jarige Renommée Ag eitda JUiMicaties £aatste Aedchtm Jïjd-schtiftm Rechtszaken Stad en O Weec&eeicht DE OPLICHTING IE LIMMEN. Vrijdag 4 Maart, f 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Zeeschuimers (sens.), hoofdrollen Ri- chard Barthelmess en Scarlet Seas. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, eerste hoofdnummer De roos van Marokko (rom.); tweede hoofdnummer De opium smokkelaars (sens.), hoofdrol Leo Maloney. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Mijn hart verlangt naar liefde (kom.), hoofdrollen Max Adalbert, Ernst Verebes, Marianne Winkelstern. Toegang voor perso nen van eiken leeftijd. 8 uur, 't Gulden Vlies, donateursconcert chr. fanfare-orkest Soli Deo Gloria. DRANKWET. Heden zijn ingekomen de navolgende ver zoeken om verlof tot den verkoop van alco holhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de achter de namen vermelde perceelen: G. P. Kuijper, Laat 40; C. V. Brands Co., Waagplein 1; C. V. Bruijn Co., Laat 2; C. V. Hoekmeijer Co., Houttil 34; C. V. L. Admiraal Co., C. V. P. Bullooper Co, C. V. Dekker Co., C. V. Groen Co., C. V G. v. d. Haagen Co., C. V. Klerk Co., C V. J. Q. Kroon Co., C. V. Joh. Otter Co., C. V. Weder Co., C. V. G. Weder Co. en C. V. Honig Co., Kooltuin 3. Binnen twee weken na aagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verkenen van deze verloven indienen. Alkmaar, 4 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. HEIDEBRAND OP SOESTERBERG. Omstreeks 12 uur ontstond hedenmiddag een groote heidebrand op het militaire vlieg terrein te Soesterberg. Door een groot aan tal militairen en de Soesterbergsche brand weer werd de brand bedwongen. De sterke N.O.-wind wakkerde het vuur ontzettend aan. Om ongeveer kwart voor één was men den brand meester. De ver brande oppervlakte is 2 H.A. VERDUISTERING DOOR EEN GEMEENTERAADSLID. Te Glanerbrug (Ov.) is aangehouden de heer H. K., beheerder van een ziekenfonds, die als zoodanig verduisteringen heeft ge pleegd. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. De heer K. is lid van den gemeente raad van Lonneker. de Loo DE KONINGIN NAAR HET LOO. Naar wij vernemen, zal de koningin volgnde week enkele dagen naar het gaan. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den onbewaakten overweg nabij Haar is hedenmorgen de luxe-auto van heer C. van Dijk uit Leersum door den snel trein van 8 50 uur uit Kesteren, richting Amersfoort, gegrepen en geheel vernield. De heer van Dijk kwam als door een wonder met dm schrik vrij. Het uitzicht ter plaatse is ge lief belemmerd door het wachtposthuisje. De trein ondervond ongeveer tien minuten ver traging. de den VERKEERSONGEVALLEN. Door een achteruitrijdenden auto gedood. Een tien-jarige jongen te Loosduinen, die bij het achteruitrijden van een autobus, waar aan hi; »ich had vastgeklemd, was gevallen er. do ce autobus was overreden, is in het gemeenteziekenhuis aan de verwondingen overleden Laat u niet trekken door een auto. Gisterechtend was het twaalfjarig zoontje van den heer Talsma, wonende onder St Annaparochie, per rijwiel op weg naar school te Beetgumermolen. Hij liet zich trekken door een melkauto. Toen de waren stopte, viel de scholier, werd overreden en opslag' gedood. Overreden en gedood. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is te Bolnes, gemeente Ridderkerk, een ernstig on geval met dcodelijken afloop gebeurd. De 15-jarige A. Kooyman, wonende aldaar, iwlde op een zwaren aanhangwagen sprin gen, getrokken door een tractor van de N.V Kalkzandsteenfabriek van Dijk en Co. uit Dordrecht. Hij kwam hierbij te vallen juist voor de wielen van den aanhangwagen Deze gingen over het hoofd, zoodat de dood onmid dellijk intrad. BRANDEN Gebrek, aan bluschwater Woensdagavond is een felle brand uitge broken in de woning van de familie Van Beusekom aan de Spaanderstraat te Berchem bij Oss. De brand werd ontdekt door buren, die de bewoners, die zich reeds ter ruste be geven hadden, waarschuwden, zoodat deze zich nog bijtijds in veiligheid konden stellen Toen de brandweer uit Oss ter plaatse ver scheen, was het geheele pand een vuurzee. Bovendien was zij tot werkloosheid gedoemd door gebrek aan water. Het huis brandde tot den grond toe af. De inboedel ging geheel verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbe kenu. Boerderij afgebrandeenig vee om gekomen. Gistermorgen is de groote boerderij, ge fegen in de Hoogewaard nabij Woensdrechi. tot den grond toe afgebrand. De bewoners, die door het geloei van de koeien werden g wekt, konden zich met achterlating van alles nog redden. De woning en de schuur brand den totaal af. Verloren ging de groote voor raad tarwe, hooi, stroo en erwten, twaal koeien konden nog worden gered. In den brand zijn omgekomen een kalf, een stier en nog eenig ander vpe. Verder verbradde eei motorrijwiel, twee vaten benzine raakten in brand, een daarvan sprong uit elkaar. Later vond men het deksel in de weide. De oorzaak van den brand is onbekend. De stroobrand te Oostwdd. Met betrekking tot den brand in den voor raad stroo te Oostwold wordt kwaadwillig heid vermoed. De stroocartonfabriek Erica II staat buiten de staking in de cartonin- dustrie, meldt het Nieuwsblad van het Noor den. In de ruimte tusschen de hoopen oud en nieuwe stroo heeft men de vuurhaard ontdekt Onafgebroken wordt bij de voorraden ge waakt. Bioscoop te'Helmond int gebrand. In den afgeloopen nacht heeft een zware brand gewoed in de bioscoop „Centraal op de markt te Helmond. Te ongeveer kwart over drie werd mevrouw Kronenberg, echtgenoo'.e van den directeur der bioscoop, die boven dit theater woont, wakker tengevolge van in de slaapkamer door de kieren van de deur bin- nendringenden rook. Herig geschrokken wek te zij haar echtgenoot en daarna de overige huisgenooten, die allen in grooten haast en gedeeltelijk in nachtgewaad het bovenhuis verlieten, dat toen reeds met een verstikken den rook was gevuld. De gealarmeerde brandweer stelde vast. dat het vuur in de bioscoopzaal woedde. Slechts met behulp van rookmaskers konden de manschappen het ge bouw binnendringen. Intusschen had zich het vuur in plafonds en vloeren vastgezet en vrat erin voort. Er bleek geen andere mogelijkheid om het te blusschen over dan de vloeren ope.i te breken. Enkele films konden nog gered worden. Ook de klankfilm-installatie kon, be houdens eenige waterschade, voor het vuur gevrijwaard werden. De bioscoop is zoo goed als geheel uitgebrand. De eigenaar is tegen brand- en bedrijfsschade verzekerd. INLICHTINGEN GEVRAAGD. Namens de Duitsche politie vestigt de Commissaris van Politie te Heerlen de aan dacht op het navolgende: Op 14 Februari 1932, des namiddags te ongeveer 945 uur, werd in'een huis aan de Harskampstrasse te Aken het lijk van een ongeveer 40 tot 45-ja- rig manspersoon gevonden, wiens identiteit niet kon worden vastgesteld. Hij had door gasvergiftiging een einde aan zijn leven ge maakt. Deze onbekende was niet in het bezit van papieren en had eenige dagen te voren in bedoeld huis twee gemeubileerde kamers gehuurd. De betreffende is ongeveer 1.78 M. groot, blond haar, begin van kaalhoofdigheid ter weerszijde van het voorhoofd, gezond uiter lijk, hoog voorhoofd, bol aangezicht, wenk brauwen blond (iets lichter dan het hoofd haar), rechteroor wigvormig, linkeroor rond, gaaf gebit, kleine mond, vooruitstekende spitse kin, schoenenmaat 41 of 42. Bijzonde re kenteekenen: op linkerborst dubbele tepel, 3 c.M. onder het linkeroog een kleine donkere wrat. Gekleed met roodbruine pet (visch- graat stof), zware zwarte overjas, bruin costuum, jas zonder voering, witte Bever on derbroek, tricot hemd, wit overhemd, witten slappen boord met firmanaam: Ida, Luxe, Ges. P. Ida.Co. Ingüse, roodbruin gekleur de zelfbinder, beige sokken met grijze, ge breide voetstukken. Hij was in het bezit van een horloge met ketting en 0.56 R.M., ter wijl tevens op hem een briefje werd bevon den. Het is niet uitgesloten, dat deze per soon de Nederlandsche nationaliteit bezit. ZIJN ZUSJE MET GLOEIENDE POOK BEWERKT. Het meisje overleden. Het vierjarig zoontje van een veehandelaar te Westendorp heeft in een onbewaakt oogen- blik zijn bijna driejarig zusje zoodanig met een gloeiende pook bewerkt, dat het meis je op last van den behandelenden geneesheer onmiddellijk naar het ziekenhuis te Doetin- chem werd vervoerd, waar het kind na hevig lijden is bezweken. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Bij den aanvang der vergadering werd gestemd over de twee moties-Hiemstra en de motie-Joekes. De eerste motie-Hiemstra werd met 53 22 stemmen verworpen en de tweede zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De motie Joekes werd met 51 tegen 24 stemmen aan genomen. ERNSTIG ONGEVAL TENGEVOLGE VAN EEN BENZINE-ONTPLOFFING. Twee dooden, drie zwaar gewonden. Terwijl een chauffeur te Niort bezig was met het vullen van zijn tank toet benzine haJ hij de onvoorzichtigheid een buurman, die hem om licht verzocht, een brandende kaars over te reiken. Plotseling volgde een hevige ontploffing. De beide mannen en de drie kin deren van den chauffeur, die bij het vullen stonden te kijken, geleken in een oogwenk levende fakkels. Buren die te hulp schoten slaagden erin het vuur te dcoven. Twee kin deren overleden kort na hun aankomst in het ziekenhuis, terwijl de chauffeur, de buurman en het derde kind met ernstige brandwonden in Jiet ziekenhuis werden opgenomen. Mitlioenen menschen danken hunne gezondheid aan hel dagelljkach gebruik van Quaker. Docloren en opvoeder* der jeugd hebben het reeds gedurende heeft hij het aan den stok met den Amster- damschen verkeers-agent. dien hij met een lauwerkrans om. van zijn standpunt laat ver trekken. Filmland is als naar gewoonte Weer heel belangwekkend en onderhoudend. Behal ve de nieuwe ster Sylvia Sydney, wordt er ook de binnenkort hier te lande op te voeren film Yorck in besproken. Vele afbeeldingen maken het lezen tot een genot. Behalve tal van andere verhalen, gedichtjes en geestige plaatjes, zijn er dan nog de maandelijksche serie kunstdrukken, waar onder, ditmaal foto's van den brand, die de binderij Astra getroffen heeft, een eereplaats innemen. De Hollandsche Revue. De aflevering van 1 Maart bevat o.m. een boeiende bijdrage van den bekenden piloot auteur A. Viruly: „Ik vlieg naar Inaië...."; een artikel waarin de onlangs overleden ro mancier Edgar Wn"ice „Wenken voor Schrijvers" geeft; van Willy Corsari is er een carnavalsverhaal„En daarmee begon het...". Eduard Veterman causeert voortreffe lijk over „De Stamboom der Menschheid" en de Berlijnsche filmmedewerkster interviewde ditmaal de dieren, die de hoofdrollen vertol ken in de Ufa-cultuurfilms. In een uitvoerig artikel beschouwt Han S. Hoekstra de Win terspelen te Lake-Placid. Er zijn verder een dialoog van Arnst Verhoeven, dramatische en letterkundige kronieken van Jan R. Th. Campert. een uitgebreide rubriek „Van en voor de Vrouw", een financieele afdeeling enz. enz. Alles bij elkaar: een zeer lezens waardig nummer. De Schatten der Aarde. Als gevolg op de reeks der bekende plaat jes-albums, die verkrijgbaar zijn tegen in zending der bonnen van Niemeijer Tabak is thans het vervolg verschenen op het eerste deeltje van „Schatten der Aarde", waarin steenkolen en zout behandeld werden. In deze leerrijke uitgave is de tekst op or- gineele wijze door Frits van Raalte verzorgd, die dwergen en kabouters in zijn verhaal laat optreden, welke het bestaan en de eigenschappen van deze schatten aan de menschen bekend maken. Het lijkt ons de moeite waard bonnen te sparen om dit album met 120 plaatjes in bezit te krijgen. „Astra.", Nederland's eerste geïtl. Maandschrift. Voor het Maart-nummer van „Astra" stond (Annie van Holken een verhaal af, getiteld: „Een andere cocktail", waarbij D. van Driest voor de tekeningen zorgde. „Dan van de Kust" is een spannend en menschelijk verhaal en stelt zwakheid en kracht tegenover elkan der. Het speelt zich af in pe tropische Stille Zuidzee. Van Marjorie Benton Cooke is er: „Harrigan", een liefdesgeschiedenis. een frisch geschreven verhaal en er spreekt ook kracht uit. Verder gaat het feuilleton „Ver vulde Droomen", er in voort. Het avontuur begint zich te verdichten en er komt meer en meer teekening in den toestand. Van C. Mizz- ley is er een Indische vertelling: „Het dooden- de Vergif", dat ditmaal nu eens niet het afge zaagde onderwerp van inlandsche wraak be handelt. Zürcher typeert rustig verder. Thans CORRESPONDENTIE. E. F., alhier. Uw gedicht getuigt wel van een buitengewoon talent. Evenwel plaatsen wij nooit ontboezemingen in dichtvorm, zoo dat ook het uwe helaas in onze groote snip- permand terecht is gekomen. Red. Alkm. Crt. genisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van drie maanden voorarrest. Het O. M. had een jaar met aftrek van de geheele voorloopige hechtenis gevorderd. O Beide verdachten veroordeeld tot hoogere straffen dan de eischen! o De Vierde Kamer der Amsterdamsche Ar- rondissements Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den Amsterdamschen koopman Sn. en den Amsterdamschen advocaat S De koopman stond terecht wegens ver duistering, gepleegd ten nadeele van een win kelierster te Limmen. Hij had hypotheek- gelden, bestemd voor de Limmensche juf frouw A. W. ten eigen bate aangewend. De Rechtbank achtte de tenlaste ge egde verduisteringen bewezen en veroordeelde den koopman tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van drie maanden voorarrest Het O. M. had zeven maanden met aftrek van de geheele voorloopige hechtenis ge vorderd. Toen de president het vonnis had voor gelezen, wendde verd. zich toe de publieke tribune en riep uit: „Ik heb de waarheid ge sproken, publiek, daar heb ik nu voor be kend, en nu word ik tot een jaar gevangenis straf veroordeeld, dat is gerechtigheid, het is een schandaal!" De advocaat stond o.m. terecht wegens verduistering gepleegd in 1925 als curator in een faillissement. De Rechtbank achtte deze verduistering bewezen. Gedurende vijf jaar is hij door de crediteuren aangemaand het geld af te dragen. Hij heeft zoo over woog de rechtbank op ergerlijke wijze misbruik gemaakt van zijn vertrouwensposi tie. De uitlokking van valschheid in geschrifte achtte de rechtbank eveneens bewezen, welke hieruit bestond, dat hij uitlokte dat de neef van juffrouw W. de winkelierster te Lim men een valsch taxatierapport schreef, waarin de waarde van het huis, waarop hy potheek zou worden gegeven, valschelijk werd gesteld op 18000, terwijl het oor spronkelijke stuk 8000 aangaf. In een onderhandsche acte, opgemaakt ten kantore van den advocaat, stond voorts ver meld, dat jufrouw W. een schuld van 8800 had aan den hypotheekgever E., koopman te Bussum. Deze schuld bestond in werkelijkheid niet Volgens verd. bestond er een contra lettre, de rechtbank overwoog in haar vonnis, dat het bestaan hiervan niet aannemelijk was en achtte het medeplegen van valschheid in ge schrifte bewezen. Ten slotte werd ook de heling verd. had gelden van den koopman S., afkomstig van verduistering, aangenomen bewezen ver klaard. De Rechtbank veroordeelde den advocaat wegens bovenvermelde feiten tot een gevan PHILIPS WINT DE TWEE BELANGRIJKE OCTROOIPROCESSEN TEGEN HYALOS. De N.V. Philips Gloeilampenfabrieken was zoowel in Nederland als in Frankrijk door de firma Hyalos A. G. te Schaffhausen aange vallen wegens inbreuk op de octrooien dezer firma, betreffende de machinale vervaardi ging van glazen buizen en staven. De Hooge Raad heeft heden bevestigd het arrest van het gerechtshof te Den Haag, waarbij de vordering van Hyalos geheel is ontzegd en Philips het recht is toegekend om, ongehinderd door de octrooien van Hyalos, met haar machines en werkwijze verder te fabriceeren. Hyalos had de veroordeeling van Philips geëischt tot een schadevergoe ding van bijna 2000 gulden per dag voor eiken dag dat Philips glas volgens haar octrooien fabriceerde, te rekenen vanaf Juli 1923, met verbod tot verdere gebruikmaking van de machines. In het begin dezer week heeft in de Fransche procedure het Hof van Appèl te Parijs de Fransche octrooien van Hyalos nie tig verklaard omdat de inhoud daarvan reeds vóór de aanmelding was gepubliceerd. De tegen Philips gestelde eisch tot beta ling van hooge schadevergoeding en beslag name van haar producten werd afgewezen EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. In ons bericht over het .gouden huwelijks feest van het. echtpaar LeijerEnsink, zijn enkele onjuistheden geslopen. Ten eerste wa ren de namen niet juist geschreven; ten 2e was de vrouw voor zij met den heer Leyer in het huwelijk trad geen 6 doch 214 jaar gehuwd geweest en ten 3e werd de heer Leijer niet in 1919. doch in 1914 als opzich ter van de spoorwegen gepensionneerd. Op verzoek van den heer Leijer maken wij hier van alsnog melding. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van C. N. Mul, aannemer van metselwerken, te Spanbroek. R.c. mr. A. M. Ledeboer. Curator mr. H. Th. A. v. d. Loos te Alkmaar. VOOR HET DIERENASYL. Van mej. N. N. is bij den penningmeester van de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren 3 binnengekomen voor het te stichten dierenasyl. HYPOTHEEKBANK NOORD-HOLLANDSCH GRONDCREDIET N.V. GEVESTIGD TE ALKMAAR. Aan het verslag over het jaar 1931 wordt het volgende ontleend: In 1931 werden afgesloten 47 hypothecaire leeningen tot een bedrag van 632.200, terwijl de daarop betrekking hebbende onderpanden werden gewaardeerd op 936.050, zoodat ge middeld pl.m. 67,54 der getaxeerde waarde werd verleend. Het totaal der op 31 December 1931 uit staande leeningen bedroeg 9.050.385, terwijl de daarop betrekking hebbende onderpanden waren getaxeerd op 14.944.095, zoodat pl.m 60,5 daarop loopt. In 1931 werd geplaatst 1.219.200, aan pand brieven, terwijl werd ingekocht en aflosbaar gesteld tot een bedrag van 1.339.300. Op 31 December 1930 was aan pandbrieven in omloop 9.034.600, zoodat op 31 December 1931 in omloop was tot een bedrag van 8.914.500. Het totaal der reserven bedroeg op 31 De cember 1931 J 286.770,70 na goedkeuring van de Balans en Winst- Verliesrekening zal dit worden 293.370,70. Door Commissarissen wordt aan de Alge- meene Vergadering, welke gehouden zal wor den op Donderdag 10 Maart a.s., voorgesteld het dividend over het boekjaar 1931 te bepa len op 15. (Onv.) ALKMAARSCH EXPORTVEILING. Aan den raad der commissarissen der „N.V. Alkmaarsche Exortveiling van Land en Tuinbouwproducten" te Alkmaar is het volgende rapport uitgebracht door de Ac countantsdienst van het Centraal Bureau der veilingen: De boekhouding, welke ons afgesloten per 1 Dec. 1931 werd voorgelegd, werd conform de overgelegde bescheiden en bewijsstukken bevonden. Dat, ondanks de veilingomzet met bijna 10.000 in 1931 tegen het voorgaande boek jaar ten achter bleef, de verlies- en winstre kening toch nog gunstiger uitkomsten te zien geeft, is voorzeker mede het gevolg van een zuinig financieel beleid. Naar aanleiding van het voorgaande en onder verwijzing naar onze vorige rapporten over dit boekjaar, meenen wij U, met inacht neming van ons voorbehoud ten opzichte der openstaande vordering op debiteuren, waar van wij de juistheid bij de betrokken koopers niet hebben kunnen vaststellen, doch uitslui tend de boeksaldi beoordeelden, alsmede met dezelfde bemerking ten opzichte der uitbeta lingen aan aanvoerders, waarvan geen be naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,4 mM. te Laagste barometerstand 734.5 mM. te Isafjord Verwachting, geldig tot den avond van 5 Maart: Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijke of Zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; nog weinig of geen regen; zachter des nachts; overdag iets zachter. Overzicht. De groote verandering sinds gisteren is de verschijning van een diepe depressie bij IJsland, die het hooge drukgebied in het Westen belangrijk in beteekenis deed afne men. Tengevolge daarvan veranderde het karakter van het weer in onze omgeving. De uitstraling was hedennacht minder intensief, waar de invoer van vochtige lucht uit het Noorden de bewolking deed toenemen. Het is thans waarschijnlijk, dat voor het eerst sinds langen tijd het weer een eenigszins de pressieachtig karakter zal gaan vertoonen. De hooge druk in het Oosten trok nog ver der af. De depressie in het Zuiden bleef sta- tionnair, doch vulde een weinig op. In Scan dinavië en Duitschland bleef de vorst nog matig. Uit Frankrijk verdween zij bijna ge heel. In het Noorden van het waarnemings gebied viel neerslag, overigens zijn over ge heel Europa de neerslaghoeveelheden weer buitengewoon gering. wijsstukken aanwezig zijn, te mogen advisee- ren, de directie voor haar accuraat beheer te dechargeeren De balans geeft per 31 Dec. 1931 in activa en passiva een bedrag van 58.360.23. De exploitatierekening wijst een bedrag aan van 33.739.30. De omzetcijfers waren in totaal voor 1929, 1930 en 1931 resp. 388.768.17, 338.256.43 en 328.649.21. INGEKOMEN PERSONEN. C. A. Kalkhoven, smid, R.K., van Utrecht naar Popelmanslaan 70. Echtg. J. IJfs, N.H., van Opperdoes naar Liefdelaan 3. Echtg. H. J. Liesee en kind, N.H., van Am sterdam naar Compagniestraat 12. D. J, Taai, dienstbode, van Wieringen naar Ver- dronkenoord 119. T. Smit, dienstbode, N.H., van Limmen naar Steijstraat 7. Wed. G. Knuist, R.K., van Velsen naar Nas- sauplein 11. —Echtg. P. Alsem en kinderen, N.H., van 's-Gravenhage naar Overdiestraat 18. H. Scheltus, meelhandelaar, en gezin, N.H., van Nieuwe Niedorp naar Comans- straat 30. G. J. de Kruif, dienstbode, N.- H., van Limmen naar Kennemerstraatweg 109. C. P. M. Broers, expediteur, R.K., en gezin van Den Helder naar Dahliastraat 11. B. H. Wittenbernds, boekhouder, R.K., van Amsterdam naar Schermerweg 18. K. Soer, landarbeider, van Sleen naar .Luttik Oudorp 40. J. j. H. R. Heitkönig, koop man, R.K., en gezin, van Bussum naar Cos- terstraat 16. A. C. Vonk, h.i.d.h., R.K., van Bussum naar Costerstraat 16. H. F. van Ringen, z.b., N.H., van Emmen naar Nieu- wesloot 38. P. Makkes, los arbeider, N.- H., van Medemblik naar Akerslaan 23. W. van het Kaar, agent van politie, D.G., van Schoorl naar Roemer Visscherstraat 22. J. Frederiks, poelier, R.K., van Oudorp naar Ridderstraat 17. G. Veenstra, los werkman, N.H., van Onstwedde, naar Noor derkade (woonwagenkamp). M. M. D. Staa, dienstbode, R.K., van Weesp naar 2e Kabelstraat 12. Lourens Roos, chauffeur, van Koog aan de Zaan naar Trompstraat 8. P. Buijsman, z.b., R.K., en gfzin, van Oudorp naar Verl. Landstraat 11. C. C. Andriessen, adj. comm. posterijen. N.H., van Schagen naar Corfstraat 45. j. S. Veen- ma, handelsreiziger, van Smilde naar Sta tionsweg 134. F. Planting, dienstbode, G.- K., van Leeuwarden naar Nassatilaan 15. L. Hof, boerenknecht, R.K., van Egmond- Binnen naar Hoeverweg 22. G. A Han- raads, winkelbediende, R.K., van Waalwijk naar Houttil 17. B. J. Trompetter, dienst bode, R.K., van Ursem naar Prins Hendrik straat 34. C. A. Hooiveld, dienstbode, R K., van Avenhorn naar Snaarmanslaan 39 A. C. Rahn, buffetjuffrouw, D.E., van Duitschland naar Nieuwesloot 55. W. Karlas, vertegenwoordiger, R.K., van Roer mond naar Schermerweg 1. Echtg. J. Jag- gie, N.H., van Den Helder naar Liefdelaan 7- E>. van der Veer, huishoudster, N.H., van Laren (N.H.) naar aclaine Pontstraat 1. P. Pijnenburg en gezin, telegrafist N.S., R.K., van Utrecht naar Baansingel 30a. P. A. Broers, banketbakker, R.K., van Am sterdam naar Langestraat 72. L. Ton, van Oostzaan naar Nieuwlandersingel 38. L. F. G. Bender. van Heiloo naar Kennemer straatweg 164. P. IJ. Hop, kapper, van Bussum naar Heul 3c. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 18,13 uur lich' op. JAARVERSLAG VAN DE VER- EENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING IN DE CLASSIS ALKMAAR OVER 1931. De secretaris, de heer K. P. Zurbier te Schoorl schrijft o.a.: Allereerst moet de aandacht gevestigd op het groote verlies hetwelk onze vereeniging heeft getroffen door het bedanken van ds D- Eilerts de Haan als voorzitter van het hoofd bestuur onzer vereeniging, dit wegens ver trek naar Den Haag. Meer dan twintig jaar

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2