Qemewtecadea JiechtszcAen Jiucgtdijke Stand Jn^eionden Stukken £aatste AedcfUen Stad e n Omgeving. %Micaties BERGEN. verzoek van de R-K. Kiesvereeni- 10 w-arn tot uiting, dat men het op prijs ■M „7,, als weder iemand van de linksche ^n dere plaats zou bezetten. fflÏÏel men van meening was dat de k'iesvereeniging niet de juiste vereent- V-V al die dergelijke beslissingen als hare ging u'rcie te beschouwen, oordeelde men taak otn beste jn deze maar te adviseeren, hettcc" er van linksche zijde geen vereeni- aaJige,zlstaat) die voor de polderverkiezingen "dieens werd met appreciatie vopr het ^onVverzoek als candidaat aangewezen de 5 p Kostelijk, hoewel er ook nog een be- he°i//'stem zich uitte voor aanvulling met paa nersoon uit het Noorden van den polder, e^dat ook de heer Liefhebber daar woonach- Niettegenstaande deze meening ten volle vi „ewaardeerd, achtte men het toch van Ï^Lrwegende beteekenis nu een plaats in het 'a^Trbestuur was epen gevallen, dat deze worden bezet door den heer Kostelijk en werd dan ook met algemeene stemmen hiertoe besloten. Vervolgens zal aan de R.K. Kiesvereeni- worden verzocht wie haar candidaat *al ziin in de opengevallen plaats van den h er K. Konijn, terwijl omtrent de herkiezing m den heer P. Wonder geen bepaalde rich- friff werd aangewezen, omdat men van oor deel was, dat van de V.D. vereeniging ten nzichte van polderverkiezingen geen activi- ilit tot deelneming mag worden gedaan en de ivslissine hieromtrent dan maar over te la- aan kiesgerechtigde ingelanden. 1 Wel werd persoonlijk behoefte gevoeld, dat ook tij Polderverkiezingen in de toekomst verandering zou komen. Hiertoe behoort zich dan een groep te vor ken, welke zich omtrent vertegenwoordiging verstaat met andere partijen en naar even redigheid de zetels verdeelt. Deze meening werd wel gelanceerd, doch een definitieve beslissing werd hierin niet ge nomen. BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag 1 Maart 1932, 's avonds half acht kwam de Raad in spoedeischende ver gadering bijeen onder presidium van burge meester P. Slot. Ingekomen stukken. Vaststelling wijziging legger der wegen over de in 1924 gedreven schouw. Mededeeling van de Centrum-gemeente Oudkarspel als keuringskring dat de uitga ven hebben bedragen 5052.92 en de ont vangsten 4969,55, nadeelig saldo 83,37. hetwelk hoofdzakelijk komt door de ziekte van den keurmeester, waardoor een plaats vervanger moest aangesteld worden De kos ten voor deze gemeente komen op 16,67 De exploitatie-rekening der woningbouw- vereeniging, sluitende met een ontvangst en uitgaaf van 7695,01 Door den geneesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort was bericht het overlijden van mej. Neeltje Hartog. De ontvanger der dir. belastingen bericht te dat de gemeente uit de dividend- en tan tième-belasting ontvangt een bedrag van 258. De inspecteur der directe belastingen meld de dat de opcenten op het kohier der perso- neele belasting zijn geraamd op 5200. Van de Begrafenisvereeniging „De Laat ste Eer" was een verzoek gedaan om de draagbaren te laten schilderen. Werd goed gevonden. Van het Ned. Instituut van architecten een verzoek ingekomen om de gemeente-ambtena ren geen anderen arbeid te laten verrichten dan waarvoor zij aangesteld zijn. Voor keninsgeving aangenomen. Een adres was ingekomen van den Raad van Bloemendaal om adhaesie te betuigen voor het inzake van inperking terzake on- noodige scholenbouw. De voorzitter zeide het met de stukken van het adres eens te zijn, maar met verwijzing naar de besprekingen in de vorige raadsver gadering ligt het niet op onzen weg aan der gelijke adressen adhaesie te betuigen, maar is de organisatie de aangewezen weg. De heer Bonnet achtte het gewenscht ad haesie te betuigen, daar het een algemeen belang is. Bloemendaal stelt een principieele vraag. Na eenige discussie werd besloten de re den te berichten waarom geen adhaesie aan het adres wordt betuigt. Van het Centraal Genootschap was inge komen een verzoek om de subsidie te herzien tot de helft van de som van het verpleeggeld Besloten werd over 1931 een extra subsi die te verleenen van 100 Steunregeling landarbeiders. Medegedeeld werd dat van de verleende machtiging gebruik is gemaakt inzake het aanvragen eener steunregeling voor werk- 'loozen landarbeiders bij den minister waarop bericht is gekomen, dat goedkeuring hieraan werd verleend met dien verstande dat de steun ten hoogste nedraagt voor uitgetrokken gehuwden en ongehuwde kostwinners 8 50 Per week, benevens 0.50 per gezinslid bo ven 2 personenvoor kostgangers 6 per week voor de reglementair nog niet recht hebbenden, dubbel uitgetrokkenen en onge organiseerden; voor gehuwden en ongehuw de kostwinners 7 per week, benevens 0.50 Per gezinslid boven 2 personen; voor kost gangers 5 per week. Van de in de regeling omschreven brand- stoffentoeslag is nader bericht binnen geko men dat daar goedkeuring aan kon worden verleend. De heer v. d. Molen vroeg of dit laatste van terugwerkende krac ït is. Hierop werd "«vestigend geantwoerd. De steunregeling is ï°°[]0,0Pig vastgesteld voor den termijn van 14 Fehr.19 Maart 1932. voorzitter deelde mede dat op de vorige gadering is besloten een rekening-courant aan te gaan van 12000.— met de N.V incr,.V?i0r ^e<^' Gemeenten, maar deze moest vers j WOfd«n ei. opnieuw genomen in «rnand daarmede dat de debetrente moest rwf?11 - PCt. in plaats van 1 pCl. Goedgevonden. Credietverleening noodliidende p, tuinders. £arif",-;Vi°0U'iter z?ide- dat in de vorige ver- mg in princiep is besloten tot toezeg ging der 30 pCt. van de te verstrekken voor schotten, maar toen kon nog geen definitief besluit genomen worden aangaande het be drag. Betreffende deze aangelegenheid heb ben B. en W. naast zich uitgenoodigd den heer H. Glas als voorzitter van Groentencul- tuur en de heer W. Slot als bestuurslid der Boerenleenbank, om de crediet-aanvragen te behandelen. Het bedrag dat aangevraagd is bedraagt 103.650. Door B. en W. en de commissie is voor- loopig toegezegd 83.825. Het aandeel van de gemeente bedraagt ten hoogste 25.147.50. In verband daarmede zal een geldleening aangegaan moeten wor den voor dat bedrag, met de bedoeling dit af te lossen in 20 jaren met een bedrag van ten hoogste 1676.50 per jaar tegen een rente van ten hoogste 5M pCt. Van de minister van landbouw is een brief ontvangen met bericht dat 70 pCt. van de 700.000 is beschikbaar gesteld voor de behandeling van de aanvragen, welke zoo spoedig mogelijk ter beschkiking van de cen- tra'e commresie van advies zullen worden ge steld, vandaar dat deze spoedvergadering is belegd tot dringende afdoening van zaken. De heer v. d. Molen vroeg of de bedragen welke terugkomen, ook gebruikt kunnen wor den voor aflossing. De voorzitter antwoordde bevestigend. De secretaris deelde mede dat het bedrag, zijnde 1676.50, 1/15 deel is van de hoofd som hetwelk jaarlijks afgelost wordt, met dien verstande, dat de eerste vijf jaar geen verplichte aflossing gesteld wordt. De heer Bonnet vroeg of de gemeente nog toezicht houdt op de credieten die verstrekt werden en hoe zulks geschied. De voorzitter zeide dat zulks bij de aan vragen is geregeld, waarvoor het gebruikt wordt. De heer Koedijk vroeg of het gemeentebe stuur het recht heeft om de credieten op te zeggen, wanneer het noodig geoordeeld wordt. De voorzitter zeide dat wanneer zich de toestand in gunstigen zin wijzigt zulks ook aan de aanvragers bekend gemaakt is. Overeenkomstig het voorstel betreffende rentelooze voorschotten aan noodlijdende tuinbouwers met concept besluit werd beslo ten. Medegedeeld werd dat de reductie op de pachtsom groot 559,15 aan 10 huurders der gemeente zal kosten 139,76, zoodat er over blijft 419,39. De heer Bonnet vroeg of de kans bestaat dat de andere 75 binnen komen. Hierop werd toestemmend geantwoord, zoodat aldus werd besloten. Heffing opcenten fondsbelasting van 40 op 80 en grondbelasting gebouwde eigendommen van 40 op 80. De secretaris lichtte toe, dat zulks nood zakelijk is in verband met verschillende bij zondere uitgaven, waarbij op de begrooting niets is gerekend. Zooals verbouw verlof localiteit, woning sluiswachter, armen- en werkeloozenzorg, af lossing rentelooze credieten, enz. tot een ge zamenlijk bedrag van 5500. Dit bedrag komt terug, wanneer 80 opcenten geheven worden op fondsbelasting, zijnde 4400 en 80 opcenten op de grondbelasting, bebouw de eigendommen zijnde 1184, zoodat er dan over blijft 84. Hieruit blijkt wel de nood zakelijkheid der verhoogde heffing. Aldus besloten. Wijziging begrooting 1931. Medegedeeld werd, dat zonder buitenge wone maatregelen deze wijziging kan plaats vinden. Aldus besloten. Rondvraag. De heer v. d. Molen vroeg ïïaa'r aanleiding der verleening van ammoniak door het crisis comité tegen verminderde prijzen en de cre dieten zijn nog niet afgekomen, of de gemeen te dan zoolang de bedragen wil voorschieten voor die noodlijdende bouwers, welke het niet betalen kunnen. De voorzitter zeide, dat het met de am- moniak-verstrekking niet naar wensch is ge- loopen, daar er meer 1000 K.G. is beschik baar gesteld, terwijl naderhand nog 88 is beschikbaar gesteld voor aankoop bij de kunstmestvereeniging, hetwelk gezamentlijk neer komt op pl.m. 60 baal. Hierna sluiting. Ongecorrigeerd. CHEF-VELDWACHTER STAAT TE RECHT WEGENS BRANDSTICHTING. Gistermiddag heeft voor de Arnhem- sche rechtbank terecht gestaan de 47- jarige chef-veldwachter G. J. A. uit Val burg, ter zaka van brandstichting. In den morgen van den llden November 1931 zou hij zettelijk in zijn woning te Zetten (gem. Valburg) brand hebben gesticht door op een bovenkamer een stroomatras met petroleum of iets der gelijks te overgieten en in brand te ste ken. Hierdoor brandde het bovenste ge deelte van zijn woning uit. Da verdachte ontkenda pertinent. De matras moest volgens hem door een on achtzaamheid in brand zijn geraakt. Als getuige-deskundige werd gehoord dr. W. F. Hesselink scheikundige te Arnhem, die verklaarde dat het vuur te fel gewoed had, dan dat het enkel en alleen door een brandende stroomatras was ontstaan. Er moest een licht ont vlambare stof aan zijn toegevoegd. Het O M., waargenomen door mr. L. M. E. M. Lasonder eischte tegen ver dachte 1 jaar en zes mar.nden gevange nisstraf. Mr. H. H. Roobol uit Arnhem pleitte vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. DE AUTOMATEN-KWESTIE. In September van net vorige jaar ver oordeelde de Amsterdamsche kanton rechter mr. J. W. C. Kappeyne van de Coppello een winkelier uit de Reguliers- breestraat tot 50 cent boete subs een week hechtenis, omdat deze winkelier ij' strijd zou hebben gehandeld met de Amsterdamsche Politieverordening, door na sluitingstijd van de winkels het publiek nog in de gelegenheid te stellen cigaretten te koopen door middel van een automaat, die de winkelier aan zijn perceel had bevestigd. De winkelier is van dit vonnis in hoo- ger beroep gekomen bij de rechtbank, die, conform den eisch. thans het von nis van den kan toni-echt er heeft beves tigd. ONVOORZICHTIG AUTOMOBILIST. Door den trein aangereden. Voor de rechtbank te Arnhem heeft eenigen tijd geleden terecht gestaan een fabrikant uit Dinxperlo, wien ten laste was gelegd, dat hij door zijn schuld ge vaar had veroorzaakt voor het spoor wegverkeer. Hij had in September j.1. bij het passeeren met zijn auto van een overweg onder Doetinchem, het onge luk, door den trein te woi-den gegrepen. De auto w erd vernield en hijzelf ge wond. Hij werd echter vex-volgd, omdat het ongeluk aan zijn schuld te wijten zou zijn geweest, daar hij niet voldoende had opgelet en bij grootero opmerkzaam heid den naderenden trein had moeten bespeuren. De rechtbank heeft gister in deze zaak uitspraak gedaan en den verdachte, overeenkomstig den eisch van het O. M veroordeeld tot 200 boete of zestig dagen hechtenis. OVERVAL MET ROOF TE DE BILT. De verdachten vrijgesproken. De Utrechtsche rechtbank heeft gistermor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen de beide verdachten W. en Z., die verleden week terecht stonden, als verdacht van den ovet- val met reef op een bewoner van den Looidijk in de Bilt. De rechtbank achtte het tenlaste- gelegde niet bewezen en heeft de verdachten vrijgesproken, met bevel tot onmiddellijk ont slag uit de voorloopige hechtenis. orie, waarvan de regeering een caricatuur gaf. TWEEDE KAMER. Aan de orde is de interpellatie-Hiemstra inzake de toestanden in de gesubsidieerde werkverschaffing redelijk levensonderhoud waarborgen en bepleit een onderzoek naar de loonen en de stopzetting der werkzaamheden gedurende eenige weken in den winter, in welke periode de werkloozenkassen met regee- ringssteun moeten helpen. Voorts vraagt hij, of de regeering bereid is, de beperkende bepalingen voor plaatsing bij de werkverschaffing stop te zetten en aan de gemeeten meer tegemoet te komen in de kos ten der steunregeling. Tenslotte dringt hij aan op verbetering van wrkverruiming en verschaffing van bouwcre- dieten. Minister Verschuur antwoordt, dat de loo nen in de werkverschaffing niet mogen uit gaan boven de loonen in het vrije bedrijf in de betrokken omgeving. GROOTE LANDBOUWVERGADERINGEN. Naar wij vernemen, zal het hoofdbestuur der Holl. Mij. van landbouw twee groote crisisvergaderingen beleggen, de eerste op 21 Maart te Alkmaar en de tweede te Rotter dam op Dinsdag 22 Maart, telkens te half twee. Het woord zal worden gevoerd door den heer H. J. Lovink, voorzitter en Th P. Huyssen, secretaris. ALKMAAR. GEBOREN: Henderina d. v. Hermanus Bijvoet en Ma ria Popma. Geertrudis Maria Josephina d. v. Petrus Molenkamp en Kornelia Hoek. OVERLEDEN: Leunis Meeuwsen 42 jaar. (Buiten verar.twoordelijkheut van de Redactie. De opname m de rubriek, btwqsi geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Mag ik u een plaatsje vragen in uw veel gelezen blad voor 't volgende? In uw blad van 29 Febr. 1932, valt K. over 't ingezonden stukje van mevr. E. C. van 23 Febr. j.1. Maar K. weerlegt niets. Alleen lijkt het meer op een noodkreet, want als K. niet blind is, ziet hij bijna dagelijks winkeliers uit Alkmaar in Bergen: zooals de Gruijter, de Unie, Veluwe, Vroom en Dreesman, Ko- fa enz. enz., en dat zegt K. niets. Zegeltjes plakken moeten de Alkm.- winkeliers even goed, en de 8-uren dag is in 't seizoen ver te zoeken. In 't vorige seizoen werden hier binnen de 14 dagen de vleeschprijzen opgedreven met 15 tot 20 cent per pond. In Alkmaar niet. Evenzoo ging het met andere artikelen, bw. wortelen 30 cent"per bosje, in Alkmaar 15 cent enz. Terwijl de winkeliers in Alk maar de bestelde boodschappen toch ook gratis bij de vrachtrijders bezorgden, noemt K. voor Bergen bezorgkosten. Is het dan niet logisch, dat de inwoners hun benoodigdhe- den in Alkmaar bestellen? Enkele winke liers deden niet mee aan die ongemotiveerde prijsopdrijving en die behielden hun klanten. Mevr. E. C. had groot gelijk om daar eens op te wijzen. Maar terwijl de door mevr. E. C. en door mij bedoelde winkeliers zich maar wijzelijk van den domme houden, geeft K. te kennen dat hij nadeel heeft ondervonden. Als hij niet tot die ongemotiveerde prijsopdrijvers behoort (wel tot de verstandige zakenmen- schen) had hij beter zijn stukje in zijn pen kunnen houden. V.V.V. bemoeit zich niet met interne zaken en winkelwaren. Maar als K. en andere winkeliers in Bergen dezelfde prij zen handhaven als die in Alkmaar, zullen zij niet behoeven te klagen. Maar pas op voor prijsopdrijving in 't a.s. seizoen, anders va ren de Alkm. winkeliers er wel bij. Dankend voor de plaatsruimte mijnheer de redacteur, Hoogachtend, Uw dw. K. E. PELS. Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. Overgegaan wordt tot de algemeene be schouwingen der rijksbegrooting van 1932 Prof. Diepenhorst houdt beschouwingen over de crisis aan welks oorzaken de soc. dem. z.i. mede schuldig zijn. Als oorzaak der crisis noemt spr. de herstel schulden, de rationali satie in de industrie, de houding van Rus land, de toestand in het vere Oosten enz., de nationalisatie niet het minst. Deze regeering kan door snel wisselende omstandigheden geen bepaald crisis program hebben. Spr. prijst haar voor verschillende crisismaatre gelen. Alle passiviteit is hier uit den booze. Thans vragen landbouw en veeteelt alle aan dacht van de regeering als ook de toestand in Indië. Spr. zou willen zien bevorderd in ternationaal mouniter overleg. Voor instand houding van het bedrijfsleven zijn hooge loonen onmogelijk. Voor handhaving van de sociale maatregelen, is een goede loonpoli tiek noodzakelijk. Vervolgens beschrijft spr. het zgn. Planwirtschaft. Het tegenwoordige productiestelsel is in de loop der eeuwen uit het leven gegroeid al is het ook niet feilloos. De heer van Embden becritiseert de hou ding van de liberale Tweede Kamerleden bij de behandeling van het kortingswetje, toen ze zich achter de regeering schaarde, en voorts die der soc. dem. leden bij de behandeling der pachtwet. Spr. concludeert, dat de regeering een te passieve houding in de tegenwoordige crisis aanneemt. Spr. wil van den Volken bond bemoeingen op economisch terrein, tegen allerlei tariefverhoogingen bijv. V. Embden becritiseert voorts het stand punt der regeering, volgens hetwelk een blijvende verlaging van de begrootingender betrokken lichamen moet worden verkregen. .Spr. deelt het standpunt der regeering niet, ook niet tenaanzien van de koopkrachtthe Geboren: Simon Michael, z. van Johan George Fredrik Kueter en Anna Wiliielmina Ligthart. Johannes Wil helmus Petnis, zo:n var. Petrus Leonar- dus Bakker en Anna Alida Maria Slij- derink. Dieta, dochter van IJsbrand Bruijn en Aafje Borst. Arie Cornelis Johan, zoon van Pieter Reindert Bijpost en Jacoa Corneliab Klaver. Maria Wilhelmina, dochter van Wilhelmus Dekker en Grietje Duinmeijer. Gerar- dus Wilhelmus, zoon van Wilhelmus van der Steen en Agatha Busker. Dirk Pieter, zoon van Adriaa Oukes en Mar- garetha Hoogland. Elisaeth Johanna, dochter van Johannes Dekker en Jo ian- na Afra de Leeuw. Johannes Petrus, zoon van Johannes Petrus Grooteman en Anna Catharina Hoebeu. Overleden: Pieternella Kuijpers, weduwe van Klaas van Duin, oud 74 j Agatha Bijpost, echtgenoote van Gerardus de Zwart, oud 28 jaar. Adri- anus Johannes Leijen, echtgenoot van Antje van Diepen, oud 52 jaai\ Hen- dricus Johannes Maria Hanraads, echt genoot van Cornelia Catharina van Nieuwkuijk, oud 47 jaar, wonende te Alkmaar. Anna Maria Agatha Leon- hard, echtgenoote van Arie Poth, oud 71 jaar. Jansje Koopman, echtgenoote van Andreas Josef Wilhelmus Baas, oud 38 jaar. Gehuwd: Coinelis Franciscus Huls kamp en Aafje Kuiper. Lourens Vas- binder en Johanna Helsdingen. Wil helmus Hendricus Neuteboom te Alk maar en Geertruida Maria Wokke. Ondertrouwd: Adriaan Tamis en Gretchen Frieda Wardenburg te Open (Duitschland). Wijnand van Leeuwen te Vlissingen en Jansje Kooij. Jakob Kalsbeek te Exloo en Anne- chien Bonder te Exloo. HLBRHUGOWAARD. Geboren: Johanna Martha, d. v. Joh. Admiraal en E. C Smit. Appo- lonia Elisabeth, d. P. Swart en E. Nij- man (wonende Egmond-3innen). Cornelia Margaretha Maria, d. v. C. Rood en G. Weel. Theodorus Jozef, z. v. J. Weel en M. v. Diepen. Catharina Elisabeth, d. v. N. Kruijer en A. P. Mo lenaar. Cornelis Johannes, z. v. J. Beers en M C. Biuin. Willem, z. v J Wester en D. Fiederiks. Wilhelmus Petfus ,z. v. U. F. Bleijendaal en A. C. Dekker. Aletta Johanna, d. v. J. Pols en L. Rus. Zwaantje, d. v. J. Elzinga en J. Gerding. Theodorus Jacobus Jo- sephus, z. v. P. Bruijns en J. W. H L Tuinder. Maria Jacoba ,d. v. C. Lan- gendijk en A. Groot. Andries, z. v. A. Dekker en C. Vlaming. Gehuwd: Jacob Dekker en Elisa beth Tamis. ERNSTIG ONGELUK. Een droevig ongeval trof gister onze plaatsgenoot de heer G Kuiper. De man had aan den Kanaaldijk te Koedijk kool in zijn schuit geladen en toen hij daarmede gereed was. begaf hij zich haastig op den weg, waar bij hij kwam te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij met zijn hoofd op den weg terecht kwam en onmiddellijk overleed. De heer Kuiper, die den leeftijd van 53 jaar bereikte, was een gezien akkerbouwer in deze gemeente. GEHULDIGD. De agent van politie Kaptein, die Zater dag j.1. een knaapje van een wissen dood redde, door kordaat in het water van het Luttik Oudorp te springen en den drenke ling op het droge te brengen, werd wegens zijn moedig en beleidvol optreden door den commissaris van politie beloond met een gratificatie van 10. GESLAAOD. Voor het diploma Machineschrijven van de Vereeniging het Nederlandsche Handels- instituut slaagde mei. D. Met alhier. WERK GEGUND. Aan den heer N. Licher alhier is opgedra gen het leveren en compleet gebruiksklaar- monteeren van een electrische lichtinstalla tie in de O.L. school aan de Vondelstraat. EEN SNELDIENST VAN DE ALKMAAR PACKET. Bïhalve de gewone goederendiensten, ver trekt dagelijks een boot van de Alkmaar Packet voor een sneldienst om 12 uur n.m. van Alkmaar naar Amsterdam. Goederen, met dezen dienst verzonden, kunnen denzelf den dag worden bezorgd. AUTO CONTRA MOTORFIETS. Hedenmorgen omstreeks twaalf uur had op de Nieuweslool nabij de Harmonie een botsing plaats tusschen een personenauto en een motorfiets. De auto komende uit de Lom- bardsteeg werd op de hoek van de Lombard- steeg en de Nieuw esloot aangereden, door een motorfiets. Het ongeval liep gelukkig goed af. De auto k/eeg een beschadigd spat bord, terwijl de motorrijder er met een lek oliereservoir en een lekke band afkwam. VEREENIGING „KINDERKLEEDING* TE ALKMAAR. Jaarverslag ever 1931. Uit de rekening en verantwoording blijkt, dat de vereeniging dit .jaar een nadeelig sal do heeft van 5,79. Door het Gemeentebe stuur is over 1931 de gevraagde subsidie van 950 toegestaan en een extra subsidie van 300. Op verzoek van B. en W. werd dit jaar voor 't eerst, aan de kinderen welke gymnastiekonderwijs ontvingen, op aanvra ge gymnastiekschoenen verstrekt 203 kinde- ren ontvingen 1 paar gymnastiekschoenen. Het aantal bedeelde kinderen was dit jaar weer veel grooter. De eerste uitdeeling had plaats in Janu ari. De kinderen ontvingen ieder 1 paar kou- sene, 1 paar klompen en 1 broek of jborst- rok. Bij de tweede uitdeeling in November kreeg ieder kind 1 paar kousen en 1 paar klompen en zoo noodig 1 paar gymnastiek schoenen. De laatste moeten op school be waard blijven om misbruik te voorkomen. Het aantal uitdeelingen bedroeg 583, dus 122 meer dan in 1930; van de 445 kinderen ontvingen 138 kinderen 2 maal een uitdee ling e.w. 84 kinderen die de openbare en 54 die de bijzondere scholen bezochten en 307 kinderen 1 maal een uitdeeling e w. 146 die de gemeentescholen en 161 die de bijzonde re scholen bezochten. Van de 2e gem. school 62 kinderen 1 maal, 41 kinderen 2 maal; van de 3e gem. school 18 kinderen 1 maal, 9 kinderen 2 maal; van de 4e gem. school 19 kinderen 1 maal, 14 kinderen 2 maal; van de 6e gem. school 5 kinderen 1 maal, 0 kinderen 2 maal; van dee 7e gem. school 1 kind 1 maal, 0 kind 2 maal; van de 9e gem. school 18 kinderen 1 maal, 7 kinderen 2 maal; van de Lindensehool 10 kinderen 1 maal, 7 kinderen 2 maal; van de B. L. O. school 13 kinderen 1 maal, 6 kinderen 2 maal; van de Christ. school 17 kinderen 1 maal, 1 kind 2 maal; van de R. K. Meisjesschool 56 kinderen 1 maal, 30 kinderen 2 maal; van de R. K. Jongensschool 88 kinderen 1 maal, 23 kin deren 2 maal. Totaal 307 kinderen 1 maal; totaal 138 kinderen 2 maal! Dior vertrek van Mevr. NoëSellemans ontstond 1 vacature. Mevr. Voorthuizende Regt is in de plaats van mevr. Noë geko men. Tot leden der Commissie van toezicht werden benoemd Mevr. Eecen—v. d. Stok en Mevr. Kuijper— Kösters, die beiden deze be noeming aannamen. AANBESTEDING. Door den rijkswaterstaat is heden aanb© steed het maken van den ijzeren bovenbouw en de weeginrichting van een bascuulbrug genaamd ae Willemsbrug over het Helder- sche kanaal te Den Helder. De laagste in- schrijfster was de N.V. Constructiewerk plaats en machinefabriek Rözink en v. d. Broek te Enschede voor 27461. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eerste uitdeelingslijst in het faillissement van den heer J. Dekker, bloembollenhandelaar te Castricum, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 6 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 18.39 uur licht OP DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van de C. V. DE RUYTER CO. alhier, om VER LOF tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het perceel LAAT No. 179 a. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof Indienen. Alkmaar, 2 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. SLUIS- EN OVERHAALGELDEN ZESWIELEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat de laatstelijk bij Koninklijk besluit van 6 November 1928, nr. 31, aan de ge meente Alkmaar tot 6 Januari 1932 verleende coucessie tot heffing van sluis- en overhaal- gelden aan de Zeswielen nabij die gemeente (gemeenteblad nr. 834), bij Koninklijk besluit van 16 Febniari 1932, nr 30, met den tijd van één jaar, derhalve tot 6 Januari 1933, op den bestaanden voet is verlengd. Alkmaar, 2 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3