3$hwmland Wpésit Verzorg Uw keel dagelijks - Gorgel droog met zelfwerkend cent waschmiddel per pak. VEKKEERSONGEVALLEN *7^7100 K. j- voor bedingen, Zater- 1 werd te Noordscharwoude nog tot M*,; Rrnek ot 2.30 besteed. De groot- Jtor werd te iNOorusuiaiwuuuc nog to teBroek ot 2.30 besteed. De groot- f lyj "V kleinere, waaraan iets mankeerden, ste %__90 -ent op. Niet minder dan lülirwagens van 10.000 K G. weroen 145 T die ongetwijfeld neit meer dan «ffio hébben opg"l-"-rd. f pefflwordt nog betrekkelijk weinig aan- rd de voorraden zijn ook maar klein. His was bevredigend. Voor groote werd I* P/, 70 betaa.d en kleine brachten op 't der week 3.60-f 2.80 op. r iét en blijven mi ar laag ir prijs, er wordt j.ornm ook maar weinig aangevoerd. Ze S® 0.60-/ 3.10 op. Dat de voorraden meer beginnen te s!in- kon deze week duidelijk worden opge- 'kt daar de aanvoer verminderde bij ver- fterHe prijzen. Werd in het begin der week r crewone uien 9.20—9.70 betaald en V°nr grove 8—/ 8.50, wat al een beste mae heeten, Zaterdag werd aan de m-Sker veiling voor de eerste 10.50-- ii oo en voor de grove 9.40—9.70 be taald" Aan de veiling van den Noorder- orlrtbond waren de noteeringen 10.40— 7 ii 40 en 9.40 -ƒ 10.60. Drielingen, die vankelijk voor 8.50 werden verhandeld, Jlfhten later 9.50—11.20 op. Voor nen «as minder animo, zii bracht 6.40—7.50 jn 't geheel werden aan beide veilingen 16 spoorwagens verhandeld. pl NOOD IN DEN LANDBOUW. Spoedig maatregelen van de regee ring te wachten. In de memorie van antwoord aan de Eer- jte Kamer over de begrooting van binnen- landsche zaken en landbouw deelt de minis ter o.m. mede, dat de overgang van de atd. landbouw naar het departement van econo mische zaken en arbeid vermcedlijk met 1 Mei a.s. zal kunnen plaats hebben, indien dan althans de z.g. bevoegdheidswet tot stand zal zijn gekomen. De minister van economische zaken en arbeid zal zich zoo spoedig mogelijk daarna, op grond van ver kregen eryaring, een oordeel vormen of we deraanstelling van een directeur-generaal van den landbouw wenschelijk is. Ten aanzien van het resultaat vau de in 927 ingestelde staatscommissie-Ebeis kan worden medegedeeld, dat, naar het rapport van genoemde commissie nog in dit parle mentaire jaar gereed zal zijn. Inderdaad is de crisis diep in het land bouwbedrijf, dat terecht steeds als bron van volkskracht is beschouwd, gedrongen: thans worden ook die takken van den landbouw geschaad, welke aanvankelijk voor een we zenlijken nood gespaard bleven. De minis ter is zich er van bewust, dat het naast den nood, waarin de tuinbouw verkeert, de toe stand der zuivelbedrijven is, welke niet op de laatste plaats in verband met de moeilijk heden bij den export ondervonden, bijzonde re voorzieningen vraagt. Reeds onderzoeken deskundigen, op zijn uitneodiging met bekwamen spoed langs welken weg de veehouderij, waarmee het be staan van een millioen boeren gemoeid is, in het komende zuivelseizcen voor instorting kan worden behced. De minister wil thans reeds niet verhelen, dat naar het zich laat aanzien, hierbij be zwaren van economischen en financieelen aard niet steeds te vermijden zullen zijn: hij verklaart echter gaarne, dat hij niets onge daan zal laten, wat binnen de grenzen van het mogelijke den bitteren nood zal kunnen lenigen. Of, en zoo ja op welke wijze, thans een verdere uitbouw der steunverleening, met het oog op het algemeen belang, zal moeten geschieden,w ordt ernstig overwogen. De po sitie der zuivelproducten en der verbouwers van haver maakt allereerst onderwerp van genoemde overweging uit. Voorts deelt de minister mede, dat hij in overleg is getreden met zijn ambtgenoot van waterstaat over de bepaling van begin en einde van den zomertijd. Dit overleg is nog niet geëindigd. DE TOLLEN IN HET GOOI. De emmissie van administratie van de we gen NaardenHuizenBlaricumLaren heeft gistermiddag besloten om geen pogin gen meer in het werk te stellen voor het ver krijgen van concessie voor tolheffing op deze wegen en tot liquidatie over te gaan van haar eigendom, waartoe vier tollen behoo- ren, n.1. twee tusschen Naarden en Huizen op den Naarderstraatweg, één tusschen Hui zen en Blaricum op den Huizerhoogt en één tusschen Blaricum en Laren. Deze tollen zijn thans reeds opengesteld, doch daar de Rijkssubsidie niet aan de provincie Noord holland zal worden verleend hebben Gedep. Staten omgezien naar een verlichting der kosten. De commissie heeft thans met een geringere vergoeding van provinciewege ge noegen genomen DE „VAN GALEN" IN CHINA. Zaterdag in Hongkong aangekomen. Het departement van marine verneemt, dat Hr. Ms. „Van Galen" op 27 Febr. 's mid dags te Hongkong aankwam. Nadat de brandstofvoorraad was aangevuld, vertrok 9e torpedoboot jager 's avonds naar Sjanghai. EEN NIEUWE STOFZUIGER. fende* verzoekt ons °Pnair'e van het vol- Mielewerken A. G. in Gütersloh bren gen haar stofzuiger in een zeer verbeterde M°einng als.tyPe 1932 op de markt, '^stofzuigers worden zoowel in lig- staJ a lorpedovorm als in den vorm van een war j kete' vervaardigd. De Mielewerken zuiotr eer8te> die, inziende, dat een stof- zen h 200 groot mogelijke waarborgen te- te,, ,e Bevaren van kortsluiting moet bezit ting !!ar ®tofzuiger van een Bokelet-uitrus- BoW0lzien heben en met het gebruik van voorhalaV u°umaken van stofzuigers het Van hebben gegeven. "lat hii len gow*e stofzuiger verlangt men dat 7j] groote zuigende kracht heeft en ■baken. het werken weinig leven Alleen in de 3 blauwe doozen 25. 45 en 65 ct. Aan beide voorwaarden wordt door de Miele-stofzuigers afdoende voldaan. Ondanks de goede uitvoering van de stofzuiger be draagt de prijs van het liggende exemplaar slechts 65 en van de keteistofzuiger 85. BEZUINIGING BIJ DE P.T.T. Als bezuinigingsmaatregel zal bij de pos terijen, telegrafie en telefonie het "noodige worden verricht om de formaties in ver schillende rangen strikt te beperken tot de behoeften van den dienst, zooals zij thans gezien worden, zoo noodig door her-groe peering van werkzaamheden en toebedeeling van takken aan ambtenaren van lageren rang, als de dienst zulks toelaat. Aangezien het overcompleet bij het tele graafpersoneel groot is, zal in de eerste plaats aan dat personeel gelegenheid wor den gegeven op verzoek ontslag te bekomen met toekenning van wachtgeld, in de tweede plaats zal dit worden overgeheveld naar an dere dienstonderdeelen, zooals de posterijen en wat de vrouwelijke telegrafisten betreft naar de telefonie. TWIST TUSSCHEN VADER EN ZOON. Het gevolg van drankmisbruik Vrijdagavond heelt een schipper, die met zijn schip te Heerenveen aan den Heerenwal ligt, getracht zijn zoon met een bijl van het leven te berooven. Al sinds langen tijd was de harmonie in het gezin niet zooals het hoorde, hetgeen vermoedelijk een gevolg is van het feit dat de vader zich te veel te bui ten gaat aan alcohol, zegt de Crt. Ook nu weer had hij teveel gedronken en er ont stond twist. De vader greep een bijl en slceg er mede naar zijn zoon. Deze wist den slag af te weren. Een worstelpartij volgde, waarbij het den zoon gelukte zijn vader de bijl te ontnemen. De schipper lcwam hierbij met zijn gezicht in de bijl te vallen waardoor hij ernstig gewend werd. De marechaussee heeft den vader gearresteerd en proces-ver baal opgemaakt. DE NOOD IN DEN LANDBOUW. Ook in Gelderland en Overijsel is de toestand ernstig. In een der groote crisisvergaderingen, door eenige afdeelingen der Geldersch-Over- ijse'sche Mij. van Landbouw in de Graaf schap belegd, is door de leden den wensch geuit de actie der organisaties ter verkrij ging van rijkssteun om de melkvee- en de varkenshouderij weer op een loonend peil te 1 .engen, door een petio inement te steunen. Een commissie uit deze vergadering kwam hiervoor 20 Februari 1932 de medewerking inroepen v. h. dagelijksch bestuur der Mij. Daar het petitionnement voor 1 Maart in het bezit van de regeering moest zijn, moest er vlug worden gewerkt en kor het bestuur hoogstens 4 dagen tijd geven voor hét ver zamelen van handteekeningen. Desondanks is het petitionnement in den avond van 27 Februari namens 13056 boeren, alle gezins hoofden van landbouwbedrijven in het ge beid der Geldersch-Overijselsche Mij. van landbouw, aan de regeering gezonden. Dit groote aantal handteekeningen in zoo enkele dagen verzameld, is wel een sprekend bewijs van den grooten nood waarin de landbou wers in het gebied dezer Mij. van landbouw op de gemengde bedrijven verkeeren, welke nood is te lenigen, door het weer loonend maken van de melkvee en van de varkens houderij. DE RUILHANDEL HERLEEFT. Twee biggen als dagicon. Het gebeurde onder Wijk-bij-Duurstede Een landbouwer had gedurende één dag een daggelder aan het werk gezet. Toen de be taaltijd aanbrak, deelde de landbouwer hem mede, dat het hem aan contanten ontbrak, doch gaf hem als betaling twee biggen. We! een bewijs, dat het met den varkenshandel slecht gaat. WERKLOOZENZORG. Een brief van den minister aan de gemeentebesturen. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft met betrekking tot periodieke gegevens over werkloozenzorg tot de ge meentebesturen een missieve gericht, waarin hij verwijst naar een vongen brief, waarin hij verzocht hem telkens vóór den 15den der maand gegevens over de werkloozenzorg in de voorafgaande maand te willen doen toe komen. In deze laatste missive zegt de minister: „Het blijkt mij evenwel, dat verschillende gemeentebesturen niet in staat zijn, dezen termijn in acht te nemen. Ik heb daarom be sloten, in den vervolge de inzending op uiterlijk den 20sten der maand te stellen „Slechts dient een uitzondering te worden gemaakt voor de opgave in zake het aantal werkloozen op den laatsten Zaterdag in de voorafgaande maand. De regeering acht het van het grootste gewicht, ae cijfers van het aantal werkloozen steeds zoo spoedig moge lijk te kennen. Ik moge u daarom verzoeken, mij in den vervolge in de eerste week van elke maand op te geven, hoeveel geheel en gedeeltelijk werkloozen op den laatsten Za terdag van de voorafgaande maand als werkzoekenden bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemiddeling stonden ingeschreven. In de eerste week van Maart verneem ik dus gaarne van u. hoeveel geheel en hoeveel ge deeltelijk werkloozen ingeschreven stonden op Zaterdag 27 Febr. en zoo vervolgens iedere maand. Onder het hierbedoelde cijfer dient ook opgenomen te worden het aantal tewerkgestelden bij de werkverschaffingen Ik zou het zeer oo prijs stellen, indien uw college de noodige voorzieningen wilde treffen, opdat, hetzij rechtstreeks door u, hetzij door het plaatselijk orgaan der ar beidsbemiddeling voortaan steeds geregeld voor tijdige inzending wordt gezorgd. De vragenlijsten in zake de uitgaven vc, werkloozenzorg zullen u voortaan telken-) male in de tweede helft van iedere maand worden gezonden''. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN. Aan de gevolgen-overleden. Zaterdagmorgen is het tweejarig dochter tje van F. de Bruyn te Etten en Leur, in een pot kokend water gevallen. De moeder, die zich in hetzelfde vertrek bevond, had den pot op den grond geplaatst. Terwijl zij zich op richtte om een deksel op de kachel te doen, struikelde het kind en viel in den pot. Zater dagavond is de kleine in het St. Elisabeth- ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. DE INBRAKEN TE NIJMEGEN. De keele bende nu gevangen. In verband met de inbraken te Nijmegen heeft de politie, zooals gemeld, een aantal arrestaties verricht, waarvan twee mannen op heeterdaac. bij het plegen van inbraak- werden betrapt en na een schietpartij konden worden ingerekend. Na verhoor en nader on derzoek kwam vast te staan, dat de drie man nen zich aan verschillende inbraken hadden schuldig gemaakt tn dat zij een bende vorm den, waarvan de leider voortvluchtig was en zich tot nu toe aan de nasporingen van de pclitie wist te onttrekken. Gister heeft deze man zich echter aan het politiebureau te Nij megen aangemeld. De recherche meent thans met deze arrestatie de bende, die de laatste maanden met groote brutaliteit te Nijmegen opereerde, onschadelijk te hebben gemaakt. VALSCHE TOEGANGSBEWIJZEN. Bij een voetbalwedstrijd te Beverwijk. De vorige week was den ontvanger der be lastingen te Krommenie bericht, dat niet tegenstaande er aan één adres kaarten ver krijgbaar werden gesteld voor den voetbal wedstrijd V.S.V.—Feyencord, deze kaarten toch op drie verschillende plaatsen verkrijg baar waren. Naar aanleiding van deze mede- deeling is Zondag bij den wedstrijd te Bever wijk zeer scherpe controle uitgeoefend. Er kon echter geen overtreding worden gecon stateerd. Het bestuur van V.S.V. is thans echter tot de conclusie gekomen, dat er giste ren 8500 bezoekers op het terrein zijn ge weest, terwijl het slechts 7000 kaarten had uitgegeven. De valsche kaarten waren zoo goed nagemaakt, dat aan de controles geen afwijking is geconstateerd. Een nader onder zoek wordt ingesteld. f AANSLAG TE RIJSWIJK. Vrouw door messteken gewond. Gisteravond te ongeveer zes uur vervoegde zich aan de woning van mevr. Van der B.— Van D. aan de Beetslaan te Rijswijk zekere A. G. uit Delft. Deze is vroeger met mevr. Van der B. gehuwd geweest; verscheidene jaren geleden werd het huwelijk door echt scheiding ontbonden. De man verklaarde, dat hij zijn moeder, die bij mevr. v. d. B. in woont, wenschte te spreken, waarna mevr. v. d. B. hem binnen liet en hem verzocht even te wachten. Nauwelijks was de deur gesloten of G. gaf plotseling een paar steken in de richting van mevr. v. d. B. Luid gillend vluchtte dezer naar buiten. Zij bloedde uit rug- en hoofdwonden en bleek niet minder dan zeven steken te hebben ontvangen. Een dokter en de politie waren spoedig ter plaat se en verleenden mevr. v. d. B. eerste hulp, waarna zij per ziekenauto naar het gemeen telijk ziekenhuis te Den Haag is vervoerd. De dader werd ter plaatse gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau. Het mes, waarmede de wonden zijn toegebracht, een gewoon zakmes, is in beslag genomen. De punt van het mes is omgebogen, waar schijnlijk doordat het bij het steken op een rib is gestooten. Er bestaat geen direct le vensgevaar voor het slachtoffer. Nadere bijzonderheden. De Haagsche correspondent van de Tel. meldt nader: Toen wij omstreeks tien uur gisteravond aan de woning aan de Beetslaan, waar het drama zich afspeelde, aankwamen, vonden wij mevr. v. d. B. met haar 91-jarige groot moeder en haar man weder rustig in de huiskamer bij de kachel zitten. Mevr. v. d. B. was juist een uurtje geleden uit het zie kenhuis aan den Zuidwal te Den Haag, waar zij verbonden wrs, ontslagen, terwijl de po litie, die den heeten avond ter plaatse een onderzoek had ingesteld, om halftien de wo ning had verlaten. Omtrent het gebeurde vertelde het slacht offer, dat er omstreeks zes uur gebeld werd. Toen zij de deur opende, stond haar vroegere man, met wien zij reeds sedert twaalf jaar niet meer samenwoont en van wien zij reeds zeven jaar gescheiden is, vóór haar. Hij vroeg de oude grootmoeder die nog eenige jaren na de echtscheiding met zijn kinderen bij hem ingewoond had, te mogen spreken. Mevr. v. d. B. liet hem binnen en sloot de deur. Terwijl zij dit deed en dus met het gezicht naar de deur gekeerd stond, hief de man ach ter haar een mes op en sloeg haar daarmede op het hoofd. Terwijl ik de deur weer opentrok, om naar buiten te snellen, zoo vervolgde zij, heeft de man mij eenige steken in den rug toege bracht. Ik dacht, dat hij mij slechts stompte, maar toen ik het voortuintje doorgehold was en bij de buren aanbelde om de politie te la ten waarschuwen, bemerkte ik, dat het bloed langs mijn beenen liep Terstond werd de dokter gewaarschuwd, die even later aanwe zig was. Hij constateerde een snijwond bij den linkerslaap en een snede in mijn schou der. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat mij nog vijf sneden in den rug wa ren toegebracht. Het zijn alle ernstige vleeschwonden, één snede is tot onder mijn long doorgedrongen. Terwijl ik bij de buren was, is de man, die vrij sterk onder invloed van drank verkeer de, mijn woning binnengeloopen en heeft mijn grootmoeder erg geliefkoosd. Wat zijn bedoeling met het bezoek is geweest, is mij tot op dit oogenblik niet duidelijk. Wel weet ik, dat hij reeds geruimen tijd met minder goede bedoelingen jegens mij rondliep. Her haaldelijk heeft hij het voornemen geuit om mij geweld aan te doen. Thans heeft hij blijk baar uitvoering aan zijn Woensdag j.1. ken baar gemaakte plan willen geven om mij uit den weg te ruimen. Hij had een aantal mes sen bij zich gestoken. De politie trof den man in onze woning aan en arresteerde hem ter stond. Naar mevr. v. d. B. voorts vertelde, moet G., die bij zijn aanhouding zeer nerveus was, gezegd hebben, dat het hem speet geen re volver bij zich gehad te hebben. De heer v. d. B., die een autobusonderne ming exploiteert tusschen Dei ft en Rotter dam, kwam om kwart over zeven thuis, waar hij tot zijn groote ontsteltenis moest verne men wat er met zijn vrouw gebeurd was. MASSAVERGIFTIGING VAN EEN VEESTAPEL. Raadselachtig geval te Bodegraven. Een zeldzaam geval van massa-vergifti ging van een veestapel heeft zich voorgedaan bij den veehouder C. Schouten, te Bodegra ven, bij wien, naar de Tel. meldt, in een paar dagen tijd niet minder dan elf koeien, een stier en ruim twtintig varkens vermoedelijk ten gevolge van vergiftiging zijn gestorven- Al deze dieren bevonden zich te zamen in een bijgebouwde schuur, terwijl de in den eigen lijken veestal zich bevindende veestapel onge deerd is gebleven. Hoewel de oorzaak nog niet bekend is, zal ceze zeer waarschijnlijk moeten worden gezicht in het voeren van vergiftigd veevoer. Bij al de gestorven dieren vertoonde zich een verschijnsel van ontzet tende benauwdheid, welke doorgaans een halven dag duurde, met den dood als gevolg MISHANDELDE SCHEIDSRECHTER Zondag werd aan den Oudenweg te Haar lem een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een elftal uit Beverwijk en een elftal van een fabriek. Op een oogenblik, dat de scheids rechter naar het oordeel van een Beverwijker onjuist optrad, liep deze op den scheidsrech ter toe en sloeg hem neer. De gewonde n bloedend van het terrein gebracht. De wed strijd werd geschorst. PLATFORM INGESTORT. Tijdens een repetitie in den Schouwburg le Den Haag. Kon. Toen Zaterdag op het tooneel in den Ko ninklijken Schouwburg te Den Haag onder leiding van den heer C. van der Lugt Melsert een repetitie zou worden gehouden, is een platform ter hoogte van ongeveer twee metei, vermoedelijk doordat zich een te groot aantaj figuranten daarop bevond, ingestort. Een 41-jarige figurant uit de Maasstraat brak zijn linkerenkel, terwijl een 47-jarige tooneelspeler aan een arm werd verwond. MISHANDELDE POLITIE-AGENT. Twee lawaaiende beschonken personen te Rotterdam, die door een politie-agent werden aangemaand rustig naar huis te gaan, heb ben dien agent aangevallen en met zijn eigen sabel mishandeld. Ten slotte arresteerde hij één hunner, de tweede werd later aangehou den. Toen een politieman te Geleen een chauf feur attent maakte op een begane fout, sloeg deze hem neer met den slinger van de auto bus. De agent werd zwaar gewond en kreeg een hersenschudding. De driftige chauffeur is gearresteerd. Mr. R. T. MEES. f Gisteren is te Den Haag pverleden mr. dr. R. T. Mees, een bekend rechtsgeleerde, die zoowel hier te lande als in Ned Oost-Indié vele vooraanstaande functies heeft bekleed. O.m. was hij hoofdredacteur van het Batavia'sch Handelsblad. NATIONAAL CRISISCOMITE. In de afgeloopen week heeft het Nationaal Crisis Comité ontvangen f 19.174.58. In totaal thans ingekomen f 545.771.74. KNOEIERIJEN BIJ GEMEENTE- LEVERINGEN? Bij zand vervoer te Haarlem. Naar „Haarl. Dagbld." meldt heeft de po litie te Haarlem een uitgebreid onderzoek in gesteld naar knoeierijen bij leveringen aan de gemeente Haarlem, waardoor een belang rijk nadeel is veroorzaakt. Het betreft hier allei eerst een aannemer, die reeds eenige jaren zand en grint voor Openbare Werken vervoerde. Uitgekomen is, dat meer werd opgegeven dan met de waarheid strookte. Als bijvoorbeeld 1 1/4 M3. geleveid was, werd opgegeven 1 M3. Om dat dit geknoei over eenige jaren loopt, is het aan te nemen, dat de gemeente voor een belangrijk bedrag benadeeld is. Een tweede feit betreft het vervoeren ver leden jaar van zand van den aanlegsteiger aan den Kloppersingel. Hier werd ook een grootere hoeveelheid zand in rekening ge bracht, dan geleverd werd aan de gemeente. Bij dit geknoei waren ook zes a zeven chauf feurs betrokken, die per vracht betaald werden. Dit zandvtrvoer heeft ongeveer zes weken geduurd, zoodat ook daar het aan de ge meente bezorgde nadeel opgeloopen is. Bij het onderzoek door de politie heeft de aannemer verklaard, dat bij de medewerking had van een ambtenaar en een werkman van Openbare Werken Beiden zouden financieel voordeel daarvan genoten hebben. Aan den ambtenaar had hij steekpenningen gegeven tót een bedrag van ongeveer 200 gulden per jaai. De werkman was met kleine bedragen gestopt. De werkman heett het feit bekend. De amb tenaar daarentegen ontken, met de meeste stelligheid steekpenningen te hebben aange nomen. Wel gaf hij toe eenige keeren geld van den aannemer ontvangen te hebben, maar dit was voor het maken van bereke ningen voor leveranties door dtzen aannemer aan anderen dan de gemeente Haarlem. Het dossier betreffende het uitgebreid on derzoek is thans aan de justitie gezonden. Alleen nit Duitschland werd in 1931 voor bijna 3 Millioen gulden aan waschmiddelen geïmporteerd. Dit had 300 Hollandsche arbeiders werk kunnen geven en Hol land maakt het thans minstens zoo goed maar 25 goedkooper. Neemt toch de proef met dat uitsteker, d Probeert bet en oordeelt zelf. Kind tegen een auto geloopen. Gistermiddag omstreeks half vijf is het 4- jarig jongetje E. Ramakers in de Albert Couypstraat te Amersfoort plotseling van achter een wagen vandaan gekomen en te gen een zeswieligen auto opgeloopen. Het knaapje werd ernstig gewond opgenomen en is overgebracht naar "het St. Elizabethszie- kenhuis, waar onmiddellijk operatief werd ingegrepen. De toestand van het ventje was gisteravond nog zeer ernstig. Doodelijk motorongeluk. Ter hoogte van den Raaphorstweg op den Rijksstraaiweg te Wassenaar had gister avond te ongeveer half zeven een doodelijk ongeluk plaats. Uit de richting Den Haag kwam een luxe auto, bestuurd door den heer B uit Rotterdam, terwijl uit de richting Lei den een motorrijwiel naderde, met op de duo zijn broer. Naar ooggetuigen verklaren moest V. zonder licht gereden hebben, waar door hij verblind zou zijn geraakt door de lichten van den tegemoetkomenden auto. Zij zijn met volle kracht tegen elkander opge botst, waarop V. terstond werd gedood, ter wijl zijn broer, de duorijder, ernstig gewond werd aan armen en beenen. De auto werd zwaar beschadigd, het motorrijwiel totaal vernield. Het zwaar verminkte lijk van V. en de beide motorrijtuigen zijn door de politie in beslag genomen. Motorrijder aangereden door auto. Op den weg van Amsterdam naar Pur-1 merend is nabij laatstgenoemde plaats een motorrijder aangereden door een auto. De botsing was van dien aard, dat de 22-jarige Amsterdammer, die op den motor zat, drie maal over den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Door een ziekenauto van de ge meente Purmerend is hij nar het O.L. Vrou we Gasthuis te Amsterdam vervoerd. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en een been breuk. BRANDEN. In de Jodenhoutiu'nen te AmsterdarA In de afgeloopen nacht te ongeveer 2.30 u. is brand uitgebroken in het perceel No. 60 Jodenhouttuinen. Het groote pand dat onbe woond is en als opslagplaats dient voor kisten en emballage, stond binnen korten tijd in lichter laaie. Een oogenblik heeft het vuur zich nog medegedeeld aan een achter dit per ceel liggend pand in de Jodenbreestraat. De brandweer heeft met groot materiaal het vuur gebluscht. Na een half uur werken ver minderde het vuur zienderoogen en tegen 4 uur kon reeds eenig brandweer-materiaal in rukken. Het oude gebouw was geheel uitge brand. De oorzaax van den brand is onbe kend. Oude vrouw gestikt. De 73-jarige alleen-wonende weduwe A. Tjopkes geb. Boerman te Oude Pekela is gisteravond, toen zij met haar voeten op een warme stoof zat, met haar kleeren in brand geraakt. Ook de stoof en de vloer rondom de stoof stonden in brand. Buren, die rook za gen komen uit de kamer van de oude vrouw, wsiten met moeite de kamer binnen te drin gen en vonden haar dood op haar stoel zit ten. Zij was door verstikking om het leren gekomen Het brandje dat was ontstaan, was spoedig gebluscht. De brand in het Herstellingsoord te Lunteren. Tijdens de blusschingswerkzaamheden bij den brand in het herstellingsoord van den Nederlandschen Bond van Onderwijzers te Lunteren werd de brandweer omstreeks kwart over vier opnieuw gealarmeerd voor een brand in de boerderij van den landbouwer van B. aan den Bisschopweg. Gelukkig bleek de brand van minder ernstigen aard te zijn, daar slechts de hooiberg in brand stond, welke was veroorzaakt door enkele kwajon gens. De brand kon dan ook spoedig worden gebluscht. Terwijl de brandweerauto naar Ede terug reed, bctste deze op den Amster- damschen straatweg tegen een boom, waar door drie brandweerlieden van den wagen vielen. Een van hen bloedde hevig. Zij wer den in de woni.ig van den commissaris van politie Hulsman binnengedragen. Een der mannen had een schouderfractuur en hoofd wonden, terwijl een ander een enkel had ge broken. De derde bleef ongedeerd. Per zie kenauto werden de brandweerlieden naar huis vervoerd. De brand bij het Herstellingsoord te Lunteren. Het bestuur van het Herstellingsoord voor Kantoorbedienden en Handelsreiziger» „Dennenheuvel" te Ossendrecht (Nrd. Br.) heeft aan het bestuur van het herstellings oord van den Nederlandschen Bond van Onderwijzers naar aanleiding van den brand in laatstgenoemd gebouw, aangeboden een aantal patiënten, waarvoor directe verple ging noodzakelijk is, in haar Herstellings oord op te nemen. Kerk uitgebrand. Zondag is de kerk van de Vrije Evangeli sche gemeente te Lucht-en-Veld (Fr.) bij Drachtstercompagne uitgebrand. Van het interieur kon weinig worden gered. De oor zaak wordt toegeschreven aan het spatten van vonken uit de kachel in het rieten dak. 23 stuks vee omgekomen. Te Amby bij Maastricht zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag de stallen en schu ren, behoorende bij de boerderij van M Kerkhofs, door brand vernield. Een paard, elf koeien en elf varkens kwamen in de vlam men om De brandweer van Maastricht, die een kwartier na oproep ter plaatse was, kon slechts het woonhuis en de belendende wo ningen sparen, die door den sterken wind gevaar liepen. Verzekering dekt de schade

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7