Agenda JkooiaciaaC Hieuws Qemeentecaden £aatsie A J^ucqecüjke Stand jfcheepstiidinqen S tad en Omg iVeet&ecicht E HEILOO. SCHERMERHORN. EEN DUBBELE MOORD TE GELSENKIRCHEN. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. Maandag 7 Maart. 1012 en 24 kunsttentoonstelling inliet stedelijk museum. 2—10 uur, Kolfbaan Kramer te Zuid- seharwoude, huisvlijttentoonstelling. In Concordia te Noordscharwoude, bridge- wedstrijd voor paren. 7.30 uur, Cinema Americain: Zeeschui mers (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De roos van Marokko (rom.); 2. De opi umsmokkelaars (sens.); boven 14 jaar. 7 30 uur, Victoria-Theater: Mijn hart ver langt naar liefde (kom.); voor alle leeftij- 7 30 uur, Bioscoop Harmonie: Het geheim van den derden nacht (sens.); boven 18 jaar. Dinsdag 8 Maart. 1012 en 2—4 kunsttentoonstelling in het stedelijk museum. 7.30 uur, Cinema Americain: Zeeschui mers (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De roos van Marokko (rom.), 2. De opi umsmokkelaars (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Mijn hart ver langt naar liefde (kom.); voor alle leeftij den. 7.30 uur, Bioscoop Harmonie: Het geheim van den derden nacht (sens.); boven 18 Woensdag 9 Maart. 1012 en 2—4 kunsttentoonstelling in het stedelijk museum. Oudenbosch worden zij nog schuldig geacht aan kerkdiefstallen in Pernis, waar vier maal werd ingebroken. De laatste maal werd 500 gestolen. Voorts van drie diefstallen in de kerk te Rhoon en van een diefstal in de kerk te 's-Gravenzande. BEROUW OF FANTASIE? Zijn echtgenoote verdronken? Op een Aprilavond van het jaar 1026 klonk aan de Ringvaart van Watergraafs meer tusschen de Israëlietische begraaf- ilaats en de Kruislaan hulpgeroep. Het uleek, dat twee personen, een man en een vrouw, te water lagen. Voorbijgangers scho ten toe en brachten met vrij veel moeite de beide drenkelingen op het droge. De man had zeer veel water binnen gekregen en was bewusteloos, de vrouw bleek te zijn over leden. Bij het politieonderzoek werd aangenomen, dat beiden twist hadden gekregen en dat de vrouw te water was gesprongen.-De man was haar nagegaan, doch slaagde er niet in de vrouw te redden. Thans, ongeveer zes jaar later, heeft de man zich bij de politie van het bureau Lin- neausstraat vervoegd. Hij zeide, door berouw gedreven te zijn en geen rust te kunnen vin den in verband met het gebeurde in 1926. Zijn verklaring van thans week af van die van vroeger. Hij deelde namelijk mede, dai hij de vrouw een duw had gegeven, waar door zij in het water terecht was gekomen Al die jaren had hij geen rust gehad en zijn bezwaard gemoed had hem naar de politie gedreven. Deze zaak is voor de politie met vrij van twijfel. Immers de mogelijkheid bestaat ook, dat de man fantaseert en dat de zaak zich heeft toegedragen zooals in 1926 aangeno men werd. Bewijzen zullen wel zeer moeilijk 'bij te brengen zijn. De man sprak bij de aan gifte over een „moord", die hij bedreven had Hoogstens zou dit doodslag of mishande ling met doodelijken afloop kunnen zijn. De commissaris van het bureau Linnaeus- straat heeft den man ter beschikking van de 'Justitie gesteld. CONTINGENTEERINGSWETTEN. Oeen contingenteering van geslagen emaille-waren. De regeering heeft, na advies te hebben Ingewonnen van de commissie, bedoeld in art. 2 der crisiswet, besloten niet over te gaan tot contingenteering van den invoer van geslagen emaille-waren. Schoenen en textiel. Naar ons wordt medegedeeld, hebben de wetsontwerpen tot regeling van den invoer van schoenen, tricotgoederen, bovenkleeren en wollen en halfwollen stoffen, het depar tement van Handel en Nijverheid verlaten. De gemeenteraad zal W oensdagavond om half 8 bijeenkomen. Behandeld zal o.a. wor den: Betaling aan werkloozen door middel van bonnen; bepaling van den datum waarop de steun aan werkloozen en tuinders zal ein digen; uitzondering op de bepalingen der winkelsluitingswet; vaststelling ambtena renreglement. Ten slotte komen aan de orde vragen van de heer Barnhoorn en Kostelijk. BROES OP LANGENDIJK. Vrijdag, 's avonds 6 uur, werd in de zaal van den heer J. de Boer een schietwedstrijd gehouden tusschen de plaatselijke Burger wacht en Bijz. Vrijw. Landstorm, met als resultaat, dat door de Burgerwacht deze wed strijd werd gewonnnen met 1S46 punten tegenover de Landstorm met 1783 punten. Door den burgemeester was een medaille beschikbaar gesteld voor den winnaar, terwijl verschillende prijzen in kunstvoorwerpen en natura beschikbaar waren gesteld voor da schutters met het hoogst aantal punten. Na overreiking der medaille door den bur gemeester en een gelukwensch aan de prijs winnaars werd deze geanimeerde wedstrijd besloten met het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus. 0 Ongecorrigeerd. DOODSLAG. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van den Italiaanschen mijnwerker A. V., die wegens poging tot doodslag op de vrouw van een collega door de rechtbank te Maastricht was veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, welke straf eveneens aan V. door het gerechtshof te 's- Hertogenbosch in hooger beroep was opge legd. HEVIGE STORM AAN DE ATLANTISCHE KUST VAN FLORIDA. Een hevige storm heeft gisteren de Atlan tische kust van Florida geteisterd en op tai van plaatsen schade aangericht. Ook in het Noorden van Wisconsin en in de staten Mi- chigan en Minnesota heeft noodweer ge- heerscht en hebben sneeuwstormen gewoed, die groote schade hebben toegebracht aan de telegraaf- en telefoonverbindingen. Ook in Pennsylvannië werd het telegraaf- en tele foonverkeer door een heviger, sneeuwstorm gedeeltelijk verbroken. VERKEERSONGEVALLEN. Auto-ongeval bij Huis ter Heide. Gistermorgen te ongeveer half acht is Dr H. E. de Ruiter Zijlker uit Katwijk a.d. Rijn, met zijn auto bij Huis ter Heide door tot nu toe onbekende oorzaak tegen een stilstaanden vrachtauto gebotst. De auto van den genees heer draaide een slag om en sloeg vervolgens tegen een boom. Dr. Z. bleef bewusteloos en met een gapende hoofdwonde achter het stuur zitten. Per ziekenauto vervoerde men den gewonde naar het ziekenhuis te Zeist. Auto in de Muidervaart. Twee dames gewond. In den afgeloopen nacht had op den Mui- derstraatweg tusschen Diemen en de Vinken- brug een zeer ernstig auto-ongeluk plaats, dat voor de betrokkenen nog vrij goed is af geloopen. Omstreeks 12 uur reed de heer B. uit Den Dolder met zijn gesloten auto, waar in hij zat met zijn vrouw en een bevriend echtpaar, op den Muiderstraatweg in de rich ting Muiden. Plotseling kwam hij in volle vaart in botsing met een stilstaanden auto, die geen lichten aan had. De inzittenden van dezen auto hadden hun voertuig verlaten. De heer B. raakte zijn stuur kwijt en de auto kwam in de Muidervaart terecht. Met de hevigste krachtsinspanning kon het gezel schap uit den auto kruipen en den vasten wal bereiken. De beide dames waren gewond. Mevr. B. had eenige wonden in het gelaat opgeloopen, de andere dame, een Zwitser- sche, was er ernstiger aan toe. Zij had een groote hoofdwonde en dr Derkinderen uit ÏJiemen constateerde een lichte hersenschud ding. Nadat de dames en heeren van droge kleeren voorzien waren, heeft dr. Derkinde ren hen met zijn auto naar hun woonplaats gebracht. De beide auto's zijn vrijwel geheei vernield. De politie te Diemen wenschte over het ongeluk geen inlichtingen te geven. 'Vrijdag 4 Maart vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester B. Meindersma. Afwezig was de heer C. Groot. De voorzitter deed mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Goedkeuring van Ged. Staten op het in de vorige vergadering genomen besluit tot wijziging van de begrooting. 2. Goedkeuring op het besluit tot het aangaan van een geldleening groot 2100. 3. Besluit tot verschaffing van ren- telooze voorschotten aan tuinders. 4. Jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. 5. Een mededeeling van Geu. Staten dat geen provinciale subsidie kan wor den verstrekt voor steun aan tuinders en kleine veehouders. 6. Eene mededeeling van de com missie West-Friesland dat voor crediet- verschaffing voor tuindersvoorschotten geen geldleening door het Rijk wordt verstrekt. Voorstel wijziging gemeente-begroo ting dienst 1932 en in verband daarmede rangschikking der gemeente in de 3de klasse v. d. Fondsbelasting. Van Ged. Staten was terug ontvangen de begrooting 1932, aangezien enkele volgnummers naar het oordeel van Ged. Staten te laag waren geraamd, welke door dit college waren verhoogd. Van den minister was bericht ontvan gen dat 100 opcenten op de Fondsbelas ting toelaatbaar was, wanneer geen an dere middelen tot verhooging aanwezig waren; de opcenten op de Personeele belasting kunnen evenwel nog worden verhoogd. Na bespreking werd z. h. s. besloten de begrooting te wijzigen overeenkom stig het advies van Ged. Staten; de ge meente te plaatsen in de 3de klas fonds belasting met 100 opcenten en de opcen ten op de pers. bel. te verhoogen van 90 op 135. Op den dienst 1931 werden eenige af- en overschrijvingen goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. om afwij zend te beschiken op een verzoek van G. Moerbeek om steun voor zijn pluim- veebedrijf werd z. h. st. aangenomen. Van den Min, van Binnenl. zaken was bericht ontvangen, dat steun voor werk loozen kon worden verleend voor hoof den van gezinnen. Het uurloon moet dan worden gesteld op 24 ct.bij regendagen kan na 3 uur 20 ct. worden uitgekeerd Het Rijk vergoedt dan de helft aan de gemeente, terwijl de premie voor de Ziektewet voor 25 op de arbeiders kan worden verhaald Na bespreking werd besloten de Rijksregeling te aanvaarden en het aan tal werkuren per week iets uit te brei den. Ook zal nog worden gevraagd of toelaatbaar is aan werkeloozen per week een brandstoffenbon toe te kennen van 1 gulden. In verband met deze regeling werd z. h. besloten in te trekken de kinder toeslag aan de werkverschaffing. Mede werd afwijzend beschikt op een adres van den R. K. en Modernen Land- arbeideisbond de uurloonen te stellen op 30 cent. Aangezien geen vergoeding kan wor den tegemoet gezien voor verstrekten steun aan tuinders en kleine veehou ders werd ingetrokken het besluit tot steunverleening. Voor crediet aan groven tuinbouw werd z. h. s. besloten hiervoor een geld leening aan te gaan van ten hoogste 6200 af te lossen in 15 jaar tegen eene rente van 5 Rondvraag. Op advies van den heer Broersen werd besloten bagger te doen aanbren gen op het door K. Alles gehuurde land door werkloozen en huurder geen 20 reductie te verleenen op de huur. De heer Mantel achtte het gewenscht een plaatselijk crisiscomité op te richten wat aan de ingezetenen voordeel kan geven, zooals het betrekken van zwav ammoniak, uitkeering uit het Nationaal crisis-comité. Hoekei de voorzitter hierin geen heil zag zal toch worden getracht het comité op te richten. De heer de Groot zou vanwege de ge meente een verzoek wenschen te richten aan de provincie tot bespoediging van het werk aan den weg AlkmaarScher- merhorn. De voorzitter zeide dat dit zijn volle aandacht heeft, maar dat hij in het adres geen heil ziet. Daarna sluiting. In den afgeloopen nacht tegen drie uur werden de bewoners an een huis in de Gril- lostrasse te Gelsenkirchen opgeschrikt door zes schoten, die achter elkaar voor de deur werden gelost. Toen men naar buiten snel de, vond men de 29-jarige Ida Abt, een ge scheiden vrouw, door vier kogels getroffen en den 27-jarigen machinist Friedrich Tuemmler met een schot in de borst ernstig gewond op straat liggen. De beide gewon den werden naar het ziekenhuis overgebracht waar zij korten tijd later overleden. Hoewel geen van beiden meer eenige mededeelingen hadden kunnen doen en niemand den dader gezien had, slaagde de politie er na eenige uren in te ontdekken wie de dader was. De moordenaar is een 30-jarige bankwerker Schwill, die echter tot nog toe niet gearres teerd kon worden. Te ongeveer drie uur 's nachts was hij bij zijn in de Ringstrasse wo nenden broer verschenen, waar hij gezegd had: „Ziezoo, met hen is het gedaan". Hij dronk een glas water en met de woorden „Ik ga in het kanaal" verliet hij de woning. GEBOREN: Nicolaas Johannes z. v. Charles Horn en Jacoba Alles. Maria Cornelia Bernardina d. v. Johannes Persoon en Dorothea Dreijer. Anna Maria d. v. Gerrit van de Graaf en Hendrina Snijders. Christiaan Costa z. v. Willem Wiese en Maria Pieters. Johannes Wilhelmus Maria z. v. Johannes Wagenaar en Cornelia Overtoom. OVERLEDEN: Petrus Jonannes Brouwer 48 jaar. Hen drik Mooij 7 maanden. Barend Mooij 7 maanden. Cornelis Kokkes 79 jaar. Gerrit Honig 66 jaar. Gerrit Wagemaker 30 jaar. Dempo (uitr.) 4 Maart n.m. 5 uur van Southampton. Stoomvaart Mij. Nederland. Marnix v. St. Aldegonde (thuisr.) 4 Maart van Port Said. Tanimbar (thuisr.) 4 Maart v. Belawan. Poela Bras (uitr.) 5 Maart v. Bremen n. Londen. HollandAmerika Lijn. Rotterdam 5 Maart v. Larnaca n. Haifa. Volemdam 5 Maart v. New York n. W.-Indië Kon. Holl. Loyd. Zaanland (uitr.) 4 Maart v. Montevideo n. Buenos Ayres. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Fauna 5 Maart v. Amst. n. Barcelona. Hebe 5 Maart v. Rott. n. Tanger. Helder 5 Maart v. Amst. n. Hamburg. Hermes 5 Maart v. Rott. n. Algiers. Titus 5 Maart v. Amst. n. Hamburg. STRAFZAAK Mr. K. Naar wij van den verdediger verne men, is mr. K. in hooger beroep gegaan van het vonnis der rechtbank alhier bij h6t gerechtshof te Amsterdam. EEN AUTOBOTSING. Er zijn automobilisten, of in elk geval menschen, die in het bezit zijn van een rijbe wijs, die de wegen onveilig maken en zoo nu en dan een botsing veroorzaken. Het gebeurt wel eens, dat het gebruik van alcohol daar niet vreemd aan is, 't kan ook voorkomen, dat de bestuurder door onkunde of zenuwachtig heid de macht over zijn vehikel verliest en een enkele keer wil het wel eens gebeuren, dat er een rare sprong gemaakt wordt, die te wij ten is aan louter toeval, ongeval of ongeluk kige samenloop van omstandigheden. We zullen het volgende drama rekenen als te behooren bij de laatste rubriek. Een auto met een bekende kleur, een be kende bemanning, een bekende bestemming komt ('t gebeurde Zaterdagmiddag) uit de Ropjeskuil en neemt zeer fraai de bocht naar de Lindelaan. Met een soepel gangetje gaat het in de richting Westerweg. Echter niet lang, want de wagen zal naar links zwenken Hij doet dat, doch raakt daar nog juist een tegemoet hobbelende handkar. Een ruk aan het stuur en een moment later krijgt een drie- wielige fiets aan den overkant een aai en een paar schaafwondjes aan het blinkende lak. Dan staat de bekende wagen stil. De handwagenduwer, de 14-jarige B. E. alhier, die een paar lichte verwondingen had opgeloopen, mag met den beroemden wagen naar huis rijden en voelt natuurlijk op dat oogenblik weinig meer van zijn gehavende lip en kriebelend kniewondje. Geen wonder ook, als je zoo plotseling ge promoveerd bent totnu ja, tot lid van een der meest populairste en merkwaardige in stellingen dezer stad! WAARSCHUWING AAN DE OUDERS. Door een ingezetene werd hedenmiddag een klein meisje van ongeveer 2 jaar naar het politiebureau gebracht. De dreumes, in wit manteltje gekleed, liep zonder eenig toezicht bij de Exportveiling rond. Het is zeker wenschelijk, dat ouders ter voorkoming van ongelukken hun kinderen in het oog houden. BEGRAFENIS LUCIE BAART. Onder groote belangstelling werd heden om twee uur op de algemeene be graafplaats te Bergen het stoffelijk overschot van Lucie Baart ten grave ge dragen. De baar was bedekt met een aantal bloemstukken en kransen, waar van wij noemen die der afdeeling Ber gen van de s. d. a. p., van het Partijbe stuur der s. d. a. p., van den bond van soc. dem. vrouwenclugs en van het ge westelijk bestuur. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer den Das, soc. dem. raads lid te Bergen, waarna nemens het partij bestuur het Kamerlid mej. Suze Groe- neweg sprak. Hierop volgde de heer Westerhof voor het gewestelijk bestuur van de federatie Noord-Holland Noord. Al deze sp- ekers brachten de overledene dank voor het pionnierswerk dat zij, het zwakke vrouwtje, met een groote sterke geestelijke kracht, voer de soc. dem. partij had gedaan. Als vriend sprak nog een woord de heer D. A. Klomp en een neef van de overledene, de heer Hollebrands, bracht vervolgens dank namens de familie voor de getoonde belangstelling. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 17en Ma.;rt 1932 een raadsvergadering te beleggen. PROPAGANDA-AVOND VAN HET ALKMAARSCH DRANKWEER-COMITE. Zaterdagavond werd in ,,'t Giilden Vlies'' een openbare avond gebouden van het Alk maarsch Drankweer Comité. Bij de opening sprak de voorzitter, de heer dc Waard, er zijn teleurstelling over uit, dat er niet meer publiek was gekomen. Spr. richtte een woord van welkom tot ds- Hak en hoopte, dat diens rede tot gevolg zou heb ben, dat zich velen als lid bij een van de bij het Drankweer Comité aangesloten geheel- Oiithoudersvereenigingen zouden aanmelden. Hierna begon de afwerking van het uitge breide programma met het optreden van de Mond-Harmonica Club onder leiding van den heer de Waard. Allerlei aardige liedjes werden ten gehoore gebracht en het bleek, dat de jongelui wel be dreven waren met de mondharmonica Vervolgens trad als spr. op ds. Hak, die het zou hebben over het onderwerp: „Forten onder vuur". Spr. verklaarde hoe hij tot deze militaris tische titel gekomen was. In dezen tijd n.1. dat zich in het Oosten ieta» herhaalde, al was het dan in mindere mate, waarvan West- Europa ruim een tiental jaren geleden ge tuige was, kwam men daar licht toe Ook hier zijn er voor de drankbestrijders harde koppen, die als forten onder vuur ge nomen moeten worden. Spr. schetste de grauwe sfeer in sommige huizen; de gezelligheid thuis, had volgens spr. veel te maken met de drankbestrijding. Als sommigen het thuis niet kunnen vinden en aan zichzelf beginnen te wanhopen, gaan ze het elders zoeken, en meestal op minder geschikte plaatsen. Als we de belastinginkomsten nakijken zien we dat een niet onbelangrijk deel daar van bestaat uit opbrengsten van drank accijns en voorai bieraccijns. Vooral tegenwoordig zoekt vaak de ar beider de gezelligheid buitenshuis. Mag de arbeider dan ook geen gezelligheid? Ja, maar niet in de drankhuizen. Hij wordt daar vrien delijk en beleefd behandeld, hij wordt geres pecteerd. Dit bedwelmt hem soms, hij denkt er dan niet aan, dat het om zijn geld is te doen en hij vindt gezelligheid. Ook moeder, de vrouw, gaat soms mee. Zij, die zelf altijd slooft, wii ook wel eens bediend worden. Dan komt de ellende, en steeds dieper zinkt men weg. Spr. noemde de argumenten om hier tegen op te komen: gezondheid der kinderen, eigen gezondheid en welvaart; allemaal welbeken de argumenten, waar wel een ieder van op dc- hoogte is. Dan waren er volgens spr. ook nog ande re argumenten om het drankgebruik te be strijden, hoogere argumenten, die niet hu eigenbelang dienen, maar de naastenliefde. Spr. geloofde, dat, daar de drankbestrijder nooit versaagt, hoe hard de koppen ook zijn, die hij moet overwinnen, hij hen toch zal win nen, omdat hij een beroep doet op hun hart, Vervolgens verklaarde spr., dat alleen hij goed kan strijden, die gelooft aan de eind overwinning; in de drankbestrijding mocht geen twijfel aan dat goede einde aanwezig zijn. Maar er waren nog groote vijanden, aldus spr. Daar waren de drankgewoonte, de over geërfde drankdwang en het machtige drank kapitaal, hierbij herinnerde spr. aan de vel schillende advertenties in de dagbladen. Ook zijn sommigen in een omgeving ge plaatst die hen haast het drankgebruik op dringt. Dus vijanden te over. Spr. besloot met de hoop uit te spreken dat ook de strijd van het Drankweer Comi té in Alkmaar tengevolge mocht hebben leeggeschoten kruithuizen, plat geschoten forten, een leeg glas, een gebroken glas Een daverend applaus bewees dat deze vlot te en pakkende rede van ds. Hak groote in druk had gemaakt. Hierna trad de mond-harmonica-club nog eens op én ging men vervolgens over tot het spelen van de éénacter „Plicht" van Justus van Maurik. Hierin w«rd getoond het dilemma, dat voorkomen kan in het leven van een arts. Vooral mevr. Grooteboers-Slot, als de dok tersvrouw leverde buitengewoon goed spel. De heer A. Kesselaar was de dokter, mej. T. Kemp, apothekeres en mej. A. Kiewitt, de dienstbode. te te naar waarnemingen, verricht in den morden van 7 Maart Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,3 m.M Haparanda. Laagste barometerstand 745.9 m.M Thcrshaven. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Maart: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen; veranderlijk; heel waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien; temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag weinj<r verandering in temperatuur. Overzicht. De depressie tusschen IJsland en Noor wegen is sterk afgenomen, maar blijft het weer in een groot deel van Europa beheer- schen. In het Noordoosten ontwikkelde zich een belangrijk hooge drukgebied, waarbij op Spitsbergen de barometer zelfs tot 787 mM steeg, zoodat daar Oosterstormen waaien en in Scandinavië op vele plaatsen sneeuw valt In Duitschland nam de vorst sterk af. De hooge druk in het Zuidwesten heeft zich naar Spanje verplaatst, zoodat in de Golf van Biscaye en het Kanaal vrij zachte wes- telijke winden waaien, die in verband met de koude Noordwestelijke winden ten Zuiden van IJsland buiig weer op de Britsche eilan den veroorzaken. Voortduring van her eenigszins buiige weer met toenemende kans op neerslag is voor de volgende dagen waar schijnlijk. Vervolgens kwam een klucht door G. Nie» len „Het valsche Etiket". Hierin kreeg men te zien de verwikkelin gen, waarin twee Israëlitische zakenlui gera den, die onder het etiket van particuliere ar beidsbeurs er een woekerzaakje op na hou den, waarvan de overheid niets mag te weten komen. Het was heel vermakelijk het zeer goede samenspel te zien van den heer A. Kesselaar als Samson, de geldschieter en de heer J. G. Kemp, als Zacharias Moot zijn bediende. De verdere medespelers(sters) wa ren ook allen in stijl en speelden af en toe heel aardig. De heer Ph. Krijermaat was een deftige portier, mej. A. Kiewitt, een dupeerde werkvrouw. Dan waren er nog de heer J. Kiewitt als chef Tech, Bureau, de beer D. Kemp als grossier, mej. T. Kemp als winke^ lierster, mej. T. Groot als vrouw Radder en een vinnige inspecteu. van den heer C. Kwa- óijk. Een welverdiend applaus bewees het suc ces van de spelers. Hiermee was de welgeslaagde avond ten einde. Voor de goede stemming van het publiek tusschen de nummers var het programma door, zorgde het strijkje van den heer Eddy Porck. EEN AARDIGE RECLAME. De Gold cup een product van de At lantic cigaret Faitory is voornemens morgen hier ter stede een straatrecla- ine te houden waaraan verbonden zal zijn een gratis loterij waarvoor een 70-tal waar devolle prijzen worden beschikbaar gesteld. Er worden tevens eenige fraai uitgevoerde bekers beschikbaar gesteld voor voetbalver- ecnigingen, waarvoor inlichtingen te krijgen zijn bij de firma P. Kerkhout. Dijk, alhier. RADIO-STORING. Zaterdag heeft door eenige technici van de Ned. Spoorwegen in samenwer king met de technische commissie van de afd. Alkmaar van de V.A.R.A. weder om een nauwgezet onderzoek plaats ge had inzake de radiostoring in het wes telijk gedeelte var. de stad. Door dit on derzoek kwam vast te staan dat de rateistoring wordt veroorzaakt door het Onderstation Alkmaar. De storiugscir- kel werd vastgesteld en binnen zeer kor ten tijd hoopt men dit definitief te her stellen. De storing veroorzaakt bij het vertrek en binnen komen der electr. treinen blijft evenwel bestaan. De technische commissie van de V.A.R.A. geeft als afdoend middel daar tegen, den toestelbezitters in overweging hun antenues (bij voorkeur één-draads) haaksch op het spoorwegnet te plaatsen. EEN ONGEVAL DAT WONDERLIIK GOED AFLIEP. Cen woonwagen die op den hoek VoordamDijk achter uit gleed en halfweg op den walkant bleef hangen. Gistermiddag is op den hoek Voordam Dijk een ongeluk gebeurd, dat wonder bo ven wonder goed is afgeloopen. Om ongeveer half drie wilde een hooge, lange woonwagen uit Zeeland afkomstig, met een niet al te groot paard ervoor, den Dijk opdraaien, toen het trekdier den zwaren last niet meer kon houden en viel Dewagen, die op de helling stond, gleed ach teruit, trok het beest mee en onder een ont zettend gegil van inzittenden en omstanders ging het full speed regelrecht op het gracht water aan. Onder gekraak en lawaai gleden de achterwielen over den walkant, en ieder zag het gevaarte al met alles wat er in w as, te water gaan, toen het geval plotseling bleef hangen. Een groote hoeveelheid bal ken, die onder den wagen hingen, hadden hem in zijn vaart gestuit en vastgeklemd op den walkant. Het paard lag bewegenloos onder het lemoen, bleek van schrik kwam een drietal vrouwen uit den geheel scheef liggen' den wagen te voorschijn, de beide mannen, die voorop gezeten hadden, waren volkomen

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2