£aatste èecichten JCeek&Schooi 3*t^eicndeH Stukken Wzec&eucfit Stad en Omgeving. Donderdag 3 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De vrouw zonder naam (rom); boven 18 jaar. 7.30 uur. Victoria-Theater: Wereldstad (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, in bioscoop Harmonie: Bommen op Monte Carlo (rom.); voor alle leeftijden. 8 uur, in A. B. T. voor de Volksuniversi teit filmvoorstelling De Aarde (Liga-film); boven 18 jaar. laten vertrekken om toch nog eerder dan tot dusverre het geval was, aan te koniêri. De snelheid zal daarbij worden opgevoerd tot 90 K M per uur. Het ligt in de bedoeling om, wanneer de proef slaagt, dezen versnel den dienst met de zomerdienst-regelihg van Mei a.s. te laten ingaan. DE NËË>. STAAfSlEENING OVERTEEKEND. Naar wij vernemen, is de Ned. Staatslee- ning, waarop gisteren werd ingeschreven, een zeer groot succes geworden. Op de vrije in schrijvingen zal slechts een klein percentage kunnen werden toegewezen^ DE ZON SCHIJNT LANOER. De zon schijnt langer, ja! en al jaagt een ijzige vrieswind fel en grimmig uit het Oosten over de landen en de wate ren bij den overgang van Louwmaand in Lentemaand, toch is er in de gouden uren van den dag sterk eti heerlijk dé koesterende zonnegloed, die als een weldaad uit den hoogen schijnt in de kamers, die op straat den lichtkant doet zoeken, die gezondheid en kracht wil geven en een bode van de lente wil zijn. Nog zijn de velden dor en de boomen kaal. Maar hier en daar in beschutte hoekjes roert zich het jonge leven toch al, het stérke, onsterfelijke leven, dat in dé vele zachte w interdagen die achter ons liggen trouwens nooit geheel ver dween, maar dat nu in elk geval de on weerstaanbare drang heeft zich krach tige;- en menigvuldiger te ontplooien. Blauw- is de hemel nu, diep en stra lend blauw! Ik zie hoe de wind de top pen van de boomen buigt en striemt en hoe de voorbijgangers de kraag dicht- h >udcn en zich w apenen, zoo goed mo gelijk, tegen de kou. Mij is, na weken van gedwongen rust, het gaan naar bui ten nog ontzegd. De kille wind kan mij hier op mijn zonnige kamer niet deren, maar wel kan het kostelijke licht mij met glans en warmte verkw ikken en het uitzicht op tuin en plantsoen mij natuurindrukken "-even. En ik peins over de weken die ons te wachten staan, nu Maart is begonnen, nu Lentemaand weer is aangebroken. Wat zullen zij brengen, die komende w eken Gure kou, zegt ge en striemende viagen, mistige uren en hagelbuien, wind en vrieskou, sneeuw misschien neg en stormen, griep en verkoudheid, allerlei narigheid en verdriet? Ja, dat ook misschien. Maar toch, we willen het andere niet vergeten en op het an dere hopen. Ziet ge wel hoe aan de seringen de knoppen al zwellen, hoe de iepen bruin en purper staan te bloeien langs wegen en grachten, lioe de tulpen hun eerste grocischeutcn heffen boven den grond? Hoort ge de meezen wel twinkelen in 't hout en weet ge dat de lijsters zingen iu het morgenlicht? Dat is er tóch ook, dat alles en het zal winnen en sterker worden en uitgebreider, het zal toene men week op week en dag op dag. Dit is nog haar het eerste teeken Een lijster die in d'OChteUd zingt. Het jonge groen, dat uit gaat breken Een bloemknop die al open springt. Dit zijn nog maar de vage boden. Die door de dorre dagen gaan. Om plant en dier en mensch te nooden 'lot 't lentefeesttij op te staan. Maar 't is geluk dit al te weten, Een kracht, die wint de dagen door, Als 't eerste weven van liet kleed en De eerste klank van 't volle kooi De zou schijnt langer en zij is de groo- te wekker ten leven, de bode Gods, die als de machtige vernieuwer zegenend over de aarde gaat. Nog enkele weken en de lenteteeke- nen, die er nu al zijn in katjesbloei, in gras dat groent, in 't praeludium van 't volle voorjaarskoor, in schuchter wak ker wordend leven, die enkele teekenen zij zullen vele, steeds meerdere, straks ontzaglijk vele worden. Over het water vleugt een zachte wind en spannen straks de wachtende zeilen. Over de weiden klinkt een schelle kievitskreet als heraut van spel en roep der terug- keerende vogels. Het parkhek gaat open en de oude menseden op het bankje zullen weer het wonder van het jonge leven zien. Nog even geduld in deze vor stige dagen, nu de Noordooster over de velden blaast. Morgen, overmorgen, een dag, een w eek misschien, en zoele wind zal komen. Het wonder staat te wachten achter de deuren die Maart nog even dicht wil houden. De zon schijnt langer en zal straks het mysterie van de lente binnen laten door wijd open poorten! A. L. B. Ongecorrigeerd. EERSTE KAMER. De algemeene beschouwingen over de Riiksbegrooting 1932 worden voortgezet. De heer Savornin Lohman betoogt, dat men de regeering in deze crisistijd zooveel mogelijk moet steunen. Er moet bezuiniging worden ook in verband met de te verwach ten mindere belastingopbrengst. De heer Janssen betoogt, dat deze regee ring in haar cri&isbeleid niet de veelal be hoevende criüek verdient, doch er hadden vroeger contigenteeringsmaatregelen moeten zijn genomenr Voorts moeten maatregelen ge schade in dezen tijd. Wij moeten qns aanpas sen aan een lager tevenspcli. dat voordeel kan brengen voor den staat en het gezin. De heer Slingenberg bespreekt het finan cieel beleid van deze regeering. Bij den aan vang der crisis had Nederland een financieel sterke positie. Voor een paniekstemming is geen reden. Spr. bepleit verhooging van in komsten-, vermogens- en successiebelastingen TWEEDE KAMER. Bij de voortgezette behandeling der inter- pellatie-Hiemstra inzake de werkverschaf fingen en den werkloozensteun vraagt mej. de Jong een steunregeling ten behoeve van de werklooze vrouwelijke arbeiders. Het gaat niet aan deze vrouwen naar het armbestuur te verwijzen. De heer de Visser beschouwt als opruiers niet de arbeiders die bij de ongeregeldheden der werkloozen waren betrokken, doch de heereti achter de regeeringstafel. Spr. dient een motie in strekkende tot verhooging der fflinimum-loonen bij de werkverschaffing en een tot intrekking der vervolging van te werk gestelden naar aanleiding van de ongere geldheden ifl Friesland. De motie wordt ech ter niet voldoende ondersteund. De heer Joekes wenscht nadere gegevens omtrent het bedrag dat aan werkloozensteun door Maatschappelijk Hulpbetoon wordt uit gekeerd en bepleit opnemen der werkloozen- kas der bouwvakarbeiders van wie 43 pCt. tot ruim 50 pCt. werkloos zijn in de regeling van de crisiswerkloosheid. Een motie in dien geest wordt door spreker ingediend. Spr. steunt de motie Hiemstra voor hulpverleening aan de werkloozenkas- sen voor 1932. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. NAAR VREDE IN CHINA? Hedenmorgen heelt de Japansche de legatie te Geneve medegedeeld, zoo juist uit Sjanghai telegrafisch bericht te hebben ontvangen, dat de Japansche troepen de vijandelijkheden hedenmid- dci om 2 uur plaatselijken tijd zouden staken. De troepen zullen in de stellin gen, -waarin zij zich op dat oogenblik bevinden blijven en den strijd slechts hervatten, indien van Chineesche zijde aanvallen worden gedaan. De Chinee sche deleagtie verklaarde tot nog toe geen bericht over staking tier vijande lijkheden te hebben ontvangen. China tot wapenstilstand bereid. De Chineesche gezant te Oenéve heeft aan de president van den Raad van den Volken bond een nota overhandigd, waarin de Chi neesche regeering zich bereid verklaard tot een onmiddellijken wapenstilstand op den basis van wederzijdsch en gelijktijdig terug trekken der troepen. Geheimzinnige ontploffingen op japansche oorlogsschepen. Het Japansche opperbevel deelt mede, dat op twee Japansche oorlogsschepen geheimzinnige ontploffingen hebben plaats gehad. Op het Japansche vlagge- schip den Japanschen kruiser Idzumo zijn tengevolge hiervan twee scheepska- nonnen en aan boord van een torpedo- bootjager een kanon vernield. Hierbij werden twee matrozen gedood en negen gewond. Het Japansche opperbevel meent, dat de ontploffingen het gevolg zijn van de activiteit van geheime Chi neesche genootschappen, die pogingen zouden hebben gedaan mijnen onder de Japansche oorlogsschepen te leggen. In verband hiermede zijn 9 verdachte Chi- neezen gearresteerd. Van andere zijde wordt het echter niet uitgesloten geacht, dat ae ontploffingen het werk zouden zijn van revolutionnaire elementen on der de bemanning van de Japansche schepen zelf. De tweede buitengewone As semblee van den Volkenbond geopend. De op verzoek van de Chineesche re geering op grond van art. 15 van het Volkenbondspact bijeengeroepen plenai re vergadering van den Volkenbond, de tweede buitengewone assemblée in de geschiedenis van den Bond, is heden morgen door den waarnemenden voor zitter van den Volkenbondsraad Paul Boncour geopend. Alle 52 leden staten waren vertegenwoordigd. In zijn ope ningsrede herinnerde Paul Boncour er aan dat de eerste buitengewone assem blée in 1926 werd gehouden om 'n groo- te Europeesche mogendheid (Duitsch- land) in den Volkenbond op te nemen. Ook toen bestonden er groote moeilijk heden, die echter werden overwonnen. Sedert dien heeft Duitschland in den Volkenbondsraad en in de assemblé zijn gewaardeerde medewerking verleend op den grondslag van de bepalingen van het Volkenboudspact, die de eenige richt lijn zijn voor de regeling van conflicten tu-schen de Staten onderling. Deze tweede buitengewone assemblée komt onder tragische omstandigheden bijeen. Voor de eerste maal heeft de Volken bond zich bezig te houden met een groot veraf gelegen en buitengewoon moeilijk conflict, dat zich afspeelt in de nabijheid van een groote mogendheid als Rusland die geen deel van den Vol kenbond uitmaakt en dat niet kan wor den opgelost zonder de medewerking van een andere groote mogendheid, die eveneens geen lid van den Volkenbond is, de Vereenigde Staten. Het eerste ka nonschot in het verre Oosten dreigde dezelfde gevolgen te hebben als inder tijd de moordaanslag te Serajewo. Zon der den Volkenbond zou de strijd wat betreft de snelheid van zijn uitbreiding ter hebbe naangenomen. De Volken bond heeft althans gedeeltelijk, de uit breiding van het conflict tot een cata- strophe kunnen voorkomen. Het is thans zijn taak met ernst en met nadruk den strijd te beslechten. GRCOTE BRAND IN DE NABIJHEID VAN RENNES. 60 personen dakloos. In den afgeioopen nacht brak brand uit in een klein gehucht bestaande uit 22 huizen., in de nabijheid van Rennes. Nog voordat de brandweer van de dichtstbijgelegen plaatsen kon arriveeren, had de wind het vuur, dat in een koestal was ontstaan, aangewakkerd en de vonken overgeblazen op de nabijgelegen huizen, zoodat in korten tijd alle huizen één groote vlammenzee vormden. Een paniek maakte zich van de bewoners meester. Vrou wen en kinderen, die zich niet spoedig ge noeg in veiligheid konden brengen, zochten 'n toevlucht in een grooten steenen oven, die ie algemeenen nutte in hei centrum van het plaatsje staat en dien zij pas weer verlieten toen van de geheele buurtschap niet veel meer dan asch en puinhoópen over was. Van alle huizen werden de inboedel ert alle leven de have een prooi der vlammen. De materiee- le schade bedraagt meer dan 1 millioen franc en 60 personen zijn daklpos gewor den. INTERNATIONALE REGELING DER J NACHTPOSTVLUCHTEN. De verbinding over Nederland. Op uitnoodiging van de Zweedsche poste rijen heeft te Stockholm een conferentie laats gehad ter bespreking van het Noord- uropeesche nachtpostluchtverkeer. Het on derwerp der besprekingen was de uitbreiding van de nachtpostvluchten gedurende het ge heele jaar. Vertegenwoordigers van Zweden, Duitschland, Nederland, Noorwegen, Fin land en Denemarken namen aan de bespre kingen deel. Het belangrijkste besluit van de conferen tie is, dat overeenstemming werd bereikt tus- schen de Scandinavische landen, Duitschland en Nederland om op de aanstaande conferen tie te Brussel een gemeenschappelijk program in te dienen voor de uitbreiding van de N.- Europeesche nachtpostvluchten gedurende de eerstvolgende drie jaren. Verder werd beslo ten, dat met ingang van 1 Mei a.s. de nacht postvluchten van Scandinavië naar Engeland via Amsterdam zullen gaan. De Zweedsche Luchtvaart Mij. zal eiken nacht een post- vlucht instellen naar Amsterdam, vanwaar des morgens vroeg een K.L.M.-vliegtuig de pest onmiddellijk naar Londen zal brengen. ROOFMOORD IN HET NOORDEN VAN BERLIJN. Gisteravond is de 37-jarige handelaar in levensmiddelen Julius Meijerhardt in de gang van de woning van zijn moeder, in de Milastrasse 2 in het Noorden van Berlijn, door onbekenden neergeschoten en beroofd. M. kwam van zijn zaak en had een brui ne actetasch bij zich met de ontvangsten van den afgeioopen dag ten bedrage van onge veer 900 Mark. Voorts had hij 'n revolver in zijn tasch, die hij altjjjl ter bescherming bij zich had. De daders móeten personen zijn ge weest, die Meijerhardt's gewoonten kenden en wisten dat hij 's avonds het geld mee naar huis nam. Bewoners, die het schot ge hoord hadden, vonden hem dood in de gang liggen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te behagen is benoemd mej. O. J. Porte te Alkmaar. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Bergen, 1 Maart 1932. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s- v. pl. voor de laatste maal een kleine ruimte in Uw blad, om den heer K- te antwoorden, waarvoor bij voorbaat mijn beleefden dank. Ik twijfelde er niet aan of mijn ingezonden stukje van 22 Februari was door de meeste winkeliers te B. gelezen of ze hebben er althans van gehoord, dat was ook de be doeling en ik vind het zeer prettig dat ten minste één er van mij van repliek wil dienen Nu wilde ik hem even de volgende vragen stellen: Heeft hij mijn stukje wel goed ge lezen? Ik geloof van niet. Er komen heele- maal geen verdachtmakingen enz. in voor. Ik heb ook niemand persoonlijk aangesproken, maar de toestand zooals ze werkelijk is in 't algemeen voorgelegd. Ik moet daarom even in herhaling treden. Zegt het niets dat ande ren en ik in den afgeioopen zomer 14 a 15 ct. voor één Kilo slechte aardappelen betaalden, al waren ze dan ook geschild, terwijl ze in Alkmaar voor 7 cent overheerlijk te krijgen waien? Er zijn er zelfs, dk ze voor 6 cent daar vandaan haalden. Zegt het niets, dat er dagelijks auto's en wagens volgeladen met groenten en fruit hun waren hier grif kunnen vtrkoopen? De menschen zeggen: op de veiling krijgen we er zoo bitter weinig voor, en op zoon manier halen we er tenminsie onze kosten nog uit. De nood der tuinders is sinds jaren bekend. Zegt het U niets dat melkboeren hier zelf hun melk komen uitventen voor 1 en 2 ct. goedkooper? Ook zij klagen steen en been. dat ze voor al hun moeite en drukte zoo weinig krijgen voor hun waar. Volgens hen verdient de melkslijter er meer aan. De ban ketbakker krijgt omdat hij zijn koek bakt, en die verkoopt, zijn melk 2 cent per Liter goed kooper en wij (pensionhouders) die er onze maaltijden enz. van bereiden en ook weer ver- koopen. krijgen niets. Een dagelijksche klacht is ook de hooge buskosten (32 cent per retour). Noemt U dat soms een zacht prijsje, terwijl de benzine in den afgeioopen zomer 4 cent per Liter was? Is bet soms niet waar. dat heel veel pen- :'i M groolv ioe;te en zorgen zien staande houden, hoofdzakelijk door de hooge huren en lasten, en moeten de men schen die zoo hard voor hun broodje moeten werken, niet op de kleintjes letten? Heeft men nog niet opgemerkt dat er huizen soms 3 of 4 naast elkaar armoedig en verveloos maanden achtereen leeg staan? Wiens schuld is dat? Waarom nemen de verschillende vracht rijders zooveel pakjes dagelijks voor de pen sionhouders uit Alkmaar mee en waarom leveren verschillende slagers uit Alkmaar hier hun vleesch en lang geen beetje ook? Zegt dat allemaal niets? Van verschillende pension houders hoorde ik steeds weer dezelfde grief Wat krijgen wij voor ai onze groote inkoo- pen? Daarom koopen veel groote zaken bij den grossier. Het hoognoodige nemen ze dan in Bergen, en de kleine zaken halen wat ze halen kunnen uit Alkmaar. Jammer was het, dat er niet een winkelier uitgenoodigd was op de laatst gehouden vergadering van den pensiouii. Bond, dan had hij over de hooge prijzen kunnen hooren. en ook meteen kunnen vernemen, wat andere zaken in en buiten Alkmaar voor korting geven voorde pensionhouders Die beloopen van 10 tot 30 pCt. Er is maar een roep over Bergen, het is er mooi maar duur. Wij hooren dat van onze gasten het beste. Wé zitten er zomers dagelijks in. Ik heb het pensionbe- drijf ook irt andere plaatsen meegemaakt, doch nergens was het zooals in het kleine Bergen. Die argumenten van U, over hooge kosten enz. heb ik zien aankomen. Heeft de Alkmaarsche winkelier die soms niet? Mis schien nog hoöger, en zoo zou ik U nog tientallen andere dingen kunnen noemen, die hier düurder zijn dan in Alkmaar. Gelukkig wordt er in Bergen ook nog gekocht, vooral des zomers door de gasten, die steeds maar weer over de duurte klagen. De omzet zou 3 maal zoo groot kunnen zijn en voor ons zou het zooveel gemakkelijker zijn het dicht bij huis te kunnen redden, want voor alles ben ik ook voorstandster om in eigen plaats te koopen. Ik hoop en velen met mij, dat dit stukje er toe zal bijdragen, dit mogelijk te maken. Tenslotte kan de winkelier in B. het Seheeie jaar door zijn klanten behouden, mits ij goed zaken doet, doch wij hebben onze klanten op z'n hoogst 3 maanden, dan is het al heel mooi. Nu nog over mijn aanval op V. V. V. Neen mijnheer K. Ik maakte geen critiek op de leiding van dat bestuur, dat U er nu juist dit achter wil zoeken, is Uw zaak maar in iedere groote zaak ontbreekt natuurlijk wel eens iets en zouden wij belanghebben den daar niet op mogen wijzen? Ons ont breekt en m.i.z. ook de winkelier ontbreekt in dat bestuur, iemand, die met die bedrijven volkomen op de hoogte is en de verlangens van die groep menschen kent. Niet alleen de vreemdeling heeft zijn verlangens ook wij hebben ze en waarschijnlijk ook U. Is dat nu zoo'n onmogelijk voorstel? Heb ik daar nu iemand mee beleedigd? "Gelukkig dat de leiding van V. V. V. te B. in neutra le handen berust, anders zou ik zeggen U wilt zeker een wit voetje bij dat bestuur krij gen. Is het nu zoo onmogelijk dat het bestuur uitgebreid wordt met die 2 bedoelde personen? 't Is toch maar een vraag? Zooals de prijzen nu bij verschillende winkeliers zijn is het goed, maar voor het a.s. seizoen zullen wij het wel weer ondervinden en vree zen wij er het ergste weer van, Uitgaan is voor de menschen een levens behoefte geworden en zeer zeker zal het de zen zomer net zoo druk worden, misschien nog drukker dan voorheen, maar het publiek zal het heel erg gaan uitzoeken, waar het in dezen tijd groot gelijk in heeft, en daarom moeten wij het ook doen. Als ik alleen stond met mijn grief zou men kunnen zeggen: u vergist zich Nu is dit niet mogelijk. In pen sionhouderskringen wordt met de meeste in stemming over mijn stukje gesproken. Er zullen er wel onder zijn die hun belangen niet begrijpen, maar de massa heb ik achter mij, anders had ik nooit mijn stukje geschre ven. Wat K. schrijft over reclame voor den kookcursus daar heb ik om moeten lachen Goede waar behoeft geen krans en zonder mij was die cursus evengoed een succes. Nog iedere week traden er nieuwe dames tot dezen cursus toe, wel een bewijs dat er dringend behoefte aan zooiets was, en hoewel ik in geen enkel opzicht met de s. d. a p.-vrouwen club in relatie sta heeft deze toch door op richting van dien cursus mij en vele dames aan zich verplicht. Daar K. niet zoo reëel is geweest om met zijn vollen naam te ondertee kenen, heeft hij zeker geen recht naar de mijne te vragen. Belanghebbenden weten mijn naam en dat is voor mij voldoende. Als K. met argumenten kemt, laten het dan goe de zijn. Nu vond ik K.'s stukje nog al tame lijk onbeduidend en het zegt ons. pension houders, niet veel. Ik spreek uit ondervin ding en over wat ik dagelijks om mij heen hoor. Verder meen ik deze zaak voldoende te hebben toegelicht en wensch het hierbij te laten. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals mijn hartelijken dank voor de mij toegestane ruimte met de meeste hoogachting Mevr E. C. INLICHTINGEN VOOR VROUWELIJKE STUDENTEN. Aan de ouders van vrouwelijke leer lingen van H. B. S., Gymnasium of Lyceum, die dezen zomer haar eind diploma hopen te verkrijgen en plannen koesteren voor een studie aan een der hoogescholen, willen de Nederlandsche Vereeniging van Vrouwen met Acade mische Opleiding en de Vereeniging van Academisch Gevormde Christen vrouwen gaarne inlichtingen verschaf fen. Zij meenen die hulp te moeten aan bieden, omdat voor vele ouders het moeilijk is zich op de hoogte van een studie en vooruitzichten te stellen. Waar zij nu leden tellen onder alle faculteiten ziich gemakkelijk met zusterverenigin gen in het buitenland in verbinding kunnen stellen en bovendien de vrouwe lijke studentenverenigingen tot samen werking bereid vinden, is het mogelijk adressen te geven van personen, bij wie men betrouwbare inlichtingen kan krij gen. Om misverstand te voorkomen, zij er naar waarnemingen, verricht in den inoreen van 3 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.2 te Riga tn Letland. Laagste barometerstand 748.5 te La Co- ruiia. Verwachting, geldig tot den avond van 4 Maart: Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind; later zwakke tot matigen wind uit oostelijke lijke richtingen; nevelig tot half bewolkt; weinig of geen neerslag; om het vriespunt tot lichte vorst des nachts; overdag weinig verandering in temperatuur. Overztohf. Het hoogedruk-gebied in het Oosten trok verder af, in het Westen vertoont zich op den Oceaan een nieuw gebied van hoogen lucht druk, dat voor het weder in onze omgeving van belang zal worden. De depressie in het Zuiden bleef vrijwel onveranderd liggen, die in het Noorden trok verder Oostwaarts. De geschetste luchtdruk maakt een aanhouden van den weerstoestand van de laatste dagen waarschijnlijk. Des nachts zal het nog koud vriesweer blijven, terwijl overdag tengevolge van de zonnestraling temperaturen flink bo ven het vriespunt zullen optreden. Over bij na het geheele waarnemingsgebied viel we derom zeer weinig neerslag. Ook in Duitsch land en Scandinavië bleef de vorsttoestand aanhouden, in IJsland daalde de tempera tuur. Bijna overal waaien zwakke of matige winden. op gewezen, dat zij zich beperken moe ten tot de academische opleiding. Wil men in het algemeen inlichtingen heb ben over beroepskeuze voor meisjes, zoo wende men zich tot het Nationaal Bu reau voor Vrouwenarbeid in 's-Graven- hage of tot de adviesbureaux voor Be roepskeuze, zooals die in iedere stad be staan. Namens de Nederl. Vereeniging van Vrouwen met Academische Opleiding, Mej. Dr. J. Reudler, Jozef Israëls- plein 17, 's-Gravenhage. Namens de Vereeniging van Acade misch Gevormde Christenvrouwen: Mevrouw Dr. R. C. S. Kruyswijk— HaHmburger, Mathenesseriaan 384, Rotterdam. BENOEMD Mej. A. Meijling, thans assistente aan de Openbare Leeszaal en Bibliotheek hier ter stede is door het bestuur be noemd tot adjunct-bibliothecaresse de zer instelling in de vacature van mej. Ridderikhof, die te Eindhoven benoemd is. DE LANDBOUWTENTOON STELLING. In eergisteravond gehouden bestuurs vergadering van de afdeeling Alkmaar der Hollandsche Maatschappij van Landbouw werd besloten de bekende jaarlijksche tentoonstelling dit jaar te houden op Woensdag 21 September a s. VEILIG VERKEER. Zij kenden de regels van den weg! Hedenmiddag circa 12 uur heeft de auto 5°' 9Lf.^l30> komende van het Waagplein, op den Dijk een links rijdenden fietser omver gereden. De fiets werd vrijwel geheel ver nield. De auto reed ook links. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 18,11 uur licht op. HEROPENING DROGISTERIJ. Heden wordt in het Payglop de drogisterij van den heer Henk van Dijk, die voorheen gevestigd was in de Magdalenenstraat, ge opend. 6 Deze nieuwe zaak is gekomen in het pand, waar voorheen de coupeuse mej. Balder zich had ingericht. Het huis is verbouwd onder leiding van architect Groen door den aannemer den heer Duinmeijer en geschilderd door de fa Rin- gers. Het is e enmooie vooruitgang voor den heer van Dijk, wiens zaak vijf jaar bestaat, en nu al een geheel nieuwe en modern inge richte drogisterij op na te kunnen houden. Want de zaak ziet er keurig uit, vitrines, kasten, etalage, kortom de geheele inrichting is volmaakt in orde. Vooral de vitrines, die de parfumeriën, naast de drogisterij, het spe ciale artikel van den heer van Dijk, bergen, geven den winkel een vroolijk aanzien. Ook in de étalage brengen de tallooze fleschjes, die door opschriften van bekende firma's hun geurige inhoud verraden, een poëtisch tintje aan naast de proza der dro gisterij-artikelen. VOLKSZANGAVOND NED. VER. V. D. VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Al was de opkomst niet zoo groot, toch was het gezellig in het Unie-zaaltje. De felle Noord Ooster, bedoeld als afscheid van den winter, heeft zeker velen tegenge houden den tocht naar Volkszang te onder nemen

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2