Agenda %ummland Jietk SxJhool JUüvindaal Tlieuws lüeecêecicfit Amstecdmische Simcs f' BEVERWIJK. De valsche kaarten bij V. S. V. Fei je noord. HET WERK IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. KOEDIJK. OUDE NIEDORP. HEERHUGOWAARD. Woensdag 2 Al aart. 7.30 uur, Cinema Americain: De vrouw ionder naam (rom); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De koerier van de prairiepost (sens.); 2. Renbaan Rhapsodie (sens boven 14 jaar. 's Middags in Victoria-Theater De scheeps jongen (voor eiken leeftijd); half 8: We reldstad (dram); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Bommen op Monte Carlo (rom.); voor alle leeftijden 8 uur, De Unie, film „Oud en Arm", voor den Bond voor Staatspensionneering. Donderdag 3 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De vrouw zonder naam (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Wereldstad (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur. in bioscoop Harmonie: Bommen op Monte Carlo (rom.); voor alle leeftijden. 8 uur, in A. B. T. voor de Volksuniversi teit filmvoorstelling De Aarde (Liga-film); boven 18 jaar. Vrijdag 4 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert chr. fanfare-orkest Soli Deo Gloria. Zaterdag 5 Maart. Propaganda-avond Bond voor Staatspen sionneering te Schermerhornrede ds. West- mijse; opvoering tooneelstuk. 8 uur, De rustende Jager te Bergen, bal- masqué revue- en operetteclub. Zondag 6 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Het licht in den nacht" door het Intiem Tooneel. Maandag 7 Maart. In Concordia te Noordscharwoude, bridge- wedstrijd voor paren. SLACHTOFFER VAN HET IJS. Gisteren waren priesterleerlingen van het klooster der „Montferlanen" te Meersem bij Maastricht aan het schaatsenrijden op den vijver van het kasteel „Proostdij" aldaar. Vier van hen zakten door het ijs. Drie kon den worden gered. De vierde, Wijzen, uit Weert-Meersem, verdween in de diepte en werd na drie kwar tier dreggen levenloos opgehaald. VISSCHERSSCHUIT LEK GESTOOTEN EN GEZONKEN. Lage waterstand de oorzaak. Gisteravond is de Vollenhover visschers- Schuit No. 113 nabij Kuinre gezonken. Het vaartuig was met een ander schip ter haring vangst uitgevaren, gaande van den Ketel- mond in de richting Lemmer. Door den la gen waterstand is het schip op een hard voorwerp geloopen, lek gestooien en vervol gens gezonken. De bemanning, bestaande uit drie personen, kon door het andere schip worden overgenomen en is behouden te Lem mer binnen gebracht. Door den lagen water stand kon de Overijselsche haven niet wor den bereikt. GROOTE BRAND IN HET PEELGEBIED. Gisteravond is een groot© brand uit gebroken in het Peelgebied op de grens LimburgNoord-Brubant. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan door vonken van passeerende locomotieven van de spoorlijn Venlc,Helmond. Over een lengte van 15 :oi 20 K.M. strekt de vuur zee zich uit en wel van de Leunensche Heide nabij Venray tot aan Sevenum. Groote perceelen peelgrond, hoopen tut f en enkele bo-schen zijn reeds in vlam men opgegaan. Hoewel men overal po gingen in het werk ste't het vuur te stuiten, staat men vrijwel machteloos tegenover Jen vuurzee. Men vreest dat het eenige dagen zal duren, alvorens men den brand geheel zal hebben bedwon gen. In den afgeloopen nacht tegen 2 uur kon het vuur te Helenaveen geen verder voedsel vinden. Daar J>eeft n.1. eenigen tijd geleden reeds een lichte brand ge woed, waardoor de Peelgrond tot asch geworden is, maar het is niet onmoge lijk, dat het vuur weer in nieuwe heftig heid oplaait, want de grond smeult nog overal en het vuur vreet zich steeds die per in den Peelgrond. Op het oogenblik is het vuur gedoofd, behalve enkele hon derden hoopen turf die nog in brand staan. Terwijl de Peel op verschillende plaatsen in vollen gloed stond, heersch- te in de dorpjes aan den rand van het Peelgebied diepe rust. Dit is niet zoo on verklaarbaar als het voor den buiten staander lijkt, er gaat immers geen jaar voorbij zonder minstens één flinken Peelbrand, ofschoon het zelden of nooit zoo hevig heeft gebrand als gisteravond. Bij zulk een brand is de Peelgrond tot op een diepte van eenige meters aan het branden en aan weggravingen of een andere wijze van blusschen is dan niet te denken. H:t vuur rolt in de richting van den wind en verbrandt alles wat het op zijn weg vindt. Dit is uitsluitend veen, bosch en hei. Woningen liggen niet in de eigenlijke Peel, wèl op den zandgrond aan den rand van het veen gebied, maar als het vuur tot zoo ver is gekomen, dooft het vanzelf uit gebrek aan voedsel. BRANDEN. Huishoudster gewond. Te Norg is de manufactureryzaak van dan heer H Bulthuis afgebrand. De ge- heele inboedel ging verloren. De huis houdster van den bewoner wist zich door een raam te redden, waarbij zij zich ernstig aan een been bezeerde. Verzeke ring dekt de schade. Slagerij afgebrand. Te Xoordeloos brak gisteravond brand uit in de slagerij van den heer C. Slob. Ondanks krachtige pogingen van de brandweren van Noordeloos, Giessen- Xieuwkerk en andere plaatsen in de om geving, mocht het niet gelukken het pand te behouden. Alles brandde tot den grond toe af. ook de inboedel ging ver loren. De oorzaak van den brand is on bekend. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. De schade wordt geschat op ongeveer 10.000. VERKEERSONGEVALLEN. Een doode. Maandagavond omstreeks elf uur zijn op den Graafscheweg onder de gemeente w ichen twee vrachtauto's met elkaar in botsing ge komen Van een der vrachtauto's, afkomstig uit Nijkerk, werd het linker voorspatbord af gerukt en de kap zwaar beschadigd, terwijl de inzittenden ongedeerd bleven. De andere vrachtauto, toebehoorende aan iemand te Cuyk, is door de aanrijding tegen een boom gereden en werd totaal vernield. De bestuur der van dezen auto werd op slag gedood. Motorrijder ernstig gewond. De commandant van het regiment wiel rijders te 's-Hertogenbosch, overste baron Van Lawick, is Maandag het slachtoffer ge worden van een motorfietsongeluk. Op den Eindhovenschesteenweg te Boxtel kwam zijn motorfiets bij een draai van den weg in bot sing met een auto. Ernstig gewond werd baron Van Lawick opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar een schedel fractuur werd vastgesteld. De auto uit Eindhoven is in beslag geno men. KORTE BERICHTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot regeling van den invoer van versch of gekoeld rund- en kalisv'eesch en van bevroren rund- en kalfsvleesch. In het „Staatsblad" is bekend ge maakt het op 29 December j.1. te Brussel geteekende protocol betreffende de toe passing van in- of uitvoerbeperkingen of -verboden of andere maatregelen, die de handelsbetrekkingen tusschen beide landen zoudeu kunnen belemmeren. In het gebouw van de Vrijwillige Burgerwacht te Amsterdam is gisteren do jaarvergadering gehouden van de Vereeniging „De Hollandsche Molen." De aftredende bestuursleden zijn her- kuzen. Tot nieuwe leden zijn in het be stuur benoemd de heeren Rezeman, ir. Wouter Cojl, dr. Jan Kalf, ir. Michiels van Kessenick, ir. Stockhuyzen, de heer Van der Werk, electro-technicus, en de heer J. S. Deit, landbouwkundige te Texel. De Christel ijk-Historische Tweede Kamerfractie benoemde tot haar voor zitter in de plaats van den heer J. Schokking, die benoemd is tot lid van den Raad van State, den heer J. R. Snoeck Henkemans. Verschenen is het rapport der Staatscommissie, die ingesteld is tot het onderzoeken van de vraag, of en in hoeverre maarregelen noodig zijn om te bevorderen, dat de land- en waterwegen en de spoor- en intercommunale tram- wegert op de meest economische wijze dienstbaar worden gemaakt aan het vervoer van reizigers en van goederen. 25 JAREN ONDERWIJZERES. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat mej. J. M. Flohil in functie trad aan de 7e gemeenteschool (Meisjesschool) alhier. Waar men wist, dat dit niet met de wen- schen van de jubilaresse zou strooken, had den de ingewijden aan het feit geen rucht baarheid gegeven. Doch den dag ongemerkt laten voorbijgaan wilde men ook niet! Om half twaalf kwamen de burgemeester, de inspecteur van het L.O. en de heer Ker- dell, lid van de commissie van toezicht op het L.O. met enkele intieme vrienden in de school mej. Flohil gelukwenschen. De burgemeester wees op de bijzondere omstandigheid, dat hij mej. Flohil kon com plimenteeren, niet alleen namens den Raad, doch ook als vader van een oud-leerlinge. Met waardeering sprak hij over wat de ju bilaresse steeds voor de school gedaan had en met genoegen herinnerde hij zich hoe pret tig in den huiselijken kring over haar werd gesproken. Met den wensch, dat mej. Flohil nog vele jaren haar mooie werk aan de school zou kunnen blijven doen, overhandig de de spreker haar de zilveren medaille voor 25-jarigen dienst. Na den burgemeester spraken achtereen volgens nog de inspecteur van het L.O., de heer Kerdell namens de commissie van toe zicht, de heer Pot als vertegenwoordiger van vele vrienden, mej. Fanoy namens oud-hoof den, oud-collega's en collega's en tenslotte mej. Blom, nu onderwijzeres aan de school en oud-leerlinge, om de jubilaresse te vertel len, hoe hoog haar werk wordt aangeslagen en hoe men steeds weer haar energie bewon dert. Mej. Flohil bedankte met eenige hartelijke woorden en sprak de hoop uit, dat ze nog een tijd lang aan de school haar werk zou mogen doen. 's-Middags was er gelegenheid voor ouders, oud-leerlingen en bekenden om aan de school de jubileerende onderwijzeres te komen gelukwenschen waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. De oudercommissie sprak bij monde van den heer de Wolff Peereboom haar goede wenschen uit. Dat de jubilaresse, die zich in de sympathie van zeer velen mag verheugen, goed in de bloe metjes is gezet, spreekt van zelf. E)e kinderen ontvingen een tractatie en tweemaal een vrij uurtje. Gistermiddag heeft een hevige brand ge woed in het café Ruimzicht, staande aan den Munnikenweg te Beverwijk. De vrouw van den caféhouder was bezig in de keuken in een pan was te smelten. De vlam sloeg in de pan, met het gevolg, dat het interieur van de keuken spoedig in lichter laaie stond. De vrouw bekwam ernstige brandwonden aan bet gelaat. Intusschen deelde het vuur zich mede aan de omliggende vertrekken en spoe dig stond het geheele café in brand. Eenige naastgelegen arbeiderswoningen werden door het vuur bedreigd, één ervan moest ontruimd worden. De daklijsten van de woningen, staande tegenover het café, vatten vlam, ter wijl de ruiten sprongen. Met vjÜ stralen op de motorspuit werd het vuur aangetast en na eenigen tijd gebluscht. Het café brandde uit Het bestuur der voetbnlvereemging V. S. V. looft 100 be'.ooning uit aan diegene, die aanwijzingen of inlichtin gen kan geven voor het in omloop bren gen of drukken der valsche toegangs kaarten voor den laatstgespeelden wed strijd V. S. V.—Feijenoord. Inlichtingen bij het secretariaat den heer Menist, Zeeweg 124. IJmuiden-O. Tengevolge van de vorst zijn vanmorgen de ontginningswerken in den Wieringermeer- polder gestaakt. De arbeiders zijn naar huis gezonden. De kamparbeiders zullen nu eerst na Paschen weer worden opgeroepen. Maandagavond ruim half zes, toen een brandstoffenauto, eigendom van en bestuurd door den heer Lugtigheid uit deze gemeente, op Huiswaard over den onbewaakten over weg reed, werd het achterste gedeelte door een van Alkmaar komenden trein gegrepen. Het achterstuk van den auto werd zwaar beschadigd en een gedeelte van de brandstof geraakte over den weg verspreid. E>e trein reed door en ook de beschadigde auto kon zijn weg vervolgen. N. H. D. 'Door de politie wordt een onderzoek ingesteld omtrent de vestiging in de ge meente van personen, die geen verhuis- biljet hebben ingeleverd, daar gebleken is dat zich p sonen vestigden zonder dat aan die wettelijke plicht te voldoen. Niet-inlevering van het verhuisbiljet heeft ook een financieel nadeel voor de gemeente teneevolge, daar het Rijk eene uitkeering geeft per inwoner. De politie is voornemens bij overtreding proces verbaal op te tnaken. 'Van den Minister van Binnenland- sche zaken en landbouw is bij het ge meentebestuur telegrafisch bericht inge komen, dat door de regeering geen sub sidie meer wordt verleend voor de weke lijks aan noodlijdende tuinbouwers uit gekeerd wordenden toeslag. Het ge meentebestuur heeft, gezien de omstan digheden waarin meerdere gezinnen verkeeren, besloten de steunregeling niet stop te zetten doch met den toe slag door te gaan totdat het door den gemeenteraad verleend crediet van 1000.is opgebruikt. 'Aan het R. K. kerkbestuur te 't Veld is vergunning verleend tot den verbouw eener dit bestuur toebehooqrende wo ning tot zusterhuis. In dit huis zullen de zusters Ursulinen zich vestigen, die in gaande Mei a.s. onderwijs zullen geven in de onlangs gebouwde R. K. meisjes school. 'Zendagavond gaf de tooneelver- eeniging „Molière" te Verlaat een uit voering in de tooneelzaal van den heer A. Mijts aldaar. Opgevoerd werd „Het onvermijdelijke", tooneelspel in vier be drijven door Guze la Chapelle-Roobol. Niettegenstaande de koude was de too- neélzaal flink bezet en hebben de aan wezigen kunnen genieten van het mooie spel hetwelk „Molière" ook gisteravond weer gafa. Het tooneelspel werd op meesterlijke wijze gespeeld, hetgeen werd afgeleid uit het aandachtig volgen van de aanwezigen en bij Ket eindigen, uit het daverend applaus hetwelk de speelsters en spelers ten deel viel. Allen die aan dit spel hebben medegewerkt hebben gegeven wat zij konden, waar door wij een persocn'ijke vermelding overbodig achten. Na afloop volgde een gezellig bal. Geen wanklank werd ge hoord en allen keerden voldaan huis waarts. UITGEEST. Zaterdagavond hield de afd. Uitgeest van Kerk en Vrede en I.A.M.V. een protest- vergadering tegen de mishandeling der dienstweigeraars in het hotel de Ooievaar alhier. De opkomst was gering. Nadat ds. v. Peursum de vergadering had geopend sprak Wim Wiese over de mishandeling der dienst weigeraars. Hierna droeg ds. v. Peursum voor uit anti-oorlogswerken. Tot slot sprak Herman Groenendaal over dienstweigering in het algemeen en het dienstweigeringsma nifest in het bizonder. Het was een zeer ge animeerde vergadering. De Vereeniging van Vrienden der Sovjet- Unie hield op Maandag j.1. in de zaal van den heer J. Rol alhier een openbare vergade ring. De Hollandsche arbeidersdelegatie sprak over haar reis naar de Sovjet-Unie! Sprekers waren de heeren Kist, N.V.V. (s.d. a.p.) en Siersema, N.A.S. (partijloos). Het was een zeer interessanten avond die slechts matig was bezocht. Dinsdag j.1. heeft het r.k. kerkbestuur te Uitgeest in het openbaar aanbesteed den bouw van een r.k. zusterhuis en fröbel school. Architecten bureau Robbers te Haar lem. De raming bedraagt 59.800. Ingeko men waren 33 biljetten. Ingeschreven werd o.a. door: Van der Laan te Wormerveer 52.825; Gebr. Krom te Akersloot 55.857T. Schou ten te Blokker 62.500; G. Kabel te Castri- cuxn 57.600; Doelens te Alkmaar 57375; Schaaf en Stegerhoek te Alkmaar 63.700; A. Bum te Alkmaar 57.500; De Koning te Wognum 60.906; Van Latum te Alkmaar 64.800; Langendijk te Beverwijk 57.752; Braun te Beverwijk 60.250; Aan- neemmij. N.-Holland te Heemskerk 57.830; J. Tromp te Beverwijk 59.995. De gunning is aangehouden. WARME NHUIZEN. Dinsdagavond brachten de beide fanfa recorpsen dr. v. Hesteren vanwege zijn 121,0- jarigen practijk in de gem. V/armenhuizen een serenade in zijn achtertuin. De belang stelling van de zijde van de burgerij was, niettegenstaande de koude, vrij groot. Aan alles was het te zien dat dr. v. Hesteren een dergelijke hulde betuiging zeer op prijs stelde. Na afloop werd den muzikanten in huis wat aangeboden. EGMOND BINNEN. In deze gemeente is thans öe verordening van kracht, waarbij het verboden is zich in het openbaar of op erven te bevinden met een windbuks. Het schieten met dit vuurwapen is alleen nog geoorloofd in wot.ing of schuur of schijf. Maandag werd in het openbaar verkocht 16 partijtjes hout, bestaande uit gerooide boomen en eenig snoeisel. De opbrengst was in totaal 33.40. HOORN. In de gehouden algemeene vergadering van eendeethouders in de Hoornsche crediet- en effectenbank alhier werd het dividend over hei: boekjaar 1931 bepaald op 4 pCt. De aftredende commissaris, de heer mr. A. M T '^cer. werd als zoodanig herbenoemd. ZWAAG. In den gemeenteraad is een vooiatel van B. en W. aangenomen, waarbij wordt be sloten, met ingang van 1 Maart 1932 het uurloon bij de werkverschaffing te verlagen tot 20 cent en den kiiiderto;slag te verlagen tot 25 cents per kind per week, beneden den leeftijd van 15 jaar. Deed zich na de laatstgehouden verga dering van ret Polderbestuur, waarin de heer Konijn te kennen gaf, dat hij niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, terwijl de heer Wonder periodiek meest aftreden, het geval voor, dat een ver kiezing van drie moest plaats vinden, aange zien de heer Liefhebber, thans overleden, reeds eerder had bedankt en twee dier plaat sen door een lid van een der linksche groepen waren bezet en reeds in verband daarmede de naar waarnemingen, verricht in den morden van 2 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.8 te Wemel. Laagste barometerstand 752 8 te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Maart: Zwakke tot matige meest Z O. wind; licht tot half of zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; om het vriespunt des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur. 0vP>7!«*flf Het hoogedruk-gebied is verder Oost waarts getrokken en ligt thans met zijn kern over de Oestzee-staten De depressie, die gis teren over de Golf van Biscaje lag, ver plaatste zich weinig, doch vulde op. Deze veranderingen waren oorzaak van het af nemen van den Oostenwind over onze om geving; doch daardoor werd de nachtelijke uitsiraling van grooter beteekenis, zoodat de morgentemperaturen bij ons iets lager zijn dan gisteren. Daarenboven zal de middag- temperatuur bii dezen rustigen toestand reeds heden stijgen. De vorst bleef in Duitschiand en Scandinavië nog matig tot streng. Er viel Weinig neersiag: Biarritz in Zuid-Frankrijk meldt 6 milimeter; de Noor delijke depressie bracht over Noord-Scandi- navië plaatselijk geringe hoeveelheden regen (Andanes 5 millimeter). li, i m vraag hoe deze verkiezing zou verloopen, thans is door het initiatief der R.K. groep daarin een weg gewezen, die tot een oplos sing kan leiden In verband daarmede verzoekt nten ons het volgende te willen mededeelen: De V.D. Kiesvereeniging kwam Maandag 29 Februari in algemeene vergadering bijeen ter besoreking van een verzoek van de R.K. Kiesvereeniging „Polderbelangen" ont te voorzien in de vacature va nwijlen den heer F. Liefhebber als Hocfd-lngeland van den polder. van 'i Jlaart ïf)32. Ojieave van üoordliollaiMlsc.li ■jaiifHM»iiw<,i'Cfiicl W. Koers van heden te: lOntvanjén per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. VA Nederl 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND, BUITENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker S. Leather Zweedsche Lucilers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Pelr. Kon Petr. Perlak Continental Oii Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExcla im Vorige koers 98 93<y10 771k 56»/, 53»/, 971/t 42Va 25 V, 59% 4% 147% 741/, 109' 1^4 6»/, 3»/:o 48»% 11 2»/i 73 181% 134 86 40% 27 50 98% 19 77 1381/, 1611/s 1041/s 6»/ui 4»/io 42% 18 21% 17 l'/io 15 14% 62 169% 271/3 184V2 223-7, 81 11V, 83% 83% 3%6 PROLONGATIE Vorige koers li/4 oCt. Heden 1% WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.ni. 1.80 55 58% 41 59%. 5% 146 73 107'/, 16 20 4 23 6% 3 431/2 11% 2% 178i/s 132 4 41 98 19 78 146 !607, 100 41/5 39 17 21 16 62 168 27 183 222 pl.rn. 1.45 _5-% 69J-71 107'/,- 19(-% 231/ 37™ 176 7 pl.ui. 2.00 5%-8/i 68)-9/ 195-VI pl.111. 2.15 I 6W1C 176 *7% 5% 70-1 107%-f 23%«4 176 158.79£ 1581-9', 39 1/ V6I-7, <'/s 1581-91 98% pCt. NIET OFFICIEEL Londen p®r).iia o 'S I 'V4 Brussel (Belga)34.57'/, Bazel Weenen p Scb. 100 Kopenhagen Stockholm 9sl° v'L* New-York Italië 1 Vorige Koers op koers 1 heden 2 uur 1 8.64 i/s 8.65 59.05 59.10 9.77% 9.77% 34.57/2 48.10 48.12% 00 00 47 75 4T80 48 00 47.90 47.00 47.00 248% 2.48%« 12 95 12.92%

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2