AmsiecdaMsche !Beucs LP BIJTIJDS! Wacht niet, tot gij te Led moet blijven door scherpe of voortdurende pijnen in i den rug, waterzuchtige zwellingen der I ledematen of onder de oogen, rheumati- sche pijnen, onnatuurlijk uitzicht der urine, pijnlijke loozing of voortdurende aandrang tot loozing. Begin onmiddellijk b" de eerste ken- tcekenen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Want zoo lang de in de 'lendenen gelegen organen door verzwak king niet de vergiftige onzuiverheden uit het bloed filtreeren en verder uit het lichaam verwijderen, kunt gij niet ge zond worden. Fosters Rugpijn Pillen werken recht streeks op deze verzwakte organen, heelen en versterken deze. en verschaf fen zoodoende behoorlijk gezuiverd, rijk en gezond bloed aan alle deelen van het lichaam. En dan bestaat geen verder gevaar voor rheumatiek, waterzucht, i chias, rugpijn, spit en gruis. Bij alle drogisten enz. a 1.75 per flacon. JUxmui daal Tlieum NOORLSChAF.WOUOE. Men schrijft ons: Een buitenkansje, waarop door velen niet direct was gerekend, is aan de oprich ters van de Coop. Verbr. Vereeniging „Nieuw Leven" te Zuidscharwoude ten deel gevallen. Op het terrein der Verbruikscoöp. is men reeds vanaf Augustus 1906 werk zaam. Na een tijdperk van bloei en groots vlucht kwam de teruggang Door verschillen de oorzaken stortte deze zoo veel belovende onderneming ineen. In de donkere dagen van November 1920 werd het zegel op deze zaak gelegd en het faillissement uitgesproken. Deze daad is een nooit te verdedigen han deling geweest van hen die dit bankroet heb ben gesticht. De tijd openbaart vele dingen. Zoo ook hier. Toen de Coöp. „Vooruit" dood scheen, stonden enkele trouwe coöperatoren klaar om te bewijzen, dat de op feiten en cijfers be weerde conclusies van het toenmalig bestuur juist waren. Steunden de aanvragers van het faillissement op de gedachte, dat 500 tot 700 leden het tekort zouden dekken, dan is geble ken, dat dit al zeer slecht is uitgekomen. Al lereerst is het te betalen bedrag van 130 door iprocedeeren teruggebracht tot 60. Ten tweede was het getal, dat verplicht kon worden tot zulk een getal teruggebracht dat in de „verste verte" het gedachte aan tal leden niet werd benaderd, riet bedrag 't welk aan de schuldeischers is uitbetaald be draagt dan ook pl.m. 25 pCt. Deze strop was niet noodig geweest, zoo geloof aan de cijfers van den bedrijfsleider en van het bestuur ware gehecht. Negen personen hebben een bod gedaan om de roerende en onroerende goederen over te nemen. Dit bod is door curator en liquida tiecommissie aangenomen en door den rech tercommissaris goedgekeurd. Hoofdschuddend, veroordeeld en door ve len gewantrouwd, werd de coöp. „Nieuw Le ven" uit de puinhoopen van „Vooruit" gebo ren. En nu de feiten. In de statuten der nieuwe organisatie „Nieuw Leven" was een artikel, te weten 41, opgenomen luidende: Van de zuivere winst wordt bestemd: A. 25 pCt. voor het reservefonds; B. 40 pCt. voor de leden-gebruikers; C. 20 pCt. voor hen, die tengevolge van hun lidmaatschap der m faillissement verkeerende Coöp. Verbr. Vereeniging „Vooruit" te Zuidscharwoude opgericht bij akte 2 Augustus 1906 verleden voor den aldaar standplaats gehad hebben de notaris Petrus Gerardus Duker, hun aan deel in het tekort dier vereeniging hebben voldaan en vóór 1 Mei 1921 tot deze veree niging zijn toegetreden. D. 10 pCt. tot het vormen van een fonds ten bate der leden en 5 pCt. voor het personeel. Dit artikel was de basis voor de negen op richters om de door hen overgenomen zaak aan de nieuw op te richten coöp. „Nieuw Leven" over te dragen, hetgeen dan ook 9 Juni 1921 is geschied. En de resultaten? Er is alle reden tot te vredenheid. Nu de laatste uitkeering uit het faillissement is gedaan, besloot het bestuur de rechthebbenden onder sub C. vallende, hun bedrag voor 80 pCt. uit te betalen. Meerdere duizenden guldens zijn aan hen voldaan, die met opoffering van tijd en geld in de „Vooruit" hebben gewerkt en die on danks de debacle den moed hadden ook in de toekomst vertrouwen te stellen en „Nieuw Leven" te stichten. Deze negen waren de "heeren J. Buishand, S. Kramer, T. Kostelijk Pzn., F. P. Mam men. A. Nou wen, C. Paarlberg, Jb. Zomer, K. Zeeman en P. Zeeman. Zonder hun ern stige wil ware de coöp. niet herboren en was de gemeente Zuidscharwoude een bloeiend bedrijf armer geweest. Het vertrouwen zal wederkeeren en de idee coöperatie zal krachtiger dan ooit ople ven. Reeds schieten er nieuwe loten uit deze onderneming en mag vermeld worden, dat er eene organisatie in den vorm van coöperatie in Alkmaar met 60 leden is opgericht. Dat nu de uitkeering volgens art. 41 een blijde gebeurtenis is behoeft geen betoog, de inlossing dezer eereschulden ontwapent ve len, die nog vijandig of afzijdig tegenover deze nuttige instelling staan. UITGEEST. Onder directie van de heeren Twisk, van der Eng en Kabel, werd Woensdag in het hotel „De Ooievaar" in dit seizoen de laatste verkooping gehouden van Anemoonen Ranonkels! Gelijk dit met alle tuinbouwveilingen het geval is, stonden ook deze verkoopingen het teeken van een stugge handel. Betaald werd per 100 voor: Fransche Ranonkel gem. 12 ct.; Orange Queen 11-15 cent; Fransche Ran. Primrose Beauty 13 ct.; Fransche Ran. Laene Creme 13 ct.; Anemoon De Caen 36 ct.; Turksche Ra nonkel Romano I 58 ct.; Anemoon Hollandia 2^4-5 30 ct.; Anemoon St. Bridget kn z. 3-7 37 ct.; Fransche ranonkel Emperor of Chine 12 ct.; Fransche ranonkel rommei 11 ct.; Enk. Anemoon blauw 30 ct.Enk. Anemoon scar- let 27 ct.; Fransche ranonkel gem. 6 ct.; Fransche ranonkel Promrose Beauty 10 ct.; Fransche ranonkel rood 10 ct.; Fransche ra nonkel Math. Christ. 11 ct.; Fransche ranon kel rommel 10 ct.; Persische ranonkel Jeanne Supreme 1 70 ct.; No. II 33 ct.; No. III 23 ct.; Turksche ranonkel Hercules I 50 ct.; No. II 10 ct.; No. III 3 ct.; Persische ranonkel Sar- baroux I 60 ct.; No. II 18 ct.; No. III 10 ct.; Fransche ranonkel Math. Christ. I 11 ct.; No. 11 3 ct.; Anemoon St. Bridged maat 5 8 ct. Per K G. Enk. Anemoon Ful brillant f 1.10; St. Bridged 55 ct.; Turk. ranonkel Hercules 0.80; Pers. ranonkel Jeanne Su- Dreme pl. goed f 1.35; ld. Barbaroux pl. goed f 1.20; Turksche ranonkel Seraphique d. 12 ct.; Anemoon De Caen import per liter 1.80 opgehouden. OUDKARSPEL. Het loopt hier met het Eggen der onder- grondsche electrische kabei nog niet erg mee. Aan een stuk in het midden van 't dorp. man- keerd iets, waar reeds eenige dagen naar gezocht is. doch nog niet is gevonden. De aanleg naar de huizen toe is vrijwel gereed De aansluiting op de ondergrondsche kabel wacht echter nog op de oplossing van de fout. SCHERMERHORN. Door notaris Luycx te de Rijp werd 2 Maart in publieke verkooping verkocht een woonhuis met schuur en erf, benevens 1.2150 H A. bouwland (eigenaar de heer A. Schaap). Kooper werd de heer C. Groot voor 3000. AKERSLOOT. Donderdagavond zou in café Groen al hier de film van den Bond voor Staatspen- sionneering vertoond worden. De belangstel ling was niet groot. Maar het ergste was, dat het filmapparaat niet kwam opdagen, zoodat de bezoekers onverrichter zake huiswaarts konden gaan. De tien oude munten, gevonden bij het spitten door Th. Schut Pzn., zooals eerder gemeld, zijn door hem verkocht voor 23 aan een verzamelaar te Velsen. Woensdagmiddag was men bezig met het sloopen van een der Schermermolens in de Zuidschermer oneer de gemeente Graft. Toen het riet er af was, hetgeen waardeloos is, stak men dit te dicht bij den molen in brand, waardoor ook het geraamte van den molen in brand geraakte. Met emmers water wist men den brand meester te worden. In wendig is de molen uitgebrand. Bij de Woensdag gehouden verkiezing van Heemraad van den Klaas Hoorn en Kijfpolder, vacature wegens overlijden van Jn. Blokker Jbzn., is gekozen de heer J. A. Sinnige Dz. Qememtecadm gezin wordt 2/3 in mindering gebracht op zijn steun, vastgesteld volgens deze regeling. Art. 6. Personen van 65 jaien en ouder komen voor de voordeelen in deze regeling omschreven, niet in aanmerking. Art. 7. Ondersteunden die arL-id verrich ten tegen vergoeding of inkomsten hebben ais in art. 5 tedoeld. zonder daarvan mede- deeling te doen aan het gemeentebestuur, zullen van verderen steun worden uitgeslo ten. Art. 8. Geen steun krachtens deze regeling wordt verleend aan hen die tijdens de aan vrage om steun niet ten minste 12 maanden in het bevolkingsregister der gemeente Aker sloot staan ingeschreven en gedurende dien termijn onafgebroken werkelijke woonplaats in deze gemeente hebben gehad. Art. 9. Deze regeling wordt geacht in wer king te zijn getreden op 29 Febr. 1932 en eindigt uiterlijk 1 April 1932. De voorzitter: De thans trekkende arbei ders worden bevoordeeld met 0.35 per werkdag. De heer SchermerhornMet hoeveel men- sclien hebt u te doen? De voorzitter: Ik denk van 12 of 13. B. en W. blijven belast met de uitvoering. De be rekening is dat het 120 per week zal be- loopen. De heer Schouten: Wordt er met 1 dag werken ingehouden? De voorzitter: Heb ben cfe menschen werk dan moeten zij mede- deeling doen en wordt 2/3 van den steun in mindering gebracht. De heer Schermerhorn acht art. 6 niet juist. De voorzitter: Ouderdomsrente en het B. A. kunnen aanvullend optreden. Wij gaan met deze plaatselijke steunregeling verder dan de minister. Daar is de leeftijd 60 jaar. De heer Schermerhom: 't Is niet juist, deze menschen schieten tekort. De heer van 't Hof: Van 't Armbestuur moet dan steun verleend worden. De heer Schut was het met den heer Scher merhorn eens en zou de 65-jarigen en oude ren onder deze regeling willen laten vallen. De voorzitter: Deze regeling is voor valide arbeiders en bovendien heeft de heer Schut gisteren in de commissie deze regeling hel pen vaststellen. De heer Schermerhorn: De stap naar het Armbestuur is zwaar. 65-jar:gen zijn toch niet uitgesloten ir. het vrije bedrijf? De heer van 't Hof: Ik dacht van niet. De leden van het Armbestuur gaan na waar behoefte is. De voorzitter: Er moet een grens zijn en het Armbestuur zal wel met interesse onder zoeken waar het noodig is. Deze regeling is nieuw en later zal blijken of het goed is of niet. De heer Schouten: De menschen worden toch niet gedwongen om naar het Armbe stuur te gaan. De heer van 't Hof: Het wordt door het bestuur nagegaan en het Armbestuur heeft een open oog voor oud en arm. Met algemeene stemmen werd deze steun regeling aangenomen. Na rondvraag volgde een comitévergade ring. AKERSLOOT. Donderdag 3 Maart 1932 n.m. 3 uur kwam de raad in spoedeischende vergadering bijeen. Ingekomen. Schrijven van Ged. Staten dat tot 1 Jan. 1933 vrijstelling is verleend van het vak lichamelijke oefening voor de school in den Kogerpolder. Ingekomen jaarverslag Commissie tot wering van schoolverzuim Kogerpolder. Voor k. g. aangenomen. Schrijven gemeentebestuur van Bloemen- daal om adhaesie te betuigen aan den minis ter van onderwijs tegen onmatigen school- bouw. B. en W. stelden voor adhaesie te be tuigen. Allen voor. Ingekomen rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie te Beverwijk benevens de begrooting 1932, aandeel bij te dragen door de gemeente 33.20. De voorzitter: Nu komen wij aan het punt waarvoor deze vergadering is belegd, nl. de steunregeling aan werkloozen arbeiders. In de vergadering van 27 Jan. heeft de raad besloten de werkverschaffing stop te zetten, 't Is te begrijpen dat bij de betrokkenen de vraag is gerezen: wat nu? De toestand is nog niet in gunstigen zin gewijzigd. De monstratief zijn Maandag de arbeiders bij mij geweest en Dinsdag weer. Dinsdag heb ik met 2 personen een onderhoud gehad en al zoo het een en ander gehoord en besproken. Vele jaren heeft de gemeente niet zoo'n aantal werkloozen gehad, 't Is zaak een voor ziening te treffen zooals hier nocit heeft be staan. B. en W. hebben deze zaak met de commissie van werkloozen besproken en met vele omstandigheden rekening gehouden. B. en W. bieden naar aanleiding van deze be spreking het navolgende concept aan den raad aan hetgeen ik even bekend zal maken: Art. 1. Aan de onvrijwillige valide werk loozen zal, zoo zij zich daartoe aanmelden en daaraan behoefte hebben, gedurende den tijd in gevallen waarin steunverleening door werkverschaffing niet mogelijk is uit de ge meentekas geldelijken steun worden verleend of een geldelijke toeslag worden verstrekt. Art. 2. De werkloozen worden voor de toe passing van deze regeling in cta-ie groepen verdeeld. A. uitgetrokken leden van gesubsi dieerde werkloozenkassen B. reglementair nog niet rechthebbenden en ongeorganiseer den. C. rechthebbende niet uitgetrokken leden van gesubsidieerde werkloozenkassen. Art. 3. De werkloozen bedoeld onder art. 4 a en b moeten zich dagelijks op een door het gemeentebestuur te bepalen plaats en tijd stip aanmelden en zijn verplicht zich als werkzoekenden te laten inschrijven bij het correspondentschap der intercommunale ar beidsbemiddeling. Zij zijn verplicht aange boden arbeid, voor welken zij lichamelijk ge schikt kunnen worden geacht, te aanvaarden op straffe van inhouding der ondersteuning. Art. 4. De steun bedraagt le voor de in art. 2 sub. A bedoelde werkloozen 1.40 per werkdag benevens een toeslag van 0.05 per dag en per kind, voor elk eigen kind be neden 14 jaar. 2e voor de in art. 2 sub. B bedoelde werkloozen een zelfde uitkeering en kindertoeslag als onder bedoeld. 3e voor de in art. 2 sub. C bedoelde werkloozen, de hiervoor onder 1 genoemde kindertoeslagen benevens 0.35 p<r werkdag. Art. 5. Van de inkomsten, zoowel van den ondersteunde zelf als van de leden van diens Jüutst m lüetenschap EUGEN D'ALBERT OVERLEDEN. Geheel onverwacht is Donderdagmiddag de beroemde componist Eugen d'Albert over leden, die te Riga vertoefde in verband met het echtscheidingsproces van zijn zesde vrouw Toni. tBucgedijke Stand GETROUWD: Adrianus Struve en Maartje Bruin. ONDERTROUWD: Aldert Molenaar en Maria Guldemond. Quirinus Snijder en Maartje Schotvanger. Liewe Wijkstra en Johanna van Rienders- hoff. GEBOREN: Catharina Wijnanda d. v. Theodorus Schoenmakers en Maria Kandorp. OVERLEDEN: Hermanus Insing 87 jaar. Catharina Hol- lenberg wed. Wilhelmus Hes 78 jaar. £uchü>aact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Specht" (uitreis) vertrok gisterochtend 4.47 uit Djask, landde te Karatsji en kwam 16.52 te Jodhpoer aan. De „Ekster" (thuisreis) vertrok gister ochtend om 6.30 uit Bagdad, landde te Gaza en arriveerde 14.08 te Cairo. De Reiger (thuisreis) is om 6.08 uur uit Batavia vertrokken en met een tusschenlan- ding te Palembang van 9.15 uur tot 9.48 uur om 15.08 uur te Medan geland. Koop niet uit vooroordeel of sleur buitenlandsche artikelen, die Holland beter of goedkooper levert. Kojpt Nederlandsch fabrikaat. Dat is de meest doeltreffende werkloozensteun. Gebruikt geen geïmporteerd wascir- middel: Holland levert minst ,ns zoo goed en goedkooper. Vraagt het zelfwerkend 17 V» cent waschmidde; Pcr Pa^ Probeert het en oordeelt zelf. 5 H.L. kanariezaad; 1 H.L. mosterdzaad; 10 H.L. karwijzaad 20.5021.30; biauwmaanzaad 27; 94 H.L. erwten: groene kleine 9.5012; grauwe erwten 1542 en vale erwten 3440. Alles per 100 K.G. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Maart'32. Langendijker Groentenveiling. 87000 K.G. Roode Kool le sf 0.70—2, doorschot 0.60— f 1 40; 130000 K.G. Gele Kool le s 0.60—1.40; 90.000 K.G. Deensche Witte Kool .70—1.70; 11400 K.G. Uien, Uien 12—12.40, Grove Uien 10.70— 11.20, Drielingen ƒ1111-60; 3000 K.G. Peen 3.20—4.40. kleine Peen 1— 1.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Maart 1932. Roo de Kool le s. 0.60—1.70, 2e s. 060- 0.90; Gele Kool les0.60—1.40, 2e s. 0.60—0.80; Deensche Witte Kool le s. 0.80—1.50; Drielingen 10.70— 10.80. Aanvoer: 60100 K.G. Roode Kool; 24900 K.G. Gele Kool26300 K.G. Deensche Wit te Kool en 225 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 3 Maart 1932. 17900 K G. Uien, Gele Nep 6.40, Drielin gen 10.70—11.80. Uien f 11.80- f 12.60, Grove Uien 10.6011 10; 600 K.G Peen f 4 60; 650 K.G. Kroten 2.30; 219000 K.G. Roode Kool 2.202.40, doorschot 0 60—2; 257800 K.G. Deen- scbe Witte Kool 0.60—1.80, doorschot f 0.60— f 0.90; 105600 K.G. Gele Kool 0 60—1.40, doorschot 0.60; 30 K G. Spruiten 6, alles per 100 K G. Jifieepstiidingm STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Bras, uitr., 3 Maart te Bremen. Tanibar, thuisr., 1 Maart v. Penang. Christiaan Huygens 3 Maart v. Amst. te Batavia. •^aart te Maart Johan v. Oldenbarneveld, uitr., 3 Genua. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, uitr., 3 Maart te Sabang. Dempo 2 Maart v. Rott. n. Batavia. 3 in zee. Kedoe 2 Maart v. Rott. te Hamburg Kedoe 3 Maart v. Hamburg n. Rotterdam Sibajak, thuisr., 3 Maart v Gibraltar Kon. Holl. Loyd. Elandria, uitr., 2 Maart nam. 11 u v 1 Palm. La* Rapot 2 Maart v. Amst. n. Zuid-Ameri^. Ivo, thuisr., 2 Maart n. Ceara. Holland—Amerika Lijn, A Lochkatrine 3 Maart v. Vancouver 1 v 1 n„ den, te Rott. Rotterdam 2 Maart v. Stamboel n. Rhodes Kon. Paketv. Maatschappij, Nieuw Zeeland, Singapore n. *Adelaïdr pass. 29 Maart Thursday Isle. 1 Kon. Ned. Stoomb. Maatschapen Achilles 3 Maart v. Valencia te R'datn. Ariadne 3 Maart v. W. Indië te Amst. Boskoop, uitr., 1 Maart te Talcahuano. Eos 4 Maart v. Hamburg te Amsterdam. Erato 2 Maart v. Amst. te Pasages. Hebe 3 Maart v. Amst. n. Rott. -4 Titus 4 Maart 3 u. v.m. v. W. Indië te IJotUj. den verwacht. Eos 2 Maart v. Hamburg n. Amsterdam 1 Orestes, uitr., 2 Maart v. Callao n. Mok lendo. HollandAustralië Lijn. V Djambi, uitr., 2 Maart te Antwerpen. Talisse, uitr., 2 Maart v. Adelaïde. Holland—Oost-Azfë-Lljn. Meerkerk, uitr., 2 Maart te Moji. Serooskerk, thuisr., 1 Maart v. Singapore. Java—ChinaJapan Lijn. Tjisaroea 1 Maart v. Hong-kong te Batavia. Tjisalak 2 Maart te Manila. Tjibadak 1 Maart v. Honk-king n. Manilla. Tjisondari 2 Maart v. Hong-kong te Shang hai. SllverJava Pacific Lijn. Silverhazel, Los Angeles n. Calcutta; 2 Maart te Mania. Holland—Afrika Lijn. Nijkerk, thuisr., 3 Maart n. Pt Soedan. Meliskerk 3 Maart v. O.-Afrika te Rott. Randfontein 3 Maart v. Rott. te Hamburg. Stoomvaart Mij. Oceaan, Hector 3 Maart v. Japan, l.v. Londen te Rott. Machaon, Japan-Amst., 2 Maart te Singa pore. Sarpedon 2 Maart v. Yokohama n. Rott. Eurymedon, Batavia 1. v. Liverp. n. Amst, 2 Maart te Londen. Peisander 2 Maart v. Liverp. te Swansea. Maron, Batavia-Amst. 3 Maart te Belawan. Java—New-York Lijn. Kertosono 3 Maart v. Java te Batavia. van 4 Waart I935J. Opgave van ^«nrdhollandsch liaiidboiiwerediet Ü'.V. Koers van bedeo te: (Ontvangen pee drMdlooze telefoon). ZWEEFVLIEGCLUB TE APELDOORN. Onder leiding van den heer L. C. Kruit hof, alg. leider en instructeur van het zweef- vliegkamp te Serlet bij Arnhem, werd Dins dagavond, meldt het Hbld., te Apeldoorn een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een groep a.s. zweefvliegers Een 20-tal personen gaven zich als lid 00, terwijl besloten werd op een volgende verga dering definitieve voorstellen te komen. ^Hackt&ecicfiten DE KAASMARKT. ALKMAAR, 4 Maart 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 70 stapels, wegende 50842 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 41 sta pels Kleine 29.50, 2 stapels Commissie 25. Boerenkaas: 2 stapels Kleine 31. Al les met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 4 Maart 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 587 H.L.'s aangevoerd als: 115 H.L. gerst: zaai- gerst S, chav. 6.50-/ 7.50; 293 H.L. haver 6.50—7. zaaihaver 8—9; 69 H.L. boonen, bruine boonen 1013, ci- troenboonen 10f 21duivenboonen 9.2511.50, vitte boonen 1618; STAATSLEENINGEN. 4K Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v, 1000 1 Koloniale Bank Ned. lnd Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever1 t INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather t 1 Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 1 Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn 0 Gem Eig t Kon. Ned Stoomboot ...«ai Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust ,,,.,,111 Oude Deli 1 Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 1 Southern Railw. Cert. 1 Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers 98 94 797a 57 59 97 428/, 25'/, 63'/, 6°/io 154 75'/, 117 176/8 219/l« 3% 241:i/ir, 7 3'/l6 52'/, ll5/l6 2"/s 75 186'/. 140'/, 89 43'/g 28 00 1011/4 21'/, 81»/, 153 Dl'/s 106 6%e 47.» 448/8 18'/s 24 1 lS/l6 38/, 27. 16 148/, 63'/, 170'/, 281/, 190 224 87 13 877/, 4'/8 PROLONGATIE Vorige koers U/, oCt. Heden l1/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 587, 59'/, 43 43 431/H 64 151 731/4 H8'/, ■64 65/s 72-3 119)-8/, 68/g-s 714-21 118)-91 68/s-Vs 72 1 188/, 17'/, 21 Vs 3»/, 24 7 51 11'/,* 27s 21-Vs 241/g 27/s 24V,« 6'V,6 37ië 2M/IG 67, 38/s 27s 185 140 89 43'/j 186 99'/, 21 80 99'/, 153 169'/, 104 48/s 169-70 4«/l6 168».70 48/i6 169-70 67,6 448/, 19 24 17 46'/, 45}-7 46 8/, 63 lA 172 28 190 225 87'/, 47,6 47,6 47,6 1 NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo 1 New-York t Italië 1 1 1 1 Vorige Koers op koers heden 2 uur 8.65'A 8.71 59.00 58.95 9.77 9.78 34.57 34.57 48.02'/, 48.02'/, 00 00 47 90 4&00 47.90 48.00 46.70 47.00 248.'/, 2.48»/, 12.95 12.90

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10