij zich in een tijd van bezuiniging gepensionneerd zag op een pensioen, dat ongeveer 1/3 is van hetgeen thans aan gelijke functionnarissen bij de spoorwegen wordt toegekend, is de heer Leij en van een opgewekte levendigheid, hetgeen hij vooral te danken heeft aan zijn energieke echtgenoote. Ook op deze plaats aan het gouden echt paar onze gelukwenschen. DUBBEL JUBILE. Het was heden 25 jaar geleden, dat de heer Joh. D. Appel aan het hoofd kwam te staan van de destijds door zijn vader opge richte drukkerij. De jonge patroon, die zijn opleiding voor het bedrijf in Duitschland had ontvangen, heeft het op energieke wijze ge leid en mocht het genoegen smaken, dat, on danks tegenslagen, welke natuurlijk ook niet uitbleven, de zaak steeds grooter werd eu haar naam met eere bleef genoemd. Uit piëteit voor zijn vader noemde hij de zaak lavm- pastilles. Bij apöftwkws #n drogisten veikrijgbeer. steeds firma W. Appel Jr., terwijl hij de eraan verbonden krant uitgaf onder eigen naam. Natuurlijk heeft de heer Appel medewer king gehad van anderen, die hem hielpen zijn inzichten te verwezenlijken en één van hen, de heer C. J. van der Mee, viert heden, even als de patroon, zijn 25-jarige werkzaam heid in dienst van de firma Appej. Het spreekt van zelf, dat dez ebeide jubilea niet onopgemerkt voorbij gingen, al had de viering dan ook op geenszins luidruchtige wijze plaats. Vanmorgen te ruim 10 uur ontving de patroon het heele personeel op zijn kantoor, waar een paar bloemstukken prijkten, van welke één was aangeboden door de aan de zaak verbondenen. Op de hem eigen gemoedelijke, kalme wijze sprak de heer Appel een hartelijk woord. Hij begon met hulde en dank te brengen aan zijn overleden vader, den heer W. Appel Jr., den stichter van de zaak. Deze, een ras-echte Alk maarder, had zich in 1870 te Den Helder ge vestigd als practizijn, maar keerde vijf jaar later terug naar de Kaasstad, om aldaar te beginnen met de uitgifte van de Nieuwe Cou rant, waartoe de heer P. Kluitman zijn mede werking verleende. Na dien uittreding uit de firma bleef sprekers vader alléén aan het hoofd. Tot 1906, toen spr. zijn leertijd had beëindigd en uit het buitenland terug keerde Plannen werden ontworpen tot inrichting van een drukkerij en op 1 Maart 1907 kon die worden geopend. Met groote dankbaarheid herdacht spr. den steun, dien hij in de verloopen jaren van zijn echtgenoote had ondervonden. Op buitenge wone wijze had zij zich voor de zaak ge ïnteresseerd en aan hare toewijding meende spr. voor een groot deel te mogen danken de vlucht die het bedrijf had genomen. En dan memoreerde de heer Appel de in diensttreding van den heer C. J. van der Mee, thans meesterknecht, die zich op een avond was komen aanbieden en een paar mi nuten later reeds aangenomen was als zetter- drukker i de drukkerij, die teen nog gevestigd was in het perceel aan het Verdronkenoord, waar thans de firma De Heer en Vriesman het smidsvak uitoefent. Spr. constateerde ver heugd, dat hij zich niet vergist heeft in de capaciteiten van den meesterknecht, die steeds had getoond werklust en bekwaamheid te be zitten, welke artikelen, naar spr. meende te mogen opmerken, in één persoon tegenwoor dig wel wat zeldzaam zijn geworden. Als waardeering voor de bewezen diensten bood spr. den heer van der Mee een gouden horloge aan, voorzien van inscriptie, daarbij den wensch uitsprekende, dat de jubilaris nog vele jaren zijn werkkracht zal mogen kunnen geven aan den verderen bloei der zaak. Nadat de heer van der Mee zijn dank had betuigd voor de gebrachte hulde en het fraaie cadeau, en nog was medegedeeld, dat er ver schillende schriftelijke felicitaties waren in gekomen, vervolgde de heer Appel zijn herin neringsrede, waarin hij de medewerking her dacht van de andere leden van het personeel en ook hen allen een cadeau aanbood: den heer Wester een zilveren vork en lepel, G. J de Nijs en H. de Jong ieder een zilveren siga- rettenpijp en mej. L. Jonker een zilveren potlood. Voor allen had de heer Appel een afzonderlijk woord van lof en hij hoopte, dat zij nog vele jaren in de zaak werkzaam zou den zijn. Ten slotte sprak mevr. Appel nog een kort woord van waardeering voor het werk van het personeel. Mede door den gezondheidstoe stand van haar man daartoe gedwongen, had zij zich met de zaken bemoeid en dit deed zij met genoegen, juist om de medewer king van de anderen. Intusschen hoopte zij dat haar echtgenoot nog eens weer zijn ge- heele levenskracht en energie aan het door hem op hoogen trap gebracht bedrijf zal kun nen geven en dat de heer v. d. Mee en zijn staf zullen medewerken. Als aandenken aan dezen dag bood zij haar man een herinne ring aan, waarvoor deze verrast zijn dank betuigde. Ook wij feliciteeren de beide jubilarissen en wij bieden speciaal den heer Appel onze beste wenschen aan voor de toekomst. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE BOKKEBRUG. De werkzaamheden aan de nieuwe Bok- kebrug aan de Handelskade schoten tot nog toe prachtig op. In enkele weken werd de oude brug weggenomen en de fundeering tot de waterlijn gesloopt en in één week de afdamming tot stand gebracht en het water uitgemalen, waardoor men deze week met 't verder afbreken van de oude fundeering on der de waterlijn kon arbeiden. De afdamming wa6 een prachtig stuk werd en keerde het water ter hoogte van 2 a 3 M. en dit aan den kant van het N. H. Ka naal over een lengte van 8 a 10 M. Het drukke scheepvaartverkeer in het ka naal brengt het water echter dermate in be roering, dat gistermiddag in den noorder- hoek een lek in de afdamming ontstond en het water de afsluiting binnenstroomde, om de natuurwet te gehoorzamen. De aannemer heeft den strijd tegen het overwinnend ele ment echter weder opnieuw aangebonden. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter ge meente-secretarie, afd. bevolking: Karoline Zimmer, gekomen van Oostenrijk. BRAND TE HEILOO. Hedenmiddag brak in de gemeente Heiloo brand uit in de tuindersw oning van den heer Nijman aan den Kennemerstraatweg. De brand ontstond omstreeks een uur in de schuur, waar vier koeien waren gestald; de zen konden echter gered worden. Dank zij de Alkmaarsche brandweer, die met motorspuit no. 1 spoedig ter plaatse was en met twee slangen op de waterleiding het vuur be naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.2 mM. te Sarna. Laagste barometerstand 746 3 te La Co rona. Verwachting, geldig tot den avond van 2 Maart Matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind; helder tot licht bewolkt droog weer; lichte vorst des nachts; overdag iets zachter. Overzirhf. Gisteren is de barometer in het hooge drukgebied beginnen te dalen en de kern schijnt zich naar Polen terug te trekken on der invloed der belangrijke depressies in het Noorden. De depressie bij Spanje werd ech ter ook dieper zoodat in onze omgeving de Oostelijke winden nog ziillen aanhouden De vorst is uit Noord-Scandinavië verdwe nen, in Frankrijk iets en in Oost-Duitsch- land sterk afgenomen, maar in Polen streng gebleven. Bij den krachtigen zonneschijn overdag over een groot deel van het vaste land en het Zuidelijker worden van den bo venwind moet thans afnemende vorst des nachts en zachter weer overdag verwacht worden. In de Golf van Biscaye waait een Oosterstorm aan de Noorsche kust begint het uit het Westen te stormen. OVERZICHT OVER FEBRUARI. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtend-temperatuur 1 graad Celsius be neden normaal. Zij was in de eerste decade een halve graad boven, in de tweede en der de respectievelijk 2'A en 1 graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den derden en den 28sten, respectie velijk 5 graden boven en 8'A graad beneden normaal. De gemiddelde maximum tempera tuur was 1A graad, het gemiddelde mini mum een halve graad beneden normaal. Het aantal dagen met een minimum-temperatuur beneden het vriespunt was te de Bildt 4 bo ven normaal. De neerslag was overal vet beneden normaal. Gemiddeld viel over het geheele land ongeveer 10 m.M In Noord- en Zuidholland viel 10 tot 20 van de norma le hoeveelheid, in het uiterste Zuid-Ooster 30 tot 40 overigens120 tot 30 van hei normale. Te de Bildt werden 100 uren zon neschijn waargenomen tegen 70 normaat. Beter dan kinine slikken Is het muggen deed ie likken. streed en dank zij de gunstige wind, bleef het vuur beperkt tot de schuur, die geheel uit brandde en een hooimijt en kon het woonhuis gespaard blijven. De oorzaak van den brand is niet bekend. Ofschoon brand wel eens meer voorkomt en deze een vrij kleine brand mocht heeten, was er natuurlijk toch kijklustig publiek. Het is ook altijd wel aardig om naar het vroolijk s;pel van de vlammetje te kijken, dat vond de chauffeur van de bus Limmen—Alkmaar blijkbaar ook. De brand had zoo zeer zijn belangstelling, dat hij de bus aan den kant van den weg stationneerde en op zijn gemak naar het brandje ging kijken zondére zich verder om de passagiers te bekommeren. INGEKOMEN PERSONEN. F. Feldmann, D.E.. buffetjuffrouw. Prins Hendrikstraat 13, van Cobleni (Dld.) C. M. G. Appelman, R K., Stu- artstraat 23, van Amsterdam. E. P. A. Peskens, R.K., religiuse, Van Everdin genstraat 18, van Delft. A. C. Brand wijk, G.K., adj. comm Reg. en Dom., Luttik Oudorp 41, van Dordrecht. K! Nijholt, geen, handelsreiziger, Toussaint- straat 13, van Enschede. H. J Molle- vanger, N.H., Stationsstraat 20. van Am sterdam. A J G. Neimeijer, R.K., Maclaine Poontstraat 28, van Wisch. G. J. Hergaarden, R.K., boerenknecht, Meerweg 24. van Beemster. J K. Sil- vergieter Hoogstad, geen, ambtenaar Wie. Meer, Langestraat 83a, van 's-Gra- venhage. A. Terluin, R K hulp in de huishouding, Omval 27, van Hensbroek. P. eijdema, N.H., filiaalhouder, en echtg. en zoon, Huigbrouwerstraat 6, van Leeuwarden. M M Piket. R K van Everdingenstraat 18. van 's-Graven- hage. J. G. Bartels, RK, handelsrai- ziger. Roemer Vischerstraat- 22 inw., van Krommenie. P. H. Leufgen, RK, va rensgezel, Klein Nieuwland 28, van Hoorn. E. Boskma, N.H., opperman, le Landdwarsstraat 16, van Anna Pau- lowna. H. G van der Wardt, R K., re- ligieuse, Van Everdingenstraat 18, van Delft. A. M. van Zoest, R K, religieu- se, Van Everdingenstraat 19, van Delft. A. S. Blasberg, wed. J. H. Brinkhof, N.H., en kinderen, geen, Baansingel 14a, van Oudop. J. Beemsterdam, R K., z.b., en echtgenoote en kinderen, Oudor- perdijkje 25, van Oude Niedorp. L. M. Ekrut, D E, hulp in de huishouding, Cofstraat 1. van Heerlen. J. W van den Boom, G.K., reiziger, Fnidsen 63, van Ede. M. Latz, R K., winkeljuffrouw, Ritsevoort 34, van Duitschland. F. Kuiper, D G, predikant, en echtgen., Sta tionsweg 34, van Krommenie. D. van den Berg, N.H., boerenknecht, Nieuw- poortslaan 49, van Egmondbinnen. S. Reus, R K, los arbeider, Luttik Oudorr 7, van Akersloot. W. F Hiehle, NH, boekhouder en echtg., Bergerweg 7, van Heemstede. S. W. Hoffman, N.H., Lan gestraat 96, van Egmondbinnen-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2