WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN £cutd= en Jmm&oim Bij dpotr>«k«rs «fi drogisten vffcnjgb—c. Nadat nu de nieuwe vereeniging de oude werkzaamheden voorzette, verzocht al spoe dig de afdeelmg Alkmaar van de R.K. Veree niging voor Volksgezondheid en ziekenver pleging „Het Wit-Gele Kruis" om een bespre king. Waar deze vereeniging door een in Werking te stellen commissie de tuberculose bestrijding ook ter hand wilde nemen, achtte zij samenwerking in den zin van fusie \au die commissie met onze vereeniging ge- wenscht Verplegingsartikelen werden wederom veelvuldig ter leen gegeven t n.1. 11 ledikan ten, 19 snutumbekers, 24 thermometers, o stoelen. 2 leestafels, 8 ondersteken, 2 bed- schermen, 2 uitkookemmers, 7 windringen, 11 kamerclosets, 1 irrigator, 6 urinaals, 1 hospitaaldoek, 1 croupketel, 1 glycerinespuit en 2 bedblokken. Onze beijde draaibare, verplaatsbare lig- tenten waren bijna het geheele jaar door in het gebruik. In onze 4 lighallen in de Stadskweekerij werden dit jaar 27 patiënten verpleegd. Op 1 Januari 1931 waren aanwezig 1 man, 2 vrouwen, 4 jongens en 5 meisjes en op 31 December 1931 15 patiënten, t.w. 6 vrouwen, 4 jongens en 5 meisjes. Het aantal verpleegdagen bedroeg 3362. dat is dus gemiddeld per patiënt 124 dagen. Het aantal verzuimdagen bedroeg wegens ziekte 346, wegens andere redenen 84 dagen. Van 15 nieuwe patiënten vertoefden 5 slechts gedurende betrekkelijk korten tijd in de lighallen, n.1. gedurende 22, 8, 24, 10 en 31 dagen vóór zij naar een sanatorium ver trokken. Deze voorbereidende luchtrustkuur zal on getwijfeld deze patiënten ten goede zijn ge komen daar zij anders vaak wachtende op hun plaats in het sanatorium in onhygiëni sche omstandigheden en in ledigheid dien tijd moesten doorbrengen De leiding van de lighallen was wederom in de vertrouwde handen van zuster J. L. Warnaar, terwijl de heer P. Butter het on derwijs gaf. Overgaande tot het verslag der werk zaamheden, vraagt allereerst onze aandacht het huisbezoek. Onze huisbezoekster, zuster M. E. de Groot, bracht dit jaar 2236 bezoe ken bij 266 gezinnen met 306 patiënten. Voor Maatschappelijk Werk legde zij bo- vendien 127 bezoeken af. Gemiddeld werden per gezin en per jaar 8.4 bezoeken gebracht: per gezin en per maand dus 0.7. Bij vergelijking met voorgaande jaren zien we ook thans een toename van het aantal be zochte gezinnen. Op 1 Januari 1931 hadden huisbezoek 191 gezinnen met 214 patiënten In den loop van 't jaar kwamen er bij 75 gezinnen met 92 pa tiënten. Zoodat werden bezocht 266 gezin nen met 306 patiënten. In den loop van het jaar vielen af 50 gezinnen met 55 patiënten. Zoodat op 31 Dec. 1931 huisbezoek hadden 216 gez. met 251 patiënten De reden dat deze 50 gezinnen afvielen bestond 11 x in vertrek naar elders, 4 x in overlijden van de zieke, 5 x in onwil van den patiënt, terwijl 30 x huisbezoek door leider van het consul tatiebureau niet meer. noodig werd geacht. In de 4 gezinnen waar de patiënt aan tu berculose was overleden, werd z.g. „voort gezet huisbezoek" gebracht in 3 gevallen. Het was aan de huisbezoekster bekend dat in 24 van de 266 bezochte gezinne.n zieken aanwezig waren die aan open longtubercu- lose leden, deze gezinnen werden 308 x be zocht, dat is per gezin en per jaar 12, 8 x per gezin en per maand 1, 1 x zeer terecht dus veelvuldiger dan de andere. Woningverbetering. Onze vereeniging was ook dit jaar geldelijk niet bij machte hier voor steun te geven. Op raad van de huisbe zoekster werd op kosten van de huurder 1 x een kamertje gemaakt. Door haar bemiddeling verhuisden 5 ge zinnen naar een betere woning, waarin tot uiting kwam het streven onzer vereeniging de „betere woning" boven de „verbeterde slechte woning" te stellen. Het verleenen van huurtoeslag was hier door noodig aan 2 gezinnen. Over het ge heele jaar werd dii aan 12 gezinnen ver leend voor een totaal bedrag van 481 Na langdurige correspondenties en confe renties, na opheldering van enkele misver standen is de samenwerking nu bereikt op deze wijze, dat de afdeeling van het Wit-Gele Kruis leden in onze vereeniging afvaardigt, terwijl de afdeeling Alkmaar van de R.K. vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levenskracht" op ons verzoek dit eveneens doet. De heer H. W. Frese nam in het begin van het jaar, nu voor goed, als penningmeester van ons afscheid; gaarne herhalen wij ook hier onze woorden uit het jaarverslag van 1928 toen hij ons tijdelijk meende te moeten verlaten: ongaarne zien wij hem heengaan en dank brengen wii hem voor zijn zeer be langrijke werkzaamheden voor de tubercu lose bestrijding in Alkmaar Hii werd opge volgd door den heer H. F. W. Kolb. In de vacature werd benoemd door de Witte Kruis afdeeling de heer N. J. Rinkel. De vereeni ging bestaat thans uit de volgende leden: Dr. 'J. Degenaar. C. M. Hoogenboom, H. F W. Kolb, mevr. S. G. Offers—Rink, mevr. W. G. 'Broere—te Kiefte. mej. M. Boom, A W. van Kleeff. Mr. A. Koelma, J. G. A. Kerssema- kcrs, G. van Slingerland, H. W. Koopmei- ners, A H. Moolhuvzen en N. J. Rinkel. Met het consultatiebureau van de N.-H. Ver. tot bestrijding van de t b.c. bestond een aangename samenwerking. Onze huisbezoek ster woonde regelmatig vele der zittingen bij van 1V; tot 2 dagen der week is ze daar aan wezig. Voor de uitzending naar sanatoria van on- vermogenden met behulp van de gemeente lijke provinciale subsidie bestond vruchtdra gende samenwerking met den leider van het consultatiebureau. A! deze uitzendingen ge schieden via onze vereeniging' Het aantal verpleegdagen bedroeg 3987 (vorig jaar 2389) waarvoor 24 patiënten (vorig jaar 231 werden verpleegd: de gemiddelde knnrduuf bedroeg dus 166 dagen (vorig jaar 104 da- gen). Deze sanartriumverpleging eischte een be drag van 11006.65 (vorig jaar 7004.30), dat is dus gemiddeld per verpleegdag 2.76 i vorig jaar 2.93). De gemeente betaalde hiervan uit de bovengenoemde subsidie 8503.89 (vorig jaar 5322 62), onze veree niging stelde 200 beschikbaar (als vorig jaar), de afdeeling van Herwonnen Levens kracht droeg 736 bij (vorig jaar 351.38), terwijl de patiënten zelf of hun ouders 1577.16 (vorig jaar 1130.30) betaalden Over de verkregen resultaten met deze sa- na tcriumbehandeling zal de leider van het consultatiebureau, mede op ons verzoek, na dere gegevens in zijn verslagen verstrekken. De Emmabloemcollecte bracht dit jaar op 790.26 bruto, netto 550.94. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers 961.38 en 676.11. 'fxoviviciaai 'flieuios EGMOND AAN ZEE Het personeel van de Prins Hendrik- stichting heeft besloten tot wederopzeg ging maandelijks 5 van het salaris te storten voor het Nationaal Crisiscomité. V'dbr het eerst heeft het Dinsdag afge dragen 10.75. Vergadering V.V.V. Maandagavond vergaderde de Vereeni ging tot Bevordering van het Vreemdelingen verkeer in de zaal van de „Vergulde Valk" De voorzitter, de heer van Eenennaam, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder het nieuwgekozen bestuurslid den heer Conijn. In zijn openingswoord wees de /oorzitter er op, dat de geesel van de malaise ook onze gemeente striemt en ons en onze vereeniging met zorg vervult. Wij moeten de handen in een slaan om iets te bereiken. Zooveel te meer deed het spr. leed, dat zij, die geroepen zijn om onze gemeente te b<:-sturen, de bezui niging ook voor een deel meenden te moeten vinden in een lagere subsidie aan onze ver eeniging. Het gemis van 1/3 der subsidie zal het meest drukken op onze reclame, hetgeen in direct nadeel zal brengen aan de inkomsten van de neringdoenden. Juist deze worden het hevigst getroffen door de malaise. Wij moeten niet bij de pakken neerzitten. Letten wii op den arbeid van onzen penning meester, dan wordt ons bewezen, dat deze niet alleen met de penningen kan werken, maar zelfs goochelen. Door goed en goed koop drukwerk heeft de vereeniging voor deden gehad van enkele honderden guldens. Spr. uitte den wensch, dal vermindering van de reclame, niet vermindering van het aantal gasten met zich mee zal brengen. Ingekomen waren een schrijven van het gemeentebestuur van Egmond aan Zee, dat 500 subsidie was toegezegd, en een bericht Van de V. V. V. van Heiloo, dat genoemde vereeniging niet kan meewerken aan de uit gaven van een gecombineerde gids. Bij monde van den heer Roodhart werd verslag uitgebracht van de Commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording van den penningmeester. De commissie was eenparig van oordeel, den penningmeester volkomen te dechargeeren en bracht hem hulde voor het schitterende werk. Aldus werd onder dankzegging besloten. Uit het verslag van het informatiebureau bleek, dat daarvan op ruime wijze gebruik was gemaakt. De heer Roodhart zag gaarne een uitge breider verslag. Het bestuur zal het verlan gen van de vergadering overbrengen. Jaarverslag van den secretaris. Het jaar 1931 begon niet met bijzondere mooie vooruitzichten, zoodat alle krachten dienden te worden ingespannen voor een naar omstandigheden zoo gunstig mogelijk resultaat voor de gemeente Egmond aan Zee te verkrijgen. En wanneer wij dan op den tel dag in Augustus mochten constateeren, dat hei aantal hier vertoevende vreemdelingen slechts weinig bleef beneden het record-jaar 1930, toen op den teldag méér gasten aan wezig bleken, dan er voor weinige jaren in het geheele esizoen te zamen geteld konden worden, dan mogen wij bet eer, zekere vol doening hierop terug zien. Mochten enkele ondernemingen individueel een minder goed jaar gehad hebben, in het algemeen gesproken was 1931-goed en dat nog wel ondanks het weinig aanlokkelijke weer. Dat dit een nadeelige invloed op het bezoek van de z.g. dagjesmenschen moest hebben is begrijpelijk. Naast den teldag behooren de cijfers der gemeentebedrijven betreffende het verbruik van gas, water en electriciteit in de seizoen maanden tot onze gebruikelijke controle. Welnu, deze cijfers geven met die van het zoo gunstige vorige seizoen de volgende verschillen: Gas 1 pCt. minder, electriciteit 3 pCt. meer, water 7 pCt. meer. Ook hieruit volgt, dat het aantal hierverblijvende vreem delingen en de bezette tijd niet zooveel ver schilt van het vorige jaar 1930. Al zal de V. V. V. niet zoover gaan om te beweren, dat het toch nog gunstig resultaat geheel en al te danken is aan haar arbeid al leen, niettemin meent zij zichzelve niet te mogen voorbij zien bij het vaststellen van het vreemdelingen-bezoek. Door de V. V. V. werden, gedeeltelijk in samenwerking met Heiloo 6000 Gidsen uitgegeven naast de tra- ditioneele 8 nummers van de Egmondsche Badbode. terwijl 3000 exemplaren gedrukt werden van een Duitsche prospectus. Het in formatiebureau stond evenals het vorige jaar ongeveer 700 bezoekers ten dienste met mon delinge inlichtingen, terwijl op 598 schrifte lijke aanvragen bescheid werd gedaan. Dit laatste geul mag wat minder zijn dan in het vorig jaar, men bedenke daarbij, dat er steeds meer personen naar Egmond komen, die zich reeds aan of ander bureau in den lande van een Gids voor Bad-Egmond heb ben voorzien of zoon Gids door onze re- clame-afdeeling ongevraagd thuis gestuurd hebben gekregen. Juist die Gidsen zijn het zaad, dat zelfs na een of meer jaren vrucht voortbrengt Meer dan een courant of een advertentie in de bladen zijn die Gidsen van blijvende waarde. Vooral wanneer zij een goed figuur slaan zoowel wat inhoud als uitvoering betreft. Het zij hier dan de plaats om hulde te brengen aan de firma Vag de Sande te Ieroeuzeu voor de uitvoering van het haar opgedragen drukwerk. In een 7-U1 der voornaamste bladen van Nederland werd op geregelde tijd geadver teerd, en eveneens in een 3-tal buitenlandscbe. Aan tijdschriften en uitgevers van Gidsen werden de gevraagde inlichtingen, beschrij vingen of illustraties verstrekt of gecorri geerd teruggezonden. Bijzondere reclame werd gemaakt door de V. V. V. in samenwerking met het Gemeente bestuur en de N.V. Maatschappij Zeebad- Egmond, terwijl onze aansluiting bij de A. N. V. V. de zekerheid verschaft, dat ook door de reclame van die vereeniging onze badplaats zeker niet wordt vergeten. Door de V. V. V. werd steun verleend aan de vereeniging voor de paardensport. Aan de commissie uit de badgasten voor het strand feest, aan de uitvoering var. den Nederland- schen Blindenbond, aan de Rijwielpadvereeni- ging „Noord-Kennemerland". Het aantal leden, dat het vorig jaar in to taal 209 bedroeg verminderde door vertrek, bedanken als anderszins met 20, doch deze achteruitgang werd in den loop van iet jaar weer omgezet in vooruitgang door het toe treden van 24 nieuwe leden, zoodat het jaar sluit met 213 contribuanten tot een bedrag van 601.50 tegen 596,50 in het vorige jaar Voor de eerste maal in haar bestaan heeft de V. V. V. dus de f 600 overschreden wat de contributie aangaat. Natuurlijk zijn er thans zooals gewoonlijk weer eenige leden afgevallen, doch reeds nu zijn er weer 3 nieuwe leden ingeschreven. Ook deze aange legenheid geeft dus reden tot tevredenheid. Met dankbaarheid gedenken wij hier de aangename amenwerking met de reeds ge noemde lichamen en den steun van het ge meentebestuur in den vorm van een subsidie van f 750. Dit bedrag is zeker niet klein te noemen, maar toch haalt het niet bij een re- geling zooals te Zeist. Het zou dan ook onmogelijk zijn geweest de kosten van al het hiervoor genoemde werk te dragen, wanneer niet de leden naast en dus boven de reeds betaalde contributie niet op andere wijze op de bres hadden ge staan. Zonder een flink bedrag aan adver tenties zouden Gids en Badbode niet hebben kunnen verschijnen. Men bedenke maar eens even, dat van het totaal bedrag aan uit gaven. groot 2514.98, niet minder dan f 2189.30 werd besteed voor het drukken en verzenden van reclame materiaal, dat is niet minder dan 87 pCt. Reclame kost nu eenmaal geld en het oude spreekwoord blijft nog altijd waar: „De cost gaat voor de baet uit" en het is jammer, wan neer een V. V. V. om financieele redenen haar werk moet remmen. Daarom verklaren wij van deze plaats uit het te betreuren, dat onze zustervereeniging te Heiloo. met welke wij eenige jaren in de beste harmonie mochten samenwerken, thans noodgedwongen niet kan meedoen aan de uitgifte van een gecom bineerde Gids voor Egmond en Heiloo. En wij voegen er den wensch aan toe dat de ge meente en de gemeentenaren te Heiloo zullen begrijpen, dat een lamgeslagen V. V. V. voor hen zelf beteekent: de dood in den pot. In het jaarverslag wordt betreurd, dat het gemeentebestuur van Egmond aan Zee voor het volgende jaar in plaats van het subsidie te verhoogen, zooals gevraagd werd, be sloten heeft het subsidie met 33 pCt. te ver minderen. Wij betreuren dat voor de geheele gemeente, die zooveel belang heeft bij een krachtig vreemdelingenverkeer, de eenigste bron van inkomsten naast de visscherij. Na tuurlijk zal niemand het afkeuren, dat de gemeente groote' uitgaven doet om de ma laise in het visschersbedrijf te verzachten, maar ook de middenstand, de winkeliers en de kamerverhuurders worden door den nood der tijden getroffen. Van deze menschen te ver langen, dat zij nog meer zullen offeren dan tot nu toe, ons dunkt, dat is onredelijk. Laten wij hopen dat zij zoo mogelijk ten minste in staat zullen zijn op den ouden voet voort te kunnen gaan. Want anders gaan wij Heiloo achteraan. En daar wij er van overtuigd zijn, dat het raadsbesluit inderdaad door de meer derheid te goeder trouw genomen is. daar hebben wij ook het vertrouwen, dat ons ge meentebestuur zoo spoedig doenlijk alle zorg zal wijden aan het groot gemeentebelang: de bevordering van het vreemdelingenverkeer te Egmond aan Zee. Wij van onzen kant zullen al het mogelijke doen waartoe wij in staat zullen zijn. Doch de ieden moeten ons steunen en dat heusch niet met hun geldelijke bijdragen al leen. Het zij met voldoening geconstateerd, dat het daaraan in 1931 niet ontbroken heeft. Thans „taan wij voor 1932. Ook nu weer zijn de vooruitzichten niet rooskleurig. Zooveel te meer reden is er om niet bij de pakken neer te zitten, doch flink de hand uit de mouw te steken. Het verslag werd onder dankzegging goed gekeurd. Daar de statuten der vereeniging op 3 Ja nuari 1933 vervallen zijn, stelde het bestuur voor verlenging van de statuten aan te Wie b.v. Californische appelen of Engelsche anthraciet wil koopen, om dat die beter zijn of goedkooper, kan dat in Holland vrij doen. Geen in voerverbod of hooge beschermende rechten maken het leven hier duur der dan het al is. Maar koop toch geen geïmpor teerde artikelen als Holland het minstens even goed levert en goed kooper. Kent U het Hollandsche, zelfwerkend \7*l* cent waschmiddei f per pak. Probeert het en oordeelt zelf vragen. Aldus werd besloten. Wat betrof het punt commissies werd be sloten deze te laten zooals zij thans gevormd zijn. Bij de rondvraag vestigde mr. J. J- Spit er de aandacht op. subsidie aan te vragen bij de gemeente Egmond-binnen. De heer F. A. de Raadt, directeur van de N.V. Nederlandsche Auto Car Onderneming, betreurde het, dat de Gids niet meer in een zelfde aantai kon woiden uitgegeven als het vorige jaar. Spr. zegde een bijdrage van 100 toe, als er getracht werd wederom eenzelfde aantal Gidsen uit te geven. Deze toezegging werd met groote dankbaarheid aanvaard. De voorzitter dankte voor de aangename samenwerking en voor den geweldigen steun die naar voren is gekomen, en sloot de ver gadering met den wensch, dat 1932 aan Eg mond de 5000 gasten mag brengen. Dameskoor provinciaal Maandag CASTRICUlVi. Zanguitvoering „Duin en Bosch1'. In de concertzaal van het ziekenhuis Duin en Bosch werd avond ten bate van het crisisfonds een uit voering gegeven door bovengenoemd zang koor onder leiding van den dirigent Stephen Jansen van Amsterdam. Medewerking verleenden bovendien mej Bueno de Mesquita te Bussum, alt, mevr Nelly Jansenv. d. Gugten, piano en den heer G. Grondsma. declamatie. Onder de vele aanwezigen merkten we op den burgemeester met mevrouw, den genees heer directeur van de inrichting met mevrouw benevens de doktoren ten Raa en Leenaers met hunne dames. Het koor opende den avond met Caro Mea van Baini en Lausate Pureri van Mendel- sohn Bartholdy. De opvatting van den diri gent was zeer goed, terwijl het koor blijk gaf de stukken goed gestudeerd te hebben Hierna werden een zestal liederen gezon gen door de zangeres met begelediing van mevr. Jansen aan de piano. Achtereenvolgens hoorde we twee liederen v. Joh. Brahms, Hugo Wolf en Stigtenhorst Meijer, waarna door den heer Grondsma eenige gedichten werden gedeclameerd van Guido Gezelle en Adama van Scheltema, welke zeer goed werden vertolkt. Voor de pauze zong het koor nog zeer goed Gebet van Hauptman en Exalfate Deo van Sear- latti. Na de pauze zong het dameskoor Hirten- lied en Das verliebte Madchen van Arnold Mendelsohn, terwijl mej. de Mesquita weder om eenige liederen zong. Na declamatie van den heer Grondsma uit Alkmaar die zeer goed voor droeg, werd door het koor geëin digd met Tra la la en Sonnenaufgang van Arnold Mendelsohn. Het was een mooie avond en zeker had door de kunst die gegeven werd en het mooie doel van dezen avond, de zaal geheel gevuld moeten zijn. R K. Kiesvereeniging. In de zaal van den heer W. Borst verga derde de r.k. kiesvereeniging. Het aantal le den was bij den aanvang zeker op 200 te stellen. Na opening door den heer Hemmer, gaf het jaarverslag van den secretaris een over zicht van hetgeen in het afgeloopen jaar was verricht. Het financiëei verslag van den penning meester werd eveneens goedgekeurd. Het voordeelig saldo bedraagt ongeveer 112. De verslagen van de afgevaardigde naar den rijks- en prov kieskring, uitgebracht door den heer Louter werden aangenomen. Hierna werd door den heer Th. Berlee een voorstel ingediend om de leden, die zich op de vrije lijst voor de plaats gehad hebbende raadsverkiezingen hadden doen plaatsen, te royeeren als lid. Na een uitgebreide discussie waarbij de raadsverkiezingen werden besproker werd dit voorstel verworp' n met 110 stemmen te- ger 74 voor dit vóorsiel. Alle zitting hev-^..öLe bestuursleden deelde mede zich niet meer voor een herverkiezing beschikbaar te steil en. Inmiddeis was het reeds 11 uur geworden er. werd tot stemming overgegaan, waarbij velen zich van stem ming onthielden. we mededeeler. dg* als bestuursleden werc.cn aangewezen Tu heeren W. Res, W. Groot, C. de Wild i Brandjes, C. Zonneveld, P. Schermer' n Lieftin. Jac Brakenhoff en Chr. iWisk Als pl.v. leden van het bestuur werden aangewezen de hoeren J. Kraakman, p Beentjes, H. Wulp, J. Steeman, W. Ro'zir C. IJpelaan, Th. Berlee, P. Hollenberg en*" Zonneveld. Bij de rondvraag richtte de heer P. <je* Wildt woorden van gel uk wensch tot het nieu we bestuur en hoopte dat de besprekingen met de verschillende groepen tot een bevre digd einde zullen komen. De heer W. Groot bracht dank aan het af- getreden bestuur. De voorzitter, de heer Hemmer, wees er op dat alleen door eenheid veel en alles te berei ken is. Heirna *1 uiting. ANNA PAULOWNA. Dinsdag is hier door notaris Obreen van Wieringen verkocht de nieuwe boerenplaats de Zuidpool met 34 H.A. land voor de som ma van 34000. Een en ander werd gekocht door den heer Corn. Borst Klzn. te Barsingerhorn. ZUIDSCHAB WOUDE. In aansluiting op ons verslag van de protestvergadering van den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwers, schrijft onze cor respondent dat bij de rondvraag de heer Jb. Kramer een motie indiende, waarin het standpunt van den burgemeester inzake wei gering een deputatie te woord te staan, werd afgekeurd met de bedoeling deze motie in de plaatselijke en locale pers te publiceeren. Deze motie vond de heer du Burck niet goed en diende een sevherper omlijnde motie in. Met uitzondering van de stemmen van de heeren Muller en Krom (raadsleden) werd deze motie aangenomen De motie zou ge zonden worden aan den Raad, Ged. Staten en den minister. Waar de heer du Burck als raadslid nu alleen stond, achtte hij het beter er geen gevolg aar. te geven. URSEM. Door het Nationaal Crisiscomité is aan deze gemeente een hoeveelheid van 4000 K.Q. zwavelzure ammoniak toegewezen. Aange vraagd was 22000 K.G. WARMENHUIZEN. Overzicht „C. V. V.". Hoewel de aanvoer van roode kool in deze week minder was, dan in de vorige, was de handel in roode kool toch van betee- kenis. De prijzen van de eerste kwaliteit roode kool liepen tot en met j.1. Vrijdag onge veer gelijk op en neer met die van de vorige week. De laagste noteering was en bleef maar steeds 0.60 per 100 K.G. In het be gin en medio dezer week waren de prijzen soms allertreurigst slecht. Partijen achter partijen doorschot, en ook vaak goede kwali teit, liepen onverkocht door de veiling. Tot en met j.1. Vrijdag bedroeg de besteedde prijs steeds beneden de 2, n.1. 1.701.80 voor de duurste soorten. Op Zaterdag j.1. werd een mooi partijtje roode kool eerste kwa liteit 2.20 betaald. De tweede kwaliteit of doorschot werd in deze week verkocht voor 0.601.50 per 100 K.G. De aanvoer bedroeg in deze week 298.500 K.G. tegen 315875 K.G. in de vorige week. Ook de prijzen van de eerste kwaliteit gele kool bleven, evenals die van de roode kool, ongeveer gelijk met die van de vorige week. Tot en met Vrijdag bedroeg de noteering voor de eerste kwaliteit 0.601.40, ter wijl op Zaterdag daarna de hoogste notee ring 0.20 per 100 K.G. meer bedroeg. Tweede kwaliteit gele kool is maar zeer wei nig verkocht en s'echts voor de somma van 60—70 cent per 100 K.G. Deze aanvoer bedroeg 78.450 K.G. tegen 44.100 K.G. in de vorige week. Ook bij de Deensche witte kool deed zich weer hetzelfde verschijnsel voor als met de vorige soorten groenten. Tot en met j.1. Vrij dag werd betaald voor de eerste kwaliteit 0.601.50 en op den dag daarna 0.60 1 90 per 100 K.G. De tweede kwaliteit Deensche witte kool brachten behalve j.1. Za terdag niet meer op dan 0.70 per 100 K.G. Op den laatsten veilingdag dezer week werd ten hoogste 1.10 betaa'd. De aanvoer be droeg in deze week 178.325 K.G. tegen 138.815 K.G. in de vorige. 3825 K.G. peen werd verkocht voor 1.50 voor de kleine en 3.60 voor de groote peen. De vorige week is 1600 K G. peen verkocht. In deze- week hebben de prijzen van gele uien en drielingen zoo'n vlucht genomen als wel niemand gedacht zou hebben. J.1. Dins dag begon men met een noteering van 10.10—11 per 100 K.G. Na een kleine daling der prijzen op j.1. Donderdag steeg 137. De kikkers renden naar hem toe om hem te helpen, maar dat was een heel moeilijk karwei, want de modderpoel was heel erg breed en Tuimeltje lag er juist midden in. Ze riepen Tuimeltje toe dat hij naar den kant moest zwemmen en einde lijk was hij zoo ver, dat de kikkers hem een hand konden ge ven. Ze gingen allemaal achter elkaar staan en begonnen te trekken, maar Tuimeltje bad zulke gladde vingers, dal hij eens klaps los liet en nog juist kon kikker Karei hem bij zijn beenen grijpen. 138. Maar ook dat mislukte. De schoenen waren al even glad als zijn handen en daar plonste hij weer terug in den poel. Het rijtje kikkers viel ook al en het werd een verschrikkelijk la waai. Het lukte hun eindelijk na heel veel moeite Tuimeltje op het droge te brengen. In optocht gingen ze toen naar het kikkerpaleis terug.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6