"Ketaf&tuwuiödfe/ K WATT AS 5 VLOEIBARE CRÊME-REEP Spact FRAMBOOS CITROEN SINAASAPPEL ANANAS met geldig Kwatto-soSdaatje Inderdaad, er bestaat geen beter en mecr afdoend middel te-en slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar a f0.6* per flacon. steunmaatregelen door de regeering getrof fen en geldende voor andere tot de crisisbe- drijven behoorende arbeiders van toepassing zullen worden verklaard. Joeld was als beschimping van het nationaal Stóiscomité; op de Prinsengracht bij de Teidschestraat gelastte inspecteur Voorde wind de verwijdering van een kroontje, dat een der maskerade-figuren op het hoofd droeg- Er ontstond dientengevolge eenig tu mult, doch een poging om den inspecteur het kroontje weer uit de handen te rukken, mis- 'U De politie had er voor gezorgd, dat de communisten de brug bij de Spiegelgracht zouden passecren vóór de stcet der S.D.A.P. ^ar aankwam, maar juist toen er de com munisten voorbijtrokken, kwamen enkele «roepen betoogers, die nog naar het Mu seumplein gigen, uit de Spiegelstraat aange- marcheerd, hetgeen tot extra geschreeuw aanleiding gaf. Van de Elandsgracht ging de stoet via de Rozengracht naar de Westermarkt, waar om 4 uur 15 het raadslid L. Seegers den stoet ontbond. Op den Dam. Spreekgestoelten en luidsprekers stonden op den Dam opgesteld ten dienste van de leiders, die bij de ontbinding van den op tocht voor elke groep afzonderlijk het woord voerden. Eerst om bij half zes verdwenen de laat ste betoogers van den Dam De communisten van de Westermarkt wa ren inmiddels in groote troepen in de rich ting van den Dam getrokken, maar werden op den N.Z. Voorburgwal door een sterke politie-macht opgevangen. Toen de commu nisten om 4 uur 15 al te erg opdrongen, heeft de politie even met de blanke sabel ruim baan moeten maken; en vele communisten slaagden erin tot den Dam dcor te dringen, maar daar hadden politie en orde-comnrs sarissen hen weldra ontdekt en zij werden dan ook weer vlug van den Dam wegge werkt. In de aangrenzende straten heeft de politie de communisten nog een paar inaa1 verspreid, doch incidenten van bcteekenis kwamen niet voor. EEN WE1N4G VOLGZAME GEMEENTERAAD In de vorige raadsvergadering van Bar- neveld werd tot directeur-boekhouder der gasfabriek benoemd dc heer W. Stuart te Dordrecht. Bij onderzoek door tien gemeente geneesheer werd de benoemde echter onge schikt bevonden, zocdat B. en W. besloten, hem te laten vervallen, in verband waarmede de heer Stuart zich liet onderzoeken door een specialist, die hem „ongeveer" gezond be vond. B. en W. bleven echter bij hun meening, dat de benoemde niet te handhaven was, waarom zij voor de gisteren gehouden raads vergadering op de aanbeveling hadden ge- plaats de heeren W. van Baarsel te Joure en J. H de Rijke te Voorburg, die bij de benoe ming van den heer Stuart ook reeds op de aanbeveling stonden. Na urenlange discussie benoemde nu de raad opnieuw den heer Stuart. De voorzitter, de heer J. Westrik, zeide dit zeer te betreuren, en deelde mede, zich tot Ged. Staten en zoo noodig tot de kroon te zullen wenden om dit besluit vernietigd te krijgen. CONGRES BOUWVAKARBEIDERS EN SCHILDERS. Zaterdag is te Utrecht een demonstratief congres gehouden door het N. V. V. in sa menwerking met den Alg. Ned. Bouwvak arbeidersbond, den Ned. Schildersgezellen- bond en den Alg. Bond van Arbeiders, werk zaam bij straten- en wegenbouw, en den Alg. Nfd Stucadoorsoond jn zijn openingswoord critiseerde de voor zitter, de heer C. v. d. Lende, secretaris van het N. V V., het beleid van minister Ver- schuur, die zich op „geheime gegevens" be riep en aldus trachtte het bestaan van een crisis in het bouwbedrijf te ontkennen. Vervolgens sprak de heer L. v. d. Wal, voorzitter van den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond. Het burgerwerk en het groote aange nomen werk hebben door de crisis geducht te lijden, aldus spr., zoodat in Januari 46 van onze leden werkloos was In December bedroeg dit percentage 45 in November 33 in October 20 Spr. gaf vervolgens een overzicht van de loonen, waaruit hij con cludeerde, dat de minister verkeerd is inge licht, wanneer hij' adviseert, de contributie aan de kassen met 30 te verhocgen. ?s Middags sprak de heer H Lansink. secretaris-penningmeester van den Ned. Schildersbond, die ter bestrijding van de werkloosheid een werkloozenverzekering be pleitte. Na langdurige gedachtenwisseling werd ten slotte een resolutie aangenomen, waarin van de regeering wordt geëischt, dat; door haar inzake de credietverleening aan dc bouwnijverheid ten spoedigste afdoende maatregelen worden getroffen, o m. door het op ruime schaal verstrekken van bouwcred'e- ten aan organisaties, publieke lichamen of ptiscnen, teneinde den bouw van arbeiders woningen en andere bouwwerken en het aar- 'eggen, herstellen en vernieuwen van straten en wegen te bevorderen; cat bevorderd worde, dat normale bouw- ei Ken op de gebruikelijke wijze en niet als hra'chfrs c a nK in uitvoering worden ge- dat de regeering maatregelen zal treffen, waardoor een regelmatige functionneering an ae werkloozenkassen der tot het bouw- zet a b^oorende organisaties zal zijn ver- zo a re£lementaire rechten der leden ua cordributie-verhooging worden ge- 10 ?roPr8E<l en gekweekte reserves der werk- Verk-iaiS3en n'€t g-heel behoeven te worden *- rL"kt; dat ook voor de bouwarbeiders de EEN DIEVENBENDE TE HILVERSUM AANGEHOUDEN. yrijdagnacht werd ingebroken in het pak huis van een firma aan de Havenstraat te Hilversum. De buit bestond uit eenige fles- schen drank. Twee surveilleerende rechercheurs stelden een onderzoek in en arresteerden op den Vaartweg drie bij de politie ongunstig bekend staande individuen, woonachtig te Hilver sum. In samenwerking met vijf, eveneens door de politie gearresteerde dieven, heeft het ge noemde drietal zich bovendien nog schuldig gemaakt aan zeven andere inbraken in Hil versum. In rioolbuizen in de Zadelstraat en op den Ruyterweg werden door de politie de leege drankflesschen, welke Vrijdagnacht gestolen werden, 'teruggevonden. ADVOCAAT MISHANDELD. Een geval van mishandeling heeft zich gistermiddag voorgedaan op een advocaten kantoor aan de Bakkerstraat te Arnhem. In een echtscheidingsprocedure werd be slag gelegd op een gedec'te van het arbeids loon van een beambte die op arbeidscontract bij de gemeente werkzaam is en die weiger achtig was aan zijn verplichtingen te vol doen. Ten einde tot een regeling te komen werd hij uitgenoodigd op het advocatenkan toor te verschijnen, een verzoek waaraan hij voldeed. Tijdens het gesprek met een der ju risten. wond de man zich zeer op. Hij nam ten slotte een dergelijke houding aan, dat de advocaat hem verzocht het kantoor te verla ten. Teen de man weigerde zich te verwijde ren en de advocaat naar de telefoon wilde grijpen, bracht de bezoeker hem eensklaps oen hevigen vuistslag in het gelaat toe, waar door verschillende kwetsuren ontstonden. Onmiddellijk wierp de compagnon van den advocaat zich op den man en met behulp van bed:enden gelukte het den woesteling cp de gang te brengen, waar hij vastgehou den werd tot de politie verscheen. Deze beeft de driftigen bezoeker meegenomen en pro cesverbaal tegen hem opgemaakt. De jurist was genoodzaakt zijn werk zaamheden gister af te breken. GASVERSUKKING. De 44-jarige mevrouw K. K. is Zaterdag' bewusteloos gevonden in de keuken van haar woning aan den Kleiweg te Hillegersberg Zij heeft vermoedelijk een gaskraan open la ten staan, waardoor zij bedwelmd is geraakt De ontboden geneesheer heeft tevergeefs ge tracht de levensgeesten op te wekken. MINISTER REYMER HERSTELD. De minister van waterstaat, inr P. J. Reymer heeft heden van een korte ongesteld heid zijn werkzaamheden aan het departe ment hervat. NATIONAAL CRISISCOMITE. In de afgeloopen week is bij het Nationaal Crisiscomité ontvangen 26.928.29, waar- door het toUal gestegen is tot 672.048.03. ERNSTIG ONGEVAL Tijdens de werkzaamheden aan het Elec- trisch net is een electricien aan den stroom draad b'ijven hangen. Zijn medearbeiders die op eenigen afstand van hem aan het werk waren, hebben dcor in den paal te klimmen, den draad stroomvrij gemaakt. Met veel moeite werd de man naar beneden ge haald. Hij is naar het ziekenhuis te Ilpen- öam overgebracht. V erkeersongeval 1 en Een doode een twee gewonden Op den Castenraaischen weg te Venraay had Zondagavond een auto-ongeluk plaats, dat vermoedelijk door den gladheid van den weg moet zijn veroorzaakt. Dr. Verteek uit St. Anthonis bij Bosmeer reed met zijn echt- genoote en de 60-jarige mej. v Besoeuw uit Bosmeer in de richting Venlo. Plotse'ing kwam de wagen in een sloot terecht. Mej. B werd zwaar gewond en overleed onmiddellijk Ook dr Verbeek en zijn echtgenoote werden verwond, echter niet levensgevaarlijk. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. 40 man tijdelijk zender werk. Tengevolge van een explosie is hedenmor gen in de fabriek van de N.V. v.h. gebroe ders Derksen, beschuit- en koekfabriek aan de Karnemelksloot te Gouda, een dekse van een gaskist gesprongen. Op dat moment was alleen een stoker in de fabriek aanwezig, die door het uitstroomende gas bedwelmd raakte. Doordat personeel, dat op het geluid van ontploffing kwam toeloopen, direct hulp verleende, kon de man spoedig worden bij gebracht. De materieele schade is evenwel van dien aard dat het bedrijf tijdelijk ge stagneerd is, waardoor 40 man zonder werk zijn. met het noodlottig gevolg, dat zij een stuk mergelsteen op het hoofd kreeg. Als tragische bijzonderheid kan nog wor den gemeld, dat het stuk steen, waardoor het meisje werd getroffen, neergeworpen was door den broeder van het slachtoffer. IN BADKUIP VERDRONKEN. Zaterdagavond heeft zich in een pension aan de Albertina van Nassaustraat te Eind hoven een droevig ongeval voorgedaan. Een 24-jarige ongehuwde pensiongast, afkom stig uit Groningen en reeds sinds 1928 te Eindhoven woonachtig, ging omstreeks vijf uur een bad nemen. Geruimen tijd zoo vertelt De Crt. duurde liet alvorens hij uit de badkamer terugkeerde, zoodat de pen sionhouder ongerust werd en na vergeefs geklopt te hebben ten slotte de buren waar- schuwde, die met een breekijzer de deur van de badkamer openden. Men zag toen den jongeman levenloos voorover in de badkuip liggen. Vermoedelijk is hij door een hartaan doening bewusteloos geworden en ve* dron ken. Een geneesheer heeft tevergeefs getracht door toepassing van kunstmatige ademha ling delevensgeesten weder op te wekken. De jongeman was kantoorbediende bij de N. V. Philips. DE DROGE WINTER. In de gemeente Nieuwe Tonge heerscht een nijpend gebrek aan drinkwater. Verschil lende gemeenten o«p het Zuid-Hollandsch Eiland Goeree-Overflakkee voelen thans de noodzakelijkheid van een waterleidingbe drijf. VOORTVLUCHTIGE AMBTENAAR MELDT ZICH AAN. De voortvluchtige ambtenaar van de ge meentesecretarie te Maastricht, die na 1200 te hebben verduisterd, naar het buitenalnd was uitgeweken, heeft zich bij den commissa ris van politie alhier aangemeld. Nadat te gen hem proces-verbaal was opgemaakt is hij voorloopig op vrije voeten gesteld. Naar men weet heeft de familie van den ambtenaar het verduisterde bedrag aangezuiverd. BRANDEN. Drie huizen afgebrand- Gistermiddag werd ten gevolge van een schoorsteenbrand ie Pynarker (Z. H.) een drietal huizen in de ascli gelegd. Door het spoedig ingrijpen dc brandweer was het mogelijk de belendende openbare school te behouden. In grossierderij. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks twee uur brak brand uit in her magazijn van de firma Biemans aan de Kar- restraat te Tilburg, een grossierderij in gloeilampen en aanverwante artikelen. Hoe wel de brandweer tijdig met groot materieel ter plaatse was en het vuur eenige uren van twee zijden met vier stralen bestreed, slaagde men er niet in de opslagplaats te behouden. Tegen vijf uur in den morgen lag het één verdieping hooge pand in puin; ai- leen van den gevelmuur stonden nog enkele brokken overeind. De waarde van den verlo ren geganen voorraad wordt volgens De Crt. op tien- a twaalfduizend gulden geschat. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. DOOR NEERSTORTEND PUIN GETROFFEN. Twintigjarig meisje te Valken- burg gedood. Bij een verbouwing aan het woonhuis, be woond door de weduwe B. aan het Grendel- plein te Valkenburg (L.) is Vrijdag volgens De Crt. de ongeveer 20-jarige dochter van het gezin door neervallend puin getroffen en zeer ernstig aan het hoofd gewond. In zorg- wekkenden toestand is het meisje in een zie kenhuis opgenomen, waar het in den loop van den avond is overleden. Twee mannen, o.w. een broeder van het slachtoffer, waren omstreeks twee uur aan het werk in de bovenverdieping aan den ach terkant van het huis. Zij wierpen steenmas sa's naar beneden welke terecht kwamen in een daaronder loopend steegje, dat uitkomt aan de Grendelvaart. Vooraf zouden beide mannen nog gewaarschuwd hebben Hoogst- waarschijnlijk heeft het slachtoffer de waar schuwingen niet gehoord of althans te laat, VERKEERSONGEVALLEN. Wielrijder door een tram gedood. Zaterdagavond omstreeks half twaalf heeft in de Wateringenlaan te Voorburg een doodelijk ongeluk plaats gehad. Op dat tijd stip wilde een naar schatting 45-jarige wiel rijder de trambaan oversteken. Juist kwam er een tram aan uit Den Haag. De wielrijder dacht vermoedelijk, dat de tram zou stoppen. Dit was niet het geval, waardoor de man door de tram werd gegrepen en op slag ge dood. Het lijk was dermate verminkt, dat de identiteit van LJ slachtoffer niet kon wor den vastgesteld. Een darm gedood. Te Lage Vuursche bij de grens van Baarn heeft gistermiddag een ernstig auto-ongeval met doodelijken afloop plaats gehad Een auto, die uit Rotterdam op weg naar De Bilt Was, raakte vermoedelijk tengevolge van de tonrondte van den weg en waar schijnlijk ook doordat met een te slappen band gereden werd, op het grondgebied van Lage Vuursche aan net slingeren, met het gevolg, dat de wagen bii de grens van Baarn tegen een boom reed. De botsing was zóó hevig, dat de kap van den auto, voorname lijk aan de achterzijde, geheel versplinterd werd, terwijl alle ruiten braken. In den auto waren gezeten de heer en me vrouw van V. uit Rotterdam, met hun 10- jarig zoontje en een neef. Mevr. van V. werd op slag gedood, terwijl de neef niet ernstice verwondingen aan de handen op liep. De overige inzittenden bleven onge deerd. KORTE BERICHTEN. In den avond van 4 dezer werd in een handkoffer op de Heerengracht te Amster dam aangetroffen het lijkje van een pasge boren kind. In die koffer bevonden zich bo vendien verschillende vrouwen kleedingstuk- ken. De politie weet nog niets anders omtrent de herkomst van een en ander. Het door het 3e half regiment huzaren georganiseerde ruiterfeest ter gelegenheid van den 118en verjaardag van het regiment heeft opgebracht 2714.92. welk bedrag aan het Nationaal Crisis Comité is afgestaan De letterkundige Frits Hopman, kunst redacteur van de N.R.Crt, is, na een lang' durige ziekte,- 54 jaar oud, te Leiden over leden. De speciale trein met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip ..Marnix van St. Aldegoude" zal morgen om 10 u. 20 van Genua vertrekken. Aankomst Woensdagmorgen 9 u. 36 te Amsterdam W. P., 9 u. 21 te Amsterdam C.S. De gemeenteraad van Doetinchem heeft een voorstel der v.-dem. aangenomen om georganiseerd overleg te openen over een voorstel om een progressieve loonkor- ting in te voeren, indien de gemeente door het z.g. Kortingswetje gedwongen zal worden, tot Iconsverlaging over te gaan. Op de met 8 tegen 6 stemmen goedge keurde gemeentebegrooting van Doetinchem komt een post voor ter verzekering van de leden van het gemeentebestuur tegen auto ongevallen. Aan het station D. P. te Rotterdam is Zaterdagavond een 50-jarige man uit Vlaar- dingen uit een nog rijdenden trein gespron gen. Hij viel en werd met een ernstige her senschudding naar een ziekenhuis gebracht terwijl het een paar minuten later 50 was voor de Rotterdammers. Toen was het afge loopen Een huldiging volgde, felicitaties kwamen binnen, bloemstukken werden aangedragen, enfin, men kent de situatie. En Feijenoord mag zich straks met Ajax, Enschede, Veendam en waarschijnlijk P. S. V meten Voetbal. De wedstrijden van gisteren. In het Westen is de voetbalcompetitie, al thans, wat de eerste klasse betreft, mtge- spee.d Daar hebben R.C.H., Stoimvogeis, Z.F.C. en Feijenoord voor gezorgd. De twee eerst genoemden speelden in IJmuiden een slap partijtje, die door de bezoekende club gewonnen werd. Achteraf beschouwd mag Stormvogels blij zijn, dat ze de competitie zoo goed heeft ingezet, anders was ze leelijk in de verdrukking gekomen. Het resultaat is, dat R.C.H. nu heel mooi tweede staat met zes punten achterstand op Ajax. En Stormvogels zweeft ergens in de onderste regionen 'en is blij, dat er nog een H.V.V. is. Van veel meer belang was de strijd tus- schen Feijenoord en Z.F.Com het kam pioenschap van afdeeling II. Beide clubs stonden precies gelijk; alleen had Z.F.C. een beter doelgemiddelde. In het Olympisch Sta dion had gister de „finale" plaats tusschen deze twee clubs. En deze finale werd voor een uitverkocht Stadion gespeeld! De Rotterdammers, aldus de Tel., speelden gistermiddag voetbal uit de Nederlandsdie Hoogeschool, zij speelden het spel zooals het ons in oude en ook in nieuwe dagen triomfen heeft gebracht, d.w.z. zij speelden lang met verrassende passes naar de vleugels, baseer den dat op een grondlag van enthousiasme voerden het tempo zoo hoog mogelijk op, lie ten den tegentanders geen tijd om te spelen en zochten zelf den koristen en snelsten weg naar de vijandelijke veste. Wat stelde Z.F.C. daar tegenover? De groote en besliste nederlaag zou doen ver moeden dat de Zaanlanders weinig in bun voetbalmars hadden. Niets is minder waar. Ook zij bezaten een groote dosis enthou siasme, ook zij bleken de beschikking te heb ben over goede voetballers in den waren zin van het woord. Maar daar stond één groot nadeel tegenover: hun spelsysteem deugde niet, was niet opgewassen tegen het doortas tende Rotterdamsche spel, dat hen geen tijd liet hun plan ten uitvoer te brengen. De Zaankanters bleken toch hun heil te zoeken in het korte spel. dat enze Centraal-Enropee- sche voetbalbroejjers zooveel successen heeft gebracht, maar dat een oh zoo groote vaar dig;: bid, nauwkeurigheid en een'schier vol maakt positiespel eischt. Zij hebben al die kwaliteiten in vorige wedstrijden gedemon streerd omdat de tegenstanders hen daartoe de gelegenheid lieten. Maar gisteren liep dit systeem te pletter op het scherpere tempo dei- tegenstanders, terwijl bovendien dit spel systeem een kolfje naar de hand der Rotter damsche verdediging was, waar Van Dijkt- nu zijn gemis aan snelheid niet zoo gevoelde als tegen een aanval die met verre trappen recht op haar doel afgaat. En zoo kwam het dus, dat ondanks een grooter Zaansch over wicht in het veld vooral na de rust de zege even hecht als fraai aan de Rotterdam mers ten deel viel. o Feijenoord heeft haar overwinning hoofd zakelijk te danken aan haar midden- en ach terlinie, al viel ook het spel van de voor hoede zeer mee. De middenlinie was echter als een muur met van Heel als letterlijk en figuurlijke spil, wiens spel weer even beheerscht a's tactisch zuiver was Bas Pauwe speelde als in zijn beste dagen en wanneer zijn broer Jaap her steld is van zijn wreef-ontsteking hetgeen nog slechts een kwestie van dagen is staat een sterke middenlinie ter beschikking van onze Oranjeploeg. In de achterhoede beheerschten Bul en Van Dijke de siuatie volkomen, terwijl v. d Male weer geheel in vorm bleek en een vo'- komen betrouwbaren indruk maakte Het Zaansche elftal viel tegen. Weliswaar moest het tegen een buitengewoon sterk Feijenoord optornen, maar juist daardoor bleek, dat het niet kamoioensfahig was Mis schien heeft de Zaansche club ook wel een tikje minder gespeeld dan gewoonlijk, vooral, nu zij al vrij spoedig een achterstand te boe ken kreeg. Want er was nog geen 10 minu ten gespeeld, of Groenendijk schoot een cor ner hoog in den hoek. Ruim een half uur was er gespeeld, toen dezelfde speler er 20 van maakte en nog voor de rust werd het 3O. Na de thee zette Z. F. C. er alles op. Het verwaarloosde de verdediging, alles trok naar voren. Maar daardoor bereikte zij slechts, dat een doorbraak succes had (4—0), In het Zuiden deed B. V. V. uitstekend werk, door Noad met 6—3 te kloppen. Ze staat nu met Bleijerheide gelijk. De Valk was zoo verstandig, om Longa te kloppen, waar door het vrijwel veilig staat. De stand is hier: P. S. V. 18 12 2 4 54—32 26 Eindhoven 18 12 1 5 4731 25 N. A. C. 17 10 3 4 45—*32 23 M. V. V. 17 8 3 6 43—40 19 N. O. A. D. 17 6 5 6 41—42 17 Longa 18 5 4 9 39-^K> 14 Willem 11 16 6 1 9 39—33 13 De Valk 17 6 I 10 29-63 13 B. V. V. 17 5 1 11 43—54 11 Bleyerheide 17 3 5 9 25—38 11 In het Noorden verraste Friesland vriend en vijand, door haar stadgenoote Leeuwarden te kloppen. Hierdoor werd Friesland in vei ligheid gebracht en kan alleen Achilles nog even gevaar loopen.^Maar hoogstwaarschijn lijk zal F. V. C. de-dupe worden en zich moeten klaar maken voor der, strijd om het bestaan. De stand is hier: Veendam 18 16 1 1 61—19 33 Velociias 18 16 0 2 100—20 32 Leeuwarden 18 7 5 6 4515 19 G V. A. V. 17 6 6 5 52—49 18 Be Quick 17 5 4 8 44—49 14 Frisia 17 6 1 10 36—59 13 Friesland 18 6 1 11 31—71 13 Alcides 17 6 2 10 38—49 12 Achilles 17 4 3 10 33—42 11 F. V. C. 17 2 5 10 25—52 9 De uitslagen luiden: Afdeeling I. Stormvogels—R C. H. 2—5 Afdeeling II. Beslissingswedstrijd Feijenoord—Z. F. C. 5—0 Afdeeling IV. Longa—De Valk 12 B v: V.N.O.A.D 6—3 Afdeeling V. Leeuwarden—Friesland 13 G V. A. V Be Quick 11 Promotie-degradatie. Afdeeling I. H. V. V.—Haarlem 44 Onze tweede klassers. Het is Bloemendaal gelukt, om haar laat ster. thuiswedstrijd tegen D. W. S. met 51 te winnen, zoodat D. W. S met evenveel punten; doch een beter doelgemiddelde als Alcmaria op de tweede plaats staat. H R C. speelde thuis tegen de Spartaan gelijk (1 1). In de B-afdeeling won E. D. O. haar laat- sten wedstrijd van Hercules met 62. Ze is dus ongeslagen gebleven! Andere uitslagen. Wij noteeren nog de volgende uitslagen: 3e Klasse. O S. V.-Q. S. 7—2 Zaandijk—De Kennemers 11 Hollandia— Helder 32 AssendelftMeervogels 46 4e Klasse. E V. C.—Purmersteyn 07 Uitgeest Vront 11 Beverwijk—D. T. S. 21 Res. 2e klasse. Volew IIAlcm. Vict. II 3 V. V A II— Hilversum II 44 Vriendensch. II—Ajax 'II 0—3 Res. 3e klasse. Meerv. II- Z. F C. UI 5—3 W. Frisia II—Helder II 7—5 A D. W II—D. W. S II 2—15 A F. G III—Z. V. V. II 1-5 Om een plaatsic in de eerste klasse. H. V. V. en Haarlem zijn gisteren begon nen met den strijd om een plaatsje in de eerste k'asse. De eerste strijd werd gestre den op het H. V. V.-veld, waar Haarlem al spoedig een 3O voorsprong had. Met rust was het echter 23 en ieder dacht, dat H. V. V na de thee gemakkelijk zou winnen. Zoover kwam het echter niet en tot het eind signaal klonk was de stand 44. "Zoodat beide clubs een puntje veroverd hadden De stand is: H. V V. 1 1 4—4 li Haarlem 1 1 44 1 E. D O. AIcmar ia-N ieuws. Wanneer men op Zondagnamiddagen en -avonden zijn neus eens buiten de deur steekt, dan zal het vermoedelijk tien tegen één gebeuren, dat men een troep voetballers of supporters ontmoet, wier gedrag...." Alzoo Bram Elte in zijn Maart-artikel van het Alcmaria-nieuws, getiteld „Voetbal excessen". Inderdaad, de voetballers en supporters doen des Zondagsavonds wel eens een klein beetje anders dan gewone menschen. Ze heb ben een overwinning behaald en zijn nu brooddronken, ze moeten in Alkmaar wach ten en zoeken tijdspasseering, enz., enz. De schrijver zegt, dat zijn stukje niet geschreven is voor Alcmarianen, maar dat is ook niet noodig. Ieder weet, of het voor hem bestemd is en ieder trekke er een leering uit. L (utterot) herinnert aan het contact, dat Alcmaria heeft met den N. H. V. B. (uit- nooaigingen van Theo Ooms en S. Ham stra voor een Paaschtoer naar het Noor den), haalt nog andere punten uit het voet balwereldje aan en eindigt tenslotte met een paar sympathieke regels aan de kampioenen van den N. H. V. B., „Alkmaar". Vervolgens bezingt Marco de maand Maart in een aardig liedje, herinnert B. E. nog eens aan den nieuwen K. N. V. B.-er „Alkmaar" en wijst een groote onbekende op het thans afgeloopen seizoen. Tenslotte nog een Antwerpsche Brief vaaj Sylvain Bastin en de maandelijteche reedt- deelingen. Heel wat stof dus weer in dit ook typogra# fisch ook goed verzorgd maandblad van Aio maria Victrixl

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7