doeJtMÉqpbi FABRIEKEN HQUMA BLUE BAND MELANGE SANELLA WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Jkovinciaal Tlieuws £wid= en Juuibcuw ZUIDSCHARWOUDE. KOEDIJK. BERGEN. AKERSLOOT. WIERINGEN. AUTOBUSDIENSTEN. De heer Dekker gaf bij de rondvraag den wensch te kennen om met de schoonmaak het vervuilen van de slooten tegen te gaan De voorzitter zeide, dat het moeilijk te constateeren valt wie het er in gegooid heeft. Niemand verraadt gaarne zijn buren. Spr. zal de po'itie echter verzoeken er op toe te zien. Hierop sluiting. HEILOO. De arbeiders-tooneelvereen. „Falkland" gaf Zondagavond in „De Rustende Jager" voor een zoo goed als uitverkochte zaal één van Heyermans' mooiste werken „Van Ouds de Morgenster", tooneelspel in 3 bedrijven „De Morgenster" is een kroeg, dat blijk' dadelijk. Als 't scherm gehaald is, ziet men link van het tooneel de kroeg, waar de heffe des volks komt zwelgen. Het rechter gedeelte is de huiskamer (alleen te bereiken door de kroeg), waar de eigenaar Bruigom aan zijn rolstoel gekluisterd, min of meer verveeld naar het gedoe in de kroeg ziende. Het ouder paar heeft eigenaardige begrippen van de broodwinning en Bruigom was ook niet af keering van het geestrijk vocht, wat hem een beroerte bezorgde; von daar het gekluisterd zijn aan den stoel. Het echtpaar heeft vier kinderen gehad Een dochter is de wijde wereld ingetrokken en men weet niets van haar, twee kinderen zijn overleden en één kind, hun zoon Simon, heeft het ouderlijke huis verlaten, omdat het aanzien van de kroeg hem een walging be zorgde. Een geestelijke heeft met groote tact de partijen tot elkander gebracht, waarbij moe der, „Moeke", de slcof, die moet zorgen voor alles en nog wat, de rol van vredestichster vervulde. Men komt weer te zamen. De zoon wil wel verzoening, doch de vader is koppig. Tenslotte een tooneeltje in de kroeg, de zoon krijgt een schot in de oogen en de moeder heeft nog meer zorgen. Er komt een vrouw in het spel. Simon heeft een meisje, dat in blij de verwachting is; de moeder laat zich ver murwen en er wordt vriendschap gesloten. ■Doch Simon kan het in de kroeg niet volhou den en wil heen gaan. Door de emotie worden zijn aangeschoten oogen geheel blind. De vader sterft, de zoon gaat heen en de moeder blijft alleen in haar kroeg over. Het stuk van Heijermans is een meester werk. Niet alle dilettanten kunnen zich er aan wagen, vandaar dat het zoo weinig wordt op gevoerd. De tragedie in het stuk is, dat de ouders het de gewoonste zaak van de wereld vinden om te tappen, het zuur verdiende loon, bestemd voor vrouw en kinderen in ontvangst te nemen, omdat „anderen het ook doen". Maar toch verzet „moeke" zich met hand cn tand, als haar zoon het geestrijk vocht wil drinken. „Om Gods wil, doe het niet", zegt ze en ze schenkt het aan anderen. Voelt men het contrast? Met fijnen tact heeft Falkland het stuk bestudeerd en van het begin tot het einde een fijn doorvoeld spel, geheel af. De heer Rossenbacker vervulde de rol van Bruigom, de kroegbaas. Zijn mimiek, als stijfkop zoowel als hulpeloos man, was ge heel af. Mevr. de Gierde Vries was als „Moeke" onbetaalbaar. Haar optreden in de kroeg, haar pleidooi voor de verzoening tus- schen vader en zoon, haar optreden tegen Meta en haar liefde voor haar eenig kind waren subliem. De heer Kesselaar gaf als Simon mooi ge voelvol spel. In het tweede bedrijf, waar het bijna al door tusschen moeder en zoon gaat, verveelden de lange samenspraken- geen oogenblik. Zijn mimiek als blinde was geheel af. Mevr. ReindersJonkers gaf zich als lief hebbend meisje geheel, haar fijngevoeld spel dwong een traan in de oogen. Ook de andere personen waren in hun min of meer onbeduidende rollen hierbij aanslui tend. De clienten van de kroeg waren carica turen van je welste. Prachtig, in één woord. Het was een avond van verfijnd kunstge not, waarin het publiek geheel opging. Het ensemble-van de Brink te Alkmaar zorgde voor aangename afwisseling. Na afloop werd de door B. en W. van Heiloo goedgekeurde verloting gehouden tot stijving der kasmiddelen. Natuurlijk was er een gezellig bal. Zaterdagavond werd in de tooneelzaal van „de Roode Leeuw" alhier, een propaganda- feestavond gehouden, uitgeschreven door de afd. Langendijk van „Volksonderwijs". Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer L. Mallekote deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. In het bijzonder werd welkom geheeten de heer van Wever van Koog a. d. Zaan, één van de veteranen van „Volksonderwijs" op wiens hulp nooit tevergeefs een beroep werd gedaan. Deze spreker zou een lezing houden over de pro paganda voor „Volksonderwijs" en een uit eenzetting geven van het wetsontwerp-Terp stra, dat zoo'n groot gevaar voor ons onder wijs beteekent. Na nog een welkom te hebben toegeroepen aan de dames- en heeren-mede- r. op den flinken voor- Jeeling, daarbij dan' bren gende aan de heeren Bierman, Do.u» en Heijtsma, die door hun propaganda een 50- tal leden hadden gewonnen. Met deze inleiding verklaarde hij de bij eenkomst voor geopend en gaf het w oord aan den heer van Wever. Het eerste gedeelte van zijn rede was ge wijd aan „Volksonderwijs", aan de geschiede nis en het ontstaan van deze krachtige ver- eeniging. Spreker behandelde uitvoerig de ontwikke ling der vereeniging, zooals wij dit vroeger reeds bij haar jubileum hebben weergegeven en hield ten slotte een rede tegen de drei gende verslechtering,* overeenkomende met die welke op vele andere plaatsen is gehou den en die wij toen zij in Alkmaar door een propagandist werd uitgesproken in extenso gepubliceerd hebben. Onze kinderen, zoo besloot spr., zijn het kostbaarste materiaal. Daar leeft ge voor, daar offert ge alles voor op. En dat kostbare materiaal moet opgeofferd worden om er wat mee te verdienen. 5 millioen op de 165 millioen. Spr. hoopte dat vanuit deze vergadering een protest zou gaan naar Den Haag tegen dit wetsontwerp en dat men van rechts den werkenden, wees spr op den flinken uitgang van de afdee" mond open zal doen tegen dezen aanslag op ons onderwijs. (Applaus). De voorzitter las hierna een protest-motie voor, die door de vergadering met daverend applaus werd aangenomen. Hierna bracht hij den spreker een har telijk woord van dank voor zijn onderhou dende en duidelijke uiteenzetting. De dames en heeren medewerkenden kwe ten zich op voorbeeldige wijze van hun taak en hielden de aanwezigen nog eenige uren op de meest aangename wijze bezig. Eénacters, voordrachten en strijkmuziek wisselden el kander in bonte mengeling af Geen wonder dat de voorzitter deze bij eenkomst met een bijzonder hartelijk en waardeerend woord kon sluiten, erbij voegen de dat dit zeer zeker naar meer smaakt, waarmede de aanwezigen van harte instem- den. „Volksonderwijs" kon op een schitterend ges'argden avond terugzien. SINT PANCRAS. Vrijdag 26 Febr. gaf de Bond voor Staatspensioen" een propaganda-avond ia het café van den heer Bouwstra. De heer van Kampen heette in zijn ope ningsrede vooral de oude rentetrekkers, welke gratis toegang hadden, hartelijk welkom. De film, welke werd vertoont, werkte tot in alle finesses mee om zoo aanschouwelijk weer te geven, hoe vele eigen werkers door tegenspoed en ziekte, zich niet vrijwillig kun nen verzekeren. Het is een schitterende ge dachte geweest van de Federatie om deze film als propaganda-materiaal te gebruiken Wij zagen daar stoere werkers, wien tenslotte de gang naar het „Armhuis" niet werd be spaard, werkers die steeds op eigen beenen stonden en vcor wie niet werd geplakt en die zelf de premie voor de vrijwillige ouderdoms- verzekering niet konden betalen. Dr. Baar van Alkmaar trad op als spre ker. In zijn gloedvolle rede liet hij naar vo ren komen,, het schreeuwende onrecht dat de Nederlandsche Christelijke regeering haar ouden van dagen aandoet. Ieder moet strijden voor een premie-vrij Staatspensioen. Het z.g.n. premie-vrije pensioen van thans is bijna vervallen. De oude garde is over eenige jaren uitge storven en nog pronki de staat met premievrij Staatspensioen. De rechtsche partij gevoelt niet voor Staatspensioen, doch eenige kente ring is gelukkig in die kringen te bespeuren. Laten wij hepen, dat over eenige jaren de ouden van dagen niet meer tot last van hunne kinderen zijn of op 't armbestuur aan gewezen, doch een geziene gast in de woning hunner kinderen. Wij hebben het in de film reeds kunnen zien de jongen welke in zijn schooljaren reeds moest werken en later toen hij was afgeleefd, den zwaren gang naar het Armhuis moest doen. Wij moeten allen werken om de oudjes, die hun leven aan de gemeenschap hebben ge geven, een welverdienden ouden dag te be zorgen. Daarom moet men zich aansluiten bij den bond van Staatspensioen. Dr. Baar kon zich na zijn rede in een dave rend applaus verheugen. Hierna gaf de Zangvereeniging „Zang- lust", directeur de heer Zaal, een paar num mertjes ten beste. Dat dit door het publiek werd gewaardeerd, bewees wel, dat na afloop op veler verzoek nog een extra-nummer moest worden gezongen, nml. „Spijskaart". Ook de zangvereeniging kon zich in een grcot succes verheugen. Tot stijving der kas stond nog een verlo ting op het programma. De loten werden door eenige jonge dames verkocht. De loten, welke overbleven, werden bij opbod van de hand gedaan. De prijzen bestonden uit dagelijks te ge bruilen prijzen. De eerste prijs, een taart, viel ten deel aan mej. Lena Jong. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heeren Groot en Siewerts, die zich schitte rend van hun zaak kweten. Wij konden dan ook niet anders dan met de voorzitter zeggen, dat deze avond schit terend is verloopen. Een gezellig dansje besloot den avond. Door het crisis-comité is bericht ont vangen van het Nat. Crisiscomité, dat voor de noodlijdende tuinders wordt beschikbaar gesteld 700 K.G. ammoniak. EGMOND AAN ZEE. Een crisis-comité. Noodgedwongen is te Egmond aan Zee, ook een crisiscomité opgericht. Het comité is samengesteld uit de heeren Eijma, burgemeester, J. Dekker, W. v. Eenen- naara, K. de Graaff, L. A. Hartman, G. Ruigewaard, F. Snoeks, Th. A Kerkhoffs R.K. Pastoor, B A. v. Kleef, O. K. Pastoor. J. W. Roobol, N.H. Predikant. Het dagelijksch bestuur is samengesteld uit de heeren Eijma, Pastoor v. Kleef, L. A. Hartman, G. Ruigewaard en Mr. J. J. Spit, Secretaris. Een goed begin voor het crisis comité te Egmond aan Zee. Op de vergadering, van de Huurwaarborg- vereeniging te Egmond aan Zee, d d. 26 dezer is het besluit genomen, een bedrag van 50 ter beschikking te stellen van het plaatselijk crisis-comité. Voorwaar een goed begin. EGMONDBINNEN. lieden werd bericht ontvangen, dat door het Nat. Crisis Comité naar deze deze ge meente zal worden gezonden 1800 K G. zwavelzure ammoniak, terwijl werd aange vraagd 50.000 K.G., welk bedrag nog be langrijk lager was dan door belanghebbenden aangevraagd. Vóór 1 April zal mededeeling worden gedaan hoe en waar de stof is te krijgen. Het comité ontving reeds de bonnen ter uitreiking. Donderdagavond had in een der school lokalen de laatste les plaats van den cursus in bloembollencultuur, welke dezen winter alhier werd gehouden onder leiding van den heer Band van Nieuwe Niedorp. Dat déze cursussen, welke voor volwasse nen zijn bedoeld, gewaardeerd worden, be wijst wel de trouwe opkomst op dien cursus. Deze laatste les werd mede bijgewoond door het dag. bestuur der I uinbouwvereeniging „De West", waarvan de cursus uitging. Ten slotte werd de leider toe gesproken namens de cursisten door den beer A. J. Schipper, die ais blijk van waardeering den heer Band een mand bloemen aanbood. De voorzitter der tuinbouwvereeniging „De West", sprekende namens' de vereeni ging, dankte in de eerste plaats het ge meentebestuur voor het toestaan van een verücht en verwarmd lokaal en sprak woor den van waardeering ten opzichte van der. leider, die wederom getracht heeft, en zoo als hans bleek met succes, om aan de personen kennis bij te brengen van deze nieuwe cul tuur. De heer Band dankte voc de hem gt brachte bloemenhulde, alsmede voor de waardeerende woorden tot hem gesproken Hij dankte de cursisten voor de goede op komst en de aangename samenwerking Zaterdagmorgen had ten Raadhuize de publieke aanbesteding plaats van het sloopen en wegruimen van het oude schoolgebouw aan de Dorpsstraat, hoek Schoolstraat. De bepaling was gemaakt dat de inschrijvers moesten opgeven: a. den prijs welken men voor het gebouw wenschte te geven en b. het bedrag, waarvoor de gemeente het van het gebouw afkomende puin kon overnemen. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. J. en A. Dekker te Bergen, a. 300, b. 800; G. Slooten te Wormerveer, a f 604, b. 480; S. Waterdrinker te Beverwijk en H. G. Huijtema. fa. de Boer Belles te Scnoorl, a. f 606.06. b 13 50; G. Koevert Klompmaker te Alkmaar a 550, b.1 1000; J. iiabbé te Alkmaar, a. 935, b 750. De inschrijvingen van H. W. Oudhof te Alkmaar en Jac. de Boer Zn. te Purmerend bleven, als niet voldoende aan de voorwaar den van inschrijving, buiten beschouwing Het werk is gegund aan J. Habbé te Alk maar. Het puin wordt doqr de gemeente overgenomen. De voetbalvereeniging „Meervogels" alhier, welke haar wedstrijden voorheen speelden op een gehuurd stuk land van den heer P. Meijne, is nu bezig een nieuw terrein in orde te maken aan den Buurtweg, hetgeen voor dit doel is aangekocht var. den heer J. P. Kraakman en zich uitstekend voor sport terrein leent. Door het plaatselijk crisis-comité was bij de regeering voor de tuinders, die zich daar voor hadden opgegeven, 20500 K.G. zwavel zure ammoniak aangevraagd Dezer dagen kwam bij bedoeld comité bericht in, dat voor deze gemeente 1300 K.G. beschikbaar was gesteld, hetgeen voor velen een teleurstelling zal beteekenen. Zaterdag geraakte een vier persoons Fordauto aan den Westdijk in het Groot Noord Holl. Kanaal. De twee inzittenden wisten nog intijds aan het gevaar te ont komen. De auto lag geheel onder water en is door den heer van den Kommer van Heiloo gelicht. Alstoen bleek, dat stuurinrichting enz. in orde was, maar dat een achterband lek was, zoodat dit misschien tot het ongeval heeft bijgedragen. De inzittenden hebben met een luxe wagen zich naar Uitgeest laten brengen en de reis verder ve rtgezet naar Amsterdam. De auto had flinke materiecle schade opgeloopen. BLUE BAND DOM. rnt StöuM. J BSN.8-0 HENSBROEE. Hier werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Hensbroek van de Algem. Ver eeniging van Bloembollencultuur, gevestigd te Haarlem. De heer Jb. Visser opende met een woord van welkom deze eerste vergadering. Al is dit jaar, zoo zeide spr., de uitkomst van de bollenteelt niet meegevallen we zullen toch verplicht zijn er mee door :e gaan en maar hopen, dat het volgend jaar beter mag zijn. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat ontvangen is 43,30 en uitgegeven f 10,06. Er is alzoo een saldo van f 33.24. Uit het jaarverslag vr.n den secretaris stippen we aan dat de vereeniging op 't oogenblik 18 leden teli. Nu volgde voorlezing van het verslag van de Algem. vergadering, die ge houden is te Haariem in 't Krelagehuis. De afgevaardigden naar deze vergadering waren Jb. Visser en P. Kort. De heer Kort ontving een woord van dank voor zijn nauwkeurig verslag. Verder deelde de voorzitter mee, dat een schrijven was in gekomen van het centraal bloembollen comité met het verzoek mede te werken tot een wettelijke bepaling tot inkrimping van de bloembollenteelt. De heer Visser was naar deze belangrijke verga-dering geweest en zette de besprekingen, daar gehouden, duidelijk uiteen. De vergadering was algemeen van oordeej, dat hier al genoeg plantgoed was vernietigd en alzoo al genoeg tot inkrimping van t bedrijf was overgegaan. De voorzitter deelde nog mee, dat het grootste deel der aangesloten vereenigingen niets voor een wettelijke inkrimping van 't bedrijf gevoelde. Nu volgde bespreking van den wedstrijd in soorten kennis. De bedoeling ven het bestuur is, om dezen herfst van iedere soort 4 stuks bollen uit te planten, zoo mogelijk op een perceel, ge legen aan Jen weg. Als ze dan in bloei staan mag ieder raden naar den soort naam van iedere bloem. Dan worden er later kaartjes aan bevestigd om te zien of de naam goed is geraden. Voor deze wedstrijd zullen enkele prijzen beschikbaar worden gesteld Nu werd aan de vergadering gevraagd of er weer als verleden jaar een tentoonstelling van bloem ruiters gehouden gehouden zal worden. De leden waren er voor de tentoonstelling weer te houden, maar nu van Darwin- en late tulpen. Ook hier zullen weer enkele prijzen voor beschikbaar worden gesteld. Beide punten werden door de vergade ring goedgevonden. De verdere regeling zal aan het bestuur worden overgelaten. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de voor zitter de vergadering. Kunstmest crisis-comité. Van de 4800 K.G. zwavelzure ammoni ak, die alhier door bemiddeling van het ge meentebestuur bij het Nat. Crisis-comité was besteld, is volgens thans ontvangen bericht 2500 K.G. toegewezen. NOORLSCL AF WOUDE. Zaterdagavond gaf de afd. Langendijk en Omstreken der Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur een filmavond in de zaal van „Concordia", alhier. Een groot aantal belangstellenden was aanwezig. De voorzitter der afdeeling, de heer K. Wagenaar, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, waarna direct tot de op voering der film „Van Bol tot Bloem" werc overgegaan. Het was een schitterende film, welke zeer in den smaak viel bij de aanwe zigen. De geheele ontwikkeling van den be- tot het openen van de bloem werd vertoond, evenals de verschillende bewerkingen op het land en gedurende het transport naar het buitenland. Ook kon men verschillende stands op tentoonstellingen aanschouwen, alsmede de in groote steden van het buiten land aangelegde siertuinen met Hollandsche tulpen. Er is wel genoten van cleze schitterend op genomen film, alleen hoorden we de klacht uiten, dat de namen van verschillende op het doek vertoonde tulpen er niet bij waren ver meld, wat vooral voor de jongeren jammer was. De heer Wagenaar sloot de vergadering met een w oord van dank voor de opkomst. Ged. Staten van Noordholland hebben aan de firma Keetman en Schoorl te Winkel vergunning verleend tot het in werking bren gen van een autobusdienst van Winkel over Aartswoud naar Hoogwoud en omgekeerd. HENSBROEK De aanvraag van de gcedkoope kunst mest bedroeg hier 35000 K.G. Toegewezen voor Hensbroek is 2200 K.G. Een bijdrage is gegeven van 52 om zelf aan te koopen, zoodat in totaal 3900 K.G .zal worden ver strekt. Van de op 15 Febr. gehouden telling van de stapelproóucten is de uitslag als volgt: 132000 K.G. Roode Kool, 78000 K.G. Gele Kool; 160600 K.G. Deensche Kool, 7000 K.G. Uien, 1000 K.G. Peen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Terwijl we ons overzicht over onze twee groenteveilingen schrijven, vriest het dat het kraakt. Het is bitter kou en de tuinbouwers, die nog met groote hoeveelheden winterkool in hun boeten zitten, dienken er ernstig over, de petroleumkachel in de schuur te zetten, ten einde de kool vorstvrij te houden. Men behoeft niet te denken, dat de bouwers dit met weerzin doen. Als de temperatuur hen noopt, tot dien buitengewonen maatregel over te gaan, dan zijn ze juist in hun ele ment. Want dan is de tot zekerheid geworden hypothese in de gelegenheid gesteld haar bruikbaarheid te bewijzen n.1. dat bij vorst de prijzen der koel omhoog gaan. Verleden Zaterdag, toen het ook al fijntjes koud was, maar toch nog geen winter in den vollen zin van het woord, waren de prijzen al zoodanig, dat ze in het kader der genoemde hypothese pasten, want toen reeds was ei een stijging te constateeren. Het is dit seizoen wel een eigenaardige winter en op het oogenblik is d" hoop van Langendijk weer gevestigd op een eenigen tijd aanhouden van dit vriezende winterweer. Uit de cijfers der gehouden in ventarisatie is gebleken, dat op 15 Februari de voorraden kool, welke er op 15 December waren, nog niet met de helft waren vermin derd. zoodat het nog van beteekenis kan zijn, als de prijs nog wat mocht verbeteren. We wachten dus weer af. Moge de hoop van hooge prijzen vervuld worden. Voor velen was het een financiëc'.e uitkomst. Voor spruitkool werd 2.40—5 betaald. De aanvoer was klein. Voor rapen werd 1.30 per 100 K.G. betaald. De aanvoer van roode lcoo1 was ongeveer even groot als de vorige week Een buiten gewoon groote aanvoer vond Zaterdag aan de veiling van den Noordermarktbond plaats, ongetwijfeld wel in de verwachting, dat door het koud- weer de vraag naar roode kool zou toenemen. De vraag is er trouwens blijkbaar wel, want de verkochte hoeveelhe den moeten toch geplaaM worden, wat ook wel geschiedt. Het meeste gaat naar het bui tenland, in het bijzonder naar Duitschland. doch de prijzen, di° men daar kan besteden zijn laag, te laag voor onze tuinders. Zoo werd de mooiste roode kool van ongeveer 3 pond weer verkocht voor ongeveer 2 per 100 K G., de groote, van de beste kwaliteit, 60—80 cent. Tucschen deze uitersten lagen de prijzen van de andere kwaliteit en grootte, zoodat weer gemiddeld niet veel meer dan 120 per spoorwagen zal zijn bedongen. Zaterdag was de prijs iets beter en kon tot 240 worden gemaakt voor de beste. Inmid dels wordt nog veel doorschot aangevoerd. De hoogste prijs, welke daarvoor werd be steed, was 1.60, de laagste 0.60, terwijl liet in 't begin der week meermalen gebeurde, dat ze onverkoopbaar was. De totaal-aanvoer aan beide veilingen beliep 140 spoorwagens. Gele kool is nog minder in trek en hierbij kwam het nog meerdere ma en voor, dat ze er dooriiep, of "uders gezegd, dat ze onver koopbaar was. De kool van ongeveer 3 pond, van de beste kwaliteit, bracht in maximum 1.60 op; alleen Zaterdag kwam de prijs daar iets boven. Groote en kleinere van iets afwijkende hoedanigheid werd voor 0.60 verkocht. De prijzen -van het doorschot lagen tusschen 60—90 cent. Ook hier was die Za terdag iets hooger n 1 ƒ1.30, terwijl toen ook alles werd 'erkocht. De geheele aanvoer beliep 110 spoorwagens. Met de prijzen der Deensche witte Kool wou het ook nog maar niet vlotten. Eerste kwaliteit, van een gewicht var 1'A pond, was het meest gevraagd. Men kon daar 1.60— 133. Tot overmaat van schrik kwam nog een zwaar onweer opzetten. Tuimelt je dreef op zijn zeepballon tusschen zwarte donkere wolken en telkens zag hij zwaar vuurlicht. „Och lief luchtballonnetje", smeekte hij, „ga toch naar beneden. Ik ben zoo bang. Laat me maar gerust naar beneden vallen". Maar de ballon deed of hij niets hoorde en dreel lustis verde- 134. Intusschen hadden ze in het kikkerpaleis al raad verzon nen. Twee torretjes boden aan om Tuimeltje op een andere zeepbel achterna te reizen en te trachlén hem te redden. En warempel, ze vlogen recht op Tuimeltje af, want de wind dreef hen recht in de richting van die met Tuimeltje. Wel honderd kiaüers stonden, vol spanninn te kiiken hoe dat ai looneis*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6